15:45 18/05/2026Լսի՚ր Նիկոլ, դու մեր ժողովրդին պետք ես ողջ և առողջ. Իշխան Սաղաթելյան«Անահիտ Ավանեսյանը փողոցում պարելու փոխարեն թող զբաղվի hnգեկան հիվանդի առողջության հարցերով»
15:41 18/05/2026Արցախցիների «սպառնալիքներով» տեսանյութը. Էժանագին բեմադրություն՝ իշխանական կաբինետներից. Փորձագետ«Մասնագիտական հայացքովառավոտվանից հետևում եմ համացանցում տարածվող այն տեսանյութին և հետևած արձագանքներին, որտեղ դիմակավորված անձինք, իրենց արցախցի ձևացնելով, իբր ֆիզիկական հաշվեհարդարի սպառնալիքներ...
15:36 18/05/2026Էդ պետական ծառայողների ոհմակն ինչո՞ւ ես քցել քամակիցդ, դրանք գործ չունե՞ն, ամսվա վերջում գնալու են, միլիոն ստանան. Քաղաքացին՝ ՓաշինյանինՀայաստանում նորմալ մարդը, ով խնդիրներ չունի, չի կարող Նիկոլ պաշտպանել
15:15 18/05/2026ԱՊՀ-ն ՀՀ է գործուղելու ընդհանուր թվով 120 դիտորդ. ԿԸՀԱՊՀ դիտորդական առաքելության ղեկավար, ԱՊՀ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Նուրլան Մուսատաևիչ Սեյթիմովի գլխավորած պատվիրակությունը մայիսի 18-ին հյուրընկալվել է ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում։...
14:51 18/05/2026Ցանկանո՞ւմ ես այս մարդը փոխվի. Նարեկ Կարապետյանը հնարավորություն է մատնանշում«Ցանկանո՞ւմ ես այս մարդը փոխվի, միակ հնարավորությունը` Համար 3 -ն է»,-գրում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը՝ կից հրապարակելով Փաշինյանի ու բժշկուհու հայտնի միջադեպի...
14:50 18/05/2026Հլը սրան, մունաթ է գալիս հայ կնոջ վրա, ով ամեն ինչ կորցրել է, իսկ հիմա ուզում է հարցերի պատասխանները ստանալ. Թաթոյանը՝ Փաշինյանի մասին«Հլը սրան, ոնց է խոսում մարդկանց հետ, չինովնիկի լկտի պահվածք»,- նշում է «Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը՝ անդրադառնալով Նիկոլ Փաշինյանի այսօրվա վարքագծին...
14:33 18/05/2026Երբ քեզ թվում է, թե հիմա դատավոր չկա, քանի որ Փաշինյան Նիկոլը վարչապետ էՀայկական հեքիաթ կա. Աղքատ ամուսիններ են լինում, կինը տարիներ շարունակ մի զգեստ է ունենաժում՝ լրիվ ծակծկված ու մաշված։ Ամուսինը աշխատում է, ստանում օրվա այնքան վարձատրություն, որը հազիվ հերիքում է այդ...
14:31 18/05/2026Ժողովուրդը ձեզ ատում է, գնալու փոխարեն հելել եք քարոզարշավի.Գյումրեցի կինը՝ ՓաշինյանինԵս կուսակցությունից չեմ, Լեննականից եմ
14:18 18/05/2026Այսօրվա հերոսը մայրիկս էր, նույն ինքը՝ բժշկական գիտությունների թեկնածու մանկաբարձ-գինեկոլոգ Արփինե Սողոյանը. փաստաբան Տաթև ՍողոյանԱյսօր Արաբկիրում քարոզարշավի շրջանակում Նիկոլ Փաշինյանի հետ բանավիճած կինը արցախցի փաստաբան Տաթև Սողոյանի մայրն է։ «Մայրիկս էությանս առանցքն է ու պայքարիս մոտիվացիայի աղբյուրը: Ամենաշատը աշխարհում...
14:09 18/05/2026Փաշինյանը սկսել է 2021-ի նույն տինտիրիտները, տեղը նեղն է. Մարուքյան«Փորձում են նորից սեպ խրել մեր ժողովրդի տարբեր հատվածների մեջ, այդ բևեռացումը միայն իրենց է ձեռնտու»,- քարոզարշավի շրջանակում Երևանում՝ խորհրդային տարիներին բռնադատվածների հուշահամալիրի մոտից...
14:08 18/05/2026Այդպես է բանակցել, որ այսօր էս օրին ենք. Ծառուկյանը՝ Փաշինյանի մասին«Ոնց որ երկու օր առաջ, ես թույլ չտվեցի իմ կլասը գցել, իմ բարձունքից իջնեմ։ Հիմնականում ինքը վիրավորում է, որովհետևս ասելու բան չունի, ծրագիր չունի, ութ տարի ժողովրդին խաբել է»,-Սյունիքում...
13:55 18/05/2026Ահավոր է, 4-5 տարի է վարկ եմ մուծում, չեմ կարում պրծնեմ, պարոն Ծառուկյան, էդ հարցը լուծեք. Քաղաքացիները ԲՀԿ առաջնորդին են ներկայացնում խնդիրներըԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը նախընտրական քարոզչության շրջանակում այսօր Սյունիքի մարզում է։ ԲՀԿ առաջնորդի հետ հանդիպմանը քաղաքացիներ բողոքեցին ցածր թոշակներից, վարկերի բարձր տոկոսադրույքներից։ «Կա...
13:47 18/05/2026Այ փսլինքներ, հատ-հատ գտնելու եմ, մասկեքներդ հանելու եմ ու մտgնեմ hամապատաuխան տեղը. Փաշինյանն ու ՔԿ-ն՝ տարածված տեսանյութի մասին«Մի խումբ անձանց կողմից սպանության նախապատրաստության, համակարգչային սաբոտաժ կատարելու և հրազենի, ռազմամթերքի ապօրինի շրջանառության դեպքերի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ»:
13:39 18/05/2026Թրամփ. Իրանը ցանկանում է համաձայնագիր, բայց նրա առաջարկները չեն համապատասխանում համաձայնագրինՄեկ օր առաջ ամերիկացի առաջնորդը կոչ էր արել Իրանին ավելի արագ գործել
13:30 18/05/2026Իրանում հաշվել են, թե որքան կարժենա պատերազմի ընթացքում վնասված պատմամշակութային հուշարձանների վերականգնումըԻրանի փոխարտգործնախարար Քազեմ Ղարիբաբադին հայտարարել է, որ երկիրը իրավական քայլեր կձեռնարկի Միացյալ Նահանգների և Իսրայելի ռեժիմի դեմ՝ տասնյակ պատմական վայրերի և մշակութային հուշարձանների վրա...
13:19 18/05/2026Բացի հիվանդ բռնшպետшկան հակումներ ունենալուց, սա նաև կնшտյшց է. Քրիստինե Վարդանյանը՝ Փաշինյանի մասին«Բացի հիվանդ բռնապետական հակումներ ունենալուց, սա նաև կնատյաց է՝ անընդհատ փորձում է կանանց վրա հարձակվել։ Չնայած իրեն հանդիպող կանայք էլ մեկը մյուսից պինդ ու արժանապատիվ են»,- նշել է ԱԺ «Հայաստան»...
13:07 18/05/2026Իրանի համար ժամանակը արագ է անցնում, և նրանք պետք է շատ արագ գործեն. Թրամփ«Իրանի համար ժամանակը արագ է անցնում, և նրանք պետք է շատ արագ գործեն, այլապես նրանցի ոչինչ չի մնա։ Ժամանակը կարևոր է»,-գրել էր Թրամփը սոցիալական ցանցի իր էջում։ Մինչ այդ՝ շաբաթ օրը ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ...
13:04 18/05/2026Փաշինյանն այդ հայտարարությամբ Սյունիքն արդեն վիճելի տարածք է դարձրել. Օսկանյան«Հայաստանում և սփյուռքում յուրաքանչյուր հայ պետք է հատուկ ուշադրություն դարձնի, նշանակություն տա Ադրբեջանի կողմից առաջ քաշված «Արևմտյան Ադրբեջան» գաղափարին»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասել է արտաքին...
12:57 18/05/2026Ամենազարհուրելին այն էր, որ այդ բոլոր հոխորտանքներին խրոխտ «ԱՅՈ» էր ասում նաև առողջապահության նախարարը. Անուշ ՊողոսյանԶորակցությունս բժշկուհուն
12:51 18/05/2026Լոռիում ՔՊ-ի քարոզչության մեղադրանքով ձերբակալվածներից 6-ը կալանավորվել ենԼոռիում ՔՊ-ական Սուրեն Պապիկյանի գլխավորությամբ իրականացրած քարոզչության խոչընդոտման մեղադրանքով ձերբակալված 10 անձանցից 6-ը կալանավորվել են, մեկ անձի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել տնային...

14:02 02/09/2025Catholicos Karekin II issues Artsakh Independence Day messageHis Holiness Karekin II, Catholicos of All Armenians, issued the following message on the Artsakh Independence Day marked on September 2: "Today is September 2, the Day of Independence of the...
13:35 02/09/2025ICRC closes its delegation in AzerbaijanFollowing a decision by the Government of Azerbaijan, the International Committee of the Red Cross (ICRC) will close its delegation in the country on 3 September 2025.
13:03 02/09/2025Azerbaijan demolishes Artsakh Foreign Ministry buildingOn Artsakh’s Independence Day, Azerbaijani authorities have deliberately demolished the building of the Artsakh Foreign Ministry in Stepanakert.
12:45 02/09/2025Authorities tried to obstruct opening of Call of Artsakh memorial, Vanetsyan saysHomeland Party leader Artur Vanetsyan claimed that the Armenian authorities attempted to obstruct the inauguration of the Call of Artsakh memorial at Yerevan’s Yerablur Military Pantheon on Tuesday.
12:06 02/09/2025Artur Vanetsyan: Artsakh issue cannot be closedThe Armenian people have already demonstrated that a secure and dignified life in their homeland is an unequivocal choice, Homeland Party leader and former NSS head Artur Vanetsyan stated at...
11:18 02/09/2025ANC: 'Closing the chapter of enmity' cannot be achieved through imposed silenceThe Armenian National Committee-International on Monday issued a statement on the closure of OSCE Minsk process.
11:05 02/09/2025Serzh Sargsyan marks Artsakh Independence DayThird Armenian President Serzh Sargsyan issued the following message on Artsakh's Independence Day marked on September 2: "Dear Compatriots, For decades, up until the usurpation of power in 2018, we...
15:55 01/09/2025Politician: Pashinyan's China visit 'bursts EU membership bubble'Opposition politician Armen Ashotyan, deputy chairman of the Republican Party of Armenia (RPA), has criticized Prime Minister Nikol Pashinyan’s ongoing visit to China and Armenia’s application to...
15:32 01/09/2025India blocks Azerbaijan's SCO membership bidIndia has once again opposed granting full membership to Azerbaijan in the Shanghai Cooperation Organization (SCO).
15:00 01/09/2025Monument to Armenian alphabet destroyed in StepanakertThe Azerbaijani authorities have destroyed a monument dedicated to the Armenian alphabet in the courtyard of Stepanakert School No.
13:45 01/09/2025Pashinyan and Aliyev meet in ChinaArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan met with Azerbaijani President Ilham Aliyev on the margins of the Shanghai Cooperation Organization (SCO) Summit in China on Monday.
13:33 01/09/2025Armenian opposition MPs accuse foreign minister of misleading publicFour lawmakers from the opposition Hayastan faction issued a joint statement on Monday, accusing Foreign Minister Ararat Mirzoyan of misleading the public over peace talks with Azerbaijan.
12:45 01/09/2025Putin, Erdogan discuss South Caucasus on SCO summit sidelinesRussian President Vladimir Putin and his Turkish counterpart Recep Tayyip Erdogan have discussed a number of regional affairs, including the Middle East, North Africa and the South Caucasus, Interfax...
12:15 01/09/2025SCO leaders adopt Tianjin DeclarationLeaders of the Shanghai Cooperation Organization (SCO) member states have adopted a declaration following the summit in Tianjin, a TASS correspondent reported.
12:05 01/09/2025Opposition MP marks anniversary of Armenia-Artsakh road inaugurationSeptember 1 is a significant date in Armenia's history, opposition MP Tigran Abrahamyan claims. “On this day in 2017, with the participation of Presidents Serzh Sargsyan and Bako Sahakyan, the second...
11:34 01/09/2025Pashinyan meets with Erdogan in ChinaArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan met with Turkish President Recep Tayyip Erdogan on the sidelines of the Shanghai Cooperation Organization summit on Monday, the Armenian government reported.
11:00 01/09/2025U.S. Embassy in Yerevan closed todayThe U.S. Embassy in Yerevan is closed on September 1 in observance of U.S. Labor Day. "We are closed today in observance of U.S. Labor Day," the embassy said in a statement.
16:30 30/08/2025Karen Andreasyan named Armenia's top legal envoyPrime Minister Nikol Pashinyan has appointed Karen Andreasyan as Armenia’s Representative on International Legal Matters.
16:10 30/08/2025Samvel Karapetyan: Armenian people deserve a dignified lifeBusinessman and philanthropist Samvel Karapetyan, currently held in detention, on Saturday issued a statement on the launch of the “Our Way” movement.
15:30 30/08/2025Politician: POW issue doesn't exist for PashinyanOpposition politician Armen Ashotyan, deputy chairman of the Republican Party of Armenia (RPA), accused Prime Minister Nikol Pashinyan of ignoring the plight of Armenian prisoners of war held in...