12:41 06/02/20211967թ.ապրիլի 24-ին Թուրքիայի դեմ ցույցով սկսվում է Մանուկյանի քաղաքական գործունեությանըՑույցն աննախադեպ էր և մեծ արձագանք է ստանում Խորհրդային միությունում
11:46 06/02/2021Երևանի երկնքում հայտնված անսովոր ինքաթիռը ՌԴ ռազմաօդային ուժերին պատկանող А-50 ЛИСКА է. Politik.am«Ըստ էության, ինքնաթիռի հայտնվելը կապ ունի ադրբեջանա-թուրքական զորավարժությունների հետ, որոնք, ինչպես արդեն նշեցինք, այս օրերին տեղի են ունենում Հայաստանի անմիջական սահմանին»:
12:10 05/02/2021Մոսկվան ակնկալում է, որ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի առաքելությունը շուտով կայցելի Արցախ․ ՌԴ ԱԳՆՌուսաստանն ակնկալում է, որ մոտ ժամանակներս տեղի կունենա ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի նախնական առաքելության այցը Լեռնային Ղարաբաղ և Ադրբեջանի հարակից շրջաններ: Այս մասին ճեպազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական...
10:08 05/02/2021Ադելիա Պետրոսյան. Ուզում էի Արցախում պատերազմից հետո իմ ելույթով քաջալերել ՀայաստանինԳեղասահորդուհին արժանացել է արծաթե մեդալի:
17:57 04/02/2021Քանյե Ուեսթն ամուսնալուծությունից առաջ Քիմ Քարդաշյանի տնից վերցրել է իր 500 զույգ կոշիկըԱմերիկացի ռեփեր Քանյե Ուեսթը, հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանից բաժանվելու լուրերի ֆոնին, նրա տնից վերցրել է իրեն պատկանող 500 զույգ կոշիկը: «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնել է Page Six-ը:...
16:05 04/02/2021Երկար դադարից հետո առաջին համերգով հանդես կգա Արամ Խաչատրյանի անվան տրիոնԵրաժիշտների կարծիքով՝ առաջիկա համերգների ոգևորությունը համեմատելի է առաջին անգամ բեմ բարձրանալու հետ:
09:00 04/02/2021Անգինե Իսանյանսի «Շեմից այն կողմ» ֆիլմն ընդգրկվել է միջազգային փառատոնի մրցույթային ծրագրումԿլերմոն Ֆերան միջազգային փառատոնը (Festival International du court métrage de Clermont-Ferrand) կարճամետրաժ ֆիլմերի աշխարհի ամենահեղինակավոր կինոփառատոներից մեկն է, որն անցկացվում է Ֆրանսիայի Կլերմոն...
11:40 03/02/2021Amazon-ի հիմնադիր Ջեֆ Բեզոսը հեռանում է գլխավոր տնօրենի պաշտոնիցAmazon-ի հիմնադիր Ջեֆ Բեզոսը մտադիր է հեռանալ գլխավոր տնօրենի պաշտոնից: Այս մասին նշված է ընկերության աշխատակիցներին ուղղված իր նամակում, որը հրապարակվել է ընկերության կայքում, գրում է Ria-ն։ «Ուրախ...
09:40 03/02/2021Հռոմի պապի հրամանագրով փետրվարի 27-ը կնշվի որպես Սուրբ Գրիգոր Նարեկացու օրԱյն կներառվի աշխարհով մեկ սփռված կաթողիկե եկեղեցիների տոնացույցերում։
13:41 01/02/2021Մեդվեդև․ Դեռ վաղ է քննարկել Արցախի կարգավիճակի հարցըՄեդվեդևը նաև նշել է, որ Ղարաբաղում կարգավորման հարցը պետք է քննարկվի նաև Թուրքիայի հետ։
12:42 01/02/2021Պուտինը հանձնարարել է ստեղծել մարդու իրավունքների ռուսական դատարան՝ ՄԻԵԴ-ի անալոգըՌուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Գերագույն դատարանին և արդարադատության նախարարությանը հանձնարարել է մշակել մարդու իրավունքների ռուսական դատարան ստեղծելու հարցը: Հանձնարարականի...
11:06 01/02/2021Յուրա Մովսիսյանը` Հյուսիսային Ամերիկայում ՀՖՖ դեսպանՀայաստանի ազգային հավաքականի նախկին հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը, ով որոշում է կայացրել ավարտել ֆուտբոլային կարիերան, այդ կապակցությամբ տարածել է հաղորդագրություն, որում, մասնավորապես, ասված է.
10:12 01/02/2021«Երաժշտական շաբաթ կոնսերվատորիայում»Փետրվարի 2-8-ը Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայում կկայանա «Երաժշտական շաբաթ կոնսերվատորիայում» առաջին փառատոնը։ Փառատոնը կմեկնարկի Կայթ խմբի մենահամերգով։ կոնսերվատորիայի...
22:43 31/01/2021Mediaport. Հայկ Մարությանին հարևանների ձեռքից հասցրել է փախցնել Արսեն ԲաբայանըMediaport-ի տեղեկություններով՝ այսօր միջադեպ է եղել Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանի շենքի բակում: «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Արսեն Բաբայանը, որը նաև Մարությանի հարևանն է, նկարել էր իրենց շենք...
19:45 30/01/2021Բժիշկները Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսին խորհուրդ են տվել դիետայի անցնելԲժիշկները Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսին խորհուրդ են տվել դիետայի անցնել, որպեսզի մեղմեն ռադիկուլիտը: «Գազետա ռու»-ի փոխանցամբ, այդ մասին գրել է The Sun-ը: Բժիշկների կարծիքով, ավելորդ քաշից ազատվելը կօգնի...
19:30 30/01/2021Հայաստանը, հավանաբար, կովկասյան հովազի բազմացող զույգ կունենաԿովկասյան կենսաբազմազանության ապաստարանի (CWR) տարածքում կովկասյան հովազի /Առաջավորասիական ընձառյուծ, Panthera pardus saxicolor, Caucasian leopard/ նոր առանձնյակ է նկարահանվել, որը, հավանաբար էգ է։...
10:37 30/01/2021Սննդամթերքի ո՞ր տեսակները կթանկանան 2021 թվականինՓորձագետները թվարկել են այն ապրանքները, որոնք այս տարի կարող են թանկանալ: Նրանց կանխատեսումները հրապարակել է «Մոսկովսկի կոմսոմոլեց»-ը: Շուկայի վերլուծաբանների կարծիքով՝ կբարձրանան սննդամթերքի գները,...
15:42 29/01/2021Թշնամու գնդակից գլխի շրջանում վիրավորված Արծվիկը կրկին խաղում է ու ծիծաղում«Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ խոսնակ Գևորգ Դերձյանը հրապարակել է արցախցի երկուամյա Արծվիկի տեսանյութը, որում երեխան զրնգուն ծիծաղում է։ «Մարտունի քաղաքում ծանր ռմբակոծությունից հետո վիրավորված 2-ամյա...
11:48 29/01/2021«Վրացիների մի մասը անձնուրաց պնդում է, որ Գարեջին պատկանում է Ադրբեջանին. ի՞նչ կարելի է անել այս սարսափելի վարակի դեմ»« Ինչ է լինելու այս վտանգավոր վարակի հետ»,- այս մասին «Վրացական երազանք» կուսակցության քաղխորհրդի փոխնախագահ Վասիլ Մաղլափերիձեն գրել է իր ֆեյսբուքում՝ ընդգծելով, որ նկատի ունի այն վրացիներին, որոնք...

16:30 26/04/2016Спустя 30 лет после аварии: Чернобыль – вовсе не мёртвая зона, а достопримечательность для туристов и источник вдохновенияВзрыв на Чернобыльской АЭС произошёл в ночь на 26 апреля 1986 года. Авария привела к созданию зоны отчуждения.
12:57 26/04/2016Депутат Патрик Лабон: Необходимо, чтобы Франция наконец-то признала Нагорно-Карабахскую РеспубликуПостоянный представитель НКР во Франции 24 апреля принял участие в мероприятиях во французских городах Валанс и Бург-ле-Валанс, посвященных 101-й годовщине Геноцида армян.
10:50 26/04/2016На армяно-азербайджанской госгранице зарегистрировано 15 случаев нарушения режима прекращения огняАзербайджанская сторона вела в основном беспорядочные обстрелы в направлении армянских позиций из стрелкового и снайперского оружия различного калибра.
09:22 25/04/2016В Турции болельщик избил футбольного арбитра во время матчаОн был недоволен судейством – его команда на тот момент проигрывала 0-4. Хулигана скрутили, но на трибунах началась беспорядки.
15:01 24/04/2016В Грузии состоялись шествия с факелами в память жертв Геноцида армян: участники акции выступили с осуждением также в адрес АзербайджанаУчастники акции несли постеры с требованием осудить и признать Геноцид.
12:02 24/04/2016Гости премии Aurora Prize посетили Музей-Институт Геноцида армян в ЕреванеРанее гости, номинанты и организаторы премии, Джордж Клуни, Рубен Варданян в мемориальном комплексе «Цицернакаберд» воздали дань уважения памяти невинных жертв Геноцида армян.
16:02 23/04/2016Судья Международного суда ООН Джо Верховен: Надо иметь смелость и признать, что «Исламское государство» совершает геноцидЭто геноцид. Нужно иметь смелость и произнести это слово.
19:24 22/04/2016Джордж Клуни прибыл в Армению для участия в церемонии вручения премии Aurora PrizeПремия Aurora Prize будет вручаться ежегодно 24 апреля в столице Армении Ереване.
14:35 22/04/2016Кремль не принимает советов по вопросу запрета меджлиса крымских татар: это «внутренне дело России»Вопрос о запрете деятельности меджлиса крымских татар является внутрироссийским вопросом, и Москва не намерена прислушиваться к «рекомендациям» извне.
12:49 22/04/2016В Ереване на конференции Aurora Dialogues обнародованы результаты первого ежегодного глобального исследования Humanitarian IndexГлобальное исследование Humanitarian Index анализирует гуманитарные проблемы и их причины, а также определяет тех, кто лучше других способен повлиять на их решение.
18:15 21/04/2016Арис Казинян: Гюлистанский мирный договор нес в себе опасность истребления армян ЕреванаХачатур Абовян характеризовал мелика Саака «спасителем ереванского населения, ежедневно избавлявшим от смерти сотни людей, защищавшим родной народ от нехристей».
15:10 21/04/2016Президент Беларуси – руководству России: Мы не будем мальчиками на побегушках«Я хочу, чтобы россияне, а особенно руководители страны поняли: мы не будем мальчиками на побегушках. Мы самостоятельное суверенное государство», – подчеркнул президент Беларуси.
11:12 21/04/2016В Армении 22 апреля температура воздуха понизится на 8-10 градусовНа территории Армении 21 апреля, а также 23-25 апреля прогнозируется погода без осадков.
14:50 20/04/2016Президент Ирана Хасан Роухани выступил против «полиции морали» на улицах Тегерана«Наша первая обязанность – уважать достоинство и личность людей. Бог наделил всех человеческих существ достоинством, и это достоинство важнее религии», – заявил Роухани.
13:24 20/04/2016Турецкие пограничники застрелили 8 беженцев из Сирии – TimesСреди погибших были женщины и дети.
15:57 19/04/2016«EurasiaNet»: Пока Азербайджан жестко контролировал СМИ, иностранные журналисты через НКР получили свободный доступ к зоне конфликта«По другую сторону границы журналистам пришлось работать в более сложных условиях. Азербайджан жестко контролирует доступ СМИ, особенно к районам вблизи линии соприкосновения».
14:08 18/04/2016Статья об армянском блюде «Женгялов-хац» на российском сайте обнажила армянофобскую сущность азербайджанских читателейОчередным всплеском агрессии и ксенофобии со стороны азербайджанских пользователей соцсетей обернулась публикация посвященной армянскому национальному блюду «Женгялов-хац» статьи.
13:04 16/04/2016В Иране непрекращающиеся ливни вызвали наводнение, есть жертвыЖертвами наводнения на юге Ирана стали, по меньшей мере, четыре человека, двое пропали без вести.
17:26 15/04/2016«Последний диктатор Европы» – президент Беларуси Александр Лукашенко – в роли «кума» для парочки Алиев-ЭрдоганПо свидетельствам очевидцев, данное заявление Лукашенко вызвало усмешку сторонников террористической группировки «Исламское государство».
14:32 15/04/2016Азербайджанский политэмигрант: Политическая сатира служит орудием для разрушения устоев тоталитарного режима в АзербайджанеВ 2013 году он и другой азербайджанский блогер и бывший политзаключенный Эмин Милли решили основать независимое интернет-телевидение «Meydan TV».