14:49 28/08/2025ՈւՂԻՂ. Միքայել Սրբազանը կրկին դատարանում էԵրևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Ավան նստավայրում, դատավոր Արմինե Մելիքսեթյանի նախագահությամբ, շարունակվում է Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել Սրբազանի հետ կապված...
12:48 28/08/2025Ծաղկաձորում կառուցվող էլիտար թաղամասի հարևանությամբ հայտնաբերել է 2 տղամարդու մարմին, 2 հոգի էլ տեղափոխվել է հիվանդանոցԱյսօր ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 11։30-ի սահմաններում օպերատիվ տեղեկություն է ստացվել, որ Ծաղկաձոր քաղաքում՝ Կեչառիս վանական համալիրի...
11:19 28/08/2025Բլոգեր Արսեն Մարգարյանի պաշտպանությունը բողոքարկել է նրա կալանքի որոշումըՌԴ-ում Հայրենիքի պաշտպանների հիշատակը վիրավորելու մեջ մեղադրվող բլոգեր Արսեն Մարգարյանի պաշտպանությունը բողոքարկել է նրա կալանքի որոշումը։ Այս մասին գրում է Ռիա Նովոստին։ Վեստի.ռու-ն գրում է, որ...
11:02 28/08/2025Քաղաքացին բարձերի մեջ թաքցրել է «մեթամֆետամին» և փորձել է «Ագարակ» սահմանային անցակետով ներմուծել ՀայաստանՊԵԿ Մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչությունը պայքարում է թմրամիջոցների և հոգեմետ նյութերի Հայաստանի Հանրապետության սահմանով ապօրինի տեղափոխման դեմ։ ՊԵԿ-ից հայտնում են, որ գերատեսչական...
22:01 27/08/2025Ամենակարևոր և կարևոր բաներ դատարանումՓաստաբան Վարազդատ Հարությունյանը գրում է. «Այսօր Դատարանն իր որոշմամբ միս ու արյուն տվեց «մարդու իրավունք» բառակապակցությանը: Սա, թերևս, ամենակարևորն էր այսօր: Բայց մի կարևոր բան էլ եղավ այսօր: Ի...
20:39 27/08/2025Հուսվ եմ՝ այս մոտեցումն օրինակելի կդառնա․ Ռուբեն ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ «Քաղբանտարկյալ Ռուբիկ Հակոբյանն այսօր դատարանի որոշմամբ ազատ արձակվեց։ Բոլորիս աչքը լույս!
19:50 27/08/2025Արա Մխիթարյանին դաժան ծեծի ենթարկելու գործով մեղադրյալի նկատմամբ կիրառվել է տնային կալանքՓաստաբան Լևոն Սահակյանը գրում է․ «Շուրջ 5 ու կես տարի առաջ իր շենքի բակում զինվորականների հարձակման պատճառով պատմության մեջ ընկած Հարություն Գրիգորյանը քրեական վարույթով արդեն 4-րդ անգամ գնում է...
18:21 27/08/2025Ռ. Հակոբյանի կալանքը պետք է վերացվեր՝ իրավունքի հետ նվազագույն առնչության դեպքում․ փաստաբանՓաստաբան Արամ Վարդևանյանը գրում է․ «Քաղաքական գործիչ Ռուբեն Հակոբյանը կալանավորվել էր նույն մեղադրանքով՝ ինչպես Սամվել Կարապետյանը և Միքայել Սրբազանը: Այսինքն՝ քրեական օրենսգրքի 422-րդ հոդվածի հիման...
18:10 27/08/2025Սյունիքում նվազել են մահվան ելքով վթարներըՕգոստոսի 10-ից 11-ը ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանն եղել է Սյունիքի մարզում՝ ամփոփելու ՆԳՆ ծառայությունների 2025 թվականի առաջին կիսամյակի աշխատանքը։ Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ-ից։ Արփինե Սարգսյանը...
17:55 27/08/2025Թրամփ. Սորոսին պետք է քրեական պատասխանատվության ենթարկելԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը միլիարդատեր Ջորջ Սորոսին անվանել է «խելագար» և կոչ է արել նրան քրեական պատասխանատվության ենթարկել ԱՄՆ-ում բողոքի ցույցերին աջակցելու համար։ «Ջորջ Սորոսին և նրա «հրաշալի»...
16:35 27/08/2025Ռուբեն Հակոբյանի խափանման միջոց կալանքը վերացվեց, նա ազատ արձակվեց դատական նիստերի դահլիճիցԵրևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Դավիթ Արղամանյանի նախագահությամբ, հասարակական-քաղաքական գործիչ Ռուբեն Հակոբյանի գործով նիստին, պաշտպան Գրիգոր Մեղդեսյանը միջնորդեց փոխել իր...
16:01 27/08/2025Դատարանը մերժեց Ռուբեն Հակոբյանի քրեական հետապնդումը դադարեցնելու, վարույթը կարճելու միջնորդությունըԵրևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Դ․ Արղամանյանի նախագահությամբ, հասարակական-քաղաքական գործիչ Ռուբեն Հակոբյանի գործով նիստին, պաշտպան Գրիգոր Մեղդեսյանը միջնորդեց դադարեցնել...
15:22 27/08/2025Բուժում եմ ստանում, ունեմ շողացող առիթմիա. Ռուբեն Հակոբյանը՝ դատարանումԵրևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Դավիթ Արղամանյանի նախագահությամբ, մեկնարկել է հասարակական-քաղաքական գործիչ Ռուբեն Հակոբյանի գործով առաջին դատական նիստը։ Դատական նիստի սկզբում...
14:06 27/08/2025Ձերբակալված կապանցիների մարմնում մարիխուանայով փաթեթներ կայինՔրեական ոստիկանության թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի վարչությունում ստացված օպերատիվ տեղեկությունն իրացվեց Քրեական ոստիկանության Սյունիքի մարզային և Պետական եկամուտների կոմիտեի...
13:53 27/08/2025Դատարան է ներկայացվել արցախցի Տիգրան Ուլուբաբյանի կալանքի ժամկետը երկարաձգելու միջնորդություն. փաստաբան«Տիգրան Ուլուբաբյանի նկատմամբ իրականացվող քրեական վարույթի շրջանակում քննչական խումբը դատարան է ներկայացրել նրա կալանքի ժամկետը երկարաձգելու միջնորդություն։ Սակայն անհրաժեշտ եմ համարում ընդգծել, որ...
12:53 27/08/2025Գյումրիում կալանավորվել է թմրամիջոց տեղադրող օտարերկրացիՀամայնքային ոստիկանության Կումայրիի բաժնի ծառայողները ստացել էին օպերատիվ տեղեկություն, որ օտարերկրյա քաղաքացի մի երիտասարդ ձեռք բերում և Գյումրի քաղաքի տարբեր վայրերում փաթեթներով տեղադրելու միջոցով...
12:19 27/08/2025Միջնակարգ դպրոցի տնօրենը մեղադրվում է հափշտակության մեջՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ պարզվել է, որ 2019 թվականից 2024 թվականը Շիրակի մարզի «Լեռնուտի միջնակարգ դպրոց» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի պաշտոնը զբաղեցրած անձը,...
20:02 26/08/2025Վրաստանից արտաքսվել են Եգիպտոսի, Թուրքիայի, Հնդկաստանի ևայլ երկրների քաղաքացիներՎրաստանի ներքին գործերի նախարարությունը` Միգրացիայի դեպարտամենտի հետ համատեղ, Վրաստանից արտաքսել է 22 օտարերկրյա քաղաքացու։ Այս մասին գրում է վրացական aliq.ge-ն։ «Վերջին օրերին ձեռնարկված համալիր...
17:43 26/08/2025Ո՞վ է կարծում, որ պարոն նախագահը կարող է դիմել փախուստի, համոզված եմ՝ նման ողջամիտ ենթադրություն ունեցող մարդ չի կարող լինել. ՄակինյանՀակակոռուպցիոն դատարանում ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գործով հերթական դատավարությունը հանրային մեղադրողները միջնորդեցին պահպանել խափանման միջոց չհեռանալու մասին ստորագրությունն ու գրավը։ ՀՀ...
17:32 26/08/2025Ձերբակալվել է դատավորի օգնականըՔրեական ոստիկանության Արագածոտնի մարզային վարչության ծառայողները կոռուպցիոն բնույթի հանցանքի վերաբերյալ օպերատիվ տեղեկությունն իրացրին Քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության գործընկերների հետ: ՆԳՆ...

16:03 10/12/2019Armenia lifts ban on Russian arms manufacturerRussian weapons manufacturer ORSIS has been removed from the black list of arms suppliers to Armenia, Alexander Sirunyan, an attorney of the Armenian Bar Association, told RIA Novosti.
14:44 10/12/2019Armenian parliament adopts bill on early retirement of Constitutional Court membersThe Armenian National Assembly passed on Tuesday a draft law offering early retirement to Constitutional Court members.
13:40 10/12/2019Armenian parliament passes bill banning smoking in public placesThe Armenian National Assembly adopted in the first reading a draft law that would prohibit smoking in public places.
12:20 10/12/2019December 10 marks Human Rights DayHuman Rights Day is observed every year on 10 December — the day the United Nations General Assembly adopted, in 1948, the Universal Declaration of Human Rights (UDHR), the UN official website...
14:51 09/12/2019Top Georgian official at Yerevan forum: We have things to learn from Armenia“I attach great importance to the development of cooperation between Armenia and Georgia in all areas, as well as to the constructive partnership between our countries in the judicial sector.
12:59 09/12/2019Armenian Catholic church reopens in AleppoThe Armenian Catholic Cathedral of Our Mother of Reliefs was reopened on Saturday in al-Telal neighborhood in the old city of Aleppo after restoration and renovation works to fix the damage caused to...
17:25 07/12/2019The criminal indictment of former president Sargsyan is an obvious political decision of Pashinyan's government, expert says''The criminal indictment of former president is an obvious political decision of Pashinyan's government'' constitutional pundit Gohar Meloyan commented on the criminal charges brought against Serzh...
15:08 05/12/2019ECHR delivers judgements concerning ArmeniaThe European Court of Human Rights (ECHR) has delivered judgements in two cases concerning Armenia – Makeyan and Others v.
14:23 05/12/2019People smuggler 'built fake Russia-Finland border posts'A man has been arrested in Russia for erecting fake border posts to trick four migrant workers into thinking they had entered Finland, BBC News reports.
14:16 05/12/2019Authorities refute reports on first arrest in wiretapping case involving top law-enforcement officialsThe Armenian Investigative Committee denies media reports alleging the first suspect has been arrested in the high-profile wiretapping case involving former Director of the National Security Service...
10:59 05/12/20199 killed after bus hits stationary goods truck in IndiaAt least nine people were killed and 20 others injured after a passenger bus hit a stationary goods truck Thursday in the central Indian state of Madhya Pradesh, police said.
20:24 04/12/2019RPA calls charges brought against Serzh Sargsyan “a clear case of political persecution”“The charges brought against Armenia’s former President Serzh Sargsyan are a clear case of political persecution aimed at silencing the political opponents against the backdrop of risks threatening...
19:05 04/12/2019SIS brought charges against former president Serzh SargsyanArmenia’s Special Investigation Service has brought charges against the country’s former President Serzh Sarkisian, according to the released statement of the investigative body on Wednesday.
18:38 04/12/2019Media reports: Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport arrestedOfficers of Armenia’s National Security Service (NSS) have arrested Deputy inister of Education, Science, Culture and Sport Gevorg Loretsyan, Aysor.am news website reported.
12:36 03/12/2019Bills drafted by Prosperous Armenia, My Step factions not put on parliament agendaA bill on alienation of property for the protection of prevailing public interests introduced by the opposition Prosperous Armenia (BHK) faction failed to be put on the agenda of the parliament...
17:48 02/12/201927 drivers caught driving under influence in YerevanTraffic police of Armenia have carried out control over the traffic in capital Yerevan in the period from November 25 to December 1.
11:51 02/12/2019Ukrainian lawmaker's 3-year-old son killed in Kyiv shootingThe 3-year-old son of a regional Ukrainian lawmaker and businessman on December 1 died from a gunshot wound in central Kyiv, RFE/RL reported, citing local media.
18:22 29/11/2019Citizen tried to burn himself outside the government buildingA citizen tried to burn himself outside the government building on Friday, the ministry of emergency situations reported, adding information was received to “911” service.
10:49 29/11/2019Armenian law enforcement officers find fugitive prisoner who escaped Yerevan hospitalArmenian law enforcement agencies have found a fugitive convict of the Nubarashen Penitentiary who escaped Erebouni Medical Center in Yerevan on 18 November.
20:42 28/11/2019Russia changes detention measure for ex-Armenian officialRussian law enforcement lifted pre-trial detention for Mihran Poghosyan, former MP and chief of the Compulsory Enforcement Service facing corruption charges.