10:36 07/05/2025Կաշառք ստանալու մեջ մեղադրվող ՍԱՏՄ երկու պաշտոնյաների վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել էՔրեական վարույթի նյութերն ուղարկվել են դատարան
21:48 06/05/2025Արտյոմ Կանևսկոյին և նրա հետ գտնվող 4 անձանց քրեական ոստիկանները փողոցից է բռնելԳլխավոր վարչություն տեղափոխվածներից մեկը քրեական հեղինակություն Արտյոմ Հարությունովն է, ով ավելի շատ հայտնի է Արտյոմ Կանևսկոյ անունով
18:21 06/05/202519 և 16 տարի ժամկետով ազատազրկում՝ սպանություններ կատարած 2 անձի նկատմամբ2025 թվականի ապրիլի 21-ին Շիրակի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի կողմից կայացվել է մեղադրական վերդիկտ.
17:55 06/05/2025Օտարերկրացուց սինթետիկ թմրամիջոց ձեռք բերած երիտասարդը ձերբակալվել էՔրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության թմրամիջոցների անօրինական շրջանառության դեմ պայքարի բաժնի ծառայողները ստացել էին օպերատիվ տեղեկություն, որ Էջմիածնի բնակիչ տղամարդը, համաձայնության գալով...
17:36 06/05/2025Անտառտնտեսության տնօրենն ու անտառապետերն ապօրինի ծառահատումների թույլտվության դիմաց կաշառք են ստացել.8 անձի, այդ թվում՝ կաշառք ստացած պաշտոնյաների վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել է
16:48 06/05/2025Ովքեր են ձերբակալվել ՍԱՏՄ նախկին ղեկավարի հետԾառայողական լիազորություններն օգտագործելով առանձնապես խոշոր չափերի գույք հափշտակելու մեղադրանքով կալանավորված ՍԱՏՄ նախկին ղեկավար Արմեն Դանիելյանի հետ տեսչական մարմնի երկու աշխատակիցներ էին...
16:33 06/05/2025Երբ շատ լավ ապրող մարդիկ առնչվում են դատական կամ այլ համակարգերի հետ՝ սկսվում են նրանց դժբախտ օրերը. Խաչատուր ՍուքիասյանԴատարաններում հետաձգվում են, դրանք վերաբերում են 1 մլրդ դոլար արժողության գույքերի
16:07 06/05/2025ՍԱՏՄ նախկին ղեկավարը կալանավորվեցԴատարանը բավարարել է Սննդամթերքի անվտանգության տեսչականմարմնի նախկին ղեկավար Արմեն Դանիելյանին կալանավորելու վերաբերյալ քննիչի միջնորդությունը։ Այս պահին ՍԱՏՄ նախկին ղեկավարը կալանավորված է։...
15:46 06/05/2025Կիմա տատն «անտեր բիլազուկ»-ից է բողոքում, իսկ դատարանը որոշումից 6 օր հետո է գործը գրասենյակ հանձնում. Ռուբեն ՄելիքյանՓաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը բարկացած գրառում է կատարել գյումրեցի Կիմա տատիկի գործի վերաբերյալ. «Ուրեմն եսիմ երբ բողոք եմ տարել վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարան՝ խնդրելով «Տատիկների գործով» իմ...
15:29 06/05/2025Շուրջ 15 կգ թմրամիջոցը մաքսանենգությամբ տեղափոխվել է Հայաստան. 4 անձ կալանավորվել էՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդկանց թրաֆիքինգի, անչափահասների սեռական անձեռնմխելիության դեմ ուղղված և թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության...
12:03 06/05/2025Նարեկ Մալյան. Կարող ենք արձանագրել, որ կես քայլով մոտեցանք բուն գործընթացին«Պատիվ ունեմ խմբակցությունը պատասխանեց «Արթուն ենք» շարժման նամակ առաջարկին»,-գրում է շարժման հիմնադիր Նարեկ Մալյանը։ Նա շարունակում է.
11:46 06/05/2025Անձը մանկական պոռնոգրաֆիա պարունակող տեսանյութեր է տարածելՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության կիբեռհանցագործությունների և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում կատարված հանցագործությունների քննության վարչությունում քննվող քրեական...
11:41 06/05/2025Թիվ 31 ԸԸՀ նախագահն ինչ-ինչ նկատառումներոց ելնելով չի կատարում իր լիազորությունները. «Մեր քաղաքը» դաշինքի անդամԹիվ 31 Ընտրատարածքային ընտրական հանձանաժողովի շենքում ԸԸՀ նախագահին լրագրողները, փաստաբան Սոս Հակոբյանը, ավագանու «Մեր քաղաքը» խմբակցության անդամները չգտան։ Ստիպված Տիգրան Ղազարյանին զանգեցին,...
10:59 06/05/2025Բաքվի դատարանում հարցաքննվել է Դավիթ Իշխանյանը, ցուցադրվել են տեսանյութերԲաքվի դատարանում նախօրեին կայացել է Արցախի նախկին ռազմաքաղաքական ղեկավարության շինծու գործով հերթական դատական նիստը։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների հաղորդմամբ, նիստի ընթացքում ներկայացվել է «հայկական...
10:56 06/05/2025Ինչո՞ւ է փոշմանել Գյումրու ավագանու անդամ Կարեն Բադալյանը, ինչո՞ւ թիվ 31 ԸԸՀ-ն չի գործել սահմանված ժամկետում. Քաղաքական աղմուկ ԳյումրիումՈւղիղ միացում Գյումրիից։
10:10 06/05/2025ՔՊ-ն ԲԴԽ անդամի պաշտոնում երեք թեկնածու է առաջադրելԱզգային ժողովի հերթական քառօրյայում ընտրելու են Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամ։ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը Բարձրագույն դատական խորհրդի անդամի պաշտոնում առաջադրել է երեք թեկնածու՝...
09:57 06/05/2025ՈՒՂԻՂ միացում Գյումրիից. Լարված իրավիճակ է ստեղծվել ավագանու շուրջԳյումրու ավագանու շուրջ լարված իրավիճակ է ստեղծվել։ Ինչպես Panorama.am-ին հայտնեց «Մեր քաղաքը» դաշինքի մաս կազմող «Հայրենիք» կուսակցության անդամ, փաստաբան Սոս Հակոբյանը, իշխանությունը փորձում է...
09:26 06/05/2025Մանուկ Սուքիասյան. Գ. Ստեփանյանի մեքենան այրելու պատասխանատուները գործող իշխանություններն ենԵրևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Գևորգ Ստեփանյանի մեքենան հրկիզելու պատասխանատուները գործող իշխանություններն են։ Ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարեց խմբակցության ղեկավար Մանուկ...
09:00 06/05/2025Քթներիցդ եմ բերելու, պատասխան եք տալու սրա համար. Գևորգ Ստեփանյանը՝ կնոջ մեքենան այրելու դեպքի մասին«Պատուհանի ապակին ջարդել են, բենզինով լի վառվող շիշը նետել մեքենայի մեջ։ Երեխաներն ու տնեցիները վախեցել են։ Հինգ րոպե է տևել, ձայնից հետո իջան արդեն բոցեր էին»,-դեպքի մասին մանրամասներ պատմեց Երևանի...
20:20 05/05/2025Սեդրակ Քոչարյանը դատի է տվել ՊԵԿ-ինՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին՝ Սեդրակ Քոչայանը, դատական հայց է ներկայացրել Վարչական դատարան՝ ընդդեմ ՊԵԿ-ի։ «Փաստինֆո»-ն «Դատալեքս» դատական-տեղեկատվական համակարգից տեղեկացավ, որ Սեդրակ...

13:08 11/11/2016Human Rights Committee is concerned about discrimination against the Armenian minority in AzerbaijanThe UN Human Rights Committee considered The Fourth Periodic Report of Azerbaijan expressing concerns about harassment and discrimination against members of the Armenian minority in Azerbaijan.
11:35 10/11/2016Thousands of anti-Trump protesters take to streets of U.S. citiesDemonstrators marched in cities across the United States on Wednesday to protest against Republican Donald Trump's surprise presidential election win, blasting his campaign rhetoric about immigrants,...
10:43 10/11/2016Small explosion outside French embassy in AthensUnidentified attackers on a motorcycle threw an explosive device at the French embassy in central Athens early on Thursday, wounding a guard, police said, in an attack that came less than a week...
14:30 08/11/2016Special Investigative Service: Power abuses by customs officials cost the country 110 million AMDThe RA Special Investigative Service informs that the investigation of the criminal cases launched regarding the evasion of paying taxes or making other mandatory payments, as well as smuggling,...
13:02 08/11/2016Mary Margaryan entered my cabinet and told me that she had shortness of breath: testimony of the cardiologist"In the morning of 27 July Mary Margaryan entered my cabinet and told me that she had breathing difficulties," Anush Tadevosyan, cardiologist at Shengavit Medical Center told while testifying during...
10:42 08/11/2016Italy earthquake: Officials investigate 17th century artwork stolen from quake-damaged churchItalian authorities are investigating the theft of a 17th-century painting from an earthquake-damaged church, one of the first suspected victims of looting from last month's quakes.
20:14 07/11/2016Narcotic drugs in especially large amount found in YerevanA citizen of the Islamic Republic of Iran Muhammad Assadi, 45, and a citizen of the Republic of Armenia A.
14:09 07/11/2016G. Kostanyan: The enforcement of the ECHR verdict regarding the Armenian refugee’s case will lead to the restoration of the rights of othersTurning to the enforcement process of the verdicts issued by ECHR Grand Chamber regarding the cases of Chiragov and Others v.
12:54 07/11/2016Kostanyan: Armenia is obliged to pay 924.000 euros and Azerbaijan 2.5 million euros under ECHR verdictsECHR (European Court of Human Rights) has issued 67 verdicts against the Republic of Armenia so far.
14:05 05/11/2016Turkey orders formal arrest of nine Cumhuriyet newspaper staffTurkish authorities ordered the formal arrest pending trial on Saturday of nine executives and journalists of a leading opposition newspaper who were detained on Monday, Reuters reported, referring...
19:32 04/11/2016Pro-Kurdish leaders Demirtas and Yuksekdag placed into custodyDemirtas and Yuksekdag, the joint leaders of Turkey's pro-Kurdish People's Democracy (HDP) have been placed into custody.
18:44 04/11/2016Pakistan to deport 'green-eyed girl' back to AfghanistanThe Afghan woman who famously appeared on the cover of National Geographic in 1985 will be deported from Pakistan after serving a short prison sentence.
15:20 04/11/2016K. Chilingaryan: The so-called “Red lines” are reason for traffic jam in Yerevan“Traffic surveillance video and speed cameras as well as paid parking lots known as “Red lines” are at every step throughout Yerevan.
15:01 03/11/2016Women complain of the activities of Service for Compulsory Enforcement of Judicial ActsToday the women who have been affected by the activities of the Service for Compulsory Enforcement of Judicial Acts, as well as the member of the “Coalition to stop Violence against Women” NGO have...
14:26 03/11/2016Human Rights Defender: No pressure inflicted on the Armenian Ombudsman's Office“The sum planned to be allocated to the Ombudsman's Staff under 2017 state budget has been reduced in comparison with the amount of money allocated to the institute this year.
11:53 03/11/2016Budgetary allocations to Ombudsman's staff reduced under 2017 state budget250.8 million AMD is planned to be allocated to the RA Ombudsman's staff under 2017 state budget. Deputy Minister of Finance Atom Janjughazyan noted during the parliamentary debates of 2017 state...
11:38 03/11/2016Defendants accused of obstructing legitimate professional activities of Armenia TV cameraman pleaded guiltyOn November 3, the General Jurisdiction Court of Erebuni and Nubarashen Administrative Districts, under the presiding judge Artush Gabrielyan, issued the verdict regarding the individuals accused of...
11:18 03/11/2016Reporters Without Borders includes Azerbaijani president IlhamAliyevin list of freedom predatorsInfluential international organization Reporters Without Borders published a grim portrait gallery of 35 politicians and organizations, who are freedom predators and censor, imprison, torture or...
20:27 02/11/2016Avetik Ishkhanyan on points regarding human rights and justice sphere in government program“I am not particularly excited about this program,” Avetik Ishkhanyan, Chairman of Helsinki Committee of Armenia, said in his speech during today’s public discussion entitled “Civil society...