14:33 02/07/2025ՄԻՊ. Պետությունը պետք է ապահովի, որ ազգային օրենսդրությունը հնարավորություն տա կրոնական կամ համոզմունք դավանող համայնքին ինքնուրույն որոշել՝ իր առաջնորդության կազմըՄարդու իրավունքների պաշտպանի հայտարարություն է տարածել կրոնական ազատությունների երաշխավորման բնագավառում առկա մտահոգությունների առնչությամբ.
14:32 02/07/2025Թրամփը կոչ է անում երկրով մեկ ներգաղթյալների համար «ալիգատորային» բանտեր կառուցելՇրջակա տարածքը ճահճուտ է, որտեղ բնակվում են բազմաթիվ ալիգատորներ, կոկորդիլոսներ և թունավոր օձեր
14:26 02/07/2025Արգամ, եթե ուզում ես ազատել քեզ այդ խայտառակությունից, աշխատանքից ազատման դիմում գրիր, գնա Էջմիածին ապաշխարության. Հովհաննես Խուդոյանի նամակը ճկուն մտքով դատախազինՔաղբանտարկյալ Հովհաննես Խուդոյանի նամակը դատախազ Արգամ Դալլաքյանին` Հայաստան քրեակատարողական հիմնարկից.
14:15 02/07/2025Կալանավորում են նաև Սամվել Կարապետյանի լուսանկարները. Ա. Վարդևանյան«Դատավոր Արմեն Դանիելյանը կախվածություն ունի իր կարիերայի աճի մեջ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունից։ Այն նույն խմբակցությունից, որն ամեն օր խոսում է Սամվել Կարապետյանի մասին։ Նա ինչպե՞ս կարող...
13:13 02/07/2025Տեղյակ չեմ, թե ինչ գործողություն է կատարվում «Տաշիր» ընկերությունների խմբի գլխավոր գրասենյակում. ՓաստաբանՆախապես ծանուցում չի եղել
12:53 02/07/2025ՀԿԿ. Սերժ Սարգսյանի վերաբերյալ քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարանՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ պարզվել է, որ Ս. Ս.-ն, 2000-2018 թթ. ընթացքում զբաղեցնելով ՀՀ պաշտպանության նախարարի, ՀՀ վարչապետի, ՀՀ նախագահի,...
12:42 02/07/2025Բռնապետիկը հերթական ստատուսներով ուղղորդում է իրավապահներին. Գառնիկ Դանիելյան«Տեռորի, բռնաճնշումների շարունակությունն է»,-«Տաշիր» ընկերությունների խմբի գլխավոր գրասենյակում իրականացվող քննչական գործողությունների մասին ասաց ԱԺ «հայաստան» խմբակցության անդամ Գառնիկ Դանիելյանը։...
12:28 02/07/2025Քննիչները գործողություններ են իրականացնում «Տաշիր» ընկերությունների խմբի գլխավոր գրասենյակումԻ պաշտպանություն Սամվել Կարապետյանի հուլիսի 4-ին նախատեսված երթին ընդառաջ իրավապահները գործողություններ, խուզարկություններ են իրականացնում «Տաշիր» ընկերությունների խմբի գլխավոր գրասենյակում։ Այստեղ...
11:10 02/07/2025Այստեղ ընդհանրապես քրեական գործ չկա, իրավական աբսուրդ է. Փաստաբանը՝ Սամվել Կարապետյանի դեմ հարուցված վարույթի մասին«Սամվել Կարապետյանի գործը մի առանձնահատկություն ունի. այստեղ ընդհանարպես քրեական գործ չկա»,-հայտարարեց փաստաբան Արամ Վարդևանյանը՝ խոսելով Սամվել Կարապետյանի դեմ հարուցված քրեական վարույթի մասին։...
10:45 02/07/2025Հանցավոր խմբի անդամների նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում 107 դրվագովՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության վարչությունում ավարտվել է բազմադրվագ, մեծածավալ, նախապես ծրագրված և...
18:29 01/07/2025Բաքվի դատարանը չորս ամսով կալանավորել է «Սպուտնիկ Ադրբեջան»-ի ղեկավարին և գլխավոր խմբագրինԲաքվի դատարանը չորս ամսով կալանավորել է «Սպուտնիկ Ադրբեջան» գործակալության ղեկավար Իգոր Կարտավիխին և գլխավոր խմբագիր Եվգենի Բելոուսովին։ Այս մասին հաղորդում է ԱՊԱ լրատվական գործակալությունը։...
18:00 01/07/2025Դավիթ Հարությունյանի գույքի բռնագանձման գործով ՕՄՀ չի իրականացվել, հայցը հիմնավոր չի կարող լինել. Արամ ՕրբելյանՀակակոռուպցիոն դատարանում, դատավոր Ռուդոլֆ Ավագյանի նախագահությամբ, ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործով անցնող արդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանի ներկայացուցիչ,...
16:56 01/07/2025Ուղևորի հեռախոսը գողացած տաքսու վարորդը ներկայացվել է նախաքննական մարմին․ գողոնը հայտնաբերվել էՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն հունիսի 27-ին՝ ժամը 6․15-ին զանգահարած Քաջարան քաղաքի բնակիչ 49-ամյա տղամարդը հայտնել էր, որ ժամը 6-ի սահմաններում Երևանում նստել է տաքսի և տեղորոշիչը...
16:26 01/07/2025Այսօր երկու սրբազաններ բանտարկված են միայն մի բանի համար. Ռուբեն ՄխիթարյանԳյումրու ավագանու «Մեր հզոր համայնք» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Մխիթարյանը գրում է. «Ես տեսել եմ, թե 2015-ի հունվարին ինչ էր անում Միքայել Սրբազանը, երբ Ավետիսյանների ընտանիքի սպանդից հետո կատաղած...
16:16 01/07/2025Միքայել Սրբազանի վերաբերյալ քրեական վարույթով իրավապահ մարմինների իրավական փաստարկներն ոչ միայն անհիմն են, այլ նաև հակասական. Պաշտպանների թիմՄիքայել Սրբազանի փաստաբանական թիմը հանդեսէ եկել հայտարարությամբ դատախազության հայտարարության և քննչական կոմիտեի նախագահի հարցազրույցի վերաբերյալ.
15:33 01/07/2025Արմեն Մինասյանը՝ ՀԷՑ-ի պետականացման մասին. Նիկոլը հրապարակավ դնում է ոչ թե լուծման, այլ բերված «պովոդ»-ով «նակազատ» անելու խնդիրՔաղաքագետ Արմեն Մինասյանը, արձագանքելով Նիկոլ Փաշինյանի՝ ՀԷՑ-ի մասին հրապարակմանը, գրել է. «Քաղվածքը Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա գրառումից է։ Փորձենք վերլուծել։ «Սա էներգետիկ ճգնաժամ է»,- հայտարարում է...
14:49 01/07/2025Դալմա Գարդեն Մոլի շենքի պատերից, շենքի ներսից հեռացրել են «Ազատություն Սամվել Կարապետյանին» գրությամբ պաստառներըԴալմա Գարդեն Մոլի շենքի պատերից, շենքի ներսից հեռացրել են «Ազատություն Սամվել Կարապետյանին» գրությամբ պաստառները։ Ավելի վաղ հայտնի գործարար, բարերարի լուսանկարով ու «Ազատություն Սամվել Կարապետյանին»...
14:37 01/07/2025Հուլիսի 4-ին ի պաշտպանություն Սամվել Կարապետյանի երթ կանցկացվի«Հուլիսի 4-ին, ժամը 18:00-ին, հավաքվում ենք Երևանի Մաշտոցի պողոտայի «Սիզոնսի» այգում (Մալիբու), որտեղից երթով կշարժվենք դեպի Սամվել Կարապետյանի ապօրինի կալանավորման վայրը»,-հայտարարել է հայտնի...
14:00 01/07/2025«Խլելը նորաձև է». Իշխանության նախաձեռնած օպերացիան բազմերանգ դրսևորումներ է ստանում«Իշխանության նախաձեռնած «Խլելը նորաձև է» օպերացիան բազմերանգ դրսևորումներ է ստանում, որով փորձ է արվում և՛ հաշվեհարդար տեսնել քաղաքական ընդդիմախոսների նկատմամբ և՛ իշխանությունն օգտագործել ուրիշի...
11:13 01/07/2025Հարբած պետերբուգցին կնոջը դանակի 14 հարված է հասցրել երեխայի աչքի առաջՍարսափելի դեպք է տեղի ունեցել ՌԴ Սանկտ Պետերբուրգ քաղաքում։ Հարբած տղամարդն դանակի առնվազն 14 հարված է հասցրել կնոջ մարմնի մասերին իրենց փոքր որդու աչքի առաջ, ապա մարմինը թաքցրել է բազմոցի դարակում։...

14:28 27/10/2021СК Арцаха: Азербайджанцы выкрали у жителя села Чартар 32 коровы и 13 телятВ Следственном комитете Республики Арцах принято в производство уголовное дело, возбужденное по пункту 1 части 3 статьи 182 УК РА по факту хищения 3 октября в 08:00 из нейтральной зоны...
17:41 26/10/2021Анна Данибекян отклонила ходатайства о самоотводеСудья столичного суда общей юрисдикции Анна Данибекян отклонила ходатайства о самоотводе, представленные защитниками второго президента РА Роберта Кочаряна Ованнесом Худояном и бывшего вице-премьера...
17:31 26/10/2021Армен Геворкян обратил внимание прокуратуры на действия суда«Это судебное разбирательство сделало все, к несчастью, чтобы авторитет государства как можно больше упал»,- сегодня в столичном суде общей юрисдикции заявил депутат фракции «Армения» Армен Геворкян.
13:42 26/10/2021Адвокат: Военным дали время – они должны либо вакцинироваться, либо подать рапорт об увольненииАдвокат Айарпи Саркисян на своей странице в Facebook обратилась к министерству обороны РА: «Только что узнала о том, что военнослужащим дали время до 13:50: они должны представить либо справку о...
13:24 26/10/2021В селе Карби в Армении умерли 2 сестры25 октября в 18:30 из медцентра «Аштарак» поступило сообщение о том, что к ним поступили двое граждан в бессознательном состоянии.
20:35 25/10/2021За минувшие 3 суток в Армении было зарегистрировано 48 ДТП: 3 человека погиблиПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 22 по 25 октября сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыт 141 случай преступлений, 8 из которых ‒ ранее совершенные.
18:44 25/10/2021ВСС Армении отклонил ходатайство о привлечении судьи Сергея Марабяна к дисциплинарной ответственностиВысший судебный совет Армении отклонил ходатайство министерства юстиции о привлечении судьи Апелляционного уголовного суда РА Сергея Марабяна к дисциплинарной ответственности.
13:15 25/10/2021Число жертв вследствие ДТП на дороге Ереван-Гюмри возросло20 октября, в 07:04, на 51-м километре автодороги Ереван-Гюмри пассажирский автомобиль марки «Газель» выехал за пределы проезжей части дороги и перевернулся.
10:41 25/10/2021Омбудсмен: Делимитация и демаркация с Азербайджаном без создания зоны безопасности приведет к эскалации ситуацииЗащитник прав человека РА Арман Татоян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла Франции в Армении Анн Луйо, сообщает Офис Омбудсмена.
18:47 23/10/2021Число преступлений против культурных ценностей за последний год возрослоПо сообщению Интерпола, незаконная деятельность, связанная с культурными ценностями, резко активизировалась во время пандемии COVID-19.
19:59 22/10/2021Арман Татоян ответил Министерству обороны: «Тему считаю закрытой»Омбудсмен Арман Татоян ответил на заявление министра обороны, сделав запись на своей странице в Facebook.
14:34 22/10/2021Арсен Бабаян: Содержание и принципы избирательной системы в Армении нуждаются в серьезном измененииЮрист, член политсовета партии «Родина» Арсен Бабаян на своей странице в Facebook пишет: «В Гюмри с официально зарегистрированным населением в 100.000 человек по итогам голосования избран мэр города.
13:51 22/10/2021Адвокат: По делу Агвана Овсепяна обвиняемый и потерпевший могут поменяться местамиАдвокат Гагик Хачикян допускает новый поворот в деле бывшего генерального прокурора Армении, экс-председателя Следственного комитета (СК) РА Агвана Овсепяна.
12:29 22/10/2021Турция попала в «серый список» FATF – за провал борьбы с отмыванием денег и финансированием терроризмаМеждународная рабочая группа по борьбе с отмыванием денег (FATF) включила Турцию в список стран, за которыми нужно «следить внимательнее», пишет Deutsche Welle.
11:54 22/10/2021Омбудсмен Армении А.Татоян отреагировал на опровержение Минобороны и представил доказательстваЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян в ответ на опровержение министерства обороны республики на своей странице в Facebook опубликовал доказательства проводимых ВС Азербайджана...
10:30 22/10/2021ФактИнфо: Спецследственная служба Армении уклоняется от проведения объективного расследования по делу Агвана ОвсепянаСпециальная следственная служба (ССС) Армении уклоняется от проведения объективного расследования по делу бывшего генерального прокурора, экс-председателя Следственного комитета (СК) РА Агвана...
10:06 22/10/2021Актер Алек Болдуин застрелил оператора и ранил режиссера на съемочной площадкеАлек Болдуин ранил оператора и режиссера на съемочной площадке вестерна "Ржавчина", сообщает BBC News.
20:42 21/10/2021Лариса Алавердян: Должен быть создан общественный трибунал«Кто и что должен был подготовить, остановить войну? Кто из вас сомневается, что с 2018 года их намерением было именно это? Если вы сомневаетесь, боитесь принять эту чудовищную реальность, ваша боль...
19:45 21/10/2021За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 15 ДТП: 5 человек погиблиПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 20 по 21 октября сотрудниками различных подразделений Полиции раскрытo 88 случаев преступлений, 5 из которых ‒ ранее совершенные.
16:14 21/10/2021Тигран Атанесян: В отношении имущества Даниела Иоаннисяна объявлен розыскАдвокат Тигран Атанесян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «В отношении имущества сотрудника коррумпированного олигарха Джорджа Сороса – Даниела Иоаннисяна – объявлен розыск.