14:53 18/04/2025Էջմիածնում ձերբակալված 38-ամյա երևանցու խուզարկությամբ հայտնաբերվել է 18 գրամից ավելի մարիխուանաՔրեական ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության ծառայողները Համայնքային ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնի և մարզի պարեկների հետ ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում ապրիլի...
13:34 18/04/2025Ընտրակաշառք տալու, ստանալու և բարեգործության արգելքը խախտելու մեջ մեղադրվող 4 անձի վերաբերյալ 2 քրեական վարույթներն ուղարկվել են դատարանԸնտրակաշառք տալու, ստանալու, ինչպես նաև ընտրության ժամանակ բարեգործության արգելքը խախտելու առերևույթ հանցագործությունների դեպքերի առթիվ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթներից...
12:58 18/04/2025Հանցավոր խումբն իրացնելու նպատակով ձեռք է բերել շուրջ 35 կգ տարբեր տեսակի թմրամիջոցներՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության մարդկանց թրաֆիքինգի, անչափահասների սեռական անձեռնմխելիության դեմ ուղղված և թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության...
12:37 18/04/2025ՍԴ-ն ապօրինի գույքի մասին օրենքը հակասահմանադրական չի ճանաչել, բայց իրավակիրառին առաջնորդվելու դիրքորոշում է տվել. Վլադիմիր ՎարդանյանԻրավակիրառ պրակտիկայում տվել է դիրքորոշում, որով պետք է առաջնորդվի իրավակիրառը
12:23 18/04/2025Անիմաստ է նրանց փաստերով պատասխանելը, որովհետև դիտավորյալ են անում. Գեղամ ՍտեփանյանԱրցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը, արձագանքելով ՔՊ-ական պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի հայտարարություններին, գրում է.
10:41 18/04/2025Սա մահակ է ՏԻՄ-երի գլխին. Գառնիկ ԴանիելյանԻ՞նչն է խանգարել, որ այն գերատեսչությունները, որոնք պետք է զբաղվեն համայնքներով
10:23 18/04/2025Սարիկ Մ.-ն Փաշինյանին անհեթեթ վիճակում է դրելՍարիկ Մինասյանը կրկին խոսեց ու կրկին՝ տան »երեխայի» նման, որից տան գաղտնիքները կարելի է իմանալ։ Իր խոստացածի ու պարտության պատճառի մասին երեկ ասել էր.
22:44 17/04/2025Արցախցիների իրավունքների պաշտպանության խորհրդի ներկայացուցիչները հանդիպել են Սամվել Շահրամանյանի հետԽորհրդի անդամները հետաքրքրվել են ԱՀ իշխանությունների դիրքորոշումների և ծրագրերի վերաբերյալ՝ կարևորելով ջանքերի ներդաշնակեցման անհրաժեշտությունը
20:41 17/04/2025Վրաստանի նախագահը ստորագրել է օտարերկրյա դրամաշնորհների ընդունման արգելքի մասին օրենքը«Վրացական երազանք»-ի ներկայացրած օտարերկրյա դրամաշնորհների ընդունման արգելքի մասին օրենսդրական փոփոխությունները, առանց կառավարության հաստատման, Վրաստանի 6-րդ նախագահ Միխեիլ Կղավելաշվիլին ստորագրեց:...
19:12 17/04/2025Եվրոպան չի կարող լուռ մնալ Ադրբեջանում հայ պատանդների նկատմամբ իրականացվող դատական սկանդալի հանդեպ. Ֆրանսիացի փաստաբաններՖրանսիական FIGARO պարբերականը հրապարակել է ֆրանսիացի հայտնի փաստաբանների, փաստաբանական պալատների նախագահների, իրավապաշտպանների բավականին կոշտ հայտարարությունը, որում կոչ է արվում անպատիժ չթողնել...
17:46 17/04/2025ՍԴ դատավոր Վահե Գրիգորյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրելՀՀ Սահմանադրական դատարանի դատավոր Վահե Գրիգորյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել։ ««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 147-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` Հայաստանի Հանրապետության...
16:23 17/04/2025Ուկրաինայում մահափորձ է կատարվել ««Հանրային հեռարձակում» մեդիա խմբի պրոդյուսերի նկատմամբՅուրի Մակարովը ծանր վիճակում հոսպիտալացվել է
15:51 17/04/2025Դատախազությունն ընթացք է տվել xosnak-ի հրապարակած տեսանյութի վերաբերյալ ներկայացրած դիմումինԴատախազությունը ստացել է «Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր Մեսրոպ Առաքելյանի դիմումն ու սահմնաված կարգով ընթացք տվել։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին դատախազության հանրային կապերի բաժնից։...
15:30 17/04/2025Տեսչական մարմնի պաշտոնյան կաշառքի դիմաց փոխել է Դեբեդ գետից վերցված ջրի նմուշներըՔրեական վարույթի նյութերն ուղարկվել են դատարան
13:46 17/04/2025Իշխանական ԶԼՄ-ի հրապարակման առթիվ Մեսրոպ Առաքելյանը դիմել է գլխավոր դատախազություն«Արցախցիների նկատմամբ ատելության և բռնության կոչեր տարածելու կապակցությամբ պաշտոնապես դիմել եմ Գլխավոր դատախազին՝ քաղաքացու, լրագրողի և իշխանական լրատվամիջոցի ղեկավարության նկատմամբ քրեական գործ...
13:19 17/04/2025Սամվել Վարդանյան. Եկել եմ ԱՄՆ դեսպանին հիշեցնելու, որ ես կամ, ինքն ով է ու ինչ պետք է անի«Եկել եմ, տիկին դեսպանին հիշեցնելու իմ գոյության մասին, խոշտանգումների ոը բռնության մասին»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց ոստիկանների կողմից խոշտանգման ենթարկված ու այս պահին Հայաստանում ԱՄՆ դիմաց...
12:47 17/04/2025Մերձավանի uպանnւթյան գործով քրեական վարույթը ծածկադմբոց անել հնարավոր չի լինելու. Փաստաբան«Արմեն Ղազարյանն ապօրինի է հետապնդվում, հատկապես՝ սպանության մեղադրանքով, և բնականաբար անօրինական է գտնվում անազատության մեջ, որի հաստատման համար պաշտպանության կողմը չի խնայելու որևէ ջանք»
12:42 17/04/2025ՈՒՂԻՂ. Ոստիկանների կողմից խոշտանգման ենթարկված Սամվել Վարդանյանի ակցիան ԱՄՆ դեսպանատան դիմացՆախկին ՔՊ-ական Հակոբ Ասլանյանի հասցեին իր կարծիքը հանրային տրանսպորտում արտահայտելուց հետո ակտիվիստ Սամվել Վարդանյանը ձերբակալվեց, որի ընթացքում ոստիկանների կողմից խոշտանգումների է ենթարկվել։ Այսօր...
11:59 17/04/2025«Ոստիկան իրական, օրենքի մեր պաշտպան», երեխաներին մեքենայի դիմացը նստացնել կարելի՞ էԱրտաշատ քաղաքում գործող մանկական մի կենտրոն ոստիկանության հետ տեսահոլովակ է պատրաստում։ Դատելով արդեն հրապարակված տեսանյութից ու մի քանի լուսնկարներից՝ տեսահոլովակը լինելու է ոստիկանության...
10:55 17/04/2025Միջինում ամեն շաբաթ Հայաստանում մեկ մահ է գրանցվել. Էլինար Վարդանյան«Կառավարության ծրագրի «արդյունավետությունը» զգում է յուրաքանչյուր քաղաքացի, երբ ամեն օր կարդում է նորությունները»,-ԱԺ նիստում հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Էլինար Վարդանյանը և կարդաց...

11:14 05/07/2016Some Syrian opposition groups as vicious as Assad, says AmnestySome Syrian opposition groups have adopted methods of abuse similar to those employed by the government of President Bashar al-Assad, Amnesty International has said that document a “chilling” wave of...
11:46 04/07/2016A court in Kazakhstan arrested the suspects in a series of attacks in AktobeThe court arrested for two months for suspects in armed robbery on a gun shop and the military unit in Aktobe, reported Interfax agency, referring to the press service of the regional court.
13:01 02/07/2016US Department of State: Azerbaijan is source, transit and destination country for trafficking victimsMen, women, and children are subject to forced labor and sex trafficking in Azerbaijan. Besides, Azerbaijan is a source, transit, and destination country for trafficking victims from Turkey,...
23:00 01/07/2016French parliament unanimously adopted bill to criminalise the denial of Armenian GenocideA bill to criminalise the denial of Armenian Genocide has been adopted in French Parliament unanimously today, on July 1.
18:37 01/07/2016Video surveillance is violation of human right to privacy, expert saysThe widespread installation of cameras and video surveillance devices and distribution of the video content aren’t regulated by the law in Armenia, expert on digital rights, Andranik Markosyan said...
15:31 01/07/2016Criminal cases over NKR servicemen’s murder and mutilation by Azerbaijani forces suspended due to ‘insurmountable circumstances’Six criminal cases were initiated by the Prosecutor General's Office of the Nagorno Krabakh Republic over the murders and tortures of NKR servicemen during the military offensive of Azerbaijani...
12:16 01/07/2016US Department of State calls on the government of Armenia to improve efforts to identify victims of forced laborThe US Department of State has released the 2016 Trafficking in Persons Report assessing the situation with regard to practices of trafficking globally.
17:31 30/06/2016Permyakov case: the Armenian Court rejected the civil suit against RussiaCourt of General Jurisdiction of Shirak Marz chaired by judge Harutyun Movsesyan rejected the civil suit against Russia within the proceeding of Permyakov case.
17:20 30/06/2016Istanbul bombers were Russian, Uzbek, Kyrgyz nationalsThree suspected Islamic State suicide bombers who killed 42 people in a gun and bomb attack at Istanbul airport this week were from Russia, Uzbekistan and Kyrgyzstan, a Turkish government official...
18:16 29/06/2016Armenian society tolerant of torture, lawyer saysThe European Court of Human Rights (ECHR) had made 12 decisions on the 3rd Article of the European Convention on Human Rights, related to prohibition of torture by 2015, Haykuhi Harutyunyan, head of...
13:13 29/06/2016Armenian parliament adopted amendments to Electoral CodeArmenia’s National Assembly adopted amendments to the Electoral Code reached among country’s ruling and opposition forces in the so-called 4+4+4 format.
10:49 29/06/2016At least 36 killed in terror attack on Istanbul’s Ataturk AirportAt least 36 people were killed and many others were wounded in a suicide bomb and gun attack on Istanbul’s Ataturk Airport late on June 28, Hurriyet Daily News reports.
17:28 28/06/2016Davit Harutyunyan vows to exert every effort for implementing the mechanism of the Electoral Code“Debated held over the past days at National Assembly showed that even if a positive step is taken, a group of people appears always to slam that positive step for either asserting oneself or other...
16:34 28/06/2016Revolutionary changes should be introduced in our penitentiaries, prison monitoring group member saysMain problems of convicts are related to medical services, commission decisions on early release (6.7%), cases of self-injury and suicide (4.8%), hunger strikes (4.8%) and nutrition (3.6%), of Prison...
11:44 28/06/2016German MPs file war crimes suit against ErdoganA group of German politicians and public figures have filed a lawsuit against Turkish President Recep Tayyip Erdogan, accusing him of committing war crimes against his country's Kurdish minority, The...
12:20 27/06/2016New NYC monument will honor victims of Pulse nightclub massacreNew York City will pitch in $1 million towards the monument honoring the 49 killed at the Orlando gay club, Gov.
19:24 22/06/2016Nadiya Savchenko favours removing sanctions on RussiaIn an interview with the Deutsche Welle, Member of the Ukrainian Verkhovna Rada and the Parliamentary Assembly of the Council of Europe, Nadiya Savchenko said she favours removing sanctions on Russia.
18:22 21/06/2016Buyers of Ramazzotti cancelled concert to file an appeal to the courtThe concert by famous Italian singer Eros Ramazzotti was to be held in Yerevan on April 26, 2016. Later the concert was cancelled, while the losses of those who had bought the tickets have not been...
20:02 20/06/2016Moscow Court to check the lawfulness of Levon Hayrapetyan’s verdictMoscow City Court is due to check the lawfulness of Armenian businessman Levon Hayrapetyan’s verdict by Zamoskvoretsky District Court, Ria Novosti reports referring to the statement issued by the...
16:43 20/06/2016Zhirayr Sefilyan arrestedRA Investigative Committee has issued a statement, which reads that on May 20, 2016 RA Police officers have revealed two Ak-74 rifles with120 cartridges during the investigative actions of a car...