22:40 09/05/2025Հայաստանը կստանա ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանի որդիների ամերիկյան առանձնատան արժեքի մեծ մասըԽաչատրյանների առանձնատունն օտարվել է այս տարվա հունվարի 7-ին 36 մլն դոլարով
20:41 09/05/2025Կալանավայրում Լիլիթ Աղեկյանի կյանքին լուրջ վտանգ է սպառնում․ ՓոստանջյանՓաստաբան Զարուհի Փոստանջյանը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Այսօր` 2025 թվականի մայիսի 9-ին, Շիրակի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Գյումրու նստավայրում տեղի է...
19:37 09/05/2025Լրագրող Լիլիթ Աղեկյանը կալանավորվել էԼրագրող Լիլիթ Աղեկյանը կալանավորվել է։ Այս մասին հայտնում է նրա փաստաբան Զարուհի Փոստանջյանը։ «Լիլիթ Աղեկյանին տերորիստները կալանավորեցին»,- գրել է նա։ Հիշեցնենք, որ Զարուհի Փոստանջյանն ավելի վաղ...
14:35 09/05/2025Ցավով, արդեն երրորդ տարին բանտում առաջինը նրան եմ շնորհավորում Եռատոնի առիթով. Գեղամ Մանուկյան«Առավոտյան շնորհավորանքների փոխարեն ճանապարհվեցի Երեւանի ծայրամասում գտնվող «Վարդաշեն» քրեակատարողական հիմնարկ, ուր արդեն գրեթե երրորդ տարին քաղաքական հետապնդման արդյունքում կալանքն է շարունակում...
13:19 09/05/2025Վրես գործ են կարել. Լրագրող Լիլիթ Աղեկյանին ոստիկանությունից տեղափոխեցի դատարանԵրեկ երեկոյան ձերբակալվել է գյումրեցի լրագրող Լիլիթ Աղեկյանը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերով տեղեկացրել է նրա փաստաբան Զարուհի Փոստանջյանը։ Նա Աղեկյանի ձերբակալումը համարել է ապօրինի։...
21:50 08/05/2025Նրանք, ում դուք տեսնում ու լսում եք բարձր ամբիոններից, որևէ առնչություն չունեն հայ մարդու կերպարի հետ. Տարոն Սիմոնյան«Մի՛ շփոթվեք, հայե՛ր: Այն աղմուկն ու բեմադրությունը, դավաճանությունն ու թալանը, տգիտությունն ու անբարոյականությունը, որ պարտադրվում է ձեզ տեսանելի և աներևույթ, սիրելի և ատելի սուբյեկտներից, որևէ...
21:17 08/05/2025Վիճաբանություն, ծեծկռտուք, դանակահարություն և վրաերթ՝ Աբովյան քաղաքումԱյսօր՝ մայիսի 8-ին, վիճաբանություն, ծեծկռտուք, դանակահարություն և վրաերթ է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, ժամը 16:50-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության...
19:37 08/05/2025Գյումրիի բժշկական կենտրոնի վիրաբուժության բաժնի վարիչը երկու ամսով կալանավորվել էԳյումրիի բժշկական կենտրոնի վիրաբուժության բաժնի վարիչ Արմեն Նասիբյանը կալանավորվել է։ Այս մասին panorama.am-ին տեղեկացրեցին Հակակոռուպցիոն կոմիտեից։ «Դիմել էինք դատարանը, որը բավարարվել է քննիչի...
19:25 08/05/2025Քննարկվել է հայ ժողովրդի դերը նացիզմի և միջազգային հանցագործությունների դեմ պայքարումՄայիսի 7-ին Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում տեղի ունեցավ «Նացիստական գաղափարախոսության սարսափներն ու Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի դասերը.
18:00 08/05/2025Ես բավարարված չեմ, դուք որևէ բառ «հոկտեմբերի 27»-ից չեք ասել, որևէ բառ. Անդրանիկ Քոչարյանը՝ գլխավոր դատախազին«Այսօր՝ մայիսի 8-ն, Երկրապահի օրն է, ըստ ավանդույթի, պետք է գնայի Եռաբլուր, չեմ գնացել, որպեսզի լսեմ տիկին դատախազի ելույթը, թե ինչ կա «հոկտեմբերի 27»-ի գործի հետ կապված»,- ԱԺ-ում դիմելով գլխավոր...
17:41 08/05/2025ՆԳՆ. Մի՛ վերասարքավորեք խլացուցիչները, կտուգանվեքԽլացուցիչները վերասարքավորելով՝ վարորդները բարձրացնում են մեքենաների ձայնը, դրանով իսկ խախտում հասարակական կարգն ու խաթարում քաղաքացիների անդորրը։ Նման տրանսպորտային միջոցների հայտնաբերման...
17:33 08/05/2025«ԱՐՄ ՊԵՏՐՈԼ»-ին տուգանել են մոտ 5 մլն դրամովՇուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի կողմից իրականացվել է ստուգում հեղուկացված ածխաջրածնային գազի վաճառքով զբաղվող «ԱՐՄ ՊԵՏՐՈԼ» ՍՊԸ-ին պատկանող լցակայանում (հասցե՝ ք.
16:05 08/05/2025Հարցաքննվել են պաշտոնատար անձինք, չենք բացառում քրեական հետապնդումները. Գլխավոր դատախազը՝ ԱՆԻՖ-ի գործով«Ակտիվ նախաքննության փուլում ենք գտնվում, առաջիկայում՝ շատ կարճ ժամանակահատված հետո, նաև քրեական հետապնդման հնարավորությունները չենք բացառում»,-Ազգային ժողովում ՀՀ դատախազության 2024 թվականի...
15:57 08/05/2025Գյումրիի ընտրության ժամանակ բարեգործության արգելքը խախտելու մեջ մեղադրվող 3 անձանց վերաբերյալ քրեական վարույթի նյութերն ուղարկվել են դատարանՆԳՆ քրեական ոստիկանությունից և Ազգային անվտանգության ծառայությունից ստացված հաղորդումների հիման վրա ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթով պարզվել է, որ 2025 թվականի մարտի 30-ին...
15:46 08/05/2025Հայաստանը կատարել է ՄԻԵԴ որոշումների 65 տոկոսը, Ադրբեջանը՝ 36 տոկոսըԵրևանում ընթացող Դատավորների եվրոպական միության (EAJ) ամենամյա համաժողովում «Միջազգային և համեմատական իրավունքի կենտրոնի» նախագահ, իրավապաշտպան Սիրանուշ Սահակյանը հայտարարեց, որ միջազգային տարբեր...
15:08 08/05/2025Փրկարարները ջրանցքից դուրս են բերել տղամարդու դ իԸստ նախնական տվյալների, հայտնաբերվածը ապրիլի 26-ից որոնվող տղամարդու դին է։
14:47 08/05/2025«Հոկտեմբերի 27»-ի գործը գտնվում է ակտիվ նախաքննության փուլում. Գլխավոր դատախազ«Հաշվի առնելով այս պահին իրականացվող քննությունն ու այլ աշխատանքներ, «հոկտեմբերի 27»-ի գործի վերաբերյալ որևէ տվյալ հաղորդման մեջ ներառված չէ, որպեսզի քննությունը չվնասի»,- Ազգային ժողովում ՀՀ...
14:36 08/05/2025Անհետ կորած 34-ամյա տղամարդը հայտնաբերվել էՄայիսի 6-ին հաղորդվել էր Հրազդանի բնակիչ 34-ամյա տղամարդու անհետ կորելու մասին: Ոստիկանությունից հայտնում են, որ ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում մայիսի 7-ի առավոտյան նա հայտնաբերվել է Սևան...
14:05 08/05/2025Սիրանուշ Սահակյան. ԲԴԽ-ն վերածվել է դատավորների նկատմամբ միջնորդավորված ազդեցություն գործադրող օղակի«Մենք ունենք մեծագույն խնդիր կապված Բարձրագույն դատական խորհրդի գործունեության հետ»,-Երևանում ընթացող Դատավորների եվրոպական միության (EAJ) ամենամյա համաժողովում ունեցած ելույթում ասաց «Միջազգային և...
11:56 08/05/2025Նոր Նորքի թաղապետի սադրանքի նպատակն էր ինձ թույլ չտալ, որ հանրային քննարկմանը մասնակցեմ. Արթուր ՉախոյանՆոր Նորքի մանկապարտեզի անորակ աշխատանքներից մասին պատմող տեսանյութից հետո Նոր Նորքի՝ իրեն զանգահարելը, վիրավորելն ու սպառնալը հասարակական ակտիվ գործիչ Արթուր Չախոյանը սադրանք է որակում։ Նպատակը,...

12:15 18/05/2021Арестован Гагик Бегларян57-летний Гагик Б. был передан 17 мая Службе национальной безопасности после посадки рейса Москва-Ереван благодаря оперативно-розыскным мероприятиям сотрудников Главного управления УП Полиции и ОУР...
14:00 17/05/2021ДТП на автодороге Ереван-Севан в Армении: есть погибший17-го мая в 06:42 в Национальный центр управления в кризисных ситуациях был получен звонок о том, что на автодороге Ереван-Севан произошло ДТП: есть застрявшие граждане.
13:47 17/05/2021В Мегри «KamAZ» врезался в «VAZ-2106», есть пострадавший16-го мая в 22:07 в Сюникский региональный центр управления в кризисных ситуациях был получен звонок о том, что по адресу улица Парамаза 9 города Мегри произошло ДТП.
12:25 17/05/2021После массовой драки между азербайджанцами и грузинами ситуация в Дманиси накалиласьСитуация в Дманиси на Востоке Грузии (регион Квемо Картли), где накануне произошли столкновения между местными азербайджанцами и эко-мигрантами из Сванети, вновь накалилась.
09:57 17/05/2021Жертвами стрельбы в Калифорнии стали два человекаДва человека погибли в результате стрельбы в Калифорнии, сообщает телеканал NBC со местную полицию, передает РИА Новости.
19:28 15/05/2021Эдгар Казарян: Нужно перейти к оперативному управлению в чрезвычайном режимеБывший руководитель аппарата Конституционного суда Эдгар Казарян пишет: «Сюникский привет всем предателям-дармоедам Кажется, за пределами нашего внимания остается тот факт, что информационным...
12:21 15/05/2021Арман Татоян с представителями офиса омбудсмена Армении отправился в Гегаркуникскую областьЗащитник прав человека (омбудсмен) Арман Татоян вместе с представителями аппарата отправился в Гегаркуникскую область Республики Армения – с целью ознакомления на месте с ситуацией на границе,...
10:37 15/05/2021Татоян предлагает структурам Армении и Диаспоры содействовать созданию зоны безопасности вокруг Сюника и ГегаркуникаЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян всем органам власти нашей страны, депутатам, включенным в состав представленных в международных инстанциях делегаций, общественно-политическим...
20:45 14/05/2021Омбудсмен Армении: Жители сел Веришен и Акнер больше не могут пользоваться пастбищами, заниматься животноводствомЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян вместе с представителями аппарата и главой Горисской общины Арушом Арушаняном встретились с сельскими жителями Веришена и Акнера.
18:00 14/05/2021Омбудсмен Армении: Цель действий азербайджанских военных – запугать людейЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян и представители офиса омбудсмена в связи с незаконным, не имеющим абсолютно никаких правовых оснований присутствием азербайджанских военных на...
19:16 13/05/2021ЗПЧ Арцаха направил письмо в ряд авторитетных правозащитных организацийЗащитник прав человека Республики Арцах Гегам Степанян направил письмо в авторитетные международные правозащитные организации, в котором в частности коснулся результатов работы Омбудсмена по сбору...
18:54 13/05/2021СНБ опровергает сведения о пересечении группой лиц армяно-турецкой границы со стороны АрмавираСлужба Национальной Безопасности опровергает сведения о том, что группа лиц другой национальности якобы пересекла армяно-турецкую границу со стороны Армавира, и что СНБ и российские миротворцы...
18:21 13/05/2021Защитники Сержа Саргсяна представили ходатайство об изменении избранной в его отношении меры пресеченияНа судебном заседании по делу третьего президента Республики Армения Сержа Саргсяна и других под председательством судьи Ваге Мисакяна в суде общей юрисдикции столичных административных округов...
17:00 13/05/2021Делегация ЗПЧ отправилась в СюникДелегация во главе с Защитником прав человека РА Арманом Татояном отправилась в Сюникскую область для ознакомления на месте с ситуацией, связанной с границами, с целью проведения работ по сбору...
14:24 13/05/2021Европарламент обсудит вопрос армянских военнопленныхВ повестку дня предстоящей сессии Европарламента, которая состоится 17-20 мая, включен и вопрос об удерживаемых Азербайджаном армянских военнопленных.
13:59 13/05/2021Геворк Даниелян: В Конституции нет и намека на методологию АрцрунаДоктор юридических наук Геворк Даниелян на своей странице в Facebook написал: «О каком информационном терроре вы начали неуместные разговоры, с миной великого изобретателя?
20:18 12/05/2021Большая палата ЕСПЧ рассмотрит взаимные претензии Армении и АзербайджанаБольшая палата Европейского суда по правам человека (ЕСПЧ) приняла к рассмотрению взаимные претензии Армении и Азербайджана, касающиеся нарушений Европейской конвенции по правам человека.
19:47 12/05/2021За сутки в Армении зарегистрировано 17 ДТППо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 11 по 12 мая сотрудниками различных подразделений Полиции раскрытօ 62 случая преступления, 3 из которых ‒ ранее совершенные.
19:46 12/05/2021Рубен Меликян: От нашего государства более ничего не зависитПравозащитник Рубен Меликян пишет: «Из-за николавируса мы превратились в самое независимое государство мира – от нашего государства более ничего не зависит.
19:38 12/05/2021Freedom House – Азербайджану: Сотрудничать с ЕСПЧ по расследованию достоверности сообщений о бесчеловечном обращении с армянскими пленнымиПравозащитная организация Freedom House распространила заявление относительно удерживаемых в Азербайджане армянских пленных, призвав Баку сотрудничать с Европейским судом по правам человека (ЕСПЧ) по...