11:29 29/01/2021Քեյթ Միդլթոնը խոստովանել է՝ իրեն ուժասպառ է արել երեխաների տնային ուսումըԱրքայազն Ուիլյամի կինը՝ Քեյթ Միդլթոնը խոստովանել է, որ ինքն «ուժասպառ» է եղել ինքնամեկուսացման ընթացքում տանը երեխաների ուսումը, հայտնում է Sky News- ը: Քեյթն ասել է, որ բախվել է նույն...
11:17 29/01/2021Բրազիլիայում բացահայտվել են կորոնավիրուսի միանգամից երկու շտամներով վարակման դեպքերԲրազիլիայում հետազոտողները հայտնաբերել են նոր տեսակի կորոնավիրուսի երկու շտամով միաժամանակյա վարակման դեպքեր: EFE գործակալության տարածած տեղեկությունը ներկայացնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն: Համակարգչային...
11:07 29/01/202193 արտասահմանյան ֆիլմ հավականում է արժանանալ «Օսկարի»«Օսկար» մրցանակաբաշխության «Լավագույն արտասահմանյան գեղարվեստական ֆիլմ» անվանակագրի երկար ցուցակում ընդգրկված է 93 ժապավեն 93 երկրից։ kulturomania.ru-ն գրում է, որ Լեսոտոյից, Սուրինամից ու Սուդանից...
20:07 28/01/2021Տեղի կունենա «Աշխարհը տեսախցիկով» միջազգային ֆոտոնախագծի երևանյան ցուցահանդեսը2021թ.-ի հունվարի 30-ին, ժամը 17:00-ին Երևանի մանկապատանեկան ստեղծագործության քաղաքային կենտրոնում տեղի կունենա «Աշխարհը տեսախցիկով» միջազգային ֆոտոնախագծի երևանյան ցուցահանդեսը: Այս մասին...
17:33 28/01/2021Բանակի տղան... Ապրիլյանում նահատակված Արմենակ Ուրֆանյանի ծննդյան օրն է«Ես իմ կյանքից շատ գոհ եմ»:
09:07 27/01/2021«ԵԼ»-ը Նյու Յորքի հեղինակավոր փառատոնում արժանացել է լավագույն պարային ֆիլմ մրցանակի«Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի աջակցությամբ նկարահանված «ԵԼ» պարային ֆիլմը Նյու Յորքի հեղինակավոր Hollywood International Golden Age փառատոնում արժանացել է Լավագույն պարային ֆիլմ...
17:57 26/01/2021Կարին Տոնոյան. Հունվարի 28-ը՝ Հայ զինվորի անպարտ ոգու ու ապագա հաղթանակի խոստման օրԱրցախի հերոս Մենուա Հովհաննիսյանի մայրը՝ Կարին Տոնոյանը, ֆեյսբուքյան էջում դիմելով պատերազմում զհոված որդուն, գրում է.
17:04 26/01/2021Լավրով․ Ղարաբաղը պետք է դաս լինի նման հակամարտություններում ներգրավվածների համար«Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանը մենք երկար տարիներ, եթե ոչ տասնամյակներ, մեծ ուշադրություն ենք հատկացրել։ Եվ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներից, որում ներառված են նաև Ֆրանսիան ու ԱՄՆ-ը,...
11:22 25/01/2021Մարիինյան թատրոնի մասնագետները տեսագրում են Բեթհովենի սիմֆոնիաները՝ Ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի կատարմամբՆվագախումբն այս օրերին Էդուարդ Թոփչյանի ղեկավարությամբ ձայնագրության համար կատարում է հանճարեղ կոմպոզիտորի Թիվ 1, Թիվ 2 և Թիվ 5 սիմֆոնիաները:
10:23 25/01/2021Սենատի հանձնաժողովը հավանություն տվեց Ջանեթ Յելլենի նշանակմանը` ֆինանսների նախարարի պաշտոնումՋանեթ Յելլենի ֆինանսների նախարարի պաշտոնում նշանակվելու շուրջ Սենատի քվեարկությունը տեղի կունենա երկուշաբթի օրը: Սենատի մեծամասնության ղեկավար Չակ Շումերն ասել է, որ Սենատը կքվեարկի իր թեկնածության...
12:13 22/01/2021ԱՄՆ-ում ավելի քան 120 մարդ մեղադրում է հունվարի 6-ի անկարգությունները կազմակերպելու մեջԱՄՆ-ի ավելի քան 120 բնակիչների մեղադրանք է առաջադրվել հունվարի 6-ին Վաշինգտոնում անկարգություններ կազմակերպելու և Կապիտոլիումի գրավման մեջ: Այս մասին գրում է «ՏԱՍՍ»-ը՝ հղում տալով երկրի...
11:06 22/01/2021Սառնարանի անջատման պատճառով ԱՄՆ-ում ոչնչացվել է Moderna պատվաստանյութի 1900 չափաբաժինԲոստոնի հիվանդանոցներից մեկում պահվող Moderna-ի կորոնավիրուսի պատվաստանյութի գրեթե 2000 դոզան ոչնչացվել է, երբ դռնապանը պատահաբար անջատել է սառնարանը, հաղորդում է ABC-ն: Դեպքը տեղի է ունեցել...
10:41 22/01/2021ՀՊԿՆ-ին հատկացված նոր Yamaha երաժշտական գործիքների համերգ-շնորհանդեսԵլույթ կունենա Հայաստանի պետական կամերային նվագախումբը և ճապոնացի դաշնակահար Ականե Սակային:
18:25 21/01/2021Հայկական ֆուտբոլի լեգենդը 32 տարեկան էՀայաստանի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը նշում է ծննդյան 32-ամյակը: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ-ն։ ՀՖՖ TV-ն Մխիթարյանի ծննդյան տարեդարձի առթիվ պատրաստել է յուրահատուկ տեսանյութ՝ տարբեր...
15:00 21/01/2021ԱՄՆ առաջին տիկին Ջիլ Բայդենը երդմնակալության համար ընտրել էր «Մարգարյան» բրենդի հագուստՆախօրեին Վաշինգտոնում տեղի ունեցավ ԱՄՆ 46-րդ նախագահ Ջո Բայդենի երդմնակալության արարողությունը։ ԱՄՆ առաջին տիկին Ջիլ Բայդենը երդմնակալության արարողությանը ներկայացել էր փիրուզագույն զգեստով։ Բայդենն...
09:08 21/01/2021Արամ Շահբազյանի «Տատը» ֆիլմն ընդգրկվել է Դուբլինի միջազգային կինոփառատոնումՌեժիսոր Արամ Շահբազյանի «Տատը» կարճամետրաժ ֆիլմն ընդգրկվել է Դուբլինի 2021թ․ միջազգային կինոփառատոնում։ Այս մասին հայտնում է Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնը, որի կողմից ֆիլմը ստացել է ֆինանսական...
11:16 20/01/2021ԱՀԿ-ն արձանագրում է COVID-19-ից ռեկորդային մահացությունՎերջին շաբաթվա ընթացքում աշխարհում գրանցվել է կորոնավիրուսից ռեկորդային մահացություն՝ 93 հազար։ Այս մասին, Ria-ի հաղորդմամբ, հայտարարել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ):...
09:14 20/01/2021Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի զեկույցում թվարկված են 2021 թվականի ռիսկերըՎարակիչ հիվանդությունները և ծայրահեղ բնական իրադարձությունները, կապված կլիմայի փոփոխության հետ, 2021 թվականին կդառնան աշխարհի հիմնական սպառնալիքները: news.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին ասվում է...
15:53 19/01/2021Զոհված զինվորի հայր. Դեռ հույս ունեմ՝ իրավապահներն ի զորու են բացահայտելու դավաճանական հրամանատարական խմբավորումը...ընդհուպ մինչև գերագույն գլխավորի

12:11 14/04/2016Омбудсмен: В Азербайджане отцы проигрывают дочерей в картыЭльмира Сулейманова выразила также обеспокоенность в связи с ростом числа незарегистрированных браков.
12:30 13/04/2016Премьер НКР: Мартакерт в кратчайшие сроки должен вернуться к прежней жизни«Уверяю, что границы прочны и после удара нашей армии противник еще не скоро придет в себя», – заявил он.
14:30 12/04/2016Свидетель геноцида в Мараге: Из тех, кто был со мной в заложниках у азербайджанцев, я больше никого никогда не виделаНа следующий день они сказали, что собираются хоронить своих нескольких погибших и на их могиле нас зарежут.
13:15 12/04/2016Ральф Йирикян: Премия Aurora Prize – призыв начать вновь ценить помощь друг другу и спасение жизней другихФонд инициатив развития Армении (IDeA Foundation) выражает благодарность всем лицам и организациям, поддерживающим инициативу Aurora Prize for Awakening Humanity.
16:26 11/04/2016Экс-глава МИД Ирана: Военные действия в зоне карабахского конфликта были спровоцированы извнеЕсли стороны карабахского конфликта примут посредничество Ирана в деле урегулирования проблемы, то при содействии России будет возможно установить мир в регионе.
13:11 11/04/2016Россия поставила Ирану первые С-300 – представитель МИД ИРИИранская сторона ожидает завершения поставок в первой половине 2016 года.
11:35 09/04/2016DELFI: В античные времена Арцах был десятой провинцией исторического царства АрменииНесмотря на все трудности, местные жители не теряют бодрости духа и любви к жизни, говорится в статье.
16:01 08/04/2016Организация OCCRP удостоена премии имени Тома Реннера за разоблачения коррупции властей АзербайджанаСогласно заявлениям ряда международных организаций и влиятельных представителей разных государств, Х. Исмайлова она была арестована по политическим мотивам.
12:41 08/04/2016Грант Багратян: Нерешенность вопроса валюты может стать серьезным препятствием для роста экономик стран ЕАЭСВопрос введения единой валюты в рамах ЕАЭС надо рассмотреть в ближайшее время, заявил в свою очередь на форуме "Евразийская экономическая перспектива" вице-премьер правительства Киргизии.
10:33 08/04/2016В Бейруте прошла мощная демонстрация в поддержку АрцахаОсновным мессиджем прозвучавших в ходе мероприятия выступлений были поддержка Арцаху и единство армянского народа.
21:13 07/04/2016Армянские партии США: Героизм и самоотверженность армянских солдат вдохновляют на фоне бешеных дикарей АзербайджанаВласти Азербайджана нарушили соглашение о прекращении огня и «бросили своих бешенных дикарей на мирное гражданское население Арцаха, варварски открыв огонь по невинным детям».
14:29 07/04/2016Эксперт назвал цели распространения Азербайджаном дезинформации о стрельбе на госгранице с Арменией – «нахичеванском фронте»По словам Т. Абрамяна, распространяя ложную информацию, Азербайджан также готовит почву, чтобы в случае необходимости прибегнуть к активности и в данном направлении.
13:27 06/04/2016Неудавшийся блицкриг Алиева
16:47 05/04/2016Сон Алиева
12:51 05/04/2016Минобороны НКР обнародовало видео с очередным сбитым азербайджанским беспилотникомАзербайджанский беспилотник был уничтожен на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск 4 апреля.
17:54 04/04/2016Военный атташе посольства Ирана приглашен в Минобороны Армении из-за сообщений азербайджанских СМИВ ходе встречи была достигнута договоренность о продолжении прямых контактов для исключения распространения дезинформации.
14:01 04/04/2016Арташес Хачатрян: Состояние раненых армянских военнослужащих стабильноеПо его словам, состояние всех раненых военнослужащих оценивается как стабильное, наблюдается положительная динамика.
10:29 04/04/2016Президент НКР: Армия обороны эффективно осуществляет свою миссию, обеспечивая безопасность страны и народаБако Саакян высоко оценил готовность Союза добровольцев «Еркрапа» защитить родную землю, назвав это образцом патриотизма.
20:19 03/04/2016Герман Стерлигов: Территория Карабаха – армянская земля, а действия Азербайджана – наглая агрессия«Призываю Российские власти поддержать братский армянский народ в защите от беззаконной агрессии ангажированного Турцией правительства Азербайджана», – написал Герман Стерлигов.
15:22 02/04/2016Омбудсмен Армении: Атака ВС Азербайджана приграничных населенных пунктов – это преступления международного уровня«Защитник прав человека РА решительно осуждает нападения Азербайджана на населенные пункты и мирных жителей».