16:25 15/05/2026ԱՄՆ-ն մերժել է Թեհրանի առաջարկներ. Իրանական ԶԼՄ«Tehran Times»-ի ստացած տեղեկատվության համաձայն՝ ԱՄՆ կառավարությունը պատասխանել է Իրանի գրավոր առաջարկին՝ պատերազմի ավարտի վերաբերյալ։ Մերժելով Թեհրանի առաջարկները՝ ԱՄՆ-ն կրկին վերահաստատել է իր...
16:17 15/05/2026Հունիսի 7-ի ընտրությունները ոչ թե ՀՀ-ում իշխանություն ձևավորելու մասին է, այլ Սյունիքի ապագայի առումով ճակատագրական ջրբաժան. Քաղաքագետ«Գործող իշխանությունն, իր մասով, Ադրբեջանի նպատակների համար բոլոր անհրաժեշտ քայլերը կատարում է»:
16:15 15/05/2026Իշխանության ուղիղ հրահանգով աշխատանքից ազատվել են մեր պատգամավորության թեկնածուներից երկուսը. Իվետա Տոնոյան«Սա տարրական և էլեմենտար շանտաժ է, որով Փաշինյանը մեր ժողովրդին, ազգաբնակչությանը շանտաժի է ենթարկում»։
16:10 15/05/2026Լավրով. Հայաստանի հետ մեր հարաբերությունները մտերիմ են, դաշնակցային, բայց միևնույն ժամանակ՝ բարդԵԱՏՄ անդամ երկրները կկարողանան քննարկել Հայաստանը Արևմուտքի ուղեծիր ներգրավելու փորձերի հետ կապված հարցերը միության մայիսին կայանալիք գագաթնաժողովում
15:53 15/05/2026Ես ձեր շրջապատի մարդկանց նման դաշտից դաշտ թռչող չեմ. գնդապետ Մախսուդյանը՝ Փաշինյանին«Այսօր փորձում եք մարդկանց մոլորեցնել ու քաղաքական միավորներ հավաքել մարդկային ողբերգության հաշվին»,- նշել է գնդապետ Միհրան Մախսուդյանը՝ արձագանքելով Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարություններից մեկին։ Նա...
15:50 15/05/2026Իշխանությունը տապալել է սոցիալական պատասխանատվության իր պարտականությունը. Վարդևանյան«2021 թվականին Հայաստանում աղքատության ցուցանիշը կազմել է շուրջ 27 %։ ՔՊ նախընտրական խոստումն էր, որ այն պետք է կրճատվի 2 անգամ։ Վերջին պաշտոնական տվյալների համաձայն, աղքատության ցուցանիշը...
15:34 15/05/2026ԲՀԿ նախընտրական քարոզարշավը գնահատվում է ամենաարդյունավետը. Իվետա Տոնոյան«Այս խնդիրների հասցեատերն իշխանությունն է, խնդիրների լուծման ճանապարհներն ունենք մենք». ԲՀԿ-ն ամփոփում է քարոզարշավի առաջին շաբաթը
15:18 15/05/2026Մոտ մի արի, ես զզվում եմ քեզնից... Ես իմ երեխուն, էն 15 երեխուն եմ ուզում, որ դուք 10 րոպեի մեջ վառեցիք. Ազատի զորամասում այրված զինծառայողի մայրը՝ ՓաշինյանինԴուք սպանեցիք էդ 15 երեխուն ու այսօր, եկել ասում եք՝ թոշակ բարձրացրի, մանկապարտեզ սարքեցի, դպրոց սարքեցի
15:12 15/05/2026Ամեն ինչ անելու ենք, որ մեր Գեղարքունիքի ժողովուրդն իրեն զգա շատ ապահով. «Ուժեղ Հայաստանի» անդամները Սևանում են«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամները՝ Նարեկ Կարապետյանի գլխավորությամբ այսօր հանդիպումներ են անցկացնում Սևան քաղաքում։ Այստեղ նրանց ջերմ են դիմավորում.
15:11 15/05/2026Բարեգործության արգելքի պարագայում հոդվածը գործում է ընդդիմադիրներին պատժելու համար. Էլինար Վարդանյան«Ինչպես բազմաթիվ դեպքերում, այնպես էլ բարեգործության արգելքի պարագայում հոդվածը գործում է բացառապես ընդդիմադիրների գործողությունները կանխելու, ընդդիմադիրներին պատժելու համար»,- «Կոռուպցիան...
14:57 15/05/2026Խաբված հեղափոխությունից դեպի նոր փոփոխությունների պահանջ․ ինչո՞ւ է հունիսի 7-ը դառնալու քաղաքական շրջադարձի օր. Հրաչյա Ռոստոմյան«Ի՞նչ էր ուզում հայ ժողովուրդը 2018 թվականին։ Մարդիկ փողոց էին դուրս եկել արժանապատիվ կյանքի հույսով։ Նրանք ուզում էին ներքին համերաշխություն, արդարություն, ժողովրդավարություն, անվտանգություն,...
14:19 15/05/2026Խուզարկություն է իրականացվել «Համակցված կերերի» խանութի ներքո քողարկված գրասենյակում. Հակակոռուպցիոն կոմիտե«Ընտրակաշառք տալու և քաղաքացիների ընտրական իրավունքի ազատ իրականացմանը խոչընդոտելու նախապատրաստման դեպքերի առթիվ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում կատարվել են մի...
13:05 15/05/2026Սամվել Կարապետյան. Պետք է այնպես անել, որ շատ երիտասարդներ ուզենան նմանվել քեզՈ՞րն է եղել Սամվել Կարապետյանի առաջին բարեգործությունը Հայաստանում։ 3 հարց 3 պատասխան ձևաչափով «ուժեղ հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանը պատասխանել է այս հարցին։...
12:38 15/05/2026Երեխե՛ք, դուք էլի դասից փախե՞լ եք... Դուք լրիվ իմ հետևից եք ընկել. Փաշինյանի ընտրարշավին մեծաթիվ դպրոցականներ կանԵրեխե՞ք, ոնց որ լավ չեք ասում
12:33 15/05/2026Ու չես կարող բացատրել նման համբալներին, որ հարցը նույնիսկ զոհերի թիվը չէ. Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան«Պատերազմից գրեթե 6 տարի է անցել, իսկ զոհերի անունները դեռ հրապարակված չեն։ Ինչու՞։ Չունի՞ պետությունն իր զոհված զինվորների անունները ճշտելու հնարավորություն։ Իհարկե՝ ունի։ Եվ ուրեմն ինչու՞ չի արվում...
11:40 15/05/2026ՈւՂԻՂ. Քրեական օրենսգիրքը դարձել է ծանր մահակ, որով փորձ է արվում ընդդիմադիր ուժերին ու նրանց համար աշխատող մարդկանց վախեցնել. Արսեն Բաբայան«Մոտ 17 ուղղություններով խնդիրներ ենք տեսել ու արձանագրել»,- «Կոռուպցիան նախընտրական փուլում» խորագրով աշխատաժողովի մեկնարկից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց AntiCor հակակոռուպցիոն հարթակի...
11:33 15/05/2026Երկրի այսօրվա ղեկավարի համար ավելի կարևոր է պարգևավճարներ վճարելն ինքն իրեն ու իր համար աշխատող պեռաշկի ուտող իդիոտներին. ԹաթոյանԵրբ ես լինեմ վարչապետ , Հայաստանում ոչ մի երիտասարդ Համալսարանից դուրս չի մնա միայն նրա համար, որ չի կարողանում վճարել ուսման վարձը
11:01 15/05/2026Փաշինյանն ընդամենը մեկ բառով եկավ իշխանության. Սամվել Կարապետյան«Մենք չենք կարող մեզ թույլ տալ միշտ բերել իշխանության մարդկանց, որոնք կարող են արտասանել ի հեճուկս բառը։ Փաշինյանը ընդամենը մեկ բառով եկավ իշխանությանը՝ չունենալով ոչ մի տվյալ երկիր...
10:57 15/05/2026Դատարանը արգելել է Զելենսկու գրասենյակի նախկին ղեկավար Անդրեյ Երմակին շփվել աստղագուշակ Վերոնիկա Անիկեևիչի հետՄեղադրողի խոսքով՝ Երմակը ժամանակին խորհրդակցել է աստղագուշակի հետ՝ կառավարությունում նշանակումներ կատարելիս
10:35 15/05/2026Երևանի քաղաքապետարանը մոտ 60 մլն դրամի կամ մեկ ավտոբուսի գնի չափվ ավել թանկ դիզվառելիք է գնել մեկ անձից. ՄանուկյանՔՊ-ականներն իրենք թալան անում են, շառ-շուռ անում՝ գցում են մյուսների վրա

12:02 28/11/2025Сурен Саркисян: Турция для США – барьер и противовес России, Китаю и Ирану«В последние дни часто обсуждается, почему США рассматривают процессы на Южном Кавказе сквозь призму турецкого (тюркского) фактора.
16:35 27/11/2025Варданян – Татояну: Предлагающие одношаговые решения силы должны быть благодарны действующим на поле и не уклоняющимся от ответственности акторамДепутат Национального Собрания от фракции «Армения», представитель АРФ «Дашнакцутюн» Кристине Варданян считает вчерашнее заявление руководителя движения «Крылья единства», бывшего омбудсмена Армана...
15:32 27/11/2025Генсек ОДКБ: Будем надеяться, что политическое руководство Армении примет взвешенное решениеСекретариат Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) информирует Армению о принимаемых решениях, Ереван им не препятствует.
14:13 27/11/2025«Голос Армении»: Силы, которые задачей номер один считают избавление от нынешней власти, должны прекратить заниматься антипропагандойГазета «Голос Армении» пишет: «Парламентская оппозиция подготовила проект заявления Национального собрания «О политзаключенных в Республике Армения и восстановлении их нарушенных прав».
13:38 27/11/2025Страны ОДКБ выступили за мирный договор между Арменией и АзербайджаномСтраны ОДКБ выступили за скорейшее заключение мирного договора между Арменией и Азербайджаном. Текст декларации Совета коллективной безопасности ОДКБ опубликован на сайте Кремля. «С удовлетворением...
13:27 27/11/2025Владимир Путин предложил оснастить силы ОДКБ современным российским вооружениемВ правительственном комплексе «Ынтымак Ордо» в Бишкеке проходит очередная сессия Совета коллективной безопасности Организации Договора о коллективной безопасности.
12:56 27/11/2025Совбез Турции рассмотрел возможность сотрудничества с АрмениейЗаседание Совета национальной безопасности Турции прошло под председательством Реджепа Тайипа Эрдогана, пишет 26 ноября агентство «Анадолу» со ссылкой на Управление по связям при Администрации...
12:16 27/11/2025Политический обозреватель: Считаю, что Арман Татоян заблуждается«Руководитель движения „Крылья единства”, бывший омбудсмен Арман Татоян 26 ноября заявил: чтобы победить Никола Пашиняна, трое бывших президентов РА должны уйти из политики.
11:56 27/11/2025Европарламент призвал запретить на территории ЕС доступ в соцсети детям до 13 летДепутаты Европарламента приняли резолюцию, призывающую страны Евросоюза ввести единый запрет на соцсети для детей младше 16 лет и принять меры по предотвращению развития у них зависимости, следует из...
18:02 26/11/2025Мелоян: Они являются политзаключенными, потому что критиковали власти, как ведущие Imnemnimi«В нашей стране сложилась беспрецедентная ситуация, когда одна политическая сила в парламенте обладает конституционным большинством», – заявила соучредитель Международного центра развития...
15:41 26/11/2025Архиепископ Баграт Галстанян: Не бойтесь, нет ничего важнее нашей чести, нашего имени, нашего наследия, наших чаяний и мечтанийЛидер движения «Священная борьба» архиепископ Баграт Галстанян направил послание из расположенного в здании СНБ Армении УИУ «Ереван-Кентрон» (Ереван-Центр).
15:15 26/11/2025Фиданян: Вазген Сагателян и Нарек Самсонян – классические политзаключенные«От этого режима в принципе ничего ожидать не приходится – особенно в вопросах защиты прав человека, демократии и Конституции», – заявил журналист сайта Antifake.am Давид Фиданян на созванных в...
14:58 26/11/2025Ашотян: Армения из некогда страны-музея под открытым небом сегодня превратилась в тюрьму под открытым небом«Армения из некогда страны-музея под открытым небом сегодня превратилась в тюрьму под открытым небом», – заявил заместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян на созванных...
14:40 26/11/2025«Голос Армении»: Пашинян и его команда продолжают «цирк» с ОДКБГазета «Голос Армении» пишет: «"Армения не будет участвовать в саммите ОДКБ в Бишкеке 27 ноября, но ее представители сообщили организаторам, что они не против принятия на встрече согласованных...
14:12 26/11/2025Элинар Варданян: Судебно-правовая система в Армении превратилась в политическую дубинку«Находящиеся в тюрьмах Республики Армения лица, в соответствии с резолюцией ПАСЕ №1900 от 2012 года, соответствуют статусу политзаключенных», – заявила на созванных в Национальном Собрании Армении 26...
13:57 26/11/2025Сейран Оганян: Власть в Армении превратилась в инструмент политического преследования, травли и расправы«Введен в обращение проект заявления Национального Собрания Армении, и созваны парламентские слушания, чтобы дополнить его», – заявил 26 ноября руководитель оппозиционной фракции «Армения» Сейран...
13:35 26/11/2025Арман Татоян: Да, я подпишу мирный договор – почему бы мне его не подписать?«Что представляют собой сегодняшние отношения с Азербайджаном? Через унижения соглашаться на выполнение всех требований Баку. Этот путь не приведет ни к чему хорошему. Уже нечего сдавать...
13:06 26/11/2025Татоян: Если экс-президенты Армении решат принять участие в избирательной борьбе, у меня возникнет вопрос«Никол Пашинян, словно вампир, питается вопросами, связанными с периодами пребывания у власти бывших президентов.
12:26 26/11/2025Давид Тоноян: Когда у доклада нет «правового статуса» докладаБывший министр обороны Армении Давид Тоноян через своего адвоката распространил заявление, в котором говорится: «Сообщаю, что 15 июля и 28 октября сего года направил обращения председателю...
18:00 25/11/2025Армен Ашотян: Азербайджанская пресса взялась за дело неприкрытой защиты своей марионетки от меняЗаместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА) Армен Ашотян написал: «Накануне в нескольких абзацах доказал, что под названием делимитации Никол целенаправленно осуществляет программу...