09:50 13/03/2026«Ազատությու´ն Սամվել Կարապետյանին, Ազատությու´ն Հայաստանին». Ֆլեշմոբ` Երևանի ողջ տարածքովԱյսօր՝ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու, բարերար Սամվել Կարապետյանի դատական նիստի օրը մայրաքաղաքի ամբողջ տարածքով` քաղաքի ամենատեսանելի հատվածներում, տարածվում են «Ազատությու´ն...
09:34 13/03/2026Ի տարբերություն տեղական կառավարիչների, Ադրբեջանն իր օրակարգը սահմանելու և այն առաջ տանելու հարցում հետևողական է. Աբրահամյան«Ադրբեջանը մեծ գումարներ է ներդնում օկուպացված տարածքներում ամրաշինական աշխատանքների և ենթակառուցվածքների զարգացման վրա․ եթե դրանք 1, 2 կամ 3 տարի հետո պետք է վերադարձնի, ապա ինչո՞ւ է այդքան գումար վատնում»։
09:25 13/03/2026Վրաց-եվրոպական հարաբերությունը Նիկոլ Փաշինյանի համար բավականին հարմար «ալիբի» է Եվրոպայի հետ հարաբերություններում. Քաղաքական վերլուծաբան«Հայաստանում որոշ քննարկումներ եղան Նիկոլ Փաշինյանի եվրախորհրդարանական ելույթի առնչությամբ, որում նա Եվրոպային հորդորում էր վերականգնել Վրաստանի հետ հարաբերությունը, ասելով, որ դա շատ կարեւոր է...
09:17 13/03/2026«Ուժեղ Հայաստան»-ին միանալու մասին նորանոր գործիչներ ու գիտնականներ են հայտնումԻ․գ․թ․ դոցենտ Արմեն Եզեկյանը հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությանը միանալու մասին։ «Տարիներ շարունակ ծավալելով գիտական գործունեություն, կրթելով հազարավոր ուսանողների, քաջածանոթ լինելով...
23:21 12/03/2026Ազատություն Սամվել Կարապետյանին. հավատացեք՝ «Ուժեղ Հայաստանը» աննահանջ քայլերով մոտենում է. Գոհար ՄելոյանՆերքին համոզմունք ունեմ, որ այնուամենայնիվ, իրենց նվիրվածությունը խղճին և օրենքներին կգերակայի
22:36 12/03/2026ՍԴ-ն մերժել է Ջալալ Հարությունյանի դիմումըՋալալ Հարությունյանի անունից անհատական դիմում է ներկայացվել ՍԴ, որում բարձրացվել են մի քանի հարցեր, այդ թվում, ընդդատության հարցը
22:25 12/03/2026Ակադեմիական որևէ ինստիտուտ պարտավոր չէ սպասարկել կառավարության օրակարգը. Վահե ԴավթյանԱրցախի մասին օտարերկրյա պաշտոնյային գիրք նվիրելը քաղաքականությամբ զբաղվել չէ
22:11 12/03/2026Ձևավորել նոր իշխանություն, որը Ալիևին շնորհակալություն ասելու փոխարեն՝ արժանապատիվ կբանակցի. Արման ԱբովյանՄեր ուզածը՝ այո, Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի, ԵՄ-ի, Բելառուսի, Չինաստանի, Իրանի, Հնդկաստանի և բոլոր բոլորի հետ համագործակցությունն է
21:55 12/03/2026Երբ արդարադատությունը լռում է, հասարակությունը պետք է խոսի. մարտի 13-ին, ժամը 15;30-ին լինելու եմ Հակակոռուպցիոն դատարանումԳործող վարչակարգը ակնհայտորեն սպառելով ներքին լեգիտիմությունը
20:52 12/03/2026Արցախի հարցը չի փակվելու նրա հայտարարություններով, կփակվի, երբ տուն գնանք․ Մետաքսե ՀակոբյանԱրցախի Հանրապետության ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը գրում է․ «Ըստ Նիկոլի՝ պետք է պատժվեն նրանք, ովքեր համարձակվում են հիշեցնել Արցախի մասին։ Պատժվեն նրանք, ովքեր խոսում...
20:44 12/03/2026Փաշինյանի վերարտադրության կանխումը ազգային անվտանգության և գոյութենական հարց է․ Իշխան ՍաղաթելյանՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ, պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը գրում է․ «Թուրքիան և Արդրբեջանն իրենց հպատակ Փաշինյանին այլևս օգտագործում են հայկական շահերի դեմ բացահայտ և մինչև վերջ, այդ մասին են...
20:10 12/03/2026Այսօր Կատարից Օման է տեղափոխվել ՀՀ 10 քաղաքացի․ ՀՀ ԱԳՆՄերձավոր Արևելքում զարգացումների պայմաններում Դոհայում ՀՀ դեսպանությունը շարունակում է ամենօրյա կապ պահպանել Կատարի Պետությունում գտնվող ՀՀ քաղաքացիների հետ և ցուցաբերել հնարավոր աջակցություն։ Այս...
19:49 12/03/2026Խնայեք ձեր մաշված եւ մաշվող ուժերը, դրանք ձեզ դեռ պետք են գալու․ ԱշոտյանՀՀԿ փոխնախպագահ Արմեն Աշոտյանը գրում է․ «Եթե որոշ ընդդիմադիրներ շրջանակների քաղաքական կշիռն եւ ուժը հավասար լինեին նրանց որոշ ներկայացուցիչների «հումորի զգացումին», ապա Նիկոլը վաղուց իշխանազրկված...
19:23 12/03/2026Վրաստանը 6 տարուց ավելի օգտագործված մեքենաների ներկրումը չի արգելիՎրաստանի կառավարությունը մտափոխվել է և չի արգելի 6 տարուց ավելի օգտագործված մեքենաների ներկրումը։ Aliq.ge-ի փոխանցմամբ՝ այս տեղեկությունը «Վրացական երազանք»-ի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն հայտնել է...
19:07 12/03/2026Կիևը և Բուխարեստը կկառուցեն էլեկտրահաղորդման գծեր՝ Ուկրաինայի էներգետիկ անվտանգությունն ապահովելու համարԿիևը և Բուխարեստը կկառուցեն էլեկտրահաղորդման գծեր՝ Ուկրաինայի էներգետիկ անվտանգությունն ապահովելու համար, հայտարարել է Զելենսկին Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Ռումինիան և Ուկրաինան ստորագրել են...
18:55 12/03/2026Իրանի գերագույն առաջնորդը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ի հարձակումների ժամանակ կորցրել է նաև կնոջը և քրոջըԻրանի նոր գերագույն առաջնորդ Մոջթաբա Խամենեին իր առաջին ուղերձում նշել է, որ իր հոր՝ Ալի Խամենեիից բացի, որը սպանվել է ԱՄՆ-ի և Իսրայելի հարձակման ժամանակ, կորցրել է նաև կնոջն ու քրոջը։ «Հորիցս բացի,...
18:32 12/03/2026Ժաննա Անդրեասյանը պարտավոր էր հարցնել Գզոյանին, թե ի՞նչ է պատրաստվում նվիրել հյուրին․ ԴեմոյանՑեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի նախկին տնօրեն Հայկ Դեմոյանը գրում է․ «Տխմարության բանաձևումը Նիկոլ Փաշինյանն օր առաջ պետք է հրաժարականի դիմում պահանջի ՀՀ վարչապետից՝ վերջինիս կողմից որոշումներ...
18:14 12/03/2026Հորմուզի նեղուցը կմնա փակ, անհրաժեշտության դեպքում կբացվեն այլ ճակատներ․ Մոջթաբա Խամենեիի հայտարարությունըԻրանի առաջնորդ Մոջթաբա Խամենեիին հայտարարությամբ է հանդես եկել։ IRNA-ի փոխանցմամբ՝ նա նշել է․ «Հորմուզի նեղուցը կմնա փակ, անհրաժեշտության դեպքում կբացվեն այլ ճակատներ։ Տարածաշրջանում գտնվող բոլոր...
18:01 12/03/2026Նարե Սիմոնյան. Արցախցիները, այո´, ունեն իրավունք ապրելու իրենց հողի վրա, ունեն ինքնորոշման իրավունք«Ամբողջ ելույթն այն մասին էր, որ նա գործով ապացուցել է, խոսքով էլ ևս մեկ անգամ հաստատում է՝ ամեն ինչի պատրաստ է հանուն իշխանության»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց արցախցի, հանրային գործիչ Նարե...
17:43 12/03/2026Զախարովա. ՌԴ-ից արցախցիներին տրամադրվող մարդասիրական օգնությունից հրաժարվելը պայմանավորված է ՀՀ իշխանությունների նախընտրական ցանկությամբ՝ ջնջել Ռուսաստանի մասին ցանկացած հիշատակումՌուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Մարիա Զախարովան այսօրվա ճեպազրույցում մեկնաբանել է այն տեղեկությունները, որ Երևանը մերժել է Ռուսաստանի նախաձեռնությունը՝ Արցախից տեղահանված անձանց...

16:50 10/07/2024Armenian FM engages with foreign counterparts in WashingtonOn July 9, on the sidelines of the NATO summit in Washington, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan participated in an event dedicated to “Women, peace and security”.
16:04 10/07/2024Armenian MP brushes aside EU membership talkOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan on Wednesday voiced misgivings about the idea of Armenia’s accession to the European Union, accusing Prime Minister Nikol Pashinyan’s government of “misleading”...
15:00 10/07/2024Lawmakers call on Biden to hold Azerbaijan accountable for Artsakh war crimes at NATO summitThe Armenian National Committee of America (ANCA) welcomed a joint statement by Congressional Armenian Caucus Co-Chairs Rep.
14:06 10/07/2024Armenian NSS deputy chief snaps at reporterAndranik Simonyan, the deputy director of Armenia’s National Security Service (NSS), on Wednesday snapped at a reporter after the latter asked him how the NSS border droops would defend the border...
13:30 10/07/2024U.S. continues to work for diplomatic resolution between Armenia, AzerbaijanThe United States continues to work for a diplomatic resolution between Armenia and Azerbaijan, U.S.
12:55 10/07/2024Mirzoyan, Blinken discuss bilateral issues in WashingtonOn July 9 in Washington, upon the invitation of the U.S. president, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan participated in the official reception dedicated to the 75th anniversary of the...
12:44 10/07/2024Trump challenges Biden to another debateFormer U.S. President Trump on Tuesday challenged President Biden to a debate this week and an 18-hole golf match, calling it a chance for Biden to “redeem himself” after a disastrous performance...
12:33 10/07/2024Pashinyan criticized Armenia’s Constitution on Constitution DayBy Harut Sassounian www.TheCaliforniaCourier.com Only in Armenia does the leader of the country give a speech criticizing the Constitution on the Anniversary of the Constitution!
11:14 10/07/2024Blinken to host talks between Armenian, Azeri FMs in WashingtonU.S. Secretary of State Antony Blinken will host fresh talks between the foreign ministers of Armenia and Azerbaijan in Washington on Wednesday, the Armenian Foreign Ministry reported. "As agreed in...
16:12 09/07/2024MP hits out at Pashinyan for Azerbaijan's 'seizure' of ArmeniaThe talks between Armenia and Azerbaijan to clarify their shared border are either stalled or continue behind the scenes, claims opposition lawmaker Tigran Abrahamyan.
15:36 09/07/2024Armenian parliament speaker to skip CIS meetingArmenian National Assembly Speaker Alen Simonyan will not attend the Interparliamentary Assembly of the Commonwealth of Independent States (CIS IPA), his assistant Movses Harutyunyan said on Tuesday.
15:05 09/07/2024Catholicos Aram I congratulates Iran's new presidentHis Holiness Catholicos Aram I of the Great House of Cilicia on Monday sent a congratulatory letter to the newly elected president of Iran, Masoud Pezeshkian.
13:15 09/07/2024Georgia’s EU accession process stopped, envoy saysGeorgia’s hopes of joining the European Union have been put on ice, just months after the South Caucasus country was granted candidate status, the bloc’s ambassador announced.
11:33 09/07/2024Azeri FM off to Washington for NATO summitAzerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov has travelled to Washington to attend the NATO summit, Azerbaijani media reported on Tuesday.
11:01 09/07/2024U.S. reaffirms its unwavering support for Armenia's sovereignty, territorial integrityUSAID Administrator Samantha Power has arrived in Yerevan. She will meet with government officials, civil society representatives, media, and business leaders during her visit, USAID Armenia reported...
17:14 08/07/2024Armenian FM to travel to WashingtonArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan will pay a working visit to Washington D.C. on July 9-10, the Foreign Ministry reported. "Minister Mirzoyan will participate in the event with NATO partners...
16:59 08/07/2024Opposition MP visits Armenian political prisonersOpposition Pativ Unem faction MP Tigran Abrahamyan has visited political prisoners Mamikon Aslanyan and Narek Malyan in jail.
16:36 08/07/2024MEP slams Hungarian PM's participation in Turkic states' summit in ShushiMEP Nathalie Loiseau, chair of the European Parliament's subcommittee for security and defense, has decried Hungarian Prime Minsiter Viktor Orban's participation in the informal summit of the...
16:10 08/07/2024Macron refuses Attal's resignationFrench President Emmanuel Macron refused the resignation of the country’s prime minister, asking him on Monday to remain temporarily as the head of the government after chaotic election results left...
15:03 08/07/2024Opposition MP accuses Armenian ruling party of misleading peopleOpposition MP Tigran Abrahamyan accused members of Armenia’s ruling Civil Contact party of misleading the people following the unilateral handover of border villages in Tavush Province to Azerbaijan.