10:26 19/01/2021Նեապոլում հայտնաբերվել է Լեոնարդո դա Վինչիի գողացված նկարըԻտալիայում գտել են հանրահայտ նկարիչ Լեոնարդո դա Վինչիի «Աշխարհի փրկիչը» կտավը, որը գողացել էին մի քանի տարի առաջ: Այն ավելի հաճախ վերագրվում է իր ուսանողներին, այլ ոչ թե հենց նկարիչին: Այն գրվել է...
11:17 18/01/2021Համերգ և հարգանքի տուրք՝ նվիրված Առնո Բաբաջանյանի ծննդյան 100-ամյակինՀունվարի 22-ին լրանում է մեծանուն հայ կոմպոզիտոր, դաշնակահար, ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, Պետական մրցանակների դափնեկիր Առնո Բաբաջանյանի 100-ամյակը: Կոմպոզիտորների միությունից հայտնում են, որ այդ առիթով,...
10:02 18/01/2021Եգիպտոսը հայտարարում է Կահիրեի մոտակայքում նոր խոշոր հնագիտական գտածոների մասինԵգիպտոսի իշխանությունները նոր գտածոներ են հայտնաբերել Կահիրեից հարավ գտնվող Սակկարայի տարածքի խոշոր նեկրոպոլում: The Guardian-ը, հղում անելով հնությունների նախարարությանը, գրում է, որ հնագիտական...
18:15 16/01/2021Ամերիկահայ Հայկ Հաջինազարյանը՝ Սպիտակ տան տարածաշրջանային հաղորդակցության գծով տնօրենՋո Բայդենը, որը մյուս շաբաթ պաշտոնապես կստանձնի ԱՄՆ նախագահի պաշտոնը, ամերիկահայ Հայկ Հաջինազարյանին նշանակել է Սպիտակ տան տարածաշրջանային հաղորդակցության գծով տնօրեն: փոխանցում է Հանրային ռադիոն։...
11:50 16/01/2021Հունվարի 16-ը «Բիթլզ»-ի համաշխարհային օրն էԱյսօր՝ հունվարի 16-ին, իսկական երաժշտասերների ականջակալներից հնչում է բոլոր ժամանակների և ժողովուրդների ամենահայտնի երաժշտական խմբերից մեկի՝ Լիվերպուլի լեգենդար քառյակի «Երեկ», «Դեղին սուզանավ», «Թող...
09:07 16/01/2021Հյուսթոնում «բրիտանական» շտամից մահացածների ընտանիքը նախազգուշացրել էր վիրուսի վտանգի մասինԱՄՆ Տեխասի նահանգի Հյուսթոն քաղաքի բնակչու ընտանիքը, որը մահացել է կորոնավիրուսային վարակի «Բրիտանական» շտամից, նախազգուշացրել էր վտանգի մասին և կոչ արել մարդկանց լուրջ վերաբերվել պանդեմիային։ Այս...
17:58 15/01/2021Ռեժիսոր Պոն Ջուն Հոն կգլխավորի Վենետիկի կինոփառատոնի գլխավոր մրցույթի ժյուրինՀարավկորեացի ռեժիսոր, «Մակաբույծ » ֆիլմի համար Կաննի կինոփառատոնի գլխավոր մրցանակին արժանացած Պոն Ջուն Հոն կգլխավորի Վենետիկի կինոփառատոնի հիմնական մրցույթի միջազգային ժյուրին: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս...
11:12 15/01/2021Մինչ հազարավոր ծնողներ սգում են՝ Աննա Հակոբյանը դստրերի հետ շրջում է Մոսկվայի թանկարժեք խանութներում․ Politik.am«Politik.am-ը երեկ տեղեկացրել էր, որ Փաշինյանի կինն ու դուստրերը Մոսկվա են մեկնել ՌԴ ՝ 10 զինված թիկնապահի ուղեկցությամբ: Օրվա ընթացքում տելեգրամյան ալիքներից մեկը հրապարակեց տեսանյութ, որով փաստվում...
10:31 15/01/2021Լեդի Գագան և Ջեննիֆեր Լոպեսը ելույթ կունենան Բայդենի երդմնակալության արարողությանըԼեդի Գագան և Ջեննիֆեր Լոպեսը հաջորդ շաբաթ՝ հունվարի 20-ին, Վաշինգտոնում բեմ կբարձրանան ԱՄՆ նորընտիր 46-րդ նախագահ Ջո Բայդենի երդմնակալության արարողությանը։ Այս մասին գրում է Reuters-ը։ Լեդի Գագան...
17:46 14/01/2021Շակիրան վաճառել է իր բոլոր երգերի իրավունքը«Յուրաքանչյուր երգ արտացոլումն է այն բանի, թե ով էի ես այն ժամանակ, երբ այն գրել եմ, բայց հենց որ երգը թողարկվում է, այն պատկանում է ոչ միայն ինձ, այլ նաև նրանց, ովքեր հավանում են այն»:
11:40 13/01/2021Առնո Բաբաջանյան -100․ հոբելյանական տարվա մեկնարկՀայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը հայտարարում է բաբաջանյանական տարվա մեկնարկը՝ հունվարի 22-ին՝ կոմպոզիտորի ծննդյան օրը։ Տարվա առաջին համերգը նվիրվում է հայ Մեծ կոմպոզիտոր Առնո Բաբաջանյանի...
10:29 13/01/2021«YouTube»-ն առնվազն մեկ շաբաթով սառեցրել է Թրամփի ալիքը«YouTube»-ն առնվազն մեկ շաբաթով կսառեցնի ԱՄՆ ներկայիս նախագահ Դոնալդ Թրամփի հաշիվը, հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն՝ վկայակոչելով ընկերության ներկայացուցչին: Նշվում է, որ Թրամփի ալիքում վերջերս տեղադրված...
09:00 12/01/2021Ինչպես է Հովսեփ Օրբելին կանխել Էրմիտաժի գանձերի վաճառքը«Էրմիտաժի գանձերի փրկությունը» մուլտիմեդիա ցուցադրություն Օրբելի եղբայրների տուն-թանգարանում
09:33 11/01/2021Մխիթարյանն ու «Ռոման» երկարաձգում են պայմանագիրըՀայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը «Ռոմա» ակումբի հետ նոր պայմանագիր է կնքել։ Լուրը հայտնում է sports.ru կայքը։ Լրագրող Ֆաբրիցիո Ռոմանոն հայտնում է, որ կողմերը պայմանավորվել...
13:39 08/01/2021Իրանն արգելեց կորոնավիրուսի պատվաստանյութերը Մեծ Բրիտանիայից և ԱՄՆ-իցԻրանի Գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեին արգելել է կորոնավիրուսի պատվաստանյութերը Մեծ Բրիտանիայից և ԱՄՆ-ից: Այս մասին գրում է Gazeta-ն։ «Բրիտանական և ամերիկյան պատվաստանյութերի ներմուծումն արգելված է»,...
09:55 08/01/2021Pfizer պատվաստանյութով պատվաստվելուց հետո ԱՄՆ-ում բժիշկը մահացել էԱՄՆ-ում բժիշկը մահացել է Pfizer-ի կորոնավիրուսի պատվաստանյութով պատվաստվելուց ընդամենը երկու շաբաթ անց։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին գրում է Daily Mail-ը՝ վկայակոչելով նրա կնոջը: Բժշկի կինն...
13:40 06/01/2021Հենրիխ Մխիթարյան. Անհրաժեշտ է անհապաղ բուժել ծանր վերքերըՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ, իտալական «Ռոմա» ֆուտբոլային ակումբի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը Սուրբ Ծննդյան տոնի առթիվ շնորհավորանքում վստահություն է հայտնել՝ հայերը կվերականգնվեն ու...
11:18 06/01/2021Վաղը տեղի կունենա «Ազգային աղետ և վերածնունդ․ իրավական բաղադրիչը» թեմայով խորհրդաժողովՀունվարի 7-ին «Իրավական ուղին» հրավիրում է «Ազգային աղետ և վերածնունդ․ իրավական բաղադրիչը» խորագրով մասնագիտական խորհրդաժողով։ ՀԿ-ն հրապարակել է օրակարգը.

09:19 10/03/2014Assad forces 'starving' refugee campAmnesty says families have been forced to forage for food in the streets - risking being killed by snipers.
09:05 08/03/2014Malaysia Airlines loses contact with plane flying to BeijingMalaysia Airlines said it was "currently working with the authorities who have activated their search and rescue team to locate the aircraft."
09:12 07/03/2014Malaria 'spreading to new altitudes'Researchers have found that people living in the highlands of Africa and South America are at an increased risk of catching the mosquito-borne disease during hotter years.
18:42 06/03/2014Turkey denies entry of Nur Azerbaijani officials to countryBy the order of Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan a list including the Azerbaijani officials that are related to the Nur movement is being created.
09:14 06/03/2014Israel intercepts ship with weapons headed to GazaThe weapons found were identified as Syrian-manufactured surface-to-surface rockets.
09:09 05/03/2014Venezuela protests on eve of Chavez's death anniversaryThousands of protesters in Venezuela have marched through the streets of Caracas shouting slogans against the socialist government of Nicolas Maduro.
17:21 04/03/2014RA embassy to U.S.:Azerbaijan prepares ground for new aggression against Karabakh by distorting history and essence of conflictAzerbaijani diplomacy and propaganda continue to mislead the international community as well as the society of Azerbaijan by falsifying the essence and history of Nagorno Karabakh conflict,...
09:09 04/03/2014World's most expensive city revealedThe city's strong currency combined with the high cost of running a car and soaring utility bills contributed to Singapore topping the list.
17:52 03/03/2014Armenian cross stones in Julfa are in top of five significant works of art subjected to vandalism in 21st centuryRussian site Novate.ru reckoned Armenian khachkars (Cross stones) in Julfa to the five most significant works of art that have been subjected to vandalism in the 21st century.
09:08 03/03/2014N Korea tests more missiles amid S Korea-US exercisesOfficials in Seoul said the missiles flew more than 500km (300 miles).
14:28 01/03/2014Anti-Armenian event to be held in Fletcher School of Law and Diplomacy turned to be artifice of Azerbaijani mediaInformation disseminated by the Azerbaijani media allegedly at the Fletcher School of Law and Diplomacy, Tufts University at the U.S.
09:11 01/03/2014Crimean parliament forms new cabinetThe Crimean parliament voted on Thursday to approve Aksenov, leader of the Russian Unity party, as head of the region’s government.
09:12 28/02/2014NASA, Japan launch rain-trackerJapanese rocket roared into orbit early Friday (Thursday afternoon ET) carrying what NASA calls its most precise instrument yet for measuring rain and snowfall.
14:31 27/02/2014Karabakhinfo.com website rigs photos and information about Aghdam events of 1992At the initiative of Elkhan Suleymanov, who is a member of Azerbaijani parliament, site Karabakhinfo.com was created in April 2012, which serves as another official mouthpiece of Azerbaijani...
10:50 27/02/2014NASA discovers 715 new planetsBy way of comparison, about 1,000 planets total had been identified in our galaxy before Wednesday.
17:38 26/02/2014South Dakota House of Representatives rejects anti-Armenian resolutionAnti-Armenian resolution, initiated by Azerbaijan, has been presented to the House of Representatives of U.S.
10:07 26/02/2014Chile's stunning fossil whale graveyard explainedThe dead and dying mammals were then washed into an estuary and on to flat sands where they became buried over time.
09:09 25/02/2014Fukushima residents to 'come home'On April 1, some 350 people from the Miyakoji district of Tamura city will be allowed to head back to their homes permanently.
19:49 24/02/2014Football club ‘‘Atletico Madrid’’ didn’t assist Azerbaijani propaganda even for moneyInformation was circulated in Azerbaijani media, allegedly, in honor of the memory of victims of Aghdam events that took place in 1992, the footballers of Spanish "Atletico Madrid" football club were...