09:36 17/06/2025Իջևան համայնքի քաղաքային զբոսայգու տարածքում գտնվող երեք հողամասերը համայնքին վերադարձնելու վերաբերյալ Դատախազության հայցերը դատարանի կողմից բավարարվել ենԳլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության կողմից 16 հայցադիմում էր ներկայացվել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ Տավուշի մարզի Իջևան համայնքի քաղաքային զբոսայգու տարածքում գտնվող...
18:30 16/06/2025«Վանաձոր» ՔԿՀ ծառայողները հայտնաբերել են ներնետված փաթեթներՀՀ արդարադատության նախարարության «Վանաձոր» քրեակատարողական հիմնարկի պահպանության ապահովման բաժնի ծառայողը, դիտաշտարակում ծառայություն իրականացնելիս, նկատել է, որ անհայտ անձինք հիմնարկի տարածք են...
18:16 16/06/2025Ռոման Երիցյանը լրագրող Մերի Մանուկյանին բռնացած ոստիկանի դեմ գրավոր հաղորդում է ներկայացրելՓաստաբան Ռոման Երիցյանը հայտնում է. «Չնայած ՆԳ նախարարության ներկայացուցիչները հայտարարեցին, որ լրագրող Մերի Մանուկյանի նկատմամբ բռնություն գործադրած ծառայողն ազատվել է ծառայությունից, այնուամենայնիվ...
16:11 16/06/2025Իշխանության դավաճանшկան քաղաքականության պատճառով չունենք Արցախ, բնականաբար, մեր եկեղեցին իրավունք ունի, պարտավոր է այդ մասին խոսել. Վարդան Պողոսյան«Պետություն-եկեղեցի հարաբերությունները երբեք ակտուալ չեն եղել առնվազն մինչև 2018 թվականը, որովհետև Հայաստանի անկախության ձեռքբերումից հետո միշտ եղել են հարգալից, գործընկերական փոխհարաբերություններ...
14:06 16/06/2025Գևորգ Դանիելյան. Այս արշավը ոչ անձի դեմ է, ոչ էլ եկեղեցու, այն պետականության դեմ է«Իմ տպավորությունն այն է, որ այս արշավը ոչ անձի դեմ է, ոչ եկեղեցու դեմ է։ Սա պետականության դեմ է»,-ասաց իրավաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր ևորգ Դանիելյանը․ Նա մասնակցում է «Պետության և...
13:06 16/06/2025Կաթողիկոսի անձնական կյանքի վերաբերյալ տվյալներ հավաքելը քրեորեն պատժելի արարք է. Թաթոյան«Ասում են, որ սա Հայ առաքելական եկեղեցու որոշ ներկայացուցիչների ու կառավարության ղեկավարի միջև ինչ-որ պայքար է, ամենևին էլ այդպես չէ, սա ասում եմ ամենայն վստահությամբ»,-ասաց Հայաստանի նախկին ՄԻՊ...
11:58 16/06/2025Երկրի ղեկավարի բառապաշարին պետք է մասնագիտական գնահատական տան իրավաբաներն ու առողջապահական ոլորտի մասնագետները. Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյան«Երկրի ղեկավարի բառապաշարին այլևս պետք է տրվի իրավական գնահատական»,- Պետության և եկեղեցու փոխհարաբերությունները.
11:50 16/06/2025ՆԳ նախարարի տղամարդ, կին կամ թեկուզ Ալֆա Ցենտավրայից այլմոլորակային լինելը ո՛չ ծանրացուցիչ, ո՛չ էլ մեղմացուցիչ հանգամանք է. Կարեն ՎրթանեսյանԼրագրողին հարվածելը քրեական հանցագործություն է, որի համար հարվածողը պետք է դատվի, իր ոստիկան լինելն էլ ծանրացուցիչ հանգամանք է
11:39 16/06/2025Այսօր լրագրողին հարվածած կարմիր բերետավորն ազատվել է ծառայությունիցՔասախում տեղի ունեցած բողոքի ակցիայի ժամանակ լրագրողին հարված ոստիկանն ազատվել է ծառայությունից։ «Հայտնում եմ, որ այսօր Աշտարակի խճուղում ոստիկանության ծառայողի և լրագրողի միջև տեղի ունեցած միջադեպի...
11:24 16/06/2025«Սևան Ակվա» ՓԲԸ-ին պատկանող ձկնատեսակներն իրացվել են սահմանված արժեքներից ցածր գներով, որի հետևանքով պաշտոնյաների կողմից վատնման եղանակով հափշտակվել է շուրջ 247 մլն դրամՔրեական վարույթը դատարանում է
10:58 16/06/2025ՈՒՂԻՂ. Պետության և եկեղեցու փոխհարաբերությունները. արդի հիմնախնդիրներըՄեկնարկում է Կլոր-սեղան քննարկում «Պետության և եկեղեցու փոխհարաբերությունները. արդի հիմնախնդիրները» թեմայով։
10:26 16/06/2025Կարմիր բերետավորը հարվածեց բողոքի ակցիան լուսաբանող 24News.am-ի լրագրողինՔասախում, բողոքի ակցիա լուսաբանելու ընթացքում, ոստիկանը հարվածեց 24news.am կայքի լրագրողին։ Ոստիկանները բերման էին ենթարկում ակցիայի մասնակիցեներին, լրագրողը հարցրեց, թե ինչո՞ւ են քաղաքացիներին...
09:37 16/06/2025Լարված իրավիճակ Քասախում. ոստիկանները ուժի կիրառմամբ բերման են ենթարկում ակցիայի մասնակիցներին«Ինչո՞ւ են զորք ուղարկել քասախցու վրա։
10:37 15/06/2025Արմենն Աշոտյանն ուղիղ 2 տարի է անազատության մեջ է. Տիգրան ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «ՀՀԿ փոխնախագահ, քաղբանտարկյալ Արմենն Աշոտյանն ուղիղ 2 տարի է անազատության մեջ է, որից 15 ամիսը` քրեակատարողական հիմնարկում, իսկ...
09:24 15/06/2025Կրակոցներ Երևանում հայտնի ռեստորանային համալիրում․ կա վիրավորԿենտրոնական բաժին ահազանգ է ստացվում, որ հրազենային վնասվածքով իրենց մոտ է տեղափոխվել մի քաղաքացի
11:25 14/06/2025Դատարանը մերժել է Հովիկ Աբրահամյանին կալանավորելու միջնորդությունը. ՓաստաբանՀովիկ Աբրահամյանի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել պաշտոնեական դիրքի չարաշահման և ենթադրյալ հանցավոր ծագում ունեցող գույքի՝ հողամասերի օրինականացման մեղադրանքներով, ապա նրա նկատմամբ...
18:33 13/06/2025Ադրբեջանի քաղաքացիներ հայտնվել են «Զվարթնոց» օդանավակայանում․ ԱԱԾԻրանի Իսլամական Հանրապետության և հարակից որոշ երկրների օդային տարածքների փակմամբ պայմանավորված՝ մի շարք միջազգային ավիաթռիչքներ հարկադրված վայրէջքներ են կատարել «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում...
18:09 13/06/2025Արտաշատում ապօրինի հրազեններով տղամարդիկ ձերբակալվել ենՔրեական ոստիկանության Արարատի մարզային վարչության ծառայողները հունիսի 4-ի երեկոյան ստացել էին հավաստի տեղեկություն, որ Արտաշատում գտնվող երկու տղամարդ պայուսակներում ունեն հրազեններ: Այս մասին...
15:44 13/06/2025«Հայաստան» խմբակցության նախկին պատգամավոր Արթուր Սարգսյանը մեղավոր է ճանաչվել պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու մեջՀակակոռուպցիոն դատարանի՝ 2025 թվականի մայիսի 26-ի դատավճռով՝ Սիսիան համայնքի նախկին ղեկավար, ՀՀ Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Սարգսյանը մեղավոր է ճանաչվել պաշտոնեական...
12:10 13/06/20252024-ին Արարատի մարզում անչափահասների կողմից կատարված հանցագործությունների դեպքերով քննվել է 30 քրեական վարույթՔննչական կոմիտեի նախագահն անդրադարձել է նաև անչափահասների կողմից կամ անչափահասների նկատմամբ կատարվող հանցագործություններին և հանձնարարել այդ ուղղությամբ միջնորդագրեր ներկայացնել իրավասու մարմիններին:

17:43 30/08/2021Оппозиционных депутатов Гегама Манукяна и Агвана Варданяна вызвали в Спецследственную службу АрменииДепутаты Национального Собрания от фракции альянса «Армения» Гегам Манукян и Агван Варданян приглашены в Специальную следственную службу для дачи объяснений.
17:37 30/08/2021Эдмон Марукян: Получили решение ЕСПЧ против Азербайджана по делу армянского военнопленногоПредседатель партии «Просвещенная Армения» Эдмон Марукян написал: «Сегодня получили решение Европейского суда по правам человека (ЕСПЧ) против Азербайджана по делу армянского военнопленного.
16:42 30/08/2021Ответ редактора Panorama.am на обсуждение прав журналистов в Национальном СобранииПо инициативе председателя Постоянной комиссии по защите прав человека и общественным вопросам Национального Собрания Армении Тагуи Товмасян было проведено обсуждение касательно ограничения...
14:58 30/08/2021Защитники Роберта Кочаряна представили ходатайство об отмене залога или пересмотре размераВ ходе слушаний в Апелляционном уголовном суде по делу о жалобах защитников и прокуроров относительно прекращения дела о предполагаемом свержении конституционного строя защитник Роберта Кочаряна...
13:36 30/08/2021Ворвавшийся в один из домов в Арцахе военнослужащий арестован28 августа к производству принято уголовное дело, возбужденное по факту обнаружения в Мартакерте азербайджанского военнослужащего.
11:10 30/08/2021Капитулянты начнут шить новые дела против оппонентов – Роберт АйрапетянЮрист Роберт Айрапетян сообщает, что с 30 августа входит в силу новая статья УК об уголовной ответственности за тяжкое оскорбление, которая является полностью антиконституционной и не исходит из...
19:42 28/08/2021Разыскиваемый правоохранителями Иордана обнаружен в «Звартноце»27 августа в 07:30 после регистрации рейса Ереван-Шарм-эль-Шейх, в линейный отдел аэропорта «Звартноц» доставлен Айказ К., разыскиваемый НЦБ Интерпола Хашимитского Королевства Иордании по обвинению...
18:49 28/08/2021Из Москвы депортированы около 200 мигрантов из стран СНГ – СобянинОколо 200 человек из стран СНГ депортированы из Москвы за нарушение правопорядка, 17,5 тысячи запрещен въезд в страну, сообщил мэр Сергей Собянин в личном блоге, передает РИА Новости.
17:24 28/08/2021Арестован ответственный офицер артиллерийского дивизиона по обвинению в бездействии во время 44-дневной войныВ ходе широкомасштабных следственных действий получены фактические доказательства того, что 27 сентября 2020 года, во время объявленного правительством Армении военного положения, ответственный...
14:08 28/08/2021Уголовное дело в отношении ворвавшегося в квартиру в Мартакерте передано в СКВозбужденное 27 августа Службой нацбезопасности Арцахской Республики уголовное дело в отношении обнаруженного в городе Мартакерт азербайджанского военнослужащего после завершения следствия передано в...
13:47 28/08/2021Неизвестные сообщили о «минировании» лайнера рейса Москва - ГеленджикСообщение об угрозе взрыва на борту самолета рейса Москва - Геленджик неизвестными поступило в правоохранительные органы, сообщил ТАСС источник.
11:54 28/08/2021Число погибших вследствие теракта у аэропорта в Кабуле увеличилось почти до 200Число жертв взрыва в районе аэропорта Кабула выросло почти до 200, сообщает gazeta.ru со ссылкой на The Wall Street Journal.
19:41 27/08/2021Число погибших в результате терактов у аэропорта Кабула достигло 170По последним сведениям Минздрава Афганистана, число погибших в результате терактов у аэропорта Кабула выросло до 170, большинство из них - граждане Афганистана, передает Интерфакс со ссылкой на CBS...
18:27 27/08/2021При въезде в РА от предъявления результата ПЦР-теста или соответствующего сертификата освобождаются дети младше 6 летВнесено изменение в Решение 1514-Ն Правительства РА от 11 сентября 2020 года об объявлении карантина.
16:34 27/08/2021В Норвегии состоится судебное заседание по вопросу о досрочном освобождении БрейвикаНорвежский суд рассмотрит вопрос об условно-досрочном освобождении массового убийцы праворадикальных взглядов Андерса Брейвика, осужденного за совершение теракта и гибель 77 человек в 2011 году.
16:23 27/08/2021Мигранты устроили массовую драку в МосквеМигранты устроили массовую драку в одном из московских хостелов. Видео инцидента опубликовал телеканал RT. По данным ГУ столичного МВД, инцидент произошел на улице Адмирала Корнилова. Как сообщает...
11:22 27/08/2021Омбудсмен Армении: Наше государство должно действовать по принципу «дорога каждая минута»Защитник прав человека (омбудсмен) Республики Армения Арман Татоян пишет: «Для меня очевидно, что блокирование дороги Горис-Капан в Сюнике – заранее спланированное азербайджанскими властями...
19:42 26/08/2021Омбудсмен Армении: Из-за блокирования дороги азербайджанцами для населения сел в Сюнике возникли ограничения к доступу к продуктам питания и медуслугамВ связи с блокированием дороги азербайджанскими военнослужащими, для населения сел возникли серьезные ограничения к доступу к продуктам питания и к медицинским услугам в Сюнике, пишет Защитник...
19:31 26/08/2021За сутки в Армении зарегистрировано 14 ДТП: 1 человек погибПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 25 по 26 августа сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 99 случаев преступлений, 4 из которых ‒ ранее совершенные.
18:26 26/08/2021Руководитель общины Воротан отпущен на свободуРуководитель общины Воротан Сюникской области Армении Сурен Оганджанян освобожден из-под стражи. Об это Panorama.am сообщил адвокат Арсен Варданян. По его словам, решение об освобождении Оганджаняна...