15:21 14/05/2026ՌԴ ԱԳՆ. Հայաստանը այն երկրների շարքում է, որտեղ ԱՄՆ-ի խնդրանքով Ռուսաստանի քաղաքացիների ձերբակալման ու արտահանձնման բարձր ռիսկ կաԱրտասահման մեկնելիս ռուսները պետք է տեղյակ լինեն երրորդ երկրներում կալանավորվելու և ԱՄՆ-ին արտահանձնելու վտանգի մասին։ «Ռիա Նովոստի» գործակալությանը հայտնել է ՌԴ ԱԳ նախարարության մարդու...
14:44 14/05/2026Եթե Ձեզ համար սեփական հայրենիքը թշնամուն հանձնելը խիզախություն է, ապա մեզ համար դա ազգային դավաճանություն է, բայց Դուք այդ հայերին չհանդիպեցիք. Միքայել Մինասյանի ֆրանսերեն նամակը՝ ՄակրոնինԴուք այցելեցիք առաջին քրիստոնյա երկիր, բայց արհամարհեցիք Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին, ով տևական ժամանակ է՝ ենթարկվում է հալածանքների։
14:27 14/05/2026Էս ի՞նչ բեզբոժնի թվեր են. «Ուժեղ Հայաստան»-ի անդամների զրույցի նոր «գաղտնալսումը»Հրապարակվել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամներ Լիլիթ Ղարաջյանի և Լևոն Սարգիզովի զրույցի ձայնագրությունը, որտեղ կողմերը խոսում են թվերի մասին՝ ներկայացնելով երկրում տիրող ծանր ժողովրդագրական...
13:59 14/05/2026Համարյա ամեն օր ահազանգեր ենք ստանում, թե ինչ քայլեր են անում Նիկոլ Փաշինյանի բшշիբnզnւկները. Թաթոյան«Ով ես դու, ընդհանրապես, Նիկոլ, ով ես դու, որ ուզում ես վախի մեջ պահել մեր ժողովորդինլ Մենք արդեն համարյա ամեն օր ահազանգեր ենք ստանում, թե ինչ քայլեր են անում Նիկոլ Փաշինյանի բաշիբոզուկները, որ վախի...
13:41 14/05/2026ԵԿՄ անդամը բողոքեց Ծառուկյանին, պատմեց, թե էլ ինչի պոստ պահելու չի գնումԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը շարունակում է նախընտրական հանդիպումները Տավուշի մարզում։ Այստեղ էլ Ծառուկյանը թվարկեց երկրի առաջ ծառացած խնդիրները, նշեց, որ դրանց մեծ մասը սխալ կառավարման հետևանք են։...
12:57 14/05/2026Չորրորդ երեխայի դեպքում 2 միլիոն դրամ, հինգերորդ երեխայի դեպքում բնակարան. Սամվել Կարապետյան«Մեր ժողովրդագրական տվյալները սարսափելի են։ Մեր երկիրը կամաց-կամաց հայաթափվում է»,-թիմակիցների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար Սամվել...
12:13 14/05/2026Խուզարկություններով ու ձերբակալություններով մեզ չեք վախեցնի. «Հայաստան» դաշինք«Հայաստան» դաշինքի Սպիտակի գրասենյակում խուզարկություններ են կատարվում։ Դաշինքից հայտնում են. «Սպիտակի մեր գրասենյակում տեղի ունեցող գործողությունները և մեր թիմակիցների թիրախավորումը անակնկալ չէ։...
11:54 14/05/2026Խաչիկ Գալստյանին տնային կալանքի տակ պահելու որոշումը կապում եմ սպասվող ընտրությունների հետ. Բաբայան«Խաչիկ Գալստյանին անգամ տնային կալանքի տակ պահելու հիմքերն ամբողջությամբ բացակայում են, եթե կային էլ, ապա դրանք 20 միլիոն դրամ գրավով հնարավոր էր զսպել»,- Հակակոռուպցիոն դատարանում «Հայրենիք»...
10:54 14/05/2026Մեր կողմից առաջարկվող այդ ծրագիրն էապես կուժեղացնի մեր բանակցային դիրքերը, սակայն Փաշինյանի կողմից այն մերժվել էր. Լևոն ԶուրաբյանՀայ Ազգային կոնգրեսի նախընտրական ծրագրով նախատեսված է Հայաստանն Իրանի հետ կապող երկաթուղու կառուցումը, ինչը կլուծի կենսական խնդիրներ Հայաստանի համար։ Այս մասին նշում է ՀԱԿ վարչապետի թեկնածու, ՀԱԿ...
10:28 14/05/2026Ձեր ցավը տանեմ, ՔՊ-ականներ ջան, 15 մլրդը ի՞նչ եք արել. Գագիկ Ծառուկյան«Մենակ ասֆալտ են գցել, բայց 15 միլիարդ դոլարով կարելի էր 15 խոշոր ծրագրեր իրականացնել, որտեղ բազմաթիվ մարդիկ կաշխատեին։ Ո՞ւր ա, չկա»,-Տավուշում նախընտրական քարոզչության շրջանակում հանդիպումների...
10:15 14/05/2026Սա դատավարություն չէ, սա էթնոքաղաքական վենդետա է. Դավիթ Բաբայանը Բաքվի բանտից ուղերձ է հղել«Ես կուզենայի հակիրճ ներկայացնել դատական գործընթացը, ո՞վ է իմանում վաղը ինչ կլինի հետս, որպեսզի դուք տեղյակ լինեք ընդհանուր առմամբ, ինչ է կատարվում»
10:13 14/05/2026«Միասնության թևեր»-ի վրա հարաձկված անձը, ամենայն հավականությամբ, ՔՊ-ական պատգամավոր Հայկ Կոնջորյանի աներն է. Դավիթ Անանյան«Միասնության թևեր» կուսակցությունը նախօրեին քարոզարշավ է իրականացրել Երևանի Էրեբունի վարչական շրջանում։ Կուսակցության անդամ Դավիթ Անանյանը գրում է.
09:49 14/05/2026Մի հատ էլ երկրի ղեկավար կա, որ կողքի պետությունում է պատանդ. Մարությանը՝ Փաշինյանի մասին«Շատ ճիշտ եք ասում է, պարոն Փաշինյան, ուղղակի մի հոգու էլ մոռացաք նշեք։ Մի հատ էլ երկրի ղեկավար կա, որ կողքի պետությունում է պատանդ»,-նշել է խորհրդարանական ընտրությունների մասնակից «Նոր ուժ»...
08:33 14/05/2026Ոչ հասցեական գնահատականները ոչ թե զսպում, այլ ավելի են քաջալերում գործող իշխանությանը. «Հայաստան» խմբակցությունը ԵԽԽՎ հայտարարության մասին«Հիմնազուրկ են պնդումները, թե հունիսի 7-ի ընտրություններին ընդառաջ «Հայաստանի իշխանությունների և շահագրգիռ կողմերի միջև» կառուցողական համագործակցություն» է հաստատվել, այն դեպքում, երբ...
23:47 13/05/2026Սա մեր վերջին հնարավորությունն է՝ ուժեղի հետ կլինենք ուժեղ, իսկ թույլի հետ՝ չենք լինի. Արման ՆավասարդյանԺամանակն է գնտնելու մեր արժանապատվությունը և շտկելու մեր ազգային ողնաշարը։
22:26 13/05/2026Նիկոլը հայտնվում է ամենուր՝ 18-, 18+, ստուգեք 18 ++-ըՀենց փորձում եք ֆիլմ նայել, հայտնվում է նիկոլ փաշինյանը՝ իր «գովա» ֆիլմերով։ Դրանք ինչ ֆիլմում ասես դրած են՝ եթե մանկական է, ֆենտեզիներ են, սեքս-ով ֆիլմեր են՝ մեծերի համար։ Ամենայն հավանականությամբ...
21:04 13/05/2026Խաբեբաներին կուրորեն հետևող անկիրթ դյուրահավատների ինքնամոռաց շքերթ. Սենոր ՀասրաթյանՈւթ տարի շարունակ, ստելով ու կորցնելով, մարդիկ (զարմանալիորեն) իրենց ավելի ինքնիշխան ու ժողովրդավար են զգում
20:48 13/05/2026Նիկոլի «սրտիկից» երևանցիների մոտ երկու բան է առաջանում՝ սրտխառնոց եւ սրտի ցավ․ ԱշոտյանՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը գրում է․ «Շրջելով մայրաքաղաքում՝ կարող եմ փաստել, որ Նիկոլի «սրտիկից» երեւանցիների մոտ երկու բան է առաջանում՝ սրտխառնոց եւ սրտի ցավ։ Երկու սիմպտոմներից էլ հնարավոր է...
20:07 13/05/2026Փաշինյանը Արցախից բացի ավելի վտանգավոր բաներ է արել, մենք կամաց-կամաց ամեն ինչ բացահայտելու ենք․ Սամվել ԿարապետյանԳեղարքունիքի մարզի բնակիչը «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանի հետ հանդիպման ընթացքում մտահոգություն հայտնեց առ այն, որ գործող իշխանությունը «դպրոցաշինություն» ծրագրի անվան տակ...
19:55 13/05/2026ՔՊ-ի մոլդովական պատրանքները․ ԴավթյանՔաղաքական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Վահե Դավթյանը գրում է․ «Հայաստանի ու Մոլդվովայի միջև զուգահեռների անցկացումն ավելի ինստիտուցիոնալ բնույթ է ստանում: Դրանք անց են կացվում ոչ միայն մեդիա ու...

17:35 21/11/2025Гоар Мелоян: Оппозиция должна извлечь уроки из итогов голосования в Вагаршапате для успеха на парламентских выборах 2026 годаСоучредитель Международного центра развития парламентаризма, правозащитник и специалист по конституционному праву Гоар Мелоян на своей странице в соцсети Facebook представила ряд наблюдений по итогам...
16:16 21/11/2025СМИ опубликовали имена членов армянской делегации, прибывшей в БакуАзербайджанские СМИ написали, кто вошел в составе отправившейся сегодня утром в Баку армянской делегации.
14:52 21/11/2025Ваге Оганнисян: Арест людей – единственная политическая программаАрест, суд, судья, прокурор, СНБ, прослушка, Следственный комитет – сегодня это самые распространенные и наиболее часто употребляемые слова в армянском языке, написал эксперт группы «Альтернативные...
14:17 21/11/2025Абрамян: Власти были осведомлены о грядущей войне, но не приняли необходимых решенийТо, что власти Армении до развязанной Азербайджаном осенью 2020 года против Республики Арцах (НКР) 44-дневной войны знали о ее высокой вероятности, уже является установленным фактом, написал...
13:13 21/11/2025Токаев: Сегодня будет подписан исторический документ, выводящий сотрудничество между Казахстаном и Арменией на уровень стратегического партнерстваПрезидент Казахстана Касым-Жомарт Токаев и премьер-министр Армении Никол Пашинян провели переговоры в расширенном формате, сообщает пресс-служба президента Республики Казахстан.
17:17 20/11/2025В Ереване участники акции в защиту всех политзаключенных проводят шествиеУчастники акции в защиту всех политзаключенных, свободы слова, демократии и против диктатуры в Армении направились шествием от здания Генеральной прокуратуры к резиденции суда общей юрисдикции в...
16:38 20/11/2025И. Сагателян: Пашинян не снисходит до написания СМС судьям, газета «Айкакан Жаманак» сразу публикует судебные решения«Мы не возлагаем надежд на прокуроров, следователей и судей, которые продали свою совесть и душу Николу, потому что они доказали – судебно-правовая система в руках Никола Пашиняна превратилась в...
15:55 20/11/2025«Голос Армении»: «Бастион демократии» у нас на глазах превратился в бастион диктатуры»Газета «Голос Армении» пишет: «Сурен Торосян – ярый соратник Пашиняна из Арагацавана (укрупненная община Талин) принял заинтересованное участие в мероприятиях Анны Акопян под вывеской «Образование...
15:28 20/11/2025Перед акцией протеста к зданию прокуратуры стянуты полицейскиеВскоре перед зданием Генеральной прокуратуры Армении начнется акция в защиту всех политзаключенных. В связи с предстоящей акцией депутат парламента от оппозиционной фракции «Армения» Ишхан Сагателян...
14:33 20/11/2025Энциклопедия стоимостью 1 млн 14 тыс. драмов была задекларирована на имя Макунц ошибочно – ПравительствоВ Аппарате премьер-министра Армении отреагировали на опубликованную в газете «Жоховурд» информацию о том, что Лилит Макунц получила в подарок энциклопедию стоимостью в 1 млн 14 тысяч драмов.
14:09 20/11/2025Пашинян: Предполагается, что у меня грехов чуть больше«На состоявшихся 16 ноября выборах в Совет старейшин общины Вагаршапат Армавирской области Армении победили партия «Гражданский договор» (ГД) и ее кандидат, и любое событие дает импульс, в самом...
13:35 20/11/2025Айк Мамиджанян: Готовы защищать церковь от нападок, к сожалению, армян по национальности«Церковь для нас – священный институт, и защита церкви должна осуществляться такими методами, в той логике, которую определят наша церковь и Святейший Патриарх», – заявил на брифинге 20 ноября перед...
13:01 20/11/2025Тигран Абрамян: Пашиняновцы попытаются занять народ темами муки, риса или асфальта, а Азербайджан будет обеспечивать и укреплять свое преимущество«Полтора года назад власти Армении заявили о необходимости проведения работ делимитации границы и по требованию Азербайджана начали этот процесс на участке сел Баганис, Воскепар и Киранц.
11:44 20/11/2025Мирзоян ответил Фидану: Нормализация отношений с Турцией может положительно повлиять на налаживание отношений с АзербайджаномМинистр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян ответил на заявление министра иностранных дел Турции Хакана Фидана о том, что нормализация отношений с Турцией важна для Армении, и если Турция сделает...
17:38 19/11/2025Самвел Карапетян: Через несколько месяцев будем поздравлять друг друга с торжеством справедливости, поражением злаВ послании арестованного предпринимателя и благотворителя Самвела Карапетяна из следственного изолятора Службы нацбезопасности Армении (УИУ «Ереван-Центр») говорится: «Дорогие соотечественники,...
15:52 19/11/2025Ваге Оганнисян: Выборы – о возможности жить в Армении«Формирование в Армении новой, солидной власти – единственный путь к сохранению Родины. Но сделать это с любительскими представлениями не получится», – написал соучредитель группы «Альтернативные...
14:51 19/11/2025Тигран Абрамян: Власти не озвучили в цифрах потери ВС Армении после 44-дневной войны и агрессии Баку против Армении 2022 года«Говоря о росте военного бюджета или поставках вооружения, власти Армении, естественно, не представляют в цифровом выражении, сколько миллиардов составляют потери, понесенные ВС в результате...
14:28 19/11/2025Пересчет голосов в Вагаршапате не изменил распределение мандатовВ количестве голосов, полученных участвующими в выборах в Совет старейшин Вагаршапата 16 ноября политическими силами, изменений в результате пересчета не зафиксировано.
12:56 19/11/2025«Голос Армении»: Ложь, которая вышла наружу…Газета «Голос Армении» пишет: «24 июня, напомню, Пашинян рассекретил «план» государственного переворота со стороны оппозиции из 8 пунктов.
12:46 19/11/2025Азербайджанцы в оккупированном Арцахе под предлогом «строительных работ» разрушили шиитскую мечеть села АйгекОмбудсмен по культурному наследию Арцаха Овик Аванесов бьет тревогу: азербайджанцы уже уничтожают исламские памятники, расположенные на территории оккупированной Баку Республики Арцах...