15:15 25/04/2025Սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ կատարելու մեղադրանքով 57-ամյա հետախուզվողը հայտնաբերվեցՀամայնքային ոստիկանության Արմավիրի բաժնի ծառայողներն օպերատիվ տեղեկություններն իրացնելիս ապրիլի 23-ի ժամը 15.20-ին Արմավիր քաղաքում հայտնաբերել և բաժին են տեղափոխել Քրեական ոստիկանության Գեղարքունիքի...
15:03 25/04/2025Մի ասֆալտ են անում, որի համար վերցրած պարտքերն էլի ժողովուրդն է մարում. Փաստաբան«Կա՞ մարդ, որ այս իշխանությունների 7 տարվա «հակակոռուպցիոն» քաղաքականության ու «թալանի վերադարձի» արդյուքներով զգացել է հանրային օգուտը»,-անդրադառնալով ապօրինի ծագման գույքի բռնագանձման մասին...
13:05 25/04/202538 երթուղու ավտոբուսի վարորդի դանակահարության դեպքը բացահայտվել էԱպրիլի 23-ին ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն հիվանդանոցից հաղորդում էր ստացվել, որ կտրած-ծակած վնասվածքներով բուժօգնության է տեղափոխվել 51-ամյա տղամարդ: ՆԳՆ ոստիկանության հաղորդմամբ,...
12:29 25/04/2025ՊԵԿ-ը կանխել է մաքսային հսկողությունից թաքցված 7300 տուփ ծխախոտի ներմուծման փորձՊԵԿ ներքին անվտանգության վարչություն օպերատիվ տեղեկություններ էին ստացվել, որ ԻԻՀ-ից մուտք գործող բեռնատարում առկա է մաքսային հսկողությունից թաքցված ապրանք: Պետական սահմանի ցամաքային անցման կետերում...
12:17 25/04/2025Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի մասով երկու տարբեր վարույթներ կան. Գլխավոր դատախազԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի մասով քրեական վարույթ և ապօրինի գույքի բռնագանձման հայցադիմում կա: ԱԺ Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում ասաց գլխավոր դատախազ Աննա...
11:46 25/04/2025Մանկահասակ երեխայի մարմինն այրելու փաստով քրեական վարույթ է հարուցվել բուժաշխատողի կողմից պարտականությունները ոչ պատշաճ կատարելու հատկանիշներովՎերարտադրողական առողջության պերինատալոգիայի, գինեկալոգիայի հանրապետական ինստիտուտում երեխայի մահվան առեղծվածային դեպքի առթիվ ապրիլի 17-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական...
11:30 25/04/2025Կհիշե՞ք գեթ մի քանի դեպքեր, երբ կալանավորված հակաիշխանականի նկատմամբ դատախազությունը միջնորդել է վերացնել խափանման միջոցը. Մինասյանը՝ Վարդապետյանին431 քրեական վարույթ՝ 30 % դատախազության կողմից վերադարձվել է լրացուցիչ քննության, ինչը կարող է լինել հանրային միջոցների անհարկի վատնում
11:05 25/04/20252024-ին բանակում ծառայության հետ կապված հանգամանքներում արձանագրվել է 27 զինծառայողի մաhվան դեպք. Վարդապետյան«2024 թվականի ընթացքում Հայաստանի Զինված ուժերի ու այլ զորքերի զորամասերում արձանագրվել է 2093 դեպք»,- ԱԺ Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում ասաց գլխավոր դատախազ Աննա...
08:54 25/04/2025Ապրիլի 26-ին կլրանա Փաշինյանի շարասյան կողմից Սոնա Մնացականյանին սպանելու երեք տարին. Չեմ պատրաստվում հաշտ լինել սրա հետ«Ամսի 26-ին լրանում է Նիկոլի շաՌասյան կողմից վրաերթի ենթարկված Սոնա Մնացականյանի ու նրա դեռ չծնված երեխայի մահվան երրորդ տարելիցը։ Այս երեք տարիների ընթացքում դատական նիստերը գումարվում են խիստ...
23:06 24/04/2025Արթուր Ալեքսանյանի եղբայրը երկու մանկահասակ երեխայի է վրաերթի ենթարկելՆԳՆ խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը մեզ հետ զրույցում հաստատեց, որ Գյումրի քաղաքի այդ հատվածում վրաերթ է տեղի ունեցել
14:32 24/04/2025Արցախի նախագահները մինչև վերջ մնացել են, չեն ցանկացել դուրս գալ, մինչև բոլորը դուրս չգան. Կարեն ՍարգսյանՆա շատ վատ գնահատեց փաստը, որ ներկայում Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը և մոտ երկու տասնյակ հայեր գտնվում են Բաքվի բանտերում
13:43 24/04/2025Մեր այստեղ գտնվելը հաստատում է մեր կամքը և վճառականությունը հասնելու ոչ միայն Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչմանը, այլև նրա դատապարտմանը.Ավետիք ՉալաբյանԵթե Թուրքիան չի ճանաչում ցեղասպանությունը, չի փորձում մեղմել դրա հետևանքները, նշանակում է այդ պետությունը անկեղծ չի, նշանակում է շարունակում է դիտարկել հայերին որպես ցեղասպանության օբյեկտ
12:59 24/04/2025Էմանուել Մակրոնը հայերեն գրառմամբ անդրադարձել է Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցինՇարունակենք գործել՝ Մարդկության անունից, հանուն Ճշմարտության և Արդարության
12:26 24/04/2025Թուրքիայի քաղաքականությունը չի փոխվել,Արցախում էլ ցեղասպանություն կատարվեց. Խուան Պաբլո Վիչիջյան«Այստեղ ենք, որպեսզի աշխարհը իմանա, թե ինչ են արել թուրքերը հայերի հետ և ինչպես 110 տարի հետո էլ բան չի փոխվել»,-ծիծեռնակաբերդում հայտարարեց արգենտինահայ Խուան Պաբլո Վիչիջյանը։ Նա նշեց, որ...
11:28 24/04/2025Առեղծվածային դեպք Երևանում. Մայրը հայտնել է, որ մանկահասակ երեխայի մարմինն այրել ենԱպրիլի 17-ին ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Մաշտոցի բաժնում տեղեկություն...
10:40 24/04/2025Մեդվեդևը հայտարարել է օտարերկրյա քրեական իրավասությունից Պուտինի անձեռնմխելիության մասինՌուսաստանի Դաշնության նախագահը, լինելով ինքնիշխան պետության ղեկավար, օգտվում է օտարերկրյա քրեական իրավասությունից բացարձակ անձեռնմխելիությունից
10:38 24/04/2025Դրոշի այրումը համարվում է անձի բողոքի արտահայտման իրավաչափ եղանակ. ՓաստաբանՓաստաբան Վարազդատ Հարությունյանը, անդրադառնալով Ցեղասպանության տարելիցի նախօրեին Թուրքիայի դրոշն այրելու շուրջ քննադատաություններին, գրում է.
23:38 23/04/2025Վրեժխնդրություն է ինքնիշխան հզոր երկիր ունենալը. Տեր Նաթան արքեպիսկոպոս Հովհաննիսյանը՝ Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրից«Այս տարիներին աշխարհից պահանջել ենք ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը, ոչ թե փարատելու համար մեր ցավը, և մեր կորուստը միայն, այլ դատապարտելու ցեղասպանությունը, որ ուրիշների կողմից այլևս նման...
23:06 23/04/2025Ջահերով երթի մասնակիցները հասան Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրՉնայած չդադարող անձրևին երթը նախկինների նման բազմամարդ է
22:13 23/04/202520-ամյա երիտասարդը հարձակվել է ՌԴ քաղաքացու վրա, ծեծի ենթարկել և փորձել խեղդել նրանՈստիկանության Կենտրոնական բաժնի ծառայողները պարզել են, որ կասկածյալը մարզերից մեկի բնակիչ 20-ամյա Գևորգ Ա․-ն է

18:07 02/04/2021Айк Алумян – судье: Прекратите уголовное преследование по статье 300.1 УК Армении прямо сейчасВ суде общей юрисдикции города Ереван (резиденция в Шенгавите), под председательством судьи Анны Данибекян, немногим ранее возобновилось заседание по делу о предполагаемом свержении конституционного...
16:50 02/04/2021Омбудсмен Арцаха: Совершенные Баку в апреле 2016 года зверства не удостоились должного осуждения международного сообществаОфис Защитника прав человека (омбудсмена) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) выступил с заявлением по случаю 5-й годовщины военной агрессии Азербайджана против Арцаха в апреле...
15:19 02/04/2021Юрий Хачатуров, Сейран Оганян и их адвокаты покинули зал судаПроходящие по делу о предполагаемом свержении конституционного строя Юрий Хачатуров, Сейран Оганян и их адвокаты – Мигран Погосян и Карен Межлумян после перерыва в зал суда не явились.
15:04 02/04/2021Арпине Ованнисян: Генпрокурор РА – предательБывший министр юстиции РА, бывший заместитель председателя НС Арпине Ованнисян пишет: «Генпрокурор РА - предатель.
12:26 02/04/2021В Административном суде началось судебное заседание по делу Оника ГаспарянаВ Административном суде под председательством судьи Мгера Петросяна началось предварительное судебное заседание по делу освобожденного от должности заместителя начальника Генштаба вооруженных сил...
20:28 01/04/2021Суд обсудит ходатайство о прекращении уголовного преследования в отношении Р. Кочаряна по статье 300․1Завтра, в 13:00, 2 апреля, в суде общей юрисдикции города Еревана под председательством Анны Данибекян состоится очередное заседание по делу о предполагаемом свержении конституционного строя.
14:32 01/04/2021Парламент Армении в первом чтении одобрил поправки в Избирательный кодексНациональное Собрание Армении на заседании в четверг, 1 апреля, в первом чтении приняло законопроект о внесении изменений и дополнений в конституционный закон «Избирательный кодекс Республики...
13:59 01/04/2021Энтони Блинкен: Отстаивание прав человека повсюду отвечает интересам СШАВласти США намерены привлекать к ответственности виновных в нарушении прав человека по всему миру, в том числе посредством санкций.
12:56 01/04/2021Ара Сагателян: Генпрокуратура Армении обратилась в Кассационный суд в результате давленияГенпрокуратура Армении обжаловала в Кассационном суде решение Апелляционного суда об освобождении бывшего руководителя аппарата НС, экс-директора Центра общественных связей и информации аппарата...
10:22 01/04/2021Российский оппозиционер Алексей Навальный объявил голодовкуАлексей Навальный объявил голодовку. Об этом оппозиционный политик, находящихся в заключении в исправительной колонии Покрова (Владимирская область), написал в Instagram. "Я объявил голодовку с...
10:02 01/04/2021Ерванд Варосян: Анна джан, обратитесь к адвокатуАдвокат Ерванд Варосян пишет: «Я прочитал опубликованное на странице Амрама Макиняна постановление по политико-правовому фарсу «Совершенно нормально, что постановления по обвинению пишет помощник...
18:12 31/03/2021Макинян: Опубликую копию постановления СНБ об отказе в возбуждении уголовного дела…Адвокат Амрам Макинян пишет: «Чуть позже я опубликую копию постановления Следственного департамента СНБ об отказе в возбуждении уголовного дела по делу помощницы Никола Пашиняна Анны Вардапетян…...
15:21 31/03/2021Арман Татоян: Мы не должны позволять одурманить себя ложным азербайджанским миромЗащитник прав человека (Омбудсмен) РА Арман Татоян пишет: «Мир - наивысшая ценность для нас, но мы не должны позволять одурманить себя ложным азербайджанским миром.
14:22 31/03/2021Задержанного по подозрению в шпионаже российского военного выдворят из ИталииИтальянское руководство выдворит из страны задержанного по подозрению в шпионаже российского военного, пишет Corriere della Sera.
13:14 31/03/2021Адвокат Роберта Кочаряна: Если бы закон предусматривал, что человек может быть оправдан 10 раз, будьте уверены – он был бы оправдан«Конституционный суд Армении постановил, что статья 300.1 Уголовного кодекса РА противоречит Конституции и недействительна.
11:47 31/03/2021Азербайджан: очередной случай публикации секс-видео – против лидера оппозицииВ Азербайджане в социальных сетях была опубликована личная видеозапись, на которой, предположительно, заснята дочь лидера азербайджанской оппозиции Джамиля Гасанли.
17:34 30/03/2021Рубен Меликян: Пустые стулья прокуроров - символ всего этого трехлетнего фарсаПравозащитник, бывший Защитник прав человека Арцаха, бывший заместитель министра юстиции Рубен Меликян, касаясь сегодняшнего судебного заседания по делу о предполагаемом свержении конституционного...
16:58 30/03/2021Вардеванян: Прокуроры побоялись прийти на судебное заседание«Прокуроры, которые всегда дерзко выступали на судебных заседаниях, даже говорили, что они не используемы, а пользующиеся, сегодня даже не явились на заседание суда», - после окончания судебного...
16:25 30/03/2021Мигран Погосян: Я не вижу мотивации у Анны Данибекян руководствоваться законностью«Правовая возможность для предъявления нового обвинения отсутствует. Следовательно, с правовой точки зрения я исключаю предъявление нового обвинения », - после судебного заседания по делу о...