17:57 22/08/20253 ամսով երկարացվեցին նաև Իգոր Սարգսյանի ու Նորայր Շարբաթյանի կալանքի ժամկետներըԲագրատ Սրբազանի ու նրա աջակիցների գործով այսօրվա դատական նիստում դատավոր Կարեն Ֆարխոյանը որոշեց երեք ամսով երկարացնել նաև մեղադրյալ Նորայր Շարբաթյանի ու Իգոր Սարգսյանի կալանքի ժամկետները։ Մինչ...
17:27 22/08/2025Անվճար բուժօգնության իրավունք ունեցող անձանցից ապօրինի գումարներ պահանջած՝ վիրաբույժի վերաբերյալ քրեական վարույթով նախաքննությունն ավարտվել էՀակակոռուպցիոն կոմիտեի կողմից իրականացված քննչական և օպերատիվ-հետախուզական համալիր միջոցառումների արդյունքում նախաձեռնված քրեական վարույթով պարզվել է, որ Գյումրու բժշկական կենտրոն ՓԲ ընկերության...
16:43 22/08/2025Տիգրան Թոփալյանի կալանքի ժամկետը երկարացվեց 3 ամսովԲագրատ Սրբազանի ու նրա աջակիցների գործով դատական նիստում դատավոր Կ. Ֆարխոյանը, լսելով հանրային մեղադրողի միջնորդությունը, պաշտպաններին ու մեղադրյալին, որոշեց երեք ամսով երկարացնել նաև Տիգրան...
16:11 22/08/2025Եղբայրները հարվածներ են հասցրել Պ․Հ․-ին․ վերջինս գիտակցության չգալով մահացել էԵղբայրները հարվածներ են հասցրել Պ․Հ․-ին․ վերջինս գիտակցության չգալով մահացել է
16:01 22/08/2025Կարո Օկումուշյանի կալանքի ժամկետը նույնպես երկարացվեց 3 ամսովԲագրատ Սրբազանի ու աջակիցների գործով մեղադրյալ Կարո Օկումուշյանի կալանքի ժամկետը նույնպես երկարացվեց 3 ամսով։ Դատարվար Կ.
15:16 22/08/2025Գենդեր փարթիներն անհնար է պատկերացնել առանց այդ ծխերի. Ռուբեն Մելիքյանը՝ դատավորինԵրևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում Բագրատ Սրբազանի ու նրա աջակիցների գործով դատական նիստում հանրային մեղադրողը միջնորդեց Տիգրան Գալստյանի նկատմամբ կիրառված խափանման միջոց...
14:54 22/08/2025Բագրատ Սրբազան. Ստիպված չլինեմ լքելու նիստերի դահլիճը. ՈՒՂԻՂ«Ես Վազգեն Գալստանյանը չեմ»,-ի պատասխան դատական նիստերի քարտուղարի հայտարարության ասաց Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը։ Նա հիշեցրեց, որ նախորդ նիստերին այդ մասին արտահայտվել է, ասել են՝ ճշգրտում են...
14:40 22/08/2025Հրայր Սարկավագ. Երկիրը դավաճանած մարդուն ես թույլ չեմ տա, որ այդպես հեշտությամբ կյանքից հեռանա«Փաստեր չունեն, ինչ էլ սկզբում ներկայացրել են սխալ է, և քանի որ գործ չեն արել, հավելյալ երեք ամիս էլ պետք է փակեն մարդկանց, որ գործ անե՞ն»,-Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրի...
13:53 22/08/2025Սվաճյան փողոցի մի բնակարանից գողության փորձը բացահայտվեց. 36-ամյա տղամարդը տեղափոխվել է ՁՊՎՀամայնքային ոստիկանության Մալաթիայի բաժին օգոստոսի 17-ի առավոտյան զանգահարած Սվաճյան փողոցի բնակիչը հայտնել է, որ օգոստոսի 15-ի ցերեկը հարմարեցված բանալիով փորձել են բացել իր բնակարանի մուտքի...
13:32 22/08/2025Աշոտյան. Եթե Բագրատ Սրբազանի հետ լուսանկար ունեցողների 5 տոկոսը հավաքվի դատարանի մոտ, Նիկոլը ստիպված բաց կթողնի նրանԲագրատ Սրբազանի ու նրա աջակիցների գործով իշխանությունների վրա հանրային ճնշման առկայության դեպքում Փաշինյանը ստիպված կլինի ազատել նրանք։ Նման համոզման է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։ Նա...
13:03 22/08/2025Հայաստանում մեկնարկում է սիրողական որսաշրջանըՇրջակա միջավայրի նախարար Համբարձում Մաթևոսյանը ստորագրել է Հայաստանի Հանրապետության տարածքում (բացառությամբ բնության հատուկ պահպանվող տարածքներից) որսի կենդանիների համար նախատեսվող 2025-2026...
12:50 22/08/202588-ամյա կնոջ տնից գողություն կատարած տղամարդը հայտնաբերվել էՈստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն օգոստոսի 10-ին ահազանգ էր ստացվել, որ անհայտ անձը ջուր խմելու պատրվակով մտել է մայրաքաղաքի Վաղարշյան փողոցի տներից մեկը և օգտվելով տանտիրոջ...
12:09 22/08/2025Պարոն Փաշինյան, էլի ես եմ, սոխը պետք է մանր-մանր կտրատել. Արմեն Ալեքսանյանի մեղադրանքի հիմքում դրվել է ձվածեղ պատրաստելու վիդեոն«18 Արդարների գործով» մեղադրյալ Արմեն Ալեքսանյանի կողմից ահաբեկչության նախապատրաստությունը, ըստ դատախազության, հիմնավորվում է կից ներկայացվող տեսանյութով։ «Եվ սա կատակ չէ, անկեղծ եմ ասում այս...
11:53 22/08/2025Ռուբեն Հակոբյանն ունի առողջական լուրջ խնդիրներ. Գառնիկ Դանիելյան«Ռուբեն Հակոբյանն ունի առողջական լուրջ խնդիրներ, որոնք համատեղելի չեն կալանքի հետ»,-ահազանգում է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը։ Նա իր գործընկեր Ագնեսա Խամոյանի հետ այցելել...
10:47 22/08/2025Օգոստոսի 22-ի դրությամբ դեռևս առկա չէ Վերաքննիչ ատյանի դատավորին մակագրման տվյալը. Սամվել Կարապետյանի պաշտպան«2025 թվականի օգոստոսի 18-ին ներկայացրել էինք հատուկ վերանայման բողոք Սամվել Կարապետյանի ակնհայտ ապօրինի կալանքի երկարաձգման Հակակոռուպցիոն դատարանի որոշման դեմ: 2025 թվականի օգոստոսի 22-ի դրությամբ...
10:39 22/08/2025Անձինք նյութապես շահագրգռել են ՀՀ տարբեր մարզերի բնակիչներին՝ հավաքին մասնակցելուն հարկադրելու նպատակովՔննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում ավարտվել է 2025 թվականի հուլիսի 4-ին Երևանում կազմակերպված հավաքին մասնակցելուն հարկադրելու նպատակով նյութապես շահագրգռելու դեպքի վերաբերյալ...
09:04 22/08/2025Փաստացի, ՀԷՑ-ը վերածվել է կուսակցական մարմնի ու ավելին` նախընտրական շտաբի. Թաթոյանի ահազանգը«Պարզվում է` իշխանությունը 3,250,000 ԱՄՆ դոլար է վճարում պետական բյուջեից, որ իր իսկ գործած ապօրինության պատճառով ՀԷՑ-ի «ազգայնացման» գործով Հայաստանի շահերը ներկայացվեն Ստոկհոլմի արբիտրաժային...
08:55 22/08/2025Հրդեհ Միլանի օդանավակայանում. 28-ամյա տղամարդը ձերբակալվել էՄիլանի Մալպենսա օդանավակայանում 28-ամյա տղամարդ է ձերբակալվել գրանցման կետը հրկիզելու համար։ Այս մասին հայտնում է CNN-ն ու մանրամասնում, որ հրդեհի հետևանքով զգալի վնաս է հասցվել և առնվազն մեկ մարդ...
00:20 22/08/2025Համ նալին, համ մեխին՝ էթիկայի Դիտորդ մարմնի կարծիքը «Ժողովուրդ» օրաթերթի՝ Արսեն Թորոսյանի դեմ բողոքի մասովՀայաստանի ԶԼՄ-ների էթիկայի Դիտորդ մարմնի փորձագիտական կարծիքը ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արսեն Թորոսյանի դեմ «Ժողովուրդ» օրաթերթի ներկայացրած բողոքի կապակցությամբ.
20:26 21/08/2025«Անկախության մասին» Հռչակագրի տարեդարձին ընդառաջ․ Գևորգ ԴանիելյանԻրավագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Գևորգ Դանիելյանը գրում է․ ««Անկախության մասին» Հռչակագրի տարեդարձին ընդառաջ ԽՍՀՄ փլուզումից հետո անկախության հռչակագիր ընդունել են բոլոր միութենական...

15:40 09/08/2022СК Армении: Выясняются обстоятельства унесшего жизни трех человек ДТПВедется следствие.
11:50 09/08/2022Мхитар Папоян назначен председателем Апелляционного уголовного суда АрменииУказом президента Армении Ваагна Хачатуряна от 8 августа Мхитар Папоян назначен председателем Апелляционного уголовного суда РА.
11:27 09/08/2022Агван Овсепян останется под арестомАдвокаты представили также фактические данные о состоянии здоровья Агвана Овсепяна.
16:16 08/08/2022Замминистра окружающей среды Армении: Экспертиза будет обязательной для строительства ГЭС«Очень трудно в рамках одного закона скоординировать все интересы и создать такой консенсусный документ, который бы устроил всех своими статьями и концепцией», – заявила в пресс-центре «Арменпресс»...
14:30 08/08/2022Адвокат: Ваагн Вермишян доставлен в Медцентр «Эребуни»«Подробности – после обследования», – отметил адвокат.
14:02 06/08/2022Польский автобус в Хорватии слетел с трассы: 12 человек погибли и 33 раненыАвтобус с польским регистрационным знаком попал в аварию в Вараждинской жупании (округе) Хорватии, по погибли более десяти человек, передает РИА Новости со ссылкой на телеканал HRT.
16:05 04/08/2022Amnesty International: ВС Украины размещают военную технику в жилых районах, подставляя мирных жителей под ответный огоньВооруженные силы Украины создают военные базы и размещают военную технику в жилых районах, подвергая тем самым опасности мирных жителей.
17:16 03/08/2022Рубен Меликян: Решение суда об аресте Чалабяна никоим образом не может считаться правомернымПравозащитник Рубен Меликян пишет: «Действующий Уголовно-процессуальный кодекс по делам на этапе судебного разбирательства (а не предварительного следствия) действительно предоставляет возможность...
16:03 03/08/2022Полиция Арцаха: Межгосударственная трасса Шуши-Бердзор-Горис – двусторонне открытаПолиция МВД Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) сообщает, что межгосударственная трасса Шуши-Бердзор-Горис – двусторонне открыта.
14:29 03/08/2022Арам Вардеванян: Предела беспрецедентным беззакониям для действующей власти нетАдвокат, депутат Национального Собрания от фракции «Армения» Арам Вардеванян пишет: «Несколько лет назад “судья” Мнацакан Мартиросян арестовывает, а затем приговаривает к лишению свободы Никола...
13:36 03/08/2022Аветик Чалабян: Это прямой заказ Никола Пашиняна и его режима«У всех на глазах суд вынес совершенно произвольное, необоснованное, без обоснованного подозрения, безумное решение, арестовав меня на 3 месяца», – сказал в беседе с журналистами член движения...
13:12 03/08/2022Артур Ванецян: Трусливые власти в очередной раз доказали, что их единственная опора – покорно служащая им правоохранительная системаПредседатель партии «Айреник» («Отечество») Артур Ванецян в своей записи в соцсети Facebook обратился к решению об аресте общественно-политического деятеля, представителя движения «Консолидация»...
13:05 03/08/2022Решением судьи Мнацакана Мартиросяна Аветик Чалабян вновь арестованСуд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Мнацакана Мартиросяна в ходе проходящих 3 августа слушаний рассмотрел вопрос о мере пресечения в отношении общественно-политического деятеля...
12:55 03/08/2022Уголовное производство по делу Аветика Чалабяна не будет прекращеноСудья Мнацакан Мартиросян отказался прекращать уголовное дело в отношении общественно-политического деятеля, представителя движения «Консолидация» Аветика Чалабяна.
12:39 03/08/2022Аветик Ишханян: Ректор ЕГУ запретил политзаключенному Тарону Манукяну сдавать сессионные экзамены для 3-го курсаПравозащитник Аветик Ишханян пишет: «Жалкий ректор Из записи Гегама Манукяна выяснилось, что захвативший пост ректора Ереванского государственного университета представитель партии "Гражданский...
15:03 02/08/2022В Арцахе общественная жизнь протекает в напряженных условиях практически каждый день – прокуратураПровокационные действия, инициируемые и осуществляемые вооруженными силами Азербайджана с 1 августа в северной и северо-западной частях Республики Арцах, являются частью политики армянофобии и...
12:06 02/08/2022Председателем Апелляционного уголовного суда Армении избран Мхитар Папоян1 августа Высший судебный совет на пост председателя Апелляционного уголовного суда Армении избрал Мхитара Папояна.
16:38 01/08/2022Подано ходатайство о созыве срочного судебного заседания по делу экс-генпрокурора Армении Агвана ОвсепянаХодатайство о созыве срочного судебного заседания по делу бывшего генерального прокурора Армении, экс-председателя Следственного комитета РА Агвана Овсепяна подано в суд.
14:28 01/08/2022Представитель АРФД Масис Абрамян сейчас находится в транзитной зоне аэропорта «Звартноц»Правозащитник Рубен Меликян пишет: «“Персоной нон грата” объявлен глава офиса "Ай Дата" в Нидерландах Масис Абрамян.
13:17 01/08/2022Аветик Чалабян: Будем последовательно бороться за свою свободу, свои права и свои идеалыОбщественно-политический деятель Аветик Чалабян пишет: «Сегодня, в 14:00, в резиденции суда в административном районе Еревана Кентрон возобновляется наш судебный процесс.