10:00 06/01/2021Այսօր պատարագից հետո` կատարվում է Ջրօրհնեքի կարգՀունվարի 6-ին Հայ Առաքելական եկեղեցին նշում է Հիսուս Քրիստոսի Սուրբ Ծննդյան ու Աստվածահայտնության տոնը, որը Հիսուսի Սուրբ Ծննդյան և մկրտության հիշատակումն է: Աստված մարդացավ և հայտնվեց մարդկանց:...
11:23 05/01/2021Կորոնավիրուսը ժամանակի ընթացքում կդառնա ավելի մեղմ. վարակաբանԿորոնավիրուսը ժամանակի ընթացքում ավելի մեղմ տեսքով կանցնի: Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, ասել է պրոֆեսոր, բժշկական գիտությունների թեկնածու, վարակաբան Նիկոլայ Մալիշևը։ Նրա խոսքով, որպեսզի կորոնավիրուսի...
15:05 04/01/2021Ըստ Մոսկվայի՝ Ադրբեջանը դիտմամբ է Հայաստանի երկնքում Մի-24 ուղղաթիռը ոչնչացրելՌուսաստանի ռազմական քննիչները Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին Մի -24 ռազմական ուղղաթիռի խոցման դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը վերադասակարգել են ավելի լուրջ հոդվածի (դիտավորյալ ոչնչացում)։ Այս...
11:00 04/01/2021Աշխարհում ավելի քան 85 միլիոն մարդ վարակվել է կորոնավիրուսովԱշխարհում կորոնավիրուսային վարակի հայտնաբերված դեպքերի թիվը գերազանցել է 85 միլիոնը, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը՝ ներկայացնելով Ջոն Հոփկինսի համալսարանի հրապարակած տվյալները։ Համալսարանի տվյալներով՝...
16:55 03/01/2021«Ենթադրվում է, որ Աննա Հակոբյանի «Էրատո»-ի անդամներից մեկը թուրքական գործակալության գործակից է»Ֆեյսբուքյան օգտատեր Աղասի Իսկանդարյանը մարդկանց ուշադրությունն է հրավիրում Նիկոլ Փաշինյանի կնոջ՝ Աննա Հակոբյանի ղեկավարած «Էրատո» ջոկատի անդամներից մեկի վրա։ Նա ենթադրում է, որ ջոկատի անդմաներից...
15:42 03/01/2021Շահանե Մեժլումյան. Ձեզ համար սկսվեց 2021 -ը, իսկ Գորիսի համար 1992-ը«Հայլուր» ծրագրի նախկին մեկնաբան, հաղորդավոր, ծնունդով Գորիսից Շահանե Մեժլումյանը գրում է. «Ամուսնուս պապին ու քեռուն 92-ին Որոտանի ճանապարհից թուրքերը առևանգել ու սպանել են ... Սկեսուրիս աչքերը 28...
17:17 02/01/2021Թուրքիան հիշել է իր արմատների տեղը և նախատեսում է միավորել թյուրքալեզու երկրներըԵրկուշաբթի օրը թուրքական «Ակշամ» թերթը հրապարակել է հոդված հայտարարություն, ըստ որի՝ Թուրքիան նախատեսում է անցնել «Հինգ պետություն, մեկ ազգ» քաղաքականությանը, փոխանցում է Լուրերի դաշնային...
12:47 01/01/2021Մարդը մի վախ պիտի ունենա կյանքում«Ադեկվադ» միաբանության հիմնադիր Արթուր Դանիելյանը գրում է. «Սա քո կյանքն է և այն մոտենում է ավարտին ամեն անցնող րոպեի հետ»: Հետևաբար լավ ապրել նշանակում է լավ մահանալ: Մարդը մի վախ պիտի ունենա...
17:16 31/12/2020Վստահ եմ՝ արդեն կարող ենք Ադրբեջանից Թուրքիա ապրանքներ ուղարկել և ստանալ Հայաստանով. Իլհամ ԱլիևԱդրբեջանը մեծ նշանակություն է տալիս Հայաստանի և Թուրքիայի հետ տրանսպորտային միջանցքի ձևավորմանը: Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ այսօր ընդունելով Թուրքիայի պաշտպանության...
13:49 31/12/2020Մետրոպոլիտենի աշխատանքային գրաֆիկում չեն լինի ժամային փոփոխություններԱմանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ` «Կարեն Դեմիրճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտեն» ՓԲԸ-ն աշխատանքներն իրականացնելու է բնականոն ռեժիմով: Այս մասին հայտնում են Մետրոպոլիտենից։ Մետրոպոլիտենի...
21:54 30/12/2020Բաբայան. Դավաճանն այսօր հանդիպել է մի կուսակցության ղեկավարի, որն անգամ գրանցված չէ պետռեգիստրում«Հայրենիք» կուսակցության քաղաքական խորհդրի անդամ Արսեն Բաբայանը գրում է. «Վարչապետի աթոռին աներեսաբար նստած դավաճանն այսօր հանդիպել է այնպիսի կուսակցության ղեկավարի, որն անգամ գրանցված չէ պետական...
14:16 30/12/2020Մեծ Բրիտանիան գրանցում է «AstraZeneca» առաջին պատվաստանյութըՄեծ Բրիտանիայի իշխանությունները հաստատել են պատվաստանյութի օգտագործումը, որը մշակվել է Օքսֆորդի համալսարանի և բրիտանա-շվեդական «AstraZeneca» դեղագործական ընկերության կողմից: Այս մասին, «ՏԱՍՍ»-ի...
11:00 30/12/2020Ինչպես պատրաստվել կորոնավիրուսի դեմ պատվաստմանըԲժշկական գիտությունների դոկտոր, իմունոլոգ Վլադիսլավ Ժեմչուգովը հայտնել է, թե ինչ է պետք անել նախքան կորոնավիրուսի դեմ պատվաստումը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։ «Եթե դուք ունեք հակամարմիններ, ապա պետք...
10:00 30/12/2020Արցախցին՝ Աննա Հակոբյանին. Չե՞ք հասկանում Տիկին, մենք մերժում ենք ձեզՍտեփանակերտի Վահրամ Փափազյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի դերասան Դավիթ Ղահրամանյանը, արձագանքելով դեկտեմբերի 31-ին Աննա Հակոբյանի «Իմ քայլը» հիմնադրամի կողմից Ստեփանակերտի «Նադեժդա»...
20:22 29/12/2020Թվինինգ ծրագրի ընթացքը համավարկի, ապա նաև պատերազմի պատճառով գոհացուցիչ չէ․ ԱԻ նախարարԱրտակարգ իրավիճակների նախարար Անդրանիկ Փիլոյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինին, ՀՀ-ում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ինգա...
09:44 29/12/2020Արփինե Հովհաննիսյան. «Իմ քայլ»-ում անբարոյականության մրցույթը հենց դրա համար էԱրդարադատության նախկին նախարար, ԱԺ նախկին փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանը գրում է. «փաշինյան նիկոլաե-ի ՉՄԱՐԴ լինելու անատոմիան: Եզակի փաշինյանը ու հոգնակի երիտհայերը ( պատգամավորների այսօրվա պահվածքի...
09:27 29/12/2020Քաղաքացիները սև ներկով փակել են «Բարի գալուստ Ադրբեջան» գրությունըՍյունեցիները ներկ են լցրել Գորիս-Կապան ավտոճանապարհին տեղադրված «Բարի գալուստ Ադրբեջան» գրությամբ ցուցանակի վրա: Կատարվածի մասին փաստող տեսանյութը հրապարակել է Թելեգրամի Mediaport ալիքը։ Հիշեցնենք,...

14:00 22/03/2016Армянская церковь Святого Месропа в Сирии будет отремонтированаС ноября 2011 года армянская церковь Святого Месропа и Национальная армянская гимназия «Саакян» находились под контролем террористов.
12:18 22/03/2016Российская певица Земфира на концерте в Литве в грубой форме потребовала убрать флаг УкраиныЭто уже не первый инцидент с флагом Украины на концерте певицы.
15:22 21/03/2016Арис Казинян: Армянские и грузинские князья с нетерпением ждали «Персидский поход» Петра IОб этом армянский журналист и исследователь Арис Казинян пишет в своей книге «Ереван: С крестом или на кресте».
09:43 21/03/2016Компания Apple представит новый iPhone с 4-дюймовым экраномКроме того, ожидается презентация усовершенствованного iPad Air и новых ремешков для Apple Watch.
18:24 19/03/2016Появились новые факты, связанные с делом об убийстве в Турции главного редактора газеты «Акос» Гранта ДинкаЕще за три месяца до убийства Гранта Динка всем органам безопасности Стамбула было выслано письмо с приказом об обеспечении безопасности представителей издания «Акос».
13:17 19/03/2016Великобритания отказалась отменять визы для граждан ТурцииКроме того, Кэмерон вновь заявил, что Великобритания «не примет большее число беженцев».
11:06 19/03/2016Папа Римский Франциск посетит Армению в конце июняПоездка, которая продлится несколько дней, находится на стадии планирования.
14:01 18/03/2016Молодежный оркестр Армении исполнил произведения Берлиоза, Венявского и Элгара на фестивале «Аль Бустан» в БейрутеГосударственный молодежный оркестр Армении третий год подряд выступает на фестивале «Аль Бустан» в качестве его официального оркестра.
11:35 18/03/2016«Я воззвал к его совести!» Левон Аронян победил Хикару Накамуру, заняв лидирующую позициюПервая драма в турнире претендентов в Москве. После сдачи партии Накамура быстро покинул здание Телеграфа и не пришел на пресс-конференцию.
13:14 17/03/2016Германия закрыла диппредставительства в Анкаре и СтамбулеВ МИД Германии уточнили, что это мера предосторожности в связи с появлением данных о потенциальной угрозе безопасности.
11:30 17/03/2016СМИ: В Азербайджане каждый третий гражданин может оказаться в тюрьме из-за кредитных долговВ Азербайджане начались аресты граждан, имеющих задолженности перед банками, а также тех, кто не в состоянии выполнять иные кредитные обязательства.
11:00 17/03/2016Europa Nostra включила в список нуждающихся в защите 7 памятников Ереруйкскую базилику в АрменииСписок обнародовали ведущая европейская организация по охране культурного наследия «ЕВРОПА НОСТРА» и Институт Европейского Инвестиционного Банка на мероприятии в Венеции 16 марта.
13:21 16/03/2016На Кипре будет установлена копия одного из хачкаров Старой ДжугиНа торжественной церемонии открытия будут присутствовать президенты Армении и Кипра Серж Саргсян и Никос Анастасиадис.
14:35 15/03/2016Турция вновь решила проводить мероприятия в честь годовщины битвы при Галлиполи 18 марта, а не 24 апреляВ 2015г. серьезный общественный резонанс был вызван тем, что торжества к 100-летию битвы при Галлиполи назначили на 24 апреля – в день, когда отмечалась 100-я годовщина Геноцида армян.
12:32 14/03/2016«Газета.Ru»: Иран фактически отказался от заморозки нефтедобычиИран заявил, что ему необходимы особые условия, так как со страны только в январе были сняты санкции, ограничивающие экспорт нефти.
11:08 14/03/2016Фильм режиссера Аво Каприеляна «Houses without Doors» – в программе 18-го фестиваля документального кино «Один мир» в ПрагеФильм «Manazil bela abwab» («Houses without Doors») режиссера Аво Капреляна повествует о жизни армянской семьи в период столкновений в армянонаселенном квартале сирийского Алеппо Нор Гюх.
19:45 12/03/2016Президент Турции Р.Т. Эрдоган продолжает вдохновлять известного бразильского карикатуристаРанее бразильский художник представлял карикатуры на президента Турции, одна из них была посвящена связям Эрдогана с террористической группировкой ИГ.
13:14 12/03/2016Суд Стамбула выдал ордер на арест экс-редактора турецкой оппозиционной газеты ZamanМежду тем, как сообщает британское издание Times, количество проданных экземпляров турецкой газеты Zaman после введения контроля властей сократилось на 99%.
13:50 11/03/2016Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган остался один на один со своей провальной политикой – TimeНа международной арене он потерял поддержку всех, кого Турция раньше могла считать союзниками, а внутри страны его методы начали вызывать негодование даже в его собственной партии, пишет Time.
11:06 11/03/2016В Японии почтили память погибших при землетрясении и цунами 11 марта 2011 годаРанее премьер Японии призвал всех граждан страны в час, когда пять лет назад произошло землетрясение и цунами, почтить минутой молчания память погибших при стихийном бедствии.