09:36 17/06/2025Իջևան համայնքի քաղաքային զբոսայգու տարածքում գտնվող երեք հողամասերը համայնքին վերադարձնելու վերաբերյալ Դատախազության հայցերը դատարանի կողմից բավարարվել ենԳլխավոր դատախազության պետական շահերի պաշտպանության վարչության կողմից 16 հայցադիմում էր ներկայացվել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ Տավուշի մարզի Իջևան համայնքի քաղաքային զբոսայգու տարածքում գտնվող...
18:30 16/06/2025«Վանաձոր» ՔԿՀ ծառայողները հայտնաբերել են ներնետված փաթեթներՀՀ արդարադատության նախարարության «Վանաձոր» քրեակատարողական հիմնարկի պահպանության ապահովման բաժնի ծառայողը, դիտաշտարակում ծառայություն իրականացնելիս, նկատել է, որ անհայտ անձինք հիմնարկի տարածք են...
18:16 16/06/2025Ռոման Երիցյանը լրագրող Մերի Մանուկյանին բռնացած ոստիկանի դեմ գրավոր հաղորդում է ներկայացրելՓաստաբան Ռոման Երիցյանը հայտնում է. «Չնայած ՆԳ նախարարության ներկայացուցիչները հայտարարեցին, որ լրագրող Մերի Մանուկյանի նկատմամբ բռնություն գործադրած ծառայողն ազատվել է ծառայությունից, այնուամենայնիվ...
16:11 16/06/2025Իշխանության դավաճանшկան քաղաքականության պատճառով չունենք Արցախ, բնականաբար, մեր եկեղեցին իրավունք ունի, պարտավոր է այդ մասին խոսել. Վարդան Պողոսյան«Պետություն-եկեղեցի հարաբերությունները երբեք ակտուալ չեն եղել առնվազն մինչև 2018 թվականը, որովհետև Հայաստանի անկախության ձեռքբերումից հետո միշտ եղել են հարգալից, գործընկերական փոխհարաբերություններ...
14:06 16/06/2025Գևորգ Դանիելյան. Այս արշավը ոչ անձի դեմ է, ոչ էլ եկեղեցու, այն պետականության դեմ է«Իմ տպավորությունն այն է, որ այս արշավը ոչ անձի դեմ է, ոչ եկեղեցու դեմ է։ Սա պետականության դեմ է»,-ասաց իրավաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր ևորգ Դանիելյանը․ Նա մասնակցում է «Պետության և...
13:06 16/06/2025Կաթողիկոսի անձնական կյանքի վերաբերյալ տվյալներ հավաքելը քրեորեն պատժելի արարք է. Թաթոյան«Ասում են, որ սա Հայ առաքելական եկեղեցու որոշ ներկայացուցիչների ու կառավարության ղեկավարի միջև ինչ-որ պայքար է, ամենևին էլ այդպես չէ, սա ասում եմ ամենայն վստահությամբ»,-ասաց Հայաստանի նախկին ՄԻՊ...
11:58 16/06/2025Երկրի ղեկավարի բառապաշարին պետք է մասնագիտական գնահատական տան իրավաբաներն ու առողջապահական ոլորտի մասնագետները. Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյան«Երկրի ղեկավարի բառապաշարին այլևս պետք է տրվի իրավական գնահատական»,- Պետության և եկեղեցու փոխհարաբերությունները.
11:50 16/06/2025ՆԳ նախարարի տղամարդ, կին կամ թեկուզ Ալֆա Ցենտավրայից այլմոլորակային լինելը ո՛չ ծանրացուցիչ, ո՛չ էլ մեղմացուցիչ հանգամանք է. Կարեն ՎրթանեսյանԼրագրողին հարվածելը քրեական հանցագործություն է, որի համար հարվածողը պետք է դատվի, իր ոստիկան լինելն էլ ծանրացուցիչ հանգամանք է
11:39 16/06/2025Այսօր լրագրողին հարվածած կարմիր բերետավորն ազատվել է ծառայությունիցՔասախում տեղի ունեցած բողոքի ակցիայի ժամանակ լրագրողին հարված ոստիկանն ազատվել է ծառայությունից։ «Հայտնում եմ, որ այսօր Աշտարակի խճուղում ոստիկանության ծառայողի և լրագրողի միջև տեղի ունեցած միջադեպի...
11:24 16/06/2025«Սևան Ակվա» ՓԲԸ-ին պատկանող ձկնատեսակներն իրացվել են սահմանված արժեքներից ցածր գներով, որի հետևանքով պաշտոնյաների կողմից վատնման եղանակով հափշտակվել է շուրջ 247 մլն դրամՔրեական վարույթը դատարանում է
10:58 16/06/2025ՈՒՂԻՂ. Պետության և եկեղեցու փոխհարաբերությունները. արդի հիմնախնդիրներըՄեկնարկում է Կլոր-սեղան քննարկում «Պետության և եկեղեցու փոխհարաբերությունները. արդի հիմնախնդիրները» թեմայով։
10:26 16/06/2025Կարմիր բերետավորը հարվածեց բողոքի ակցիան լուսաբանող 24News.am-ի լրագրողինՔասախում, բողոքի ակցիա լուսաբանելու ընթացքում, ոստիկանը հարվածեց 24news.am կայքի լրագրողին։ Ոստիկանները բերման էին ենթարկում ակցիայի մասնակիցեներին, լրագրողը հարցրեց, թե ինչո՞ւ են քաղաքացիներին...
09:37 16/06/2025Լարված իրավիճակ Քասախում. ոստիկանները ուժի կիրառմամբ բերման են ենթարկում ակցիայի մասնակիցներին«Ինչո՞ւ են զորք ուղարկել քասախցու վրա։
10:37 15/06/2025Արմենն Աշոտյանն ուղիղ 2 տարի է անազատության մեջ է. Տիգրան ԱբրահամյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «ՀՀԿ փոխնախագահ, քաղբանտարկյալ Արմենն Աշոտյանն ուղիղ 2 տարի է անազատության մեջ է, որից 15 ամիսը` քրեակատարողական հիմնարկում, իսկ...
09:24 15/06/2025Կրակոցներ Երևանում հայտնի ռեստորանային համալիրում․ կա վիրավորԿենտրոնական բաժին ահազանգ է ստացվում, որ հրազենային վնասվածքով իրենց մոտ է տեղափոխվել մի քաղաքացի
11:25 14/06/2025Դատարանը մերժել է Հովիկ Աբրահամյանին կալանավորելու միջնորդությունը. ՓաստաբանՀովիկ Աբրահամյանի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել պաշտոնեական դիրքի չարաշահման և ենթադրյալ հանցավոր ծագում ունեցող գույքի՝ հողամասերի օրինականացման մեղադրանքներով, ապա նրա նկատմամբ...
18:33 13/06/2025Ադրբեջանի քաղաքացիներ հայտնվել են «Զվարթնոց» օդանավակայանում․ ԱԱԾԻրանի Իսլամական Հանրապետության և հարակից որոշ երկրների օդային տարածքների փակմամբ պայմանավորված՝ մի շարք միջազգային ավիաթռիչքներ հարկադրված վայրէջքներ են կատարել «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում...
18:09 13/06/2025Արտաշատում ապօրինի հրազեններով տղամարդիկ ձերբակալվել ենՔրեական ոստիկանության Արարատի մարզային վարչության ծառայողները հունիսի 4-ի երեկոյան ստացել էին հավաստի տեղեկություն, որ Արտաշատում գտնվող երկու տղամարդ պայուսակներում ունեն հրազեններ: Այս մասին...
15:44 13/06/2025«Հայաստան» խմբակցության նախկին պատգամավոր Արթուր Սարգսյանը մեղավոր է ճանաչվել պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու մեջՀակակոռուպցիոն դատարանի՝ 2025 թվականի մայիսի 26-ի դատավճռով՝ Սիսիան համայնքի նախկին ղեկավար, ՀՀ Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Սարգսյանը մեղավոր է ճանաչվել պաշտոնեական...
12:10 13/06/20252024-ին Արարատի մարզում անչափահասների կողմից կատարված հանցագործությունների դեպքերով քննվել է 30 քրեական վարույթՔննչական կոմիտեի նախագահն անդրադարձել է նաև անչափահասների կողմից կամ անչափահասների նկատմամբ կատարվող հանցագործություններին և հանձնարարել այդ ուղղությամբ միջնորդագրեր ներկայացնել իրավասու մարմիններին:

13:34 21/02/2018President Sahakyan satisfied with Artsakh police activities in 2017President Bako Sahakyan on Wednesday participated at the reporting meeting of the Artsakh Republic Police Board summarizing the results of the structure’s activity in 2017.
11:26 20/02/2018Turkish court rules to return Sanasaryan Han building to Armenian PatriarchateThe Istanbul Court of Cassation has made a ruling to return Sanasaryan Han building to the Armenian Patriarchate, Ermenihaber reports citing Istanbul-based Zhamanak newspaper.
16:26 17/02/2018Armenian citizens arrested after fake gold bars sold in TbilisiGeorgian Police announced the arrest of two citizens of Armenia after an investigation into the sale of fake gold bars in the Georgian capital Tbilisi, reported Apsny.ge local news site.
13:27 16/02/2018Artsakh president rates activities of Public Prosecutor's Office in 2017 satisfactoryPresident Bako Sahakyan on Friday took part in the reporting meeting of the Artsakh Republic Public Prosecutor's Office summarizing the results of the structure's activities in 2017.
17:10 14/02/2018Turkish court releases two suspects in Hrant Dink murder caseAn Istanbul court on Feb. 13 ruled to release two suspects from the gendarmerie in the Black Sea province of Trabzon in the case into the killing of Turkish-Armenian journalist Hrant Dink in 2007....
14:09 14/02/2018Turkish citizen detained for illegal crossing of the Armenian borderRussian border guards detained a Turkish citizen near Akhuryan river in Armenia's Armavir province for illegal crossing of the state border.
18:35 10/02/2018President Sargsyan signs parliament-adopted constitutional lawsPresident of Armenia Serzh Sargsyan on Saturday signed two constitutional laws adopted by the Armenian National Assembly.
14:47 09/02/2018Parliament adopts draft law on Civil Procedure CodeThe Armenian National Assembly adopted in the second reading and in full on Friday the draft law on the Civil Procedure Code and the attached package of bills, which propose sanctions for advocates...
20:03 08/02/2018Heavy fines to be set for illegal use of fireworks in Armenia’s capitalThe illegal use of fireworks in Armenia’s capital will lead to heavy fines as proposed by the draft amendments to the Armenian law on dues and fees, Deputy Yerevan Mayor Kamo Areyan told reporters at...
12:31 08/02/2018Flight from Gyumri to Moscow forced to make emergency landing due to an abusive passengerThe flight DP855 by the Russian low-budget air carrier Pobeda travelling from Gyumri to Moscow diverted to Mineralnye Vody airport and made a safe emergency landing late on Wednesday, Ria Novosti...
12:17 07/02/2018Armenian parliament passes amendments to Law on PoliceThe Armenian National Assembly on Wednesday adopted in the second reading and in full a bill proposing amendments and supplements to the Law on Police.
20:27 05/02/201828 women killed, 25 sexually harassed in Turkey in January: NGOSome 28 women were killed in January and 25 others were subjected to sexual violence in Turkey, according to a report released on Feb.
12:07 02/02/2018Turkey rated among worst in world in global Rule of Law IndexTurkey has fallen to 101st place out of 113 countries in the World Justice Project’s 2017-18 Rule of Law Index, a comprehensive measure of adherence to the rule of law, Turkish Minute reports.
15:03 01/02/2018Amnesty International chief remains in custody in TurkeyAmnesty International's chairman in Turkey remained in custody Thursday -- a day after an Istanbul court ordered his conditional release -- after a prosecutor appealed to a different court for his...
12:00 01/02/2018President Sargsyan signs parliament-adopted lawPresident of Armenia Serzh Sargsyan on Thursday signed a law adopted by the National Assembly, the presidential press service reported.
16:40 30/01/2018Turkey's president sues opposition figure who once called for commemoration of the Armenian GenocideTurkish President Recep Tayyip Erdogan sues Canan Kaftancıoglu, the newly elected Istanbul chair of the opposition Republican People's Party (CHP) over an alleged "propaganda terrorism and insulting...
13:34 29/01/2018Arthur Osikyan released from the post of the head of Criminal Executive DepartmentArmenian President Serzh Sargsyan signed a decree today, relieving Arthur Osikyan of the position of the head of Criminal Executive Department of Justice Ministry.
20:13 26/01/2018Around 19,500 people from Syria received Armenian citizenship in 2012-2017The government of Armenia has initiated an integration strategy for the Syrians displaced during the war in the Arab country and those who have requested shelter in Armenia.
18:26 26/01/2018Turkish Show Radio punished for insulting the AliyevsTurkey’s Radio and Television Supreme Council (RTÜK), which regulates television and radio stations, ordered station local Show Radyo to turn over five percent of is commercial revenue and halt five...
16:52 25/01/2018Author of anti-Armenian report at PACE under investigation over suspicions of corruptionRapporteur of Bosnia-Herzegovina at the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) Milica Marković has found herself at the center of a scandal.