14:25 28/12/2020ԱՄՆ գլխավոր համաճարակաբան․ Ամենավատը դեռ կարող է գալ Covid-19-ի դեմ պայքարումԱՄՆ գլխավոր համաճարակաբան, դոկտոր Էնթոնի Ֆաուչին կիրակի օրը մտահոգություն է հայտնել, որ ամենավատը կարող է դեռ պատահել ԱՄՆ-ում Covid-19-ի դեմ պայքարում՝ համաձայնվելով նորընտիր նախագահ Ջո Բայդենի...
09:22 28/12/2020«Գառնի», «Զվարթնոց» և «Մեծամոր» արգելոց-թանգարանները կաշխատեն Ամանորի օրերին«Պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ի մասնաճյուղ` «Գառնի», «Զվարթնոց» և «Մեծամոր» արգելոց-թանգարանները կաշխատեն Ամանորի օրերին։ ՊՈԱԿ-ից տեղեկացնում են, որ հունվարի 1-ին, 2-ին, 3-ին, 5-ին, 6-ին և 7-ին...
09:07 28/12/2020Դեկտեմբերի 31-ին Ստեփանակերտում երկինքը կլուսավորվի օդապարուկներով«Թող 2021-ը խաղաղության ու լույսի տարի լինի»։
16:08 27/12/2020Տոն նշելու իրավունքը մեզանից խլել են, իսկ մենք դա դեռ պետք է վերադարձնենք. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Նոր տարվա միջոցառումներ՝ անե՞լ, թե՞ չանել։ Սա յուրաքանչյուրի դիրքորոշման հարցն է, ամեն մարդ ինքն է որոշում՝ ունի՞ տոնելու ինչ որ...
11:28 27/12/2020«Արցախում ամեն Աստծո օր անիծում են Փաշինյանին ու Աննա Հակոբյանին». Արցախի ԱԺ պատգամավորԱրցախի Ազգային Ժողովի «Արդարություն» խմբակցության պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանն այդ մասին ասել է »Փաստինֆո»-ին։
19:45 26/12/2020Այս տարվա հունվար-սեպտեմբերին Հայաստան այցելած զբոսաշրջիկների թիվը նվազել է 77.5%-ովՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն՝ 2020 թվականի հունվար-սեպտեմբերին Հայաստան այցելած զբոսաշրջիկների թիվը նվազել է 77.5%-ով՝ կազմելով 327 հազար 735։ Նշենք, որ 2019 թ-ի նույն...
15:31 26/12/2020Աղբարկղից մի կտոր հաց գտնելու հույսովԵրևան։ Կենտրոն։ Անօթևան կինը փորփրում է աղբարկղերը՝ սնունդ գտնելու հույսով։
12:54 26/12/2020Շտաբի պետը, որ չորս օրից ասել էր վատ ա վիճակը, պետք է արդեն գնդակահարված լիներ. ԿամավորՃարտարապետ Արսեն Կարապետյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. «Չեմ հասկանում, ո՞վ և ինչո՞ւ է քննարկման դաշտ նետել «պատերազմը պետք էր ավելի շուտ կանգնեցնել» թեզը, եթե ավելի կարևոր է՝ ինչու՞ չշարունակեցինք...
10:42 26/12/2020Դիտակետերի շուրջ 30 սանհրահանգիչ խաղաղապահների համար մշակել են տարբեր առաջադրանքներ. ՌԴ ՊՆԼեռնային Ղարաբաղում խաղաղապահ զորակազմի անձնակազմի բժշկական հատուկ նշանակության ջոկատի միջոցով անց է կացվել բժշկական պատրաստության պարապմունքներ: Տեղեկությունը հրապարակում է ՌԴ ՊՆ-ն։ Դիտակետերի...
16:35 25/12/2020Հենրիխ Մխիթարյանը Հայաստանի 2020 թ. լավագույն ֆուտբոլիստն էՀավաքելով 134 միավոր՝ 2020 թ. լավագույն մարզիչ է ճանաչվել Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Խոակին Կապառոսը:
12:57 25/12/2020Հայաստանը Ռուսաստանին սիրող երկրների եռյակում է․ հարցում«Ռոսսոտրուդնիչեստվոն» ամփոփել է «Ո՞ր երկրներն են ամենից շատ սիրում Ռուսաստանը» հարցման արդյունքները, ըստ որի Հայաստանը հայտնվել է «լավագույն եռյակում»: Այս մասին Tass-ին ասել են Երևանում Ռուսաստանի...
11:30 25/12/2020Հայտնաբերվել է կորոնավիրուսի ևս մեկ մուտացիաՆիգերիայում շրջանառվող կորոնավիրուսում կա ևս մեկ՝ այլ նոր մուտացիա, որը տարբերվում է մնացածից, հայտնում է «Africa CDC» համաաֆրիկյան առողջապահական կազմակերպությունը: Հիվանդությունների վերահսկման...
09:33 25/12/2020Շվեյցարական հիմնադրամը ֆինանսական աջակցություն է տրամադրել հայկական ֆիլմին«Հինգ երազողները և ձին»
15:47 24/12/2020Բարերար Կոնստանտին Իշխանովը միացել է արցախցի երեխաների համար կազմակերպված բարեգործական ծրագրինՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի լավ բարեկամ, բազմամյա աջակից և շատ երկրներում իր գործունեությամբ հայտնի մշակութային բարերար «Մշակույթի աջակցության եվրոպական հիմնադրամի» (EUFSC) հիմնադիր նախագահ...
11:01 24/12/2020Լավրովը հետ է վերադարձրել իրեն նվիրված սրբապատկերըԱվելի վաղ ԲՀ-ում Ուկրաինայի դեսպանատունը նոտա էր հղել հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությանը `պահանջելով Լուգանսկից սրբապատկերը վերադարձնել ուկրաինական կողմ
18:23 23/12/2020ՀԽ նախագահ Ստյոպա Սաֆարյանը ներողություն կխնդրի լրագրողից և կփոխհատուցի 600.000 ՀՀ դրամՀանրային խորհրդի նախագահ Ստյոպա Սաֆարյանը ներողություն կխնդրի լրագրող Թագուհի Ասլանյանից։ Այս մասին տեղեկացնում է փաստաբան Լուսինե Վիրաբյանը։ «Հանրային խորհրդի նախագահ Ստյոպա Սաֆարյանը ներողություն...
11:36 23/12/2020ԱՄՆ գլխավոր վարակաբան Ֆաուչին ստացել է Moderna-ի կորոնավիրուսի պատվաստանյութըԱՄՆ Ալերգիկ և ինֆեկցիոն հիվանդությունների ազգային ինստիտուտի ղեկավար, երկրի վարակիչ հիվանդությունների ամենաակնառու փորձագետ, դոկտոր Էնթոնի Ֆաուչին նախօրեին ստացել է Moderna-ի COVID-19 պատվաստանյութի...
10:53 23/12/2020Պուտինն ու Մակրոնը մանրակրկիտ քննարկել են Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակըՆախագահները վերահաստատել են փոխադարձ պատրաստակամությունը` շարունակելու համակարգումը Լեռնային Ղարաբաղի կարգավորման տարբեր ասպեկտների շուրջ

10:00 10/03/2016Заявление первой леди Турции о положительной роли гаремов султанов вызвало бурную негативную реакцию пользователей соцсетейОни отмечают, что странно говорить о получении образования в гаремах, где никогда не было книг.
14:30 09/03/2016В горах Армении построили теплицу с обогревом энергией солнца. Репортаж «МИР 24»На высоте две тысячи метров над уровнем моря в уникальном парнике сохраняется температура около 40 градусов.
13:10 08/03/2016Иран провел тестовый запуск баллистических ракетИспытания баллистических ракет прошли под лозунгом «Демонстрация силы, крепкой безопасности под тенью единства, единомыслия, согласия и единого языка».
17:35 07/03/2016Эксперт: Процесс получения от Турции компенсаций можно продвигать и без признания Анкарой факта Геноцида армянНа данном заседании также состоялось обсуждение вокруг правовых оснований для получения земельной, финансовой и имущественной компенсации.
15:00 07/03/2016«Четыре рояля». В Ереване одной сцене выступят пианисты из Италии, Франции, Швейцарии и Армении«Это чудо, что мы смогли 9 марта организовать этот концерт», – сказал художественный руководитель и главный дирижер Государственного камерного оркестра Армении, пианист Ваан Мартиросян.
12:08 07/03/2016Врачи оценивают состояние Армена Джигарханяна как средней тяжести«Его перевели в палату… Состояние средней степени тяжести», – сообщили в справочной службе института имени Склифосовского.
11:53 07/03/2016В Национальной галерее Армении откроется выставка «Искусство Ирана»В экспозицию включены 53 произведения 30 художников.
18:36 05/03/2016Представитель духовного лидера Ирана: Народ Азербайджана должен иметь возможность свободно реализовывать свои религиозные праваХаменеи отметил, что шииты не должны подвергаться преследованиям.
14:38 04/03/2016Возврат США к антииранской риторике: Пентагон заявил о необходимости «сдерживания агрессии» ТегеранаПо словам министра обороны , в числе основных угроз безопасности Соединенных Штатов Америки и их союзников Пентагон видит Россию, Китай, Иран, КНДР и террористические организации.
12:40 03/03/2016В Тегеране обсуждались детали отношений Ирана и ЕАЭС – Григорий КарасинРанее посол Ирана в РФ Мехди Санаи заявил, что Иран надеется на подписание в 2016 году соглашения с ЕАЭС по экспортным тарифам на товары.
18:17 02/03/2016Тегеран подтвердил факт проникновения в Иран американского шпиона: агент ЦРУ интересовался научными достижениямиПо словам Резаи, несмотря на то, что американцы «на 100 лет опережают Иран по состоянию развития науки и техники, они испытывают беспокойство в связи с иранскими научными достижениями».
14:22 02/03/2016Иран занял второе место по запасам нефти среди стран-членов ОПЕКГенеральный директор Национальной иранской нефтяной компании Рокнеддин Джавади заявил, что в последние годы были обнаружены новые месторождения нефти и газа.
13:20 01/03/2016Президент Хасан Роухани решил отдать автопром Ирана в «руки народа»Роухани во вторник выступил с речью на международной конференции по автопрому, которая проходит в Тегеране.
12:44 01/03/2016В Центре народного творчества им. Ов. Шарамбеяна весна приходит с выставками Нелли ГеворкянУже по сложившейся традиции 1 марта – в первый день весны – в Центре народного творчества им. Ов. Шарамбеяна открывается персональная выставка коллажей Нелли Геворкян.
16:57 27/02/2016Католикос всея Грузии два месяца ждет ответа Ильхама Алиева на просьбу впустить в Азербайджан священникаОтмечается, что предыдущим настоятелям храма святого Георгия в Кахи – отцу Дмитрию Тетруашвили и отцу Басилу – под разными предлогами было отказано в продолжении службы на территории Азербайджана.
12:03 27/02/2016На парламентских выборах в Иране лидируют реформисты и умеренныеПо предварительным данным, от армянской общины в парламент Ирана проходят Карен Ханларян и Жоржик Абрамян.
14:10 26/02/2016Работники ереванской ярмарки «Малатия» вышли на акцию протестаПродавцы вышли на акцию протеста с требованием снизить арендную плату за павильоны.
12:29 26/02/2016В Иране проходят выборы в Меджлис и Совет экспертовВыборы в государственные органы проходят в новой атмосфере после отмены санкций, наложенных на Иран в связи с его ядерной программой.
13:00 25/02/2016Мария Захарова предложила изменить порядок слов в заявлении президента Турции о дружбе с Россией«А теперь расставим слова в том порядке, в котором они должны стоять: „Россия из-за Турции потеряла двух пилотов”», – ответила Мария Захарова.