10:03 12/03/2026Եթե դու քվեարկում ես գործող իշխանության օգտին, ապա դու Ալիևին ասում ես շնորհակալություն. Վահե ՀովհաննիսյանՆիկոլի երեկվա ելույթից հետո նախընտրական Հայաստանում կատարվում է լուրջ փոփոխություն։ Մեծ հաշվով, Հայաստանում ձևավորվում է երկու խոշոր գաղափարական ընտրազանգված; Այս մասին գրում է «Այլընտրանքային...
22:46 11/03/2026Հեզբոլլահը միանգամից 100 հրթիռներ է արձակել Վերին Գալիլեայի և Գոլանի բարձունքների վրա. Ալ Հադաթ.Սա պատերազմի 12 օրերի ընթացքում ամենածանր հրթիռային հարձակումն է
22:05 11/03/2026Ի՞նչ կփոխվի Կարապետյանի վարչապետությամբ. Գառնիկ ԴավթյանՈւժեղ տնտեսություն, ուժեղ պետություն, ուժեղ խաղաղություն և այս ամենը միայն Սամվել Կարապետյանի վարչապետությամբ»
21:31 11/03/2026Իրանը կբանակցի հրադադարի շուրջ՝ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի չհարձակման երաշխիքների դեպքումՍա վերածվել է արատավոր շրջանի, որը չի ապահովում ո՛չ Իրանի, ո՛չ էլ տարածաշրջանի անվտանգությունը
21:03 11/03/2026Մեր նպատակն է ունենալ ուժեղ բանակ և ուժեղ Հայաստան․ Արման Պետրոսյան«Մեր գլխավոր նպատակն է՝ ունենալ ուժեղ բանակ և ուժեղ Հայաստան։ Այդ բոլոր խնդիրները լուծվելու են միայն վարչապետ Սամվել Կարապետյանի օրոք»,- ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Արման Պետրոսյանը։...
20:57 11/03/2026Միանում եմ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությանը, որպեսզի միասին կառուցենք ուժեղ Հայաստան․ Արման Գալստյան«Ողջույն հարգելի հայրենակիցներ, ես Արման Գալստյանն եմ, Գեղարքունիքի մարզ, Մարտունու համայնքի Վաղաշեն գյուղից։ Սիրով ուզում եմ տեղեկացնել Ձեզ, որ ես միանում եմ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությանը, որպեսզի...
20:41 11/03/2026«Այլընտրանքային նախագծեր» խումբն ու Համահայկական հասարակական դաշինքը հուշագիր են ստորագրել«Այլընտրանքային նախագծեր» խումբն ու Համահայկական հասարակական դաշինքը հուշագիր են ստորագրել՝ ներքին և արտաքին մարտահրավերներին դիմակայելու և ազգային շահն առաջ տանելու նպատակով։ Նախաձեռնությունների...
20:36 11/03/2026Ադրբեջանն իր կատարած բոլոր խախտումների համար ընդգրկվել է հատուկ դիտարկվող երկրների ցանկում․ Շուշանյան«Մեր ձևով» շարժման անդամ Լիլիթ Շուշանյանն անդրադարձել է այն հարցին, թե ի՞նչ կապ ունի վաշինգտոնյան այցը Հայաստանի հետ և ինչո՞ւ է այդ մասին խոսում միայն այսօր։ «Այս տարի Վաշինգտոնում մասնակցեցինք...
19:16 11/03/2026Սա խաղաղություն չէ, թելադրանք է․ Գագիկ Ծառուկյան«Այսօր ցանկությունս այն է,որ երեխաներս, ժողովուրդս ընկճված չզգան, պարտված չզգան։ Այսօր խաղաղությունը ո՞րն է, ուզում եմ հասկանալ։ Ադրբեջանը բոլոր սարերի վրա նստած զենքով, զորքով, թելադրում է՝ էս...
18:10 11/03/2026Պակիստանն առավել թշնամաբար է տրամադրված Իրանի նկատմամբ․ ՊողոսյանՔաղաքագետ Արա Պողոսյանը գրում է․ «Պակիստանը հայտարարել է, որ անհրաժեշտության դեպքում ռազմական աջակցություն կցուցաբերի Սաուդյան Արաբիային, քանի որ Իրանը շարունակում է հարվածներ հասցնել Պարսից ծոցի...
17:02 11/03/2026ԵԽ-ում Փաշինյանը շնորհակալություն հայտնեց Ալիևին, բողոքեց Կաթողիկոսից ու Բագրատ ՍրբազանիցԱյսօր, ելույթ ունենալով Եվրոպական խորհրդարանում, Նիկոլ Փաշինյանն առիթը բաց չթողեց միջազգային հանրության առաջ բողոքելու Ամենայն հայոց կաթողիկոսից ու ՀԱԵ Տտավուշի թեմի նախկին առաջնորդ, «Սրբազան...
16:58 11/03/2026Իշխան Սաղաթելյանի հոր արդարացման վճիռը մտավ օրինական ուժի մեջ. փաստաբան«Այսօր վերջակետ դրվեց 2020 թվականից քննվող հերթական իմաստազուրկ քրեական գործին»,- հայտնում է փաստաբան Երվանդ Վարոսյանը։ Նա մանրամասնում է.
16:42 11/03/2026Ուժեղ տնտեսությունը բերում է ուժեղ անվտանգություն, երաշխավորված խաղաղություն. Նարեկ Կարապետյան«Ուժեղ անվտանգության հիմքը ուժեղ տնտեսությունն է։ Որպեսզի ունենանք ուժեղ անվտանգության և երաշխավորված խաղաղություն մեր երկրում, մենք պետք է կառուցենք ուժեղ տնտեսություն»,- նշում է է «Ուժեղ...
16:41 11/03/2026Ղարաբաղցիներն առհավետ պետք է տնավորվեն ՀՀ-ում. Փաշինյան«Մեր կարևոր խնդիրներից է նաև այն, որ մեր փախստական դարձած մեր քույրերի ու եղբայրների էմոցիաները չշահարկվեն՝ նրանց սին հույսեր տալով»,-ԵԽ-ում իր ելույթում հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը։ Նա նշեց, իր...
16:27 11/03/2026Պատրաստ ենք Կոռնիձոր-Գորիս-Երասխ երթուղիով ապահովել Ադրբեջանի ու Նախիջևանի միջև ավտոմոբիլային կապը. Փաշինյան«Հայաստանը պատրաստ է առկա ենթակառուցվածքներով Կոռնիձոր-Գորիս-Եղեգնաձոր-Երասխ երթուղիով ապահովել Ադրբեջանի արևմտյան շրջանների ու Նախիջևանի Ինքնավար Հանրապետության միջև ավտոմոբիլային կապը»,-ելույթ...
16:07 11/03/2026Վաշինգտոնում մեքենան մխրճվել է Սպիտակ տան դարպասների մեջՎարորդը ձերբակալվել է և հարցաքննվում է
15:27 11/03/2026Քաղաքական ուժերը մինչև քարոզարշավի մեկնարկն ազատ են քարոզչություն կատարել. ԿԸՀ նախագահ«Երբ որ սկսվում է պաշտոնական քարոզարշավի շրջանը, ոչ թե իրավունքի շրջան է, այլ սահմանափակումների, այսինքն քաղաքական ուժերը մինչև քարոզարշավի մեկնարկն ազատ են քարոզչություն կատարել»,- ասուլիսում...
15:16 11/03/2026Բացահայտվել է Հայ դատի Ամերիկայի հանձնախմբի դեմ ադրբեջանական արշավ՝ ազգությամբ հայերի, այդ թվում ՀՀ ԱԺ պատգամավորի ներգրավմամբԼոնդոնում տեղակայված “Apollo Strategic Communications” կազմակերպությունը 2026թ․ մարտի 2-ին, ամերիկյան լրատվամիջոցներին ուղարկված նամակով վերջիններիս խմբագիրներին առաջարկել է «ոչ հրապարակային...
15:08 11/03/2026Լրագրողներին «քիլլերներ» համարող ՔՊ-ականներն ուզում եմ օրենքով լռեցնել իրենց ոչ ձեռնտու լուսաբանումները. Թաթոյան«Լրագրողներին «քիլլերներ» համարող ՔՊ-ականներն ուզում եմ օրենքով լռեցնել իրենց ոչ ձեռնտու լուսաբանումները։ Պատկերացնո՞ւմ եք՝ ասում են դուք իրավունք չունեք լուսաբանելու անվտանգային թեմաներով պաշտոնական...
14:42 11/03/2026Ինչ անուն ուզում է կուսակցությունը կամ դաշինքը կրի, եթե գրանցվի, այդ անունով քվեաթերթիկ տպագրվելու է. ԿԸՀ նախագահ«Քաղաքական ուժերն իրենց անունները, իրենց ծրագրերն իրենք են որոշում։ Մենք գործ ունենք կուսակցությունների կամ կուսակցությունների դաշիքների հետ»,- ասուլիսում ասաց Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի...

11:00 05/07/2024Amnesty International urges Baku to release unjustly detained persons ahead of COP29The UN organizers of the COP29 climate summit in November must ensure the Host Country Agreement (HCA) with the Azerbaijan authorities contains human rights safeguards and that it is made publicly...
16:00 04/07/2024Artsakh ethnic cleansing: Azerbaijani rocket kills Armenian grandmother, grandsonOn September 19, 2023, Azerbaijan unleashed an attack on Artsakh after blockading the region from the outside world for nine months.
15:30 04/07/2024Armenian opposition MPs to donate their bonuses to charityLawmakers representing the opposition Pativ Unem faction in the Armenian parliament plan to donate their bonuses to charity, its head Hayk Mamijanyan said on Thursday.
14:35 04/07/2024Aliyev commends U.S. commitment to supporting Armenia-Azerbaijan normalizationAzerbaijan praises the U.S. commitment to supporting the normalization of relations with Armenia, Azeri President Ilham Aliyev said in his congratulatory message to U.S. President Joe Biden on the...
13:58 04/07/2024Russian-Iranian relations to strengthen irrespective of election outcome, Putin saysRussian-Iranian relations will continue to strengthen irrespective of the Iranian presidential election outcome, Russian President Vladimir Putin said on Thursday.
13:46 04/07/2024Opposition MP blasts Armenian leadership's 'disgraceful' conductOpposition MP Tigran Abrahamyan called out the Armenian leadership for bowing to all demands put forward by Azerbaijan, including its refusal to campaign for the return of Armenians to Artsakh.
11:45 04/07/2024Belarus formally joins SCOKazakh President Kassym-Jomart Tokayev announced on Thursday that Belarus has been formally admitted as a member of the Shanghai Cooperation Organization (SCO) during the summit in Astana, Al...
11:30 04/07/2024Armenia greatly values U.S. role in peace-building process, Pashinyan tells BidenArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to U.S. President Joe Biden on the occasion of Independence Day. The full message is provided below. "Honorable President Biden,...
16:46 03/07/2024German minister condemns Turkish player's 'wolf salute' goal celebrationEuropean soccer's governing body UEFA opened an investigation on Wednesday into a "wolf salute" goal celebration by Turkey centre back Merih Demiral which Germany condemned as racist due to its far...
15:58 03/07/2024West seeks to break Armenia's cooperation with Russia, official saysThe West wants to break Azerbaijan’s and Armenia’s cooperation with Russia as it invites those countries to the NATO summit, Deputy Director of the Russian Foreign Ministry's Information and Press...
15:39 03/07/2024Expert: Pashinyan seeks to mend ties with Russia to stay in powerArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan is attempting to mend fences with the Russian leadership to maintain his grip on power, political technologist Armen Badalyan says.
15:05 03/07/2024Armenian MP insists on Artsakh people's collective return to their homelandAddressing the OSCE PA plenary session on Wednesday, Armenian MP Lilit Galstyan of the opposition Hayastan faction called for efforts to ensure the Artsakh people’s collective return to their...
14:36 03/07/2024Russian, Azeri leaders meet in AstanaRussian President Vladimir Putin held talks with his Azerbaijani counterpart Ilham Aliyev in Astana on Wednesday.
13:35 03/07/2024Arman Tatoyan: Azerbaijan seeks to occupy Armenia under humanitarian guiseThe Azerbaijani “peace-loving” government propaganda has set out new occupation demands to Armenia, says former Ombudsman Arman Tatoyan, the head of the Tatoyan Foundation.
12:58 03/07/2024Armenian FM starts visit to GeorgiaArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan paid a visit to Georgia on Wednesday, his ministry reported.
12:23 03/07/2024Armenia-Azerbaijan talks a priority for U.S. – State DeptU.S. State Department deputy spokesperson Vedant Patel commented on possible talks between Armenia and Azerbaijan on the sidelines of the upcoming NATO summit in Washington. The Armenian and...
11:30 03/07/2024Armenians want to enjoy their lives, not struggle eternally, Pashinyan saidBy Harut Sassounian www.thecaliforniacourier.com Prime Minister Nikol Pashinyan last week continued to advocate for his policy of appeasement towards Azerbaijan, suggesting that Armenians rather...
11:15 03/07/2024Congressional delegation led by Senator Roger Wicker visits ArmeniaThe U.S. Embassy in Yerevan welcomes to Armenia a bipartisan U.S. Congressional Delegation led by Senator Roger Wicker (R-MS), the Senate ranking member of the U.S. Helsinki Commission, also known as...
11:06 03/07/2024CSI urges IOC to ban Azerbaijan from 2024 OlympicsChristian Solidarity International (CSI), an international Christian human rights organization, calls on International Olympic Committee to exclude Azerbaijan from the 2024 Summer Olympics in Paris.