11:11 03/05/2025Խեղճ Նիկոլ՝ մի կողմից Ալիևը չի ստորագրում, մյուս կողմից՝ ՀՀ ԱԺ պատգամավորներըՈւրիշ ինչ ասես․ Փաշինյանը «խաղաղության բարաթի» կետերը ալիևի ուզածով հարմարեցրեց, բայց ալիևն էլի չի ստորագրում։ Ինչու ստորագրել ու ազատվել կթան կովից։ Թեպետ՝ ալիևի համար ստորագրել, հետո դրանից...
09:31 03/05/2025ՄԻՊ. Մտահոգիչ եմ համարում լրագրողների թիրախավորման և նրանց մասնագիտական գործունեությունը խոչընդոտելու դեպքերի առկայությունըՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանի շնորհավորական ուղերձ է հղել Մամուլի ազատության համաշխարհային օրվա առթիվ.
22:15 02/05/2025Սփյուռքի թեմերը մեծ կարևորություն ունեն մեր համազգային իրավունքների պաշտպանության հարցում. Արման ԹաթոյանԱյսօր հանդիպում ունեցա Մեծ Բրիտանիայի եւ Իռլանդիայի Հայ եկեղեցու թեմի առաջնորդ Հովակիմ եպիսկոպոս Մանուկյանի և Արցախի թեմի առաջնորդ Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանի հետ
18:43 02/05/2025Ես չեմ բացառում, որ մի շաբաթից նորից մեզ կբռնեն․ Նարեկ Սամսոնյան«Չեմ ուզում ասեմ՝ շնորհակալ եմ դատավորին, որովհետև դատավորը կայացրել է արդարադատություն։ Բայց ուրախ եմ, որ կան նման դատավորներ, որոնք կարող են այդ ողջ մեքենայի ճնշումն ստորադասեն արդարադատության։...
18:29 02/05/2025Սա արդարության և իրավունքի հաղթանակ է․ Ռուբեն Մելիքյան«Սա արդարության և իրավունքի հաղթանակ է»,- այս մասին «Իմնեմնիմի»-ի գործով դատական այսօրվա նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը։ Մելիքյանն այն որակեց նաև հույսի...
17:58 02/05/2025Վազգեն Սաղաթելյանի ու Նարեկ Սամսոնյանի գործով կայացվեց արդարացման վերդիկտՆարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի`«Իմնեմնիմի»-ի գործով դատական այսօրվա նիստում կայացվեց արդարացման դատավճիռ։ Լրացուցիչ դատալսումներ նշանակելու համար նիստը հետաձգվեց։ Նշենք, որ գործը քննում է...
17:28 02/05/2025Օրենքը խախտելու հարցում աջակցությունը չի կարող անհետևանք մնալ. ԱՄՆ դեսպանատունՕրենքը խախտելու հարցում աջակցությունը չի կարող անհետևանք մնալ։ Այս մասին հայտարարել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունն ու մանրամասնել.
17:21 02/05/2025Արտաշատում ոսկու գողին գտանԱպրիլի 23-ի երեկոյան ոստիկանություն զանգահարած կինը հայտնել էր, որ Արտաշատ քաղաքի Օգոստոսի 23-ի փողոցում գտնվող իր բնակարանից գողացել են ոսկյա զարդեր: Դեպքի վայր է մեկնել Քրեական ոստիկանության...
16:55 02/05/2025Հայաստանի եվրոպամետ կեղծ ժողովրդավարները պաշտպանում են հարկ վճարողի փողերով աշխատող պաշտոնյայի կողմից հարկ վճարողին ծեծելը. Հովհաննես ԱվետիսյանՀանրային կառավարման մասնագետ Հովհաննես Ավետիսյանը, անդրադառնալով Նոր Նորքի թաղապետի ու նրա թիմակիցների կողմից՝ հասարակական ակտիվիստ Արթուր Չախոյանին ծեծելուն ու դրան հետևած հայտարարություններին,...
15:50 02/05/2025Քաղաքապետարանի պաշտոնյաները 2.5 մլն դրամ կաշառք են վերցրելՆախաքննությունն ավարտվել է, վարույթի նյութերն ուղարկվել են դատարան։
15:11 02/05/2025Հնդիկ քաղաքացիները Երևանում մուտք են գործել հայրենակցի տուն, զենքի սպառնալիքով փորձել բռնաբարել կնոջը4 անձ, ապօրինի մուտք գործելով իր տուն, զենքի սպառնալիքով հափշտակել են 100 հազար դրամ, իր և կնոջ բջջային հեռախոսները
15:13 02/05/2025Նախագիծ. կփոխվի նախադպրոցական հաստատությունների լիցենզավորման կարգըԿրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը հանրային քննարկման է ներկայացրել լիցենզիայի տրամադրման կարգերում փոփոխություն և լրացում կատարելու նախագիծը։ Նախարարությունից հայտնում են՝...
14:56 02/05/2025«Կյանքիդ ամեն օրն ապրիր կայֆի մեջ» կարգախոսով բիզնես քոուչ Արտեմին Բալիի հյուրանոցում մահացած են գտելԴեպքի վայր է կանչվել ոստիկանություն, ջարդել են սենյակի դուռը
14:42 02/05/2025Վճռաբեկ դատարանը վարույթ է ընդունել Վերմիշյանի գործով ներկայացրած բողոքըՎճռաբեկ դատարանը վարույթ է ընդունել Վերմիշյանի գործով փաստաբանի ներկայացրած բողոքը։ «Սա կարևոր քայլ էր Վահագն Վերմիշյանի իրավունքների զանգվածային խախտումները վերջնականապես վերացնելու ճանապարհին։...
14:23 02/05/2025«Ձախողում, խայտառակություն» և զրո մեղադրյալ. ԱՆԻՖ-ի ծրագրերը՝ ամփոփՀայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդը՝ ԱՆԻՖ-ը, ստեղծվեց 2019-ին՝ մեծ ակնկալիքներով, որ երկրի տնտեսության մեջ ներգրավելու է օտարերկրյա մեծ ներդրումներ, խթանելու է խոշոր նախագծեր և զարգացնելու...
13:50 02/05/2025Հոկտեմբերյանի բաժնի ոստիկանների կողմից քաղաքացուն խnշտանգելnւ դեպքով նախաձեռնվել է քրեական վարույթՆԳՆ ոստիկանության Հոկտեմբերի բաժնի ծառայողների կողմից քաղաքացուն բռնության ենթարկելու դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 450-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ կետի հատկանիշներով...
13:31 02/05/2025Դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանի կալանավորման որոշումը կբողոքարկվի վերաքննության կարգով. Էրիկ ԱլեքսանյանՀաշվի առնելով թե գործի փաստական հանգամանքները և թե Արտուշ Գաբրիելյանի անձնական հատկանիշները, որն անշուշտ նրա օրինական վարքագիծն ապահովող հանգամանքներն են, Դատարանը ուներ բավարար հիմքեր կիրառելու այլընտրանքային խափանման միջոցներ
12:51 02/05/2025ՊԵԿ պաշտոնատար անձ է ձերբակալվելՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում երկու անձ է ձերբակալվել խոշոր չափերով կաշառք ստանալու և կաշառք տալու կասկածանքներով: Հակակոռուպցիոն կոմիտեին լրատվամիջոցներից հայտնել են,...
11:12 02/05/2025Ֆինանսների նախարարը՝ կոռուպցիոն գործարքներ կատարելու մասին«Մտահոգություններ չունեմ, փաստաբանների կողմից ներկայացված փաստերը վերցված են իմ հայտարարագրից, դա այն է, ինչ հայտարարագրել եմ»,- ասուլիսում ասաց ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը՝ պատասխանելով...
10:35 02/05/2025Մալթայի ափերի մոտ խորտակվում է Գազա մարդասիրական օգնություն տեղափոխող նավըAl Jazeera հեռուստաալիքը պնդում է, որ հարձակումն իրականացվել է իսրայելական անօդաչու թռչող սարքի միջոցով

17:32 19/10/2016Armenia’s amended Electoral Code envisages imprisonment for intentionally false report about electoral fraudFive political fractions represented in Armenia’s National Assembly came to a compromise over the country’s Electoral Code, Davit Harutyunyan, Chief of RA Government Staff stated, who acted as the...
12:26 18/10/2016Amendments to Armenia’s Code on Subsoil adoptedArmenia’s National Assembly adopted draft law on making amendments and supplements to the Code on Subsoil of the Republic of Armenia during its extraordinary session held today in Yerevan.
12:54 17/10/2016Senior tax inspector arrested for taking significant amount of bribesDue to the investigative measures carried out by the RA National Security service G. B., Senior Inspector of the Tax Control Division of Mashtots Tax Inspectorate of State Revenue Committee, was...
14:13 14/10/2016A criminal case initiated on crash of bus travelling from Moscow to YerevanOn October 14 at about 04:30 by Moscow time in North Ossetia - at 6 km distance from Beslan city the bus that was travelling from Moscow to Yerevan crashed, Armenia’s Investigative Committee reported.
17:05 10/10/2016Yazidi human rights activist Nadia Murad awarded Václav Havel PrizeThe fourth Václav Havel Human Rights Prize – which honours outstanding civil society action in defence of human rights – has been awarded to Yazidi human rights activist Nadia Murad.
17:20 06/10/2016Public benefit completely ignored in our state, Gagik Jhangiryan saysShould any state body in Armenia have the right to go to court to defend the public benefit, Gagik Jhangiryan asked to the Armenian Minister of Justice Arpine Hovhannisyan during the hearing of the...
10:55 03/10/2016Gulen’s brother detained in TurkeyTurkish police have arrested the brother of US-based self-exiled cleric Fethullah Gulen, who Ankara accuses of masterminding a failed military coup in July, RT writes.
14:59 01/10/2016NGOs declared October 1 as National Day against Domestic ViolenceNumber of Armenian NGOs has declared October 1 as National Day against Domestic Violence, thus voicing up their concern over that harmful practice in the country.
13:48 01/10/2016Armenian President signed the Law on making amendments to the Government StructureArmenian President Serzh Sargsyan has signed the Law of the Republic of Armenia on making amendments to the government structure, press department of the President’s Office reported.
18:54 30/09/2016Sculptor Nune Tumanyan's accidental discovery and “personal investigation”A year ago, sculptor Nune Tumanyan's casually discovered a sculpture similar to her “Serenity” (2005) on Facebook.
14:41 29/09/2016New list of members and regulations on activities of Expert Council on Prevention of Torture to RA Ombudsman establishedBy the decision of the Human Rights Defender of the Republic of Armenia of September 28, 2016, the Expert Council on Prevention of Torture to the Defender has been established, by the new list of...
14:35 29/09/2016Azerbaijan: Constitutional Referendum held in atmosphere of total falsifications and detention of activistsConstitutional Referendum in Azerbaijan was not compatible with the country’s international obligations, AnarMammadli – the head of the Election Monitoring and Democracy Studies Center – told the...
13:26 27/09/2016Law enforcement bodies should check “Forpostart production” activity, Pipoyan saysFollowing the cancelation of Leningrad band’s concert planned on October 19 in Yerevan, Babken Pipoyan, Chairman of Informed and Protected Consumer NGO, suggests checking the activity of “Forpostart...
19:10 26/09/2016Preliminary investigation of the criminal case over obstructing “Azatutyun” reporter's professional activities overBased on the evidence obtained in the scope of the criminal case investigated over the incidents occurred in Sari tagh district of Yerevan city on 29 July night of 30, a charge was brought against...
12:34 26/09/2016Criminal case initiated concerning NKD DA serviceman’s murder by adversarySecond garrison unit of General Military Investigative Department initiated a criminal case on the murder of NKR Defence Army soldier, Sevak Khachatryan by the adversary.
10:56 26/09/2016Swiss endorse new surveillance powersSwiss voters have given a strong approval to a law on new surveillance powers for the intelligence agencies, BBC reports.
18:33 24/09/2016Singapore launches mobile app in fight against terrorismPrime Minister of Singapore, Lee Hsien Loong launched a new mobile app on Saturday that would allow the police and Singapore Civil Defence Force (SCDF) to send important alerts to the public during...
16:27 23/09/2016Leningrad’s concert cancelled in YerevanCitizens trying to buy tickets for Leningrad band’s concert say that those tickets won’t be delivered.
15:53 21/09/2016Turkey attack: Man shot at Israel embassy in AnkaraA man wielding a knife has been shot and wounded by security officials outside Israel's embassy in the Turkish capital, Ankara, BBC writes.