16:25 15/05/2026ԱՄՆ-ն մերժել է Թեհրանի առաջարկներ. Իրանական ԶԼՄ«Tehran Times»-ի ստացած տեղեկատվության համաձայն՝ ԱՄՆ կառավարությունը պատասխանել է Իրանի գրավոր առաջարկին՝ պատերազմի ավարտի վերաբերյալ։ Մերժելով Թեհրանի առաջարկները՝ ԱՄՆ-ն կրկին վերահաստատել է իր...
16:17 15/05/2026Հունիսի 7-ի ընտրությունները ոչ թե ՀՀ-ում իշխանություն ձևավորելու մասին է, այլ Սյունիքի ապագայի առումով ճակատագրական ջրբաժան. Քաղաքագետ«Գործող իշխանությունն, իր մասով, Ադրբեջանի նպատակների համար բոլոր անհրաժեշտ քայլերը կատարում է»:
16:15 15/05/2026Իշխանության ուղիղ հրահանգով աշխատանքից ազատվել են մեր պատգամավորության թեկնածուներից երկուսը. Իվետա Տոնոյան«Սա տարրական և էլեմենտար շանտաժ է, որով Փաշինյանը մեր ժողովրդին, ազգաբնակչությանը շանտաժի է ենթարկում»։
16:10 15/05/2026Լավրով. Հայաստանի հետ մեր հարաբերությունները մտերիմ են, դաշնակցային, բայց միևնույն ժամանակ՝ բարդԵԱՏՄ անդամ երկրները կկարողանան քննարկել Հայաստանը Արևմուտքի ուղեծիր ներգրավելու փորձերի հետ կապված հարցերը միության մայիսին կայանալիք գագաթնաժողովում
15:53 15/05/2026Ես ձեր շրջապատի մարդկանց նման դաշտից դաշտ թռչող չեմ. գնդապետ Մախսուդյանը՝ Փաշինյանին«Այսօր փորձում եք մարդկանց մոլորեցնել ու քաղաքական միավորներ հավաքել մարդկային ողբերգության հաշվին»,- նշել է գնդապետ Միհրան Մախսուդյանը՝ արձագանքելով Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարություններից մեկին։ Նա...
15:50 15/05/2026Իշխանությունը տապալել է սոցիալական պատասխանատվության իր պարտականությունը. Վարդևանյան«2021 թվականին Հայաստանում աղքատության ցուցանիշը կազմել է շուրջ 27 %։ ՔՊ նախընտրական խոստումն էր, որ այն պետք է կրճատվի 2 անգամ։ Վերջին պաշտոնական տվյալների համաձայն, աղքատության ցուցանիշը...
15:34 15/05/2026ԲՀԿ նախընտրական քարոզարշավը գնահատվում է ամենաարդյունավետը. Իվետա Տոնոյան«Այս խնդիրների հասցեատերն իշխանությունն է, խնդիրների լուծման ճանապարհներն ունենք մենք». ԲՀԿ-ն ամփոփում է քարոզարշավի առաջին շաբաթը
15:18 15/05/2026Մոտ մի արի, ես զզվում եմ քեզնից... Ես իմ երեխուն, էն 15 երեխուն եմ ուզում, որ դուք 10 րոպեի մեջ վառեցիք. Ազատի զորամասում այրված զինծառայողի մայրը՝ ՓաշինյանինԴուք սպանեցիք էդ 15 երեխուն ու այսօր, եկել ասում եք՝ թոշակ բարձրացրի, մանկապարտեզ սարքեցի, դպրոց սարքեցի
15:12 15/05/2026Ամեն ինչ անելու ենք, որ մեր Գեղարքունիքի ժողովուրդն իրեն զգա շատ ապահով. «Ուժեղ Հայաստանի» անդամները Սևանում են«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամները՝ Նարեկ Կարապետյանի գլխավորությամբ այսօր հանդիպումներ են անցկացնում Սևան քաղաքում։ Այստեղ նրանց ջերմ են դիմավորում.
15:11 15/05/2026Բարեգործության արգելքի պարագայում հոդվածը գործում է ընդդիմադիրներին պատժելու համար. Էլինար Վարդանյան«Ինչպես բազմաթիվ դեպքերում, այնպես էլ բարեգործության արգելքի պարագայում հոդվածը գործում է բացառապես ընդդիմադիրների գործողությունները կանխելու, ընդդիմադիրներին պատժելու համար»,- «Կոռուպցիան...
14:57 15/05/2026Խաբված հեղափոխությունից դեպի նոր փոփոխությունների պահանջ․ ինչո՞ւ է հունիսի 7-ը դառնալու քաղաքական շրջադարձի օր. Հրաչյա Ռոստոմյան«Ի՞նչ էր ուզում հայ ժողովուրդը 2018 թվականին։ Մարդիկ փողոց էին դուրս եկել արժանապատիվ կյանքի հույսով։ Նրանք ուզում էին ներքին համերաշխություն, արդարություն, ժողովրդավարություն, անվտանգություն,...
14:19 15/05/2026Խուզարկություն է իրականացվել «Համակցված կերերի» խանութի ներքո քողարկված գրասենյակում. Հակակոռուպցիոն կոմիտե«Ընտրակաշառք տալու և քաղաքացիների ընտրական իրավունքի ազատ իրականացմանը խոչընդոտելու նախապատրաստման դեպքերի առթիվ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում կատարվել են մի...
13:05 15/05/2026Սամվել Կարապետյան. Պետք է այնպես անել, որ շատ երիտասարդներ ուզենան նմանվել քեզՈ՞րն է եղել Սամվել Կարապետյանի առաջին բարեգործությունը Հայաստանում։ 3 հարց 3 պատասխան ձևաչափով «ուժեղ հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանը պատասխանել է այս հարցին։...
12:38 15/05/2026Երեխե՛ք, դուք էլի դասից փախե՞լ եք... Դուք լրիվ իմ հետևից եք ընկել. Փաշինյանի ընտրարշավին մեծաթիվ դպրոցականներ կանԵրեխե՞ք, ոնց որ լավ չեք ասում
12:33 15/05/2026Ու չես կարող բացատրել նման համբալներին, որ հարցը նույնիսկ զոհերի թիվը չէ. Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան«Պատերազմից գրեթե 6 տարի է անցել, իսկ զոհերի անունները դեռ հրապարակված չեն։ Ինչու՞։ Չունի՞ պետությունն իր զոհված զինվորների անունները ճշտելու հնարավորություն։ Իհարկե՝ ունի։ Եվ ուրեմն ինչու՞ չի արվում...
11:40 15/05/2026ՈւՂԻՂ. Քրեական օրենսգիրքը դարձել է ծանր մահակ, որով փորձ է արվում ընդդիմադիր ուժերին ու նրանց համար աշխատող մարդկանց վախեցնել. Արսեն Բաբայան«Մոտ 17 ուղղություններով խնդիրներ ենք տեսել ու արձանագրել»,- «Կոռուպցիան նախընտրական փուլում» խորագրով աշխատաժողովի մեկնարկից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց AntiCor հակակոռուպցիոն հարթակի...
11:33 15/05/2026Երկրի այսօրվա ղեկավարի համար ավելի կարևոր է պարգևավճարներ վճարելն ինքն իրեն ու իր համար աշխատող պեռաշկի ուտող իդիոտներին. ԹաթոյանԵրբ ես լինեմ վարչապետ , Հայաստանում ոչ մի երիտասարդ Համալսարանից դուրս չի մնա միայն նրա համար, որ չի կարողանում վճարել ուսման վարձը
11:01 15/05/2026Փաշինյանն ընդամենը մեկ բառով եկավ իշխանության. Սամվել Կարապետյան«Մենք չենք կարող մեզ թույլ տալ միշտ բերել իշխանության մարդկանց, որոնք կարող են արտասանել ի հեճուկս բառը։ Փաշինյանը ընդամենը մեկ բառով եկավ իշխանությանը՝ չունենալով ոչ մի տվյալ երկիր...
10:57 15/05/2026Դատարանը արգելել է Զելենսկու գրասենյակի նախկին ղեկավար Անդրեյ Երմակին շփվել աստղագուշակ Վերոնիկա Անիկեևիչի հետՄեղադրողի խոսքով՝ Երմակը ժամանակին խորհրդակցել է աստղագուշակի հետ՝ կառավարությունում նշանակումներ կատարելիս
10:35 15/05/2026Երևանի քաղաքապետարանը մոտ 60 մլն դրամի կամ մեկ ավտոբուսի գնի չափվ ավել թանկ դիզվառելիք է գնել մեկ անձից. ՄանուկյանՔՊ-ականներն իրենք թալան անում են, շառ-շուռ անում՝ գցում են մյուսների վրա

14:32 24/07/2025Two fatalities in Sochi after overnight Ukrainian drone attackTwo people have been confirmed dead following an attack by the Ukrainian Armed Forces on Russia’s Krasnodar region, with another eleven injured, regional governor Veniamin Kondratyev reported on his...
14:02 24/07/2025Pashinyan and Mishustin met in AltaiRussian Prime Minister Mikhail Mishustin met with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on the sidelines of the International Environmental Conference in the Altai Republic on Thursday, RIA Novosti...
12:57 24/07/2025Opposition MP: Pashinyan sidelining opponents ahead of 2026 electionsOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan has accused Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and his government of systematically targeting political opponents in an effort to eliminate competition...
12:30 24/07/2025Opinion: Armenia can reclaim its voice and vision after PashinyanBy Vartan Oskanian, Armenia's former foreign minister In recent weeks, momentum has been steadily building across the democratic world in support of the right of return for the indigenous Armenians...
11:00 24/07/202587 U.S. lawmakers press Trump-Vance administration to ensure safe return of Armenians to ArtsakhThe Armenian National Committee of America (ANCA) welcomes a powerful bipartisan Congressional call today by eighty-seven U.S.
14:30 23/07/2025'Don't lend legitimacy to a dictator': Artak Beglaryan reacts to Trump's postArtsakh Union President Artak Beglaryan has replied to U.S. President Donald Trump's post on Truth Social, in which he shared a video featuring Azerbaijani President Ilham Aliyev. The full statement...
14:00 23/07/2025Armenian government reacts to ENA arbitration rulingThe Armenian government has released a statement in response to the July 22 ruling of the SCC Arbitration Institute concerning the Electric Networks of Armenia (ENA).
13:34 23/07/2025Armenian Assembly co-chairs call for release of Armenian hostages held by BakuGiven President Donald J. Trump’s July 15 remarks during his White House meeting with NATO Secretary General Mark Rutte suggesting that peace between Armenia and Azerbaijan may be within reach,...
12:03 23/07/2025Samvel Karapetyan wins legal battle against Armenian government over ENA nationalizationImprisoned businessman and philanthropist Samvel Karapetyan and his family have won an emergency arbitration case against the Government of Armenia concerning the attempted nationalization of the...
11:31 23/07/2025Pashinyan to travel to RussiaArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan will embark on a two-day working visit to Russia on July 24, his office reported.
11:15 23/07/2025Confusing and contradictory statements By Armenia, Turkey & US on Zangezur roadBy Harut Sassounian TheCaliforniaCourier.com If you’re confused by the contradictory statements made by officials from Armenia, Turkey and the United States surrounding the Zangezur Road, you’re not...
16:45 22/07/2025Kremlin hopes diverging views on Ukraine won't affect Moscow-Baku tiesDiverging views on the Ukrainian conflict must not undermine mutually beneficial relations between Russia and Azerbaijan, Kremlin spokesman Dmitry Peskov has said.
16:00 22/07/2025Ex-Armenian mayor's mother-in-law reportedly charged with money launderingThe mother-in-law of former Etchmiadzin Mayor Diana Gasparyan has been formally charged with money laundering, ArmLur.am reports.
15:36 22/07/2025IRI poll: 49% say Armenia heading in wrong directionAccording to the latest public opinion survey conducted by the International Republican Institute’s Center for Insights in Survey Research, 49% of Armenia’s population believes the country is heading...
13:30 22/07/2025IRI poll shows Armenians continue to focus on security and peaceA nationwide poll conducted by the International Republican Institute’s (IRI) Center for Insights in Survey Research (CISR) shows that security and peace are the top issues in Armenia, with national...
13:01 22/07/2025Opposition MP accuses Pashinyan of misleading publicOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan has sharply criticized Prime Minister Nikol Pashinyan’s handling of the aftermath of the 2020 Artsakh (Nagorno-Karabakh) war, accusing him of evading...
11:30 22/07/2025Azerbaijani FM travels to GeorgiaAzerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov left for an official visit to Georgia on Tuesday, the Azerbaijani Foreign Ministry reported.
16:10 21/07/2025A note and a reminder: the Syunik route and Nikol's supporters at the Mother SeeBy Anahit Voskanyan Azerbaijani President Ilham Aliyev has recently announced that Azerbaijani cargo and citizens should not be subject to Armenian border or customs inspections while transiting...
15:34 21/07/2025Tatoyan exposes real motives behind Armenian leadership's anti-church campaignFormer Human Rights Defender Arman Tatoyan revealed the true motives and illegal nature of the Armenian leadership’s anti-church campaign in a social media post on Monday.