13:35 13/05/2026Անունը Աչաջուր է, բայց նույնիսկ խմելու ջրի մեծ խնդիր ունենք. Մարդիկ Ծառուկյանին ներկայացնում են խնդիրներըԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը նախընտրական քարոզարշավի շրջանակում այսօր հանդիպում է Տավուշի մարզի Աչաջուր համայնքի բնակիչների հետ։ Քաղաքացիները բողոքում են ապրանքների, հարկերի բարձրացումից։ Ծառուկյանն...
12:36 13/05/2026Նոյեմբերյանում ամեն ինչ աճում է, բայց բերքը վաճառում են մայթեզրին, պատկերացնո՞ւմ եք. Նարեկ Կարապետյան«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ներկայացուցիչներն այսօր Տավուշի մարզում կշարունակեն հանդիպումները։ Նախատեսված են նախընտրական հավաքներ Գանձաքարում, Իջևանում, Հաղարծինում, Դիլիջանում կիրականացնեն...
11:50 13/05/2026Թիկնապահը ապարանցի կնոջը թույլ չտվեց մեջքից գրկել ՓաշինյանինՔաղաքացին Փաշինյանին հարցրեց, թե նորմալ է գնահատում, որ դասաժամին դպրոցականներ են մասնակցում քարոզչական հավաքին
11:42 13/05/2026Ո՞վ հարցնի, ասեք ձեզ եմ ընտրելու. Ծառուկյանը հորդորում է անպայման գնալ ու քվեարկելՇենգավիթ վարչական շրջանում նախընտրական քայլերթի ընթացքում մարդիկ ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին բողոքել են գույքահարակի բարձրացումից։ ԲՀԿ առաջնորդը որոշումը կամայական է որակել, այն անհրաժեշտ է...
11:34 13/05/2026Տուգանքը մեր պետական բյուջեում արդեն պլանավորված եկամտի աղբյուր է. Մարուքյան«Հունիսի 7-ին այս սարսափը կասեցնելու, ամեն ինչ փոխելու հնարավորություն կա»
11:24 13/05/2026Թոշակները ոչ թե 10 հազարով են աճել, այլ 30-40 հազարով, եթե ճիշտ եմ ասում, ուրեմը ծափ տվեք. Նիկոլ ՓաշինյանԻնչքան թուքումուր, ինչքան հայհոյանքների միջով ենք անցել և կայացրել ենք որոշումներ
11:05 13/05/2026Սա կարևոր քայլ է երկու երկրների միջև լիարժեք ու բնականոն հարաբերությունների զարգացման ուղղությամբ. ՀՀ ԱԳՆ-ն Թուրքիայի որոշման մասին«Ողջունում ենք ՀՀ հետ երկկողմ առևտուր իրականացնելու արգելքները վերացնելու վերաբերյալ Թուրքիայի որոշումը, որը Հայաստանի և Թուրքիայի հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի հերթական արդյունքն է»,-...
11:01 13/05/2026Անկարան ավարտել է Թուրքիայի և Հայաստանի միջև ուղիղ առևտրի մեկնարկի նախապատրաստական աշխատանքները. Թուրքական ԶԼՄ-ներԱնկարան ավարտել է Թուրքիայի և Հայաստանի միջև ուղիղ առևտրի մեկնարկի նախապատրաստական աշխատանքները։ Այս մասին հայտնում են թուրքական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով այդ երկրի ԱԳ նախարարության տեղեկատվութունը։...
10:33 13/05/2026«Վարչական ռեսուրսի չարաշահում»՝ Փաշինյանի այցի պատճառով. «Հայաստան» դաշինքի հանդիպումը Թալինի բնակիչների հետ այսօր չի կայանաԱյսօր «Հայաստան» դաշինքի անդամների հանդիպումը Թալինի բնակիչների հետ չի կայանա վարչական ռեսուրսի չարաշահման պատճառով։ Դաշինքից հայտնում են.
10:24 13/05/2026Քանի որ Հայաստանի ներկայիս ղեկավարը տղամարդկություն չունի, ես կտամ պատասխանը՝ կհանդիպենք դատարանում. Թաթոյանը՝ Ալիևին«Քանի որ մեր ներկայիս ղեկավարի մեջ այլևս տղամարդկություն չի մնացել, ես՝ որպես այս ընտրություններում Հայաստանի թեկնածու, կպատասխանեմ մեր երկրի անունից»,- այս մասին տեսանյութ է հրապարակել «Միասնության...
09:55 13/05/2026Թրամփը հնարավոր է համարել, որ Վենեսուելան կարող է դառնալ ԱՄՆ-ի 51-րդ նահանգըԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Վենեսուելան դիտարկում է որպես ԱՄՆ պոտենցիալ 51-րդ նահանգ։ Այս հայտարարությունն արել է Fox News-ի եթերում՝ քննարկելով ամերիկյան նավթային ընկերություններին...
09:37 13/05/2026Իրանի դեմ պատերազմի ազդեցությանը Հայաստանում առնչվում եք խանութ մտնելիս՝ տեսնելով թանկացող ապրանքների գնապիտակները. Գեղամյան«Միանգամայն սպասելի կերպով մեր անմիջական հարևան Իրանի դեմ պատերազմի թեման լիարժեք կերպով կորավ հայաստանյան հանրային օրակարգից, սակայն դրա ազդեցությունը ոչ մի տեղ չի գնացել, հակառակը` ուժեղացել է...
09:34 13/05/2026Փաշինյանն իր երկրի ու ժողովրդի շահերը չի պաշտպանում, ուր մնաց ՌԴ-ի դեմ ինչ-որ հայտարարությանը արձագանքեր. Աբրահամյան«Զարմանում եմ, երբ ռուսաստանցի տարբեր դեմքեր, գործիչներ բողոքում են, թե Նիկոլը չի արձագանքել Զելենսկու` ՌԴ-ի մասին հնչեցվող ագրեսիվ բառապաշարին»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր...
09:25 13/05/2026Ադրբեջանgիները պղծել են Արցախի Վաղուհաս գյուղի ազատամարտիկների գերեզմանngը՝ նպատակն է հայկական հետքի վերացnւմն ու պատմական հիշողության ջնջnւմը«Սա սովորական վшնդшլիզմ չէ, այլ էթնիկ ատելության վրա հիմնված կանխամտածված գործողություն»։
08:47 13/05/2026Ոչ մի խոսք անձնական խնդիրների մասին, միայն ու միայն երկրի ամրացման տեսլականը. Նարեկ Կարապետյանը՝ Զորականում հանդիպման մասին«Նոյեմբերյանի Զորական գյուղում հանդիպումն առաջին իսկ րոպեից շեղվեց սովորական կաղապարներից։ Մարդիկ, ովքեր մեզ հրավիրել էին իրենց մոտ, չսկսեցին դժգոհել կենցաղից կամ սոցիալական պայմաններից։ Նրանց միակ...
08:12 13/05/2026Կոնգրեսական Ֆայնը պետք է հեռացվի Կոնգրեսից՝ իր hակաhայկական ռաuիuտшկшն հայտարարությունների համար. ՍասունյանՖլորիդայից հրեական ծագում ունեցող ամերիկացի հանրապետական կոնգրեսական Ռենդի Ֆայնն ապրիլի 30-ին ամբողջ երկրում հեռարձակվող «Ջենի Բեթ Շոու» (The Jenny Beth Show) փոդքասթի ընթացքում խիստ վիրավորական...
23:31 12/05/2026Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպել է «Մայր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Անդրանիկ Թևանյանի և Երևանի ավագանու ընդդիմադիր խմբակցության անդամների հետՔննարկման առանցքում մայրաքաղաքի հիմնախնդիրներն ու դրանց լուծման առաջարկներն են։
23:03 12/05/2026Հրապարակվել են թարմացված ցուցակները, որտեղ շատերի սովորական ընտարտեղամասերը փոփոխված են. Գոհար ՄելոյանՁեզանից յուրաքանչյուրի ձայնը լինելու ճակատագրական բոլորիս ապագայի համար
22:25 12/05/2026Պեդոֆիլին՝ ամիսների ընթացքում, իսկ իշխող ուժի թանին թթու ասողին ժամերի ընթացքում են ձերբակալում. Ռուբեն ՄելիքյանՀակակառուպցիոն կոմիտեն դարձել է իշխող քաղաքական ուժի շտաբերից մեկը
21:37 12/05/2026Ուզում եմ, որ մենք բոլորս Բերդի օրինակով ամբողջ Հայաստանին վարակենք, ու Հայաստանը լինի հայկական. Նարեկ ԿարապետյանԱմենակարևոր բանը, ինչ կանի՝ ամեն փոքր քաղաքում կհիմնի աշխատատեղեր

16:04 11/07/2025Opposition MP condemns Armenian ruling party’s campaign against ARFKristine Vardanyan, an MP from the opposition Hayastan faction and a member of the Armenian Revolutionary Federation (ARF), has condemned the recent detentions of ARF members as politically motivated.
15:15 11/07/2025EU patrols monitor Armenia-Azerbaijan border around the clock, mission saysEU patrols monitor the Armenian side of the border with Azerbaijan around the clock, the European Union Mission in Armenia (EUMA) stated.
15:00 11/07/2025Young ARF activists protest outside Investigative Committee, demand release of detained membersYoung activists of the Armenian Revolutionary Federation (ARF) on Friday held a protest outside the Investigative Committee building in Yerevan, demanding an end to unlawful detentions of ARF members...
14:30 11/07/2025Armenia, US discuss defense cooperationArmenian Defense Minister Suren Papikyan on Friday hosted U.S. Ambassador to Armenia Kristina Kvien and the newly appointed Defense Attaché, Colonel Matthew Crowe. Papikyan congratulated Crowe on his...
14:00 11/07/2025Deputy FM: Russia ready to contribute to Armenia-Azerbaijan normalizationRussia is ready to contribute to the normalization of relations between Armenia and Azerbaijan, Russian Deputy Foreign Minister Mikhail Galuzin has announced.
13:05 11/07/2025Narek Karapetyan: Armenian Diaspora reconnecting with reality in ArmeniaNarek Karapetyan, First Vice President of the Tashir Group of Companies, has reacted to ANCA Executive Director Aram Hamparian's statement condemning the prosecution of businessman and philanthropist...
12:03 11/07/2025MP: Armenian authorities using two main tools against parliamentary oppositionMP Tigran Abrahamyan of the opposition Pativ Unem faction has accused the Armenian authorities of systematically targeting opposition MPs through violence and politically motivated detentions.
11:33 11/07/2025Armenia's inspection body probes tailings pipeline incident at ZCMCArmenia's Environmental Protection and Mining Inspection Body has initiated official proceedings concerning the tailing pipeline accident at Zangezur Copper-Molybdenum Combine CJSC (ZCMC).
11:23 11/07/2025Facts that cannot be ignored: gross violations of Ruben Vardanyan's rightsAttorney and representative of Armenian prisoners of war before the European Court of Human Rights (ECtHR), Siranush Sahakyan, has provided clarifications regarding the egregious violations of Ruben...
16:33 10/07/2025Imprisoned Armenian archbishop demands full release of controversial audioArchbishop Bagrat Galstanyan, the imprisoned leader of the Holy Struggle movement, calls on Armenia’s authorities to release the full, unedited version of a controversial audio recording allegedly...
15:45 10/07/2025Deputy mayor of Armenia's Etchmiadzin resignsFirst Deputy Mayor of Etchmiadzin Arsen Petrosyan announced resignation on Thursday. In a statement addressed to the municipal staff, Petrosyan stressed that he had done his utmost to serve the...
15:26 10/07/2025Pashinyan and Aliyev discuss Armenia-Azerbaijan normalizationArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev met in Abu Dhabi, the United Arab Emirates, on 10 July to discuss different aspects of Armenia-Azerbaijan inter-state...
15:12 10/07/2025Ruling party MP suggests banning ARF againHasmik Hakobyan, an MP from Armenia’s ruling Civil Contract party, has openly expressed the government's intention to reconsider the status of the Armenian Revolutionary Federation (ARF).
13:33 10/07/2025MP slams authorities over seized ARF T-shirt framed as terror evidenceFollowing the arrests of seven individuals affiliated with the Armenian Revolutionary Federation (ARF) as part of a terror plot investigation on Thursday, Armenia’s Investigative Committee released...
12:06 10/07/2025NSS officers ransack Armenian opposition MP's homeAgents from Armenia’s National Security Service (NSS) ransacked the home of Gegham Manukyan, an MP from the opposition Hayastan parliamentary faction and a member of the Armenian Revolutionary...
11:35 10/07/2025Pashinyan-Aliyev meeting starts in Abu DhabiArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev started a meeting in Abu Dhabi, the United Arab Emirates, on Thursday morning, Pashinyan's spokesperson Nazeli...
11:30 10/07/2025Brad Sherman 'deeply concerned' about arrests of Samvel Karapetyan, Armenian clergyU.S. Congressman Brad Sherman, Vice Chair of the Congressional Armenia Caucus, has expressed “deep concern” over the recent arrests of Armenian dissidents, including businessman Samvel Karapetyan and...
11:00 10/07/2025Pashinyan meets with UAE leaderArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan, who is in the United Arab Emirates on a working visit, met with UAE President Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan in Abu Dhabi on Wednesday.
15:57 09/07/2025Armenian, Iranian defense chiefs discuss regional securityOn July 9, Armenian Defense Minister Suren Papikyan held a telephone conversation with Iranian Minister of Defense and Armed Forces Logistics, Brigadier General Aziz Nasirzadeh.
15:33 09/07/2025Opposition MP: No need to resign parliament seats amid Pashinyan impeachment effortTigran Abrahamyan, secretary of the opposition Pativ Unem faction in the Armenian parliament, has stated that the opposition MPs see no reason to relinquish their parliamentary mandates, emphasizing...