09:38 22/03/2026Թրամփը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ն կոչնչացնի Իրանի էլեկտրակայանները, եթե Հորմուզի նեղուցը չբացվիԱՄՆ-ն կհարվածի և կոչնչացնի այնտեղի տարբեր էլեկտրակայաններ
08:45 22/03/2026Սա նաև դիվանագիտական կարճատեսության ցցուն ու աններելի ակտ է. Լիլիթ ԳալստյանՎաղուց Ալֆրեդ Հիչկոկի չավարտվող ֆիլմ հիշեցնող մեր իրականության մեջ ոչինչ այլևս չի զարմացնում
08:15 22/03/2026«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը հարցազրույց է տվել Մարիո ՆաուֆալինՄարիո Նաուֆալի եթերներին հաճախ է միանում և գրառումները մեկնաբանում Իլոն Մասկը
22:49 21/03/2026Իսրայելի երկինքը ժամերով լուսավորված կմնա. ԻՀՊԿ-ի ավիատիեզերական ուժերի հրամանատարԻՀՊԿ-ի ավիատիեզերական ուժերի հրամանատարը հայտարարել է, որ Իրանի հրթիռային հնարավորությունները այժմ գերիշխում են Իսրայելի երկնքում։ X-ի իր միկրոբլոգում գրառման մեջ գեներալ Մուսավին հայտարարել է.
21:57 21/03/2026Միջուկային ենթակառուցվածքներին հարվածներն անասելի վտանգավոր են, բայց այս խելագարությունն Իրանը չէ, որ սկսել է. Իրանագետ«Քչերն են նկատել, որ Նախիջևանի օդանավակայանին հասցված հարվածի կապակցությամբ հանդուգն արձագանքից հետո, Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի պարագլուխն այժմ Իրանի հետ հարաբերություններում իրեն պահում է,...
21:37 21/03/2026Իրանն ակտիվորեն հրթռակործում է Իսրայելի հարավում գտնվող Դիմոնա քաղաքըԻրանն ակտիվորեն հրթռակործում է Իսրայելի հարավում գտնվող Դիմոնա քաղաքը։ Իրանական աղբյուրներն ակտիվորեն տեսանյութեր ու լուսանկարներ են տարածում թիրախում գտնվող քաղաքից, որոնցում երևում են հրթիռներից...
21:09 21/03/2026Մենք գնում ենք բացարձակ հաղթանակի․ «Ուժեղ Հայաստան»«Մենք գնում ենք բացարձակ հաղթանակի․ Հայաստանի հաջորդ վարչապետը Սամվել Կարապետյանն է»,-նշել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Արթուր ՄԻքայելյանը կապանցիների հետ հանդիպմանը։ Ֆեյսբուքյան գրառմամբ...
20:18 21/03/2026Դուք ինձ ու իմ պես հազարավոր մարդկանց խաբեցիք, Արցախը վաճառեցիք. Քաղաքացին՝ Փաշինյանին«2018 թվականին Դուք հայտարարեցիք՝ Արցախը Հայաստանն է, և վերջ։ Խաբեցիք ինձ ու իմ նման հազարավոր մարդկանց, ովքեր դուրս էին եկել Սերժ Սարգսյանին հեռացնելու»,-Չարենցավան այցելած Փաշինյանին ասաց մի կին։...
17:52 21/03/2026Իրավունք ունի առաջնորդել միայն նա, ով խաղի մեջ դրել է ոչ միայն իր հեղինակությունը, այլ նաև իր ճակատագիրը. Արփինե ՀովհաննիսյանՍեփական կաշին` խաղի մեջ կամ ինչպես պոկերում` all in, նույնիսկ` ավելին
17:47 21/03/2026Այս փուլում չեմ նախանձում իշխանությանը. Ռոբերտ Քոչարյան«Այս պահին բոլորը դիրքավորվում են, թե ինչ ծրագրերով և ընդհանրապես ինչպես են հանդես գալու ժողովրդի առջև այս նախընտրական փուլում: Մեր դիրքավորումը դուք արդեն տեսել եք»,-դիմելով աշտարակցիներին՝ ասել է...
17:15 21/03/2026Մարդ, ով երկրի գլխին երեք պատերազմ է բերել, իրավունք չունի խաղաղություն բառն օգտագործել․ Ռոբերտ Քոչարյան«Մարդ, ով երկրի գլխին երեք պատերազմ է բերել, իրավունք չունի խաղաղություն բառն օգտագործել: Այդ մարդը չի հասկանում՝ ինչ է խաղաղությունը, ուղղակի չի հասկանում»,-այսօր Աշտարակում լրագրողի հարցին ի...
16:36 21/03/2026Քաղաքական հաշվեհարդարը հասավ արտաքին քաղաքականություն. Սուրենյանց«Եկեղեցու դեմ Նիկոլ Փաշինյանի հակասահմանադրական կամպանիան արձանագրել է պետականության համար վտանգավոր հերթական դրսևորումը։ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ -ի նկատմամբ կիրառված՝ երկրից դուրս գալու...
14:58 21/03/2026«Նոր ուժ»-ի վարչապետի թեկնածուն Հայկ Մարությանն է, նրա հայացքը դեպի Եվրոպա էԵրևանի նախկին քաղաքապետ, դերասան Հայկ Մարությանը իր ղեկավարած «Նոր ուժ» կուսակցության վարչապետի թեկնածուն է։ Կուսակցության հրավիրած միջոցառմանը նա անդրադարձավ անցյած տարիներին Հայաստանի քաղաքական և...
13:57 21/03/2026Զինվորին հարգող պետությունն է իրականում ուժեղ. Ռուբեն Վելիցյան«Այլևս թույլ չենք լինելու: Մեր երկրում՝ զինվորական ծառայության նկատմամբ տարիներով ձևավորված մոտեցումը սպառել է իրեն»,-գրում է «Ուշեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Ռուբեն Վելիցյանը։ Նա ընդգծում է՝...
13:37 21/03/2026200 մետր ենք հեռու սահմանից, վախենում ենք չենք մշակում հողը, բայց մեզնից հարկ են ուզում. Քաղաքացին՝ ՓաշինյանինՆիկոլ Փաշինյանն ու իր թիմը այսօր էլ Գեղարքունիքի մարզում են՝ Վարդենիսում։ Ուղիղ եթերում քաղաքացին մոտենում է Փաշինյանին ու բողոքում, թե ինքն իր հողատարածքներից չի օգտվել՝ վախեցել են մշակել, բայց...
11:34 21/03/2026Ավան վարչական շրջանում բացվեց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության գրասենյակը«Շարունակելով մեր աշխատանքը համայնքներում՝ Ավան վարչական շրջանում բացվեց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության գրասենյակը»,-ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է ԱԺ նախկին պատգամավոր, գործարար, բարերար Գագիկ...
11:27 21/03/2026Ձեր այս «տասանորդի» կոչից առաջ մի պարզ ճշմարտություն կա, որը չեք կարող շրջանցել. Ռուբեն Մխիթարյան«Ձեր այս «տասանորդի» կոչից առաջ մի պարզ ճշմարտություն կա, որը չեք կարող շրջանցել։ Ո՞վ արեց, որ արցախցին այսօր անտուն ու փախստական է։ Ո՞վ էր այն իշխանությունը, որի ձախողումների, անգործության ու սխալ...
11:13 21/03/2026Իրանական դասեր Հայաստանի համար. Վարուժան Գեղամյան«Ինչ իմաստ ունի հետևել Իրանում ընթացող պատերազմին, եթե դրանից հետևություններ չեն արվելու։ Իսկ իրանական դեպքերից խիստ օգտակար դասեր քաղել հնարավոր է, եթե իրադարձություններին հետևենք ոչ թե որպես պարզ...
10:48 21/03/2026Պետք է կառուցել անվտանգության նոր հայեցակարգ, որը կդիմակայի ապագայի մարտահրավերներին ու վտանգներին. Զվիկա ԽայմովիչՀայաստանի հակաօդային պաշտպանությունը կյանքի և մահվան խնդիր է։ «Ժամը» լրատվականին տված հարցազրույցում ասել է Իսրայելի ՀՕՊ համակարգի նախկին ղեկավար Զվիկա Խայմովիչը։ Անդրադառնալով 2020-ի 44-օրյա...
10:26 21/03/2026ԵՄ-ն մտադիր է հետաձգել ռուսական նավթից հրաժարվելու արգելքի որոշումըԵվրամիությունը կարող է հետաձգել ռուսական նավթից հրաժարվելու որոշումը Մերձավոր Արևելքից մատակարարման խնդիրների պատճառով, որոնք առաջացել են Իրանի կողմից Հորմուզի նեղուցի փակման պատճառով։ Այս մասին...

11:58 25/09/2024Pashinyan's remarks at Diaspora summit: wrong ideas, wrong timing, wrong placeBy Harut Sassounian www.thecaliforniacourier.com I would like to comment on Prime Minister Nikol Pashinyan’s shocking statements at the Global Armenian Summit in Yerevan on September 18, 2024.
11:00 25/09/2024Pashinyan, Erdogan meet in New YorkArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Turkish President Recep Tayyip Erdogan met within the framework of the 79th session of the UN General Assembly in New York on Tuesday.
17:03 24/09/2024Politician decries Pashinyan's UN speechLevon Zurabyan, deputy chairman of the Armenian National Congress party, denounced Prime Minister Nikol Pashinyan’s remarks at the Summit of the Future held on the sidelines of the 79th UN General...
16:33 24/09/2024Death toll in Israeli attacks on Lebanon rises to 558The death toll from Israeli attacks across Lebanon since Monday has risen to 558, including 50 children and 94 women, Al Jazeera reported, citing Lebanon’s Health Minister Firass Abiad.
14:30 24/09/2024Analysis: COP29 a unique chance for world to hold Azerbaijan accountableBy Thomas Becker, Legal and Policy Director of the University Network for Human Rights The article was originally published on The National Interest Ayear ago, Azerbaijani forces launched a brutal...
12:51 24/09/2024Armenian MP calls out Aliyev's 'dangerous' statements in parliamentOpposition MP Tigran Abrahamyan called Azerbaijani President Ilham Aliyev’s remarks on Armenia at the first session of the country’s new parliament on Monday “tough and dangerous”.
12:13 24/09/2024Political analyst 'shocked' by Pashinyan's UN speechPolitical analyst Suren Surenyants lambasted Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan’s “shocking” speech at the UN Summit of the Future in New York on Monday.
11:45 24/09/2024Zelenskyy says Ukraine 'closer to the end' of war with RussiaUkrainian President Volodymyr Zelenskyy said he believes the war with Russia is "closer to an end" than many believe and called on allies to strengthen Ukraine's army, ABC News reported.
11:15 24/09/2024Pashinyan addresses UN Summit of the Future in New YorkArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan on Monday attended and addressed the Summit of the Future within the framework of the 79th session of the UN General Assembly in New York.
15:34 23/09/2024Spox explains why Armenian parliament speaker postponed Canada tripArmenian National Assembly Speaker Alen Simonyan scrapped his plans to lead a parliamentary delegation to Canada on September 20.
14:34 23/09/2024Former member of Pashinyan's party arrested in RussiaTatul Asilyan, a former member of Armenia’s ruling Civil Contract party, has been found and arrested in Russia, News.am reported on Monday, citing the Armenian Interior Ministry.
13:35 23/09/2024Pashinyan offers condolences to Iran over coal mine blastArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan has expressed condolences to Iran following the deadly coal mine explosion.
13:05 23/09/2024Erdogan to reportedly hold talks with Pashinyan in New YorkTurkish President Recep Tayyip Erdogan will hold talks with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan as part of his trip to the U.S.
11:31 23/09/2024Pashinyan off to New York with wifeArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan and his wife Anna Hakobyan left for the United States of America on a working visit on September 22-27.
11:15 23/09/2024Canada backs safe return of Armenians to Nagorno-KarabakhCanadian Foreign Minister Mélanie Joly on Sunday issued a statement marking one year since Azerbaijan’s military offensive against Artsakh (Nagorno-Karabakh) and the forced displacement of its...
16:36 21/09/2024Opposition MP: Pashinyan ready for any 'sacrilege' to stay in powerOpposition MP Artsvik Minasyan accused Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan of attempting to discredit fallen soldiers.
15:34 21/09/2024Putin congratulates Pashinyan on Armenia's Independence DayRussian President Vladimir Putin has offered congratulations to Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on the 33rd Independence Day of Armenia.
15:04 21/09/2024Archbishop: Armenian people must reaffirm the ‘Yes’ they said in 1991Archbishop Bagrat Galstanyan, the leader of the Holy Struggle movement, congratulated the people of Armenia on their Independence Day marked annually on September 21.
14:36 21/09/2024Turkmen president congratulates Armenia on Independence DayPresident of Turkmenistan Serdar Berdimuhamedov sent congratulations to the leadership of Armenia on the country's Independence Day celebrated annually on September 21.
14:15 21/09/2024Western ambassadors congratulate Armenia on Independence DayWestern ambassadors extended congratulations to the Armenian people on their 33rd Independence Day on September 21.