11:11 03/05/2025Խեղճ Նիկոլ՝ մի կողմից Ալիևը չի ստորագրում, մյուս կողմից՝ ՀՀ ԱԺ պատգամավորներըՈւրիշ ինչ ասես․ Փաշինյանը «խաղաղության բարաթի» կետերը ալիևի ուզածով հարմարեցրեց, բայց ալիևն էլի չի ստորագրում։ Ինչու ստորագրել ու ազատվել կթան կովից։ Թեպետ՝ ալիևի համար ստորագրել, հետո դրանից...
09:31 03/05/2025ՄԻՊ. Մտահոգիչ եմ համարում լրագրողների թիրախավորման և նրանց մասնագիտական գործունեությունը խոչընդոտելու դեպքերի առկայությունըՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանի շնորհավորական ուղերձ է հղել Մամուլի ազատության համաշխարհային օրվա առթիվ.
22:15 02/05/2025Սփյուռքի թեմերը մեծ կարևորություն ունեն մեր համազգային իրավունքների պաշտպանության հարցում. Արման ԹաթոյանԱյսօր հանդիպում ունեցա Մեծ Բրիտանիայի եւ Իռլանդիայի Հայ եկեղեցու թեմի առաջնորդ Հովակիմ եպիսկոպոս Մանուկյանի և Արցախի թեմի առաջնորդ Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանի հետ
18:43 02/05/2025Ես չեմ բացառում, որ մի շաբաթից նորից մեզ կբռնեն․ Նարեկ Սամսոնյան«Չեմ ուզում ասեմ՝ շնորհակալ եմ դատավորին, որովհետև դատավորը կայացրել է արդարադատություն։ Բայց ուրախ եմ, որ կան նման դատավորներ, որոնք կարող են այդ ողջ մեքենայի ճնշումն ստորադասեն արդարադատության։...
18:29 02/05/2025Սա արդարության և իրավունքի հաղթանակ է․ Ռուբեն Մելիքյան«Սա արդարության և իրավունքի հաղթանակ է»,- այս մասին «Իմնեմնիմի»-ի գործով դատական այսօրվա նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը։ Մելիքյանն այն որակեց նաև հույսի...
17:58 02/05/2025Վազգեն Սաղաթելյանի ու Նարեկ Սամսոնյանի գործով կայացվեց արդարացման վերդիկտՆարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի`«Իմնեմնիմի»-ի գործով դատական այսօրվա նիստում կայացվեց արդարացման դատավճիռ։ Լրացուցիչ դատալսումներ նշանակելու համար նիստը հետաձգվեց։ Նշենք, որ գործը քննում է...
17:28 02/05/2025Օրենքը խախտելու հարցում աջակցությունը չի կարող անհետևանք մնալ. ԱՄՆ դեսպանատունՕրենքը խախտելու հարցում աջակցությունը չի կարող անհետևանք մնալ։ Այս մասին հայտարարել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունն ու մանրամասնել.
17:21 02/05/2025Արտաշատում ոսկու գողին գտանԱպրիլի 23-ի երեկոյան ոստիկանություն զանգահարած կինը հայտնել էր, որ Արտաշատ քաղաքի Օգոստոսի 23-ի փողոցում գտնվող իր բնակարանից գողացել են ոսկյա զարդեր: Դեպքի վայր է մեկնել Քրեական ոստիկանության...
16:55 02/05/2025Հայաստանի եվրոպամետ կեղծ ժողովրդավարները պաշտպանում են հարկ վճարողի փողերով աշխատող պաշտոնյայի կողմից հարկ վճարողին ծեծելը. Հովհաննես ԱվետիսյանՀանրային կառավարման մասնագետ Հովհաննես Ավետիսյանը, անդրադառնալով Նոր Նորքի թաղապետի ու նրա թիմակիցների կողմից՝ հասարակական ակտիվիստ Արթուր Չախոյանին ծեծելուն ու դրան հետևած հայտարարություններին,...
15:50 02/05/2025Քաղաքապետարանի պաշտոնյաները 2.5 մլն դրամ կաշառք են վերցրելՆախաքննությունն ավարտվել է, վարույթի նյութերն ուղարկվել են դատարան։
15:11 02/05/2025Հնդիկ քաղաքացիները Երևանում մուտք են գործել հայրենակցի տուն, զենքի սպառնալիքով փորձել բռնաբարել կնոջը4 անձ, ապօրինի մուտք գործելով իր տուն, զենքի սպառնալիքով հափշտակել են 100 հազար դրամ, իր և կնոջ բջջային հեռախոսները
15:13 02/05/2025Նախագիծ. կփոխվի նախադպրոցական հաստատությունների լիցենզավորման կարգըԿրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը հանրային քննարկման է ներկայացրել լիցենզիայի տրամադրման կարգերում փոփոխություն և լրացում կատարելու նախագիծը։ Նախարարությունից հայտնում են՝...
14:56 02/05/2025«Կյանքիդ ամեն օրն ապրիր կայֆի մեջ» կարգախոսով բիզնես քոուչ Արտեմին Բալիի հյուրանոցում մահացած են գտելԴեպքի վայր է կանչվել ոստիկանություն, ջարդել են սենյակի դուռը
14:42 02/05/2025Վճռաբեկ դատարանը վարույթ է ընդունել Վերմիշյանի գործով ներկայացրած բողոքըՎճռաբեկ դատարանը վարույթ է ընդունել Վերմիշյանի գործով փաստաբանի ներկայացրած բողոքը։ «Սա կարևոր քայլ էր Վահագն Վերմիշյանի իրավունքների զանգվածային խախտումները վերջնականապես վերացնելու ճանապարհին։...
14:23 02/05/2025«Ձախողում, խայտառակություն» և զրո մեղադրյալ. ԱՆԻՖ-ի ծրագրերը՝ ամփոփՀայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդը՝ ԱՆԻՖ-ը, ստեղծվեց 2019-ին՝ մեծ ակնկալիքներով, որ երկրի տնտեսության մեջ ներգրավելու է օտարերկրյա մեծ ներդրումներ, խթանելու է խոշոր նախագծեր և զարգացնելու...
13:50 02/05/2025Հոկտեմբերյանի բաժնի ոստիկանների կողմից քաղաքացուն խnշտանգելnւ դեպքով նախաձեռնվել է քրեական վարույթՆԳՆ ոստիկանության Հոկտեմբերի բաժնի ծառայողների կողմից քաղաքացուն բռնության ենթարկելու դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 450-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ կետի հատկանիշներով...
13:31 02/05/2025Դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանի կալանավորման որոշումը կբողոքարկվի վերաքննության կարգով. Էրիկ ԱլեքսանյանՀաշվի առնելով թե գործի փաստական հանգամանքները և թե Արտուշ Գաբրիելյանի անձնական հատկանիշները, որն անշուշտ նրա օրինական վարքագիծն ապահովող հանգամանքներն են, Դատարանը ուներ բավարար հիմքեր կիրառելու այլընտրանքային խափանման միջոցներ
12:51 02/05/2025ՊԵԿ պաշտոնատար անձ է ձերբակալվելՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում երկու անձ է ձերբակալվել խոշոր չափերով կաշառք ստանալու և կաշառք տալու կասկածանքներով: Հակակոռուպցիոն կոմիտեին լրատվամիջոցներից հայտնել են,...
11:12 02/05/2025Ֆինանսների նախարարը՝ կոռուպցիոն գործարքներ կատարելու մասին«Մտահոգություններ չունեմ, փաստաբանների կողմից ներկայացված փաստերը վերցված են իմ հայտարարագրից, դա այն է, ինչ հայտարարագրել եմ»,- ասուլիսում ասաց ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը՝ պատասխանելով...
10:35 02/05/2025Մալթայի ափերի մոտ խորտակվում է Գազա մարդասիրական օգնություն տեղափոխող նավըAl Jazeera հեռուստաալիքը պնդում է, որ հարձակումն իրականացվել է իսրայելական անօդաչու թռչող սարքի միջոցով

11:35 30/04/2021Специальный доклад Защитника прав человека: Нападения азербайджанцев сопровождались зверствами и обезглавливаниемЗащитник прав человека (омбудсмен) РА Арман Татоян выступил со специальным докладом на форуме высокого уровня по сотрудничеству в области безопасности ОБСЕ.
20:07 29/04/2021Р. Меликян: Правительственные «плановые» наконец нашли безвредный способ фактически легализовать планПравозащитник, бывший Защитник прав человека Арцаха, бывший заместитель министра юстиции Рубен Меликян на своей странице в Facebook пишет: «Правительственные «плановые» (наркоманы-жаргон, прим,ред.)...
19:23 29/04/2021Вардан Айвазян: Пребывание на посту Никола Пашиняна является грубейшим нарушением Конституции РАПребывание на посту Никола Пашиняна является грубым нарушением Конституции РА. Об этом журналистам сообщил эксперт по конституционному праву, кандидат юридических наук Вардан Айвазян. «Еще три года...
17:50 29/04/2021В поле села Капутан найден человеческий черепСегодня в Абовянский следственный отдел Котайкского областного следственного управления Следственного комитета РА поступил звонок из Котайкского отделения полиции о том, что в поле села Капутан был...
17:16 29/04/2021Арцахский водитель, проезжавший на машине мимо колонны азербайджанских грузовиков, перевернулсяНа 20 км трассы Степанакерт-Сзнек произошло ДТП. Как передает полиция Республики Арцах, гражданин Арцаха А.С., проезжая на своем автомобиле марки Mercedes Benz мимо колонн азербайджанских грузовиков,...
16:17 29/04/2021Стали известны обстоятельства убийства четырех человек в немецкой больницеПодозреваемая в убийстве четырех человек в немецком Потсдаме призналась в содеянном мужу, мужчина вызвал полицию, сообщает издание Spiegel, передает РИА НОВОСТИ.
11:32 29/04/2021«Азербайджанцы засунули руки в рану на моем животе, жгучим перцем обожгли мне глаза»: армянские пленные – о жестоком обращении в АзербайджанеПопавшие в азербайджанский плен во время развязанной Азербайджаном осенью 2020 года войны против Арцаха (НКР) и вернувшиеся на Родину армянские военные рассказали американскому новостному...
20:31 28/04/2021За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 14 ДТППо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 27 по 28 апреля сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 49 случаев преступления, 3 из которых ‒ ранее совершенные.
19:55 28/04/2021Прокуратура Арцаха: Изменений в праве собственности на особняк Мовсеса Акопяна не производилосьПрокуратура Арцаха распространила разъяснение по итогам проверки сведений, касающихся особняка генерала Мовсеса Акопяна.
18:39 28/04/2021Артур Даниелян: «Здесь есть политический подтекст»«Для меня не было сюрпризом, что производство по части Алена Симоняна будет прекращено, не было сюрпризом, что единственно возможным виновником инцидента сделают меня», – заявил в беседе с...
17:44 28/04/2021Первое судебное заседание по делу Артура Даниеляна отложеноВ суде общей юрисдикции первой инстанции Еревана (резиденция – в административном районе Аван) сегодня должно было состояться первое заседание по делу об инциденте между учредителем ордена «Адеквад»...
17:01 28/04/2021Трое азербайджанцев подорвались на мине при попытке проникнуть на оккупированные Баку территории АрцахаТрое жителей Азербайджана 26 апреля подорвались на мине при попытке проникнуть на оккупированные Баку во время развязанной осенью 2020 года войны против Арцаха (НКР) территории – в обход блок-постов...
13:29 28/04/2021Арестован племянник Арцвика МинасянаНемногим ранее судья Гагик Погосян принял решение удовлетворить ходатайство следователя, и Айк Экимян был арестован.
12:17 28/04/2021Адвокат: Судья Габриелян вынес долгожданное решение по уголовному делу, возбужденному в связи с событиями в СюникеИзвестный адвокат Лусине Саакян пишет: «Судьи продолжают быть верными своей присяге и стараются сохранить прочными основы государства, на подрыв которых нацелен каждый шаг исполнительной и...
10:06 28/04/2021Защитник прав человека представил баронессе Кэролайн Кокс военные преступления Азербайджана и срочность возвращения пленных27 апреля Защитник прав человека (омбудсмен) РА Арман Татоян принял члена Палаты лордов парламента Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии баронессу Кэролайн Кокс.
18:21 27/04/2021Адвокат мэра Мегри требует устранить обвинение, предъявленное М. ЗакарянуСегодня адвокат мэра Мегри Мхитара Закаряна Гаяне Папоян подала в Генеральную прокуратуру РА ходатайство с требованием устранить обвинение, предъявленное М.
17:24 27/04/2021Адвокат: Армен Саркисян обязан обратиться в Конституционный суд по вопросу исполняющего обязанности премьер-министраАдвокат Тигран Атанесян пишет: «Спор вокруг исполняющего обязанности премьера не прекращается. Поскольку мнения полностью противоречат друг другу, а правящее крыло исключает любое конструктивное...
15:04 27/04/2021Супруга Ваге Акопяна допрошена в рамках уголовного дела – глава КГДНа таможенном складе в Мегри выявлены такие нарушения, которые несовместимы с деятельностью, заявил сегодня председатель Комитета государственных доходов (КГД) Эдуард Ованнисян в беседе журналистам в...
14:41 27/04/2021Эдгар Казарян: С 26 апреля Никол Пашинян и члены его семьи должны переехать из правительственных дач в свою квартиру в ШенгавитеБывший руководитель аппарата Конституционного суда Эдгар Казарян последовательно настаивает на том, что Никол Пашинян после отставки не может быть исполняющим обязанности премьер-министра РА.
12:59 27/04/2021Татоян: Действия азербайджанских военных – преступное посягательство в отношении жителя приграничного села АрменииЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян распространил заявление, в котором говорится: «Преступное посягательство азербайджанских военнослужащих на пастуха из села Аравус подтверждает...