17:05 26/08/2025Լուսանկարները չհրապարակելու պահանջով փող էր պահանջելՕգոստոսի 20-ին Համայնքային ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում հաղորդում տված 22-ամյա երիտասարդը հայտնել էր, որ նախորդ օրը ժամը 23-ի սահմաններում բջջային հեռախոսը թողել է կինոթատրոնում, քիչ անց...
16:45 26/08/2025Ապացույցները ձեռք են բերվել օրենքի խախտումներով, Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ սկսված քրեական հետապնդումը միջնորդում եմ դադարեցնել. ՊաշտպանՄիջնորդությունը մերժվեց
13:35 26/08/2025Բացառապես քաղաքական խոսքի համար կալանավորված Ռուբեն Հակոբյանի գործով նախնական դատալսումները մեկնարկում են վաղը. ՊաշտպաններԲացառապես քաղաքական խոսքի համար կալանավորված, հասարակական-քաղաքական գործիչ Ռուբեն Հակոբյանի գործով նախնական դատալսումները մեկնարկում են վաղը։ Այս մասին նշված է Ռ.Հակոբյանի պաշտպաններ Գրիգոր...
13:30 26/08/2025Բացահայտվել են ՆԳՆ պաշտոնատար անձանց կողմից կաշառք ստանալու դեպքերՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված ապացուցողական և վարութային այլ գործողությունների արդյունքում հիմնավորվել է, որ ՀՀ ներքին գործերի նախարարության տնտեսական վարչության...
13:27 26/08/2025Դատարանի որոշումը փաստում է՝ կալանքը որպես խափանման միջոց կորցրել էր իր համաչափությունը. Սերոբ Գասպարյանի փաստաբանական թիմ«Այս որոշումը, թեև ուշացած է, սակայն հանդիսանում է կարևոր քայլ՝ կյանքի և առողջության պաշտպանությունը առաջնահերթ համարելու ուղղությամբ»։
12:30 26/08/2025Առանց որևէ իրավական հիմքի, բացառապես քաղաքական հետապնդման հետևանքով՝ Սամվել Կարապետյանը շուրջ 70 օր է ապօրինի կալանավորված է. Վարդևանյան«2025 թվականի հունիսի 18-ից, պարզապես հարցազրույցում Մայր Աթոռը պաշտպանելու համար՝ ակնհայտ ապօրինի կերպով կալանավորված է Սամվել Կարապետյանը: Ակնհայտ ապօրինի կալանքի երկարաձգման Հակակոռուպցիոն...
10:51 26/08/2025Զինծառայողի վիրավnրման դեպքով քրեական վարույթ է նախաձեռնվել զինծառայությունից խուսափելու հոդվածովՀՀ ՊՆ դիրքերից մեկում հրազենային վիրավորում ստացած զինծառայողի դեպքի առթիվ քննչական կոմիտեում նախաձեռնվել է քրական վարույթ: Panorama.am-ին քննչական կոմիտեից տեղեկացրեցին, որ դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է...
22:09 25/08/2025Կանեփի թփեր ու խոշոր չափերի մարիխուանայի նմանվող զանգված են հայտնաբերելՀամայնքային ոստիկանության Արմավիրի բաժնում տեղեկություններ էին ստացվել, որ մայրաքաղաքի 35-ամյա բնակիչը Երասխահուն բնակավայրում գտնվող իր հողամասում կանեփի բույսեր է աճեցնում և պահում թմրամիջոց։...
20:20 25/08/2025Չկա արդարություն և չկա արդարադատություն․ Ֆարմանյան«Առաջարկեցի՝ չանել ժամավաճառություն, որովհետև անընդհատ նույն կերպ հակադարձելով պաշտպանության կողմի ներկայացրած փաստարկներին և ապացույցներին, իրականում ժամեր են կորում։Եվ իրենք առհասարակ վրդովվում են...
20:02 25/08/2025Դատավորի վարքագիծ չկա, դատավորը գիտի, որ ապօրինություն է անում․ փաստաբանՄիքայել Սրբազանի գործով հաջորդ դատական նիստը նշանակվեց օգոստոսի 28-ին, ժամը 14։00-ին։ Դատական նիստից հետո Միքայել Սրբազանի պաշտպան Երեմ Սարգսյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ եթե ինչ-որ...
19:32 25/08/2025Միքայել Սրբազանի մեղադրական դատավճիռն արդեն պատրաստ է․ ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ «Հենց հիմա, հենց էս պահին Միքայել Սրբազանի գործով դատավոր Արմինե Մելիքսեթյանը «հուղարկավորում է» խուզարկության իրավական երաշխիքների ողջ համակարգը։ Պաշտպանները...
18:49 25/08/2025Պաշտպանական կողմի ներկայացված միջնորդությունը հիմնավոր չէ․ դատավորՄիջնորդություն ներկայացվեց, որը վերաբերում է փորձագետի կարծիքն անթույլատրելի ճանաչելու մասով։ Իրենց դիրքորոշումն այն է, որ փորձագետն իրավունք չուներ փաստաղթղի տակ հաստատեր որպես փորձագետ, քանի որ...
17:52 25/08/2025Սև Հովազ» ջոկատի հրամանատար Սերոբ Գասպարյանի խափանման միջոցը փոխարինվել էԻշխանության յուրացման նախապատրաստության գործով «Սև Հովազ» ջոկատի հրամանատար Սերոբ Գասպարյանի խափանման միջոցը փոխարինվեց տնային կալանքով։ Այս մասին հայտնում է փաստաբան Ռոման Երիցյանը։ Պաշտպան...
17:46 25/08/2025Նշանակվել են դատարանների նախագահներՀայաստանի Հանրապետության նախագահի հրամանագրերով Նարեկ Գաբրիելյանը նշանակվել է Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանի նախագահ, իսկ Վաչե Մարգարյանը նշանակվել է Վերաքննիչ քրեական դատարանի նախագահ: Հաղորդվում...
17:29 25/08/2025Ի՞նչ նոր լույսի ներքո, ՀԷՑ-ի պետականանումից հետո ոնց որ դատախազությունում լույսերը լավ չեն աշխատում. Միքայել Սրբազանի պաշտպան«Ժամեր շարունակ քրեական հետապնդումը բացառող հանգամանքներ ենք ներկայացնում, մեղադրանքի կողմից լսում ենք դեռևս սովետմիության տրամաբանության մեջ առարկություններ»,- Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր...
16:45 25/08/2025Մի դեպքում դատախազությունը Սրբազանի արտահայտած նույն մտքերը չի դիտարկել հանցագործություն, մյուս դեպքում քրեական հետպանդում է հարուցել. ՊաշտպանԵրևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Ավան նստավայրում Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել Սրբազանի հետ կապված գործով դատավարության ժամանակ ցուցադրված Սրբազանի հարցազրույցներից...
15:52 25/08/2025Համաձայն է մեղադրանքի կողմը, թե ոչ, մեր փաստարկը շատ օբյեկտիվ, ողջամիտ է. Միքայել Սրբազանի պաշտպանԵրևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Ավան նստավայրում Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել Սրբազանի հետ կապված քրեական գործով դատական նիստում հանրային մեղադրողը կասկածի տակ դրեց...
14:55 25/08/2025Դատավոր Վարդան Գրիգորյանին հայտարարվել է նախազգուշացումԲարձրագույն դատական խորհրդի որոշմամբ, դատավոր Վարդան Գրիգորյանին հայտարարվել է նախազգուշացում։ ԲԴԽ նախագահ Արթուր Աթաբեկյանը ներկայացրեց որոշումը, ըստ որի, արդարադատության նախարարի...
14:40 25/08/2025Վարդան Հարությունյանի գործն աննախադեպ է այնքանով, որ փաստացի փորձում են «վերակենդանացնեն» գործ. Փաստաբանական թիմՎարդան Հարությունյանի պաշտպանների կողմից Վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարան ներկայացվել է հատուկ վերանայման բողոք՝ հստակ հիմքերով և հիմնավորումներով Հակակոռուպցիոն դատարանի կողմից կայացված ակնհայտ ապօրինի կալանքի որոշման դեմ։
14:15 25/08/2025ՈւՂԻՂ. Շարունակվում է Միքայել Սրբազանի հետ կապված քրեական գործով դատական նիստըԵրևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Ավան նստավայրում շարունակվում է Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել Սրբազանի հետ կապված քրեական գործով դատական նիստը։ Գործը քննում է...

13:45 26/08/2022По делу о взрыве в ТЦ «Сурмалу» задержаны 4 человекаВ рамках уголовного производства по факту взрыва в ТЦ «Сурмалу» в Ереване задержаны 4 человека. Об этом сообщают из Генпрокуратуры Армении. Отмечается, что 25 августа 2022 года в прокуратуру города...
17:03 25/08/2022Активист Нарек Манташян останется на свободеАктивист Нарек Манташян пишет: «Немногим ранее Апелляционный суд Армении под председательством судьи Нарине Овакимян отклонил жалобу прокуратуры об изменении избранной меры пресечения.
14:30 25/08/2022В СНБ выявили случай попытки незаконного пересечения государственной границы Армении иностранным гражданином19 августа гражданин Ирана Г.З., обойдя КПП «Мегри» на границе с Арменией, попытался незаконно пересечь территорию, охраняемую Пограничными войсками Федеральной службы безопасности Российской...
17:03 24/08/2022Омбудсмен: Граждане Арцаха имеют право быть проинформированными касательно событийЗащитник прав человека (Омбудсмен) Арцаха Гегам Степанян распространил заявление, в котором, говорится: «Ст.
13:53 23/08/2022Задержан 42-летний мужчина, грозивший взорвать отделение полиции в АштаракеИнициировано уголовное производство. 42-летний мужчина переведен в Аштаракский следственный изолятор.
11:47 22/08/2022В армянском селе Зовуни произошло ДТП с возгоранием22 августа в 08:57 по местному времени в Национальный цент кризисного управления по Котайкской области Армении поступило сообщение о том, что в селе Зовуни в окрестностях предприятия «Ани продукт»...
17:06 20/08/2022Охотники не различают: внесен ли пойманный вид в «Красную книгу» или нетЧто касается осуществления контроля, Агабабян сказал, есть упущения, однако они связаны с крайне ограниченными финансовыми и человеческими ресурсами Инспекционного органа.
16:13 20/08/2022Юрист: ЕСПЧ призвал стороны воздержаться от таких действий, которые могут привести к нарушению прав гражданского населенияЮрист Роберт Айрапетян пишет: «ЕСПЧ обратился к вопросу перемещения населения Бердзора и Ахавно, сегодня, подтвердив обеспечительную меру, примененную 29 сентября 2020 года и расширенную 3 ноября...
15:37 20/08/2022Паспортные службы Армении будут работать в воскресенье для организации выборов в органы местного самоуправленияДля надлежащей организации выборов в органы местного самоуправления, которые состоятся 25 сентября 2022 года, территориальные паспортные службы, обслуживающие соответствующую общину...
12:58 20/08/2022Арестован бывший генеральный прокурор МексикиБывший генеральный прокурор Мексики Хесус Мурильо Карам (2021-2015), возглавлявший ведомство при первом расследовании дела пропавших студентов из колледжа Айотсинапы, арестован в Мехико, сообщила...
11:56 20/08/2022Адвокат: Уже 100 дней Герасим Варданян находится под стражейПо его словам, у него нет сомнений, что Герасим Варданян – политзаключенный.
01:29 20/08/2022В полиции установили личность проникшего в мэрию Масиса гражданинаСреди полицейских нет погибших или пострадавших.
01:20 20/08/2022Проникший в мэрию Масиса вооруженный мужчина совершил самоубийствоОтметим, что среди полицейских пострадавших нет.
13:34 19/08/2022В армянском селе Гетик мужчина упал под трактор и умерИз Полиции сообщают, что ведется следствие.
12:43 19/08/2022В Гюмри арестован автор ложного звонка о минированииИз Генпрокуратуры сообщают, что по факту в Следственном управлении СК РА по Ширакской области инициировано уголовное производство.
12:08 19/08/2022«Грапарак»: Вместо того чтобы найти и наказать авторов ложных сообщений, СНБ решила посеять лишнюю панику среди населенияГазета «Грапарак» пишет, что на станциях метро уже несколько дней объявляют по громкоговорителю, чтобы пассажиры были внимательными на станциях и в вагонах и если заметят подозрительные предметы,...
17:02 18/08/2022В Армении мужчина убил жену и совершил самоубийствоПо факту в следственном отделении общины Наири начать уголовное производство.
15:57 18/08/2022Адвокаты: Судебное заседание по делу Давида Тонояна до сих пор не назначеноБолее того, неизвестно, когда и кем будет назначено следующее судебное заседание.
14:46 18/08/2022Назначенное на сегодня судебное заседание по делу Вазгена Манукяна отложеноНазначенное на сегодня судебное заседание по делу Вазгена Манукяна отложено на неопределенный срок. Об этом сообщила пресс-секретарь В. Манукяна – Ани Гаспарян, отметив, что узнала об этом немногим...
14:06 18/08/2022Запустивший салют в день траура в Армении найден: им оказался иностранец17 августа вечером в Полицию Армении поступило несколько сообщений о салютах в административном районе Еревана Арабкир.