13:35 13/05/2026Անունը Աչաջուր է, բայց նույնիսկ խմելու ջրի մեծ խնդիր ունենք. Մարդիկ Ծառուկյանին ներկայացնում են խնդիրներըԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը նախընտրական քարոզարշավի շրջանակում այսօր հանդիպում է Տավուշի մարզի Աչաջուր համայնքի բնակիչների հետ։ Քաղաքացիները բողոքում են ապրանքների, հարկերի բարձրացումից։ Ծառուկյանն...
12:36 13/05/2026Նոյեմբերյանում ամեն ինչ աճում է, բայց բերքը վաճառում են մայթեզրին, պատկերացնո՞ւմ եք. Նարեկ Կարապետյան«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության ներկայացուցիչներն այսօր Տավուշի մարզում կշարունակեն հանդիպումները։ Նախատեսված են նախընտրական հավաքներ Գանձաքարում, Իջևանում, Հաղարծինում, Դիլիջանում կիրականացնեն...
11:50 13/05/2026Թիկնապահը ապարանցի կնոջը թույլ չտվեց մեջքից գրկել ՓաշինյանինՔաղաքացին Փաշինյանին հարցրեց, թե նորմալ է գնահատում, որ դասաժամին դպրոցականներ են մասնակցում քարոզչական հավաքին
11:42 13/05/2026Ո՞վ հարցնի, ասեք ձեզ եմ ընտրելու. Ծառուկյանը հորդորում է անպայման գնալ ու քվեարկելՇենգավիթ վարչական շրջանում նախընտրական քայլերթի ընթացքում մարդիկ ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին բողոքել են գույքահարակի բարձրացումից։ ԲՀԿ առաջնորդը որոշումը կամայական է որակել, այն անհրաժեշտ է...
11:34 13/05/2026Տուգանքը մեր պետական բյուջեում արդեն պլանավորված եկամտի աղբյուր է. Մարուքյան«Հունիսի 7-ին այս սարսափը կասեցնելու, ամեն ինչ փոխելու հնարավորություն կա»
11:24 13/05/2026Թոշակները ոչ թե 10 հազարով են աճել, այլ 30-40 հազարով, եթե ճիշտ եմ ասում, ուրեմը ծափ տվեք. Նիկոլ ՓաշինյանԻնչքան թուքումուր, ինչքան հայհոյանքների միջով ենք անցել և կայացրել ենք որոշումներ
11:05 13/05/2026Սա կարևոր քայլ է երկու երկրների միջև լիարժեք ու բնականոն հարաբերությունների զարգացման ուղղությամբ. ՀՀ ԱԳՆ-ն Թուրքիայի որոշման մասին«Ողջունում ենք ՀՀ հետ երկկողմ առևտուր իրականացնելու արգելքները վերացնելու վերաբերյալ Թուրքիայի որոշումը, որը Հայաստանի և Թուրքիայի հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի հերթական արդյունքն է»,-...
11:01 13/05/2026Անկարան ավարտել է Թուրքիայի և Հայաստանի միջև ուղիղ առևտրի մեկնարկի նախապատրաստական աշխատանքները. Թուրքական ԶԼՄ-ներԱնկարան ավարտել է Թուրքիայի և Հայաստանի միջև ուղիղ առևտրի մեկնարկի նախապատրաստական աշխատանքները։ Այս մասին հայտնում են թուրքական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով այդ երկրի ԱԳ նախարարության տեղեկատվութունը։...
10:33 13/05/2026«Վարչական ռեսուրսի չարաշահում»՝ Փաշինյանի այցի պատճառով. «Հայաստան» դաշինքի հանդիպումը Թալինի բնակիչների հետ այսօր չի կայանաԱյսօր «Հայաստան» դաշինքի անդամների հանդիպումը Թալինի բնակիչների հետ չի կայանա վարչական ռեսուրսի չարաշահման պատճառով։ Դաշինքից հայտնում են.
10:24 13/05/2026Քանի որ Հայաստանի ներկայիս ղեկավարը տղամարդկություն չունի, ես կտամ պատասխանը՝ կհանդիպենք դատարանում. Թաթոյանը՝ Ալիևին«Քանի որ մեր ներկայիս ղեկավարի մեջ այլևս տղամարդկություն չի մնացել, ես՝ որպես այս ընտրություններում Հայաստանի թեկնածու, կպատասխանեմ մեր երկրի անունից»,- այս մասին տեսանյութ է հրապարակել «Միասնության...
09:55 13/05/2026Թրամփը հնարավոր է համարել, որ Վենեսուելան կարող է դառնալ ԱՄՆ-ի 51-րդ նահանգըԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Վենեսուելան դիտարկում է որպես ԱՄՆ պոտենցիալ 51-րդ նահանգ։ Այս հայտարարությունն արել է Fox News-ի եթերում՝ քննարկելով ամերիկյան նավթային ընկերություններին...
09:37 13/05/2026Իրանի դեմ պատերազմի ազդեցությանը Հայաստանում առնչվում եք խանութ մտնելիս՝ տեսնելով թանկացող ապրանքների գնապիտակները. Գեղամյան«Միանգամայն սպասելի կերպով մեր անմիջական հարևան Իրանի դեմ պատերազմի թեման լիարժեք կերպով կորավ հայաստանյան հանրային օրակարգից, սակայն դրա ազդեցությունը ոչ մի տեղ չի գնացել, հակառակը` ուժեղացել է...
09:34 13/05/2026Փաշինյանն իր երկրի ու ժողովրդի շահերը չի պաշտպանում, ուր մնաց ՌԴ-ի դեմ ինչ-որ հայտարարությանը արձագանքեր. Աբրահամյան«Զարմանում եմ, երբ ռուսաստանցի տարբեր դեմքեր, գործիչներ բողոքում են, թե Նիկոլը չի արձագանքել Զելենսկու` ՌԴ-ի մասին հնչեցվող ագրեսիվ բառապաշարին»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր...
09:25 13/05/2026Ադրբեջանgիները պղծել են Արցախի Վաղուհաս գյուղի ազատամարտիկների գերեզմանngը՝ նպատակն է հայկական հետքի վերացnւմն ու պատմական հիշողության ջնջnւմը«Սա սովորական վшնդшլիզմ չէ, այլ էթնիկ ատելության վրա հիմնված կանխամտածված գործողություն»։
08:47 13/05/2026Ոչ մի խոսք անձնական խնդիրների մասին, միայն ու միայն երկրի ամրացման տեսլականը. Նարեկ Կարապետյանը՝ Զորականում հանդիպման մասին«Նոյեմբերյանի Զորական գյուղում հանդիպումն առաջին իսկ րոպեից շեղվեց սովորական կաղապարներից։ Մարդիկ, ովքեր մեզ հրավիրել էին իրենց մոտ, չսկսեցին դժգոհել կենցաղից կամ սոցիալական պայմաններից։ Նրանց միակ...
08:12 13/05/2026Կոնգրեսական Ֆայնը պետք է հեռացվի Կոնգրեսից՝ իր hակաhայկական ռաuիuտшկшն հայտարարությունների համար. ՍասունյանՖլորիդայից հրեական ծագում ունեցող ամերիկացի հանրապետական կոնգրեսական Ռենդի Ֆայնն ապրիլի 30-ին ամբողջ երկրում հեռարձակվող «Ջենի Բեթ Շոու» (The Jenny Beth Show) փոդքասթի ընթացքում խիստ վիրավորական...
23:31 12/05/2026Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպել է «Մայր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Անդրանիկ Թևանյանի և Երևանի ավագանու ընդդիմադիր խմբակցության անդամների հետՔննարկման առանցքում մայրաքաղաքի հիմնախնդիրներն ու դրանց լուծման առաջարկներն են։
23:03 12/05/2026Հրապարակվել են թարմացված ցուցակները, որտեղ շատերի սովորական ընտարտեղամասերը փոփոխված են. Գոհար ՄելոյանՁեզանից յուրաքանչյուրի ձայնը լինելու ճակատագրական բոլորիս ապագայի համար
22:25 12/05/2026Պեդոֆիլին՝ ամիսների ընթացքում, իսկ իշխող ուժի թանին թթու ասողին ժամերի ընթացքում են ձերբակալում. Ռուբեն ՄելիքյանՀակակառուպցիոն կոմիտեն դարձել է իշխող քաղաքական ուժի շտաբերից մեկը
21:37 12/05/2026Ուզում եմ, որ մենք բոլորս Բերդի օրինակով ամբողջ Հայաստանին վարակենք, ու Հայաստանը լինի հայկական. Նարեկ ԿարապետյանԱմենակարևոր բանը, ինչ կանի՝ ամեն փոքր քաղաքում կհիմնի աշխատատեղեր

21:05 16/11/2025Выборы в Вагаршапате: В СК Армении направлены 3 протокола по фактам предполагаемых избирательных правонарушенийПо состоянию на 20:00 16 ноября в Полицию МВД Армении поступило 10 сигналов о предполагаемых правонарушениях, допущенных в ходе выборов в органы местного самоуправления.
20:03 16/11/2025Завершилось голосование на выборах в Совет старейшин Вагаршапата. Начался подсчет голосовРовно в 20:00 по местному времени завершилось голосование на выборах в Совет старейшин общины Вагаршапат Армавирской области Армении.
19:55 16/11/2025Хачик Галстян: Если бы доверенные лица на месте не предотвращали нарушения, в Вагаршапате у нас была бы вакханалияВыборы в Совет старейшин проходят сегодня, 16 ноября, в общине Вагаршапат Армавирской области Армении по пропорциональной избирательной системе.
19:16 16/11/2025ЦИК Армении - об отключении электричества на двух избирательных участках в ЭчмиадзинеЦентральная избирательная комиссия (ЦИК) Армении выступила с заявлением об отключении электричества на двух избирательных участках Эчмиадзина (входит в укрупненную общину Вагаршапат, где 16 ноября...
15:59 16/11/2025Гриша Арутюнян: Не будем сотрудничать с партией «Гражданский договор» и поддерживающими ее силами«Мы заявляли, что готовы к переговорам с оппозиционными силами. На данном этапе наша задача – прийти к власти самостоятельно», – сказал журналистам после голосования на выборах в Совет старейшин...
15:33 16/11/2025Арутюн Мкртчян: По примеру Еревана мы собираемся не допустить превращения Вагаршапата в Гюмри-2«Участвую в выборах с намерением получить 50 процентов + 1 голос избирателей. А вопрос о том, что будет, если ни одна сила не сможет обеспечить такой показатель, оставим его на потом», – заявил...
15:08 16/11/2025ЦИК Армении: К 14:00 явка избирателей на выборах в Вагаршапате составила 22․71%Выборы в Совет старейшин проходят сегодня, 16 ноября, в общине Вагаршапат Армавирской области Армении по пропорциональной избирательной системе.
15:01 16/11/2025Севак Хачатрян: Если ГД добьется успеха в Вагаршапате, следующим шагом станет нападение на Первопрестольный Св. Эчмиадзин«От нынешних властей Армении можно ожидать чего угодно, но лично я абсолютно не боюсь», – сказал журналистам перед голосованием на выборах в Совет старейшин Вагаршапата 16 ноября возглавляющий список...
14:35 16/11/2025Хачик Манукян: В ГД понимают, что как только потеряют власть, предстанут перед правосудием«Хочу верить, что всеармянское возрождение начнется именно в Вагаршапате», – заявил журналистам после голосования на выборах в Совет старейшин общины Вагаршапат Армавирской области Армении 16 ноября...
13:50 16/11/2025Я избегаю этого вопроса: Аргишти Мехакян – о кампании властей по отстранению Католикоса всех армян«Я не отвечаю на этот вопрос, я избегаю его... Этот вопрос многократно обсуждался, в чем смысл?» – сказал журналистам после голосования на выборах в Совет старейшин общины Вагаршапат Армавирской...
13:36 16/11/2025Что скажет Мехакян Николу Пашиняну в случае поражения на муниципальных выборах в Вагаршапате?«Мы в ходе всей предвыборной кампании стремились к одному – завоевать абсолютное доверие жителей Вагаршапата.
13:26 16/11/2025Хачик Манукян: Во время предвыборной кампании я увидел – люди смогли выйти из оцепененияВозглавляющий избирательный список партии «Айреник» («Отечество») Хачик Манукян считает возможной победу оппозиции на проходящих сегодня, 16 ноября, выборах в Совет старейшин укрупненной общины...
12:44 16/11/2025Кандидат от партии «Отечество» Хачик Манукян назвал залог победы оппозиции на выборах в ВагаршапатеСегодня, 16 ноября, в общине Вагаршапат Армавирской области Армении проходят выборы в Совет старейшин.
12:22 16/11/2025ЦИК Армении: К 11:00 явка избирателей на выборах в Вагаршапате составила 7.56%Выборы в Совет старейшин проходят сегодня, 16 ноября, в общине Вагаршапат Армавирской области Армении по пропорциональной избирательной системе.
11:57 16/11/2025Муниципальные выборы в Вагаршапате: «Айакве» зафиксировала случай открытого голосованияВыборы в Совет старейшин проходят сегодня, 16 ноября, в общине Вагаршапат Армавирской области Армении по пропорциональной избирательной системе.
11:28 16/11/2025Жители Вагаршапата выбирают Совет старейшин: участвуют 8 политических силВыборы в Совет старейшин проходят сегодня, 16 ноября, в общине Вагаршапат Армавирской области Армении по пропорциональной избирательной системе.
13:14 15/11/2025«Голос Армении»: Кризис доверия – это приговор Пашиняну и всей правящей верхушке!Газета «Голос Армении» пишет: «Интервью третьего президента лидера РПА Сержа Саргсяна и последующее интервью второго президента Роберта Кочаряна вызвали бурную реакцию Пашиняна и некоторых членов...
13:01 15/11/2025Тигран Абрамян: Власти прибегли к новому блефу, маскируя кредиты под военные закупки«Власти Армении в последние дни прибегли к новому блефу, пытаясь ״продатьˮ обществу кредиты на миллиарды долларов как покупку вооружений», – написал секретарь фракции «Честь имею» Национального...
12:13 15/11/2025Исполнительный орган РПА осуждает направленные против новостного сайта Antifake.am репрессивные действияИсполнительный орган Республиканской партии Армении (РПА) 14 ноября выступил с заявлением, в котором говорится: «- Руководствуясь принципами Конституции Республики Армения, гарантирующими свободу...
11:26 15/11/2025В МИД ответили, почему Армения согласовывает проект дамбы на берегу Аракса с ТурциейАрмянский МИД прокомментировал, почему Ереван согласовывает с Анкарой проект строительства дамбы на берегу реки Аракс, несмотря на отсутствие такого требования в договоре.