09:07 01/02/2016Մեծ ընտանիքներում ապրողներն ավելի երջանիկ են զգում, քան փոքրերում. ՀետազոտությունՈրքան ավելի բարձր է կրթական մակարդակը, այնքան ավելի երջանիկ են իրենց համարում հարցվողները:
11:00 29/01/2016Իրանում քաղաքացիական ինքնաթիռ է վթարի ենթարկվելԻնքնաթիռում եղել է 154 ուղևոր, բարեբախտաբար նրանց բարեհաջող դուրս են բերել ինքնաթիռից:
13:18 28/01/2016Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին պաշտոնական այցով մեկնել է ՖրանսիաՆախատեսվում է, որ այսօր ԻԻՀ նախագահը կհանդիպի Ֆրանսիայի Սենատի նախագահին, այնուհետև կմասնակցի իրանցի և ֆրանսիացի գործարարների համատեղ նիստին:
14:30 27/01/2016Հասան Ռոհանի. Տնտեսական պատժամիջոցներն ամենաշատը վնասել են եվրոպական երկրներինԱնդրադառնալով ներքաղաքական կյանքին՝ Իրանի նախագահը նշել է. «Չեմ ցանկանում երկրից դուրս գտնվելով, խոսել երկրի ներքին խնդիրների մասին»:
13:26 23/01/2016Դավոսի միջազգային համաժողովի անվտանգության աշխատակիցները մեղադրվում են թմրանյութ օգտագործելու մեջՆրանցից յոթն օգտագործել են կանեփ, հինգը՝ կոկաին:
11:00 23/01/2016Չինաստանի նախագահը պաշտոնական այցով մեկնել է Իրան«Չինաստանի նախագահ Սի Ծինփինը ԻԻՀ նախագահ Հասան Ռոհանիի հրավերով պաշտոնական այցով մեկնել է Իրան»,-այդ մասին հաղորդում է իրանական «ԻՍՆԱ» լրատվական գործակալությունը: Չինաստանի նախագահը Թեհրանի Մեհրաբադ...
12:28 20/01/2016Իրանի ԱԳ նախարարը Դավոսի տնտեսական համաժողովին մասնակցելու նպատակով մեկնել է ՇվեյցարիաՆախորդ տարի Դավոսի տնտեսական համաժողովում Իրանը ներկայացնում էր նախագահ Հասան Ռոհանին:
20:25 18/01/2016Էրդողանը դատի է տվել ընդդիմադիր առաջնորդինԹուրքիայի ղեկավարը նրան մեղադրել է բացահայտ վիրավորանքի մեջ:
14:31 13/01/2016Իրանի 30 միլիարդ դոլար ակտիվներն ապասառեցվում են«Իրանի 30 միլիարդ դոլար ակտիվներ մի քանի օր անց կապասառեցվեն»,-այդ մասին հաղորդում է իրանական «ԻՌԻԲ» լրատվական գործակալությունը: Համաձայն տեղեկատվության՝ ԻԻՀ կենտրոնական բանկի գլխավոր տնօրեն...
12:40 13/01/2016Իրանը Պարսից ծոցում ամերիկացի 10 զինվորականի է ձերբակալել«Իրանը Պարսից ծոցում ամերիկացի 10 զինվորականի է ձերբակալել»,-այդ մասին հաղորդում է իրանական «Ասրիրան.քոմ» կայքը: Համաձայն տեղեկատվության՝ Իրանի իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ)...
11:19 09/01/2016Աթաթուրքի ստորագրության հեղինակը հայազագի Հակոբ Վահան Չերչիյանն էԻնչպես պատմել է Հակոբ Վահրամ Չերչիյանը, իր այս ծառայության համար նա Աթաթուրքից հատուկ շնորհակալական նամակ է ստացել:
13:08 28/12/2015Թուրքիայում սպանել են ԻՊ հանցագործությունների մասին ֆիլմի հեղինակինՆա նաև Hentah թերթի գլխավոր խմբագիրն էր:
11:45 24/12/2015Ադրբեջանը պատժամիջոցներ է կիրառում ԱՄՆ-ի դեմԱդրբեջանը ի պատասխան ԱՄՆ-ի Կոնգրեսում Հելսինկյան հանձնաժողովի կողմից ներկայացված օրինագծի, որը նախատեսում է պատժամիջոցներ սահմանել Ադրբեջանի դեմ, հակադարձ պատժամիջոցների փաթեթ է նախատեսում ԱՄՆ-ի դեմ:...
12:00 23/12/2015Արթուր Ալեքսանյանը՝ տարվա լավագույն մարզիկԼավագույն թիմ է ճանաչվել Հայաստանի շախմատի տղամարդկանց հավաքականը:
10:40 22/12/20152016թ. հունվարին տեղի կունենա Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիի առաջին այցը Եվրոպա«2016թ. հունվարին տեղի կունենա Իրանի նախագահի առաջին այցը Եվրոպա»,-այդ մասին հաղորդում է իրանական «ՄԵՀՐ» լրատվական գործակալությունը: Համաձայն հաղորդագրության ԻԻՀ նախագահ Հասան Ռոհանին 2016թ. հունվարի...
13:15 21/12/2015Իրանի ԱԳՆ. Թուրքիան իր հակաահաբեկչական գործողությունները պետք է համաձայնեցնի Իրաքի և Սիրիայի հետ«Ակնկալում ենք, որ Թուրքիան իր հակաահաբեկչական գործողությունները համաձայնեցնի Իրաքի և Սիրիայի կենտրոնական կառավարությունների հետ»,-այդ մասին իրանական «ՖԱՐՍ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ այսօր...
11:47 21/12/2015Իրանի նախագահը կմասնակցի Բանիմացների ժողովի ընտրություններին«Հասան Ռոհանին կմասնակցի Բանիմացների ժողովի ընտրություններին»,-այդ մասին հաղորդում է իրանական «ԻՍՆԱ» լրատվական գործակալությունը: Համաձայն հաղորդագրության՝ Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին Բանիմացների...
09:37 21/12/2015«Աստղային պատերազմներ»-ի յոթերորդ մասը վարձույթում հայտնվելու առաջին օրը ռեկորդ է սահմանելՄինչ այս, ռեկորդ էր սահմանել «Հարրի Փոթեր»-ի երկրորդ մասը:
11:32 18/12/2015Ավակովը դատի է տվել ՍաակաշվիլունՈւկրաինայի վարչապետ Արսեն Յացենյուկը ևս պատրաստվում է հայց ներկայացնել Սաակաշվիլու դեմ:
10:45 10/12/2015AppStore-ի 2015թ. լավագույն խաղ է ճանաչվել հայկական Shadowmatic-ըShadowmatic խաղն այս տարվա հունիսի 8-ին արժանացել էր տեղեկատվական տեխնոլոգիաների առաջատարի Apple Design Award-ին:

13:46 15/11/2012В сирийском Алеппо похищен армянский постановщикПроживающий в Бейруте армянский писатель, публицист, переводчик Саго Ареян на своей страничке в Facebook оставил запись, в котором сообщает о том, что Алеппо похищен молодой армянский постановщик...
12:30 15/11/2012Гражданин Ирана сломал ногу памятника Гранту Матевосяну в Ереване15 ноября, в 00.30, в центральное отделение полиции Армении поступило сообщение о том, что согласно информации одного из граждан, двое иностранцев сломали ногу памятника Гранту Матевосяну...
11:53 15/11/2012Турки обвиняют армян во взрывах, разрушающих Ани, однако на деле ....Наличие армянских памятников не может поставить под сомнение тот факт, что город Ани был армянской землей. Этот факт не могут отрицать даже турки.
14:08 14/11/2012В Армении число больных раком в возрасте до 16 лет остается неизменнымВ мире увеличилось число больных раком, однако темпы роста не вызывают опасений. Ежегодно фиксируется 5-процентный рост случаев заболевания раком. Об этом на пресс-конференции заявил заведующий...
13:35 14/11/2012Строительство ГЭС на реке Аракс не связано с карабахской проблемой. Заявление посольства Ирана в Азербайджане«После запуска ГЭС вода в реке Аракс не будет загрязняться, а уровень воды не будет снижаться. Вода, проходя через турбины, вновь будет вливаться в реку Аракс».
18:34 13/11/2012«Процесс феодализации расцвел именно в годы президентства Роберта Кочаряна». З. Постанджян кое-что напомнила экс-президенту РАСегодня, выступая с трибуны Национального Собрания Армении, депутат фракции «Наследие» Заруи Постанджян прокомментировала заявление экс-президента РА Роберта Кочаряна, в частности, слова о том, что...
13:37 13/11/2012В январе-сентябре 2012г. число туристов, посетивших Армению, увеличилось на 9,4%В январе-сентябре Армению посетили 603 тыс. туриста. По сравнению с аналогичным периодом прошлого года зафиксирован 9.4-процентный рост. Об этом на встрече с журналистами заявил замминистра экономики...
12:19 13/11/2012Посол ИРИ в Азербайджане: Иран готов содействовать мирному урегулированию карабахского конфликта«Минская группа ОБСЕ не проявляет беспристрастности, поэтому в вопросе урегулирования карабахского конфликта она до сих пор успехов не добилась».
17:36 12/11/2012«Щедрое предложение» Вардана Седракяна в партии «Наследие» не оценили. Овсеп Хуршудян ответил за Раффи Ованнисяна«Если он планирует подобным образом управлять страной, быть президентом, который не в курсе законов или, еще не став главой государства, уже их нарушает, то он избрал неверный для себя путь».
16:21 12/11/2012ЕС: В Азербайджане запугивали активистов даже в рамках Форума по управлению ИнтернетомЕвросоюз осуждает случаи многочисленных произвольных ограничений работы СМИ в Азербайджане, шпионаж за онлайн-активистами, нарушения права на частную жизнь журналистов и их источников.
15:56 10/11/2012Кандидат в президенты Армении В. Седракян готов оплатить сумму, необходимую для участия Раффи Ованнисяна в выборахСпециалист по эпосу Вардан Седракян, заявивший о своем намерении бороться за пост президента Армении на предстоящих выборах, готов оплатить сумму, необходимую для участия лидера партии «Наследие»...
15:20 10/11/2012В случае «перегибания палки» в сирийском вопросе сверхдержавы поставят Турцию на место. Мнение тюрколога«У официальной Анкары есть множество как внутренних, так и внешних мотивов для того, чтобы избежать прямой военной интервенции».
14:33 10/11/2012Э.Шармазанов: Заявление Али Гасанова показывает наглеющее поведение руководства АзербайджанаНакануне заведующий общественно-политическим отделом Администрации президента Азербайджана Али Гасанов выступил с заявлением, в котором, в частности, отметил, что Азербайджан усилит давление на всех...
17:27 09/11/2012В конце ноября сопредседатели Минской группы ОБСЕ посетят регионНакануне в Вене сопредседатели Минской группы ОБСЕ Роберт Брадтке (США), Игорь Попов (Россия) и Жак Фор (Франция) и личный представитель действующего председателя ОБСЕ Анджей Каспршик представили...
17:24 09/11/2012Мегринская ГЭС станет важной частью системы энергетической безопасности Армении – Т. МанасерянНапомним, 8 ноября близ города Мегри в присутствии президента РА Сержа Саргсяна состоялась официальная церемония закладки фундамента Мегринской ГЭС.
09:40 09/11/2012Адвокат осужденного по факту взрыва воздушных шаров в Ереване обжалует вердикт судаАдвокат осужденного на год лишения свободы по факту взрыва воздушных шаров на площади Республики в Ереване Сероба Бозояна Карен Манучарян собирается обжаловать вердикт суда общей юрисдикции Кентрон и...
15:24 08/11/2012Самолет авиакомпании «Air Armenia» вылетел из Эрзрума в Алеппо««Информация турецких и ряда других СМИ о том, что якобы по требованию турецкой стороны самолет совершил принудительную посадку в Эрзруме, не соответствует действительности»
15:09 08/11/2012В Армении за «дружбу» со скандальной инициативой-призраком «Ченк лрелу» СМИ может грозить судА. Казарян отметил: «Возникла проблемная ситуация, и редакции средств массовой информации должны сами определить для себя, пользоваться им материалами инициативы „Ченк лрелу” или нет».
11:21 08/11/2012Турция вновь посадила для досмотра армянский самолет, следовавший в СириюТурецкие власти ранее заявляли, что будут досматривать транспортные самолеты, которые направляются в Сирию