10:26 19/01/2021Նեապոլում հայտնաբերվել է Լեոնարդո դա Վինչիի գողացված նկարըԻտալիայում գտել են հանրահայտ նկարիչ Լեոնարդո դա Վինչիի «Աշխարհի փրկիչը» կտավը, որը գողացել էին մի քանի տարի առաջ: Այն ավելի հաճախ վերագրվում է իր ուսանողներին, այլ ոչ թե հենց նկարիչին: Այն գրվել է...
11:17 18/01/2021Համերգ և հարգանքի տուրք՝ նվիրված Առնո Բաբաջանյանի ծննդյան 100-ամյակինՀունվարի 22-ին լրանում է մեծանուն հայ կոմպոզիտոր, դաշնակահար, ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, Պետական մրցանակների դափնեկիր Առնո Բաբաջանյանի 100-ամյակը: Կոմպոզիտորների միությունից հայտնում են, որ այդ առիթով,...
10:02 18/01/2021Եգիպտոսը հայտարարում է Կահիրեի մոտակայքում նոր խոշոր հնագիտական գտածոների մասինԵգիպտոսի իշխանությունները նոր գտածոներ են հայտնաբերել Կահիրեից հարավ գտնվող Սակկարայի տարածքի խոշոր նեկրոպոլում: The Guardian-ը, հղում անելով հնությունների նախարարությանը, գրում է, որ հնագիտական...
18:15 16/01/2021Ամերիկահայ Հայկ Հաջինազարյանը՝ Սպիտակ տան տարածաշրջանային հաղորդակցության գծով տնօրենՋո Բայդենը, որը մյուս շաբաթ պաշտոնապես կստանձնի ԱՄՆ նախագահի պաշտոնը, ամերիկահայ Հայկ Հաջինազարյանին նշանակել է Սպիտակ տան տարածաշրջանային հաղորդակցության գծով տնօրեն: փոխանցում է Հանրային ռադիոն։...
11:50 16/01/2021Հունվարի 16-ը «Բիթլզ»-ի համաշխարհային օրն էԱյսօր՝ հունվարի 16-ին, իսկական երաժշտասերների ականջակալներից հնչում է բոլոր ժամանակների և ժողովուրդների ամենահայտնի երաժշտական խմբերից մեկի՝ Լիվերպուլի լեգենդար քառյակի «Երեկ», «Դեղին սուզանավ», «Թող...
09:07 16/01/2021Հյուսթոնում «բրիտանական» շտամից մահացածների ընտանիքը նախազգուշացրել էր վիրուսի վտանգի մասինԱՄՆ Տեխասի նահանգի Հյուսթոն քաղաքի բնակչու ընտանիքը, որը մահացել է կորոնավիրուսային վարակի «Բրիտանական» շտամից, նախազգուշացրել էր վտանգի մասին և կոչ արել մարդկանց լուրջ վերաբերվել պանդեմիային։ Այս...
17:58 15/01/2021Ռեժիսոր Պոն Ջուն Հոն կգլխավորի Վենետիկի կինոփառատոնի գլխավոր մրցույթի ժյուրինՀարավկորեացի ռեժիսոր, «Մակաբույծ » ֆիլմի համար Կաննի կինոփառատոնի գլխավոր մրցանակին արժանացած Պոն Ջուն Հոն կգլխավորի Վենետիկի կինոփառատոնի հիմնական մրցույթի միջազգային ժյուրին: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, այս...
11:12 15/01/2021Մինչ հազարավոր ծնողներ սգում են՝ Աննա Հակոբյանը դստրերի հետ շրջում է Մոսկվայի թանկարժեք խանութներում․ Politik.am«Politik.am-ը երեկ տեղեկացրել էր, որ Փաշինյանի կինն ու դուստրերը Մոսկվա են մեկնել ՌԴ ՝ 10 զինված թիկնապահի ուղեկցությամբ: Օրվա ընթացքում տելեգրամյան ալիքներից մեկը հրապարակեց տեսանյութ, որով փաստվում...
10:31 15/01/2021Լեդի Գագան և Ջեննիֆեր Լոպեսը ելույթ կունենան Բայդենի երդմնակալության արարողությանըԼեդի Գագան և Ջեննիֆեր Լոպեսը հաջորդ շաբաթ՝ հունվարի 20-ին, Վաշինգտոնում բեմ կբարձրանան ԱՄՆ նորընտիր 46-րդ նախագահ Ջո Բայդենի երդմնակալության արարողությանը։ Այս մասին գրում է Reuters-ը։ Լեդի Գագան...
17:46 14/01/2021Շակիրան վաճառել է իր բոլոր երգերի իրավունքը«Յուրաքանչյուր երգ արտացոլումն է այն բանի, թե ով էի ես այն ժամանակ, երբ այն գրել եմ, բայց հենց որ երգը թողարկվում է, այն պատկանում է ոչ միայն ինձ, այլ նաև նրանց, ովքեր հավանում են այն»:
11:40 13/01/2021Առնո Բաբաջանյան -100․ հոբելյանական տարվա մեկնարկՀայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը հայտարարում է բաբաջանյանական տարվա մեկնարկը՝ հունվարի 22-ին՝ կոմպոզիտորի ծննդյան օրը։ Տարվա առաջին համերգը նվիրվում է հայ Մեծ կոմպոզիտոր Առնո Բաբաջանյանի...
10:29 13/01/2021«YouTube»-ն առնվազն մեկ շաբաթով սառեցրել է Թրամփի ալիքը«YouTube»-ն առնվազն մեկ շաբաթով կսառեցնի ԱՄՆ ներկայիս նախագահ Դոնալդ Թրամփի հաշիվը, հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն՝ վկայակոչելով ընկերության ներկայացուցչին: Նշվում է, որ Թրամփի ալիքում վերջերս տեղադրված...
09:00 12/01/2021Ինչպես է Հովսեփ Օրբելին կանխել Էրմիտաժի գանձերի վաճառքը«Էրմիտաժի գանձերի փրկությունը» մուլտիմեդիա ցուցադրություն Օրբելի եղբայրների տուն-թանգարանում
09:33 11/01/2021Մխիթարյանն ու «Ռոման» երկարաձգում են պայմանագիրըՀայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը «Ռոմա» ակումբի հետ նոր պայմանագիր է կնքել։ Լուրը հայտնում է sports.ru կայքը։ Լրագրող Ֆաբրիցիո Ռոմանոն հայտնում է, որ կողմերը պայմանավորվել...
13:39 08/01/2021Իրանն արգելեց կորոնավիրուսի պատվաստանյութերը Մեծ Բրիտանիայից և ԱՄՆ-իցԻրանի Գերագույն առաջնորդ Ալի Խամենեին արգելել է կորոնավիրուսի պատվաստանյութերը Մեծ Բրիտանիայից և ԱՄՆ-ից: Այս մասին գրում է Gazeta-ն։ «Բրիտանական և ամերիկյան պատվաստանյութերի ներմուծումն արգելված է»,...
09:55 08/01/2021Pfizer պատվաստանյութով պատվաստվելուց հետո ԱՄՆ-ում բժիշկը մահացել էԱՄՆ-ում բժիշկը մահացել է Pfizer-ի կորոնավիրուսի պատվաստանյութով պատվաստվելուց ընդամենը երկու շաբաթ անց։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, այս մասին գրում է Daily Mail-ը՝ վկայակոչելով նրա կնոջը: Բժշկի կինն...
13:40 06/01/2021Հենրիխ Մխիթարյան. Անհրաժեշտ է անհապաղ բուժել ծանր վերքերըՀայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ, իտալական «Ռոմա» ֆուտբոլային ակումբի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը Սուրբ Ծննդյան տոնի առթիվ շնորհավորանքում վստահություն է հայտնել՝ հայերը կվերականգնվեն ու...
11:18 06/01/2021Վաղը տեղի կունենա «Ազգային աղետ և վերածնունդ․ իրավական բաղադրիչը» թեմայով խորհրդաժողովՀունվարի 7-ին «Իրավական ուղին» հրավիրում է «Ազգային աղետ և վերածնունդ․ իրավական բաղադրիչը» խորագրով մասնագիտական խորհրդաժողով։ ՀԿ-ն հրապարակել է օրակարգը.

15:10 02/04/2016Российский эксперт: Азербайджанская армия выглядит сильнее, но только на бумагеНесмотря на резко возросшую интенсивность боевых действий в зоне карабахского конфликта, говорить о масштабной войне пока рано, подобное имело место и ранее.
13:46 02/04/2016Тигран Абрамян: Заранее спланированная операция ВС Азербайджана провалиласьНа данный момент ситуация находится под контролем, армянские ВС предпринимают необходимые действия по стабилизации ситуации, отметил он.
15:21 01/04/2016В России с 1 апреля повысились акцизы на бензин и дизельное топливоПри этом в антимонопольной службе считают, что цены на АЗС резко расти не будут.
13:46 01/04/2016Армянский гроссмейстер Левон Аронян на 7-м месте место рейтинга FIDEПервым по-прежнему идет Карлсен (2851). На второй строчке располагается еще один российский гроссмейстер Владимир Крамник (2801). Замыкает тройку представитель США Фабиано Каруана (2795).
17:11 31/03/2016Российские эксперты: Террористы из «Исламского государства» перебрасываются на Северный Кавказ через АзербайджанПодчеркивается, что террористы из ИГ прибывают в Азербайджан и Грузию, совершают там преступления, формируют отряды, а потом перемещаются в российские горные республики.
12:50 31/03/2016Правительство Армении решило объединить Музей-институт Александра Таманяна и Национальный музей-институт архитектурыДля эффективной организации работ, концентрации сил и эффективной реализации основных задач возникла необходимость объединения, отметил Нарек Саркисян.
13:21 30/03/2016США, ФРГ, Британия и Франция обратились в ООН из-за иранских ракет, Россия нарушений не видитСША, Великобритания, Германия и Франция призвали ООН провести заседание Совета Безопасности этой международной организации, чтобы обсудить новые ракетные испытания Ирана.
11:46 30/03/2016Американский штат Гавайи признал независимость АрцахаГавайи стали 7-м штатом, признавшим независимость Арцаха, – вслед за штатами Калифорния, Джорджия, Мен, Луизиана, Массачусетс и Род-Айленд.
19:28 29/03/2016Владимир Спиваков и «Виртуозы Москвы» выступят с концертами в АрменииКонцерты состоятся 28 и 29 апреля.
12:04 29/03/2016В Токио прошла неделя армянской культурыСостоялись разнообразные мероприятия с участием армянских и японских деятелей искусства.
11:45 29/03/2016Левон Аронян: Неудача в турнире претендентов в Москве стала сильным ударомАронян в турнире за право сыграть матч с чемпионом мира норвежцем Магнусом Карлсеном набрал 7 очков из 14.
13:09 28/03/2016Барак Обама отказался от личной встречи с Реджепом Тайипом Эрдоганом«Белый дом не хочет, чтобы президент Эрдоган выглядел желанным гостем», – считает помощник руководителя Центра американского прогресса Макс Хоффман.
12:57 26/03/2016Юлия Тимошенко заявила о договоренности по передаче Савченко УкраинеПо ее словам, президент США и канцлер Германии убедили Россию передать летчицу Киеву.
11:05 26/03/2016ВС Азербайджана обстреляли армянское село Беркабер, ранен 64-летний Норик АлиханянВС РА и подразделения АО НКР были вынуждены прибегнуть к мерам, направленным на стабилизацию ситуации в условиях вооруженного противостояния и сдерживание азербайджанской стороны.
18:04 25/03/2016Полиция Бельгии арестовала 6 человек по делу о терактах в Брюсселе: СМИ представляют подробности спецоперацииОба брата были известны полиции и имели криминальное прошлое. В частности, Халида разыскивал Интерпол по подозрению в причастности к терроризму.
16:37 25/03/2016Путин надеется, что на сентябрьских выборах народ Чечни сможет оценить заслуги КадыроваОн сказал, что вопрос о его судьбе должен решать Путин. «А я пехотинец, который скажет «есть», – пояснял Кадыров.
15:00 24/03/2016Папа Римский Франциск популярнее всех мировых лидеров. ОпросСогласно опросу, проведенному WIN Gallup International, наиболее популярен понтифик среди католиков, 85% которых отзываются о нем положительно, и иудеев (65%).
14:18 23/03/2016Двое беженцев пытались устроить самосожжение в лагере в ГрецииВ Идомени находятся более 13 тысяч беженцев и мигрантов, которые хотят попасть в страны центральной и северной Европы.
12:08 23/03/2016Ушел из жизни известный оперный певец и постановщик Гегам ГригорянБудет сформирована правительственная комиссия по организации похорон Гегама Григоряна.
11:34 23/03/2016Католикос Гарегин II после взрывов в Брюсселе: Террористы бросили вызов всему цивилизованному мируВерховный Патриарх и Католикос всех армян Гарегин Второй выразил соболезнования премьер-министру Бельгии Шарлю Мишелю.