17:05 26/08/2025Լուսանկարները չհրապարակելու պահանջով փող էր պահանջելՕգոստոսի 20-ին Համայնքային ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում հաղորդում տված 22-ամյա երիտասարդը հայտնել էր, որ նախորդ օրը ժամը 23-ի սահմաններում բջջային հեռախոսը թողել է կինոթատրոնում, քիչ անց...
16:45 26/08/2025Ապացույցները ձեռք են բերվել օրենքի խախտումներով, Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ սկսված քրեական հետապնդումը միջնորդում եմ դադարեցնել. ՊաշտպանՄիջնորդությունը մերժվեց
13:35 26/08/2025Բացառապես քաղաքական խոսքի համար կալանավորված Ռուբեն Հակոբյանի գործով նախնական դատալսումները մեկնարկում են վաղը. ՊաշտպաններԲացառապես քաղաքական խոսքի համար կալանավորված, հասարակական-քաղաքական գործիչ Ռուբեն Հակոբյանի գործով նախնական դատալսումները մեկնարկում են վաղը։ Այս մասին նշված է Ռ.Հակոբյանի պաշտպաններ Գրիգոր...
13:30 26/08/2025Բացահայտվել են ՆԳՆ պաշտոնատար անձանց կողմից կաշառք ստանալու դեպքերՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված ապացուցողական և վարութային այլ գործողությունների արդյունքում հիմնավորվել է, որ ՀՀ ներքին գործերի նախարարության տնտեսական վարչության...
13:27 26/08/2025Դատարանի որոշումը փաստում է՝ կալանքը որպես խափանման միջոց կորցրել էր իր համաչափությունը. Սերոբ Գասպարյանի փաստաբանական թիմ«Այս որոշումը, թեև ուշացած է, սակայն հանդիսանում է կարևոր քայլ՝ կյանքի և առողջության պաշտպանությունը առաջնահերթ համարելու ուղղությամբ»։
12:30 26/08/2025Առանց որևէ իրավական հիմքի, բացառապես քաղաքական հետապնդման հետևանքով՝ Սամվել Կարապետյանը շուրջ 70 օր է ապօրինի կալանավորված է. Վարդևանյան«2025 թվականի հունիսի 18-ից, պարզապես հարցազրույցում Մայր Աթոռը պաշտպանելու համար՝ ակնհայտ ապօրինի կերպով կալանավորված է Սամվել Կարապետյանը: Ակնհայտ ապօրինի կալանքի երկարաձգման Հակակոռուպցիոն...
10:51 26/08/2025Զինծառայողի վիրավnրման դեպքով քրեական վարույթ է նախաձեռնվել զինծառայությունից խուսափելու հոդվածովՀՀ ՊՆ դիրքերից մեկում հրազենային վիրավորում ստացած զինծառայողի դեպքի առթիվ քննչական կոմիտեում նախաձեռնվել է քրական վարույթ: Panorama.am-ին քննչական կոմիտեից տեղեկացրեցին, որ դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է...
22:09 25/08/2025Կանեփի թփեր ու խոշոր չափերի մարիխուանայի նմանվող զանգված են հայտնաբերելՀամայնքային ոստիկանության Արմավիրի բաժնում տեղեկություններ էին ստացվել, որ մայրաքաղաքի 35-ամյա բնակիչը Երասխահուն բնակավայրում գտնվող իր հողամասում կանեփի բույսեր է աճեցնում և պահում թմրամիջոց։...
20:20 25/08/2025Չկա արդարություն և չկա արդարադատություն․ Ֆարմանյան«Առաջարկեցի՝ չանել ժամավաճառություն, որովհետև անընդհատ նույն կերպ հակադարձելով պաշտպանության կողմի ներկայացրած փաստարկներին և ապացույցներին, իրականում ժամեր են կորում։Եվ իրենք առհասարակ վրդովվում են...
20:02 25/08/2025Դատավորի վարքագիծ չկա, դատավորը գիտի, որ ապօրինություն է անում․ փաստաբանՄիքայել Սրբազանի գործով հաջորդ դատական նիստը նշանակվեց օգոստոսի 28-ին, ժամը 14։00-ին։ Դատական նիստից հետո Միքայել Սրբազանի պաշտպան Երեմ Սարգսյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ եթե ինչ-որ...
19:32 25/08/2025Միքայել Սրբազանի մեղադրական դատավճիռն արդեն պատրաստ է․ ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ «Հենց հիմա, հենց էս պահին Միքայել Սրբազանի գործով դատավոր Արմինե Մելիքսեթյանը «հուղարկավորում է» խուզարկության իրավական երաշխիքների ողջ համակարգը։ Պաշտպանները...
18:49 25/08/2025Պաշտպանական կողմի ներկայացված միջնորդությունը հիմնավոր չէ․ դատավորՄիջնորդություն ներկայացվեց, որը վերաբերում է փորձագետի կարծիքն անթույլատրելի ճանաչելու մասով։ Իրենց դիրքորոշումն այն է, որ փորձագետն իրավունք չուներ փաստաղթղի տակ հաստատեր որպես փորձագետ, քանի որ...
17:52 25/08/2025Սև Հովազ» ջոկատի հրամանատար Սերոբ Գասպարյանի խափանման միջոցը փոխարինվել էԻշխանության յուրացման նախապատրաստության գործով «Սև Հովազ» ջոկատի հրամանատար Սերոբ Գասպարյանի խափանման միջոցը փոխարինվեց տնային կալանքով։ Այս մասին հայտնում է փաստաբան Ռոման Երիցյանը։ Պաշտպան...
17:46 25/08/2025Նշանակվել են դատարանների նախագահներՀայաստանի Հանրապետության նախագահի հրամանագրերով Նարեկ Գաբրիելյանը նշանակվել է Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի նախագահ, իսկ Վաչե Մարգարյանը նշանակվել է Վերաքննիչ քրեական դատարանի նախագահ: Հաղորդվում...
17:29 25/08/2025Ի՞նչ նոր լույսի ներքո, ՀԷՑ-ի պետականանումից հետո ոնց որ դատախազությունում լույսերը լավ չեն աշխատում. Միքայել Սրբազանի պաշտպան«Ժամեր շարունակ քրեական հետապնդումը բացառող հանգամանքներ ենք ներկայացնում, մեղադրանքի կողմից լսում ենք դեռևս սովետմիության տրամաբանության մեջ առարկություններ»,- Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր...
16:45 25/08/2025Մի դեպքում դատախազությունը Սրբազանի արտահայտած նույն մտքերը չի դիտարկել հանցագործություն, մյուս դեպքում քրեական հետպանդում է հարուցել. ՊաշտպանԵրևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Ավան նստավայրում Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել Սրբազանի հետ կապված գործով դատավարության ժամանակ ցուցադրված Սրբազանի հարցազրույցներից...
15:52 25/08/2025Համաձայն է մեղադրանքի կողմը, թե ոչ, մեր փաստարկը շատ օբյեկտիվ, ողջամիտ է. Միքայել Սրբազանի պաշտպանԵրևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Ավան նստավայրում Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել Սրբազանի հետ կապված քրեական գործով դատական նիստում հանրային մեղադրողը կասկածի տակ դրեց...
14:55 25/08/2025Դատավոր Վարդան Գրիգորյանին հայտարարվել է նախազգուշացումԲարձրագույն դատական խորհրդի որոշմամբ, դատավոր Վարդան Գրիգորյանին հայտարարվել է նախազգուշացում։ ԲԴԽ նախագահ Արթուր Աթաբեկյանը ներկայացրեց որոշումը, ըստ որի, արդարադատության նախարարի...
14:40 25/08/2025Վարդան Հարությունյանի գործն աննախադեպ է այնքանով, որ փաստացի փորձում են «վերակենդանացնեն» գործ. Փաստաբանական թիմՎարդան Հարությունյանի պաշտպանների կողմից Վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարան ներկայացվել է հատուկ վերանայման բողոք՝ հստակ հիմքերով և հիմնավորումներով Հակակոռուպցիոն դատարանի կողմից կայացված ակնհայտ ապօրինի կալանքի որոշման դեմ։
14:15 25/08/2025ՈւՂԻՂ. Շարունակվում է Միքայել Սրբազանի հետ կապված քրեական գործով դատական նիստըԵրևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Ավան նստավայրում շարունակվում է Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել Սրբազանի հետ կապված քրեական գործով դատական նիստը։ Գործը քննում է...

11:55 28/11/2019Three women accuse Gordon Sondland of sexual misconductThree women have publicly accused U.S. Ambassador to the European Union Gordon Sondland, a key player in the impeachment inquiry into President Trump, of sexual misconduct relating to their business...
20:20 27/11/2019Russian ombudsman says special procedure needed for Armenian citizens to get driving licences for working in RussiaRussian human rights commissioner Tatyana Moskalkova believes Armenian nationals should not take tests to get Russian driving licenses on equal conditions with Russian citizens, and there is a need...
19:57 27/11/2019Court rejects defense motion to dismiss lawsuit against Davit SanasaryanThe Yerevan Court of Shengavit district under the presiding Judge Davit Balayan rejected the motion to dismiss the lawsuit against the head of Armenia’s Oversight Service Davit Sanasaryan suspended...
18:26 27/11/2019A working group to discuss constitutional changes in February - MakuntsA working group will be set up in February to discuss possible constitutional reforms, the head of the ruling “My Step” faction at parliament Lilit Makunts told reporters on Wednesday.
13:42 27/11/2019Dutch police arrest two men on suspicion of 'preparing a terrorist attack'Police in the Netherlands have arrested two men from Zoetermeer, near The Hague, on suspicion of preparing a terrorist attack.
18:10 26/11/2019Kocharyan trial: Judge denies defense motion for prosecutor’s recusalJudge Anna Danibekyan of the Yerevan Court of General Jurisdiction presiding over the trial of Armenia’s second President Robert Kocharyan and three other senior officials, on Tuesday denied a...
15:55 26/11/2019Opposition MP: Public perception of corruption level still very high in Armenia"The corruption commission should do everything possible to prevent corruption, rather than wait for anyone to get involved in a corruption scheme and then catch them," Edmon Marukyan, a lawmaker...
14:51 26/11/2019Pashinyan: Armenia has big agenda in terms of human rights protectionHuman rights protection is one of the most important goals that a democratic government, society and country can pursue in the modern world, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said in his...
13:58 26/11/2019European police attack Islamic State's online presenceEuropean police agencies have knocked out several internet servers used by Islamic State in a significant blow to the armed group’s ability to spread propaganda online, Reuters reported, citing the...
13:50 26/11/2019Armenian authorities probing soldier’s death in SyunikThe Investigative Committee is probing the death of a 19-year-old serviceman of the Armenian Armed Forces.
11:52 26/11/2019Georgia police use water cannons on protesters in TbilisiRiot police used water cannons on anti-government protesters outside Georgia's parliament building in the capital, Tbilisi, BBC News reports.
11:25 26/11/2019Israel expels Human Rights Watch official over boycott accusationsA Human Rights Watch (HRW) official complied with an Israeli expulsion order on Monday imposed over accusations he backs an international pro-Palestinian boycott, but said the edict would only...
11:00 26/11/2019Spain seizes submarine with 2,000kg of cocaineA submarine loaded with more than 2,000kg (4,409lb) of cocaine has been seized in Spain, BBC News reported, citing police sources.
14:40 25/11/2019Julian Assange's health is so bad he 'could die in prison', say 60 doctorsMore than 60 doctors have written an open letter saying they fear Julian Assange’s health is so bad that the WikiLeaks founder could die inside a top-security British jail, The Guardian reports.
14:36 25/11/2019Police officer: Cases of domestic violence dropped in Armenia in ten monthsCases of violence against women and girls have dropped in Armenia since the parliament’s adoption of a law on preventing violence in the family in 2018, Deputy Head of the 3rd Department of the...
13:38 25/11/2019Armenia’s NSS wants to seize lawyer’s computerThe National Security Service (NSS) of Armenia wants to confiscate a computer belonging to lawyer Hovhannes Chamsaryan as part of a criminal case where he was a witness representative.
12:10 25/11/2019Ex-Armenian MP put into Russian custody for 40 daysA Russian court ruled to remand former Armenian lawmaker Levon Sargsyan into custody for 40 days, the Armenian Prosecutor General’s Office reported.
11:34 25/11/2019Mogherini: Violence against women and girls is violence against the whole humankindAhead of the International Day for the Elimination of Violence against Women on 25 November, the European Commission and EU High Representative Federica Mogherini issued the following statement:...
19:08 23/11/2019Armenian citizens arrested in Georgia for attempting to transfer prohibited itemsA passenger bus en route to Armenia was stopped on Saturday night on the Georgian side of Lars checkpoint where prohibited items in the luggage of unidentified passengers were revealed.
11:39 22/11/2019Israel's Netanyahu rejects corruption charges as an 'attempted coup'Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has been charged with bribery, breach of trust and fraud, says the country's attorney general Avichai Mandelblit.