10:02 27/06/2025Միքայել Սրբազանի պաշտպանին թույլ չեն տվել ներկա գտնվել Շիրակի թեմի առաջնորդարանում տեղի ունեցող խուզարկությանը«ԱԱԾ -ն այսօր կոպտորեն խախտելով ՀՀ քրեական դատավարության կանոնները՝ ինձ թույլ չտվեց ներկա գտնվել Շիրակի թեմի առաջնորդարանում տեղի ունեցող խուզարկությանը, այն պարագայում, երբ ես հայտարարեցի, որ...
09:24 27/06/2025Իրավապահներին խորհուրդ կտամ զննել այս տեսանյութը ու պատասխանել մի պարզ հարցի. Փաստաբան«Իրավապահներին մեկ անգամ ևս խորհուրդ կտամ զննել այս տեսանյութը ու կրկին անգամ պատասխանել մի պարզ հարցի - իրենք հանցագո՞րծ են, թե՞ չէ»,-գրում է փաստաբան Միհրան Պողոսյանը, որը հրապարակել է Միքայել...
09:22 27/06/2025Պոլիկլինիկայի բուժքույրերը կաշառք են վերցրել՝ մի շարք անձանց չպատվաստելու, սակայն պատվաստված լինելու հանգամանքը հավաստող կեղծ վկայականներ տրամադրելու նպատակովՔրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում առերևույթ փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ պոլիկլինիկայի բուժքույրը 2022 թվականի փետրվարից մինչև ապրիլն ընկած ժամանակահատվածում միասնական...
09:05 27/06/2025Առավոտյան մոտ 30 դիմակավորված անձինք ներխուժել են Շիրակի թեմի առաջնորդարան. փաստաբանԱռավոտյան մոտ 30 դիմակավորված անձինք ներխուժել են Շիրակի թեմի առաջնորդարան։ Այս մասին հայտնում է փաստաբան Միհրան Պողոսյանը։ Հիշեցնենք, որ Հայ Առաքելական եկեղեցու Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել...
23:23 26/06/2025Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի պաշտպանության խումբ է ձևավորվում. Արա ԶոհրաբյանՀայաստանի փաստաբանական ակադեմիայի ռեկտոր Արա Զոհրաբյանը գրում է․ «ՄԻՔԱՅԵԼ ԱՐՔԵՊԻՍԿՈՊՈՍ ԱՋԱՊԱՀՅԱՆԻ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ԽՈՒՄԲ Է ՁԵՎԱՎՈՐՎՈՒՄ Ինչպես պարզ է դարձել ԶԼՄ հրապարակումներից, Հայ Առաքելական Սուրբ...
19:31 26/06/2025Իրավական ամենաթողություն՝ Սամվել Կարապետյանի վերաքննիչ բողոքի շուրջ․ Սամվել Կարապետյանի փաստաբանական թիմՍամվել Կարապետյանի փաստաբանական թիմը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Իրավական ամենաթողություն Սամվել Կարապետյանի վերաքննիչ բողոքի շուրջ Անվանի գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանը 2025...
19:27 26/06/2025ՀՀ-ում գործող արբիտրն ակնհայտ ապօրինի որոշումներ ու վճիռներ է կայացրել և քաղաքացիներից խաբեությամբ հափշտակել խոշոր չափերով գումարներՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված բազմադրվագ քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ «Առևտրային արբիտրաժի մասին» ՀՀ օրենքով նախատեսված՝ արբիտրի լիազորություններով օժտված անձը,...
17:16 26/06/2025Պարզապես կալանավորեցին, որովհետև Դավիթն անհայրենիք ապրելը չընկալեց. Մետաքսե ՀակոբյանԱրցախցի պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը, անդրադառնալով գործընկերոջ՝ Դավիթ Գալստյանի կալանավորմանը, գրում է.
16:49 26/06/2025Նա ամեն ինչի ընդունակ է․ Միքայել Սրբազանը՝ իր նկատմամբ հարուցված վարույթի մասինՇիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանը տեղեկություն չունի քրեական վարույթից, որևէ ծանուցում չի ստացել։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց Միքայել Սրբազանը։ Հարցին՝ հնարավոր...
16:17 26/06/2025Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել սրբազանի նկատմամբ քրեական վարույթ է նախաձեռնվելՀայ Առաքելական եկեղեցու Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի դեմ քրեական վարույթ է նախաձեռնվել։ Գլխավոր դատախազությունից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ վարույթը նախաձեռնվել է 2025...
15:05 26/06/2025Հայաստանի առաջին արբանյակի շուրջ քրեական վարույթը պետական գաղտնիք է պարունակումՀայաստանի առաջին արբանյակի վերաբերյալ քրեական վարույթը պետական գաղտնիք է պարունակում, իսկ արբանյակի կառավարման կենտրոնն ու ընդունիչ կայանը շահագործման են հանձնվել առանց հանրայնացման: Թեմային...
14:53 26/06/2025Հօգուտ ՀՀ-ի կփոխանցվի 87 միլիոն 622 հազար դրամԳլխավոր դատախազությունը, ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործառույթի շրջանակում, 2025 թվականի հունիսի 23-ին կնքել է հաշտության համաձայնություն, որով «Սթոնս» ՍՊ ընկերության ղեկավար Սուրեն...
14:40 26/06/2025AI ԱԲ ալանիցա Նիկոլի համարԱյս նյութի կառուցվածը գնալով փոխվեց, այնքան իրադարձություններ ու հիմարություններ եղան։ Սկզբում ուզում էի գրել, որ նորաձև դարձած ԱԲ-ը համը հանում է՝ ընթերցողը սկսել է չհավատալ ոչ ձայնագրությունների,...
13:36 26/06/2025Մալայանի անվան ակնաբուժական հիվանդանոցի դիմաց վրաերթի ենթարկված երեխայի վիճակը լավ է, կյանքին վտանգ չի սպառնումՀունիսի 24-ին Երևանում Մալայանի անվան ակնաբուժական հիվանդանոցի դիմաց գտնվող հետիտոնի համար նախատեսված հատվածում վրաերթի ենթարկված երեխային կյանքին վտանգ չի սպառնում։ «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական...
12:27 26/06/202515 անձ է կալանավորված. ՔԿ-ն նոր ցանկ է հրապարակելԿալանքը որպես խափանման միջոց ընտրելու վերաբերյալ դատարան ներկայացված բոլոր միջնորդությունները բավարարվել են: 15 մեղադրյալներ կալանավորված են: Հայտնում է Քննչական կոմիտեն։ «ՀՀ քննչական կոմիտեի...
12:14 26/06/2025ԱՄՆ դեսպանատուն, որքա՞ն ես աչք փակելու Հայաստանում ստալինյան դարաշրջանի բռնաճնշումներին. Սամվել Վարդանյանի ակցիան դեսպանատան դիմացԱկտիվիստ Սամվել Վարդանյանն այսօր մեկ ժամ տևողությամբ միայնակ ու լուռ ակցիա է իրականացրել Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան դիմաց՝ պարզելով երեք ցուցապաստառ։ Դրանցից մեկի վրա գրված է.
12:07 26/06/2025Հրայր սարկավագ կալանավորվեց երկու ամսով, թեև կալանքի հիմքերը բացակայում էին. փաստաբանԴատարանի որոշմամբ, «Սրբազան պայքար» շարժման աջակից Հրայր սարկավագ Հակոբյանը երկու ամսով կալանավորվեց։ Փաստաբան Հովսեփ Սարգսյանը Panorama.am—ի հետ զրույցում ասաց, որ դատարանը կիրառել է նաև...
11:30 26/06/2025Հեղաշրջման սարքած գործով Տիգրան Գալստյանը կալանավորվեց երկու ասմով. Փաստաբան«ՀՀ-ում աhաբեկչшկան և իշխանությnւնը զավթելnւն ուղղված գործողություններ իրականացնելու» գործի շրջանակում նախօրեին ձերբակալված Տիգրան Գալստյանը նույնպես 2 ամսով կալանավորվեց։ Այս մասին հայտնում է...
11:25 26/06/2025Արմեն Ալեքսանյանը կալանավորվեց այլ Արմենի փոխարեն. ՓաստաբանՓաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևը հայտնում է. «Արմեն Ալեքսանյանը կալանավորվեց։ Դիլեման այն չէ, որ կալանավորվեց, այլ այն, որ կալանավորվեց այլ Արմենի փոխարեն։ Քննիչները, դիտավորյալ, թե ոչ, սխալ էին զննել...
09:45 26/06/2025ԱՄՆ-ում ձերբակալել են սպшնության մեջ մեղադրվող 13,000 անօրինական միգրանտների միայն 6%-ինICE սպաները ձերբակալել են սեռական հանցագործությունների համար դատապարտված 15,800 ներգաղթյալներից 1693-ին

17:05 07/10/2021Арам Вардеванян: Сделанным на сегодняшнем заседании правительства заявлением должны заняться правоохранителиДепутат Национального Собрания от фракции альянса «Армения» Арам Вардеванян на своей странице в Facebook пишет: «Немногим ранее посмотрел позорный отрывок заседания правительства относительно...
16:25 07/10/2021Суд в Ереване отменил решение о приостановлении полномочий Манвела ПарамазянаАдвокаты руководителя общины Каджаран Манвела Парамазяна – Лусине Саакян и Ерванд Варосян – выступили с совместным заявлением, в котором говорится: «Суд общей юрисдикции Еревана, под...
12:15 07/10/2021Арман Татоян в парламенте Италии представил доказательства пыток армянских пленныхНакануне Защитник прав человека Армении Арман Татоян в Комиссии по защите прав человека парламента Италии представил доклады, а также весомые доказательства о пытках и жестоком обращении с армянскими...
15:51 06/10/2021Суд разрешил Санасаряну выехать из страныСуд сегодня завершил допрос бывшего министра здравоохранения Арсена Торосяна. Судья Давид Балаян заявил, что следующее заседание назначено на 19 октября в 10:30. Однако в суд обратился Давид...
14:34 06/10/2021Рубен Меликян: Если ничего не будет предпринято, это будет означать, что все согласныБывший омбудсмен Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), соучредитель общественной организации «Правовой путь» Рубен Меликян на своей странице в соцсети Facebook написал: «Готов...
14:17 06/10/2021Татоян на встрече с госсекретарем Ватикана представил необходимость срочного возвращения всех удерживаемых в Азербайджане армянских пленныхВ составе возглавляемой Верховным патриархом и католикосом всех армян, Его Святейшеством Гарегином Вторым делегации Защитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян принял участие во встрече с...
10:34 06/10/2021Омбудсмен Армении Арман Татоян встретится с Папой Римским ФранцискомСтартовал визит Защитника прав человека (омбудсмена) Армении Армана Татояна в Италию – в составе возглавляемой Верховным патриархом и католикосом всех армян, Его Святейшествм Гарегином Вторым...
20:28 05/10/2021За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 15 ДТППо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 4 по 5 октября сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыт 61 случай преступлений, 1 из которых ‒ ранее совершенное.
10:18 05/10/2021Утечка данных: В сеть слили данные 1.5 млрд учетных записей FacebookВслед за массовым сбоем, затронувшим ряд популярных сервисов, стало известно, что данные более 1,5 млрд пользователей Facebook продаются на популярном хакерском форуме, сообщает Gazeta.ru со ссылкой...
16:44 02/10/2021Апелляционный суд огласит решение по жалобе защиты на решение об аресте Агвана Овсепяна 4 октябряАпелляционный уголовный суд, под председательством судьи Севака Амбарцумяна, удалился в совещательную комнату для принятия решения по жалобе стороны защиты на решение суда об аресте, а также...
14:26 02/10/2021СНБ Армении: Подано ходатайство об аресте замначальника Генштаба ВС РА Степана ГалстянаВ рамках предварительного следствия по расследуемому в Следственном департаменте Службы национальной безопасности Республики Армения уголовному делу, возбужденному по факту злоупотреблений и хищений...
13:28 02/10/2021Аветик Ишханян: Можно констатировать, что такие сделки вряд ли были бы заключены без ведома премьераПравозащитник Аветик Ишханян пишет: «Государство или патрон Давид? Честно говоря, у меня представления о военном деле – весьма поверхностные, я никогда не считал себя специалистом в этой сфере. Но...
11:21 02/10/2021Роберт Айрапетян: Кадры для госаппарата должны подготавливать не Мамиджанян и Хачатрян, а Арпи Давоян и Ваагн ОвакимянЮрист Роберт Айрапетян пишет: «Злокачественные метастазы воинствующего невежества добрались до Академии государственного управления РА.
20:23 01/10/2021«Я готовлю новые сюрпризы» – судья Заруи Нахшкарян«Наш министр, кажется, обещает увеличить количество дисциплинарных производств. Кстати, для меня было странно, что он считает необходимым повышение количества дисциплинарных производств, а не...
19:58 01/10/2021Михаил Саакашвили задержан в Грузии – Ираклий ГарибашвилиЭкс-президент Грузии Михаил Саакашвили задержан грузинскими правоохранителями, заявил премьер-министр страны Ираклий Гарибашвили на специальном брифинге в пятницу вечером.
17:44 01/10/2021В Апелляционный суд Армении подан иск о признании приказа министра здравоохранения недействительнымВ Апелляционный суд Армении подано заявление о признании приказа министра здравоохранения недействительным.
17:07 01/10/2021Блогера из Таджикистана выдворят из РФ за интимную фотосессию у храма Василия Блаженного на Красной площадиЗамоскворецкий суд Москвы назначил арест на 10 суток, штраф в 5 тысяч рублей и выдворение из России блогеру из Таджикистана Руслану Бобиеву, который сделал провокационное фото на фоне храма Василия...
12:14 01/10/2021"Патрон Даво" арестованЗанимающийся поставками оружия бизнесмен Давид Галстян, более известный как «Патрон Даво», арестован.
20:44 30/09/2021Давид Тоноян арестован на два месяцаАдвокат бывшего министра обороны Давида Тонояна Сергей Ованнисян сообщил журналистам, что суд удовлетворил ходатайство следователя.
18:04 30/09/2021Замначальника Спецспедственной службы освобожден от должностиНикол Пашинян освободил от занимаемой должности замначальника Спецследственной службы. «Руководствуясь пунктом 2 части 1 статьи 12 Закона Республики Армения «О Специальной следственной службе»...