10:26 21/03/2026ԵՄ-ն մտադիր է հետաձգել ռուսական նավթից հրաժարվելու արգելքի որոշումըԵվրամիությունը կարող է հետաձգել ռուսական նավթից հրաժարվելու որոշումը Մերձավոր Արևելքից մատակարարման խնդիրների պատճառով, որոնք առաջացել են Իրանի կողմից Հորմուզի նեղուցի փակման պատճառով։ Այս մասին...
09:16 21/03/2026Նիկոլ Փաշինյանը խաղում է մայրերի վախի վրա. Արման Թաթոյան«Նիկոլ Փաշինյանը խաղում է մայրերի վախի վրա: Ես հասկանում և հարգում եմ մեր մայրերի վախը։ Հայաստանի մայրերն ունեն վախենալու իրավունք։ Հենց այդ պատճառով էլ ես ասում եմ այն, ինչ տեսնում եմ․ Նիկոլ...
09:11 21/03/2026Իրանական կողմը, հավանաբար, որոշակի ազդանշաններ ունի, որ ԱՄԷ-ի տարածքից պատրաստվում են հարձակումներ Պարսից ծոցի իրանական կղզիների ուղղությամբ. Իրանագետ«Դատելով իրանական ԶԼՄ-ների հրապարակումներից, ինչպես նաև իրանական ԶՈւ-երի «Խաթամ ալ-Անբիա» կենտրոնական շտաբի քիչ առաջ տարածած զգուշացումից, իրանական կողմը, հավանաբար, որոշակի ազդանշաններ ունի, որ...
23:12 20/03/2026Սիբեխդ կեր, նոր բռնատեր. Արմեն ԱշոտյանԱվելին, Հայաստանի գումարային ցուցանիշը որևէ բարելավում նույնպես չի արձանագրել
23:08 20/03/2026Կատաղի բախումներ են Իսրայելի և շիայական «Հիզբալլահի» միջև. Վարդան ՈսկնայնԻսրայելական կողմը բախվել է իր դեմ նոր լարվածության օջախի
22:56 20/03/2026Երուսաղեմի Հայկական թաղամասից մոտ 100 մետր հեռավորության վրա ընկած հրթիռը վնաս չի պատճառել. Հայր Աղան ԳոկչյանՄարդկային կորուստներ կամ լուրջ նյութական վնաս չի պատճառել
22:49 20/03/2026Ինչո՞ւ է չորս կորստաբեր պատերազմներում պարտված Նիկոլ Փաշինյանը կարծում, որ ինքը «խաղաղություն» է բերելու. ԶաքարյանԻնչու՞ է Նիկոլ Փաշինյանին թվում, թե քարոզչությամբ կարելի է որևէ ազգի ներկայացուցչի վերածել մանկուրտի
22:41 20/03/2026Ուժեղ Սյունիք` ուժեղ ղեկավարի հետ. Արթուր ՄիքայելյանՍյունեցիներին ներկայացրինք Սամվել Կարապետյանի Ուժեղ խաղաղության 6 և տնտեսական 5 քայլերը
22:27 20/03/2026Դավիթ Համբարձումյանի եղբոր խափանման միջոցը փոխվել է կալանքի այլ տեսակովՆաև գրավով՝ 10 միլիոն դրամի չափով
22:11 20/03/2026Ժողովրդին պետք է բացատրել՝ որպեսզի հայկական պետությունը շարունակի գոյություն ունենալ, մեզ նոր իշխանություն է պետք. ՀովհաննիսյանԱհա այդ ժամանակ եկեք համեմատենք մեր ծրագրային դրույթներն
21:56 20/03/2026Հայաստանը վերածվելու է տարածաշրջանում խաղաղության օազիսի՝ ուժեղ առաջնորդության դեպքում. Նարեկ ԿարապետյանԱրդյոք ռիսկ չկա, որ Իլհամ Ալիևը, ով բազմաթիվ անգամներ խախտել է պայմանավորվածությունները, խախտել է հրադադարը, ապագայում այդպիսի նկրտում չի ունենա
21:27 20/03/2026Ուժեղ բանակ՝ բարձր պրոֆեսիոնալիզմով և հագեցված նորագույն համակարգերով. «Ուժեղ Հայաստան»Աշխատավարձ յուրաքանչյուր ժամկետային զինծառայողի
21:19 20/03/2026ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու համար առաջադրման ժամկետը մեկնարկում է ապրիլի 13-ից և ավարտվում ապրիլի 23-ին ժամը 18։00-ին. Արմեն ՍմբատյանԱնհրաժեշտ փաստաթղթերը, որոնք պետք է առաջադրման համար ներկայացնեն կուսակցությունները կամ դաշինքները, զետեղված են ԿԸՀ պաշտոնական կայքում
20:53 20/03/2026Օպերատիվ-հետախուզական վարչությունների տարածքային ստորաբաժանումների ղեկավարներ են նշանակվելՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահի հրամանով օպերատիվ-հետախուզական վարչությունների տարածքային ստորաբաժանումների ղեկավարներ են նշանակվել։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեից։ «ՀՀ...
20:29 20/03/2026Իրանը և նրա դաշնակիցները չեն հարվածել Թուրքիային և Օմանին. սրանք Իսրայելի սադրանքներ են․ Մոջթաբա ԽամենեիԻրանը և նրա դաշնակիցները չեն հարվածել Թուրքիային և Օմանին. սրանք Իսրայելի սադրանքներ են։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի գերագույն առաջնորդ այաթոլլահ Մոջթաբա Խամենեին՝ մարտի 20-ին՝ իրանական Նոր տարվա...
20:14 20/03/2026Հանձնաժողովի ստեղծումը հրատապ և հույժ կարևոր է․ Դեմոյանը՝ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրենի ժ/պ-ինՑեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի նախկին տնօրեն Հայկ Դեմոյանը բաց նամակ է հղել Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Հրաչյա Թաշչյանին, որում ասվում է․ ««ՀԱՅՈՑ...
20:02 20/03/2026Ժամկետային զինծառայությունն այլևս չի լինելու սոցիալական բեռ հայ ընտանիքների և հայ ծնողի համար․ Տիգրան Աբրահամյան«Ժամկետային զինծառայությունն այլևս չի լինելու սոցիալական բեռ հայ ընտանիքների և հայ ծնողի համար»,- ասում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Տիգրան Աբրահամյանը՝ իր էջում հրապարակած տեսանյութում։...
19:41 20/03/2026Մեզ ուժեղ դիվանագիտություն է պետք, որ հստակ երևան կարմիր գծերը․ Շիրազ Մանուկյան«Հայաստանը ուժեղ է լինելու՝ Սամվել Կարապետյանի հետ, ինչքան էլ այս խոսքը դուր չի գալիս մի փոքրիկ խմբակի»,- այս մասին իր էջում հրապարակած տեսանյութում ասում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Շիրազ...
19:26 20/03/2026Երեկվա օրն ավարտեց սիբեխով, ու սկսվեց «ուժեղի և թույլի» մասին սիբեխային դատողություններով․ ԱբովյանԱԺ նախկին պատգամավոր Արման Աբովյանը գրում է․ «Երեկվա օրն ավարտեց սիբեխով, ու սկսվեց «ուժեղի և թույլի» մասին սիբեխային դատողություններով։ Կառապանը սկսեց, «Կալիգուլայի ձիերը» շարունակեցին: Համարենք...
19:15 20/03/2026Վախը Փաշինյանին ստիպում է սեփական ժողովրդին շանտաժի ենթարկել ու սպառնալ պատերազմով․ Ղահրամանյան«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խոսնակ Մարիաննա Ղահրամանյանը գրում է․ «Ժողովրդի վստահությունը անդառնալիորեն մսխած, Հայաստանի գլխին երեք պատերազմ բերած ու դրանցում պարտված թույլ ղեկավարը վախեցած է։ Նրա...

15:43 22/03/2025Вардан Осканян: Провалы Пашиняна превратили конфликт в экзистенциальный кризисПо любым объективным критериям, Никол Пашинян доказал, что он оказался самым провальным переговорщиком, который когда-либо был в Армении, написал экс-глава МИД Армении.
15:09 22/03/2025В Турции задержали почти 350 человек на фоне акций сторонников арестованного лидера оппозиции ИмамоглуЛидер основной турецкой оппозиционной Народно-республиканской партии (СНР) Озгюр Озель сообщил, что на митинге в поддержку Имамоглу в пятницу в Стамбуле собралось 300 тысяч человек, политик предостерег правоохранительные органы от использования перцовых баллончиков.
14:30 22/03/2025Гегамян: «В Турции назревает политический кризис: окно возможностей для Армении?»В Турции налицо все тенденции к углублению кризиса, независимо от результатов уличной борьбы в ближайшие дни.
13:58 22/03/2025Тигран Абрамян: Только на первый взгляд может показаться, что мы имеем дело с лжецом космического масштабаПо его словам, в действительности это еще одно подтверждение того, что нынешние власти рассматривают цепочку поражений Армении, сдачу Арцаха, территориальные потери Армении, сдачу стратегических позиций и провалы на всех фронтах как достижение своей жизни и власти.
13:32 22/03/2025Рубен Мхитарян: Гюмри станет безопасным и комфортным городом как для жителей, так и для гостейПо его словам, в соответствии с международными стандартами необходимо решить проблему бездомных животных, особенно собак, а также начать эффективную борьбу с крысами.
12:58 22/03/2025Овик Аванесов: «Армения – наш последний окоп, за ним – потеря государственности»«На основе того, что произошло с Арцахом, мы должны сделать правильные выводы, извлечь уроки, выработать верную тактику и противостоять новым поползновениям Азербайджана», - подчеркнул Овик Аванесов.
11:08 22/03/2025Протесты в Турции: около 100 человек задержаныУже третьи сутки в стране не утихают антиправительственные акции, которые спровоцировал арест мэра Стамбула. Этот бунт уже называют протестом десятилетия.
17:45 21/03/2025Конкретно сегодня успехов нет: директор СНБ Армении – о возвращении пленныхНе хочу сейчас ничего говорить о каких-либо ощутимых результатах. Вы хотите получить ответ на этот болезненный и очень сложный вопрос, но он может вас не удовлетворить, указал он.
17:27 21/03/2025Александр Искандарян: Подписание мирного соглашения и установление мира – это разные вещиПо его словам, проблема в том, что Азербайджан не хочет подписывать этот документ, он использует это как процесс, Баку не видит такой возможности, по крайней мере, сейчас.
17:02 21/03/2025Грант Мелик-Шахназарян: Партия власти в Гюмри выбрала удобного соперникаРазличными порталами вроде civic вбрасываются в медиаполе всевозможные "соцопросы", чтобы убедить людей, будто единственный, кто может соперничать с Сариком Никола, – это Вардан Гукасян.
16:18 21/03/2025Павел Баев: Внешние силы, возможно, за исключением Турции, проявляют все меньший интерес к Кавказу«Кавказ показывает нам, насколько быстро в действительности меняется баланс сил, как быстро могут меняться геополитические миграционные потоки и основные торговые пути», – заявил профессор и научный сотрудник Института исследований мира в Осло Павел Баев.
16:00 21/03/2025Песков: Отношения между Россией и Арменией не прерывалисьТак он прокомментировал сообщения СМИ о том, что премьер Армении Никол Пашинян поручил всем своим ведомствам «восстанавливать связи» с российскими коллегами.
15:51 21/03/2025Международная конференция «Надвигающаяся буря: региональная безопасность Южного Кавказа в контексте кризиса глобального миропорядка» – в ЕреванеЦель конференции – анализ влияния украинской войны, кризиса на Ближнем Востоке и других региональных, глобальных изменений на политику, безопасность, экономику, общество стран Южного Кавказа, а также на вовлеченность международных акторов в регионе.
14:56 21/03/2025Тигран Абрамян: Власти превратили предстоящие выборы в Гюмри в борьбу не на жизнь, а на смертьИх цель – заполонить информационное поле дискредитирующими и ложными сведениями, пытаясь оттенить своего кандидата.
14:13 21/03/2025«Голос Армении»: Беспрецедентно: самоунижение как важный компонент капитуляции Пашиняна перед туркамиТрехдневный визит представителей 10 турецких СМИ в Армению на прошлой неделе вызвал бурный резонанс сразу в нескольких аспектах.
13:53 21/03/2025Папикян: Перемещения и скопления азербайджанских войск не наблюдается«Спутниковые снимки не могут показать, были ли произведены выстрелы, для этого нужны видеозаписи. А поскольку обвинения (в нарушении режима прекращения огня. – Ред.) озвучиваем не мы, а наши соседи, то мы говорим: если у вас есть доказательства, если у вас есть видеозаписи, предоставьте их нам», – заявил также министр обороны Армении Сурен Папикян.
13:37 21/03/2025Марукян: Минувшей ночью азербайджанская сторона стреляла в нас на участке Сотка или нет?И не нужно прибегать к манипуляциям посредством формулировки «в случае интенсивного и существенного нарушения режима прекращения огня Министерство обороны Республики Армения выступает с официальными заявлениями», отметил он.
12:46 21/03/2025Азербайджан вновь распространил дезинформациюСообщение МО Азербайджана о том, что в ночь с 20 на 21 марта подразделения ВС РА открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных в восточной и юго-восточной частях приграничной зоны, не соответствует действительности.
12:35 21/03/2025Азербайджанская сторона всю ночь интенсивно обстреливала Сотк? Комментарий Минобороны АрменииВ последние дни некоторые пользователи публикуют в соцсетях различные, при этом не соответствующие действительности сведения о передовой или армейских позициях, отметили в Минобороны Армении.
11:47 21/03/2025Захарова: Армения ответила на запрос РФ о переброске военной техники из СШААрмения в ответ на российское обращение проинформировала, что официальных запросов на переброску военной техники США в республику не поступало.