10:00 06/01/2021Այսօր պատարագից հետո` կատարվում է Ջրօրհնեքի կարգՀունվարի 6-ին Հայ Առաքելական եկեղեցին նշում է Հիսուս Քրիստոսի Սուրբ Ծննդյան ու Աստվածահայտնության տոնը, որը Հիսուսի Սուրբ Ծննդյան և մկրտության հիշատակումն է: Աստված մարդացավ և հայտնվեց մարդկանց:...
11:23 05/01/2021Կորոնավիրուսը ժամանակի ընթացքում կդառնա ավելի մեղմ. վարակաբանԿորոնավիրուսը ժամանակի ընթացքում ավելի մեղմ տեսքով կանցնի: Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, ասել է պրոֆեսոր, բժշկական գիտությունների թեկնածու, վարակաբան Նիկոլայ Մալիշևը։ Նրա խոսքով, որպեսզի կորոնավիրուսի...
15:05 04/01/2021Ըստ Մոսկվայի՝ Ադրբեջանը դիտմամբ է Հայաստանի երկնքում Մի-24 ուղղաթիռը ոչնչացրելՌուսաստանի ռազմական քննիչները Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին Մի -24 ռազմական ուղղաթիռի խոցման դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործը վերադասակարգել են ավելի լուրջ հոդվածի (դիտավորյալ ոչնչացում)։ Այս...
11:00 04/01/2021Աշխարհում ավելի քան 85 միլիոն մարդ վարակվել է կորոնավիրուսովԱշխարհում կորոնավիրուսային վարակի հայտնաբերված դեպքերի թիվը գերազանցել է 85 միլիոնը, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը՝ ներկայացնելով Ջոն Հոփկինսի համալսարանի հրապարակած տվյալները։ Համալսարանի տվյալներով՝...
16:55 03/01/2021«Ենթադրվում է, որ Աննա Հակոբյանի «Էրատո»-ի անդամներից մեկը թուրքական գործակալության գործակից է»Ֆեյսբուքյան օգտատեր Աղասի Իսկանդարյանը մարդկանց ուշադրությունն է հրավիրում Նիկոլ Փաշինյանի կնոջ՝ Աննա Հակոբյանի ղեկավարած «Էրատո» ջոկատի անդամներից մեկի վրա։ Նա ենթադրում է, որ ջոկատի անդմաներից...
15:42 03/01/2021Շահանե Մեժլումյան. Ձեզ համար սկսվեց 2021 -ը, իսկ Գորիսի համար 1992-ը«Հայլուր» ծրագրի նախկին մեկնաբան, հաղորդավոր, ծնունդով Գորիսից Շահանե Մեժլումյանը գրում է. «Ամուսնուս պապին ու քեռուն 92-ին Որոտանի ճանապարհից թուրքերը առևանգել ու սպանել են ... Սկեսուրիս աչքերը 28...
17:17 02/01/2021Թուրքիան հիշել է իր արմատների տեղը և նախատեսում է միավորել թյուրքալեզու երկրներըԵրկուշաբթի օրը թուրքական «Ակշամ» թերթը հրապարակել է հոդված հայտարարություն, ըստ որի՝ Թուրքիան նախատեսում է անցնել «Հինգ պետություն, մեկ ազգ» քաղաքականությանը, փոխանցում է Լուրերի դաշնային...
12:47 01/01/2021Մարդը մի վախ պիտի ունենա կյանքում«Ադեկվադ» միաբանության հիմնադիր Արթուր Դանիելյանը գրում է. «Սա քո կյանքն է և այն մոտենում է ավարտին ամեն անցնող րոպեի հետ»: Հետևաբար լավ ապրել նշանակում է լավ մահանալ: Մարդը մի վախ պիտի ունենա...
17:16 31/12/2020Վստահ եմ՝ արդեն կարող ենք Ադրբեջանից Թուրքիա ապրանքներ ուղարկել և ստանալ Հայաստանով. Իլհամ ԱլիևԱդրբեջանը մեծ նշանակություն է տալիս Հայաստանի և Թուրքիայի հետ տրանսպորտային միջանցքի ձևավորմանը: Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ այսօր ընդունելով Թուրքիայի պաշտպանության...
13:49 31/12/2020Մետրոպոլիտենի աշխատանքային գրաֆիկում չեն լինի ժամային փոփոխություններԱմանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ` «Կարեն Դեմիրճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտեն» ՓԲԸ-ն աշխատանքներն իրականացնելու է բնականոն ռեժիմով: Այս մասին հայտնում են Մետրոպոլիտենից։ Մետրոպոլիտենի...
21:54 30/12/2020Բաբայան. Դավաճանն այսօր հանդիպել է մի կուսակցության ղեկավարի, որն անգամ գրանցված չէ պետռեգիստրում«Հայրենիք» կուսակցության քաղաքական խորհդրի անդամ Արսեն Բաբայանը գրում է. «Վարչապետի աթոռին աներեսաբար նստած դավաճանն այսօր հանդիպել է այնպիսի կուսակցության ղեկավարի, որն անգամ գրանցված չէ պետական...
14:16 30/12/2020Մեծ Բրիտանիան գրանցում է «AstraZeneca» առաջին պատվաստանյութըՄեծ Բրիտանիայի իշխանությունները հաստատել են պատվաստանյութի օգտագործումը, որը մշակվել է Օքսֆորդի համալսարանի և բրիտանա-շվեդական «AstraZeneca» դեղագործական ընկերության կողմից: Այս մասին, «ՏԱՍՍ»-ի...
11:00 30/12/2020Ինչպես պատրաստվել կորոնավիրուսի դեմ պատվաստմանըԲժշկական գիտությունների դոկտոր, իմունոլոգ Վլադիսլավ Ժեմչուգովը հայտնել է, թե ինչ է պետք անել նախքան կորոնավիրուսի դեմ պատվաստումը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։ «Եթե դուք ունեք հակամարմիններ, ապա պետք...
10:00 30/12/2020Արցախցին՝ Աննա Հակոբյանին. Չե՞ք հասկանում Տիկին, մենք մերժում ենք ձեզՍտեփանակերտի Վահրամ Փափազյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնի դերասան Դավիթ Ղահրամանյանը, արձագանքելով դեկտեմբերի 31-ին Աննա Հակոբյանի «Իմ քայլը» հիմնադրամի կողմից Ստեփանակերտի «Նադեժդա»...
20:22 29/12/2020Թվինինգ ծրագրի ընթացքը համավարկի, ապա նաև պատերազմի պատճառով գոհացուցիչ չէ․ ԱԻ նախարարԱրտակարգ իրավիճակների նախարար Անդրանիկ Փիլոյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինին, ՀՀ-ում Լիտվայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ինգա...
09:44 29/12/2020Արփինե Հովհաննիսյան. «Իմ քայլ»-ում անբարոյականության մրցույթը հենց դրա համար էԱրդարադատության նախկին նախարար, ԱԺ նախկին փոխնախագահ Արփինե Հովհաննիսյանը գրում է. «փաշինյան նիկոլաե-ի ՉՄԱՐԴ լինելու անատոմիան: Եզակի փաշինյանը ու հոգնակի երիտհայերը ( պատգամավորների այսօրվա պահվածքի...
09:27 29/12/2020Քաղաքացիները սև ներկով փակել են «Բարի գալուստ Ադրբեջան» գրությունըՍյունեցիները ներկ են լցրել Գորիս-Կապան ավտոճանապարհին տեղադրված «Բարի գալուստ Ադրբեջան» գրությամբ ցուցանակի վրա: Կատարվածի մասին փաստող տեսանյութը հրապարակել է Թելեգրամի Mediaport ալիքը։ Հիշեցնենք,...

09:08 24/02/2014South Korea-US military drills beginPyongyang is opposed to the drills and had previously threatened to cancel the reunions if the exercises went ahead.
09:08 22/02/2014Heavy shelling rocks Golan Heights area between Syria, IsraelIf the rebels take control of the border area, they could potentially use it as a base to move toward the capital.
09:10 21/02/2014Flooding kills nearly 70 in BurundiClose to 20,000 people have been displaced and more than 2,000 families have been left homeless.
09:10 20/02/2014New leak discovered at FukushimaThe tainted water flowed over a barrier around the tank and is being absorbed into the ground.
11:36 19/02/2014Seyran Ohanyan pays unannounced visit to military unitArmenian Defense Minister Seyran Ohanyan paid an unannounced visit to a military unit this morning, the press service of Ministry reports.
09:16 19/02/2014Figure skater Plushenko eyes comeback at 2018 Olympics"I'll skip a couple of seasons, I'll learn another couple quads and come back to competition," he said.
09:10 19/02/2014Yemen: 12 killed, 14 soldiers captured in clashes with militantsAmong those killed were six troops and six militants. A top army colonel was among the government troops killed.
09:08 18/02/201410 killed in South Korea building collapse at college retreatMore than 560 first-year college students were in the building for a freshmen welcoming party when the collapse happened at 9:11 p.m. Monday.
16:52 17/02/2014Iran official: Lavash is Armenian word and Armenia is motherland of lavash“Iran as well can register lavash in UNESCO list of intangible cultural heritage,” said the head of the cultural value registration department of Iran Cultural Heritage, Handcrafts and Tourism...
09:03 17/02/2014Nigeria's Boko Haram 'in village massacre'The gunmen reportedly rounded up a group of men in Izghe village and shot them, before going door-to-door and killing anyone they found.
12:33 14/02/2014World Council of Churches discusses Genocide CentennialOn Monday, on the sidelines of the meeting of the Executive Committee of the World Council of Churches held in Geneva, Executive Committee member Archbishop Nareg Alemezian and Central Committee...
09:08 14/02/2014Mass evacuation in Indonesia as Java volcano eruptsSome towns are reported to have been covered by a 4cm (1.6 in) layer of ash.
09:12 13/02/2014Two dead in Venezuela anti-government student protestsStudents have been protesting elsewhere for a week, with the biggest crowds in the cities of Merida and Tachira.
09:12 12/02/2014Algeria mourns dozens killed in military plane crashThe lone survivor, a soldier, is reportedly being treated for head injuries at a military hospital in Constantine.
15:07 11/02/2014Famed jazz pianist Tigran Hamasyan to give concert in YerevanWorld famous jazz pianist Tigran Hamasyan will give a concert in Yerevan, Tovmas Martirosyan, head of concert’s organizer TM Production, told Panorama.am.
09:09 11/02/2014UK floods: Homes evacuated as swollen Thames keeps risingFourteen severe flood warnings are in place in Berkshire and Surrey, while two remain in Somerset.
09:23 10/02/2014Danish zoo kills healthy giraffe, feeds body to lionsCopenhagen Zoo said it euthanized the male, named Marius, on Sunday because of a duty to avoid inbreeding.
09:49 08/02/2014Argentine head-on bus crash kills 17Local reports say the truck, which had a Brazilian licence plate, was stolen and being driven at high speed.
20:14 07/02/2014USAID helps bulid MLSA capacity for effective public outreach on the new pension systemThe USAID-funded Pension Reform Implementation Program (PRIP) and the Ministry of Labor and Social Affairs of Armenia (MLSA) have completed a three-month training program aimed at facilitating the...