14:53 18/04/2025Էջմիածնում ձերբակալված 38-ամյա երևանցու խուզարկությամբ հայտնաբերվել է 18 գրամից ավելի մարիխուանաՔրեական ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության ծառայողները Համայնքային ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնի և մարզի պարեկների հետ ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում ապրիլի...
13:34 18/04/2025Ընտրակաշառք տալու, ստանալու և բարեգործության արգելքը խախտելու մեջ մեղադրվող 4 անձի վերաբերյալ 2 քրեական վարույթներն ուղարկվել են դատարանԸնտրակաշառք տալու, ստանալու, ինչպես նաև ընտրության ժամանակ բարեգործության արգելքը խախտելու առերևույթ հանցագործությունների դեպքերի առթիվ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթներից...
12:58 18/04/2025Հանցավոր խումբն իրացնելու նպատակով ձեռք է բերել շուրջ 35 կգ տարբեր տեսակի թմրամիջոցներՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդկանց թրաֆիքինգի, անչափահասների սեռական անձեռնմխելիության դեմ ուղղված և թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության...
12:37 18/04/2025ՍԴ-ն ապօրինի գույքի մասին օրենքը հակասահմանադրական չի ճանաչել, բայց իրավակիրառին առաջնորդվելու դիրքորոշում է տվել. Վլադիմիր ՎարդանյանԻրավակիրառ պրակտիկայում տվել է դիրքորոշում, որով պետք է առաջնորդվի իրավակիրառը
12:23 18/04/2025Անիմաստ է նրանց փաստերով պատասխանելը, որովհետև դիտավորյալ են անում. Գեղամ ՍտեփանյանԱրցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը, արձագանքելով ՔՊ-ական պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի հայտարարություններին, գրում է.
10:41 18/04/2025Սա մահակ է ՏԻՄ-երի գլխին. Գառնիկ ԴանիելյանԻ՞նչն է խանգարել, որ այն գերատեսչությունները, որոնք պետք է զբաղվեն համայնքներով
10:23 18/04/2025Սարիկ Մ.-ն Փաշինյանին անհեթեթ վիճակում է դրելՍարիկ Մինասյանը կրկին խոսեց ու կրկին՝ տան »երեխայի» նման, որից տան գաղտնիքները կարելի է իմանալ։ Իր խոստացածի ու պարտության պատճառի մասին երեկ ասել էր.
22:44 17/04/2025Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհրդի ներկայացուցիչները հանդիպել են Սամվել Շահրամանյանի հետԽորհրդի անդամները հետաքրքրվել են ԱՀ իշխանությունների դիրքորոշումների և ծրագրերի վերաբերյալ՝ կարևորելով ջանքերի ներդաշնակեցման անհրաժեշտությունը
20:41 17/04/2025Վրաստանի նախագահը ստորագրել է օտարերկրյա դրամաշնորհների ընդունման արգելքի մասին օրենքը«Վրացական երազանք»-ի ներկայացրած օտարերկրյա դրամաշնորհների ընդունման արգելքի մասին օրենսդրական փոփոխությունները, առանց կառավարության հաստատման, Վրաստանի 6-րդ նախագահ Միխեիլ Կղավելաշվիլին ստորագրեց:...
19:12 17/04/2025Եվրոպան չի կարող լուռ մնալ Ադրբեջանում հայ պատանդների նկատմամբ իրականացվող դատական սկանդալի հանդեպ. Ֆրանսիացի փաստաբաններՖրանսիական FIGARO պարբերականը հրապարակել է ֆրանսիացի հայտնի փաստաբանների, փաստաբանական պալատների նախագահների, իրավապաշտպանների բավականին կոշտ հայտարարությունը, որում կոչ է արվում անպատիժ չթողնել...
17:46 17/04/2025ՍԴ դատավոր Վահե Գրիգորյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրելՀՀ Սահմանադրական դատարանի դատավոր Վահե Գրիգորյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել։ ««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 147-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` Հայաստանի Հանրապետության...
16:23 17/04/2025Ուկրաինայում մահափորձ է կատարվել ««Հանրային հեռարձակում» մեդիա խմբի պրոդյուսերի նկատմամբՅուրի Մակարովը ծանր վիճակում հոսպիտալացվել է
15:51 17/04/2025Դատախազությունն ընթացք է տվել xosnak-ի հրապարակած տեսանյութի վերաբերյալ ներկայացրած դիմումինԴատախազությունը ստացել է «Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր Մեսրոպ Առաքելյանի դիմումն ու սահմնաված կարգով ընթացք տվել։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին դատախազության հանրային կապերի բաժնից։...
15:30 17/04/2025Տեսչական մարմնի պաշտոնյան կաշառքի դիմաց փոխել է Դեբեդ գետից վերցված ջրի նմուշներըՔրեական վարույթի նյութերն ուղարկվել են դատարան
13:46 17/04/2025Իշխանական ԶԼՄ-ի հրապարակման առթիվ Մեսրոպ Առաքելյանը դիմել է գլխավոր դատախազություն«Արցախցիների նկատմամբ ատելության և բռնության կոչեր տարածելու կապակցությամբ պաշտոնապես դիմել եմ Գլխավոր դատախազին՝ քաղաքացու, լրագրողի և իշխանական լրատվամիջոցի ղեկավարության նկատմամբ քրեական գործ...
13:19 17/04/2025Սամվել Վարդանյան. Եկել եմ ԱՄՆ դեսպանին հիշեցնելու, որ ես կամ, ինքն ով է ու ինչ պետք է անի«Եկել եմ, տիկին դեսպանին հիշեցնելու իմ գոյության մասին, խոշտանգումների ոը բռնության մասին»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց ոստիկանների կողմից խոշտանգման ենթարկված ու այս պահին Հայաստանում ԱՄՆ դիմաց...
12:47 17/04/2025Մերձավանի uպանnւթյան գործով քրեական վարույթը ծածկադմբոց անել հնարավոր չի լինելու. Փաստաբան«Արմեն Ղազարյանն ապօրինի է հետապնդվում, հատկապես՝ սպանության մեղադրանքով, և բնականաբար անօրինական է գտնվում անազատության մեջ, որի հաստատման համար պաշտպանության կողմը չի խնայելու որևէ ջանք»
12:42 17/04/2025ՈՒՂԻՂ. Ոստիկանների կողմից խոշտանգման ենթարկված Սամվել Վարդանյանի ակցիան ԱՄՆ դեսպանատան դիմացՆախկին ՔՊ-ական Հակոբ Ասլանյանի հասցեին իր կարծիքը հանրային տրանսպորտում արտահայտելուց հետո ակտիվիստ Սամվել Վարդանյանը ձերբակալվեց, որի ընթացքում ոստիկանների կողմից խոշտանգումների է ենթարկվել։ Այսօր...
11:59 17/04/2025«Ոստիկան իրական, օրենքի մեր պաշտպան», երեխաներին մեքենայի դիմացը նստացնել կարելի՞ էԱրտաշատ քաղաքում գործող մանկական մի կենտրոն ոստիկանության հետ տեսահոլովակ է պատրաստում։ Դատելով արդեն հրապարակված տեսանյութից ու մի քանի լուսնկարներից՝ տեսահոլովակը լինելու է ոստիկանության...
10:55 17/04/2025Միջինում ամեն շաբաթ Հայաստանում մեկ մահ է գրանցվել. Էլինար Վարդանյան«Կառավարության ծրագրի «արդյունավետությունը» զգում է յուրաքանչյուր քաղաքացի, երբ ամեն օր կարդում է նորությունները»,-ԱԺ նիստում հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Էլինար Վարդանյանը և կարդաց...

17:53 19/03/2021Омбудсмен Армении: Во время войны в Арцахе Азербайджан проводил политику геноцида, которая продолжается и сегодняЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян опубликовал факты, свидетельствующие о политике геноцида, проводимой властями Азербайджана.
16:00 19/03/2021Human Rights Watch: Со стороны Азербайджана имело место недозволенное обращение с армянскими военнопленнымиСо стороны азербайджанских сил имело место недозволенное обращение с армянскими военнопленными, захваченными во время осенних боев в Нагорном Карабахе в 2020 г., заявила сегодня Human Rights Watch.
15:38 19/03/2021Суд отказал в снятии ареста с имущества третьего президента Армении Сержа СаргсянаСуд общей юрисдикции Еревана (резиденция в Аване и Нор Норке) под председательством судьи Ваге Мисакяна принял решение отклонить ходатайство адвокатов о снятии ареста с имущества третьего президента...
12:24 19/03/2021В России арестованы украинские радикалыФСБ России задержала в Геленджике и Ярославле 14 участников украинского молодежного радикального неонацистского сообщества "М.К.У", у которых изъяты нацистские материалы, оружие и инструкции по...
11:39 19/03/2021Защитник прав человека: Никакая причина не может оправдать насилие над осуществляющим профессиональную деятельность журналистомОфис Защитника прав человека изучил обстоятельства инцидента, произошедшего сегодня в кафе между министром высокотехнологичной промышленности РА Акопом Аршакяном и журналистом Пайлаком Фахрадяном.
18:13 18/03/2021Кассационный суд признал, что судья Армен Даниелян допустил серьезные процессуальные нарушения в отношении Роберта КочарянаКассационный суд отменил судебный акт, вынесенный судьей Апелляционного уголовного суда Арменом Даниеляном, зафиксировав, что решение о подаче заявления в Конституционный суд не может быть...
15:35 18/03/2021Представлено ходатайство о прекращении уголовного преследования в отношении Серго Карапетяна и Самвела ГалстянаВ суде общей юрисдикции административных районов Аван и Нор Норк под председательством судьи Ваге Мисакян по делу третьего президента РА Сержа Саргсяна, бывшего министра сельского хозяйства Серго...
14:47 18/03/2021В Турции заявили, что с начала года предотвратили 26 терактовГлава МВД Турции Сулейман Сойлу заявил в четверг, 18 марта, что силам безопасности страны удалось предотвратить не менее 26 терактов за первые месяцы текущего года.
13:51 18/03/2021У здания суда собрались граждане – в поддержку третьего президента Армении Сержа СаргсянаВ суде общей юрисдикции Еревана (резиденция в Аване и Нор-Норке) под председательством судьи Ваге Мисакяна сегодня продолжится судебное заседание по делу третьего президента Армении Сержа Саргсяна и...
13:05 18/03/2021Адвокат: «Оник Гаспарян сейчас находится в ГШ, обязан был явиться на работу»Начальник Генштаба ВС Армении Оник Гаспарян сейчас находится в ГШ, заявил в эфире очередного выпуска программы «Ревью» на сайте 168.am адвокат Гаспаряна – Артур Ованнисян.
12:45 18/03/2021Правительство: Оник Гаспарян освобожден от должности начальника Генштаба ВС РА, а процесс назначения нового начальника Генштаба продолжаетсяАппарат премьер-министра Армении распространил разъяснение в связи с решением Административного суда РА об обеспечении иска по административному делу Оника Гаспаряна.
19:56 17/03/2021За сутки в Армении зарегистрировано 11 ДТП: 1 человек погибПо данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, за период с 16 по 17 марта сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 70 случаев преступлений, 6 из которых ‒ ранее совершенные.
19:55 17/03/2021Офис омбудсмена Армении: Обсуждена концепция создания зоны безопасности в СюникеПрезидент Республики Армения Армен Саркисян встретился с защитником прав человека Армении Арманом Татояном.
15:43 17/03/2021Адвокат Мигран Погосян: Прошу судью Петросяна не поддаваться давлениюВласти Армении оказывают давление на судью Административного суда Мгера Петросяна. Судья будет вести дело бывшего начальника Главного штаба ВС Армении Оника Гаспаряна, который обратился в...
10:14 17/03/2021Адвокат: Исковое заявление генерал-полковника Оника Гаспаряна завизировано на судью ПетросянаАдвокат Арам Вардеванян пишет: «Судья административного суда Мгер Петросян имеет репутацию наиболее положительного и справедливого судьи.
17:21 16/03/2021Адвокат: Требую разъяснений от ВСС о цели визитов Анны Вардапетян в административное здание ВССАдвокат Амрам Макинян пишет: «Как я и обещал, я помогу СНБ раскрыть дела о «шитье» дел по заказу Никола Пашиняна… Учитывая, что, по моим достоверным сведениям член организованной преступной...
16:24 16/03/2021ЕСПЧ уведомил комитет министров о военнопленных в Азербайджане, за непредоставление последним информации9 марта 2021 г. Европейский суд по правам человека (Палата семи судей) постановил уведомить Комитет министров о промежуточных мерах, примененных к Азербайджану в отношении пленных армян. В заявлении...
14:02 16/03/2021Судебное заседание по делу Кочаряна и других вновь перенесеноСегодняшнее заседание суда общей юрисдикции города Ереван (резиденция Шенгавита) под председательством судьи Анны Данибекян по делу о предполагаемом свержении конституционного строя вновь было...
12:46 16/03/2021Офис Защитника прав человека Армении удостоился оценки «очень хорошо» – IRIСогласно опросам Международного республиканского института (International Republican Institute - IRI), офис Защитника прав человека (омбудсмена) Армении занимает второе место среди государственных...