12:41 06/02/20211967թ.ապրիլի 24-ին Թուրքիայի դեմ ցույցով սկսվում է Մանուկյանի քաղաքական գործունեությանըՑույցն աննախադեպ էր և մեծ արձագանք է ստանում Խորհրդային միությունում
11:46 06/02/2021Երևանի երկնքում հայտնված անսովոր ինքաթիռը ՌԴ ռազմաօդային ուժերին պատկանող А-50 ЛИСКА է. Politik.am«Ըստ էության, ինքնաթիռի հայտնվելը կապ ունի ադրբեջանա-թուրքական զորավարժությունների հետ, որոնք, ինչպես արդեն նշեցինք, այս օրերին տեղի են ունենում Հայաստանի անմիջական սահմանին»:
12:10 05/02/2021Մոսկվան ակնկալում է, որ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի առաքելությունը շուտով կայցելի Արցախ․ ՌԴ ԱԳՆՌուսաստանն ակնկալում է, որ մոտ ժամանակներս տեղի կունենա ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի նախնական առաքելության այցը Լեռնային Ղարաբաղ և Ադրբեջանի հարակից շրջաններ: Այս մասին ճեպազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական...
10:08 05/02/2021Ադելիա Պետրոսյան. Ուզում էի Արցախում պատերազմից հետո իմ ելույթով քաջալերել ՀայաստանինԳեղասահորդուհին արժանացել է արծաթե մեդալի:
17:57 04/02/2021Քանյե Ուեսթն ամուսնալուծությունից առաջ Քիմ Քարդաշյանի տնից վերցրել է իր 500 զույգ կոշիկըԱմերիկացի ռեփեր Քանյե Ուեսթը, հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանից բաժանվելու լուրերի ֆոնին, նրա տնից վերցրել է իրեն պատկանող 500 զույգ կոշիկը: «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնել է Page Six-ը:...
16:05 04/02/2021Երկար դադարից հետո առաջին համերգով հանդես կգա Արամ Խաչատրյանի անվան տրիոնԵրաժիշտների կարծիքով՝ առաջիկա համերգների ոգևորությունը համեմատելի է առաջին անգամ բեմ բարձրանալու հետ:
09:00 04/02/2021Անգինե Իսանյանսի «Շեմից այն կողմ» ֆիլմն ընդգրկվել է միջազգային փառատոնի մրցույթային ծրագրումԿլերմոն Ֆերան միջազգային փառատոնը (Festival International du court métrage de Clermont-Ferrand) կարճամետրաժ ֆիլմերի աշխարհի ամենահեղինակավոր կինոփառատոներից մեկն է, որն անցկացվում է Ֆրանսիայի Կլերմոն...
11:40 03/02/2021Amazon-ի հիմնադիր Ջեֆ Բեզոսը հեռանում է գլխավոր տնօրենի պաշտոնիցAmazon-ի հիմնադիր Ջեֆ Բեզոսը մտադիր է հեռանալ գլխավոր տնօրենի պաշտոնից: Այս մասին նշված է ընկերության աշխատակիցներին ուղղված իր նամակում, որը հրապարակվել է ընկերության կայքում, գրում է Ria-ն։ «Ուրախ...
09:40 03/02/2021Հռոմի պապի հրամանագրով փետրվարի 27-ը կնշվի որպես Սուրբ Գրիգոր Նարեկացու օրԱյն կներառվի աշխարհով մեկ սփռված կաթողիկե եկեղեցիների տոնացույցերում։
13:41 01/02/2021Մեդվեդև․ Դեռ վաղ է քննարկել Արցախի կարգավիճակի հարցըՄեդվեդևը նաև նշել է, որ Ղարաբաղում կարգավորման հարցը պետք է քննարկվի նաև Թուրքիայի հետ։
12:42 01/02/2021Պուտինը հանձնարարել է ստեղծել մարդու իրավունքների ռուսական դատարան՝ ՄԻԵԴ-ի անալոգըՌուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Գերագույն դատարանին և արդարադատության նախարարությանը հանձնարարել է մշակել մարդու իրավունքների ռուսական դատարան ստեղծելու հարցը: Հանձնարարականի...
11:06 01/02/2021Յուրա Մովսիսյանը` Հյուսիսային Ամերիկայում ՀՖՖ դեսպանՀայաստանի ազգային հավաքականի նախկին հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը, ով որոշում է կայացրել ավարտել ֆուտբոլային կարիերան, այդ կապակցությամբ տարածել է հաղորդագրություն, որում, մասնավորապես, ասված է.
10:12 01/02/2021«Երաժշտական շաբաթ կոնսերվատորիայում»Փետրվարի 2-8-ը Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայում կկայանա «Երաժշտական շաբաթ կոնսերվատորիայում» առաջին փառատոնը։ Փառատոնը կմեկնարկի Կայթ խմբի մենահամերգով։ կոնսերվատորիայի...
22:43 31/01/2021Mediaport. Հայկ Մարությանին հարևանների ձեռքից հասցրել է փախցնել Արսեն ԲաբայանըMediaport-ի տեղեկություններով՝ այսօր միջադեպ է եղել Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի շենքի բակում: «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Արսեն Բաբայանը, որը նաև Մարությանի հարևանն է, նկարել էր իրենց շենք...
19:45 30/01/2021Բժիշկները Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսին խորհուրդ են տվել դիետայի անցնելԲժիշկները Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսին խորհուրդ են տվել դիետայի անցնել, որպեսզի մեղմեն ռադիկուլիտը: «Գազետա ռու»-ի փոխանցամբ, այդ մասին գրել է The Sun-ը: Բժիշկների կարծիքով, ավելորդ քաշից ազատվելը կօգնի...
19:30 30/01/2021Հայաստանը, հավանաբար, կովկասյան հովազի բազմացող զույգ կունենաԿովկասյան կենսաբազմազանության ապաստարանի (CWR) տարածքում կովկասյան հովազի /Առաջավորասիական ընձառյուծ, Panthera pardus saxicolor, Caucasian leopard/ նոր առանձնյակ է նկարահանվել, որը, հավանաբար էգ է։...
10:37 30/01/2021Սննդամթերքի ո՞ր տեսակները կթանկանան 2021 թվականինՓորձագետները թվարկել են այն ապրանքները, որոնք այս տարի կարող են թանկանալ: Նրանց կանխատեսումները հրապարակել է «Մոսկովսկի կոմսոմոլեց»-ը: Շուկայի վերլուծաբանների կարծիքով՝ կբարձրանան սննդամթերքի գները,...
15:42 29/01/2021Թշնամու գնդակից գլխի շրջանում վիրավորված Արծվիկը կրկին խաղում է ու ծիծաղում«Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ խոսնակ Գևորգ Դերձյանը հրապարակել է արցախցի երկուամյա Արծվիկի տեսանյութը, որում երեխան զրնգուն ծիծաղում է։ «Մարտունի քաղաքում ծանր ռմբակոծությունից հետո վիրավորված 2-ամյա...
11:48 29/01/2021«Վրացիների մի մասը անձնուրաց պնդում է, որ Գարեջին պատկանում է Ադրբեջանին. ի՞նչ կարելի է անել այս սարսափելի վարակի դեմ»« Ինչ է լինելու այս վտանգավոր վարակի հետ»,- այս մասին «Վրացական երազանք» կուսակցության քաղխորհրդի փոխնախագահ Վասիլ Մաղլափերիձեն գրել է իր ֆեյսբուքում՝ ընդգծելով, որ նկատի ունի այն վրացիներին, որոնք...

10:11 03/04/2014World Party Day is marked todayWorld Party Day (P-Day) is celebrated every year as a synchronized global mass celebration of a better world and the active creation of desirable reality.
09:23 03/04/2014Pallone requests increase in assistance to Armenia, KarabakhThe group also requested that the U.S. close distribution gaps in need-based aid to at-risk populations in Syria, including Armenians and Christian communities.
17:26 02/04/2014Deputy Prime Minister of Azerbaijan calls on the youth to take revenge on ArmeniansAzerbaijani youth must avenge the Armenians, stated today Deputy Prime Minister of Azerbaijan, Chairman of the State Committee for Refugees and IDPs Ali Hasanov, the Azerbaijani news agency “APA”...
10:13 02/04/2014Today is International Children's Book DayFounded in 1967, the day is observed on or around Hans Christian Andersen's birthday, April 2.
09:07 02/04/2014Tsunami alert after 8.2 quake strikes off ChileTens of thousands of people were evacuated in affected areas.
09:58 01/04/2014April Fool’s Day is marked todayThe reason April 1 is April Fool’s Day is probably connected to the change from the Julian to the Gregorian calendar.
09:14 01/04/2014N. Korea fires on South during North's military drills; South respondsAbout 100 of the 500 shells North Korea fired into the Yellow Sea strayed across the line separating the two rivals' territorial waters.
09:34 31/03/2014Climate impacts 'overwhelming' - UNThe impacts of global warming are likely to be "severe, pervasive and irreversible", a major report by the UN has warned.
09:12 31/03/2014Turkey PM Erdogan claims election victorMr Erdogan was not standing for election but campaigned hard for his Justice and Development Party (AKP).
16:20 29/03/2014Azerbaijan is not even among twenty largest oil-producing countriesAccording to the U.S. Energy Information Administration (EIA) data for the year 2012, Azerbaijan was only on the 22nd place among oil-producing countries, writes the Azerbaijani news portal...
09:08 29/03/2014Egypt detainees 'routinely tortured'Brutal beatings, sexual abuse, and electric shocks are being carried out on detainees, including teenage children, in Egypt.
16:26 28/03/2014Norwegian Statoil leaves Azerbaijani project Shah DenizNorwegian company Statoil intends to sell its shares in the project of Shah Deniz and South Caucasus Pipeline to Azerbaijan.
08:44 28/03/2014Turkey moves to block YouTube access after 'audio leak'Earlier, what appeared to be a leaked audio recording of Turkish officials discussing Syria appeared on YouTube.
10:02 27/03/2014World marks Theatre DayWorld Theatre Day was created in 1961 by the International Theatre Institute (ITI).
09:14 27/03/2014Osama bin Laden's son-in-law found guilty at New York terror trialAbu Ghaith, 48, faces life in prison at sentencing on September 8.
20:29 26/03/2014Pro-Azerbaijani forces failed passing anti-Armenian resolution in TennesseeA key committee of the Tennessee House of Representatives rejected, today, an anti-Armenian resolution initiated by pro-Azerbaijan forces, once again dealing a serious setback to Baku's efforts to...
18:38 26/03/2014UK Foreign Secretary: Verdict against opposition in Azerbaijan raises doubts about independence of judiciaryBritish Foreign office is seriously concerned with the verdict against Azerbaijani opposition figures: the leader of REAL movement Ilgar Mammadov and deputy chairman of Musavat political party Tofig...
17:54 26/03/2014Armed man threatens to stab himself at parliament entranceA man armed with a knife entered the control post of Armenian parliament today and threatened to stab himself.