09:20 25/11/2023«Փաստ». Փաշինյանը հանձնարարել է ուսումնասիրել, թե ինչի՞ համար են իր մոտ ակտիվ «ռասկրուտկա անում» Դավիթ Երեմյանին«Փաստ» թերթը գրում է. «Այս տարվա օգոստոսի 29-ին Տաշիր կատարած այցի շրջանակներում Նիկոլ Փաշինյանը, ինչպես ինքն էր գրել իր ՖԲ էջում, «չնախատեսված կանգառ» էր կատարել «Երեմյան Ֆարմ» անասնաբուծական...
09:17 25/11/2023«Ժողովուրդ». Արցախի ԱԺ պատգամավորները մտադիր են հաջորդ շաբաթ ԱԺ արտահերթ նիստ հրավիրել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Ադրբեջանի սանձազերծած ագրեսիայի հետևանքով Արցախից Հայաստան տեղափոխված պատգամավորները մտադիր են հաջորդ շաբաթ ԱԺ արտահերթ նիստ...
09:15 25/11/2023«Հրապարակ». Հնարավոր է նախկինում ՀՀԿ-ական Ահարոն Խաչատրյանը համալրի ՔՊ-ի շարքերը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վարդենիսի քաղաքապետ Ահարոն Խաչատրյանը, ով երկու տարի առաջ ՔՊ-ին Վարդենիսում հաղթեց, պարզվում է` ցանկություն ունի անդամակցել իշխող ուժին։ ՔՊ շրջանակներից տեղեկացանք, որ...
09:15 24/11/2023«Ժողովուրդ». Կարեն Անդրեասյանը «մենամարտի» է դուրս եկել Խաչատրյան եղբայրների դեմ«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ԲԴԽ նախագահ Կարեն Անդրեասյանը «մենամարտի» է դուրս եկել Խաչատրյան եղբայրների դեմ։ Այս անգամ հրապարակային դաս է տալիս Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանին։ Երեկ...
09:12 24/11/2023«Հրապարակ». ՔՊ-ին հաջողվել է ինքնաբացարկի դիմում պարտադրել ՔՊ-ական ավագանու անդամ Մարգարիտա Աբգարյանին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ կուսակցության վարչության վերջին նիստերից մեկի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանը հրահանգել է` զբաղվեք Ալավերդու ՔՊ ավագանիով: Հրահանգը «կատարված է»։ Տեղեկացանք, որ վարչական...
09:09 24/11/2023«Ժողովուրդ». Պետությունն իր օրենքով սահմանված զինանշանի չափանիշները չի պահում. Ինչ է կատարվում անձնագրայինում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Մոտ մեկ շաբաթ առաջ ԱԺ-ում առաջին ընթերցմամբ, աղմուկ-աղաղակով հերթական անգամ երկարացվեց հին նմուշի անձնագրերի տրամադրման ժամկետը՝ մինչև կենսաչափական անձնագրերի համակարգին...
09:06 24/11/2023«Ժողովուրդ». Արդյո՞ք դիմել են Ադրբեջանի ղեկավարությանը Արայիկ Հարությունյանին ԱԺ հրավիրելու հարցով«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը դեռ հունիսի 20-ին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել էր, որ պատրաստվում են...
09:03 24/11/2023«Հրապարակ». Ռուսական թարմացված կոնտինգենտը վերադառնում է Լեռնային Ղարաբաղ` իր առջև դրված առաջադրանքներն իրականացնելու«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Օրեր առաջ ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը հաղորդեց, որ Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորախմբի ռոտացիան ավարտվում է, և թարմացված կոնտինգենտը վերադառնում է Լեռնային...
09:00 24/11/2023«Ժողովուրդ». Արմեն Մելիքբեկյանը դեռ ցանկանում է վերընտրվել ՀՖՖ նախագահի պաշտոնում«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայկական ֆուտբոլի խայտառակ վիճակը նորմալ երկրում, բնականաբար, կունենար հետևանք. ֆեդերացիայի նախագահը հրաժարական կտար, կբողոքեին ֆանատական խմբերն ու իշխանությունները:...
08:57 24/11/2023«Հրապարակ». Չեն զբաղվում միայն Դավիթ Բաբայանի հարցով, քանի որ նա «ինքնակամ է հանձնվել Ադրբեջանին»«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սեպտեմբերի 19-20-ի ագրեսիայից հետո Ադրբեջանի կողմից գերեվարված Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարների ճակատագրի մասին չնայած կցկտուր տեղեկատվությանը, ՀՀ իշխանությունները...
09:25 23/11/2023«Ժողովուրդ». Անգամ մրցակցային միջավայրի պատասխանատու մարմինը չի պահպանում մրցակցային միջավայրը«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հայաստանում մրցակցային միջավայր ձևավորելու և պաշտպանելու պետական հանձնառություն ունեցող կառույցը խախտում է մրցակցային կանոնները: «Ժողովուրդ» օրաթերթը պաշտոնական...
09:22 23/11/2023«Հրապարակ». Առաջիկայում խորհրդարանը կընտրի կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամներին«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ական պատգամավորները երեկ փակ հանդիպում են ունեցել Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամության 2 թեկնածուի հետ, որոնք մրցութային խորհրդի կողմից արդեն ընտրվել են, և...
09:20 23/11/2023«Փաստ». Ինչ ծրագիր են իրականացնում ռազմամարզական, ռազմակրթական կազմակերպությունները«Փաստ» թերթը գրում է. «Իշխանությունների կողմից վարվող անհեռանկար անվտանգային քաղաքականությունը ավելի է կարևորում սահմանային բնակավայրերի բնակիչների՝ զենքից օգտվելու և, ընդհանրապես, անվտանգային...
09:18 23/11/2023«Ժողովուրդ». Մխիթար Հայրապետյանը չի պատրաստվում առաջադրվել«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Նոյեմբերի 24-ին Երևանի շախմատի ֆեդերացիայի նոր նախագահի ընտրություններ տեղի կունենան: Թեև ֆեդերացիայի նախագահի ընտրություններին հաշված օրեր են մնացել, բայց թեկնածուների...
09:15 23/11/2023«Հրապարակ». Շուտով սկսվելու է «մանր գլուխներ թռցնելու» փուլը«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մենք գրել էինք, որ ՔՊ փակ նիստերում վերջերս քննարկել էին կուսակցականների էթիկայի և վարքականոնի խնդիրները, Փաշինյանը հայտարարել էր, թե խիստ է լինելու թիմակիցների ցանկացած...
09:13 23/11/2023«Փաստ». Հայաստանի գործող իշխանություններից բացի անհանգստացած են նաև ադրբեջանական լրատվամիջոցները«Փաստ» թերթը գրում է. «Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Արշակ Կարապետյանը ավարտում է և առաջիկայում հանրությանը կներկայացնի «Համահայկական ճակատ» շարժման ծրագիրը: Այն, որ...
09:11 23/11/2023«Ժողովուրդ». ՔՊ-ն ամփոփիչ քաղաքական ժողով կանի«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը հաջորդ ամիս՝ դեկտեմբերին, ամփոփիչ քաղաքական ժողով կանի՝ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ: Այն կուսակցության արդեն 3-րդ...
09:09 23/11/2023«Հրապարակ». Ինչու է արտահերթ ընտրությունների թեման իշխանությունը օրակարգ բերել«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Քաղաքական շրջանակներում ակտիվ խոսում են եկող տարի արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու մասին։ Թեման օրակարգ է բերել իշխանությունը: Մեզ պատմեցին, որ Նիկոլ...
09:06 23/11/2023«Փաստ». Մինչև Փաշինյանը չկա որևէ փաստաթուղթ Հայաստանի որևէ իշխանության կողմից ստորագրված«Փաստ» թերթը գրում է. «Մենք արդեն տեղեկացրել ենք, որ «Հայաքվեի» օրենսդրական նախաձեռնության հետ կապված կառավարությունը ներկայացրել է իր առաջարկները, որոնց ամփոփիչ իմաստն այն է, որ «նախագծով առաջարկվող...
09:03 23/11/2023«Ժողովուրդ». ԲԴԽ նախկին նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանը կրկին հրավիրվել է Հակակոռուպցիոն կոմիտե«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթին հասած տեղեկությունների համաձայն՝ ԲԴԽ նախկին նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանը կրկին հրավիրվել է Հակակոռուպցիոն կոմիտե և հարցաքննվել: Սա այս տարվա մեջ...

10:51 20/09/2017«Айкакан жаманак»: В «Процветающей Армении» объяснили, почему Царукян не участвовал в форуме «Армения-Диаспора»Накануне СМИ писали о том, что лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян не участвовал в Шестом всеармянском форуме «Армения-Диаспора», хотя и участники форума 17 сентября были приглашены в...
10:51 20/09/2017«Жаманак»: Вардеван Григорян и Сергей Багратян купили ГЭС после получения депутатских мандатовГазета «Жаманак» пишет, что избрание депутатом довольно позитивно сказалось на некоторых членах фракции «Блок Царукян».
11:58 19/09/2017«Жаманак»: Глава МИД Грузии обещал направить агреман на назначение Сергея Минасяна посломГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что вице-премьер, министр иностранных дел Грузии Михаил Джанелидзе 11 сентября в ходе встреч с главой МИД Армении Эдвардом Налбандяном и...
11:51 19/09/2017«Жоховурд»: Принадлежащие Эрмине Нагдалян две компании оказались в «черном списке» Минфина и МинтрансаГазета «Жоховурд» пишет, что компании «Сисиан БУСТ» и «Сисиани чаншин» оказались в «черном списке» министерства транспорта, связей и информационных технологий Армении.
11:37 19/09/2017«Иравунк»: Представители Диаспоры посетят Арцах, не боясь оказаться в «черном списке» АзербайджанаГазета «Иравунк» пишет со ссылкой на свои источники, что делегация в составе представителей диаспоры, участвовавших в Шестом всеармянском форуме «Армения-Диаспора», собирается посетить Арцах.
11:22 19/09/2017«Жаманак»: Блок «Царукян» будет участвовать в выборах органов местного самоуправленияДепутат парламентской фракции «Блок Царукян» Наира Зогарабян в беседе с корреспондентом газеты «Жаманак» заявила, что блок «Царукян» обязательно примет участие в выборах органов местного...
11:21 19/09/2017«Голос Армении»: Время ожидания истекаетГазета «Голос Армении» в номере от 19 сентября пишет: «4 июля 2017 г. в "Голосе Армении" опубликована статья "Размышления на полпути", где детально представлено тревожное состояние...
11:20 19/09/2017«Грапарак»: В Арцахе ожидаются кадровые и структурные измененияГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что после смены системы правления и отставки правительства в Арцахе ожидаются большие кадровые и структурные изменения.
11:05 19/09/2017«Жаманак»: Ишхан Закарян претендует на должность секретаря Совета национальной безопасностиГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что бывший председатель Контрольной палаты Армении Ишхан Закарян претендует на должность секретаря Совета национальной безопасности Армении,...
10:25 16/09/2017«Голос Армении»: Московские пряники и европейский кнутГазета «Голос Армении» в номере от 16 сентября пишет: «Москва продолжает последовательно окучивать братский Азербайджан: в столице России в "Президент-отеле", где неделю назад общественная...
12:10 15/09/2017«Грапарак»: В ближайшее время ожидается еще одна элитная свадьбаГазета «Грапарак» пишет, что во властной иерархии продолжаются «лучшие» традиции: в ближайшее время состоится еще одна элитная свадьба.
11:51 15/09/2017«Жоховурд»: Жители села вынуждены смириться с установленными закупщиками ценами на виноградГазета «Жоховурд» пишет, что виноградари недовольны ценами, которые установили закупающие компании. Сегодня в Армении перерабатывающие компании закупают 1 килограмм винограда за 120 и 130 драмов. По...
11:15 15/09/2017«Жаманак»: В ЕГУ сложилась тревожная ситуацияГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что в Ереванском государственном университете (ЕГУ) сложилась тревожная ситуация.
12:06 14/09/2017«Жоховурд»: Основа части представленных Кареном Карапетяном достижений была заложена еще при прежнем правительствеГазета «Жоховурд» пишет, что правительство Армении вчера опубликовало годовой отчет о своей деятельности.
11:35 14/09/2017«Паст»: Хосров Арутюнян выступает против выхода из ЕАЭСПарламентская фракция «Елк» 11 сентября официально представила проект о выходе Армении из Евразийского экономического союза (ЕАЭС).
11:15 14/09/2017"Голос Армении": Три кита противостояния БакуГазета "Голос Армении" в номере от 14 сентября пишет: "Азербайджанские СМИ кайфуют. Причина - письмо помилованного Лапшина хозяину Азербайджана, в котором блогер говорит, что очень раскаивается "за...
11:14 14/09/2017«Жаманак»: Министерствам во внутреннем порядке поручили примерно на 7% сократить расходыГазета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что вчера в правительстве состоялось обсуждение бюджета на 2018 год.
11:14 14/09/2017«Жоховурд»: АРФД не исключает возможность коалиции «Процветающей Арменией»Руководитель парламентской фракции АРФ «Дашнакцутюн» Армен Рустамян в беседе с корреспондентом газеты «Жоховурд» в ответ на вопрос о возможности формирования трехсторонней коалиции РПА –...
11:56 13/09/2017«Аравот»: В ЕАЭС у Армении не было ни регресса, ни прогресса – БостанджянГазета «Аравот» пишет, что депутат парламентской фракции «Процветающая Армения» Вардан Бостанджян, касаясь инициативы блока «Елк» о выходе Армении из ЕАЭС, отметил: «Наши удачи и неудачи не стоит...
11:41 13/09/2017«Айкакан жаманак»: Багдасарян обсудит вопрос голосования депутатов фракции РПА друг за другаРуководитель фракции Республиканской партии Армении Ваграм Багдасарян в беседе с корреспондентом газеты «Айкакан жаманак» заверил, что во время заседания фракции обратиться к вопросу, почему депутаты...