14:10 20/03/2026Ալիևը պայթեցրեց այդ ուրախ ավտոբուսը. Ա. ԹևանյանԱԺ ընտրություններին «Մայր Հայաստան» կուսակցությունը մասնակցելու է «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագրով՝ Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորած «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության հետ։ Այսօր կուսակցությունը հանրությանը...
13:22 20/03/2026«Կամուրջ» քաղաքացիական նախաձեռնությունը միացել է «Առաջարկ Հայաստանին» նախաձեռնությանը«Կամուրջ» քաղաքացիական նախաձեռնությունը, որը հետևողականորեն հանդես է գալիս միասնության, հասարակական երկխոսության, ազգային համերաշխության և համախմբման օգտին՝ այն համոզմունքով, որ միայն փոխադարձ...
12:48 20/03/2026Անհնար է չարձագանքել Փաշինյանին. Աղազարյան«Անհնար է չարձագանքել վերջին բրիֆինգի ժամանակ վարչապետի արտահայտած այն մտքին, որ իր չվերարտադրվելու դեպքում սեպտեմբերին կլինի պատերազմ»,-գրել է նախկին ՔՊ-ական, այժմ անկախ պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը։...
12:17 20/03/2026Օսկանյան. Մի ղեկավար, ով ձախողվել է արտաքին քաղաքականության, անվտանգության ոլորտներում, այժմ փորձում է իրեն ներկայացնել որպես խաղաղության միակ երաշխավոր«Երեկ Փաշինյանը կրկին դիմեց իր արդեն կանխատեսելի դարձած գործելակերպին՝ պատերազմի սպառնալիքը դարձնելով ոչ թե պատասխանատվության հարց, այլ կոպիտ քաղաքական գործիք։ Այս անգամ նա ավելի հեռուն գնաց՝ փաստացի...
12:10 20/03/2026Հակամարտության նոր տրամաբանությունը. էներգետիկ ենթակառուցվածքներ, զսպում եվ գլոբալ ռիսկեր. Արամ Շահնազարյան«Այլընտրանքային նախագծեր խումբը» ներկայացնում է Թեհրանի «Ալիք» օրաթերթի խմբագիր Արամ Շահնազարյանի վերլուծական հոդվածը։ Մերձավոր Արևելքի էսկալացիայի ազդեցությունը միջազգային էներգետիկ համակարգի և...
11:55 20/03/2026Ավելի շատ «մինուսներ», քան «պլյուսներ». Մոլդովայի խորհրդարանից մեկնաբանել են երկրի՝ ԱՊՀ շուկաներից հրաժարվելու մտադրությունըՄոլդովան մտադիր է հրաժարվել ԱՊՀ շուկաներից այն ժամանակ, երբ ամբողջ աշխարհը մրցակցում է դրանց համար, հայտարարել է «Այլընտրանք» ընդդիմադիր դաշինքի պատգամավոր Ալեքսանդր Ստոյանոգլոն։ Մոլդովայի արտաքին...
10:38 20/03/2026Իրանյան հակամարտության համատեքստում վերջին մի քանի ժամերի զարգացումներըԱՄՆ-ն և Իսրայելը Իսլամական Հանրապետությանը հասցրել են ընդհանուր առմամբ ավելի քան 16,000 հարված
10:32 20/03/2026Աքլորակռվի ժամանակը չէ. Աշոտյան«Աքլորակռվի ժամանակը չէ։ Ձեր թիմակիցներին բացատրեք, որ ձեզ դուր չեն գալիս ինքնահաստատման բույրով ներընդդիմադիր մանր ու միջին գզվրտոցները»,-գրում է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։ Նա շարունակում է.
10:17 20/03/2026Արա Սահակյանի առաջարկն ընդդիմությանըԳերագույն խորհրդի նախագահի առաջին տեղակալ, ԱԺ նախագահի տեղակալ Արա Սահակյանը հրապարակային առաջարկ է արել ընդդիմությանը.
23:28 19/03/2026Իրանը հայտարարել է, որ երեկվանից ի վեր իր երկնքում ոչնչացրել է չորս ինքնաթիռԱՄՆ-ը հաստատել է իր F 35 ինքնաթիռի կործանումը
22:37 19/03/2026Սա այն իրավիճակը չէ, որ երեխան մտնում է խաղալիքների խանութ և իրեն խաղալիք է ընտրում. Խայմովիչը՝ Հայաստանի՝ տարբեր երկրներից զենք գնելու մասինԵթե Հայաստանն այլ կերպ կառուցեր պաշտպանությունը, այլ կլիներ նաև արդյունքը
22:10 19/03/2026Մասկատում Միրզոյանի ՀՀ դեսպանների հետ քննարկել է Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակըՏարածաշրջանի երկրներում գտնված ՀՀ քաղաքացիներին հետաքրքրող հարցեր
21:51 19/03/2026Եթե չեք կարող փողով ինչ-որ մեկից առաջ անցնել, կարող եք այլ տեխնոլոգիաներ օգտագործել. Զվիկա ԽայմովիչՊետք է նայել, թե որն է արդիական և առաջնային՝ դրա վրա ուշադրություն դարձնել
21:21 19/03/2026Նիկո՛լ Փաշինյան, հանգստացե՛ք, Ձեր համար թույլ լինելը նորմալ է. Ալիկ ԱլեքսանյանՀանգստացե՛ք, հան-գըս-տա-ցեք»
21:07 19/03/2026ՔՊ-ն թող գրի. «Եթե ՀՀ քաղաքացին քվեարկում է ոչ ՔՊ օգտին՝ նա համարվում է «խաղաղության դեմ գործող անձ» և տուգանվում է». ԶաքարյանԱկամայից Արցախին ու Հայաստանին «մտցրեցին» տարբեր պատերազմների ու աղետալի կորուստների մեջ
20:40 19/03/2026Քաղաքացին թիվ 46 երթուղայինից իջնելուց հետո կանգառում գիտակցության չգալով մահացել էԹիվ 46 երթուղին սպասարկող հանրային տրանսպորտից իջնելիս ուղևորի ինքնազգացողությունը վատացել է, այնուհետև կանգառում գիտակցությունը՝ կորցրել։ Այս մասին տեղեկացնում է Երևանի ավտոբուս ՓԲԸ-ն։ «Վարորդը և...
20:29 19/03/2026Գորիս համայնքի ղեկավարի նախկին տեղակալ Իրինա Յոլյանը միացել է Սամվել Կարապետյանի թիմինԳորիս համայնքի ղեկավարի նախկին տեղակալ Իրինա Յոլյանը միացել է Սամվել Կարապետյանի թիմին։ Այս մասին նա տեղեկացնում է իր էջում տեղադրված տեսանյութում։ Նա նշել է, որ որոշել է միանալ Սամվել Կարապետյանի...
20:21 19/03/2026Վախեցնել պատերազմով, սպառնալ խաղաղությամբ․ Վահե ՀովհաննիսյանԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի անդամ Վահե Հովհաննիսյանը գրում է․ «Վախեցնել պատերազմով, սպառնալ խաղաղությամբ Այսօր հերթական հրեշավոր բանը կատարվեց մեր կյանքում։ Գործող վարչապետը շարունակեց Ալիևի վերջին...
20:04 19/03/2026Դիվանագիտությունը շատ ավելի արդյունավետ է դառնում, երբ իրանական հրթիռներն «աջակցում են» դրան․ ԻրանագետԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է․ «Այժմ Կատարում գտնվող՝ Թուրքիայի ԱԳ նախարար Ֆիդանը մամուլի ասուլիսի ժամանակ պատմում էր, որ երեկ, հենց այն ժամանակ, երբ Իրանի ԱԳ նախարար Արաղչին իր հետ խոսում էր...

12:04 19/03/2025В МИД Армении ответили Азербайджану: Армения может подготовиться к одному силовому сценарию - противодействию возможной агрессииПресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян отреагировала на заявления пресс-секретаря МИД Азербайджана Айхана Гаджизаде.
17:44 18/03/2025Рубен Мхитарян: Гюмри станет символом социальной справедливостиМхитарян представил социальную часть своей программы.
16:59 18/03/2025Оверчук: Трехсторонняя рабочая группа РФ, Армении и Азербайджана не закрывалась«Никто ее не закрывал, и если партнеры к нам обратятся и мы каким-то образом можем быть полезными, а мы можем быть полезными, то мы, конечно же, с удовольствием продолжим эту работу», – сказал Оверчук.
16:42 18/03/2025Тигран Авинян: Честно говоря, мне вообще никогда не делали маникюр и педикюрВо время заседания Совета старейшин Еревана член фракции «Национальный прогресс» Педро Зарокян обратился к мэру Тиграну Авиняну с вопросом о его недавней поездке в Лос-Анджелес.
15:33 18/03/2025Верхняя палата Федерального собрания Швейцарии приняла резолюцию касательно возвращения армян в АрцахВерхняя палата Федерального собрания Швейцарии – Совет кантонов – приняла проект № 24.4259 под названием «Форум мира для Нагорного Карабаха: обеспечение возможности возвращения армян».
14:44 18/03/2025Посетивший Армению редактор CNNTurk представил Ереван как турецкийРедактор новостного отдела CNNTurk Идрис Арикан, посетивший Ереван несколько дней назад по приглашению армянской стороны и встретившийся с премьер-министром Армении, в своем репортаже «Находящаяся в блокаде страна - о чем говорят в Армении?» представляет РА в крайне отрицательном свете.
13:23 18/03/2025«Голос Армении»: Всем миром уговаривают Алиева подписать бумажку, выгодную АзербайджануПо сути, текст договора - свидетельство несостоятельности армянской дипломатии, поскольку выгоден он Баку, а скорейшее подписание лоббирует Ереван…
12:36 18/03/2025Правительство Армении руководствуется повесткой мира, у армии нет оснований или указаний для нарушения режима прекращения огня. ЗаявлениеАппарат премьер-министра Республики Армения выступил с заявлением в связи с сообщениями Минобороны Азербайджана о якобы нарушениях армянской армией режима прекращения огня.
12:25 18/03/2025Азербайджан вновь распространил дезинформациюСообщение МО Азербайджана о том, что якобы 18 марта в районе 08:55 подразделения ВС РА открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на восточном участке приграничной зоны, не...
12:06 18/03/2025Абрамян: Поступают весьма опасные сигналы о возможной агрессии против Ирана, какую цену потребуют Турция и Азербайджан?Наряду с политическими амбициями и пропагандистскими маневрами Азербайджана поступают весьма опасные сигналы о возможной агрессии против Ирана, написал секретарь фракции «Честь имею» Национального...
21:54 17/03/2025Հայաստանը ողջունում է Ղրղզստանի և Տաջիկստանի միջև պետական սահմանի մասին պայմանագրի ստորագրումը. ՀՀ ԱԳՆՀՀ ԱԳՆ-ն X-ի միկրոբլոգում հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «Հայաստանի Հանրապետությունը ողջունում է Ղրղզստանի Հանրապետության և Տաջիկստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի մասին...
17:21 17/03/2025Минобороны Армении разоблачает дезинформацию АзербайджанаМинистерство обороны Армении развенчало очередную ложь Баку. «Сообщение МО Азербайджана о том, что якобы 17 марта в период с 01։25 до 12։55 подразделения ВС РА открыли огонь в направлении...
16:51 17/03/2025Политолог: В США прекрасно понимают, что возможная агрессия Азербайджана в регионе может смешать некоторые картыДиректор Армянского центра американских исследований, политолог Сурен Саркисян на своей странице в соцсети Facebook написал: «Неожиданная «посадка» специального посланника президента США Дональда...
15:58 17/03/2025Тигран Абрамян: Азербайджан до конца будет сжимать кольцо вокруг Армении«На фоне завершения переговоров по «мирному» соглашению между Арменией и Азербайджаном осуществленная накануне Баку дезинформационная кампания в определенной степени внесла сумятицу среди...
15:37 17/03/2025Пашинян остановился на кандидатуре Артура Нагапетяна в качестве председателя Антикоррупционного комитета АрменииЗанимающий должность премьер-министра Армении Никол Пашинян на своей странице в соцсети Facebook сообщил, что в эти дни встретился со всеми тремя кандидатами на должность председателя...
15:16 17/03/2025Президент Германии посетит Армению и АзербайджанПрезидент Германии Франк-Вальтер Штайнмайер с супругой Эльке Бюденбендер 30 марта-2 апреля посетит Армению и Азербайджан.
13:49 17/03/2025«Голос Армении»: Живые и мертвые: почему тело Веры Агасян до сих пор остается в оккупированном Степанакерте?Газета «Голос Армении» пишет: «20 октября 2024 года в Арцахе скончалась одна из 14 остававшихся в городе после его оккупации армян – 70-летняя Вера Агасян.
13:22 17/03/2025СМИ: США планируют переместить военную технику из Германии на полигон в АрменииСоединённые Штаты намерены перебросить сотни единиц оборудования и транспорта со своих баз в Германии на полигоны в Армении.
12:19 17/03/2025Советник Трампа Майк Уолтц заявил в Баку о необходимости немедленного освобождения армянских пленныхКонфликт на Южном Кавказе должен быть завершен, написал Майк Уолтц, советник президента США Дональда Трампа по национальной безопасности, на своей странице в соцсети Х.