12:21 11/03/2016ՌԴ կառավարությունը և Գերագույն դատարանը հավանություն չեն տվել Հայոց ցեղասպանության մասին օրինագծին2015թ-ի նոյեմբերի 25-ին ՌԴ Պետդումայի պատգամավորներ Միրոնովը և Լևիչևը Պետդումա էին մտցրել Հայոց ցեղասպանությունը քրեականացնող օրինագիծ
11:00 10/03/2016Էլվիս Փրեսլիի ժառանգները պահանջում են Լաս Վեգասի խաղատնից վերադարձնել «Ռոքնռոլի արքա»-ի իրերը«Կռվախնձոր» են դարձել երգչի բեմական հագուստները, աքսեսուարները, անձնական նամակները և հարյուրավոր այլ նմուշներ, որոնք հյուրանցին էին տարվել Փրեսլիի թանգարանից:
10:48 08/03/2016Ինչ են տոնում Մարտի 8-ինԵթե Կանանց միջազգային շարժումը պայքարում էր հանրային ոլորտներում իրավունքների համար, ԽՍՀՄ-ում հակառակ գործընթացն էր տեղի ունենում:
13:27 07/03/2016Հրաշք է, որ կարողացանք կազմակերպել այս համերգը. Վահան ՄարտիրոսյանՄարտի 9-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կայանալու է «4 Դաշնամուր...» խորագրով համերգ, ելույթ են ունենալու Գլորիա Կամպաները, Տրիստան Պֆաֆֆը, Ֆրանսուա-Գզավյե Պոազան, Վահան Մարտիրոսյանը:
12:43 07/03/2016Փոխհատուցման գործընթացը կարելի է առաջ մղել, Թուրքիայի կողմից Ցեղասպանության ճանաչումից անկախ. ՔալֆայանՆա նշել է, թե սույն գործընթացը պահանջում է զգուշություն, խոհեմություն և Հայաստան-Սփյուռք ամբողջական համագործակցություն:
12:00 07/03/2016Բժիշկները Արմեն Ջիգարխանյանի վիճակը միջին ծանրության են գնահատումԱվելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ դերասանին վերարակենդանացման բաժանմունքից տեղափոխել են հիվանդասենյակ:
11:13 07/03/2016«Իրանական արվեստ»-ը՝ Հայաստանի ազգային պատկերասրահումՆերկայացվելու է իրանացի ժամանակակից 30 նկարիչների 50 աշխատանքներ:
12:11 05/03/2016ԻԻՀ հոգևոր առաջնորդի ներկայացուցիչ. Ադրբեջանի ժողովուրդը պետք է ազատորեն իրացնի իր կրոնական իրավունքները«Ադրբեջանի ժողովուրդը պետք է ազատորեն իրացնի իր կրոնական իրավունքները»,-այդ մասին իրանական «ԱՆԱՋ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ հայտարարել է Արևելյան Ատրպատական նահանագում ԻԻՀ հոգևոր առաջնորդի...
12:30 04/03/2016Պոլսահայ լրագրողը Անկարայի քաղաքապետին «հայ» անվանելու համար տուգանք կվճարիԲաղդատը որպես բարոյական վնասի փոխհատուցում պարտավոր կլինի Անկարայի քաղաքապետին վճարել 2500 թուրքական լիրա:
11:20 03/03/2016Հայաստանի սահմանին գտնված դիակի մոտից քարտեզներ և հայերեն գրություններ են հայտնաբերվելՏղամարդու ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ տարվող աշխատանքները շարունակվում են:
13:20 02/03/2016Իրանը նավթի պաշարների ծավալով առաջ է անցել ԻրաքիցՀամապատասխանաբար` 4-րդ և 5-րդ տեղերը զբաղեցնում են Քուվեյթն ու Արաբական Միացյալ Էմիրությունները:
10:50 02/03/2016«Change.org» կայքում ստորագրահավաք է սկսվել` ի պաշտպանություն Սևան ՆիշանյանիՍևան Նիշանյանը դատապարտվել է կառուցապատման մասին օրենքը խախտելու, շրջակա միջավայրն աղտոտելու ու կնիք պոկելու համար:
10:35 01/03/2016Նելլի Գևորգյանի կոլաժների ցուցահանդեսը ազդարարում է գարնան մուտքը«Ես աշխատում եմ երկրորդ կյանք տալ բոլոր անպետք իրերին՝ դրանցով ստեղծելով իմ կոլաժները:
14:11 29/02/2016«Ինտելեկտուալ Ռենեսանս» հիմնադրամը գնել է Վիլյամ Սարոյանի՝ Ֆրեզնոյի առանձնատունըՀաշվի առնելով առանձնատան անմխիթար վիճակը և նպատակ ունենալով փրկել այն ոչնչացումից՝ 2015 թվականին այն գնել է Արթուր Ջանիբեկյանի կողմից հիմնադրված «Ինտելեկտուալ Ռենեսանս» հիմնադրամը
14:06 29/02/20162016 -ի «Օսկար»-ներըԼոս Անջելեսում կայացել է «Օսկար» 88-րդ կինոմրցանակաբաշխությունը:
11:38 27/02/2016Նախնական տվյալներով Իրանի Մեջլիսի ընտրություններում հաղթում են պահպանողականները«Իրանի Մեջլիսի հայազգի պատգամավորներ են ընտրվել Կարեն Խանլարյանն ու Ժորժիկ Աբրահամյանը»,-այդ մասին հաղորդում է իրանական «ՖԱՐՍ» լրատվական գործակալությունը: Համաձայն տեղեկատվության՝ ոչ պաշտոնական...
13:24 26/02/2016Արտակարգ իրավիճակ «Մալաթիա» տոնավաճառի հարևանությամբԵրթևեկությունը խափանված է, դեպքի վայրում աշխատում են ոստիկանները, քիչ առաջ այստեղ եկավ նաև Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը:
11:56 26/02/2016Իրանում այսօր անցկացվում են Մեջլիսի և Բանիմացների ժողովի ընտրություններՄեջլիսի ընտրություններին մասնակցելու իրավունք է ստացել 6 հազար 230 թեկնածու, որոնք կպայքարեն խորհրդարանի 290 մանդատի համար:
12:00 25/02/2016Սիրիական բանակը գրավել է Խանասերի շրջանըԵնթադրվում է, որ առաջիկա օրերին դեպի Հալեպ տանող ցամաքային այս ճանապարհը կբացվի ուղևորների համար:

16:14 05/12/2012В Тегеране «нечем дышать». Правительство Ирана отменило сегодняшнее заседание из-за грязного воздухаДля разгрузки города некоторые государственные учреждения были переведены в другие провинции.
13:11 04/12/2012Турецкий профессор считает важным близкое знакомство с историей армянВ Турции горячей темой обсуждений стало озвученное премьер-министром страны Реджепом Тайипом Эрдоганом выражение относительно телесериала «Чудесная эра».
12:26 04/12/2012Тегеран не верит заверениям Азербайджана: Приобретенная у Израиля военная техника может быть использована против Ирана«В конце концов, против какой угрозы направлено приобретение Азербайджаном таких видов вооружения?», - отмечает аналитик.
19:26 03/12/2012В Армении нашли аналог «кощунственной» акции российской панк-группы Pussy RiotВ Армении тоже имел место инцидент, аналогичный тому, какой устроили участницы российской панк-группы Pussy Riot.
14:34 03/12/2012«The Sunday Times»: В случае запуска иранских ракет Израиль предпримет наступление с территории АзербайджанаИнформацию об иранских ракетах можно будет получить и с помощью израильских беспилотных самолетов, дислоцированных в Азербайджане.
12:14 01/12/2012IWPR: Азербайджан разгневан тем, что на премию «Оскар» номинируют фильм о карабахской войне «Если все…»В фильме описывается то, как человечество преодолевает предрассудки.
17:17 30/11/2012Турецкий писатель опубликовал книгу о смертоносной статье и убийстве Гранта ДинкаЖурналист Нури Кайыш опубликовал книгу «Смертоносные статьи», в которой попытался раскрыть причины смерти 11 журналистов, убитых в Турции.
11:08 30/11/2012NASA опровергает сведения о космической катастрофе в конце 2012 годаСпециалисты из NASA рассеяли слухи о том, что в конце 2012 года возможна космическая катастрофа. Многие издания предсказывали конец света 21 декабря 2012 года, но эксперты американского космического...
18:26 29/11/2012Бойкот внеочередного заседания подвигнул оппозицию в парламенте Армении обратиться в Конституционный судПарламентская фракция оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК) начала сбор подписей для обращения в Конституционный суд Армении с целью признать антиконституционной (не соответствующей...
15:55 29/11/2012Снайперской винтовкой «Истиглал» Баку попал в иную цель: доказано постоянное нарушение азербайджанской стороной режима перемирия«Азербайджанцы в очередной раз подтвердили обеспокоенной карабахской проблемой международной общественности, что они постоянно нарушают режим прекращения огня», – сказал А. Ованнисян.
13:47 29/11/2012Опубликована очередная карикатура на ЭрдоганаУказывая на картину, Эрдоган заявляет испанскому премьеру: «Вы не можете позволить, чтобы ваших предков так искажали».
16:39 28/11/2012Ереванский аэропорт «Звартноц» вошел в пятерку лучших аэропортов СНГДля участия в конкурсе из стран СНГ были избраны московские аэропорты «Домодедово» и «Шереметьево», петербугский аэропорт «Пулково» и бишкекский аэропорт «Манас».
15:53 28/11/2012Посольство Ирана в Армении ответило на заявление иранского посла в Азербайджане по Нагорному Карабаху«Иран готов приложить усилия в направлении мирного урегулирования проблемы. Позиция Исламской Республики Иран в карабахском вопросе не изменилась».
13:31 28/11/2012Иранский чиновник: Включение армянской церкви Всеспасителя в список объектов Всемирного наследия ЮНЕСКО – наша главная задача«Армянская церковь Всеспасителя является ценным историческим памятником Исфахана».
10:34 28/11/2012В январе-сентябре 2012г. в Армении зафиксировано 19 случаев смерти от ВИЧ-инфекцииЗа первые девять месяцев текущего года в Армении было зафиксировано 19 смертельных случаев заражения ВИЧ-инфекцией.
10:48 27/11/2012В Ширакской области Армении зафиксированы случаи взломов банкоматов: возбуждено уголовное делоСумма, украденная из банкомата ОАО «Араратбанк», в Гюмри была застрахована действующими в Армении страховыми компаниями.
14:09 26/11/2012В Турции женщин учат защищаться от супругов с помощью оружияТурецкая правозащитная организация «ŞEFKAT-DER» в городе Кония начала осуществление проекта, целью которого является защита женщин от насилия со стороны мужчин.
12:45 26/11/2012Активисты-экологи требуют признать недействительными итоги конкурса на замещение должности директора Хосровского заповедника«Гражданские инициативы требуют немедленно признать недействительными итоги конкурса на замещение вакантной должности директора ГНКО «Государственный заповедник „Хосровский лес”», проведенный 23...
11:42 26/11/2012Анкара откликнулась на беспокойство Ирана в связи с размещением ракет Patriot на турецко-сирийской границе«Размещение ракетной системы имеет оборонное значение и если в плане безопасности никаких угроз не возникнет, то они не будут применены».