17:54 23/04/2025Թանկ ուղեվարձի դեմ հանրային ընդվզում կա, բայց առաջվա պես աղմուկ չկա. Բաբկեն ՊիպոյանՀասարակական տրանսպորտի ուղեվարձի թանկացման դեմ քաղաքացիների բոյկոտը տարբեր ձևերով շարունակվում է։ Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց «Իրազեկ և պաշտպանված սպառող» ՀԿ նախագահ Բաբկեն Պիպոյանը։...
15:19 23/04/2025Ժուլի Կուտուղիեղ. Փաստաբանների նկատմամբ հարձակումները, ոտնձգություններն ավելացել են«Փաստաբանների նկատմամբ հարձակումները, ոտնձգություններն ավելացել են, ինչը մտահոգիչ է»,-Երևանում կայացած «Փաստաբանի մասնագիտության պաշտպանության մասին կոնվենցիա․ կարիքը և ակնկալիքները» թեմայով...
15:21 23/04/2025Լավ եղեք, պինդ եղեք, մեր մասին մի՛ մտածեք. Դավիթ Բաբայանի արձագանքը՝ ադրբեջանական ԶԼՄ-ների տարածած հայտարարություններինՆրանք մեկնաբանել են մի ձև, ես ասել եմ լրիվ հակառակ բան:
15:03 23/04/2025Վարորդներից մեկը դանակահարել է 38 երթուղու ավտոբուսի վարորդինԱյսօր միջադեպ է տեղի ունեցել թիվ 38 երթուղին սպասարկող վարորդի և մեկ այլ տրանսպորտային միջոցի վարորդի միջև։ Երևան ավտոբուս ՓԲԸ խոսնակ Գեղամ Աստարյանը տեղեկացնում է, որ քիչ առաջ Տիգրան Մեծի պողոտայում...
14:30 23/04/2025Առաջին եռամսյակում լրագրողների հանդեպ ճնշումներն առավելապես իրականացվել են իշխանության ներկայացուցիչների կողմից. ԽԱՊԿ2025թ. 1-ին եռամսյակի ընթացքում արձանագրվել է լրագրողների ու լրատվամիջոցների իրավունքների տարատեսակ խախտումների 56 դեպք։ Դրանցից 2-ը ֆիզիկական բռնություններ են, 25-ը՝ տարբեր այլ ճնշումներ, 29-ը՝...
13:27 23/04/2025Ցորի հրետանավորների զոհվելու գործով դատական նիստը հետաձգվեց44-օրյա պատերազմում Ցորի Դ-20 դիվիզիոնի 20 զինծառայողների զոհվելու գործով Վերաքննիչ քրեական դատարանում նիստը հետաձգվեց։ Ջալալ Հարությունյանի պաշտպանները կրիչը չէին կցել բողոքին։ Նախագահող դատավոր...
12:55 23/04/2025Ջալալ Հարությունյանը դատական նիստին չի ներկայացելՊԲ նախկին հրամանատար Ջալալ Հարությունյանը Վերաքննիչ դատարանում այսօրվա նշանակած նիստին չի ներկայացել։ Ըստ հաղորդած տեղեկությունների, նա դատարան չի եկել առողջական խնդիրներով պայմանավորված, սակայն դեմ...
12:35 23/04/2025ՈՒՂԻՂ. Վերաքննիչում ընթանում է Ջալալ Հարությունյանի գործով նիստըՎերաքննիչ դատարանում քիչ անց կմեկնարկի Արցախի ՊԲ նախկին հրամանատար Ջալալ Հարությունյանի գործով դատական նիստը։ 44-օրյա պատերազմում Ցորի Դ-20 դիվիզիոնի 20 զինծառայողների զոհվելու գործով ընդհանուր...
12:23 23/04/2025Պարադոքսալ կարող է հնչել, երբ ասում ենք, որ փաստաբանը պաշտպանության կարիք ունի. Արա Զոհրաբյանը«Պարադոքսալ կարող է հնչել, երբ ասում ենք, որ փաստաբանը պաշտպանության կարիք ունի։ Բայց բոլոր երկրներում էլ փաստաբանները, ցավոք, ենթարկվում են ճնշումների թե պետական մարմինների, թե անհատների...
11:29 23/04/2025Կոնվենցիայի ընդունումից հետ փաստաբանների իրավունքների պաշտպանությանը կհետևի մոնիտորիգնի խումբըԵվրամիությունը, Եվրոպայի խորհուրդը տարբեր կառույցների հետ համագործակցությամբ մշակել են փաստաբանների իրավունքների պաշտպանության կոնվենցիան, որտեղ ամրագրված են այն հիմնական սկզբունքները, որոնք...
09:51 23/04/2025Շիրակի համայնքապետարաններից մեկի աշխատակիցը խարդախությամբ հափշտակել է շուրջ 50 մլն դրամՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում...
21:46 22/04/2025Խոշոր ավտովթար ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության ուղեկցող գնդին պատկանող «Газель»-ի մասնակցությամբՎթարի փաստով ՊԾ Երևան քաղաքի գնդում փաստաթղթեր են ձևակերպվում, որտեղ էլ պարզում են վարորդների ինքնությունը
20:26 22/04/2025Բաքվում շարունակվում է Ռուբեն Վարդանյանի շինծու դատըԲաքվում շարունակվում է ապօրինաբար պահվող Արցախի նախկին ռազմաքաղաքական ղեկավարների գործով շինծու դատավարությունը։ Այսօր՝ Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի գործով «դատավարության» նիստում...
17:44 22/04/2025Անհետ կորածների թիվը նվազել է, քննիչներն աշխատանք են կատարել. Քննչական կոմիտեի նախագահ«Հանցագործության մասին հաղորդումը պետք է պատշաճ լինի։ Պետք է ուսումնասիրվեն տեսագրությունները, կհասկանանք՝ ինչի մասին է խոսքը»,- Ազգային ժողովում ասաց Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանը՝ ի...
17:39 22/04/2025Երեխան գրկին մեքենա վարող քաղաքացին հայտնաբերվել է. ՆԳՆ ՈստիկանությունՈստիկանությունից հաղորդագրություն է տարածվել, որում ասվում է. «Օրերս սոցցանցերում տեսանյութ էր հրապարակվել. վարորդը երթևեկում էր չամրակապված ու մանկահասակ երեխան գրկին։ Արմավիրի պարեկները պարզել են...
17:41 22/04/20256 կիլոգրամից ավելի մարիխուանա․ Իրացնողը կալանավորվել էԱպրիլի 18-ին Քրեական ոստիկանության Վայոց ձորի մարզային վարչությունում ստացվել են օպերատիվ տեղեկություններ թմրամիջոցների ձեռքբերման և իրացման վերաբերյալ։ Քրեական ոստիկան Արթուր Ավետիսյանի խոսքով՝...
16:32 22/04/2025ՀՀ-ն մասնակի է օգտվում արտաքին հարաբերություններում առաջարկվող իրավական, քաղաքական հնարավորություններից, միտումնավոր պասիվություն ենք տեսնում. Սահակյան«Ադրբեջանցիների կողմից հայերը որակվում են որպես անջատողականներ կամ ահաբեկիչեր, այս քայլերը միջազգային իրավունքով կարող են արդարացնել ռազմական ուժի գործադրումը»,- «Ատելության խոսքը Ադրբեջանում.
15:47 22/04/2025«Ни рыба, ни мясо». Իրավաբանը՝ ՍԴ որոշման մասինՍահմանադրական դատարանը հրապարակեց որոշումը՝ կապված «Ապօրինի գույքի բռնագանձման մասին ՀՀ օրենքի» հետ, որը, ըստ իրավաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևի, կարելի է անվանել «ни рыба, ни мясо».
15:33 22/04/2025Իմ հետ կնքված պայմանագրի ժամկետը լրացավ, և այն երկարացնելու առաջարկ չստացա. Սերգեյ Խաչատրյան«Ահա և եկավ օրն ու ժամը թողնելու Նուբարաշենի հոգեբուժական հիվանդանոցի՝ ԱՆ «Հոգեկան առողջության պահպանման ազգային կենտրոն» ՓԲԸ տնօրենի պաշտոնը։ Իմ հետ կնքված պայմանագրի ժամկետը լրացավ, եվ այն...
15:29 22/04/2025ՍԴ այս որոշումն առնվազն հանգեցնելու է բազմաթիվ գործերով հայցի առարկայի էական նվազեցման. Գոհար ՄելոյանՀրապարակվեց Սահմանադրական դատարանի ՍԴՈ-1776 որոշման ամբողջական տարբերակը: Սահմանադրական իրավունքի մասնագետ Գոհար Մելոյանը նշում է.

15:46 30/03/2021Вардеванян судье: Прокуроры хотят переложить на вас незаконностьАдвокат второго президента РА Роберта Кочаряна Арам Вардеванян спросил председательствующего судью Анну Данибекян позвонила ли она отсутствующим прокурорам, чтобы понять причины их отсутствия, как...
15:11 30/03/2021Айк Алумян – судье Данибекян: Вы уже подготовили сценарий с прокурорами?Во время объявленного судом в Ереване перерыва на заседании по делу о предполагаемом свержении конституционного строя в суд прибыл адвокат бывшего министра обороны Армении Сейрана Оганяна – Карен...
14:45 30/03/2021Заседание суда по делу второго президента Армении Р. Кочаряна и других началось с перерываСудья суда общей юрисдикции города Ереван (резиденция в Шенгавите) Анна Данибекян, едва начав заседание по делу о предполагаемом свержении конституционного строя, объявила перерыв из-за отсутствия...
13:55 30/03/2021Омбудсмен Армении: В процессе определения государственных границ карты Первой Республики Армения не могут быть проигнорированыЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении на своей странице в Facebook написал: «1) дислокацию азербайджанцев на дорогах по соседству с селами Сюника или Гегаркуника, по границам Советской Армении...
20:32 29/03/2021Адвокат: Прокуратура обжаловала решение об отмене ареста в качестве меры пресечения Ара СагателянуАдвокат бывшего руководителя аппарата Национального Собрания Армении Ара Сагателяна – Мигран Погосян – на своей странице в соцсети Facebook сообщает, что Генпрокуратура РА решила продолжить эпопею с...
20:15 29/03/2021В отношении Юрия Хачатурова осуществляется заведомо незаконное уголовное преследование – адвокатУже 72 часа, как в отношении генерал-полковника Юрия Хачатурова осуществляется заведомо незаконное уголовное преследование, написал на своей странице в соцсети Facebook адвокат бывшего начальника...
19:27 29/03/2021За минувшие 3 суток в Армении зарегистрировано 41 ДТП: 1 человек погибПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 26 по 29 марта сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 106 случаев преступлений, 11 из которых ‒ ранее совершенные.
19:08 29/03/2021Рубен Вардазарян в Москве встретился с Вячеславом ЛебедевымВозглавляемая председателем Высшего судебного совета (ВСС) Рубеном Вардазаряном делегация с официальным визитом находится в столице РФ Москве.
19:02 29/03/2021Нападение боевиков в Мозамбике: погибли 57 человекПо меньшей мере 57 человек погибли при нападении боевиков в городе Пальма в Мозамбике, среди погибших семь иностранцев, сообщила РИА Новости Джулия Вачаве из Ассоциации защиты прав женщин.
17:55 29/03/2021Тела нескольких младенцев нашли среди мусора в ряде городов РоссииТела нескольких младенцев нашли за минувшие выходные, 27 – 28 марта, в комплексе переработки отходов в Московской области, в мусорном баке в Ульяновске и на мусороперерабатывающем заводе в Волгограде.
17:52 29/03/2021Азербайджанцы забросали камнями машину, перевозящую останки погибших военнослужащих, разбили стеклаЗаместитель мэра города Горис Сюникской области Армении Ирина Йолян на своей странице в соцсети Facebook сообщила: «Вчера ночью азербайджанцы забросали камнями машину, перевозящую останки погибших...
17:23 29/03/2021Новым генсеком Amnesty International стала бывший спецдокладчик ООННовым генеральным секретарем правозащитной организации Amnesty International назначена бывший спецдокладчик ООН Агнес Калламард (Agnes Callamard), которая, в частности, занималась расследованием...
16:29 29/03/2021Конституционный суд подтвердил мнения Венецианской комиссии и Европейского суда – Ара Казарян«Конституционный суд подтвердил мнения Венецианской комиссии и Европейского суда по правам человека: статья 300.1 Уголовного кодекса не имеет правовой определенности.
15:48 29/03/2021Айк Алумян: Суд должен сегодня же созвать срочно заседание и прекратить уголовное преследование«Оценки Конституционного суда Армении по статье 300.1 Уголовного кодекса полностью соответствуют нашим оценкам, которые мы представили еще в 2018 году», – заявил представитель адвокатской группы...
12:29 29/03/2021Эрик Алексанян требует, чтобы Анна Данибекян извинилась перед нимЭрик Алексанян, адвокат бывшего руководителя аппарата президента РА Армена Геворгяна, проходящего по делу о предполагаемом свержении конституционного строя, обратился в суд с требованием, чтобы судья...
18:24 27/03/2021Арман Татоян: Дело о вандализме церкви Матагис будет передано в международные органы.Защитник прав человека (Омбудсмен) Республики Армения Арман Татоян пишет: «Это армянская церковь Сурб Егише в Матагисе, Арцахе (19-й век).
16:22 27/03/2021Freedom House: Новые законодательные изменения в Армении - угроза СМИ и свободе словаАмериканская организация Freedom House, проводящая исследования демократии, политической свободы и прав человека, а также выступающая за их защиту, бьет тревогу - недавние законодательные изменения в...
13:23 27/03/2021Два человека погибли и восемь получили ранения в результате стрельбы в Вирджиния-БичДва человека погибли, по меньшей мере восемь пострадали в результате нескольких инцидентов со стрельбой в американском городе Вирджиния-Бич (штат Виргиния), сообщил глава полиции города, передает РИА...
10:38 27/03/2021Защитник прав человека Арцаха: Инцидент на дороге Кармир Шука-Степанакерт требует проведения надлежащего расследованияЗащитник прав человека Республики Арцах Гегам Степанян пишет: «Защитник прав человека Республики Арцах изучил распространенную 25 марта в СМИ информацию о том, что азербайджанцы забросали камнями...
20:32 26/03/2021Севак Акопян: До какой степени вопиющей была незаконность, что даже избранные Николом судьи подтвердили этоРедактор сайта Yerevan.today Севак Акопян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «Никол заблокировал входы в суды, возбудил уголовные дела против судей, инициировал атаки на...