13:56 23/02/2022Դիետոլոգը խորհուրդ է տալիս հրաժարվել սպիտակ բրնձիցՍպիտակ բրինձը չի կարող առողջ սննդակարգի տարր համարվել՝ ածխաջրերի մեծ քանակության և վիտամինների ու մանրաթելերի բացակայության պատճառով։ Այս մասին «Գազետա.ռու»-ին ասել է սննդաբան, էնդոկրինոլոգ Պոլինա...
10:22 23/02/2022Ռուսաստան-Ադրբեջան դաշնակցային համագործակցության մասին հռչակագրում անդրադարձ կա Արցախի հիմնահարցի կարգավորմանըՌԴ-ն և Ադրբեջանը պայմանավորվել են անհրաժեշտության դեպքում միմյանց ռազմական օգնություն տրամադրել
16:19 22/02/2022Սամվել Մարտիրոսյան. GetContact-ը իդեալական լրտեսական գործիք էGetContact-ը Հայաստանում շարունակում է մնալ ամենաօգտագործվող հավելվածը։ Տեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը մի քանի հիմնավորում է ներկայացնում, թե ինչու պետք է այն ջնջել...
14:25 21/02/2022Սլովենիան չեղարկել է օտարերկրյա զբոսաշրջիկների մուտքի բոլոր սահմանափակումներըՍլովենիայի իշխանությունները հանել են օտարերկրյա զբոսաշրջիկների մուտքի բոլոր սահմանափակումները, գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ Այսպիսով, ըստ աղբյուրի, փետրվարի 19-ից այլևս պետք չէ սահմանին...
10:43 21/02/2022ԱՄՆ դեսպանատունը զգուշացրել է իր քաղաքացիներին Ռուսաստանում ահաբեկչական հարձակումների վտանգի մասինՄոսկվայում ԱՄՆ դեսպանատունն իր պաշտոնական կայքում հրապարակել է ամերիկայի քաղաքացիներին ուղղված նախազգուշացում Մոսկվայի և Սանկտ Պետերբուրգի հասարակական վայրերում, ինչպես նաև Ռուսաստանի և Ուկրաինայի...
19:45 19/02/2022Ամազոնի անտառները հատվում են ռեկորդային արագությամբ. բնապահպանները մեղադրում են Բրազիլիայի նախագահինՀունվարին Բրազիլիական Ամազոնում հատված ծառերի թիվը 5 անգամ գերազանցել է նախորդ տարվա հունվարի ցուցանիշները: Այս մասին են վկայում արբանյակներից ստացված տվյալները, գրում է bbc.com-ը։ Բնապահպանները...
16:37 19/02/2022Գեղասահքի սիրահարները շտապում են Ազատի ջրամբարՍառցապատ ջրային տարածքներ Հայաստանում հազվադեպ կարելի է գտնել։ Սակայն այս տարվա ցրտաշունչ ձմեռը չմուշկների սիրահարներին իսկական հրաշք է պարգևել։ Ազատի ջրամբարը վերածվել է սահադաշտի։ «МИР 24»-ն իր...
09:15 19/02/2022Ռոստովի մարզ է ժամանել Դոնբասի ավելի քան 1,1 հազար բնակիչԴոնեցկի և Լուգանսկի ինքնահռչակ ժողովրդական հանրապետությունների ավելի քան 1,1 հազար բնակիչներ ժամանել են Ռոստովի մարզ: Ինչպես Դոնի Ռոստովում կայացած խորհրդակցության ժամանակ հայտնել է մարզի վարչակազմի...
20:09 18/02/2022Նոր Porsche և Volkswagen մեքենաներով բեռնված նավն այրվել է Ատլանտյան օվկիանոսում«Felicity Ace» անվանումով բեռնատար նավը, որը տեղափոխում էր Porsche և Volkswagen նոր մեքենաներ, այրվել է Ատլանտյան օվկիանոսում: Ինչպես հաղորդում է Washington Post-ը, նավը Գերմանիայից ուղևորվել է ԱՄՆ:...
15:15 18/02/2022Ռուսաստանում տարեսկզբից հեռացվել է կորոնավիրուսի մասին շուրջ 2,4 հազար ֆեյք լուր2022 թվականի սկզբից Ռուսաստանում հեռացվել է կորոնավիրուսի մասին շուրջ 2,4 հազար ֆեյք նյութ, գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ին՝ հղում անելով «Ռոսկոմնադզոր»-ին։ Նշվում է, որ 2021 թվականին հեռացվել է 6937 նյութ։...
18:29 17/02/2022Պեկին-2022․ Աննա Շչերբակովան՝ մենասահքի օլիմպիական չեմպիոնՌուսաստանցի գեղասահորդուհի Աննա Շչերբակովան դարձել է Պեկինի օլիմպիական խաղերի չեմպիոն գեղասահքի կանանց մենասահքում, գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ Մարզուհին, ըստ ծրագրերի, հավաքել է 255,95...
14:50 17/02/2022ԽՍՀՄ չեմպիոն Վարդանյանը պատմել է Մեդվեդևայի՝ Հայաստանի դրոշի տակ հանդես գալու ծրագրերի մասինԽՍՀՄ եռակի չեմպիոն Հասմիկ Վարդանյանը Գազետա.ռու կայքին պատմել է, թե ինչպես է մարզել ռուս գեղասահորդուհի Եվգենյա Մեդվեդևային մանուկ հասակում և ինչպես էր մարզուհի նախատեսում հանդես գալ Հայաստանի դրոշի...
11:00 16/02/2022Բժիշկը նախազգուշացրել է կորոնավիրուսի ժամանակ ուղեղի վտանգավոր բորբոքման մասինԿորոնավիրուսով վարակված հիվանդների մոտ հազվադեպ դեպքերում կարող է առաջանալ ուղեղի վտանգավոր բորբոքում: Այս մասին Ura.ru-ին ասել է իմունոլոգ, բժշկական գիտությունների թեկնածու Նիկոլայ Կրյուչկովը։...
16:52 15/02/2022Բրիտանիան 13 մլն դոլար կծախսի երկիրը զբոսաշրջիկներին գովազդելու համարՄեծ Բրիտանիայի զբոսաշրջության վարչությունը 10 մլն ֆունտ ստեռլինգ (13,5 մլն) արժողությամբ գլոբալ արշավ է սկսում Եվրոպայում և ԱՄՆ-ում՝ երկիր հանգստացողների հոսքը մեծացնելու համար, հաղորդում է «ՌԻԱ...
16:02 15/02/2022Չարենցը Ազգայինում. 125 ցուցանմուշՀայաստանի ազգային գրադարանը շարունակում է բացառիկ ցուցադրությունների շարքը։ Գիրք նվիրելու օրվան ընդառաջ՝ փետրվարի 18-ին, Հայաստանի Ազգային գրադարանում միջմշակութային համագործակցության շրջանակում...
11:51 14/02/2022Գլխացավը՝ «Օմիկրոն»-ով վարակվելու ամենատարածված ախտանիշԳլխացավը կորոնավիրուսի «Օմիկրոն» շտամով վարակվելու ամենատարածված ախտանիշներից մեկն է։ «Օմիկրոն»-ի վարակման ամենատարածված ախտանիշը բժիշկներն անվանում են երկարատև մրսածությունը, սակայն, բացի սրանից,...
09:54 14/02/2022Պեկին-2022․ Ֆրանսիայի գեղասահքի պարային զույգն օլիմպիական խաղերում նվաճեց չեմպիոնի տիտղոսըՌուս գեղասահորդներ Վիկտորյա Սինիցինան և Նիկիտա Կացալապովը արծաթե մեդալներ են նվաճել պարային զույգերի պայքարում և Ռուսաստանի հավաքականին բերել Պեկինի Օլիմպիական խաղերի 18-րդ մրցանակը։ Այս մասին գրում...
19:45 12/02/2022Ազգային ֆիլհարմոնիկի առաջիկա համերգները«Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը, Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ, շարունակում է հավատարիմ մնալ իր բռնած ուղուն և ներկայացնել համերգներ, որոնք կատարողական բարձր չափանիշ են սահմանում»։
14:44 11/02/2022Ինչ խնդիրներ կարող է ունենալ երեխան, եթե մայրը հղիության ժամանակ հիվանդացել է կորոնավիրուսովԵրեխաների մոտ զարգացման տեմպի դանդաղում է նկատվում 20%-ի դեպքում, եթե մայրը հղիության ընթացքում ունեցել է կորոնավիրուս, քանի որ այդ վարակը առաջացնում է պլացենտար արյան շրջանառության խանգարում: Այս...
12:56 11/02/2022Իտալական պալատները մնացել են առանց լույսիԻտալական հուշարձանները որոշ ժամանակ մնացել էին խավարի մեջ։ Եվրանյուզը գրում է, որ նախօրեին նրանց լուսավորությունն անջատվել էր՝ ի նշան էլեկտրաէներգիայի թանկացման դեմ բողոքի։ Ակցիան կազմակերպել է...

11:00 28/07/2015NKR Defense Army gives proportionate response to offensive actions of Azerbaijani troopsOn the night of 27-28 July, Azerbaijani troops continued violating the ceasefire along the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan.
19:11 25/07/2015Illegal migration clearly linked with terror threat – Hungary PM“There is a clear link between illegal migrants coming to Europe and the spread of terrorism,”
13:53 25/07/2015Argentinian journalist receives Hrant Dink Award for Armenian Cause promotion in mass mediaAccording to a decision of the Armenian National Committee of the Armenian Cause of Latin America, this year Marcelo Zlotogwiazda, who represents Argentinian Culture Ministry’s TV Channel Encuentro,...
10:47 24/07/2015Defense Army of NKR suppresses activity of Azerbaijani troopsOn the night of 23-24 July the Azerbaijani side violated the ceasefire about 160 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of...
19:31 23/07/2015Expert: The use of same template to participating states is main shortcoming of EU’s Eastern PartnershipThe use of same template to participating states is main shortcoming of EU’s Eastern Partnership
13:22 22/07/2015Circus expected to open in late 2016, artistic director of Yerevan circus saysartistic director of Yerevan circus says
16:47 21/07/2015Pelé discharged from hospitalBrazilian soccer legend Pelé left the hospital after undergoing back surgery, the latest in a series of health complications for the 74-year-old former star striker
13:11 21/07/2015VP Joe Biden bruised after playing with his dogU.S Vice President Joe Biden is on the mend from a minor bruise after a little canine roughhousing. Biden was seen on Monday with a dark, penny-sized contusion just below his lower lip. The bruise...
15:46 20/07/2015Blast in Turkey kills 28, injures scores near Syrian borderAn explosion Monday in Turkey's southeastern city of Suruc near the Syrian border killed 28 people and sent nearly 100 others to the hospital, Turkish officials said.
13:22 20/07/2015Weather in Armenia: Temperatures set to rise on July 20-21Temperatures set to rise on July 20-21
14:47 18/07/2015Showbiz figures expected to treat guests of Watermelon Festival in YerevanA traditional Watermelon Festival will be held at Swan Lake in downtown Yerevan this evening
10:57 18/07/2015Queen Nazi salute film: Palace 'disappointed' at useBuckingham Palace has said it is disappointed that footage from 1933 showing the Queen performing a Nazi salute has been released.
19:14 17/07/2015Two films made in Armenia and Turkey share a prize at Golden Apricot 12th International Film Festival‘K’ar’ is a short film featuring two strangers who communicate with each other through gestures as signs at the ruins of Ani (a city in Western Armenia)
12:50 15/07/2015Tehran celebrates after historic nuclear deal announcementYoung Iranian men and women danced in streets in parts of Tehran and motorists honked car horns to cheer an historic nuclear accord with world powers they hope will end years of economic sanctions...
11:28 14/07/2015Jehovah’s Witnesses file complaint in UN against Azerbaijan where disabled woman was calledThree Sunni Muslims were jailed in Azerbaijan for selling books and other religious items which have not undergone state censorship
14:37 11/07/2015Russian Foreign Minister Lavrov blows a kiss to Internet users while Cher’s song is playedRussian Foreign Minister Sergei Lavrov blew a kiss to Facebook followers to a song of Cher. According to Russian News Service, this was the minister’s playful way to wish the Russians a happy...
12:30 11/07/2015Weather in Armenia: Temperatures expected to drop by 3-4 degreesScattered showers and thunderstorms are expected in the evening and early night hours in northern regions of Armenia today, on July 11, and on July 15, and in most regions of the country on July...