14:02 30/06/2025Ակնհայտ է քաղաքական հետապնդումը. Վարդևանյանը՝ Սամվել Կարապետյանի գործի մասին«Բնական է, քաղաքական հետապդնման դեպքում՝ իրավունքն անտեսվում է և տեղի է ունենում լրիվ այլ իրադարձություն»:
13:44 30/06/2025Երևանում 46 համարի ավտոբուսի վարորդը բռնnւթյան է ենթարկվել ուղևորի կողմից. ԿոստանյանԴեպքի վերաբերյալ հաղորդում է ներկայացվել ոստիկանություն։
12:49 30/06/2025Երկրում հաստատված է կուսակցապետություն և անձիշխանություն. ԹաթոյանՀայաստանի նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանը գրում է. ««Կրթվելը նորաձեւ է» արշավի շրջանակում «Ազատություն» ռադիոկայանի լրագրողի հարցին վարչապետի պատասխանն ապացուցում է, որ իրավապահ մարմիններին հրահանգները...
11:35 30/06/2025Դատախազությունն իր դիրքորոշումը 360˚փոխել է բացառապես վարչապետի հայտարարությունների ու գուցե հանձնարարությունների արդյունքում. Երեմ Սարգսյան«Միքայել Սրբազանի նկատմամբ մեղադրանքն ամբողջությամբ ապօրինի է ու անհիմն։ սա միայն մեր դիրքորոշումը չի եղել։ Սա եղել է նաև դատախազության, ՔԿ դիրքորոշումը, մինչև այն պահը, երբ վարչապետը սկսել է...
11:01 30/06/2025Երրորդ տարբերակ չկար. Փաստաբանը՝ Միքայել Սրբազանի ՔԿ ինքնակամ գնալու մասին«Կար երկու տարբերակ։ Տարբերակ առաջին. կամովին գնալ, տարբերակ երկրորդ՝ հարկադրաբար տանել։ Ինչքան էլ մենք զգացմունքային դաշտում ասենք, որ կար երրորդ տարբերակ, պետք է ասեմ՝ երրորդ տարբերակ չկար»,-ասաց...
08:35 30/06/2025Մեքենայի ի՞նչ մասեր են ավելի շատ գողանում ՌուսաստանումԱվտոմեքենաների էմբլեմաները, հայելիները, անիվները, լուսարձակները դարձել են Ռուսաստանում ամենաշատ գողացվող մասերը։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ նշելով, որ այդ մասերի պահանջարկը...
22:06 29/06/2025Ընդհանրական աղոթք է կատարվել ապօրինաբար բոլոր ազատազրկվածների համար. Մայր աթոռԱղոթը բարձրացնել առ Աստված հայրենի երկրի խաղաղության, ապօրինաբար բոլոր ազատազրկվածների՝ մասնավորաբար Տ․ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի, Տ․ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի և ազգային բարերար տիար Սամվել Կարապետյանի համար
15:42 29/06/2025Հաշվի առնելով համացանցում տարաբնույթ մեկնաբանությունները, կցանկանամ երկու տեսակետի արձագանքել. Արա ԶոհրաբյանՆախ ձերբակալվելը չի կարող համարվել հանձնվել
10:36 29/06/2025Մարալիկում փեսայի և աներոջ ծեծկռտուքի ժամանակ դшնակահարվել են նրանց բաժանող հարևաններըԱրդեն դեպքի վայրում Մարալիկ քաղաքի Հրանտ Շահինյան փողոցում պարեկները հայտնաբերում են բջջային հեռախոս, հողաթափ և արծաթափայլ դանակ
10:18 29/06/2025Դիմում է տարածվել մարդու իրավունքների ոլորտի միջազգային կառույցների և ՀՀ-ում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչություններինՄենք դիմում ենք ձեզ՝ որպես մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտում հեղինակավոր դերակատարների՝ ակնկալելով, որ ձեր արձագանքը, և խղճի, դավանանքի իրավունքների դեմ այս ոտնձգությունները դատապարտելը կօգնի պաշտպանել կրոնական ազատությունները և մարդու հիմնարար իրավունքները Հայաստանում՝ կանխելով հետագա սրացումները։
21:57 28/06/202543-ամյա կինը ձերբակալվել է թմրանյութ տեղադրելու պահինՀամայնքային ոստիկանության Մարաշի բաժնի ծառայողներն օրեր առաջ ստացել են օպերատիվ տեղեկություն, որ Նորքի Այգիներում մի կին պատրաստվում է թմրանյութով փաթեթներ տեղադրել։ Հունիսի 24-ին ժամը 13.40-ին Նորքի...
18:25 28/06/2025Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանին տեղափոխել են ԱԱԾ մեկուսարանՇիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանին, որին «Հանրապետություն» կուսակցության նախկին անդամ Մասիս Մելքոնյանը կալանավորեց 2 ամսով, տեղափոխել են ԱԱԾ մեկուսարան։ Այս մասին հայտնում է...
14:47 28/06/2025Հովհաննես Ավետիսյան. Ինձ էլ չմոռացան, վեց ժամով ապօրինի ձերբակալեցին և կարեցին հերթական շինծու գործը«Գալստանյան և Աջապահյան արքեպիսկոպոսների շինծու քրեական վարույթները հայերի Մեծ Ամոթի շրջանի փաստավավերագրման ստորացուցիչ դրվագներ են: Սրանք տեղի են ունենում քանի որ հավաքական հայ ժողովուրդը...
14:41 28/06/2025Հաջորդը Արշակ Սրբազա՞նն է«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ իշխանական շրջանակներում քննարկվում է Արշակ Սրբազանի դեմ եւս քրեական վարույթ նախաձեռնելու հարցը։ Արդեն երկու օր է՝ փորձում ենք դատախազությունից ճշտել, թե արդյոք քրեական...
14:31 28/06/2025Օղորմի ասեմ ձեր իրականացրած, միլիոնավոր դոլարներ ու միլիոնավոր եվրոներ մսխած դատական «բարեփոխումներին». Ոսկան Սարգսյան«Որ գրում եք՝ դատավոր Մասիս Մելքոնյանը մերժել է իրեն բացարկի միջնորդությունը, որոշել է 2 ամսով կալանավորել Միքայել Սրբազանին, Մասիս Մելքոնյանից ինչ-որ այլ բա՞ն էիք սպասում, հո պատահական չեն իրեն...
14:27 28/06/2025Կառլոս Պեռրոսյանին փոխկապակցված անձանց պատկանող գույքի վերաբերյալ վարույթ է սկսվել. Գործով անցնում է նաև նախկին դեսպանըՀակակոռուպցիոն քաղաքացիական դատարանը ՀՀ գլխավոր դատախազության պահանջով հունիսի 26–ին ապօրինի գույքի բռնագանձման վարույթ է սկսել ԱԱԾ նախկին տնօրեն, գեներալ Կառլոս Պետրոսյանի հարազատների և նրան...
11:16 28/06/2025Միքայել սրբազանին կալանավորած «դատավոր» Մասիս Մելքոնյանը պատասխանել է, որ ինքը քրիստոնյա է և ՀԱԵ հետևորդ է, «ճիշտ է, թե սուտ դուք որոշեք»«Բայց հարցա ծագում, թե «դատավորին» ինչու չեն կալանավորում այդ «մեղքի» համար»»։
10:01 28/06/2025Իրավական պետությանը ոչ հարիր «զանգովի» արդարադատության տիրույթ ենք թևակոխել. Գոհար ՄելոյանՄիքայել Արքեպիսկոպոսը կալանավորվեց 2 ամիս ժամկետով՝ զուգահեռ կիրառվել է շփումների սահմանափակումներ։ Այս իշխանության մի շարք լրջագույն վնասներից էր՝ մեր դատական իշխանության տասնամյակներով ձեռքբերած...
09:47 28/06/2025Միքայել սրբազանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու հիմքերից մեկը 2025-ի հունիսի 21-ին իշխանությունը զավթելուն ուղղված հրապարակային կոչն է. ԴատախազությունՇիրակի թեմ առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու հիմքերից մեկը 2025 թվականի հունիսի 21-ին իշխանությունը զավթելուն ուղղված հրապարակային կոչն է։ Այս մասին...
08:43 28/06/2025Միքայել սրբազանը կալանավորվեց երկու ամսովԱվան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը, դատավոր Մաիսիս Մելքոնյանի նախագահությամբ, բավարարեց քննիչի միջնորդությունը և կալանավորեց Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս...

18:02 16/10/2021Генпрокурор Ирана посетил УИУ «Армавир»Генеральный прокурор Ирана Мохаммад Джафар Монтазери завершил свой рабочий визит в Армению посещением уголовно-исполнительного учреждения «Армавир» министерства юстиции РА.
17:01 16/10/2021ССС Армении не разрешила Сейрану Оганяну отправиться в РФ для участия в заседании ОДКБСпециальная следственная служба Армении не разрешила руководителю фракции «Армения» Национального Собрания, бывшему министру обороны РА Сейрану Оганяну совершить поездку в Санкт-Петербург (РФ) для...
16:03 16/10/2021В Грузии сотни противников Саакашвили пришли к Руставской тюрьмеНесколько сотен человек собрались у тюрьмы в Рустави, где отбывает наказание экс-президент Грузии Михаил Саакашвили, обвиняя его в репрессиях во время правления.
13:50 16/10/2021В ДТП с участием туристического автобуса на юге Турции пострадали 7 граждан РФПо меньшей мере семь граждан России пострадали в субботу в результате ДТП с участием туристического автобуса на юге Турции, сообщает местное агентство Demiroren.
12:23 16/10/2021Представлены подробности гибели в Албании 4 российских туристовПогибшие в албанском отеле россияне находились в сауне дольше разрешенного времени, пишет Albanian Daily News со ссылкой на полицию.
11:08 16/10/2021СМИ: число жертв взрыва в мечети в афганском Кандагаре выросло до 63 человекЧисло погибших при взрыве в шиитской мечети в афганском городе Кандагар увеличилось до 63, сообщил РИА Новости источник в местной больнице.
20:35 15/10/2021Лариса Алаверядн: Пока враг обстреливал Арцах, правительство обсуждало вопрос приусадебных яблонь«У этой хунты нет навыков диктатуры, это инструментарий, служащий исключительно программам и стратегическим целям вражеских государств», – заявила во время обсуждения на тему «К диктатуре –...
20:01 15/10/2021Экс-глава Минобороны Армении Давид Тоноян не будет освобожденАпелляционный суд под председательством судьи Тиграна Саакяна 15 октября отклонил жалобу стороны защиты по вопросу отмены ареста в качестве меры пресечения экс-министру обороны Армении Давиду...
19:55 15/10/2021Минюст Армении: Должностных лиц не принуждают вакцинироваться, ибо их не могут уволить с работыМинистерство юстиции Армении попыталось объяснить, почему на некоторых должностных лиц не распространяется правило об увольнении с работы в случае непредставления сертификата о вакцинации или...
19:16 15/10/2021Село Ерасх регулярно подвергается обстрелу азербайджанских ВС – омбудсмен АрменииЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Армения Арман Татоян сообщает, что село Ерасх Араратской области Республики Армения регулярно подвергается обстрелу со стороны азербайджанских...
18:58 15/10/2021Вице-мэр Гориса Менуа Овсепян освобожден под залогНемногим ранее заместитель руководителя общины Горис Сюникской области Армении Менуа Овсепян был освобожден под залог в размере 30 млн драмов, сообщает на странице блока «Аруш Арушанян» в Facebook.
18:39 15/10/2021По факту попытки убийства 6 военнослужащих Армии обороны Арцаха возбуждено делоДанные о попытке убийства азербайджанцами военнослужащих в Арцахе переданы представителям генпрокуратуры РФ.
17:59 15/10/2021У Следственного управления по городу Ереван СК Армении новый начальникПриказом Аргишти Кярамяна от 11 октября, советник юстиции первого класса Мгер Варданян назначен начальником Следственного управления по городу Ереван СК Армении.
17:27 15/10/2021Омбудсмен Республики Арцах: Заявления Азербайджана о мирном сосуществовании – это всего лишь словаЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР))Гегам Степанян выступил с заявлением касательно действий азербайджанской стороны.
15:43 15/10/2021«Лаборатория Касперского» и омбудсмен Армении провели в Ереване второй семинар на тему кибербезопасности детейМеждународный лидер в сфере кибербезопасности - компания «Лаборатория Касперского» - и Аппарат защитника прав человека Армении в сотрудничестве с Управлением общего образования мэрии Еревана 15...
15:16 15/10/2021СНБ Арцаха: Азербайджанская сторона в последние дни резко изменила направление стрельбыСНБ Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) распространила заявление, в котором говорится: «Азербайджанская сторона продолжает провокационные действия, нарушающие договоренности в...
00:20 15/10/2021Омбудсмен Республики Арцах: Погибших среди военнослужащих Армии обороны Арцаха нетЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (НКР) Гегам Степанян сообщил в своем микроблоге в Twitter, что погибших среди военнослужащих Армии обороны Республики Арцах вследствие нападения ВС...
23:57 14/10/2021Экс-глава общины Сисиан Артур Саркисян будет выпущен под залог в 20 млн драмовСовсем скоро депутат Национального Собрания от фракции «Армения», бывший глава общины Сисиан Артур Саркисян будет на свободе.
23:32 14/10/2021В результате нападения азербайджанских ВС в Арцахе ранены 6 военнослужащих – омбудсмен АрменииЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Армения Арман Татоян сообщает, что в результате нападения ВС Азербайджана в Арцахе (НКР) ранение получили 6 военнослужащих, состояние 2 из них – тяжелое.
20:40 14/10/2021Егише Киракосян в Гаагском суде: Армения пытается предотвратить и откорректировать цикл жестокостей, ненависти в отношении этнических армян14 и 15 октября в Международном суде ООН проводятся заседания по жалобе Республики Армения против Азербайджана.