17:54 23/04/2025Թանկ ուղեվարձի դեմ հանրային ընդվզում կա, բայց առաջվա պես աղմուկ չկա. Բաբկեն ՊիպոյանՀասարակական տրանսպորտի ուղեվարձի թանկացման դեմ քաղաքացիների բոյկոտը տարբեր ձևերով շարունակվում է։ Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց «Իրազեկ և պաշտպանված սպառող» ՀԿ նախագահ Բաբկեն Պիպոյանը։...
15:19 23/04/2025Ժուլի Կուտուղիեղ. Փաստաբանների նկատմամբ հարձակումները, ոտնձգություններն ավելացել են«Փաստաբանների նկատմամբ հարձակումները, ոտնձգություններն ավելացել են, ինչը մտահոգիչ է»,-Երևանում կայացած «Փաստաբանի մասնագիտության պաշտպանության մասին կոնվենցիա․ կարիքը և ակնկալիքները» թեմայով...
15:21 23/04/2025Լավ եղեք, պինդ եղեք, մեր մասին մի՛ մտածեք. Դավիթ Բաբայանի արձագանքը՝ ադրբեջանական ԶԼՄ-ների տարածած հայտարարություններինՆրանք մեկնաբանել են մի ձև, ես ասել եմ լրիվ հակառակ բան:
15:03 23/04/2025Վարորդներից մեկը դանակահարել է 38 երթուղու ավտոբուսի վարորդինԱյսօր միջադեպ է տեղի ունեցել թիվ 38 երթուղին սպասարկող վարորդի և մեկ այլ տրանսպորտային միջոցի վարորդի միջև։ Երևան ավտոբուս ՓԲԸ խոսնակ Գեղամ Աստարյանը տեղեկացնում է, որ քիչ առաջ Տիգրան Մեծի պողոտայում...
14:30 23/04/2025Առաջին եռամսյակում լրագրողների հանդեպ ճնշումներն առավելապես իրականացվել են իշխանության ներկայացուցիչների կողմից. ԽԱՊԿ2025թ. 1-ին եռամսյակի ընթացքում արձանագրվել է լրագրողների ու լրատվամիջոցների իրավունքների տարատեսակ խախտումների 56 դեպք։ Դրանցից 2-ը ֆիզիկական բռնություններ են, 25-ը՝ տարբեր այլ ճնշումներ, 29-ը՝...
13:27 23/04/2025Ցորի հրետանավորների զոհվելու գործով դատական նիստը հետաձգվեց44-օրյա պատերազմում Ցորի Դ-20 դիվիզիոնի 20 զինծառայողների զոհվելու գործով Վերաքննիչ քրեական դատարանում նիստը հետաձգվեց։ Ջալալ Հարությունյանի պաշտպանները կրիչը չէին կցել բողոքին։ Նախագահող դատավոր...
12:55 23/04/2025Ջալալ Հարությունյանը դատական նիստին չի ներկայացելՊԲ նախկին հրամանատար Ջալալ Հարությունյանը Վերաքննիչ դատարանում այսօրվա նշանակած նիստին չի ներկայացել։ Ըստ հաղորդած տեղեկությունների, նա դատարան չի եկել առողջական խնդիրներով պայմանավորված, սակայն դեմ...
12:35 23/04/2025ՈՒՂԻՂ. Վերաքննիչում ընթանում է Ջալալ Հարությունյանի գործով նիստըՎերաքննիչ դատարանում քիչ անց կմեկնարկի Արցախի ՊԲ նախկին հրամանատար Ջալալ Հարությունյանի գործով դատական նիստը։ 44-օրյա պատերազմում Ցորի Դ-20 դիվիզիոնի 20 զինծառայողների զոհվելու գործով ընդհանուր...
12:23 23/04/2025Պարադոքսալ կարող է հնչել, երբ ասում ենք, որ փաստաբանը պաշտպանության կարիք ունի. Արա Զոհրաբյանը«Պարադոքսալ կարող է հնչել, երբ ասում ենք, որ փաստաբանը պաշտպանության կարիք ունի։ Բայց բոլոր երկրներում էլ փաստաբանները, ցավոք, ենթարկվում են ճնշումների թե պետական մարմինների, թե անհատների...
11:29 23/04/2025Կոնվենցիայի ընդունումից հետ փաստաբանների իրավունքների պաշտպանությանը կհետևի մոնիտորիգնի խումբըԵվրամիությունը, Եվրոպայի խորհուրդը տարբեր կառույցների հետ համագործակցությամբ մշակել են փաստաբանների իրավունքների պաշտպանության կոնվենցիան, որտեղ ամրագրված են այն հիմնական սկզբունքները, որոնք...
09:51 23/04/2025Շիրակի համայնքապետարաններից մեկի աշխատակիցը խարդախությամբ հափշտակել է շուրջ 50 մլն դրամՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության վարչությունում քննվող քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում...
21:46 22/04/2025Խոշոր ավտովթար ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության ուղեկցող գնդին պատկանող «Газель»-ի մասնակցությամբՎթարի փաստով ՊԾ Երևան քաղաքի գնդում փաստաթղթեր են ձևակերպվում, որտեղ էլ պարզում են վարորդների ինքնությունը
20:26 22/04/2025Բաքվում շարունակվում է Ռուբեն Վարդանյանի շինծու դատըԲաքվում շարունակվում է ապօրինաբար պահվող Արցախի նախկին ռազմաքաղաքական ղեկավարների գործով շինծու դատավարությունը։ Այսօր՝ Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի գործով «դատավարության» նիստում...
17:44 22/04/2025Անհետ կորածների թիվը նվազել է, քննիչներն աշխատանք են կատարել. Քննչական կոմիտեի նախագահ«Հանցագործության մասին հաղորդումը պետք է պատշաճ լինի։ Պետք է ուսումնասիրվեն տեսագրությունները, կհասկանանք՝ ինչի մասին է խոսքը»,- Ազգային ժողովում ասաց Քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանը՝ ի...
17:39 22/04/2025Երեխան գրկին մեքենա վարող քաղաքացին հայտնաբերվել է. ՆԳՆ ՈստիկանությունՈստիկանությունից հաղորդագրություն է տարածվել, որում ասվում է. «Օրերս սոցցանցերում տեսանյութ էր հրապարակվել. վարորդը երթևեկում էր չամրակապված ու մանկահասակ երեխան գրկին։ Արմավիրի պարեկները պարզել են...
17:41 22/04/20256 կիլոգրամից ավելի մարիխուանա․ Իրացնողը կալանավորվել էԱպրիլի 18-ին Քրեական ոստիկանության Վայոց ձորի մարզային վարչությունում ստացվել են օպերատիվ տեղեկություններ թմրամիջոցների ձեռքբերման և իրացման վերաբերյալ։ Քրեական ոստիկան Արթուր Ավետիսյանի խոսքով՝...
16:32 22/04/2025ՀՀ-ն մասնակի է օգտվում արտաքին հարաբերություններում առաջարկվող իրավական, քաղաքական հնարավորություններից, միտումնավոր պասիվություն ենք տեսնում. Սահակյան«Ադրբեջանցիների կողմից հայերը որակվում են որպես անջատողականներ կամ ահաբեկիչեր, այս քայլերը միջազգային իրավունքով կարող են արդարացնել ռազմական ուժի գործադրումը»,- «Ատելության խոսքը Ադրբեջանում.
15:47 22/04/2025«Ни рыба, ни мясо». Իրավաբանը՝ ՍԴ որոշման մասինՍահմանադրական դատարանը հրապարակեց որոշումը՝ կապված «Ապօրինի գույքի բռնագանձման մասին ՀՀ օրենքի» հետ, որը, ըստ իրավաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևի, կարելի է անվանել «ни рыба, ни мясо».
15:33 22/04/2025Իմ հետ կնքված պայմանագրի ժամկետը լրացավ, և այն երկարացնելու առաջարկ չստացա. Սերգեյ Խաչատրյան«Ահա և եկավ օրն ու ժամը թողնելու Նուբարաշենի հոգեբուժական հիվանդանոցի՝ ԱՆ «Հոգեկան առողջության պահպանման ազգային կենտրոն» ՓԲԸ տնօրենի պաշտոնը։ Իմ հետ կնքված պայմանագրի ժամկետը լրացավ, եվ այն...
15:29 22/04/2025ՍԴ այս որոշումն առնվազն հանգեցնելու է բազմաթիվ գործերով հայցի առարկայի էական նվազեցման. Գոհար ՄելոյանՀրապարակվեց Սահմանադրական դատարանի ՍԴՈ-1776 որոշման ամբողջական տարբերակը: Սահմանադրական իրավունքի մասնագետ Գոհար Մելոյանը նշում է.

12:11 23/07/2016Vitaly Balasanyan on conditions of releasing two senior police officers held hostageMediator of negotiations between members of “Daredevils of Sassoun” armed group and law enforcement units, Vitaly Balasanyan told Shant TV about the agreement reached and the implementation of...
11:44 23/07/2016Armenia stand-off: Two hostages releasedTwo policemen held hostage, a Lieutenant and a Sergeant have been released. They will soon be united with their families. The other two hostages, Deputy Chief of the Police, Vardan Yeghiazaryan and...
11:28 23/07/2016Azerbaijani authorities restrict media freedom amid events in Turkey, experts sayThe appeal of Azerbaijan’s Press Council to media not to propagandize actions directed against the Turkish statehood can be considered an intervention in media freedom, Azerbaijani journalists and...
21:56 22/07/2016RA Chamber of Advocates urges the Police, other state bodies refrain from obstructing their professional activityRights Protection Commission at the Chamber of Advocates of the Republic of Armenia has issued a statement over the recent cases of violations of their rights.
21:10 22/07/2016National Security Service calls on the citizens to exercise vigilance at mass gatheringsThe National Security Service of Armenia (NSS) reports that in the scope of examination of the investigatory and procedural actions conducted in the framework of the criminal case initiated with...
17:03 22/07/2016President invited a meeting pertinent to reforms of the judicial and legal structurePresident Serzh Sargsyan invited today a meeting pertinent to the reforms of the judicial and legal structure, press department of the President’s Office reports.
14:56 22/07/2016Nice truck attack: Five suspected accomplices chargedFive suspects have appeared in court in France charged with terror offences in relation to the Nice truck attack, BBC reports.
11:22 22/07/2016No incidents reported overnight at Khorenatsi Str.It’s been the sixth day that members of “Daredevils of Sassoun” group have been holding several policemen hostages at Erebuni Police HQ.
18:41 21/07/2016Secret tunnel discovered in Eastern Iran, 40 terrorists arrestedIranian Interior Minister Abdolreza Rahmani Fazli announced that the country's security forces have discovered a secret tunnel in Eastern Iran that the terrorists sought to use for sabotage...
16:47 21/07/2016EU Delegation: Demonstrators need to refrain from violenceThe European Union Delegation in agreement with the EU Members States’ Heads of Mission in Armenia issued a statement in connection with the recent events in Armenia.
12:28 21/07/2016Criminal case initiated on mass disorders at Khorenatsi Str.Materials on mass disorders implemented late in the evening of July 20 were received from Police in Yerevan Investigative Department of the RA Investigative Committee.
12:24 21/07/2016Violence against journalists unacceptable, Ombudsman of Armenia saysThe Ombudsman’s office has issued a statement concerning the events at Khorenatsi Str. “During the clashes at Khorenatsi Str., several journalists have been injured overnight. This is strongly...
11:21 21/07/2016136 citizens detained tonightOn July 21, at dawn, 136 people have been taken to police stations, the press service of the Police of Armenia informed Panorama.am.
11:07 21/07/2016Unknown persons hinder journalist’s activities and exercise violence on himOn the night of July 21, after the clashes between the police and demonstrators at Khorenatsi Str., unknown persons exercised violence on iravaban.net journalist Gevorg Tosunyan on Tigran Mets Ave.,...
10:46 21/07/2016Erdogan declares three-month state of emergency in TurkeyTurkey’s president, Recep Tayyip Erdoğan, has declared a three-month state of emergency in the country in the aftermath of the coup attempt last Friday, The Guardian reports.
08:34 21/07/2016Public utilities clean the territory after police dispersed demonstrators in YerevanPublic utility companies in Yerevan began cleaning the territory where public protests were taking place in support of the armed group that seized the police department, according to Interfax.
23:21 20/07/2016Stones and silencers at Khorenatsi StreetPanorama.am reporter has just informed that the crowd gathered at Khorenatsi Str. demanded the police to let them send food to members of “Daredevils of Sassoun” group at Erebuni Police HQ. Earlier,...
21:19 20/07/2016Kh. Gishchyan arrested for providing armed group with truckToday, July 20, the Court of General Jurisdiction of Kentron and Nork-Marash administrative districts of Yerevan has granted the motion submitted by the National Security Service on detention of...
18:27 20/07/2016One person arrested on suspicion of using violence against policemenIn the framework of the criminal case investigated in the proceeding of Yerevan Investigative Department of the RA Investigative Committee on violence used against police officers performing their...
17:57 20/07/2016Europol reports more than 1000 terrorism-related arrestsIn their EU Terrorism Situation and Trend Report (TE-SAT) 2016, Europol writes that more than 1000 people have been arrested in terrorism-related offences, the BBC writes.