22:40 09/05/2025Հայաստանը կստանա ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանի որդիների ամերիկյան առանձնատան արժեքի մեծ մասըԽաչատրյանների առանձնատունն օտարվել է այս տարվա հունվարի 7-ին 36 մլն դոլարով
20:41 09/05/2025Կալանավայրում Լիլիթ Աղեկյանի կյանքին լուրջ վտանգ է սպառնում․ ՓոստանջյանՓաստաբան Զարուհի Փոստանջյանը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Այսօր` 2025 թվականի մայիսի 9-ին, Շիրակի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Գյումրու նստավայրում տեղի է...
19:37 09/05/2025Լրագրող Լիլիթ Աղեկյանը կալանավորվել էԼրագրող Լիլիթ Աղեկյանը կալանավորվել է։ Այս մասին հայտնում է նրա փաստաբան Զարուհի Փոստանջյանը։ «Լիլիթ Աղեկյանին տերորիստները կալանավորեցին»,- գրել է նա։ Հիշեցնենք, որ Զարուհի Փոստանջյանն ավելի վաղ...
14:35 09/05/2025Ցավով, արդեն երրորդ տարին բանտում առաջինը նրան եմ շնորհավորում Եռատոնի առիթով. Գեղամ Մանուկյան«Առավոտյան շնորհավորանքների փոխարեն ճանապարհվեցի Երեւանի ծայրամասում գտնվող «Վարդաշեն» քրեակատարողական հիմնարկ, ուր արդեն գրեթե երրորդ տարին քաղաքական հետապնդման արդյունքում կալանքն է շարունակում...
13:19 09/05/2025Վրես գործ են կարել. Լրագրող Լիլիթ Աղեկյանին ոստիկանությունից տեղափոխեցի դատարանԵրեկ երեկոյան ձերբակալվել է գյումրեցի լրագրող Լիլիթ Աղեկյանը։ Այս մասին ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերով տեղեկացրել է նրա փաստաբան Զարուհի Փոստանջյանը։ Նա Աղեկյանի ձերբակալումը համարել է ապօրինի։...
21:50 08/05/2025Նրանք, ում դուք տեսնում ու լսում եք բարձր ամբիոններից, որևէ առնչություն չունեն հայ մարդու կերպարի հետ. Տարոն Սիմոնյան«Մի՛ շփոթվեք, հայե՛ր: Այն աղմուկն ու բեմադրությունը, դավաճանությունն ու թալանը, տգիտությունն ու անբարոյականությունը, որ պարտադրվում է ձեզ տեսանելի և աներևույթ, սիրելի և ատելի սուբյեկտներից, որևէ...
21:17 08/05/2025Վիճաբանություն, ծեծկռտուք, դանակահարություն և վրաերթ՝ Աբովյան քաղաքումԱյսօր՝ մայիսի 8-ին, վիճաբանություն, ծեծկռտուք, դանակահարություն և վրաերթ է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, ժամը 16:50-ի սահմաններում ՀՀ ներքին գործերի նախարարության...
19:37 08/05/2025Գյումրիի բժշկական կենտրոնի վիրաբուժության բաժնի վարիչը երկու ամսով կալանավորվել էԳյումրիի բժշկական կենտրոնի վիրաբուժության բաժնի վարիչ Արմեն Նասիբյանը կալանավորվել է։ Այս մասին panorama.am-ին տեղեկացրեցին Հակակոռուպցիոն կոմիտեից։ «Դիմել էինք դատարանը, որը բավարարվել է քննիչի...
19:25 08/05/2025Քննարկվել է հայ ժողովրդի դերը նացիզմի և միջազգային հանցագործությունների դեմ պայքարումՄայիսի 7-ին Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում տեղի ունեցավ «Նացիստական գաղափարախոսության սարսափներն ու Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի դասերը.
18:00 08/05/2025Ես բավարարված չեմ, դուք որևէ բառ «հոկտեմբերի 27»-ից չեք ասել, որևէ բառ. Անդրանիկ Քոչարյանը՝ գլխավոր դատախազին«Այսօր՝ մայիսի 8-ն, Երկրապահի օրն է, ըստ ավանդույթի, պետք է գնայի Եռաբլուր, չեմ գնացել, որպեսզի լսեմ տիկին դատախազի ելույթը, թե ինչ կա «հոկտեմբերի 27»-ի գործի հետ կապված»,- ԱԺ-ում դիմելով գլխավոր...
17:41 08/05/2025ՆԳՆ. Մի՛ վերասարքավորեք խլացուցիչները, կտուգանվեքԽլացուցիչները վերասարքավորելով՝ վարորդները բարձրացնում են մեքենաների ձայնը, դրանով իսկ խախտում հասարակական կարգն ու խաթարում քաղաքացիների անդորրը։ Նման տրանսպորտային միջոցների հայտնաբերման...
17:33 08/05/2025«ԱՐՄ ՊԵՏՐՈԼ»-ին տուգանել են մոտ 5 մլն դրամովՇուկայի վերահսկողության տեսչական մարմնի կողմից իրականացվել է ստուգում հեղուկացված ածխաջրածնային գազի վաճառքով զբաղվող «ԱՐՄ ՊԵՏՐՈԼ» ՍՊԸ-ին պատկանող լցակայանում (հասցե՝ ք.
16:05 08/05/2025Հարցաքննվել են պաշտոնատար անձինք, չենք բացառում քրեական հետապնդումները. Գլխավոր դատախազը՝ ԱՆԻՖ-ի գործով«Ակտիվ նախաքննության փուլում ենք գտնվում, առաջիկայում՝ շատ կարճ ժամանակահատված հետո, նաև քրեական հետապնդման հնարավորությունները չենք բացառում»,-Ազգային ժողովում ՀՀ դատախազության 2024 թվականի...
15:57 08/05/2025Գյումրիի ընտրության ժամանակ բարեգործության արգելքը խախտելու մեջ մեղադրվող 3 անձանց վերաբերյալ քրեական վարույթի նյութերն ուղարկվել են դատարանՆԳՆ քրեական ոստիկանությունից և Ազգային անվտանգության ծառայությունից ստացված հաղորդումների հիման վրա ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթով պարզվել է, որ 2025 թվականի մարտի 30-ին...
15:46 08/05/2025Հայաստանը կատարել է ՄԻԵԴ որոշումների 65 տոկոսը, Ադրբեջանը՝ 36 տոկոսըԵրևանում ընթացող Դատավորների եվրոպական միության (EAJ) ամենամյա համաժողովում «Միջազգային և համեմատական իրավունքի կենտրոնի» նախագահ, իրավապաշտպան Սիրանուշ Սահակյանը հայտարարեց, որ միջազգային տարբեր...
15:08 08/05/2025Փրկարարները ջրանցքից դուրս են բերել տղամարդու դ իԸստ նախնական տվյալների, հայտնաբերվածը ապրիլի 26-ից որոնվող տղամարդու դին է։
14:47 08/05/2025«Հոկտեմբերի 27»-ի գործը գտնվում է ակտիվ նախաքննության փուլում. Գլխավոր դատախազ«Հաշվի առնելով այս պահին իրականացվող քննությունն ու այլ աշխատանքներ, «հոկտեմբերի 27»-ի գործի վերաբերյալ որևէ տվյալ հաղորդման մեջ ներառված չէ, որպեսզի քննությունը չվնասի»,- Ազգային ժողովում ՀՀ...
14:36 08/05/2025Անհետ կորած 34-ամյա տղամարդը հայտնաբերվել էՄայիսի 6-ին հաղորդվել էր Հրազդանի բնակիչ 34-ամյա տղամարդու անհետ կորելու մասին: Ոստիկանությունից հայտնում են, որ ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում մայիսի 7-ի առավոտյան նա հայտնաբերվել է Սևան...
14:05 08/05/2025Սիրանուշ Սահակյան. ԲԴԽ-ն վերածվել է դատավորների նկատմամբ միջնորդավորված ազդեցություն գործադրող օղակի«Մենք ունենք մեծագույն խնդիր կապված Բարձրագույն դատական խորհրդի գործունեության հետ»,-Երևանում ընթացող Դատավորների եվրոպական միության (EAJ) ամենամյա համաժողովում ունեցած ելույթում ասաց «Միջազգային և...
11:56 08/05/2025Նոր Նորքի թաղապետի սադրանքի նպատակն էր ինձ թույլ չտալ, որ հանրային քննարկմանը մասնակցեմ. Արթուր ՉախոյանՆոր Նորքի մանկապարտեզի անորակ աշխատանքներից մասին պատմող տեսանյութից հետո Նոր Նորքի՝ իրեն զանգահարելը, վիրավորելն ու սպառնալը հասարակական ակտիվ գործիչ Արթուր Չախոյանը սադրանք է որակում։ Նպատակը,...

13:36 19/12/2016Aide of South Korea's president denies charges as trial beginsA friend of South Korean President Park Geun-hye at the center of a corruption scandal that led to Park's impeachment in parliament denied charges of fraud and abuse of power on Monday on the first...
12:12 19/12/2016Permyakov case: Armenian Court of Appeal refused to consider suits demanding moral compensationArmenia’s Criminal Court of Appeal, chaired by judge Mher Arghamanyan, rejected the two civil suits lodged within the proceeding of the Permyakov case over the Russian soldier, who killed a family in...
12:54 17/12/2016Prominent international lawyer suggests a link between anti-Armenian hate speech and war crimes during the Four Day War“Azerbaijan is also involved in this Armenian Genocide denial campaign, while they are not related to it.
12:21 17/12/2016Philippe Raffi Kalfayan says a “counter-offensive strategy” needed against anti-Armenian campaigns by Turkey and Azerbaijan“I personally consider specific laws that criminalize the denial of Armenian Genocide are useless, they are representing a very defensive strategy on behalf of the Armenians.
11:44 17/12/2016International lawyer says “to some extent” Armenians secured victory with European Court’s final judgment on Perinçek case“I think we pay too much attention to Perincek case (Perinçek v. Switzerland, ECtHR GC judgment delivered on October 15, 2015 – Panorama.am), because the European Court of Human Rights (ECtHR) did...
15:45 16/12/2016Swedish Court passes sentence on Turkish nationalist Barbaros Leylani because of his statements to kill ArmeniansThe Stockholm District Court made a formal judgement on the case of the former Deputy Chairman of the Turkish National Association of Sweden Barbaros Leylani, who made xenophobic, anti-Armenian...
13:20 16/12/2016Parliament adopts legislation to make secret protocol-related expenses of Armenia’s top three officialsThe National Assembly of Armenia adopted on Friday the legislative amendments to the country’s “Law on State Procurement” debated at the extraordinary session.
11:27 16/12/2016ATM raiders blow up cash machines in Yerevan to escape with millions of Armenian dramsThe Police of Armenia reports about two cases of attack against bank ATMs in Yerevan on December 16.
14:46 15/12/2016Komitas Choir participates in Baroness Caroline Cox’s ConcertA few days ago the annual “Christmas Carol Concert” was organized by Baroness Caroline Cox with the supervision of Humanitarian Aid Relief Trust at St.
12:44 14/12/2016Parliament passes the draft legislation on onetime compensation for military servicemen killed or handicapped during combat operationsDraft legislation offering compensation in the form of insurance benefits for military servicemen killed or handicapped during combat operations and combat duty was adopted in the second reading by...
11:57 14/12/2016Turkey's crackdown propels number of journalists in jail worldwide to record highAt least 81 journalists are imprisoned in Turkey, all of them facing anti-state charges, in the wake of an unprecedented crackdown that has included the shuttering of more than 100 news outlets,...
20:08 12/12/2016Avetik Ishkhanyan: In many cases the use of force by police officers has been not only excessive, but also illegal, arbitrary“About a week ago the Armenian government was defeated by the civil society in Geneva. We are not satisfied at all with it as I do not think that the issues that were voiced there could not be...
16:10 10/12/2016Hayk Khemchyan points out certain gaps hindering implementation of the Convention on the Rights of the Child in ArmeniaArmenia faces certain gaps in fulfilling its obligation under Convention on the Rights of the Child in areas, such as the juvenile justice system, Head of Child Protection division at the United...
11:04 10/12/2016Ban Ki-moon: All of us can – and must – act in our daily lives to advance the human rights of the people around usUN Secretary-General Ban Ki-moon has issued a message on Human Rights Day. The message is as follows: “As United Nations Secretary-General over the last decade, I have repeatedly stressed the...
16:37 09/12/2016NKR Ombudsman: The findings of the report are alarming for the international communityExecutions for being an Armenian, mutilation of the bodies of Armenian civilians and servicemen both dead and alive as a result of the policy firmly based on the hatred towards the Armenian nation_...
15:10 09/12/2016NGOs cite downturn in Armenia’s human rights recordWe witnessed egregious human rights violations in July 2016 with no follow-up explanations, Larisa Alaverdyan, Chairwoman at “The Foundation Against the Violation of Law” NGO stated on Friday at a...
13:07 08/12/2016National Assembly to convene extraordinary session on 12 DecemberOn 12 December the National Assembly of Armenian will convene an extraordinary session by the Government’s offer.
11:54 08/12/2016Yerevan Municipality official arrested on corruption chargesDue to the operative-investigative measures undertaken by the RA National Security Service A.A., Head of the Urban Development and Land Control regional department of the Yerevan Municipality, has...
13:22 06/12/2016“Pokr Mher” Educational Complex punishes a child forbidding him to go home on the weekend“Pokr Mher” (Little Mher) Educational Complex has imposed some forms of punishment on the students which are considered controversial by the RA Human Rights Defender.
12:58 06/12/2016Drivers who kill could be jailed for life in the UK under government crackdown on dangerous drivingAs the Independent reports, in the UK dangerous drivers who kill are set to face life sentences for the first time under a new crackdown.