10:36 07/05/2025Կաշառք ստանալու մեջ մեղադրվող ՍԱՏՄ երկու պաշտոնյաների վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել էՔրեական վարույթի նյութերն ուղարկվել են դատարան
21:48 06/05/2025Արտյոմ Կանևսկոյին և նրա հետ գտնվող 4 անձանց քրեական ոստիկանները փողոցից է բռնելԳլխավոր վարչություն տեղափոխվածներից մեկը քրեական հեղինակություն Արտյոմ Հարությունովն է, ով ավելի շատ հայտնի է Արտյոմ Կանևսկոյ անունով
18:21 06/05/202519 և 16 տարի ժամկետով ազատազրկում՝ սպանություններ կատարած 2 անձի նկատմամբ2025 թվականի ապրիլի 21-ին Շիրակի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի կողմից կայացվել է մեղադրական վերդիկտ.
17:55 06/05/2025Օտարերկրացուց սինթետիկ թմրամիջոց ձեռք բերած երիտասարդը ձերբակալվել էՔրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի բաժնի ծառայողները ստացել էին օպերատիվ տեղեկություն, որ Էջմիածնի բնակիչ տղամարդը, համաձայնության գալով...
17:36 06/05/2025Անտառտնտեսության տնօրենն ու անտառապետերն ապօրինի ծառահատումների թույլտվության դիմաց կաշառք են ստացել.8 անձի, այդ թվում՝ կաշառք ստացած պաշտոնյաների վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել է
16:48 06/05/2025Ովքեր են ձերբակալվել ՍԱՏՄ նախկին ղեկավարի հետԾառայողական լիազորություններն օգտագործելով առանձնապես խոշոր չափերի գույք հափշտակելու մեղադրանքով կալանավորված ՍԱՏՄ նախկին ղեկավար Արմեն Դանիելյանի հետ տեսչական մարմնի երկու աշխատակիցներ էին...
16:33 06/05/2025Երբ շատ լավ ապրող մարդիկ առնչվում են դատական կամ այլ համակարգերի հետ՝ սկսվում են նրանց դժբախտ օրերը. Խաչատուր ՍուքիասյանԴատարաններում հետաձգվում են, դրանք վերաբերում են 1 մլրդ դոլար արժողության գույքերի
16:07 06/05/2025ՍԱՏՄ նախկին ղեկավարը կալանավորվեցԴատարանը բավարարել է Սննդամթերքի անվտանգության տեսչականմարմնի նախկին ղեկավար Արմեն Դանիելյանին կալանավորելու վերաբերյալ քննիչի միջնորդությունը։ Այս պահին ՍԱՏՄ նախկին ղեկավարը կալանավորված է։...
15:46 06/05/2025Կիմա տատն «անտեր բիլազուկ»-ից է բողոքում, իսկ դատարանը որոշումից 6 օր հետո է գործը գրասենյակ հանձնում. Ռուբեն ՄելիքյանՓաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը բարկացած գրառում է կատարել գյումրեցի Կիմա տատիկի գործի վերաբերյալ. «Ուրեմն եսիմ երբ բողոք եմ տարել վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարան՝ խնդրելով «Տատիկների գործով» իմ...
15:29 06/05/2025Շուրջ 15 կգ թմրամիջոցը մաքսանենգությամբ տեղափոխվել է Հայաստան. 4 անձ կալանավորվել էՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդկանց թրաֆիքինգի, անչափահասների սեռական անձեռնմխելիության դեմ ուղղված և թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության...
12:03 06/05/2025Նարեկ Մալյան. Կարող ենք արձանագրել, որ կես քայլով մոտեցանք բուն գործընթացին«Պատիվ ունեմ խմբակցությունը պատասխանեց «Արթուն ենք» շարժման նամակ առաջարկին»,-գրում է շարժման հիմնադիր Նարեկ Մալյանը։ Նա շարունակում է.
11:46 06/05/2025Անձը մանկական պոռնոգրաֆիա պարունակող տեսանյութեր է տարածելՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության կիբեռհանցագործությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կատարված հանցագործությունների քննության վարչությունում քննվող քրեական...
11:41 06/05/2025Թիվ 31 ԸԸՀ նախագահն ինչ-ինչ նկատառումներոց ելնելով չի կատարում իր լիազորությունները. «Մեր քաղաքը» դաշինքի անդամԹիվ 31 Ընտրատարածքային ընտրական հանձանաժողովի շենքում ԸԸՀ նախագահին լրագրողները, փաստաբան Սոս Հակոբյանը, ավագանու «Մեր քաղաքը» խմբակցության անդամները չգտան։ Ստիպված Տիգրան Ղազարյանին զանգեցին,...
10:59 06/05/2025Բաքվի դատարանում հարցաքննվել է Դավիթ Իշխանյանը, ցուցադրվել են տեսանյութերԲաքվի դատարանում նախօրեին կայացել է Արցախի նախկին ռազմաքաղաքական ղեկավարության շինծու գործով հերթական դատական նիստը։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, նիստի ընթացքում ներկայացվել է «հայկական...
10:56 06/05/2025Ինչո՞ւ է փոշմանել Գյումրու ավագանու անդամ Կարեն Բադալյանը, ինչո՞ւ թիվ 31 ԸԸՀ-ն չի գործել սահմանված ժամկետում. Քաղաքական աղմուկ ԳյումրիումՈւղիղ միացում Գյումրիից։
10:10 06/05/2025ՔՊ-ն ԲԴԽ անդամի պաշտոնում երեք թեկնածու է առաջադրելԱզգային ժողովի հերթական քառօրյայում ընտրելու են Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամ։ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի պաշտոնում առաջադրել է երեք թեկնածու՝...
09:57 06/05/2025ՈՒՂԻՂ միացում Գյումրիից. Լարված իրավիճակ է ստեղծվել ավագանու շուրջԳյումրու ավագանու շուրջ լարված իրավիճակ է ստեղծվել։ Ինչպես Panorama.am-ին հայտնեց «Մեր քաղաքը» դաշինքի մաս կազմող «Հայրենիք» կուսակցության անդամ, փաստաբան Սոս Հակոբյանը, իշխանությունը փորձում է...
09:26 06/05/2025Մանուկ Սուքիասյան. Գ. Ստեփանյանի մեքենան այրելու պատասխանատուները գործող իշխանություններն ենԵրևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Գևորգ Ստեփանյանի մեքենան հրկիզելու պատասխանատուները գործող իշխանություններն են։ Ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարեց խմբակցության ղեկավար Մանուկ...
09:00 06/05/2025Քթներիցդ եմ բերելու, պատասխան եք տալու սրա համար. Գևորգ Ստեփանյանը՝ կնոջ մեքենան այրելու դեպքի մասին«Պատուհանի ապակին ջարդել են, բենզինով լի վառվող շիշը նետել մեքենայի մեջ։ Երեխաներն ու տնեցիները վախեցել են։ Հինգ րոպե է տևել, ձայնից հետո իջան արդեն բոցեր էին»,-դեպքի մասին մանրամասներ պատմեց Երևանի...
20:20 05/05/2025Սեդրակ Քոչարյանը դատի է տվել ՊԵԿ-ինՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին՝ Սեդրակ Քոչայանը, դատական հայց է ներկայացրել Վարչական դատարան՝ ընդդեմ ՊԵԿ-ի։ «Փաստինֆո»-ն «Դատալեքս» դատական-տեղեկատվական համակարգից տեղեկացավ, որ Սեդրակ...

14:13 08/05/2021Amnesty International решила вернуть российскому оппозиционеру Алексею Навальному статус «узника совести»Правозащитная организация Amnesty International считает ошибкой свое решение отозвать статус "узника совести" в отношении Алексея Навального из-за сделанных им в середине 2000-х годов...
13:57 08/05/2021Карен Кочарян: Криминальная вакханалия в стране продолжаетсяПолиттехнолог Карен Кочарян сообщает о преступлении, пользующемся в последнее время в Армении большую популярностью: «Криминальная вакханалия продолжается.
20:15 07/05/2021За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 7 ДТП: 1 человек погибПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 6 по 7 мая сотрудниками различных подразделений Полиции раскрытօ 59 случаев преступления, 1 из которых ‒ ранее совершенное.
17:50 07/05/2021НС Армении избрало члена Аудиторской палаты7 мая НС обсудило на заседании вопрос избрания члена Аудиторской палаты. Постоянная комиссия НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам в соответствии со ст.145 Регламента НС представила...
17:41 07/05/2021Нуне Овсепян: Омбудсмен не имеет никакого отношения к политическим процессамОпубликованная сегодня информация об отставке Защитника прав человека (омбудсмена) Армении Армана Татояна не соответствует действительности.
16:20 07/05/2021Артур Ванецян: Пытаясь ослабить СНБ, эти власти пытались расшатать основы государстваНа созванной общественной организацией «Союз офицеров резерва Службы национальной безопасности» пресс-конференции член совета общественной организации, генерал-майор, бывший директор СНБ Армении...
15:44 07/05/2021Правозащитник: Организованно кампанию против омбудсмена Армении осуществляют азербайджанцы и николовцыБывший защитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (НКР), правозащитник Рубен Меликян на своей странице в социальной сети Facebook привлекает внимание к тому, из каких кругов осуществляются...
12:31 07/05/2021Наира Зограбян: Я почти уверена, что некоторые «миролюбивые» у себя дома уже проводят репетиции намазаДепутат Национального Собрания от фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян сделала на своей странице в социальной сети Facebook запись, озаглавив ее как «Репетиция намаза началась».
11:28 07/05/2021Омбудсмен Азербайджана написала письмо Верховному комиссару ООН по правам человека и нажаловалась на Армана ТатоянаУполномоченный по правам человека (омбудсмен) Азербайджана Сабина Алиева направила письмо Верховному комиссару ООН по правам человека Мишель Бачелет и Комиссару по правам человека Совета Европы Дуне...
19:45 06/05/2021За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 13 ДТППо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 5 по 6 мая сотрудниками различных подразделений Полиции раскрытօ 73 случая преступления, 4 из которых ‒ ранее совершенные.
14:51 06/05/2021Аванесян: Отрицательный ПЦР-тест и «зеленый паспорт» будут равнозначными требованиями для пересечения границы АрменииГраждане, имеющие свидетельство о полной вакцинации от коронавируса, смогут въезжать в Армению без результатов ПЦР-теста.
13:57 06/05/2021Татоян: Люди в вечернее время избегают поездок в Капан, даже если нуждаются в медпомощиДепутат Национального Собрания от фракции «Просвещенная Армения» Србуи Григорян обратилась сегодня к омбудсмену РА Арману Татояну с вопросом, существует ли статистика о том, в каких областях больше...
13:07 06/05/2021Доклад омбудсмена Армении вместо депутатов слушают ученикиВ Национальном Собрании Армении доклад Защитника прав человека вместо депутатов слушают ученики и учителя из общин Варденик и Норатус Гегаркуникской области, которые в рамках программы «Открытые...
12:37 06/05/2021Омбудсмен Армении направит в международные структуры доклад по вопросу т.н. «парка военных трофеев» в БакуЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян представил внеочередной доклад, озаглавленный как «Парк убитых армянских военных и закованных в цепи пленных в Баку: музей человеческих...
11:58 06/05/2021Арман Татоян в НС Армении представляет годовое сообщение и доклад о механизмах предупреждения пытокЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян сегодня в Национальном Собрании РА представляет годовое сообщение «О деятельности защитника прав человека Республики Армения, состоянии защиты...
19:48 05/05/2021За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 21 ДТП: 1 человек погибПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 4 по 5 мая сотрудниками различных подразделений Полиции раскрытօ 56 случаев преступления, 5 из которых ‒ ранее совершенные.
18:33 05/05/2021СК Армении: По факту гибели солдата-срочника возбуждено уголовное делоВ девятом гарнизонном следственным отделе ГВСУ СК Армении возбуждено уголовное дело по факту получения военнослужащим срочной службы Артемом Мелконяном смертельного огнестрельного ранения.
13:03 05/05/2021Представители омбудсмена Армении посетили вернувшихся вчера из азербайджанского плена лицПо поручению Защитника прав человека (омбудсмена) Армении его представители, в том числе врач, посетили вернувшихся накануне из азербайджанского плена лиц.
19:30 04/05/2021За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 12 ДТППо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 3 по 4 мая сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыт 51 случай преступления, 4 из которых ‒ ранее совершенные.
16:35 04/05/2021Эдгар Казарян: Легитимность НС под сомнением, Марукян и Царукян пошли на преступный сговорНикол Пашинян не имеет никакого права занимать должность премьер-министра, заявил в беседе с журналистами возле здания правительства Армении бывший руководитель аппарата Конституционного суда РА...