09:50 13/03/2026«Ազատությու´ն Սամվել Կարապետյանին, Ազատությու´ն Հայաստանին». Ֆլեշմոբ` Երևանի ողջ տարածքովԱյսօր՝ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու, բարերար Սամվել Կարապետյանի դատական նիստի օրը մայրաքաղաքի ամբողջ տարածքով` քաղաքի ամենատեսանելի հատվածներում, տարածվում են «Ազատությու´ն...
09:34 13/03/2026Ի տարբերություն տեղական կառավարիչների, Ադրբեջանն իր օրակարգը սահմանելու և այն առաջ տանելու հարցում հետևողական է. Աբրահամյան«Ադրբեջանը մեծ գումարներ է ներդնում օկուպացված տարածքներում ամրաշինական աշխատանքների և ենթակառուցվածքների զարգացման վրա․ եթե դրանք 1, 2 կամ 3 տարի հետո պետք է վերադարձնի, ապա ինչո՞ւ է այդքան գումար վատնում»։
09:25 13/03/2026Վրաց-եվրոպական հարաբերությունը Նիկոլ Փաշինյանի համար բավականին հարմար «ալիբի» է Եվրոպայի հետ հարաբերություններում. Քաղաքական վերլուծաբան«Հայաստանում որոշ քննարկումներ եղան Նիկոլ Փաշինյանի եվրախորհրդարանական ելույթի առնչությամբ, որում նա Եվրոպային հորդորում էր վերականգնել Վրաստանի հետ հարաբերությունը, ասելով, որ դա շատ կարեւոր է...
09:17 13/03/2026«Ուժեղ Հայաստան»-ին միանալու մասին նորանոր գործիչներ ու գիտնականներ են հայտնումԻ․գ․թ․ դոցենտ Արմեն Եզեկյանը հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությանը միանալու մասին։ «Տարիներ շարունակ ծավալելով գիտական գործունեություն, կրթելով հազարավոր ուսանողների, քաջածանոթ լինելով...
23:21 12/03/2026Ազատություն Սամվել Կարապետյանին. հավատացեք՝ «Ուժեղ Հայաստանը» աննահանջ քայլերով մոտենում է. Գոհար ՄելոյանՆերքին համոզմունք ունեմ, որ այնուամենայնիվ, իրենց նվիրվածությունը խղճին և օրենքներին կգերակայի
22:36 12/03/2026ՍԴ-ն մերժել է Ջալալ Հարությունյանի դիմումըՋալալ Հարությունյանի անունից անհատական դիմում է ներկայացվել ՍԴ, որում բարձրացվել են մի քանի հարցեր, այդ թվում, ընդդատության հարցը
22:25 12/03/2026Ակադեմիական որևէ ինստիտուտ պարտավոր չէ սպասարկել կառավարության օրակարգը. Վահե ԴավթյանԱրցախի մասին օտարերկրյա պաշտոնյային գիրք նվիրելը քաղաքականությամբ զբաղվել չէ
22:11 12/03/2026Ձևավորել նոր իշխանություն, որը Ալիևին շնորհակալություն ասելու փոխարեն՝ արժանապատիվ կբանակցի. Արման ԱբովյանՄեր ուզածը՝ այո, Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի, ԵՄ-ի, Բելառուսի, Չինաստանի, Իրանի, Հնդկաստանի և բոլոր բոլորի հետ համագործակցությունն է
21:55 12/03/2026Երբ արդարադատությունը լռում է, հասարակությունը պետք է խոսի. մարտի 13-ին, ժամը 15;30-ին լինելու եմ Հակակոռուպցիոն դատարանումԳործող վարչակարգը ակնհայտորեն սպառելով ներքին լեգիտիմությունը
20:52 12/03/2026Արցախի հարցը չի փակվելու նրա հայտարարություններով, կփակվի, երբ տուն գնանք․ Մետաքսե ՀակոբյանԱրցախի Հանրապետության ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը գրում է․ «Ըստ Նիկոլի՝ պետք է պատժվեն նրանք, ովքեր համարձակվում են հիշեցնել Արցախի մասին։ Պատժվեն նրանք, ովքեր խոսում...
20:44 12/03/2026Փաշինյանի վերարտադրության կանխումը ազգային անվտանգության և գոյութենական հարց է․ Իշխան ՍաղաթելյանՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ, պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը գրում է․ «Թուրքիան և Արդրբեջանն իրենց հպատակ Փաշինյանին այլևս օգտագործում են հայկական շահերի դեմ բացահայտ և մինչև վերջ, այդ մասին են...
20:10 12/03/2026Այսօր Կատարից Օման է տեղափոխվել ՀՀ 10 քաղաքացի․ ՀՀ ԱԳՆՄերձավոր Արևելքում զարգացումների պայմաններում Դոհայում ՀՀ դեսպանությունը շարունակում է ամենօրյա կապ պահպանել Կատարի Պետությունում գտնվող ՀՀ քաղաքացիների հետ և ցուցաբերել հնարավոր աջակցություն։ Այս...
19:49 12/03/2026Խնայեք ձեր մաշված եւ մաշվող ուժերը, դրանք ձեզ դեռ պետք են գալու․ ԱշոտյանՀՀԿ փոխնախպագահ Արմեն Աշոտյանը գրում է․ «Եթե որոշ ընդդիմադիրներ շրջանակների քաղաքական կշիռն եւ ուժը հավասար լինեին նրանց որոշ ներկայացուցիչների «հումորի զգացումին», ապա Նիկոլը վաղուց իշխանազրկված...
19:23 12/03/2026Վրաստանը 6 տարուց ավելի օգտագործված մեքենաների ներկրումը չի արգելիՎրաստանի կառավարությունը մտափոխվել է և չի արգելի 6 տարուց ավելի օգտագործված մեքենաների ներկրումը։ Aliq.ge-ի փոխանցմամբ՝ այս տեղեկությունը «Վրացական երազանք»-ի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն հայտնել է...
19:07 12/03/2026Կիևը և Բուխարեստը կկառուցեն էլեկտրահաղորդման գծեր՝ Ուկրաինայի էներգետիկ անվտանգությունն ապահովելու համարԿիևը և Բուխարեստը կկառուցեն էլեկտրահաղորդման գծեր՝ Ուկրաինայի էներգետիկ անվտանգությունն ապահովելու համար, հայտարարել է Զելենսկին Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Ռումինիան և Ուկրաինան ստորագրել են...
18:55 12/03/2026Իրանի գերագույն առաջնորդը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ի հարձակումների ժամանակ կորցրել է նաև կնոջը և քրոջըԻրանի նոր գերագույն առաջնորդ Մոջթաբա Խամենեին իր առաջին ուղերձում նշել է, որ իր հոր՝ Ալի Խամենեիից բացի, որը սպանվել է ԱՄՆ-ի և Իսրայելի հարձակման ժամանակ, կորցրել է նաև կնոջն ու քրոջը։ «Հորիցս բացի,...
18:32 12/03/2026Ժաննա Անդրեասյանը պարտավոր էր հարցնել Գզոյանին, թե ի՞նչ է պատրաստվում նվիրել հյուրին․ ԴեմոյանՑեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի նախկին տնօրեն Հայկ Դեմոյանը գրում է․ «Տխմարության բանաձևումը Նիկոլ Փաշինյանն օր առաջ պետք է հրաժարականի դիմում պահանջի ՀՀ վարչապետից՝ վերջինիս կողմից որոշումներ...
18:14 12/03/2026Հորմուզի նեղուցը կմնա փակ, անհրաժեշտության դեպքում կբացվեն այլ ճակատներ․ Մոջթաբա Խամենեիի հայտարարությունըԻրանի առաջնորդ Մոջթաբա Խամենեիին հայտարարությամբ է հանդես եկել։ IRNA-ի փոխանցմամբ՝ նա նշել է․ «Հորմուզի նեղուցը կմնա փակ, անհրաժեշտության դեպքում կբացվեն այլ ճակատներ։ Տարածաշրջանում գտնվող բոլոր...
18:01 12/03/2026Նարե Սիմոնյան. Արցախցիները, այո´, ունեն իրավունք ապրելու իրենց հողի վրա, ունեն ինքնորոշման իրավունք«Ամբողջ ելույթն այն մասին էր, որ նա գործով ապացուցել է, խոսքով էլ ևս մեկ անգամ հաստատում է՝ ամեն ինչի պատրաստ է հանուն իշխանության»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց արցախցի, հանրային գործիչ Նարե...
17:43 12/03/2026Զախարովա. ՌԴ-ից արցախցիներին տրամադրվող մարդասիրական օգնությունից հրաժարվելը պայմանավորված է ՀՀ իշխանությունների նախընտրական ցանկությամբ՝ ջնջել Ռուսաստանի մասին ցանկացած հիշատակումՌուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Մարիա Զախարովան այսօրվա ճեպազրույցում մեկնաբանել է այն տեղեկությունները, որ Երևանը մերժել է Ռուսաստանի նախաձեռնությունը՝ Արցախից տեղահանված անձանց...

14:33 14/02/2025Карен Вртанесян: Среди встречающих Никола Пашиняна в Мюнхене не видно ни одного немецкого официального лицаЭксперт по информационной безопасности Карен Вртанесян обращает внимание: «Никол отправился на Мюнхенскую конференцию по безопасности, на сайте аппарата премьер-министра Республики Армения...
13:47 14/02/2025Компании Xaxalove велели выпускать карты без Арцаха? Производитель отзывает старые партииКомпания Xaxalove, производящая развивающие и обучающие игры для армянских детей, звонила покупателям с просьбой вернуть наборы, на которых единая карта Республики Армения и Республики Арцах.
13:19 14/02/2025Татоян: Как же достичь этого мира, если азербайджанское руководство обязывает своих граждан испытывать к каждому армянину вражду и ненависть?Газета «Голос Армении» пишет: «Нашего собеседника нет нужды представлять читателям «ГА» - экс-омбудсмен Армении известен своей активной правозащитной и общественной деятельностью и принципиальной...
13:10 14/02/2025Тигран Абрамян: За последние 10-15 лет Турция реализует в Нахиджеване программы глубокой интеграции«Азербайджан проявляет поспешность в вопросе получения связи с Нахиджеваном в рамках коридорной логики не только по той причине, что власти Армении создали для него возможность диктовать повестку и...
11:47 14/02/2025Рубен Мхитарян возглавит список партии «Моя сильная община» на выборах в ГюмриИзвестный режиссер и продюсер, общественный деятель Рубен Мхитарян на предстоящих 30 марта выборах мэра города Гюмри Ширакской области Армении возглавит предвыборный список партии «Моя сильная...
17:32 13/02/2025Замглавы МИД отметил неизменность позиции Ирана в отношении территориальной целостности АрменииЗаместитель министра иностранных дел Ирана по политическим вопросам Маджид Тахт-Раванчии, ссылаясь на четкую позицию Ирана по территориальной целостности Армении, заявил, что Исламская Республика...
15:44 13/02/2025СМИ: Баку намерен выслать 39 сотрудников МИА «Россия сегодня»Азербайджан решил внести «корректировки в фактическую деятельность» в стране представительств и филиалов зарубежных СМИ «с целью устранения сложившегося диспаритета», передает Caliber.Az со ссылкой...
15:22 13/02/2025«Не могу охарактеризовать процесс как зашедший в тупик»: Ваан Костанян – об армяно-азербайджанских переговорах«Я не могу охарактеризовать процесс как зашедший в тупик», – заявил заместитель министра иностранных дел Армении Ваан Костанян на брифинге в правительстве 13 февраля в ответ на вопрос о ходе...
13:57 13/02/2025Забастовка на ЗММК: в итоге происки темных сил или трудовой спор?Протест работников Зангезурского медно-молибденового комбината (ЗММК) в Сюникской области Армении, который многие расценили не как забастовку, а как спровоцированную провокаторами и прежними властями...
12:53 13/02/2025«Голос Армении»: Разделяй и властвуй – старо как мирГазета «Голос Армении» пишет: «Учредитель и бывший руководитель Европейской Армянской федерации за справедливость и демократию (EAFJD), глава парижского Центра права и урегулирования конфликтов...
11:56 13/02/2025Трамп заявил, что встретится с Путиным в Саудовской АравииСаудовская Аравия станет страной, где президент США Дональд Трамп и российский лидер Владимир Путин проведут личную встречу для обсуждения возможностей завершения войны в Украине.
16:40 12/02/2025«Что это, если не подлость?» Левон Кочарян – о высказываниях Алена Симоняна«Всякий раз, когда нам кажется, что это верх безнравственности, эти люди доказывают, что и это еще не предел», – так депутат от фракции «Армения» Левон Кочарян в беседе с журналистами в Национальном...
16:06 12/02/2025Турецкий министр: В любом случае этот коридор пройдет через какой-то участокМинистр транспорта Турции Абдулкадир Уралоглу в интервью CNN Türk рассказал о процессе нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном и коснулся темы разблокирования региональных коммуникаций,...
15:49 12/02/2025Политолог: Хотел реальную Армению? ПолучайПолитолог Степан Даниелян пишет: «Известный персонаж заменил молоток на картонную карту Армении и теперь пропагандирует «Реальную Армению».
15:04 12/02/2025Новым президентом Греции стал Костас ТасуласПарламент Греции избрал президентом страны Костаса (Константиноса) Тасуласа, ранее занимавшего пост председателя парламента, передает МИР 24.
14:55 12/02/2025Кристине Варданян: Сейчас мы обсуждаем наше участие в свадьбе, которую отменилиФракция правящей партии «Гражданский договор» Национального Собрания Армении 12 февраля 63 голосами «за» поддержала в первом чтении законопроект «О начале процесса вступления Республики Армения в...
14:33 12/02/2025Ваге Оганнисян: В Армении назревает гораздо более глубинное потрясение, чем обычная смена властиЭксперт группы «Альтернативные проекты» Ваге Оганнисян в своем Telegram-канале написал: «По моим прогнозам, в Армении назревает гораздо более глубинное потрясение, чем обычная смена власти.
14:23 12/02/2025Песков: Нужно будет и самим армянам, и всем остальным разобраться в том, насколько это обоюдное желаниеПресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков назвал суверенным правом Армении ориентирование на ЕС. Фракция правящей партии «Гражданский договор» Национального Собрания Армении 12 февраля 63 голосами...
14:04 12/02/2025Депутат: Предлагая выбор «ЕС или Россия», вы обманываете народ, нашим гарантом безопасности становится не ЕС, а ТурцияЗаконопроект «О начале процесса вступления Республики Армения в Европейский Союз» может создать серьезные проблемы для страны, как минимум, в трех плоскостях, заявил на заседании Национального...