11:36 09/12/2015Միլեր. «Գազպրոմն» ու Իրանը քննարկում են Հայաստանին գազ մատակարարելու փոխանակման գործողություններ«ՏԱՍՍ» գործակալությունը հաղորդում է, «Գազպրոմ»-ի տնօրեն Ալեքսեյ Միլերը հայտարարել է, որ ռուսական «Գազպրոմ» ընկերությունը և Իրանը աշխատում են Հայաստանին գազ մատակարարելու փոխանակման գործողությունների...
14:35 08/12/2015Իրանցի պատգամավորներն ԱԳՆ-ին կոչ են անում Ադրբեջանի դեսպանից բացատրություն պահանջել«Իրանի Մեջլիսի պատգամավորներն ԱԳՆ-ին կոչ են անում Ադրբեջանի դեսպանից Նարդարանի դեպքերի առնչությամբ բացատրություն պահանջել»,-այդ մասին հաղորդում է իրանական «ՄԵՀՐ» լրատվական գործակալությունը: Համաձայն...
17:34 07/12/2015Շառլ Ազնավուրը հիշեցրել է Սպիտակի երկրաշարժի մասինՖրանսահայ լեգենդար շանսոնյե Շառլ Ազնավուրն իր ֆեյսբուքյան էջում տեղադրել է «Քեզ համար, Հայաստան» («Pour toi Arménie») երգը, արել գրառում: «Դեկտեմբերի 7, 1988 թվական: Հայաստանում տեղի ունեցավ...
12:45 07/12/2015Ստեփանակերտում հարգել են երկրաշարժի զոհերի հիշատակըՍպիտակի երկրաշարժի 27-րդ տարելիցի կապակցությամբ` Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 7-ին հանրապետության բարձրաստիճան ղեկավարության ուղեկցությամբ այցելել է Ստեփանակերտի...
11:51 05/12/2015Մոհսեն Ռեզայի. Իրանը փաստեր ունի, որ «Իսլամական պետությունը» Թուրքիային նավթ է վաճառում«Իրանը փաստեր ունի, որ «Իսլամական պետությունը» Թուրքիային նավթ է վաճառում,-այդ մասին իրանական «ՄԵՀՐ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ հայտարարել է ԻԻՀ համակարգի նպատակահարմարությունը որոշող...
12:12 03/12/2015Լուսավոր գիշեր. Ղրիմը Ռուսաստանից սկսեց էլեկտրաէներգիա ստանալՀիշեցնենք, որ մեկ շաբաթ առաջ Ուկրաինան դադարեցրեց թերակզղուն էլեկտրաէներգիայի մատակարարումը:
13:24 02/12/2015Արագոնի խորհրդարանը բանաձև է ընդունել Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալԱյսօր Արագոնի խորհրդարանը ընդունել է հռչակագիր, որը ճանաչում և դատապարտում է Հայոց ցեղասպանությունը՝ «Հայաստանի եվրոպացի բարեկամներ» կազմակերպության կողմից և մի շարք օրենսդիրների մասնակցությամբ դեպի...
14:08 01/12/2015Հռոմի Պապը՝ ռուս-թուրքական լարվածության և Հայաստան այցի մասինԱնցյալ տարի երեք պատրիարքի խոստացել եմ այցելել Հայաստան: Խոստում կա: Չգիտեմ՝ կկարողանամ արդյոք դա իրականացնել, թե ոչ, բայց խոստացել եմ:
14:06 30/11/2015Իրանի հոգևոր առաջնորդն ուղերձով դիմել է արևմտյան երկրների երիտասարդներին«Քանի դեռ Արևմուտքն ահաբեկչության հարցում առաջնորդվում է երկակի չափանիշներով, բռնության արմատները չպետք է այլ տեղ որոնել»,-այդ մասին իրանական «ԻՌԻԲ» լրատվական գործակալության հաղորդմամբ՝ հայտարարել է...
12:37 28/11/2015Վրաստանն անհանգստացած է ռուս-թուրքական հակամարտության խորացմամբՎրաստանի իշխանությունները անհանգստությամբ են հետևում Ռուսաստանի և Թուրքիայի միջև հարաբերությունների աճող լարվածությանը, որը տանում է հակամարտության: Այս մասին «Գազետա.ռու»-ի փոխանցմամբ հայտարարել է...
14:08 26/11/2015ՄԱԿ. շուրջ 41 մլն աֆրիկացի երիտասարդներ կարող են համալրել ահաբեկիչների շարքերըԱֆրիկայի հյուսիս-կենտրոնական շրջաններում բնակվող շուրջ 41 մլն երիտասարդներ տնտեսական դժվարությունների պատճառով կարող են դառնալ ահաբեկչական կազմակերպությունների հավաքագրողների զոհը: «Գազետա.ռու»-ի...
13:00 25/11/2015Իրանի արձագանքը՝ Թուրքիայի կողմից ռուսական Սու-24 ինքնաթիռի կործանման վերաբերյալ«Իրանի և Ռուսաստանի ԱԳ նախարարները Թուրքիայի կողմից ռուսական Սու-24 ինքնաթիռի կործանման առնչությամբ հեռախոսազրույց են ունեցել»,-այդ մասին իրանական «ԻՌՆԱ» լրատվական գործակալությանը տված...
12:18 23/11/2015Թուրքիայում ընդդիմադիր քուրդ գործչի դեմ մահափորձ է իրականացվելԹուրքիայում քրդամետ «Ժողովուրդների դեմոկրատիա» (HDP) կուսակցության առաջնորդ Սելահեթթին Դեմիրթաշի նկատմամբ մահափորձ է իրականացվել: Հաղորդում է քրդական «ANF» լրատվական գործակալությունը: Աղբյուրի...
12:48 18/11/2015Թուրքիայում կառավարության ձևավորումը հետաձգվել էԿուլիսներում քննարկվւմ է նաև Էրդողանի փեսա Բերաթ Ալբայրաքին ևս նախարարական կաբինետում ընդգրկելու հարցը:
14:17 11/11/2015Հայաստանի սուսերամարտի երիտասարդական հավաքականը 15 մարզիկով կմեկնի ՎրաստանՆոյեմբերի 12-15-ը մասնակցելու են Վրաստանում անցկացվելիք միջազգային մրցաշարին:
12:26 11/11/2015Պուտինը հանձնարարել է Հայաստանի հետ միասնական ՀՕՊ համակարգ ստեղծելու համաձայնագիր ստորագրելՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հանձնարարել է համապատասխան մարմիններին Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև միասնական ՀՕՊ համակարգ ստեղծելու մասին համաձայնագիր ստորագրել: ՌԴ նախագահի համապատասխան հանձնարարության...
10:36 11/11/2015Լաթաքիայում հրթիռակոծման հետևանքով կան զոհեր և վիրավորներՍիրիայում ահաբեկչական խմբավորումները Լաթաքիայի բնակելի թաղամասերի ուղղությամբ երկու հրթիռ է արձակել, որի հետևանքով զոհվել է 12 մարդ, վիրավորվել 57 մարդ: Շինություններին հասցվել է նյութական մեծ վնաս:...
09:40 10/11/2015Հալեպում հրթիռակոծվել է «Ազգային Զավարյան» վարժարանի թաղամասըՎնասվածքներ է ստացել մեկ հալեպահայ:
10:00 09/11/2015Հալեպի «Հայ Ալ Սապիլ» շրջանի ռմբակոծության հետևանքով զոհվել է չորս մարդԶոհվել է չորս մարդ:
11:00 07/11/2015Շարմ էլ Շեյխի օդանավակայան հատուկ նշանակության ուժեր են ուղարկվելԵգիպտոսում այս պահին գտնվում է մոտ 70 հազար ռուս և 20 հազար բրիտանացի:

12:42 07/11/2012Иранцев, обнаруженных в Урмии, убили турки-османы. Иран раскрывает фальсификации Азербайджана«Безосновательные утверждения зампредседателя комитета по социальной политике парламента Азербайджана Мусы Гулиева не соответствуют действительности».
17:49 06/11/2012В Ереване откроется первый гипермаркет французской торговой сети CarrefourАрабская компания «Маджид аль Футтейм» (Majid Al Futtaim) планирует открыть в торговом комплексе «Далма» (Dalma Garden Mall) в Ереване один из гипермаркетов действующей в ряде стран торговой сети...
15:58 06/11/2012США обеспокоены ограничениями в Азербайджане основных свобод и выдвинули Баку ряд требованийЯн Келли также добавил, что США разделяет твердую приверженность мирному и справедливому урегулированию нагорно-карабахского конфликта.
17:32 05/11/2012Министр охраны природы Армении разрешил активистам-экологам присутствовать на обсуждениях вокруг Хосровского заповедникаМинистр охраны природы Армении Арам Арутюнян разрешил активистам-экологам принять участие в организованном по его инициативе совещании в заповеднике «Хосровский лес».
13:29 05/11/2012Вновь открылась самая большая армянская церковь на Ближнем ВостокеЭта церковь является одной из самых больших армянских храмов на Ближнем Востоке.
13:52 03/11/2012В Украине родственники избитого до смерти армянского юноши обвиняют врачей и милицию в препятствовании расследованиюДрузья и родственники покойного не верят правоохранителям и обвиняют их в преднамеренном саботаже расследования и готовы дойти до Европейского суда.
17:44 02/11/2012Карта «Мультикультурная Грузия» создает образ азербайджанца-кастрата, наблюдающего за гаремом«А азербайджанец нарисован в оскорбительной форме – невысоким, без усов, бороды. Этот образ, скорее всего, похож на девушку, переодетую в мужчину».
16:20 02/11/2012В Ереване у здания Апелляционного суда проходит акция протеста в поддержку активистов АНКУ здания Апелляционного суда Армении проходит акция протеста, организованная членами инициативы «Армения без политзаключенных».
15:59 01/11/2012Facebook стала колыбелью сатанистов. В Армении требуют закрыть оскорбляющие церковь страницы«Социальная сеть Facebook на сегодня стала колыбелью сатанистов, здесь осмеливаются оскорблять и распространять клевету в отношении Армянской Апостольской церкви».
17:24 31/10/2012Президент Азербайджанa Ильхам Алиев довел чиновника до инфарктаВ связи с этим самочувствие публично оскорбленного Каримова резко ухудшилось, и спустя час он скончался дома от сердечного приступа.
18:58 30/10/2012Стали известны подробности убийства Карена Есаяна – жениха дочери экс-мэра Гюмри Вардана ГукасянаПо словам юриста, отец арестованного «использует свои связи в системе правоохранительных органов и оказывает давление на орган предварительного следствия».
12:06 30/10/2012ЕБРР: В 2012 году темпы роста ВВП Армении в 2,5 раза превысят аналогичный показатель экономики Азербайджана«Экономика Азербайджана замедлилась на фоне снижения добычи нефти».
12:17 29/10/2012Власти болгарского города Ямбол отменили декларацию о признании Геноцида армянГолосование по признанию недействительности декларации завершилось соотношением голосов 8 -«против» и 20-«за».
14:10 27/10/2012Президент Армении Серж Саргсян навестил в больнице известного артиста Соса СаркисянаСегодня президент Армении Серж Саргсян навестил в больнице Народного артиста Республики Армения Соса Саркисяна.
12:23 26/10/2012Наблюдатели ОБСЕ осуждают угрозы генпрокурора Техаса в связи с президентскими выборами в США«Угрозы, озвученные в адрес БДИПЧ/ОБСЕ, неприемлемы. США, как и другие страны-члены ОБСЕ, должны пригласить представителей БДИПЧ в страну для осуществления наблюдательской миссии».
16:12 25/10/2012Иранский сайт: Правительство Эрдогана потерпело дипломатическое поражение в сирийском вопросе«Поддаваясь заявлениям Саудовской Аравии и Катара, Турция полагала, что Башар Асад в течение нескольких месяцев будет свергнут, однако сейчас видит, что эти подсчеты были ошибочными».
13:01 25/10/2012Бако Саакян обсудил с депутатами и предпринимателями из Швейцарии осуществления в различных программ в НКР25 октября президент НКР Бако Саакян принял группу депутатов и предпринимателей из Швейцарии, сообщает пресс-служба главы государства.
18:05 24/10/2012Роберт Кочарян может предпринять неожиданные шаги. Прогнозы А.Адибекяна к предстоящим выборам президента Армении«Это зависит не от его личного решения, а от того, пригласят ли его политические силы, воспользуются его помощью или нет».
16:27 23/10/2012Допрошен ключевой свидетель по делу скандального убийства бизнесмена М. Хачатряна в АрменииСвидетелем является менеджер развлекательного центра по имени Мартин.
15:25 23/10/2012Журнал Bloomberg назвал самого богатого человека России – Виктор ВексельбергОснователь группы «Ренова» и член консорциума ААR Виктор Вексельберг стал богатейшим человеком России.