03:36 26/06/2025«Սրբազան պայքարի» ակտիվիստ Լիդյա Մանթաշյանը կալանավորվեց 2 ամսովԵրկու ամսով կալանավորվել է նաև ՀՅԴ Հայաստան ԳՄ անդամ Իգոր Սարգսյանը։
03:03 26/06/2025Բագրատ Սրբազանը կալանավորվեց 2 ամիս ժամկետով«Սրբազան պայքար» շարժման առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը երկու ամսով կալանավորեց։ Դատավոր Մասիս Մելքոնյանը բավարարեց Բագրատ Սրբազանի կալանքի միջնորդությունը։ Փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը...
02:14 26/06/2025Հերոսի հորը` Արա Ռոստոմյանին, 2-ամսյա կալանք տվեցին«44-օրյա պատերազմի օրերին, հայրենիքի պաշտպանության համար նահատակված հերոսի հորը` Արա Ռոստոմյանին, 2-ամսյա կալանք տվեցին: Այս իշխանությունն իր քաղաքական նպատակները սպասարկելու համար որևէ բանի առաջ չի...
02:03 26/06/2025Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի գորժով վճիռը՝ ժամը 03․00-ինԴատարանն ավարտել է Սրբազան Պայքարի առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանին կալանավորելու քննիչի միջնորդության քննությունը։ Վճիռը կհրապարակվի ժամը 03․00-ին։ Փաստաբան Արամ Օրբելյանի մեկնաբանությունը՝...
01:16 26/06/2025Պահեստազորի գնդապետ Միհրան Մախսուդյանին՝ 2-ամսյա կալանք«Պահեստազորի գնդապետ Միհրան Մախսուդյանին 2-ամսյա կալանքի տարան: Տավուշում նրա ակտիվությունը հատկապես, այսպես կոչված, սահմանազատման հարցում չներվեց: Այն, ինչ փորձում են կապել իր հետ` լրիվ անհամատեղելի...
00:04 26/06/2025Աբրահամ Գասպարյան. Եթե կա մի տեռորիստ Հայաստանում, դա Նիկոլ Փաշինյանն է«ՔՊ-ն որպես այդպիսին գոյություն չունի, կա մի քաղաքական ոհմակ»,- Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Ավան և Նոր Նորք նստավայրի շենքի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց լրագրող Աբրահամ Գասպարյանը։...
00:00 26/06/2025Հրայր սարկավագի գործով նյութերում բացակայում է հիմնավոր կասկածը, դատարանը որոշումը կհրապարակի վաղը. փաստաբանԴատարանը քննել է Հրայր սարկավագ Հակոբյանի խափանման միջոց կալանքի հարցը։ Որոշումը կհրապարակվի հունիսի 26-ին։ Այս մասին դատական նիստից հետո ասաց փաստաբան Հովսեփ Սարգսյանը։ «Իմ համոզմամբ, հիմնավոր...
23:39 25/06/2025Արցախի ԱԺ պատգամավոր Դավիթ Գալստյանն երկու ամսով կալանավորվեցԱրցախի Հանրապետության ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Գալստյանը երկու ամսով կալանավորվեց։ Երևանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանը, դատավոր Ռոման Սմբատյանի նախագահությամբ,...
23:38 25/06/2025Բագրատ Սրբազանն էր, որ կանգնեց, գավազանը զարկեց ու ասեց՝ դե բավական է . Խաչիկ Մանուկյան«Մեր ժողովրդի մեծագույն զավականերից մեկին դատում են, կալանավորում են։ Ովքե՞ր են էդ դատողները՝ շառլատաները, խաբեբաները, ստոխոսները, կամ ինչպես մեր թշնամի երկրից են ասել՝ հարբեցող ծաղրածուները»,-Երևանի...
23:02 25/06/2025Բլոգեր Ա. Ալեքսանյանի պաշտպան. Սա ոչ թե իրավական գործընթաց է, այլ մեկ մարդու քմահաճույքի ու քաղաքական վախերի արդյունք«Ծանոթացա Նիկոլ Փաշինյանի հեղինակած «Հեղաշրջման պլանի» գործի նյութերին Հայաստանում այլևս հանրահավաքին պատրաստվելը դիտարկվում է որպես հանցագործություն, օրինական որսորդական հրացան ունենալը՝ քրեական...
22:46 25/06/2025Հերթական կեղծիքը, մանիպուլյացիաները, նվաստացնելու հերթական փորձը.Դավիթ ՍահակյանցՀերթական կեղծիքը, մանիպուլյացիաները, նվաստացնելու հերթական փորձը.Դավիթ Սահակյանց
22:28 25/06/2025Ցավալի է, որ ՔԿ պաշտոնատար անձինք գնացել են այդ աստիճանի զազրելի կեղծիքների. Փաստաբան«Եթե գործը մակագրվել է Մասիս Մելքոնյանին, ապա ելքը կանխորոշված է»
22:22 25/06/2025Այս ընթացքում հասցրեցի ծանոթանալ գործին, նոր բան չկար, ամեն ինչ արդեն Civic.am -ում կար. Սերգեյ ՀարությունյանՆա ասաց, որ Բագրատ Սրբազանը հումորով է վերաբերվում այս ամենին
21:55 25/06/2025Ոստիկանության տղերքի դեմքերից ակնհայտ է, որ նրանք սա անում են չուզելով, ստիպված.Արսեն ԲաբայանՏղերք, դա ձեզ ամենևին չի արդարացնում
21:21 25/06/2025Նրանք էլ հենց մասնակցել են իրավապահ մարմնի անունից հրապարակված տեքստի կամ այդ տեքստի առանձին ձևակերպումների շարադրանքին. Արման ԹաթոյանՈւսումնասիրությունը հստակ ցույց է տալիս, որ նրանք գործում են կազմակերպված` դերերի հստակ բաշխումով
21:18 25/06/2025Ժամը 22:00-ին լինել Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում. Արթուր Սարգսյան«Բագրատ Սրբազանն այս պայքարին տվել է ամեն ինչ՝ իր ունեցած ամենը։ Այսօր նրան աջակցելը, կարծում եմ, նվազագույնն է, որ պետք է անի մեզնից յուրաքանչյուրը»,-գրել է ԱԺ պատգամավոր Արթուր Սարգսյանը։ Նա կոչ...
20:35 25/06/2025Զոհված զինծառայողի հորը կալանավորելու միջնորդությունը կքննի դատավոր Կարեն Ֆարխոյանը«Որդիների կանչ» ՀԿ անդամ, «Սրբազան պայքար» շարժման աջակից, 44-օրյա պատերազմում զոհված Հակոբ Ռոստոմյանի հոր՝ Արա Ռոստոմյանի շինծու գործով կալանավորման միջնորդության հարցով դատական նիստը կկայանա այսօր...
20:08 25/06/2025Բագրատ Սրբազանի վերաբերյալ կալանքի միջնորդությունը մակագրվեց Մասիս Մելքոնյանին, ՓաստաբանՆիստը` Ավան նստավայրում 22:00-ին
19:58 25/06/2025Սամվել Կարապետյանի աջակցությամբ գործող իրավաբանների խումբը չի իրականացնում որևէ շարժման կամ քաղաքական միավորի իրավաբանական սպասարկում. ՀայտարարությունՄեկ անգամ ևս հիշեցնում ենք, որ Սամվել Կարապետյանի աջակցությամբ գործող փաստաբանների խումբը ձևավորվել է ի կատարումն Սամվել Կարապետյանի օրեր առաջ կատարված հայտարարության

17:13 06/08/2018Prosecutor General’s Office receives MP-backed petition to change Kocharyan’s measure of restraintThe Prosecutor General’s Office of Armenia has already received a petition signed by 45 lawmakers calling for a change in the measure of restraint against second President Robert Kocharyan charged...
15:24 04/08/2018Ex-president’s lawyers blame SIS for interference into justice processThe lawyers of Armenian ex-president Robert Kocharyan have condemned the country’s Special Investigative Service (SIS) for alleged interference into the justice process involving Kocharyan.
13:02 04/08/2018Robert Kocharyan is in good health – Victor SoghomonyanArmenia’s s ex-president Robert Kocharyan who is currently in custody, is in good health and mood, the head of the ex-president’s office Victor Soghomonyan stated today at a press conference in...
16:16 03/08/2018Red Cross reps. visit Armenian captive in AzerbaijanRepresentatives of the Baku delegation of the International Committee of the Red Cross (ICRC) visited Karen Ghazaryan, an Armenian man from a border village held captive in Azerbaijan, a spokeswoman...
12:18 03/08/2018Attorney: CSTO chief to get back to work soonThere are no clear timeframes set for the departure of Secretary General of Russia-led Collective Security Treaty Organization (CSTO) Yuri Khachaturov to Russia, his attorney told Panorama.am.
16:12 02/08/2018SIS: CSTO chief can leave Armenia despite court rulingSecretary General of the Russia-led Collective Security Treaty Organization (CSTO) Yuri Khachaturov is free to leave for Moscow to perform his work duties, a spokesperson of the Special Investigative...
15:51 02/08/2018SIS head says remanding ex-President Kocharyan into custody ‘necessary’ at the momentRemanding former President Robert Kocharyan into custody is necessary at the moment to ensure an independent investigation, Chief of the Special Investigation Service (SIS) of Armenia Sasun...
12:02 02/08/2018Attorney asks SIS to allow CSTO’s Khachaturov to leave for MoscowThe attorney of the Russia-led Collective Security Treaty Organization’s (CSTO) Secretary General Yuri Khachaturov, prosecuted over the 2008 post-election unrest in Yerevan, has submitted a request...
15:20 28/07/2018Kocharyan’s lawyers set to appeal the court decisionThe lawyers of Armenia’s ex-president Robert Kocharian who is in custody charged with “overthrowing the constitutional order in the country” are set to appeal the court decision over the...
13:18 28/07/2018Viktor Soghomonyan calls for ex-president’s immediate releaseThe criminal case and charges brought against the Armenian ex-president Robert Kocharyan are unlawful, Viktor Soghomonyan, the head of Kocharyan’s office stated on Saturday at a press conference held...
10:04 28/07/2018Robert Kocharyan arrested with charges of “overthrowing the constitutional order”Armenia’s second President Robert Kocharyan was arrested for two months according to the Yerevan court ruling issued late on Friday.
18:31 27/07/2018CSTO has no information on charges brought against Secretary General Yuri Khachaturov in ArmeniaThe Secretariat of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) possesses no information concerning the charges pressed against the Secretary General Yuri Khachaturov, Press Secretary at the...
14:06 27/07/2018Armenia’s SIS presses charges against CSTO Secretary General Yuri KhachaturovThe Special Investigative Committee of Armenia has pressed charges against the acting Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Yuri Khachaturov as part of the criminal...
10:12 27/07/2018Charges brought against Armenia’s ex-president Robert KocharyanSpecial Investigative Service (SIS) of Armenia has officially charged the country’s second president Robert Kocharyan in the scope of the criminal investigation into the so-called March 1 events -...
17:42 26/07/2018Armenia’s former President Robert Kocharyan arrived at SIS for interrogation over the 2008 post- election crackdownArmenia’s second president Robert Kocharyan and CSTO Secretary General Yuri Khachaturov have arrived at Special Investigative Service (SIS) of Armenia for interrogation of the so-called March 1...
13:45 25/07/2018Five Afghan trespassers detained at Armenian-Turkish borderRussian border guards who are serving on Armenia’s border with Turkey and Iran, detained five trespassers of Afghan nationality who tried to cross the Armenian-Turkish state border.
17:58 24/07/2018Azerbaijani DJ detained for 10 days for playing Armenian musicAzeri DJ Abdul Naliyev has been arrested in Azerbaijan for playing Armenian music, Lenta.ru reported, citing report of the local Yenicag news outlet.
14:33 20/07/2018Five people, including Chechen ex-official’s daughter, detained in Turkey for IS tiesFive people, including the daughter of a former high-ranking Chechen official, have been detained in Turkey on suspicion of ties with the Islamic State terrorist group (outlawed in Russia), TASS...
13:13 20/07/2018South Korean ex-leader sentenced to 8 more years in prisonA South Korean court on Friday sentenced former South Korean President Park Geun-hye to an additional eight years for abusing state funds and violating election laws, the AP reports.
13:01 20/07/2018Yervand Khundkaryan named head of Court of Cassation’s chamberArmenian President Armen Sarkissian has signed a decree to appoint Yervand Khundkaryan Chairman of the Civil and Administrative Chamber of the Court of Cassation.