15:21 14/05/2026ՌԴ ԱԳՆ. Հայաստանը այն երկրների շարքում է, որտեղ ԱՄՆ-ի խնդրանքով Ռուսաստանի քաղաքացիների ձերբակալման ու արտահանձնման բարձր ռիսկ կաԱրտասահման մեկնելիս ռուսները պետք է տեղյակ լինեն երրորդ երկրներում կալանավորվելու և ԱՄՆ-ին արտահանձնելու վտանգի մասին։ «Ռիա Նովոստի» գործակալությանը հայտնել է ՌԴ ԱԳ նախարարության մարդու...
14:44 14/05/2026Եթե Ձեզ համար սեփական հայրենիքը թշնամուն հանձնելը խիզախություն է, ապա մեզ համար դա ազգային դավաճանություն է, բայց Դուք այդ հայերին չհանդիպեցիք. Միքայել Մինասյանի ֆրանսերեն նամակը՝ ՄակրոնինԴուք այցելեցիք առաջին քրիստոնյա երկիր, բայց արհամարհեցիք Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին, ով տևական ժամանակ է՝ ենթարկվում է հալածանքների։
14:27 14/05/2026Էս ի՞նչ բեզբոժնի թվեր են. «Ուժեղ Հայաստան»-ի անդամների զրույցի նոր «գաղտնալսումը»Հրապարակվել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամներ Լիլիթ Ղարաջյանի և Լևոն Սարգիզովի զրույցի ձայնագրությունը, որտեղ կողմերը խոսում են թվերի մասին՝ ներկայացնելով երկրում տիրող ծանր ժողովրդագրական...
13:59 14/05/2026Համարյա ամեն օր ահազանգեր ենք ստանում, թե ինչ քայլեր են անում Նիկոլ Փաշինյանի բшշիբnզnւկները. Թաթոյան«Ով ես դու, ընդհանրապես, Նիկոլ, ով ես դու, որ ուզում ես վախի մեջ պահել մեր ժողովորդինլ Մենք արդեն համարյա ամեն օր ահազանգեր ենք ստանում, թե ինչ քայլեր են անում Նիկոլ Փաշինյանի բաշիբոզուկները, որ վախի...
13:41 14/05/2026ԵԿՄ անդամը բողոքեց Ծառուկյանին, պատմեց, թե էլ ինչի պոստ պահելու չի գնումԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը շարունակում է նախընտրական հանդիպումները Տավուշի մարզում։ Այստեղ էլ Ծառուկյանը թվարկեց երկրի առաջ ծառացած խնդիրները, նշեց, որ դրանց մեծ մասը սխալ կառավարման հետևանք են։...
12:57 14/05/2026Չորրորդ երեխայի դեպքում 2 միլիոն դրամ, հինգերորդ երեխայի դեպքում բնակարան. Սամվել Կարապետյան«Մեր ժողովրդագրական տվյալները սարսափելի են։ Մեր երկիրը կամաց-կամաց հայաթափվում է»,-թիմակիցների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար Սամվել...
12:13 14/05/2026Խուզարկություններով ու ձերբակալություններով մեզ չեք վախեցնի. «Հայաստան» դաշինք«Հայաստան» դաշինքի Սպիտակի գրասենյակում խուզարկություններ են կատարվում։ Դաշինքից հայտնում են. «Սպիտակի մեր գրասենյակում տեղի ունեցող գործողությունները և մեր թիմակիցների թիրախավորումը անակնկալ չէ։...
11:54 14/05/2026Խաչիկ Գալստյանին տնային կալանքի տակ պահելու որոշումը կապում եմ սպասվող ընտրությունների հետ. Բաբայան«Խաչիկ Գալստյանին անգամ տնային կալանքի տակ պահելու հիմքերն ամբողջությամբ բացակայում են, եթե կային էլ, ապա դրանք 20 միլիոն դրամ գրավով հնարավոր էր զսպել»,- Հակակոռուպցիոն դատարանում «Հայրենիք»...
10:54 14/05/2026Մեր կողմից առաջարկվող այդ ծրագիրն էապես կուժեղացնի մեր բանակցային դիրքերը, սակայն Փաշինյանի կողմից այն մերժվել էր. Լևոն ԶուրաբյանՀայ Ազգային կոնգրեսի նախընտրական ծրագրով նախատեսված է Հայաստանն Իրանի հետ կապող երկաթուղու կառուցումը, ինչը կլուծի կենսական խնդիրներ Հայաստանի համար։ Այս մասին նշում է ՀԱԿ վարչապետի թեկնածու, ՀԱԿ...
10:28 14/05/2026Ձեր ցավը տանեմ, ՔՊ-ականներ ջան, 15 մլրդը ի՞նչ եք արել. Գագիկ Ծառուկյան«Մենակ ասֆալտ են գցել, բայց 15 միլիարդ դոլարով կարելի էր 15 խոշոր ծրագրեր իրականացնել, որտեղ բազմաթիվ մարդիկ կաշխատեին։ Ո՞ւր ա, չկա»,-Տավուշում նախընտրական քարոզչության շրջանակում հանդիպումների...
10:15 14/05/2026Սա դատավարություն չէ, սա էթնոքաղաքական վենդետա է. Դավիթ Բաբայանը Բաքվի բանտից ուղերձ է հղել«Ես կուզենայի հակիրճ ներկայացնել դատական գործընթացը, ո՞վ է իմանում վաղը ինչ կլինի հետս, որպեսզի դուք տեղյակ լինեք ընդհանուր առմամբ, ինչ է կատարվում»
10:13 14/05/2026«Միասնության թևեր»-ի վրա հարաձկված անձը, ամենայն հավականությամբ, ՔՊ-ական պատգամավոր Հայկ Կոնջորյանի աներն է. Դավիթ Անանյան«Միասնության թևեր» կուսակցությունը նախօրեին քարոզարշավ է իրականացրել Երևանի Էրեբունի վարչական շրջանում։ Կուսակցության անդամ Դավիթ Անանյանը գրում է.
09:49 14/05/2026Մի հատ էլ երկրի ղեկավար կա, որ կողքի պետությունում է պատանդ. Մարությանը՝ Փաշինյանի մասին«Շատ ճիշտ եք ասում է, պարոն Փաշինյան, ուղղակի մի հոգու էլ մոռացաք նշեք։ Մի հատ էլ երկրի ղեկավար կա, որ կողքի պետությունում է պատանդ»,-նշել է խորհրդարանական ընտրությունների մասնակից «Նոր ուժ»...
08:33 14/05/2026Ոչ հասցեական գնահատականները ոչ թե զսպում, այլ ավելի են քաջալերում գործող իշխանությանը. «Հայաստան» խմբակցությունը ԵԽԽՎ հայտարարության մասին«Հիմնազուրկ են պնդումները, թե հունիսի 7-ի ընտրություններին ընդառաջ «Հայաստանի իշխանությունների և շահագրգիռ կողմերի միջև» կառուցողական համագործակցություն» է հաստատվել, այն դեպքում, երբ...
23:47 13/05/2026Սա մեր վերջին հնարավորությունն է՝ ուժեղի հետ կլինենք ուժեղ, իսկ թույլի հետ՝ չենք լինի. Արման ՆավասարդյանԺամանակն է գնտնելու մեր արժանապատվությունը և շտկելու մեր ազգային ողնաշարը։
22:26 13/05/2026Նիկոլը հայտնվում է ամենուր՝ 18-, 18+, ստուգեք 18 ++-ըՀենց փորձում եք ֆիլմ նայել, հայտնվում է նիկոլ փաշինյանը՝ իր «գովա» ֆիլմերով։ Դրանք ինչ ֆիլմում ասես դրած են՝ եթե մանկական է, ֆենտեզիներ են, սեքս-ով ֆիլմեր են՝ մեծերի համար։ Ամենայն հավանականությամբ...
21:04 13/05/2026Խաբեբաներին կուրորեն հետևող անկիրթ դյուրահավատների ինքնամոռաց շքերթ. Սենոր ՀասրաթյանՈւթ տարի շարունակ, ստելով ու կորցնելով, մարդիկ (զարմանալիորեն) իրենց ավելի ինքնիշխան ու ժողովրդավար են զգում
20:48 13/05/2026Նիկոլի «սրտիկից» երևանցիների մոտ երկու բան է առաջանում՝ սրտխառնոց եւ սրտի ցավ․ ԱշոտյանՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը գրում է․ «Շրջելով մայրաքաղաքում՝ կարող եմ փաստել, որ Նիկոլի «սրտիկից» երեւանցիների մոտ երկու բան է առաջանում՝ սրտխառնոց եւ սրտի ցավ։ Երկու սիմպտոմներից էլ հնարավոր է...
20:07 13/05/2026Փաշինյանը Արցախից բացի ավելի վտանգավոր բաներ է արել, մենք կամաց-կամաց ամեն ինչ բացահայտելու ենք․ Սամվել ԿարապետյանԳեղարքունիքի մարզի բնակիչը «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Սամվել Կարապետյանի հետ հանդիպման ընթացքում մտահոգություն հայտնեց առ այն, որ գործող իշխանությունը «դպրոցաշինություն» ծրագրի անվան տակ...
19:55 13/05/2026ՔՊ-ի մոլդովական պատրանքները․ ԴավթյանՔաղաքական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Վահե Դավթյանը գրում է․ «Հայաստանի ու Մոլդվովայի միջև զուգահեռների անցկացումն ավելի ինստիտուցիոնալ բնույթ է ստանում: Դրանք անց են կացվում ոչ միայն մեդիա ու...

14:30 17/07/2025Alen Simonyan confirms divorce rumorsMovses Harutyunyan, the spokesperson for Armenian National Assembly Speaker Alen Simonyan, has confirmed to Aysor.am that Simonyan and his wife Mariam Margaryan have divorced.
12:50 17/07/2025Vahagn Khachaturyan discusses ENA with PSRC headArmenian President Vahagn Khachaturyan on Thursday met with Chairman of the Public Services Regulatory Commission (PSRC) Mesrop Mesropyan.
12:26 17/07/2025Three false narratives targeting Samvel Karapetyan's new political team debunkedNarek Karapetyan, First Vice President of the Tashir Group, has outlined three key false narratives he expects the Armenian authorities to use against the new political team being formed by...
11:00 17/07/2025Turkish court sentences Erdogan rival to prisonA Turkish court on Wednesday convicted Istanbul’s jailed opposition mayor and the chief rival to President Recep Tayyip Erdogan of insulting and threatening a public official and sentenced him to a...
16:33 16/07/2025Pashinyan warns against attempts to 'undermine' Armenia's sovereigntyArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan has addressed detained businessman and philanthropist Samvel Karapetyan and other Diaspora Armenians engaging in domestic politics.
15:30 16/07/2025Pashinyan reaffirms Armenia's commitment to joining EUPrime Minister Nikol Pashinyan says he has repeatedly reaffirmed Armenia’s commitment to joining the European Union.
14:34 16/07/2025UAE president to pay state visit to TurkeyUnited Arab Emirates (UAE) President Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan will pay an official visit to Türkiye on Wednesday at the invitation of Turkish President Recep Tayyip Erdogan, Anadolu Agency...
14:08 16/07/2025Pashinyan: Outsourcing common in Armenia, doesn't undermine sovereigntyArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan said outsourcing does not compromise Armenia’s sovereignty. “There are already many examples of outsourcing in Armenia,” he told a press conference on...
13:05 16/07/2025Government seeks to seize Artsakh Representation building in Yerevan, MP saysThe Armenian government is attempting to revoke the official status of the Artsakh Representation building in Yerevan, opposition lawmaker Tigran Abrahamyan warns.
12:34 16/07/2025Trump says Patriot missiles on their way to UkraineUS President Donald Trump said some Patriot missiles are already on their way to Ukraine a day after announcing a that NATO members would send weapons to Ukraine in a change in his stance against...
12:25 16/07/2025Analyst: Pashinyan and wife launch pre-election TV campaignPolitical analyst Hakob Badalyan claims that Prime Minister Nikol Pashinyan and his wife Anna Hakobyan have effectively launched a pre-election media campaign under the guise of promoting education.
11:55 16/07/2025Armenia's new environment minister namedHambardzum Matevosyan has been appointed Armenia’s Minister of Environment. He is replacing Hakob Simidyan, who was relieved of his duties by a presidential degree published on Wednesday.
11:34 16/07/2025Samvel Karapetyan faces new 'baseless' chargesBusinessman and philanthropist Samvel Karapetyan has been hit with new charges of money laundering through several companies, allegations his legal team has rejected as "completely groundless".
11:15 16/07/2025Kocharyan sues Pashinyan for slander; while Karapetyan sues over 150 othersBy Harut Sassounian www.TheCaliforniaCourier.com In all countries, individuals accused of crimes face lawsuits.
11:00 16/07/2025Trump asked Zelenskiy if Ukraine could hit MoscowU.S. President Donald Trump has privately encouraged Ukraine to step up strikes deep in Russian territory, even asking Ukrainian President Volodymyr Zelenskiy whether he could hit Moscow if the U.S....
17:02 15/07/2025ARF Armenia leader: Each blow only makes us strongerOpposition MP and ARF Armenia leader Ishkhan Saghatelyan delivered opening remarks at the ARF Youth and Student Pan-Armenian 12th Camp near the Nemesis Memorial in Yerevan on Tuesday.
16:30 15/07/2025Ara Abrahamyan: Pashinyan seeking replacement for Catholicos Karekin IIPrime Minister Nikol Pashinyan is looking for a replacement for Catholicos of All Armenians Karekin II, Ara Abrahamyan, President of the Union of Armenians of Russia, told RIA Novosti on Tuesday.
16:00 15/07/2025Politician: Macron's encouragement of Pashinyan takes a heavy toll on ArmeniaOpposition politician Eduard Sharmazanov, a senior member of the Republican Party of Armenia (RPA), has strongly criticized French President Emmanuel Macron for his continued support of Armenian...