14:49 28/08/2025ՈւՂԻՂ. Միքայել Սրբազանը կրկին դատարանում էԵրևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանի Ավան նստավայրում, դատավոր Արմինե Մելիքսեթյանի նախագահությամբ, շարունակվում է Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել Սրբազանի հետ կապված...
12:48 28/08/2025Ծաղկաձորում կառուցվող էլիտար թաղամասի հարևանությամբ հայտնաբերել է 2 տղամարդու մարմին, 2 հոգի էլ տեղափոխվել է հիվանդանոցԱյսօր ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 11։30-ի սահմաններում օպերատիվ տեղեկություն է ստացվել, որ Ծաղկաձոր քաղաքում՝ Կեչառիս վանական համալիրի...
11:19 28/08/2025Բլոգեր Արսեն Մարգարյանի պաշտպանությունը բողոքարկել է նրա կալանքի որոշումըՌԴ-ում Հայրենիքի պաշտպանների հիշատակը վիրավորելու մեջ մեղադրվող բլոգեր Արսեն Մարգարյանի պաշտպանությունը բողոքարկել է նրա կալանքի որոշումը։ Այս մասին գրում է Ռիա Նովոստին։ Վեստի.ռու-ն գրում է, որ...
11:02 28/08/2025Քաղաքացին բարձերի մեջ թաքցրել է «մեթամֆետամին» և փորձել է «Ագարակ» սահմանային անցակետով ներմուծել ՀայաստանՊԵԿ Մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչությունը պայքարում է թմրամիջոցների և հոգեմետ նյութերի Հայաստանի Հանրապետության սահմանով ապօրինի տեղափոխման դեմ։ ՊԵԿ-ից հայտնում են, որ գերատեսչական...
22:01 27/08/2025Ամենակարևոր և կարևոր բաներ դատարանումՓաստաբան Վարազդատ Հարությունյանը գրում է. «Այսօր Դատարանն իր որոշմամբ միս ու արյուն տվեց «մարդու իրավունք» բառակապակցությանը: Սա, թերևս, ամենակարևորն էր այսօր: Բայց մի կարևոր բան էլ եղավ այսօր: Ի...
20:39 27/08/2025Հուսվ եմ՝ այս մոտեցումն օրինակելի կդառնա․ Ռուբեն ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ «Քաղբանտարկյալ Ռուբիկ Հակոբյանն այսօր դատարանի որոշմամբ ազատ արձակվեց։ Բոլորիս աչքը լույս!
19:50 27/08/2025Արա Մխիթարյանին դաժան ծեծի ենթարկելու գործով մեղադրյալի նկատմամբ կիրառվել է տնային կալանքՓաստաբան Լևոն Սահակյանը գրում է․ «Շուրջ 5 ու կես տարի առաջ իր շենքի բակում զինվորականների հարձակման պատճառով պատմության մեջ ընկած Հարություն Գրիգորյանը քրեական վարույթով արդեն 4-րդ անգամ գնում է...
18:21 27/08/2025Ռ. Հակոբյանի կալանքը պետք է վերացվեր՝ իրավունքի հետ նվազագույն առնչության դեպքում․ փաստաբանՓաստաբան Արամ Վարդևանյանը գրում է․ «Քաղաքական գործիչ Ռուբեն Հակոբյանը կալանավորվել էր նույն մեղադրանքով՝ ինչպես Սամվել Կարապետյանը և Միքայել Սրբազանը: Այսինքն՝ քրեական օրենսգրքի 422-րդ հոդվածի հիման...
18:10 27/08/2025Սյունիքում նվազել են մահվան ելքով վթարներըՕգոստոսի 10-ից 11-ը ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանն եղել է Սյունիքի մարզում՝ ամփոփելու ՆԳՆ ծառայությունների 2025 թվականի առաջին կիսամյակի աշխատանքը։ Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ-ից։ Արփինե Սարգսյանը...
17:55 27/08/2025Թրամփ. Սորոսին պետք է քրեական պատասխանատվության ենթարկելԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը միլիարդատեր Ջորջ Սորոսին անվանել է «խելագար» և կոչ է արել նրան քրեական պատասխանատվության ենթարկել ԱՄՆ-ում բողոքի ցույցերին աջակցելու համար։ «Ջորջ Սորոսին և նրա «հրաշալի»...
16:35 27/08/2025Ռուբեն Հակոբյանի խափանման միջոց կալանքը վերացվեց, նա ազատ արձակվեց դատական նիստերի դահլիճիցԵրևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Դավիթ Արղամանյանի նախագահությամբ, հասարակական-քաղաքական գործիչ Ռուբեն Հակոբյանի գործով նիստին, պաշտպան Գրիգոր Մեղդեսյանը միջնորդեց փոխել իր...
16:01 27/08/2025Դատարանը մերժեց Ռուբեն Հակոբյանի քրեական հետապնդումը դադարեցնելու, վարույթը կարճելու միջնորդությունըԵրևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Դ․ Արղամանյանի նախագահությամբ, հասարակական-քաղաքական գործիչ Ռուբեն Հակոբյանի գործով նիստին, պաշտպան Գրիգոր Մեղդեսյանը միջնորդեց դադարեցնել...
15:22 27/08/2025Բուժում եմ ստանում, ունեմ շողացող առիթմիա. Ռուբեն Հակոբյանը՝ դատարանումԵրևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում, դատավոր Դավիթ Արղամանյանի նախագահությամբ, մեկնարկել է հասարակական-քաղաքական գործիչ Ռուբեն Հակոբյանի գործով առաջին դատական նիստը։ Դատական նիստի սկզբում...
14:06 27/08/2025Ձերբակալված կապանցիների մարմնում մարիխուանայով փաթեթներ կայինՔրեական ոստիկանության թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի վարչությունում ստացված օպերատիվ տեղեկությունն իրացվեց Քրեական ոստիկանության Սյունիքի մարզային և Պետական եկամուտների կոմիտեի...
13:53 27/08/2025Դատարան է ներկայացվել արցախցի Տիգրան Ուլուբաբյանի կալանքի ժամկետը երկարաձգելու միջնորդություն. փաստաբան«Տիգրան Ուլուբաբյանի նկատմամբ իրականացվող քրեական վարույթի շրջանակում քննչական խումբը դատարան է ներկայացրել նրա կալանքի ժամկետը երկարաձգելու միջնորդություն։ Սակայն անհրաժեշտ եմ համարում ընդգծել, որ...
12:53 27/08/2025Գյումրիում կալանավորվել է թմրամիջոց տեղադրող օտարերկրացիՀամայնքային ոստիկանության Կումայրիի բաժնի ծառայողները ստացել էին օպերատիվ տեղեկություն, որ օտարերկրյա քաղաքացի մի երիտասարդ ձեռք բերում և Գյումրի քաղաքի տարբեր վայրերում փաթեթներով տեղադրելու միջոցով...
12:19 27/08/2025Միջնակարգ դպրոցի տնօրենը մեղադրվում է հափշտակության մեջՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ պարզվել է, որ 2019 թվականից 2024 թվականը Շիրակի մարզի «Լեռնուտի միջնակարգ դպրոց» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի պաշտոնը զբաղեցրած անձը,...
20:02 26/08/2025Վրաստանից արտաքսվել են Եգիպտոսի, Թուրքիայի, Հնդկաստանի ևայլ երկրների քաղաքացիներՎրաստանի ներքին գործերի նախարարությունը` Միգրացիայի դեպարտամենտի հետ համատեղ, Վրաստանից արտաքսել է 22 օտարերկրյա քաղաքացու։ Այս մասին գրում է վրացական aliq.ge-ն։ «Վերջին օրերին ձեռնարկված համալիր...
17:43 26/08/2025Ո՞վ է կարծում, որ պարոն նախագահը կարող է դիմել փախուստի, համոզված եմ՝ նման ողջամիտ ենթադրություն ունեցող մարդ չի կարող լինել. ՄակինյանՀակակոռուպցիոն դատարանում ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գործով հերթական դատավարությունը հանրային մեղադրողները միջնորդեցին պահպանել խափանման միջոց չհեռանալու մասին ստորագրությունն ու գրավը։ ՀՀ...
17:32 26/08/2025Ձերբակալվել է դատավորի օգնականըՔրեական ոստիկանության Արագածոտնի մարզային վարչության ծառայողները կոռուպցիոն բնույթի հանցանքի վերաբերյալ օպերատիվ տեղեկությունն իրացրին Քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության գործընկերների հետ: ՆԳՆ...

13:44 06/09/2022Вследствие выстрела ВС Азербайджана погиб армянский военныйВечером 5 сентября на боевой позиции, дислоцированной на восточном участке армяно-азербайджанской границы, по предварительным данным, вследствие произведенного ВС Азербайджана выстрела смертельное...
16:34 03/09/2022На открытии «надежного пространства» для ЛГБТК+ сообщества присутствовала Защитник прав человека АрменииПравозащитная общественная организация «Сторона права» открыла в Ереване новый офис – «надежное место для ЛГБТ-сообщества и квир-комьюнити».
17:34 02/09/2022Джалалу Арутюняну предъявлено обвинениеВ результате широкомасштабных следственных и производственных действий, осуществленных в рамках уголовного производства, расследуемого в управлении по расследованию особо важных дел Главного...
17:07 02/09/2022Арман Татоян: Арцах должен окрепнуть и стать могущественнымБывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Армении Арман Татоян на своей странице в социальной сети Facebook опубликовал поздравительное послание по случаю Дня независимости Республики Арцах:...
17:29 01/09/2022С ноября 2020 года Азербайджан совершил в Арцахе более 112 преступлений – омбудсменПосле прекращения огня 2020 года Азербайджан совершил более 112 преступлений в Арцахе. Такие данные в своем микроблоге в Twitter представил омбудсмен Республики Арцах (НКР) Гегам Степанян. «Погибли 3...
14:02 01/09/2022На площади города Веди в Армении турки попытались поднять флаг ТурцииПоздно вечером 31 августа, в 23:00, в Араратское отделение Полиции поступило сообщение о том, что на площади Аракела Симоняна города Веди – ведущие себя подозрительно иностранные граждане на...
11:57 01/09/2022Бывший командующий Армией обороны Арцаха Микаел Арзуманян арестованБывший командующий Армией обороны Республики Арцах (НКР), советник президента республики Микаел Арзуманян арестован.
15:45 31/08/2022Омбудсмен Арцаха: Уверены, что международное признание Арцаха назрелоВ Заключительных замечаниях Комитета ООН по ликвидации расовой дискриминации отражены случаи грубых нарушений прав человека, совершенных Азербайджаном в период и после агрессии против Арцаха в 2020...
13:55 31/08/2022Арсен Бабаян: На самом деле, все четко и раскрытоПредставитель политсовета партии «Айреник» («Отечество») Арсен Бабаян на своей странице в Facebook пишет: «Они даже не замечают, как, публикуя официальные сообщения о каждом "разоблачении",...
13:42 31/08/2022Наира Зограбян: Не исключаю, что в ближайшее время будет задержан и Араик АрутюнянПодготовиться Онику Гаспаряну и Джалалу Арутюняну
12:25 31/08/2022Бывший генеральный директор фонда Internews Манана Асламазян погибла в Ереване в ДТПБывший генеральный директор фонда Internews лауреат премии ТЭФИ Манана Асламазян погибла в Ереване, ее сбила машина.
17:18 30/08/2022Апелляционный суд огласит решение по делу Аветика Чалабяна завтра в полденьВ Апелляционном уголовном суде завершилось рассмотрение апелляционной жалобы адвокатов на решение суда первой инстанции об аресте общественно-политического деятеля Аветика Чалабяна.
15:37 30/08/2022Задержан экс-командующий Армией обороны Арцаха Микаел Арзуманян – 168.amПо сведениям 168.am, задержан экс-командующий Армией обороны Арцаха, главный советник президента республики Микаел Арзуманян.
17:09 29/08/2022Роберт Айрапетян: Логично, что на фоне Бердзора важнее статуэтка льваЮрист Роберт Айрапетян пишет: «Из Национального Собрания Армении исчезли статуэтка льва и юбилейные памятные медали.
13:04 29/08/2022В Индии парень зарезал отвергнувшую его девушкуВ индийском городе Умаргам, штат Гуджарат, парень зарезал 18-летнюю девушку, которая его отвергла. Об этом сообщает Лента.Ру со ссылкой на The Times of India. В совершении преступления подозревают...
12:00 29/08/2022Родители погибших военнослужащих потребуют у Генпрокурора Армении задержать Никола ПашинянаРодители павших в третьей Арцахской войне военнослужащих собираются провести 30 августа акцию протеста у здания Генпрокуратуры Армении.
16:40 27/08/2022В Ереване 14-летний мальчик нанес телесные повреждения 17-летнему парню26 августа в 20:15 по местному времени из больницы было сообщено, что к ним с колото-резаными ранениями доставлен 17-летний юноша.
11:25 27/08/2022Турецкую поп-звезду арестовали из-за шутки о религиозной школе, выпускником которой является ЭрдоганПо словам ее адвоката Эмека Эмре, Гульсен отрицает, что совершила какое-либо преступление, и подает апелляцию на арест.
11:19 27/08/2022В армянском Эчмиадзине 22-летняя девушка ранила ножом 40-летнего соседаВозбуждено уголовное дело.
14:09 26/08/2022В Зеленограде мужчина ранил из оружия двух человек, ещё одного убилВ ведомстве уточнили, что личность злоумышленника и его местонахождение установлены.