12:00 06/11/2015«Հրաչյա Ներսիսյանի տաղանդը նման էր դիցաբանական ոսկե թռչունին». Հիշատակի օր«Հրաչյա Ներսիսյանի տաղանդը նման էր դիցաբանական ոսկե թռչունին»:
11:30 06/11/2015Արգելվել է ամերիկյան սպառողական ապրանքների ներկրումն Իրան«Արգելվել է ամերիկյան սպառողական ապրանքների ներկրումն Իրան»,-այդ մասին հաղորդում է իրանական «ԻՌԻԲ» լրատվական գործակալությունը: Համաձայն հաղորդագրության՝ Իրանի արդյունաբերության, հանքերի ու առևտրի...
14:16 05/11/2015Իրանցի գեներալ. «Մա՛հ Ամերիկային» կարգախոսը պետք է մշտապես մնա որպես իրանցիների ազգային կարգախոս««Մա՛հ Ամերիկային» կարգախոսը պետք է մշտապես մնա որպես իրանցիների ազգային կարգախոս»,-այդ մասին իրանական «ՖԱՐՍ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ հայտարարել է Իրանի բանակի ընդհանուր հրամանատար,...
13:25 05/11/2015Նախարար. Վերակենդանացման բաժանմունքներում գտնվող վթարից տուժածների մոտ առկա է դրական դինամիկաՎթարի զոհերի աճյունները Երևան կտեղափոխվեն այսօր` նոյեմբերի 5-ին, հատուկ չվերթով:
11:20 05/11/2015Շարմ Էլ Շեյխի օդանավակայանի ղեկավարը փոխվել էԵգիպտոսի իշխանությունները փոխել են Շարմ Էլ Շեյխի օդանավակայանի ղեկավարին: Այս մասին գրում են արտասահմանյան լրատվամիջոցները: Նշվում է, որ փոփոխությունը պայմանավորված չէ մամուլի այն հրապարակումներով,...
13:05 04/11/2015Էրդողանի 20 տարվա վարորդը պատգամավոր է դարձելԹուրքիայում իշխող «Արդարություն և զարգացում» (ԱԶԿ-AKP) կուսակցության կողմից ընտրված պատգամավորներից մեկը նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի վարորդ Ահմեթ Համդի Չամլըն է: «Էրմենիհաբերը», վկայակոչելով...
12:27 04/11/2015Արտեմ Ասատրյան. Մարդու առաջնային պահանջմունքները եղել և մնում են կարեկցանքի զգացումը, հոգատարությունըՍոցիալական աշխատողի օրն է.
10:41 04/11/2015Մելբուռնի կենդանաբանական այգում վայրի աղվեսը 14 պինգվին է խեղդելԱվստրալիայի Մելբուռն քաղաքում «Վիկտորիա» կենդանաբանական այգում վայրի աղվեսը 14 պինգվին է խեղդամահ արել: Ռուսական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ, այդ մասին այգին հայտարարել է իր պաշտոնական էջում: Ողջ...
09:22 03/11/2015Մոսկվայից Երևան եկող ավտոբուսը վթարի է ենթարկվել. տուժել են ՀՀ քաղաքացիներ (լրացված)Տուժել են ՀՀ քաղաքացիներ:
16:03 02/11/2015Եվրոպան մտահոգված է Թուրքիայի խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներովԵվրոպան մտահոգված է Թուրքիայում կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում իշխող Արդարություն և զարգացում կուսակցության հաղթանակով, քանի որ այդ հաղթանակը կասկածի տակ է դնում երկրում մամուլի...
15:06 02/11/2015«Լրագրողները չպետք է ստիպված լինեն ինքնագրաքննություն կատարել իրենց կյանքի համար վախենալու պատճառով»ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Բան Կի Մունը ուղերձ է հղել լրագրողների դեմ հանցագործությունների անպատժելիության վերացման միջազգային օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
13:15 02/11/2015Թուրքագետ. Չեմ կարծում, որ ընտրողների սպասած կայունությունը կլինի-Չեմ կարծում, որ ընտրողների սպասած կայունությունը կլինի:
10:11 31/10/2015Բոլոր սրբերի տոնն էԱնձեր, որոնք իրենց թանկ արյունը հեղեցին հանուն Քրիստոսի և նրա խորհրդավոր մարմնի` եկեղեցու շինության:
10:48 30/10/2015Կենդանաբանական այգում առյուծի հարձակումից տուժած աշխատակիցը իրեն լավ է զգում35-ամյա Վարդան Գրիգորյանը այգու առյուծի կողմից հարձակման էր ենթարկվել:
10:32 30/10/2015Պարագվայի Սենատը կարևոր ներդրում կատարեց ցեղասպանությունների կանխարգելման միջազգային ջանքերում. ՆալբանդյանԱրտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հայտարարությամբ է հանդես եկել Պարագվայի Սենատի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման վերաբերյալ: ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից ներկայացնում են հայտարարությունը.
11:37 29/10/2015Իտալիայի Ռավեննա քաղաքը ճանաչեց Հայոց ցեղասպանությունը«Ռավեննայի քաղաքային խորհուրդը ճանաչում է Հայոց ցեղասպանությունը և իր համերաշխությունն է հայտնում հայ ժողովրդին ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի առթիվ»:
19:16 28/10/2015Արդարադատության նախարար. Ծառայողական քննությունը կպարզի, թե ինչ է եղել «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ումՍոցցանցերում և մամուլում հրապարակումներ էին հայտնվել, որ «Նուբարաշենում» «նալյոտ» է եղել
09:53 28/10/2015Բիզնես սկսելու առումով ՀՀ-ն աշխարհում լավագույն երկրների շարքում է. Հրապարակվել է «Doing Business 2016»-ըԲիզնես սկսելու առումով ՀՀ-ն աշխարհում լավագույն երկրների շարքում է:
10:12 27/10/2015Հալեպն արտաքին աշխարհին կապող միակ ճանապարհը շարունակում է փակ մնալՍիրիական բանակն աշխատանքներ է տանում ճանապարհն ականազերծելու ուղղությամբ:
11:33 26/10/2015Թուրքիայում իշխող կուսակցությունն ընտրություններից առաջ ձայն է խնդրում ԼԳԲՏ համայնքիցԹուրքիայի իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցությունը (AKP-ԱԶԿ) նոյեբերի 1-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ երկրում գործող բոլոր հասարակական կազմակերպություններին...

12:55 22/10/2012В провинции Малатия восстанавливается армянская церковьВ ходе восстановительных работ будет демонтировано бетонное здание по соседству с церковью, которое было представлено как мавзолей.
12:26 20/10/2012Посол США рассказал подробности бесед с президентом Азербайджана о коррупции и скандале между Алиевым и British Petroleum«Об этом говорила и госсекретарь Клинтон во время своих визитов в Баку, и об этом мы регулярно напоминаем правительству в ходе наших контактов», – сказал Ричард Морнингстар.
15:37 19/10/2012Столица Азербайджана «превратилась в Венецию»: второй раз за неделю ливень парализовал жизнь в БакуТак, на улице Рашида Бейбутова сорвало канализационные люки, с потоком не справляется коллекторная система.
14:00 19/10/2012Геворг Костанян: Представленные в ЕСПЧ утверждения Левона Тер-Петросяна абсолютно безосновательныЕСПЧ посчитал безосновательными все эти утверждения, а иск – неприемлемым, за исключением того положения, согласно которому, Левон Тер-Петросян утверждал, что его поместили под домашний арест...
13:00 18/10/2012«Зеркало»: Армения впервые официально заявила о готовности нанести удары по нефтяным объектам«Необходимо призадуматься о причинах подобной позиции официального Еревана. Ведь подобные учения проводятся и подобные заявления делаются, как правило, накануне возобновления полномасштабной войны».
15:27 17/10/2012В Симферополе состоялось открытие выставки «История Армянской церкви в Крыму»Директор Национального архива Армении Аматуни Вирабян предложил рассмотреть возможность показа материалов выставки во всех крупных городах Крыма и в монастыре Сурб-Хач в Старом Крыму.
12:41 16/10/2012Турецкий премьер и представитель Госдепа США прокомментировали вчерашний инцидент с армянским самолетом«Турция предоставила воздушное пространство армянскому самолету с условием проведения досмотра груза. В результате был подтвержден тот факт, что самолет перевозит гуманитарную помощь в Сирию».
13:08 15/10/2012Экс-министр градостроительства Армении Вардан Варданян вызван на допрос?В рамках уголовного дела, возбужденного 25 сентября 2012 года в управлении защиты государственных интересов Генеральной прокуратуры Армении по факту случаев злоупотребления в ходе осуществления...
12:14 15/10/2012«Forbes»: Если «British Petroleum» уйдет из Азербайджана, то Алиев уйдет вслед за ней«Если основываться на реальных цифрах, на АЧГ никогда не производилось 1 млн. баррелей в день, как планировалось по завершению третьей фазы».
15:13 13/10/2012Пьяные дебоширы устроили экипажу и пассажирам рейса Москва-Ереван настоящий кошмарНаходясь в нетрезвом состоянии, пассажиры не подчинялись требованиям экипажа, оскорбили бортпроводницу и других пассажиров, угрожали экипажу.
14:41 13/10/2012Глава Союза архитекторов Армении сомневается в сохранении внешнего вида проданного под гостиницу здания МИД«Хотя все утверждают, что после продажи здания МИД его внешний облик никоим образом не изменится, тем не менее, оно превратится в гостиницу.
13:03 13/10/2012В Турции строится мавзолей-памятник жертвам резни в ДерсимеСогласно намеченным планам, открытие мавзолея состоится 17 ноября текущего года. В числе приглашенных будет и делегация Европарламента.
15:57 12/10/2012Иран осуждает ошибочную политику премьера Турции Р.Т. Эрдогана. Заявление представителя духовного лидера ИРИ«Цель Турции – вызвав нестабильность в Сирии, добиться своих намерений, однако правительство Эрдогана должно осознать, что этим своим поступком никаких успехов не добьется».
13:00 12/10/2012Пресс-секретарь ГКЗЭК Армении опровергает сведения о том, что Артаку Шабояну требуется охранаАртак Шабоян не имеет и не желает иметь охраны. Об этом заявили в Государственной комиссии по защите экономической конкуренции, комментируя опубликованные в газете «Грапарак» сведения относительно...
18:25 11/10/2012«Предатели-болельщики», мощный противник и дождь. Настроения в канун матча между сборными Армении и Италии по футболу в Ереване«Повторяю, в первую очередь мы должны сыграть хорошо и подарить праздник нашим болельщикам» , – подчеркнул В. Минасян.
16:40 10/10/2012Президент УЕФА Мишель Платини рассказал о целях визита в АрмениюПрезидент УЕФА Мишель Платини прибыл в Ереван в рамках круглого стола программы Союза европейских футбольных ассоциаций.
15:05 09/10/2012В Страсбурге открылась первая Генеральная Ассамблея МПД «Мир без нацизма»В Комментариях к Программе Международного правозащитного движения «Мир без нацизма» содержится ссылка на Отчет Госдепа США об отсутствии притеснений нацменьшинств в Армении.
11:47 09/10/2012Азербайджан признает границу с Нагорно-Карабахской Республикой: Алиев лично открыл воинскую часть Пограничных войскОфициальный Баку открыл воинскую часть Пограничной службы близ границы с НКР, тем самым показав осознание факта, что НКР – это государство, с которым у Азербайджана существует граница.
12:47 08/10/2012Турки продолжают использовать территорию развалин древнейшей армянской столицы Ани как пастбищаНачальник управления культуры и туризма провинции Карс Хакан Доганай время от времени встречается с жителем прилегающего села Оджаклы, объясняя им историко-культурную значимость развалин Ани.
14:40 06/10/2012Amnesty International осудила выступления Рианны и Шакиры в Баку и напомнила о нарушениях прав человека в АзербайджанеОб этом в совместном письме заявили правозащитная организация «Amnesty International» и инициатива «Пой ради демократии».