11:53 03/07/2025Թմրաշրջանառությունից հանվել է 7 կիլոգրամից ավելի մարիխուանա. կալանավորվել է յոթ անձՔրեական ոստիկանության Սյունիքի մարզային վարչության ծառայողները մայիսի 27-ին ստացել էին օպերատիվ տեղեկություն, որ մաքսանենգ ճանապարհով Հայաստան է ներմուծվելու մեծ քանակի թմրանյութ: Սյունիքի մարզային...
11:46 03/07/2025Կստեղծվի հանձնաժողով՝ բնակարանային ծրագրին դիմած և աջակցություն չստացած արցախցիների դեպքերն ուսումնասիրելու համարՀուլիսի 1-ի դրությամբ հավաստագիր է ստացել 1600 ընտանիք և իրացվել է ավելի քան 390-ը
11:12 03/07/2025«Գորիս» ՔԿՀ-ի պաշտոնատար անձը կաշառքի դիմաց դատապարտյալին թմրամիջոց է իրացրելՔրեական վարույթը դատարանում է
10:28 03/07/2025ՌԴ ԱԳՆ. Ադրբեջանը չի ապահովել կալանավորվածների մոտ հյուպատոսական մուտքըՄենք ելնում ենք նրանից, որ այն կտրամադրվի, պետք է տրամադրվի
22:32 02/07/2025Տարածված լուրերը՝ Սրբազաններից մեկի առողջական վիճակի վատթարացման վերաբերյալ, սուտ են. Սերգեյ ՀարությունյանԱյս օրերի ընթացքում, Սրբազաններից որևէ մեկը՝ անգամ գանգատ չի ունեցել առողջության հետ կապված
21:19 02/07/2025Վաղուց ժամանակն է, որ քպ-ական պատգամավորները անդամակցեն Ադրբեջանի պատվիրակություններին. Մանե ԹանդիլյանՔպ-ական պատգամավորները չեն միացել և կողմ չեն քվեարկել ԵԱՀԿ Խորհրդարական վեհաժողովի «Ժողովրդավարություն, մարդու իրավունքներ և մարդասիրական խնդիրներ» բանաձևում ԱԺ պատգամավոր Լիլիթ Գալստյանի կողմից փոփոխության առաջարկին
21:00 02/07/2025Ալիևի որդին գրեթե 1 միլիոն ռուբլի պարտք ունի, չի վճարել ՌԴ-ում գտնվող առանձնատան հարկերըԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի որդին՝ 27-ամյա Հեյդար Ալիևը, մեղադրվում է Մոսկվայի մարզի Բարվիխա քաղաքում գտնվող առանձնատան հարկերը չվճարելու համար։ Այս մասին գրում է Լենտա․ռու-ն։ Աղբյուրի տվյալներով՝...
19:22 02/07/2025Պաշտպանական թիմը միջնորդություն է ներկայացրել Միքայել Սրբազանի նկատմամբ քրեական հետապնդումը դադարեցնելու վերաբերյալՄիքայել Սրբազանի նկատմամբ իրականացվող ապօրինի քրեական հետապնդումն արհեստականորեն փորձում են մեկնաբանել Բագրատ Սրբազանի հետ կապված քրեական վարույթի «լույսի ներքո»։ Այս մասին հայտնում է Միքայել...
18:22 02/07/2025Խուզարկությամբ հայտնաբերվել են գողացված հայելիներ և ոչ միայնՆԳՆ ոստիկանությունը հաղորդագրություն է ուղարել, որում ասվում է․ «Արդեն հայտնել ենք Նուբարաշենի 6-րդ փողոցի շենքերից մեկի բակում կայանված «Ջիփ Կոմպաս» մակնիշի մեքենայի կողային հայելիների գողության...
18:09 02/07/2025Թուրքիան ՄԻԵԴ-ում կայացված իրավախախտումների վերաբերյալ որոշումների թվով երրորդն էՄիջազգային զեկույցների տվյալներով՝ Թուրքիան իրավունքի գերակայության ոլորտում 142 երկրների շարքում զբաղեցնում է 117-րդ հորիզոնականը։ Այդ ցուցանիշով Թուրքիան հայտնվել է նույն խմբում, ինչպիսիք են...
18:04 02/07/2025Կանխատեսելի էր, որ ՀԷՑ-ի ռեկետը զուգակցվելու էր նաև փողերի լվացման դրվագի իմիտացիայով. Գոհար Մելոյան«Ամեն ինչ կանխատեսելի էր»,- ասաց «Պառլամենտարիզմի զարգացման միջազգային կենտրոն» ՀԿ համահիմնադիր, սահմանադրագետ Գոհար Մելոյանը՝ Panorama.am-ի հետ զրույցում անդրադառնալով առանձնապես խոշոր չափերով...
17:44 02/07/2025«Տաշիր գրուպ»-ում խուզարկությունն ապօրինի է. Փաստաբան««Տաշիր գրուպ»-ում իրականացվել է խուզարկություն, որի հետ մենք ունենք անհամաձայնություն։ Մեզ տրամադրվել են դատարանի որոշումները, բողոքարկելու ենք»,-խուզարկության ավարտից հետո հայտարարեց փաստաբան...
17:24 02/07/2025«Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ում սրբազաններից որևէ մեկի առողջական վիճակը չի վատթարացել. Նոնա ՆավիկյանԱԱԾ մեկուսարանում պահվող Բագրատ սրբազան Գալստանյանին կամ Միքայել սրբազան Աջապահյանին սրտամկանի սուր ինֆարկտ է խփել։ Այս պահին նման ինֆորմացա է տարածվում։ Panorama.am-ը դիմեց ՔԿԾ խոսնակ Նոնա...
17:20 02/07/2025Դատախազության տրամաբանությամբ՝ 1998-2001թթ. պետական ծառայողն իր աշխատավարձով չէր կարող գոյատևել. Դավիթ ՀարությունյանՀակակոռուպցիոն դատարանում դատավոր Ռուդոլֆ Ավագյանի նախագահությամբ հուլիսի 1-ին շարունակվեց ՀՀ Արդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանի նկատմամբ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման...
17:02 02/07/2025Դավիթ Հարությունյան. Դատախազությունը դիտավորյալ չի հաշվարկել իմ օրինական եկամուտներըՀՀ արդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանը վստահ է՝ իր դեմ ներկայացված հայցադիմումի միակ նպատակը իրեն վնաս պատճառելն է։ Այս մասին նա հայտարարեց Հակակոռուպցիոն դատարանում՝ ապօրինի ծագում...
16:55 02/07/2025Խորոնքի գողին գտել ենՈստիկանություն հունիսի 24-ին զանգահարած քաղաքացին հայտնել է, որ Խորոնք գյուղում գտնող իր տնից գողություն է կատարվել: Մեկնել է Քրեական ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության օպերատիվ խումբը:...
16:05 02/07/2025ՔԿ-ն՝ «Տաշիր գրուպի» գլխավոր գրասենյակում անհետաձգելի քննչական գործողությունների մասինՔննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում առանձնապես խոշոր չափերով փողերի լվացման և առանձնապես խոշոր չափերով հարկերը, տուրքերը կամ այլ...
15:43 02/07/2025Եթե փողերի լվացում է եղել, ապա պետք է շնորհակալություն ասենք, որ երևում է՝ ինչը որտեղ գնաց. Աշոտյանի գործով դատական նիստԱյսօր Հակակոռուպցիոն դատարանում, դատավոր Վահե Դոլմազյանի նախագահությամբ, շարունակվում է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի քրեական վարույթի քննությունը: Դատակիան նիստի ժամանակ Աշոտյանի պաշտպաններից...
15:34 02/07/2025Վաղարշյան փողոցում վրաերթի ենթարկված 73-ամյա կինը մահացել էԵրևանի Վաղարշյան փողոցում hունիսի 29-ին՝ ժամը 16․00-ի սահմաններու «Կիա» մակնիշի մեքենայի վարորդը վրաերթի էր ենթարկել 73-ամյա Զաբելլա Զ.-ին: Ոստիկանությունից հայտնում են, որ նա մարմնական վնասվածքներով...
14:33 02/07/2025ՄԻՊ. Պետությունը պետք է ապահովի, որ ազգային օրենսդրությունը հնարավորություն տա կրոնական կամ համոզմունք դավանող համայնքին ինքնուրույն որոշել՝ իր առաջնորդության կազմըՄարդու իրավունքների պաշտպանի հայտարարություն է տարածել կրոնական ազատությունների երաշխավորման բնագավառում առկա մտահոգությունների առնչությամբ.

15:40 01/11/2021Дорога Горис-Капан очень безопасна, правда, там стоят представители соседнего государства – замдиректора СНБ«На Пайласаре никаких изменений нет. Накануне командующий пограничными войсками был здесь и ответил на вопросы. Там никаких изменений нет»,- в парламенте журналистам сказал заместитель директора...
14:51 01/11/2021За фразу о «скулящих судьях» в отношении Никола Пашиняна будет возбуждено производство«Фактинфо» пишет: «Скандальная фраза Никола Пашиняна о “скулящих судьях”, прозвучавшая из его уст в июле 2019 года, до сих пор не забыта, о ней время от времени напоминают разные общественные деятели.
12:30 01/11/2021Юрист: Прежде чем сделать выбор, послушайте еще раз звуки звучащего в Шуши мугамаЮрист Роберт Айрапетян пишет: «Это главный секретарь областной администрации Сюника. Он настолько самозабвенно взялся за рекламу команды, сдавшей часть автодороги Горис-Капан Азербайджану, что забыл...
11:37 01/11/2021Напавший на людей в поезде японец сказал, что подражает ДжокеруНапавший на людей в экспрессе железнодорожной компании Keio в воскресенье в Японии Кёта Хаттори признался, что подражает суперзлодею Джокеру – заклятому врагу Бэтмена из комиксов, сообщило агентство...
10:49 01/11/2021Адвокат: По делу Армена Чарчяна созвано срочное заседаниеСрочное заседание созвано по делу депутата Национального Собрания от фракции «Армения», известного врача Армена Чарчяна.
19:15 30/10/2021В России убегавший от преследователей грабитель попал под машинуВ Омске молодой человек, которому удалось украсть планшет из магазина бытовой техники, попал под машину, когда убегал от гнавшихся за ним сотрудников.
17:29 30/10/2021Южная Корея: после вакцинации от COVID-19 умер подростокОрганы здравоохранения Южной Кореи расследуют первую смерть подростка после вакцинации от коронавируса, передает агентство Ренхап со ссылкой на власти.
10:26 29/10/2021Рубен Меликян: Нотариус Капана Оксана Давтян нарушает законПравозащитник, учредитель ОО «Правовой путь», бывший замминистра юстиции Рубен Меликян на своей странице в Facebook пишет о нарушении «Правил нотариальной этики».
20:17 28/10/2021Взрыв гранаты на боевой позиции – возбуждено уголовное дело28 октября в районе 08.50 на боевой позиции N-ской воинской части Минобороны Армении в вагоне-домике при невыясненных обстоятельствах, по предварительным данным, взорвалась граната.
13:31 28/10/2021Эрик Алексанян: У инициированного в отношении Агвана Овсепяна преследования политические мотивыАдвокат бывшего генерального прокурора, экс-председателя СК Армении Агвана Овсепяна – Эрик Алексанян – считает предъявленные Агвану Овсепяну обвинения сфабрикованными.
13:15 28/10/2021Арману Татояну не поступало никаких предложений политического характера – пресс-секретарь омбудсмена АрменииПресс-секретарь Защитника прав человека (омбудсмена) Армении Нуне Овсепян опровергла появившуюся в СМИ информацию о поступившем Арману Татояну политическом предложении.
12:04 28/10/2021Freedom House: Демократическим странам мира пора перестать игнорировать угрозу, исходящую от авторитаризма АлиеваНеправительственная организация Freedom House, которая занимается исследованиями состояния политических и гражданских свобод, заявляет, что нельзя игнорировать угрозу, которую представляет...
11:04 28/10/2021Омбудсмен Армении опубликовал фактологический анализ незаконного присутствия азербайджанских ВС по соседству с селами ГегаркуникаЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян на своей странице в Facebook сообщил, что публикует подкрепленный фактами анализ незаконных (unlawful) размещений азербайджанских вооруженных...
20:03 27/10/2021Участвовавшие на приеме у президента Армении без масок участники саммита не подлежат административной ответственности – ПолицияВ Полиции Армении изучены фото и видео с официального приема в честь участников Армянского саммита умов, который был дан вечером 24 октября в резиденции президента Республики Армения.
18:57 27/10/2021В России мужчина поджег знакомую при попытке проверить, ведьма она или нетВ Волгоградской области РФ переданы в суд материалы уголовного дела против жителя региона, который, по версии обвинения, изувечил свою знакомую при попытке проверить, ведьма она или нет.
16:05 27/10/2021Юрист: Кандидатам сердца властей на пост омбудсмена даниелиоаннисянам нечего сказать?Юрист Роберт Айрапетян на своей странице в соцсети Facebook обратил внимание на агитацию, которую провел вчера депутат Национального Собрания от партии «Гражданский договор», кандидат в мэры Капана...
15:30 27/10/2021Омбудсмен Украины: Саакашвили могут начать принудительно кормитьОмбудсмен Украины Людмила Денисова приехала в тюрьму №12 в грузинском Рустави к экс-президенту Грузии, главе исполнительного комитета Национального совета реформ Украины Михеилу Саакашвили.
14:28 27/10/2021СК Арцаха: Азербайджанцы выкрали у жителя села Чартар 32 коровы и 13 телятВ Следственном комитете Республики Арцах принято в производство уголовное дело, возбужденное по пункту 1 части 3 статьи 182 УК РА по факту хищения 3 октября в 08:00 из нейтральной зоны...
17:41 26/10/2021Анна Данибекян отклонила ходатайства о самоотводеСудья столичного суда общей юрисдикции Анна Данибекян отклонила ходатайства о самоотводе, представленные защитниками второго президента РА Роберта Кочаряна Ованнесом Худояном и бывшего вице-премьера...
17:31 26/10/2021Армен Геворкян обратил внимание прокуратуры на действия суда«Это судебное разбирательство сделало все, к несчастью, чтобы авторитет государства как можно больше упал»,- сегодня в столичном суде общей юрисдикции заявил депутат фракции «Армения» Армен Геворкян.