03:36 26/06/2025«Սրբազան պայքարի» ակտիվիստ Լիդյա Մանթաշյանը կալանավորվեց 2 ամսովԵրկու ամսով կալանավորվել է նաև ՀՅԴ Հայաստան ԳՄ անդամ Իգոր Սարգսյանը։
03:03 26/06/2025Բագրատ Սրբազանը կալանավորվեց 2 ամիս ժամկետով«Սրբազան պայքար» շարժման առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը երկու ամսով կալանավորեց։ Դատավոր Մասիս Մելքոնյանը բավարարեց Բագրատ Սրբազանի կալանքի միջնորդությունը։ Փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը...
02:14 26/06/2025Հերոսի հորը` Արա Ռոստոմյանին, 2-ամսյա կալանք տվեցին«44-օրյա պատերազմի օրերին, հայրենիքի պաշտպանության համար նահատակված հերոսի հորը` Արա Ռոստոմյանին, 2-ամսյա կալանք տվեցին: Այս իշխանությունն իր քաղաքական նպատակները սպասարկելու համար որևէ բանի առաջ չի...
02:03 26/06/2025Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի գորժով վճիռը՝ ժամը 03․00-ինԴատարանն ավարտել է Սրբազան Պայքարի առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանին կալանավորելու քննիչի միջնորդության քննությունը։ Վճիռը կհրապարակվի ժամը 03․00-ին։ Փաստաբան Արամ Օրբելյանի մեկնաբանությունը՝...
01:16 26/06/2025Պահեստազորի գնդապետ Միհրան Մախսուդյանին՝ 2-ամսյա կալանք«Պահեստազորի գնդապետ Միհրան Մախսուդյանին 2-ամսյա կալանքի տարան: Տավուշում նրա ակտիվությունը հատկապես, այսպես կոչված, սահմանազատման հարցում չներվեց: Այն, ինչ փորձում են կապել իր հետ` լրիվ անհամատեղելի...
00:04 26/06/2025Աբրահամ Գասպարյան. Եթե կա մի տեռորիստ Հայաստանում, դա Նիկոլ Փաշինյանն է«ՔՊ-ն որպես այդպիսին գոյություն չունի, կա մի քաղաքական ոհմակ»,- Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Ավան և Նոր Նորք նստավայրի շենքի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց լրագրող Աբրահամ Գասպարյանը։...
00:00 26/06/2025Հրայր սարկավագի գործով նյութերում բացակայում է հիմնավոր կասկածը, դատարանը որոշումը կհրապարակի վաղը. փաստաբանԴատարանը քննել է Հրայր սարկավագ Հակոբյանի խափանման միջոց կալանքի հարցը։ Որոշումը կհրապարակվի հունիսի 26-ին։ Այս մասին դատական նիստից հետո ասաց փաստաբան Հովսեփ Սարգսյանը։ «Իմ համոզմամբ, հիմնավոր...
23:39 25/06/2025Արցախի ԱԺ պատգամավոր Դավիթ Գալստյանն երկու ամսով կալանավորվեցԱրցախի Հանրապետության ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Գալստյանը երկու ամսով կալանավորվեց։ Երևանի ընդհանուր իրավասության քրեական դատարանը, դատավոր Ռոման Սմբատյանի նախագահությամբ,...
23:38 25/06/2025Բագրատ Սրբազանն էր, որ կանգնեց, գավազանը զարկեց ու ասեց՝ դե բավական է . Խաչիկ Մանուկյան«Մեր ժողովրդի մեծագույն զավականերից մեկին դատում են, կալանավորում են։ Ովքե՞ր են էդ դատողները՝ շառլատաները, խաբեբաները, ստոխոսները, կամ ինչպես մեր թշնամի երկրից են ասել՝ հարբեցող ծաղրածուները»,-Երևանի...
23:02 25/06/2025Բլոգեր Ա. Ալեքսանյանի պաշտպան. Սա ոչ թե իրավական գործընթաց է, այլ մեկ մարդու քմահաճույքի ու քաղաքական վախերի արդյունք«Ծանոթացա Նիկոլ Փաշինյանի հեղինակած «Հեղաշրջման պլանի» գործի նյութերին Հայաստանում այլևս հանրահավաքին պատրաստվելը դիտարկվում է որպես հանցագործություն, օրինական որսորդական հրացան ունենալը՝ քրեական...
22:46 25/06/2025Հերթական կեղծիքը, մանիպուլյացիաները, նվաստացնելու հերթական փորձը.Դավիթ ՍահակյանցՀերթական կեղծիքը, մանիպուլյացիաները, նվաստացնելու հերթական փորձը.Դավիթ Սահակյանց
22:28 25/06/2025Ցավալի է, որ ՔԿ պաշտոնատար անձինք գնացել են այդ աստիճանի զազրելի կեղծիքների. Փաստաբան«Եթե գործը մակագրվել է Մասիս Մելքոնյանին, ապա ելքը կանխորոշված է»
22:22 25/06/2025Այս ընթացքում հասցրեցի ծանոթանալ գործին, նոր բան չկար, ամեն ինչ արդեն Civic.am -ում կար. Սերգեյ ՀարությունյանՆա ասաց, որ Բագրատ Սրբազանը հումորով է վերաբերվում այս ամենին
21:55 25/06/2025Ոստիկանության տղերքի դեմքերից ակնհայտ է, որ նրանք սա անում են չուզելով, ստիպված.Արսեն ԲաբայանՏղերք, դա ձեզ ամենևին չի արդարացնում
21:21 25/06/2025Նրանք էլ հենց մասնակցել են իրավապահ մարմնի անունից հրապարակված տեքստի կամ այդ տեքստի առանձին ձևակերպումների շարադրանքին. Արման ԹաթոյանՈւսումնասիրությունը հստակ ցույց է տալիս, որ նրանք գործում են կազմակերպված` դերերի հստակ բաշխումով
21:18 25/06/2025Ժամը 22:00-ին լինել Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում. Արթուր Սարգսյան«Բագրատ Սրբազանն այս պայքարին տվել է ամեն ինչ՝ իր ունեցած ամենը։ Այսօր նրան աջակցելը, կարծում եմ, նվազագույնն է, որ պետք է անի մեզնից յուրաքանչյուրը»,-գրել է ԱԺ պատգամավոր Արթուր Սարգսյանը։ Նա կոչ...
20:35 25/06/2025Զոհված զինծառայողի հորը կալանավորելու միջնորդությունը կքննի դատավոր Կարեն Ֆարխոյանը«Որդիների կանչ» ՀԿ անդամ, «Սրբազան պայքար» շարժման աջակից, 44-օրյա պատերազմում զոհված Հակոբ Ռոստոմյանի հոր՝ Արա Ռոստոմյանի շինծու գործով կալանավորման միջնորդության հարցով դատական նիստը կկայանա այսօր...
20:08 25/06/2025Բագրատ Սրբազանի վերաբերյալ կալանքի միջնորդությունը մակագրվեց Մասիս Մելքոնյանին, ՓաստաբանՆիստը` Ավան նստավայրում 22:00-ին
19:58 25/06/2025Սամվել Կարապետյանի աջակցությամբ գործող իրավաբանների խումբը չի իրականացնում որևէ շարժման կամ քաղաքական միավորի իրավաբանական սպասարկում. ՀայտարարությունՄեկ անգամ ևս հիշեցնում ենք, որ Սամվել Կարապետյանի աջակցությամբ գործող փաստաբանների խումբը ձևավորվել է ի կատարումն Սամվել Կարապետյանի օրեր առաջ կատարված հայտարարության

17:23 30/09/2021Защитник: Давид Галстян не признает винуЗащитник Давида Галстяна, более известного как Патрон Даво, до начала судебного заседания заявил, что Галстян задержан, вину не признает.
14:15 30/09/2021Экс-президент Франции Николя Саркози приговорен к году тюрьмыБывший президент Франции Николя Саркози признан виновным в превышении расходов на избирательную кампанию 2012 года.
11:55 30/09/2021В Армении требование о предоставлении сертификата с отрицательным результатом ПЦР-теста будет применяться с 14 октябряАппарат министерства юстиции Армении, согласно приказу министра здравоохранения N-65-Н от 20 августа 2021 года, будет применять требование о предоставлении сертификата, подтверждающего отрицательный...
11:05 30/09/2021СНБ Армении: экс-глава Минобороны Давид Тоноян привлечен в качестве обвиняемого, представлено ходатайство о его арестеВ рамках предварительного следствия по расследуемому в Следственном департаменте Службы национальной безопасности Республики Армения уголовному делу, возбужденному по факту злоупотребления...
10:15 30/09/2021Беспорядки в тюрьме Эквадора: погибли 116 человекНе менее 116 человек погибли и 80 пострадали в результате столкновений в эквадорской тюрьме, находящейся в городе Гуаякиль на западе страны.
10:00 30/09/2021В Оренбургской области РФ ночью убили 3 девушек, известны подробностиТрое убитых в городе Гае девушек учились в местном медколледже, им было 17, 18 и 19 лет, они вместе снимали квартиру, сообщили РИА Новости в следственном управлении СК РФ по Оренбургской области.
09:47 30/09/2021Апелляционный суд сегодня рассмотрит жалобу стороны защиты на решение об аресте Агвана ОвсепянаАпелляционный уголовный суд 30 сентября в 17:00 рассмотрит жалобу стороны защиты на решение об аресте бывшего генерального прокурора, экс-председателя Следственного комитета Армении Агвана Овсепяна.
19:47 29/09/2021За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 10 ДТППо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 28 по 29 сентября сотрудниками различных подразделений Полиции раскрытօ 123 случая преступлений, 7 из которых ‒ ранее совершенные.
18:40 29/09/2021Сейрана Оганяна допросили в рамках расследуемого СНБ Армении делаСНБ Армении проводит обыск в квартире бывшего министра обороны страны Давида Тонояна в рамках уголовного дела о поставках оружия, расследованием которого занимается данная служба.
18:35 29/09/2021Прокуратура не отрицает информацию о возможном задержании экс-главы Минобороны Армении Давида ТоноянаПрокуратура не отрицает слухи об обыске в квартире бывшего министра обороны Армении Давида Тонояна и о его возможном задержании.
15:38 29/09/2021Вследствие третьей карабахской войны у нас 42 тыс. переселенцев – Постоянный представитель Арцаха в АрменииВ результате третьей карабахской войны погибли 742 военнослужащих Арцаха, 45 имеющих гражданство Республики Арцах военнослужащих считаются пропавшими без вести.
11:35 29/09/2021Начинается сбор подписей с требованием признать потерявшим силу приказ АванесянИнициатива «Свободная воля» организует сбор подписей с приложенной петицией. Учредитель инициативы Ара Зограбян на своей странице в Facebook сообщает, что сбор подписей начинается с сегодняшнего дня...
20:26 28/09/2021Обращаю внимание «фридомхаусов» на еще более острую проблему – Рубен МеликянПравозащитник Рубен Меликян пишет: «Губящие нацию ничтожества настолько уже «оборзели» по части прав человека, что «международные правозащитные организации», которые до сих пор закрывали глаза на...
20:16 28/09/2021В Армении прошло учение ОДКБ «Гром-2021»С 24 по 28 сентября на территории Республики Армения прошло специальное учение «Гром-2021» со спецподразделениями антинаркотических служб, органов внутренних дел и специальных служб входящих в состав...
20:09 28/09/2021По факту ранения в селе Кут военнослужащего в результате выстрела противника возбуждено уголовное делоСледственный комитет Армении сообщает, что 28 сентября около 11:30 на одной из боевых позиций в результате выстрела со стороны противника сквозное многоосколочное ранение плечевой кости получил...
20:01 28/09/2021Омбудсмен Арцаха: Приветствую озвучивание в ПАСЕ недопустимости международной изоляции АрцахаЗащитник прав человека Республики Арцах Гегам Степанян, коснувшись принятия ПАСЕ резолюции «O гуманитарных последствиях нагорно-карабахского конфликта», пишет: «Хотя специальный докладчик...
18:13 28/09/2021Freedom House. Призываем власти Армении немедленно прекратить применение антиконституционного законаМеждународная правозащитная организация Freedom House выражает обеспокоенность по поводу уголовного дела, возбужденного недавно против пользователя Facebook, оставившего оскорбительный комментарий в...
17:55 28/09/2021Невинно заключенный по «Делу о татуировке» наконец освобожденПравозащитник Рубен Меликян пишет: «Помните, несколько дней назад я обнародовал позорные факты «дела о татуировке»?
16:03 28/09/2021Лусине Саакян Анне Данибекян: Осуществляйте правосудиеВ рамках рассматриваемого в суде общей юрисдикции уголовного дела депутат от парламентской фракции «Армения» Армен Геворкян пожелал сделать заявление относительно решения суда о запрете на его выезд...
13:49 28/09/2021Отчет омбудсмена Арцаха: Азербайджанцы убили мирных арцахцев ударами ножа, путем обезглавливания, выстрелами с близкого расстоянияЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах Гегам Степанян опубликовал обновленную версию отчета о случаях убийств мирных жителей Арцаха вооруженными силами Азербайджана.