14:02 30/06/2025Ակնհայտ է քաղաքական հետապնդումը. Վարդևանյանը՝ Սամվել Կարապետյանի գործի մասին«Բնական է, քաղաքական հետապդնման դեպքում՝ իրավունքն անտեսվում է և տեղի է ունենում լրիվ այլ իրադարձություն»:
13:44 30/06/2025Երևանում 46 համարի ավտոբուսի վարորդը բռնnւթյան է ենթարկվել ուղևորի կողմից. ԿոստանյանԴեպքի վերաբերյալ հաղորդում է ներկայացվել ոստիկանություն։
12:49 30/06/2025Երկրում հաստատված է կուսակցապետություն և անձիշխանություն. ԹաթոյանՀայաստանի նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանը գրում է. ««Կրթվելը նորաձեւ է» արշավի շրջանակում «Ազատություն» ռադիոկայանի լրագրողի հարցին վարչապետի պատասխանն ապացուցում է, որ իրավապահ մարմիններին հրահանգները...
11:35 30/06/2025Դատախազությունն իր դիրքորոշումը 360˚փոխել է բացառապես վարչապետի հայտարարությունների ու գուցե հանձնարարությունների արդյունքում. Երեմ Սարգսյան«Միքայել Սրբազանի նկատմամբ մեղադրանքն ամբողջությամբ ապօրինի է ու անհիմն։ սա միայն մեր դիրքորոշումը չի եղել։ Սա եղել է նաև դատախազության, ՔԿ դիրքորոշումը, մինչև այն պահը, երբ վարչապետը սկսել է...
11:01 30/06/2025Երրորդ տարբերակ չկար. Փաստաբանը՝ Միքայել Սրբազանի ՔԿ ինքնակամ գնալու մասին«Կար երկու տարբերակ։ Տարբերակ առաջին. կամովին գնալ, տարբերակ երկրորդ՝ հարկադրաբար տանել։ Ինչքան էլ մենք զգացմունքային դաշտում ասենք, որ կար երրորդ տարբերակ, պետք է ասեմ՝ երրորդ տարբերակ չկար»,-ասաց...
08:35 30/06/2025Մեքենայի ի՞նչ մասեր են ավելի շատ գողանում ՌուսաստանումԱվտոմեքենաների էմբլեմաները, հայելիները, անիվները, լուսարձակները դարձել են Ռուսաստանում ամենաշատ գողացվող մասերը։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ նշելով, որ այդ մասերի պահանջարկը...
22:06 29/06/2025Ընդհանրական աղոթք է կատարվել ապօրինաբար բոլոր ազատազրկվածների համար. Մայր աթոռԱղոթը բարձրացնել առ Աստված հայրենի երկրի խաղաղության, ապօրինաբար բոլոր ազատազրկվածների՝ մասնավորաբար Տ․ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի, Տ․ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի և ազգային բարերար տիար Սամվել Կարապետյանի համար
15:42 29/06/2025Հաշվի առնելով համացանցում տարաբնույթ մեկնաբանությունները, կցանկանամ երկու տեսակետի արձագանքել. Արա ԶոհրաբյանՆախ ձերբակալվելը չի կարող համարվել հանձնվել
10:36 29/06/2025Մարալիկում փեսայի և աներոջ ծեծկռտուքի ժամանակ դшնակահարվել են նրանց բաժանող հարևաններըԱրդեն դեպքի վայրում Մարալիկ քաղաքի Հրանտ Շահինյան փողոցում պարեկները հայտնաբերում են բջջային հեռախոս, հողաթափ և արծաթափայլ դանակ
10:18 29/06/2025Դիմում է տարածվել մարդու իրավունքների ոլորտի միջազգային կառույցների և ՀՀ-ում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչություններինՄենք դիմում ենք ձեզ՝ որպես մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտում հեղինակավոր դերակատարների՝ ակնկալելով, որ ձեր արձագանքը, և խղճի, դավանանքի իրավունքների դեմ այս ոտնձգությունները դատապարտելը կօգնի պաշտպանել կրոնական ազատությունները և մարդու հիմնարար իրավունքները Հայաստանում՝ կանխելով հետագա սրացումները։
21:57 28/06/202543-ամյա կինը ձերբակալվել է թմրանյութ տեղադրելու պահինՀամայնքային ոստիկանության Մարաշի բաժնի ծառայողներն օրեր առաջ ստացել են օպերատիվ տեղեկություն, որ Նորքի Այգիներում մի կին պատրաստվում է թմրանյութով փաթեթներ տեղադրել։ Հունիսի 24-ին ժամը 13.40-ին Նորքի...
18:25 28/06/2025Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանին տեղափոխել են ԱԱԾ մեկուսարանՇիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանին, որին «Հանրապետություն» կուսակցության նախկին անդամ Մասիս Մելքոնյանը կալանավորեց 2 ամսով, տեղափոխել են ԱԱԾ մեկուսարան։ Այս մասին հայտնում է...
14:47 28/06/2025Հովհաննես Ավետիսյան. Ինձ էլ չմոռացան, վեց ժամով ապօրինի ձերբակալեցին և կարեցին հերթական շինծու գործը«Գալստանյան և Աջապահյան արքեպիսկոպոսների շինծու քրեական վարույթները հայերի Մեծ Ամոթի շրջանի փաստավավերագրման ստորացուցիչ դրվագներ են: Սրանք տեղի են ունենում քանի որ հավաքական հայ ժողովուրդը...
14:41 28/06/2025Հաջորդը Արշակ Սրբազա՞նն է«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ իշխանական շրջանակներում քննարկվում է Արշակ Սրբազանի դեմ եւս քրեական վարույթ նախաձեռնելու հարցը։ Արդեն երկու օր է՝ փորձում ենք դատախազությունից ճշտել, թե արդյոք քրեական...
14:31 28/06/2025Օղորմի ասեմ ձեր իրականացրած, միլիոնավոր դոլարներ ու միլիոնավոր եվրոներ մսխած դատական «բարեփոխումներին». Ոսկան Սարգսյան«Որ գրում եք՝ դատավոր Մասիս Մելքոնյանը մերժել է իրեն բացարկի միջնորդությունը, որոշել է 2 ամսով կալանավորել Միքայել Սրբազանին, Մասիս Մելքոնյանից ինչ-որ այլ բա՞ն էիք սպասում, հո պատահական չեն իրեն...
14:27 28/06/2025Կառլոս Պեռրոսյանին փոխկապակցված անձանց պատկանող գույքի վերաբերյալ վարույթ է սկսվել. Գործով անցնում է նաև նախկին դեսպանըՀակակոռուպցիոն քաղաքացիական դատարանը ՀՀ գլխավոր դատախազության պահանջով հունիսի 26–ին ապօրինի գույքի բռնագանձման վարույթ է սկսել ԱԱԾ նախկին տնօրեն, գեներալ Կառլոս Պետրոսյանի հարազատների և նրան...
11:16 28/06/2025Միքայել սրբազանին կալանավորած «դատավոր» Մասիս Մելքոնյանը պատասխանել է, որ ինքը քրիստոնյա է և ՀԱԵ հետևորդ է, «ճիշտ է, թե սուտ դուք որոշեք»«Բայց հարցա ծագում, թե «դատավորին» ինչու չեն կալանավորում այդ «մեղքի» համար»»։
10:01 28/06/2025Իրավական պետությանը ոչ հարիր «զանգովի» արդարադատության տիրույթ ենք թևակոխել. Գոհար ՄելոյանՄիքայել Արքեպիսկոպոսը կալանավորվեց 2 ամիս ժամկետով՝ զուգահեռ կիրառվել է շփումների սահմանափակումներ։ Այս իշխանության մի շարք լրջագույն վնասներից էր՝ մեր դատական իշխանության տասնամյակներով ձեռքբերած...
09:47 28/06/2025Միքայել սրբազանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու հիմքերից մեկը 2025-ի հունիսի 21-ին իշխանությունը զավթելուն ուղղված հրապարակային կոչն է. ԴատախազությունՇիրակի թեմ առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու հիմքերից մեկը 2025 թվականի հունիսի 21-ին իշխանությունը զավթելուն ուղղված հրապարակային կոչն է։ Այս մասին...
08:43 28/06/2025Միքայել սրբազանը կալանավորվեց երկու ամսովԱվան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը, դատավոր Մաիսիս Մելքոնյանի նախագահությամբ, բավարարեց քննիչի միջնորդությունը և կալանավորեց Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս...

19:17 11/10/2018Archbishop Pargev Martirosyan confirms deceased businessman Levon Hayrapetyan voiced suspicions of being poisonedThe Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Church Archbishop Pargev Martirosyan confirmed that deceased businessman Levon Hayrapetyan who died in colony, had phoned him the day before his...
15:29 09/10/2018Armenian businessman charged with ‘bribery assistance’Armenian businessman Samvel Mayrapetyan has been charged with ‘assistance to taking bribe’ under Article 38-311 of Armenia’s Criminal Code, Special Investigation Service spokesperson Marina...
11:01 08/10/2018Interpol says China's Meng resigns as president of organizationInterpol said on Sunday that Meng Hongwei - whom China says is being investigated over suspected violations of the law - had resigned as president of the international police organization, Reuters...
18:55 05/10/2018Unidentified trespasser detained in Yeraskh directionArmenian border guards detained on 5 October an unidentified trespasser in Yeraskh direction through Nakhijevan border, Panorama.am leant from the country’s defense ministry.
12:48 05/10/2018Armenian MPs vote to declare Francophonie summit days non-workingThe Armenian National Assembly passed in the first reading the bill on making supplements to the law on the public holidays and remembrance days at today’s special sitting.
12:02 05/10/2018CoE report: Armenia has low number of judges, but their salaries are highCouncil of Europe (CoE) has published a new report on the efficiency and quality of judicial systems in European states, including Armenia.
18:06 04/10/2018Deceased Deputy Prosecutor General Sahak Karapetyan was in charge of Skripal’s caseRussia, who perished as a result of a helicopter crash in the Kostroma region, headed the General Directorate for International Legal Cooperation and was in charge of international cooperation,...
15:00 04/10/2018Armenia moves to criminalize terrorist propagandaThe Armenian government approved on Thursday a draft law on criminalizing public calls for terrorism, terrorism funding and international terrorism acts, as well as public approvals or propaganda of...
11:32 04/10/2018Artsakh Ombudsman discharged of dutiesThe Artsakh National Assembly has accepted the resignation of the country’s Human Rights Defender Ruben Melikyan, and the Ombudsman has been officially relieved of his duties, parliament Speaker...
11:37 03/10/2018Turkish court upholds life sentences for journalist Ahmet Altan, five othersA Turkish court upheld life sentences on Tuesday for prominent journalist Ahmet Altan and five others, after they were sentenced in February on charges of aiding the plotters in a failed military...
14:43 27/09/2018Armenia’s NSS looking into Kocharyan’s property, to release details soonArmenia’s National Security Service (NSS) is scrutinizing the property of former President Robert Kocharyan, NSS director Artur Vanetsyan told reporters after today’s Cabinet meeting.
11:05 27/09/2018U.S. indicts Turkish-American businessman arrested in Armenia for 2013 Congress tripU.S. authorities have unsealed an indictment against a Turkish-American businessman charged with lying to congressional investigators regarding a trip by U.S. lawmakers to Azerbaijan five years ago,...
15:48 26/09/2018Russian lawmakers vote to raise retirement age for womenRussian lawmakers have overwhelmingly approved President Vladimir Putin's proposal to raise the retirement age for women by five years instead of eight under pension-reform legislation that has...
15:23 26/09/2018Artsakh Ombudsman steps downArtsakh’s Human Rights Defender (Ombudsman) Ruben Melikyan has today announced his decision to resign, he said in a post on Facebook.
14:11 25/09/2018Kocharyan sues Pashinyan for ‘public slander’Armenia’s second President Robert Kocharyan has filed a defamation lawsuit against Prime Minister Nikol Pashinyan.
12:01 25/09/2018Armenia’s former deputy police chief summoned to SISArmenia’s former Deputy Chief of Police and Commander of Police Troops Levon Yeranosyan has been summoned to the Special Investigation Service (SIS).
11:27 25/09/2018CoE’s Mijatović says Armenia’s new government should place human rights at the centre of its policies“Armenia’s peaceful transfer of power in May 2018 has been truly remarkable. However, popular expectations are high that there will be tangible improvements to people’s lives, and the government...
13:57 24/09/2018Russian opposition leader Navalny detained upon jail release – associateRussian opposition leader Alexei Navalny was detained again on Monday for allegedly violating protest laws while he was being released from a 30-day jail stint on the same charge, his associate said,...
13:04 24/09/2018Georgia improves position in crime and safety indexResearch portal Numbeo, the world’s largest database of user-contributed data about cities and countries worldwide, reports that Georgia improved its position in the crime and safety ranking in 2018.
18:05 23/09/201810 calls received to Police hotline from 12pm to 16pmThe hotline service launched by the Armenian police has received 11 calls over the ongoing City Council elections in the Armenian capital of Yerevan from the period of 12pm tpo 16pm.