15:15 25/04/2025Սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ կատարելու մեղադրանքով 57-ամյա հետախուզվողը հայտնաբերվեցՀամայնքային ոստիկանության Արմավիրի բաժնի ծառայողներն օպերատիվ տեղեկություններն իրացնելիս ապրիլի 23-ի ժամը 15.20-ին Արմավիր քաղաքում հայտնաբերել և բաժին են տեղափոխել Քրեական ոստիկանության Գեղարքունիքի...
15:03 25/04/2025Մի ասֆալտ են անում, որի համար վերցրած պարտքերն էլի ժողովուրդն է մարում. Փաստաբան«Կա՞ մարդ, որ այս իշխանությունների 7 տարվա «հակակոռուպցիոն» քաղաքականության ու «թալանի վերադարձի» արդյուքներով զգացել է հանրային օգուտը»,-անդրադառնալով ապօրինի ծագման գույքի բռնագանձման մասին...
13:05 25/04/202538 երթուղու ավտոբուսի վարորդի դանակահարության դեպքը բացահայտվել էԱպրիլի 23-ին ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն հիվանդանոցից հաղորդում էր ստացվել, որ կտրած-ծակած վնասվածքներով բուժօգնության է տեղափոխվել 51-ամյա տղամարդ: ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ,...
12:29 25/04/2025ՊԵԿ-ը կանխել է մաքսային հսկողությունից թաքցված 7300 տուփ ծխախոտի ներմուծման փորձՊԵԿ ներքին անվտանգության վարչություն օպերատիվ տեղեկություններ էին ստացվել, որ ԻԻՀ-ից մուտք գործող բեռնատարում առկա է մաքսային հսկողությունից թաքցված ապրանք: Պետական սահմանի ցամաքային անցման կետերում...
12:17 25/04/2025Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի մասով երկու տարբեր վարույթներ կան. Գլխավոր դատախազԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի մասով քրեական վարույթ և ապօրինի գույքի բռնագանձման հայցադիմում կա: ԱԺ Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում ասաց գլխավոր դատախազ Աննա...
11:46 25/04/2025Մանկահասակ երեխայի մարմինն այրելու փաստով քրեական վարույթ է հարուցվել բուժաշխատողի կողմից պարտականությունները ոչ պատշաճ կատարելու հատկանիշներովՎերարտադրողական առողջության պերինատալոգիայի, գինեկալոգիայի հանրապետական ինստիտուտում երեխայի մահվան առեղծվածային դեպքի առթիվ ապրիլի 17-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական...
11:30 25/04/2025Կհիշե՞ք գեթ մի քանի դեպքեր, երբ կալանավորված հակաիշխանականի նկատմամբ դատախազությունը միջնորդել է վերացնել խափանման միջոցը. Մինասյանը՝ Վարդապետյանին431 քրեական վարույթ՝ 30 % դատախազության կողմից վերադարձվել է լրացուցիչ քննության, ինչը կարող է լինել հանրային միջոցների անհարկի վատնում
11:05 25/04/20252024-ին բանակում ծառայության հետ կապված հանգամանքներում արձանագրվել է 27 զինծառայողի մաhվան դեպք. Վարդապետյան«2024 թվականի ընթացքում Հայաստանի Զինված ուժերի ու այլ զորքերի զորամասերում արձանագրվել է 2093 դեպք»,- ԱԺ Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում ասաց գլխավոր դատախազ Աննա...
08:54 25/04/2025Ապրիլի 26-ին կլրանա Փաշինյանի շարասյան կողմից Սոնա Մնացականյանին սպանելու երեք տարին. Չեմ պատրաստվում հաշտ լինել սրա հետ«Ամսի 26-ին լրանում է Նիկոլի շաՌասյան կողմից վրաերթի ենթարկված Սոնա Մնացականյանի ու նրա դեռ չծնված երեխայի մահվան երրորդ տարելիցը։ Այս երեք տարիների ընթացքում դատական նիստերը գումարվում են խիստ...
23:06 24/04/2025Արթուր Ալեքսանյանի եղբայրը երկու մանկահասակ երեխայի է վրաերթի ենթարկելՆԳՆ խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը մեզ հետ զրույցում հաստատեց, որ Գյումրի քաղաքի այդ հատվածում վրաերթ է տեղի ունեցել
14:32 24/04/2025Արցախի նախագահները մինչև վերջ մնացել են, չեն ցանկացել դուրս գալ, մինչև բոլորը դուրս չգան. Կարեն ՍարգսյանՆա շատ վատ գնահատեց փաստը, որ ներկայում Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը և մոտ երկու տասնյակ հայեր գտնվում են Բաքվի բանտերում
13:43 24/04/2025Մեր այստեղ գտնվելը հաստատում է մեր կամքը և վճառականությունը հասնելու ոչ միայն Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչմանը, այլև նրա դատապարտմանը.Ավետիք ՉալաբյանԵթե Թուրքիան չի ճանաչում ցեղասպանությունը, չի փորձում մեղմել դրա հետևանքները, նշանակում է այդ պետությունը անկեղծ չի, նշանակում է շարունակում է դիտարկել հայերին որպես ցեղասպանության օբյեկտ
12:59 24/04/2025Էմանուել Մակրոնը հայերեն գրառմամբ անդրադարձել է Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցինՇարունակենք գործել՝ Մարդկության անունից, հանուն Ճշմարտության և Արդարության
12:26 24/04/2025Թուրքիայի քաղաքականությունը չի փոխվել,Արցախում էլ ցեղասպանություն կատարվեց. Խուան Պաբլո Վիչիջյան«Այստեղ ենք, որպեսզի աշխարհը իմանա, թե ինչ են արել թուրքերը հայերի հետ և ինչպես 110 տարի հետո էլ բան չի փոխվել»,-ծիծեռնակաբերդում հայտարարեց արգենտինահայ Խուան Պաբլո Վիչիջյանը։ Նա նշեց, որ...
11:28 24/04/2025Առեղծվածային դեպք Երևանում. Մայրը հայտնել է, որ մանկահասակ երեխայի մարմինն այրել ենԱպրիլի 17-ին ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Մաշտոցի բաժնում տեղեկություն...
10:40 24/04/2025Մեդվեդևը հայտարարել է օտարերկրյա քրեական իրավասությունից Պուտինի անձեռնմխելիության մասինՌուսաստանի Դաշնության նախագահը, լինելով ինքնիշխան պետության ղեկավար, օգտվում է օտարերկրյա քրեական իրավասությունից բացարձակ անձեռնմխելիությունից
10:38 24/04/2025Դրոշի այրումը համարվում է անձի բողոքի արտահայտման իրավաչափ եղանակ. ՓաստաբանՓաստաբան Վարազդատ Հարությունյանը, անդրադառնալով Ցեղասպանության տարելիցի նախօրեին Թուրքիայի դրոշն այրելու շուրջ քննադատաություններին, գրում է.
23:38 23/04/2025Վրեժխնդրություն է ինքնիշխան հզոր երկիր ունենալը. Տեր Նաթան արքեպիսկոպոս Հովհաննիսյանը՝ Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրից«Այս տարիներին աշխարհից պահանջել ենք ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը, ոչ թե փարատելու համար մեր ցավը, և մեր կորուստը միայն, այլ դատապարտելու ցեղասպանությունը, որ ուրիշների կողմից այլևս նման...
23:06 23/04/2025Ջահերով երթի մասնակիցները հասան Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրՉնայած չդադարող անձրևին երթը նախկինների նման բազմամարդ է
22:13 23/04/202520-ամյա երիտասարդը հարձակվել է ՌԴ քաղաքացու վրա, ծեծի ենթարկել և փորձել խեղդել նրանՈստիկանության Կենտրոնական բաժնի ծառայողները պարզել են, որ կասկածյալը մարզերից մեկի բնակիչ 20-ամյա Գևորգ Ա․-ն է

20:42 26/07/2016Relatives were denied meeting with hospitalized gunmen, RA Human Rights Defender commentsThe Office of Armenia’s Human Rights Defender commented on the situation in Erebuni Medical Center, where the police officers denied the meeting between the wounded members of the armed group and...
20:05 26/07/2016More police forces accumulated at Khorenatsi Street5 minibuses and a dozen of buses carrying additional police forces arrived at Khirenatsi Street, near the seized patrol police regiment.
18:25 26/07/2016NSS will have to resort to tougher measures as dictated by specific situationThe National Security Service (NSS) has issued the following statement: “Despite the numerous calls to avoid committing new crimes, members of the armed group, who seized the Police HQ, continue...
16:57 26/07/2016Wounded members of “Daredevils of Sassoun” provided with services of public defendersThe Office of Public Defender has provided two wounded members of “Daredevils of Sassoun” group, Ashot Petrosyan and Hovhannes Harutyunyan with services of public defenders, who are already at...
16:31 26/07/2016RA Police demands actual leaders of assembly to transfer the assembly to another place within shortest possible timeThe Police of the Republic of Armenia issued a statement concerning unnotified assemblies organized at Khorenatsi Str.
11:58 26/07/201619 killed in knife attack in JapanA total of 19 people were killed and 25 others injured in a knife attack Tuesday morning at a facility for the mentally impaired in Sagamihara, The Japan News reports.
11:51 26/07/2016RA Police statement: Law enforcers opened fire on the car tiresRA Police issued a statement and published a video concerning the events at Khorenatsi Str. on July 25. “Late in the evening of July 25, between 10 p.m. and midnight, the armed group members in the...
11:30 26/07/2016Erdogan says Turkish people want death penalty reintroducedTurkey’s president, Recep Tayyip Erdogan, said his government would ensure that the Turkish people’s “call” to reinstate the death penalty in wake of the failed coup is heard despite the EU’s warning...
11:07 26/07/2016Yerevan standoff: Two members of “Daredevils of Sassoun” wounded as a result of their provocationsFounding Parliament has issued a statement, according to which, around 2:00 am on July 26, the police, allegedly, “opened fire [at Khorenatsi Str.] wounding members of “Daredevils of Sassoun”, Ashot...
20:56 25/07/2016Charges pressed for using violence against policemen performing their official dutiesArmenia’s Investigative Committee reports that preliminary investigation of the criminal case initiated on violence used against police officers performing their official duties on the evening of...
20:29 25/07/2016Investigative Committee: Charge pressed against 6 persons for being involved in mass disordersArmenia’s Investigative Committee reports that preliminary investigation of the criminal case initiated on mass disorders implemented on July 20 is ongoing in General Department of Investigation of...
13:58 25/07/2016Yerevan standoff: NSS call to those at Erebuni Police HQ«Today a call with the following content was made available to those in the [Erebuni] police station», - Ashot Aharonyan, the Head of the Public Relations and Information Department of the RA Police,...
11:53 25/07/2016Turkey issues detention warrant for 42 journalistsThe Turkish government has issued detention warrants for 42 journalists suspected of having links to the failed military coup on July 15, NTV reported Monday, RT reports.
11:39 25/07/2016Yerevan Standoff: Alek Yenikomshian on expectations of negotiatorMember of “New Armenia” movement, Alek Yenikomshian told the reporters that it’s been over 30 hours that members of “Daredevils of Sassoun” have been deprived of electricity, medical assistance and...
10:13 25/07/2016No incidents recorded at night at Erebuni Police HQIt’s been over a week, that members of “Daredevils of Sassoun” group have taken over the Police HQ at Khorenatsi Str.
18:42 23/07/2016Members of the armed group rejected reports about their surrender“Daredevils of Sasuon”, who have seized the patrol police regiment in Yerevan’s Erebouni district, rejected the reports about their surrender to the authorities, member of the armed group Varuzhan...
15:36 23/07/2016Lawyers may appeal to ECHRLawyers encountered some obstacles during the ongoing events at Khorenatsi Str., when people were subjected to mass detention by the police, lawyers of the Chamber of Advocates of Armenia, Arsen...
14:16 23/07/2016Senior police officers held hostage releasedSenior police officers, Vardan Yeghiazaryan and Valery Osipyan held hostage by members of “Daredevils of Sassoun” armed group since July 17, have been released, Pastinfo reports.
14:14 23/07/2016Regressive constitutional amendments lead Azerbaijan to totalitarianism, expert saysWell-known Azerbaijani legal expert and lawyer Fuad Agayev believes that if approved, the Project of Referendum Act will have a negative impact on providing rights and freedoms and the principle of...
12:11 23/07/2016Vitaly Balasanyan on conditions of releasing two senior police officers held hostageMediator of negotiations between members of “Daredevils of Sassoun” armed group and law enforcement units, Vitaly Balasanyan told Shant TV about the agreement reached and the implementation of...