14:25 28/12/2020ԱՄՆ գլխավոր համաճարակաբան․ Ամենավատը դեռ կարող է գալ Covid-19-ի դեմ պայքարումԱՄՆ գլխավոր համաճարակաբան, դոկտոր Էնթոնի Ֆաուչին կիրակի օրը մտահոգություն է հայտնել, որ ամենավատը կարող է դեռ պատահել ԱՄՆ-ում Covid-19-ի դեմ պայքարում՝ համաձայնվելով նորընտիր նախագահ Ջո Բայդենի...
09:22 28/12/2020«Գառնի», «Զվարթնոց» և «Մեծամոր» արգելոց-թանգարանները կաշխատեն Ամանորի օրերին«Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի մասնաճյուղ` «Գառնի», «Զվարթնոց» և «Մեծամոր» արգելոց-թանգարանները կաշխատեն Ամանորի օրերին։ ՊՈԱԿ-ից տեղեկացնում են, որ հունվարի 1-ին, 2-ին, 3-ին, 5-ին, 6-ին և 7-ին...
09:07 28/12/2020Դեկտեմբերի 31-ին Ստեփանակերտում երկինքը կլուսավորվի օդապարուկներով«Թող 2021-ը խաղաղության ու լույսի տարի լինի»։
16:08 27/12/2020Տոն նշելու իրավունքը մեզանից խլել են, իսկ մենք դա դեռ պետք է վերադարձնենք. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Նոր տարվա միջոցառումներ՝ անե՞լ, թե՞ չանել։ Սա յուրաքանչյուրի դիրքորոշման հարցն է, ամեն մարդ ինքն է որոշում՝ ունի՞ տոնելու ինչ որ...
11:28 27/12/2020«Արցախում ամեն Աստծո օր անիծում են Փաշինյանին ու Աննա Հակոբյանին». Արցախի ԱԺ պատգամավորԱրցախի Ազգային Ժողովի «Արդարություն» խմբակցության պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանն այդ մասին ասել է »Փաստինֆո»-ին։
19:45 26/12/2020Այս տարվա հունվար-սեպտեմբերին Հայաստան այցելած զբոսաշրջիկների թիվը նվազել է 77.5%-ովՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն՝ 2020 թվականի հունվար-սեպտեմբերին Հայաստան այցելած զբոսաշրջիկների թիվը նվազել է 77.5%-ով՝ կազմելով 327 հազար 735։ Նշենք, որ 2019 թ-ի նույն...
15:31 26/12/2020Աղբարկղից մի կտոր հաց գտնելու հույսովԵրևան։ Կենտրոն։ Անօթևան կինը փորփրում է աղբարկղերը՝ սնունդ գտնելու հույսով։
12:54 26/12/2020Շտաբի պետը, որ չորս օրից ասել էր վատ ա վիճակը, պետք է արդեն գնդակահարված լիներ. ԿամավորՃարտարապետ Արսեն Կարապետյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. «Չեմ հասկանում, ո՞վ և ինչո՞ւ է քննարկման դաշտ նետել «պատերազմը պետք էր ավելի շուտ կանգնեցնել» թեզը, եթե ավելի կարևոր է՝ ինչու՞ չշարունակեցինք...
10:42 26/12/2020Դիտակետերի շուրջ 30 սանհրահանգիչ խաղաղապահների համար մշակել են տարբեր առաջադրանքներ. ՌԴ ՊՆԼեռնային Ղարաբաղում խաղաղապահ զորակազմի անձնակազմի բժշկական հատուկ նշանակության ջոկատի միջոցով անց է կացվել բժշկական պատրաստության պարապմունքներ: Տեղեկությունը հրապարակում է ՌԴ ՊՆ-ն։ Դիտակետերի...
16:35 25/12/2020Հենրիխ Մխիթարյանը Հայաստանի 2020 թ. լավագույն ֆուտբոլիստն էՀավաքելով 134 միավոր՝ 2020 թ. լավագույն մարզիչ է ճանաչվել Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը:
12:57 25/12/2020Հայաստանը Ռուսաստանին սիրող երկրների եռյակում է․ հարցում«Ռոսսոտրուդնիչեստվոն» ամփոփել է «Ո՞ր երկրներն են ամենից շատ սիրում Ռուսաստանը» հարցման արդյունքները, ըստ որի Հայաստանը հայտնվել է «լավագույն եռյակում»: Այս մասին Tass-ին ասել են Երևանում Ռուսաստանի...
11:30 25/12/2020Հայտնաբերվել է կորոնավիրուսի ևս մեկ մուտացիաՆիգերիայում շրջանառվող կորոնավիրուսում կա ևս մեկ՝ այլ նոր մուտացիա, որը տարբերվում է մնացածից, հայտնում է «Africa CDC» համաաֆրիկյան առողջապահական կազմակերպությունը: Հիվանդությունների վերահսկման...
09:33 25/12/2020Շվեյցարական հիմնադրամը ֆինանսական աջակցություն է տրամադրել հայկական ֆիլմին«Հինգ երազողները և ձին»
15:47 24/12/2020Բարերար Կոնստանտին Իշխանովը միացել է արցախցի երեխաների համար կազմակերպված բարեգործական ծրագրինՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի լավ բարեկամ, բազմամյա աջակից և շատ երկրներում իր գործունեությամբ հայտնի մշակութային բարերար «Մշակույթի աջակցության եվրոպական հիմնադրամի» (EUFSC) հիմնադիր նախագահ...
11:01 24/12/2020Լավրովը հետ է վերադարձրել իրեն նվիրված սրբապատկերըԱվելի վաղ ԲՀ-ում Ուկրաինայի դեսպանատունը նոտա էր հղել հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությանը `պահանջելով Լուգանսկից սրբապատկերը վերադարձնել ուկրաինական կողմ
18:23 23/12/2020ՀԽ նախագահ Ստյոպա Սաֆարյանը ներողություն կխնդրի լրագրողից և կփոխհատուցի 600.000 ՀՀ դրամՀանրային խորհրդի նախագահ Ստյոպա Սաֆարյանը ներողություն կխնդրի լրագրող Թագուհի Ասլանյանից։ Այս մասին տեղեկացնում է փաստաբան Լուսինե Վիրաբյանը։ «Հանրային խորհրդի նախագահ Ստյոպա Սաֆարյանը ներողություն...
11:36 23/12/2020ԱՄՆ գլխավոր վարակաբան Ֆաուչին ստացել է Moderna-ի կորոնավիրուսի պատվաստանյութըԱՄՆ Ալերգիկ և ինֆեկցիոն հիվանդությունների ազգային ինստիտուտի ղեկավար, երկրի վարակիչ հիվանդությունների ամենաակնառու փորձագետ, դոկտոր Էնթոնի Ֆաուչին նախօրեին ստացել է Moderna-ի COVID-19 պատվաստանյութի...
10:53 23/12/2020Պուտինն ու Մակրոնը մանրակրկիտ քննարկել են Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակըՆախագահները վերահաստատել են փոխադարձ պատրաստակամությունը` շարունակելու համակարգումը Լեռնային Ղարաբաղի կարգավորման տարբեր ասպեկտների շուրջ

09:09 07/02/2014Brazil: Rio protest over transport fare rise ends in violenceRiot police fired tear gas and tried to disperse the crowd, while activists hurled stones and petrol bombs.
09:17 06/02/2014Russian media: Bomb suspect killedA suspected mastermind of twin bomb attacks in the Russian city of Volgograd was killed in a police operation in the restive North Caucasus republic of Dagestan.
09:09 05/02/2014New strain of 'deadly' bird fluExperts are concerned about the spread of a new strain of bird flu that has already killed one woman in China.
11:55 04/02/2014ICRC representatives meet with Mamikon KhojoyanRepresentatives of the Baku Office of the International Committee of the Red Cross (ICRC) have met with Armenian captive Mamikon Khojoyan, Zara Amatuni, head of communication programs of the ICRC...
09:09 04/02/2014Russian space freighter undocks from orbital stationA new Russian resupply spacecraft is scheduled for launch from the Baikonur space center in Kazakhstan on February 5.
08:53 03/02/2014Earthquake strikes off GreeceThere were no immediate reports of damage or casualties.
09:23 01/02/2014Man ‘survived 16 months adrift’The man had said his name was José Ivan and he had indicated that he survived by catching turtles and birds with his bare hands.
09:10 01/02/2014Ukrainian President’s reform offers inadequate – Kerry“The offers … have not yet reached an adequate level of reform and an adequate level of sharing of the future,” Kerry told reporters in Berlin.
17:37 31/01/2014Karabakh soldier commemorated in TehranArtsakh junior sergeant Armen Hovhannisyan, who died on January 20 heroically defending his homeland, has been commemorated in the Iranian capital Tehran, the press service of Armenian Foreign...
09:18 31/01/2014Norovirus strikes second cruise shipAt least 162 passengers and 11 crew members have reported being ill on board Princess Cruises' Caribbean Princess.
15:03 30/01/2014ANCA: Zero-out U.S. aid to Azerbaijan’s army“Azerbaijan's most recent unprovoked killing, just a few hours ago, of yet another Armenian - Garen G.
09:20 30/01/2014House found packed with pythons, living and deadA schoolteacher has been arrested after hundreds of living and dead pythons in plastic bins were found stacked floor to ceiling inside his stench-filled suburban California home.
09:15 30/01/2014Norwegian lawmakers nominate Edward Snowden for Nobel Peace PrizeAccording to the Norwegian Nobel Committee's rules, Solhjell and Valen are qualified, as national lawmakers, to make a nomination.
09:18 29/01/2014Deep South in winter storm emergencyStates of emergency have been declared in the southern states of Louisiana, Mississippi and Alabama.
18:24 28/01/2014Catholicos Karekin II sends congratulations on Army DayCatholicos of All Armenians Karekin II issued a congratulatory message on the occasion of Army Day. The message says, in part: “On the occasion of Army Day, we offer our patriarchal blessings and...
09:07 28/01/2014Fukushima radiation may be linked to unusual Alaska seal deathsScientists need to get to the bottom of what is making them sick, whether it’s radiation or something else.
09:02 28/01/2014H7N9 bird flu virus: Hong Kong culls 20,000 chickensThe government has also banned the import of live chickens from the mainland for three weeks.
18:35 27/01/2014Crocodile attack in Australia: Boy, 12, feared deadA 12-year-old boy is missing after being snatched by a crocodile in a remote part of the Australian Outback.
13:09 27/01/2014The Atlantic: The Ancient Ghost City of AniThe Atlantic has published an article about the city of Ani and photos of the city. Situated on the eastern border of Turkey, across the Akhurian River from Armenia, lies the empty, crumbling site of...