17:57 22/08/20253 ամսով երկարացվեցին նաև Իգոր Սարգսյանի ու Նորայր Շարբաթյանի կալանքի ժամկետներըԲագրատ Սրբազանի ու նրա աջակիցների գործով այսօրվա դատական նիստում դատավոր Կարեն Ֆարխոյանը որոշեց երեք ամսով երկարացնել նաև մեղադրյալ Նորայր Շարբաթյանի ու Իգոր Սարգսյանի կալանքի ժամկետները։ Մինչ...
17:27 22/08/2025Անվճար բուժօգնության իրավունք ունեցող անձանցից ապօրինի գումարներ պահանջած՝ վիրաբույժի վերաբերյալ քրեական վարույթով նախաքննությունն ավարտվել էՀակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից իրականացված քննչական և օպերատիվ-հետախուզական համալիր միջոցառումների արդյունքում նախաձեռնված քրեական վարույթով պարզվել է, որ Գյումրու բժշկական կենտրոն ՓԲ ընկերության...
16:43 22/08/2025Տիգրան Թոփալյանի կալանքի ժամկետը երկարացվեց 3 ամսովԲագրատ Սրբազանի ու նրա աջակիցների գործով դատական նիստում դատավոր Կ. Ֆարխոյանը, լսելով հանրային մեղադրողի միջնորդությունը, պաշտպաններին ու մեղադրյալին, որոշեց երեք ամսով երկարացնել նաև Տիգրան...
16:11 22/08/2025Եղբայրները հարվածներ են հասցրել Պ․Հ․-ին․ վերջինս գիտակցության չգալով մահացել էԵղբայրները հարվածներ են հասցրել Պ․Հ․-ին․ վերջինս գիտակցության չգալով մահացել է
16:01 22/08/2025Կարո Օկումուշյանի կալանքի ժամկետը նույնպես երկարացվեց 3 ամսովԲագրատ Սրբազանի ու աջակիցների գործով մեղադրյալ Կարո Օկումուշյանի կալանքի ժամկետը նույնպես երկարացվեց 3 ամսով։ Դատարվար Կ.
15:16 22/08/2025Գենդեր փարթիներն անհնար է պատկերացնել առանց այդ ծխերի. Ռուբեն Մելիքյանը՝ դատավորինԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում Բագրատ Սրբազանի ու նրա աջակիցների գործով դատական նիստում հանրային մեղադրողը միջնորդեց Տիգրան Գալստյանի նկատմամբ կիրառված խափանման միջոց...
14:54 22/08/2025Բագրատ Սրբազան. Ստիպված չլինեմ լքելու նիստերի դահլիճը. ՈՒՂԻՂ«Ես Վազգեն Գալստանյանը չեմ»,-ի պատասխան դատական նիստերի քարտուղարի հայտարարության ասաց Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը։ Նա հիշեցրեց, որ նախորդ նիստերին այդ մասին արտահայտվել է, ասել են՝ ճշգրտում են...
14:40 22/08/2025Հրայր Սարկավագ. Երկիրը դավաճանած մարդուն ես թույլ չեմ տա, որ այդպես հեշտությամբ կյանքից հեռանա«Փաստեր չունեն, ինչ էլ սկզբում ներկայացրել են սխալ է, և քանի որ գործ չեն արել, հավելյալ երեք ամիս էլ պետք է փակեն մարդկանց, որ գործ անե՞ն»,-Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրի...
13:53 22/08/2025Սվաճյան փողոցի մի բնակարանից գողության փորձը բացահայտվեց. 36-ամյա տղամարդը տեղափոխվել է ՁՊՎՀամայնքային ոստիկանության Մալաթիայի բաժին օգոստոսի 17-ի առավոտյան զանգահարած Սվաճյան փողոցի բնակիչը հայտնել է, որ օգոստոսի 15-ի ցերեկը հարմարեցված բանալիով փորձել են բացել իր բնակարանի մուտքի...
13:32 22/08/2025Աշոտյան. Եթե Բագրատ Սրբազանի հետ լուսանկար ունեցողների 5 տոկոսը հավաքվի դատարանի մոտ, Նիկոլը ստիպված բաց կթողնի նրանԲագրատ Սրբազանի ու նրա աջակիցների գործով իշխանությունների վրա հանրային ճնշման առկայության դեպքում Փաշինյանը ստիպված կլինի ազատել նրանք։ Նման համոզման է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։ Նա...
13:03 22/08/2025Հայաստանում մեկնարկում է սիրողական որսաշրջանըՇրջակա միջավայրի նախարար Համբարձում Մաթևոսյանը ստորագրել է Հայաստանի Հանրապետության տարածքում (բացառությամբ բնության հատուկ պահպանվող տարածքներից) որսի կենդանիների համար նախատեսվող 2025-2026...
12:50 22/08/202588-ամյա կնոջ տնից գողություն կատարած տղամարդը հայտնաբերվել էՈստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն օգոստոսի 10-ին ահազանգ էր ստացվել, որ անհայտ անձը ջուր խմելու պատրվակով մտել է մայրաքաղաքի Վաղարշյան փողոցի տներից մեկը և օգտվելով տանտիրոջ...
12:09 22/08/2025Պարոն Փաշինյան, էլի ես եմ, սոխը պետք է մանր-մանր կտրատել. Արմեն Ալեքսանյանի մեղադրանքի հիմքում դրվել է ձվածեղ պատրաստելու վիդեոն«18 Արդարների գործով» մեղադրյալ Արմեն Ալեքսանյանի կողմից ահաբեկչության նախապատրաստությունը, ըստ դատախազության, հիմնավորվում է կից ներկայացվող տեսանյութով։ «Եվ սա կատակ չէ, անկեղծ եմ ասում այս...
11:53 22/08/2025Ռուբեն Հակոբյանն ունի առողջական լուրջ խնդիրներ. Գառնիկ Դանիելյան«Ռուբեն Հակոբյանն ունի առողջական լուրջ խնդիրներ, որոնք համատեղելի չեն կալանքի հետ»,-ահազանգում է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը։ Նա իր գործընկեր Ագնեսա Խամոյանի հետ այցելել...
10:47 22/08/2025Օգոստոսի 22-ի դրությամբ դեռևս առկա չէ Վերաքննիչ ատյանի դատավորին մակագրման տվյալը. Սամվել Կարապետյանի պաշտպան«2025 թվականի օգոստոսի 18-ին ներկայացրել էինք հատուկ վերանայման բողոք Սամվել Կարապետյանի ակնհայտ ապօրինի կալանքի երկարաձգման Հակակոռուպցիոն դատարանի որոշման դեմ: 2025 թվականի օգոստոսի 22-ի դրությամբ...
10:39 22/08/2025Անձինք նյութապես շահագրգռել են ՀՀ տարբեր մարզերի բնակիչներին՝ հավաքին մասնակցելուն հարկադրելու նպատակովՔննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում ավարտվել է 2025 թվականի հուլիսի 4-ին Երևանում կազմակերպված հավաքին մասնակցելուն հարկադրելու նպատակով նյութապես շահագրգռելու դեպքի վերաբերյալ...
09:04 22/08/2025Փաստացի, ՀԷՑ-ը վերածվել է կուսակցական մարմնի ու ավելին` նախընտրական շտաբի. Թաթոյանի ահազանգը«Պարզվում է` իշխանությունը 3,250,000 ԱՄՆ դոլար է վճարում պետական բյուջեից, որ իր իսկ գործած ապօրինության պատճառով ՀԷՑ-ի «ազգայնացման» գործով Հայաստանի շահերը ներկայացվեն Ստոկհոլմի արբիտրաժային...
08:55 22/08/2025Հրդեհ Միլանի օդանավակայանում. 28-ամյա տղամարդը ձերբակալվել էՄիլանի Մալպենսա օդանավակայանում 28-ամյա տղամարդ է ձերբակալվել գրանցման կետը հրկիզելու համար։ Այս մասին հայտնում է CNN-ն ու մանրամասնում, որ հրդեհի հետևանքով զգալի վնաս է հասցվել և առնվազն մեկ մարդ...
00:20 22/08/2025Համ նալին, համ մեխին՝ էթիկայի Դիտորդ մարմնի կարծիքը «Ժողովուրդ» օրաթերթի՝ Արսեն Թորոսյանի դեմ բողոքի մասովՀայաստանի ԶԼՄ-ների էթիկայի Դիտորդ մարմնի փորձագիտական կարծիքը ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արսեն Թորոսյանի դեմ «Ժողովուրդ» օրաթերթի ներկայացրած բողոքի կապակցությամբ.
20:26 21/08/2025«Անկախության մասին» Հռչակագրի տարեդարձին ընդառաջ․ Գևորգ ԴանիելյանԻրավագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Գևորգ Դանիելյանը գրում է․ ««Անկախության մասին» Հռչակագրի տարեդարձին ընդառաջ ԽՍՀՄ փլուզումից հետո անկախության հռչակագիր ընդունել են բոլոր միութենական...

13:22 12/11/2019Arsen Babayan to be released from custodyThe jailed former deputy chief of the Armenian parliament staff, Arsen Babayan will be set free, advisor of Armenia’s attorney general Gor Abrahamyan said on Facebook.
11:17 12/11/2019Armenia’s deputy justice minister sackedBy the decision of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, Anna Vardapetyan has been dismissed as Deputy Justice Minister.
20:05 11/11/2019White Helmets backer found dead in IstanbulA high-profile supporter of the "White Helmets" group, officially known as Syria Civil Defense, has been found dead in Istanbul, according to Turkish authorities, CNN reported.
18:37 11/11/2019Two Armenian priests killed in Syria’s QamishliReligious leaders of the Armenian Catholic community of Qamishli, in north-east Syria, Priest Hovsep Petoyan and his father were shot dead by unidentified people, Arevelq news website reported.
14:21 11/11/2019Member of Armenia’s Supreme Judicial Council steps downHayk Hovhannisyan has resigned as member of the Supreme Judicial Council. “Unfortunately, the work of the Supreme Judicial Council, as an independent constitutional body, is not in conformity with...
15:28 08/11/2019507 Armenian citizens denied entry to Georgia this yearFrom the beginning of 2019 till October 20, 21,975 people were banned from crossing the state border of Georgia, Jnews reported, citing the country’s Interior Ministry.
15:07 08/11/2019Lawyer reiterates Kocharyan should be releasedUnder the European Convention on Human Rights, in 100% of cases bail must be imposed instead of arrest on a defendant as a measure of restraint if the court or the law enforcement body carrying out...
14:23 08/11/2019Court fines Trump $2 million for charity foundation misuseUS President Donald Trump was ordered to pay $2 million (€1.8 million) to several charities after he misused his own charity foundation to further business and political interests, DW reported.
19:42 07/11/2019Armenian citizen arrested in Kaliningrad airport for sneaking e-cigarette on planeSecurity officers in Russia’s Kaliningrad airport arrested on Thursday a citizen of Armenia for reportedly vaping at his seat on a plane of Moscow-Kaliningrad flight.
16:16 07/11/2019Artsakh army soldier arrested in death of fellow servicemanA soldier of the Artsakh Armed Forces has been arrested in the death of his fellow serviceman as part of a criminal case launched by the Investigative Committee.
13:28 07/11/2019Kocharyan’s son slams 'unlawful' court ruling to keep ex-president under arrestLevon Kocharyan, the son of Armenia’s second President Robert Kocharyan, decried the court ruling to keep his father in custody as ‘unlawful.’ The Yerevan Court of General Jurisdiction of Shengavit...
12:47 07/11/2019Kocharyan to remain under arrestThe Yerevan Court of General Jurisdiction of Shengavit District on Thursday ruled that Armenia’s former President Robert Kocharian will remain in custody pending the outcome of his trial.
14:56 06/11/2019Driver detained in Azerbaijan for listening to Armenian songA driver has been detained in Baku, the capital of Azerbaijan, for listening to an Armenian song, Vesti.az reported, citing the Baku Main Police Department spokesman.
19:37 05/11/2019Initiative group launches court case against new guidelines for elections of Armenian Patriarch of ConstantinopleA public initiative court has launched a court case against the new regulations of elections of Armenian Patriarch of Constantinople presented by Turkey’s Ministry of Interior.
17:49 05/11/20192 persons died, 10 injured in traffic accidents over the past day in ArmeniaAccording to the operations reports of Police of Armenia, 61 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in the territory of the republic from November 4 to November 5, 9...
17:05 05/11/2019Yerevan court to rule on Kocharyan’s measure of restraint on November 7The Yerevan Court of Shengavit District under presiding judge Anna Danibekyan completed on Tuesday the hearing of the motion Robert Kocharyan’s measure of restraint.
15:09 05/11/2019Some people who supported Kocharyan lost their jobs, son claimsArmenia’s second President Robert Kocharyan is getting better day by day after undergoing a surgery at the Izmirlian Medical Center in Yerevan, his son Levon told reporters ahead of a court hearing...
14:36 05/11/2019Authorities probing soldier’s death in ArtsakhThe Investigative Committee of Armenia is probing the death of a 19-year-old private serviceman of the Artsakh Defense Army.
16:27 04/11/2019Gagik Khachatryan’s lawyers to appeal court ruling to extend his arrestThe legal team representing Gagik Khachatryan, the former chairman of Armenia's State Revenues Committee and the former minister of finance, will appeal the ruling of the Yerevan Court of General...
18:01 02/11/2019At least 10 killed by explosion in Syria's Tel AbyadAt least 10 people were killed by an explosion in the Syrian town of Tel Abyad, Turkish Anadolu agency reports.