14:33 02/07/2025ՄԻՊ. Պետությունը պետք է ապահովի, որ ազգային օրենսդրությունը հնարավորություն տա կրոնական կամ համոզմունք դավանող համայնքին ինքնուրույն որոշել՝ իր առաջնորդության կազմըՄարդու իրավունքների պաշտպանի հայտարարություն է տարածել կրոնական ազատությունների երաշխավորման բնագավառում առկա մտահոգությունների առնչությամբ.
14:32 02/07/2025Թրամփը կոչ է անում երկրով մեկ ներգաղթյալների համար «ալիգատորային» բանտեր կառուցելՇրջակա տարածքը ճահճուտ է, որտեղ բնակվում են բազմաթիվ ալիգատորներ, կոկորդիլոսներ և թունավոր օձեր
14:26 02/07/2025Արգամ, եթե ուզում ես ազատել քեզ այդ խայտառակությունից, աշխատանքից ազատման դիմում գրիր, գնա Էջմիածին ապաշխարության. Հովհաննես Խուդոյանի նամակը ճկուն մտքով դատախազինՔաղբանտարկյալ Հովհաննես Խուդոյանի նամակը դատախազ Արգամ Դալլաքյանին` Հայաստան քրեակատարողական հիմնարկից.
14:15 02/07/2025Կալանավորում են նաև Սամվել Կարապետյանի լուսանկարները. Ա. Վարդևանյան«Դատավոր Արմեն Դանիելյանը կախվածություն ունի իր կարիերայի աճի մեջ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունից։ Այն նույն խմբակցությունից, որն ամեն օր խոսում է Սամվել Կարապետյանի մասին։ Նա ինչպե՞ս կարող...
13:13 02/07/2025Տեղյակ չեմ, թե ինչ գործողություն է կատարվում «Տաշիր» ընկերությունների խմբի գլխավոր գրասենյակում. ՓաստաբանՆախապես ծանուցում չի եղել
12:53 02/07/2025ՀԿԿ. Սերժ Սարգսյանի վերաբերյալ քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարանՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ պարզվել է, որ Ս. Ս.-ն, 2000-2018 թթ. ընթացքում զբաղեցնելով ՀՀ պաշտպանության նախարարի, ՀՀ վարչապետի, ՀՀ նախագահի,...
12:42 02/07/2025Բռնապետիկը հերթական ստատուսներով ուղղորդում է իրավապահներին. Գառնիկ Դանիելյան«Տեռորի, բռնաճնշումների շարունակությունն է»,-«Տաշիր» ընկերությունների խմբի գլխավոր գրասենյակում իրականացվող քննչական գործողությունների մասին ասաց ԱԺ «հայաստան» խմբակցության անդամ Գառնիկ Դանիելյանը։...
12:28 02/07/2025Քննիչները գործողություններ են իրականացնում «Տաշիր» ընկերությունների խմբի գլխավոր գրասենյակումԻ պաշտպանություն Սամվել Կարապետյանի հուլիսի 4-ին նախատեսված երթին ընդառաջ իրավապահները գործողություններ, խուզարկություններ են իրականացնում «Տաշիր» ընկերությունների խմբի գլխավոր գրասենյակում։ Այստեղ...
11:10 02/07/2025Այստեղ ընդհանրապես քրեական գործ չկա, իրավական աբսուրդ է. Փաստաբանը՝ Սամվել Կարապետյանի դեմ հարուցված վարույթի մասին«Սամվել Կարապետյանի գործը մի առանձնահատկություն ունի. այստեղ ընդհանարպես քրեական գործ չկա»,-հայտարարեց փաստաբան Արամ Վարդևանյանը՝ խոսելով Սամվել Կարապետյանի դեմ հարուցված քրեական վարույթի մասին։...
10:45 02/07/2025Հանցավոր խմբի անդամների նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում 107 դրվագովՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության վարչությունում ավարտվել է բազմադրվագ, մեծածավալ, նախապես ծրագրված և...
18:29 01/07/2025Բաքվի դատարանը չորս ամսով կալանավորել է «Սպուտնիկ Ադրբեջան»-ի ղեկավարին և գլխավոր խմբագրինԲաքվի դատարանը չորս ամսով կալանավորել է «Սպուտնիկ Ադրբեջան» գործակալության ղեկավար Իգոր Կարտավիխին և գլխավոր խմբագիր Եվգենի Բելոուսովին։ Այս մասին հաղորդում է ԱՊԱ լրատվական գործակալությունը։...
18:00 01/07/2025Դավիթ Հարությունյանի գույքի բռնագանձման գործով ՕՄՀ չի իրականացվել, հայցը հիմնավոր չի կարող լինել. Արամ ՕրբելյանՀակակոռուպցիոն դատարանում, դատավոր Ռուդոլֆ Ավագյանի նախագահությամբ, ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործով անցնող արդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանի ներկայացուցիչ,...
16:56 01/07/2025Ուղևորի հեռախոսը գողացած տաքսու վարորդը ներկայացվել է նախաքննական մարմին․ գողոնը հայտնաբերվել էՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն հունիսի 27-ին՝ ժամը 6․15-ին զանգահարած Քաջարան քաղաքի բնակիչ 49-ամյա տղամարդը հայտնել էր, որ ժամը 6-ի սահմաններում Երևանում նստել է տաքսի և տեղորոշիչը...
16:26 01/07/2025Այսօր երկու սրբազաններ բանտարկված են միայն մի բանի համար. Ռուբեն ՄխիթարյանԳյումրու ավագանու «Մեր հզոր համայնք» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Մխիթարյանը գրում է. «Ես տեսել եմ, թե 2015-ի հունվարին ինչ էր անում Միքայել Սրբազանը, երբ Ավետիսյանների ընտանիքի սպանդից հետո կատաղած...
16:16 01/07/2025Միքայել Սրբազանի վերաբերյալ քրեական վարույթով իրավապահ մարմինների իրավական փաստարկներն ոչ միայն անհիմն են, այլ նաև հակասական. Պաշտպանների թիմՄիքայել Սրբազանի փաստաբանական թիմը հանդեսէ եկել հայտարարությամբ դատախազության հայտարարության և քննչական կոմիտեի նախագահի հարցազրույցի վերաբերյալ.
15:33 01/07/2025Արմեն Մինասյանը՝ ՀԷՑ-ի պետականացման մասին. Նիկոլը հրապարակավ դնում է ոչ թե լուծման, այլ բերված «պովոդ»-ով «նակազատ» անելու խնդիրՔաղաքագետ Արմեն Մինասյանը, արձագանքելով Նիկոլ Փաշինյանի՝ ՀԷՑ-ի մասին հրապարակմանը, գրել է. «Քաղվածքը Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա գրառումից է։ Փորձենք վերլուծել։ «Սա էներգետիկ ճգնաժամ է»,- հայտարարում է...
14:49 01/07/2025Դալմա Գարդեն Մոլի շենքի պատերից, շենքի ներսից հեռացրել են «Ազատություն Սամվել Կարապետյանին» գրությամբ պաստառներըԴալմա Գարդեն Մոլի շենքի պատերից, շենքի ներսից հեռացրել են «Ազատություն Սամվել Կարապետյանին» գրությամբ պաստառները։ Ավելի վաղ հայտնի գործարար, բարերարի լուսանկարով ու «Ազատություն Սամվել Կարապետյանին»...
14:37 01/07/2025Հուլիսի 4-ին ի պաշտպանություն Սամվել Կարապետյանի երթ կանցկացվի«Հուլիսի 4-ին, ժամը 18:00-ին, հավաքվում ենք Երևանի Մաշտոցի պողոտայի «Սիզոնսի» այգում (Մալիբու), որտեղից երթով կշարժվենք դեպի Սամվել Կարապետյանի ապօրինի կալանավորման վայրը»,-հայտարարել է հայտնի...
14:00 01/07/2025«Խլելը նորաձև է». Իշխանության նախաձեռնած օպերացիան բազմերանգ դրսևորումներ է ստանում«Իշխանության նախաձեռնած «Խլելը նորաձև է» օպերացիան բազմերանգ դրսևորումներ է ստանում, որով փորձ է արվում և՛ հաշվեհարդար տեսնել քաղաքական ընդդիմախոսների նկատմամբ և՛ իշխանությունն օգտագործել ուրիշի...
11:13 01/07/2025Հարբած պետերբուգցին կնոջը դանակի 14 հարված է հասցրել երեխայի աչքի առաջՍարսափելի դեպք է տեղի ունեցել ՌԴ Սանկտ Պետերբուրգ քաղաքում։ Հարբած տղամարդն դանակի առնվազն 14 հարված է հասցրել կնոջ մարմնի մասերին իրենց փոքր որդու աչքի առաջ, ապա մարմինը թաքցրել է բազմոցի դարակում։...

10:39 08/11/2018Soldiers injured in the crash Wednesday not in a life-threatening conditionAll the soldiers injured in the accident Wednesday were taken to Sisian hospital, none of them is in a life-threatening condition, the press secretary of the Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan...
15:50 07/11/2018330 convicts, including 13 foreigners, released under amnestyA total of 330 convicts have been released from correctional facilities across Armenia under the recently adopted amnesty law as of Wednesday afternoon, the Penitentiary Service of Armenia’s Justice...
11:01 07/11/2018Azerbaijani banker's wife detained in LondonZamira Hajiyeva, the wife of the former head of the International Bank of Azerbaijan Jahangir Hajiyev was arrested in London.
18:17 06/11/201894-year-old German faces trial for Nazi crimesA 94-year-old German appeared in court in a wheelchair on Tuesday accused of assisting in the murder of hundreds of people at a Nazi concentration camp during World War Two, in what is likely to be...
17:58 06/11/2018Six people arrested over plot to attack French President MacronSix people have been arrested as part of a preliminary investigation into a suspected plan to attack French President Emmanuel Macron, Reuters reported.
17:17 06/11/201881 people released under amnesty81 people have been released by 15h30 today, under the RA Law on Amnesty on Criminal Cases on the occasion of the 2800th Anniversary of the Foundation of Erebuni-Yerevan and the 100th Anniversary of...
16:29 06/11/2018Shant Harutyunyan set freeThe Chairman of "Tseghakron" Party Shant Harutyunyan has already been set free. "The amnesty has begun in penitentiary institutions, Shant Harutyunyan is now free," the Public Relations Department of...
14:12 06/11/2018Police chief: Armenia not to host LGBT forumArmenia will not host an LGBT forum, Chief of Police Valeriy Osipyan told reporters in parliament on Tuesday.
19:30 05/11/2018Law on amnesty to enter into force from tomorrowThe law on amnesty will enter into force on November 6. The official Facebook page of “Official Bulletin” has published the full text of the law on amnesty. The Armenian National Assembly...
19:00 03/11/2018Death penalty: German state Hesse scraps death penalty anomalyThe German state of Hesse has voted to finally scrap the death penalty from its constitution, amending a 69-year-old legal anomaly which allowed it, BBC reports.
18:16 03/11/2018Armenia’s National Security Service exposes drug smuggling group from IranThe National Security Service (NSS) has exposed and neutralized a large crime group engaged in drug smuggling and sales in Armenia as part of its large-scale anti-drug operations, the service told...
17:41 03/11/2018Armenian president signs amnesty bill into lawPresident of Armenia Armen Sarkissian has signed the parliament-adopted amnesty bill into law, the presidential office told Panorama.am.
15:31 03/11/2018Crime rate may grow in Armenia after amnesty, acting minister saysThe crime rate may increase in Armenia following the amnesty, Acting Justice Minister Artak Zeynalyan told reporters on Saturday.
18:34 02/11/2018Khashoggi murder: Body 'dissolved in acid'A top Turkish official, presidential adviser Yasin Aktay, has said he believes Jamal Khashoggi's body was dissolved in acid after being cut up, BBC informed.
14:54 02/11/2018Acting justice minister: Amnesty to cover convicts serving up to 4 and 6 years in prisonThe government-sponsored amnesty bill to mark the 100th anniversary of the First Republic of Armenia and the 2,800th anniversary of the capital, Yerevan, will apply to the people serving up to 4 and...
18:23 01/11/2018Armenia probably will recall Yuri Khachaturov as CSTO chief։ SarkissianArmenia will probably recall Yuri Khachaturov from the position of Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO), Armenian President Armen Sarkissian told reporters in...
13:19 01/11/2018Armenian parliament unanimously adopts amnesty billThe Armenian National Assembly unanimously adopted in the second reading and in full the amnesty bill at Thursday’s session.
13:12 01/11/2018Yerevan Municipality turns to police after tree logging report by Panorama.amThe office of the head of Kentron Administrative District has appealed to the Yerevan police to reveal the masterminds behind the illegal tree logging in downtown Yerevan and holding them accountable...
15:04 31/10/2018Artsakh has new OmbudsmanThe Artsakh parliament has unanimously backed Artak Beglaryan as the new Human Rights Defender (Ombudsman) of the country.
14:44 31/10/2018Official: Arms smuggling from US to Armenia thwarted in JulyAgents of the Anti-Smuggling Department of the State Revenue Committee thwarted a major weapons smuggling attempt from the Unites States into Armenia in July this year, Vardan Vardanyan, the head of...