10:03 12/03/2026Եթե դու քվեարկում ես գործող իշխանության օգտին, ապա դու Ալիևին ասում ես շնորհակալություն. Վահե ՀովհաննիսյանՆիկոլի երեկվա ելույթից հետո նախընտրական Հայաստանում կատարվում է լուրջ փոփոխություն։ Մեծ հաշվով, Հայաստանում ձևավորվում է երկու խոշոր գաղափարական ընտրազանգված; Այս մասին գրում է «Այլընտրանքային...
22:46 11/03/2026Հեզբոլլահը միանգամից 100 հրթիռներ է արձակել Վերին Գալիլեայի և Գոլանի բարձունքների վրա. Ալ Հադաթ.Սա պատերազմի 12 օրերի ընթացքում ամենածանր հրթիռային հարձակումն է
22:05 11/03/2026Ի՞նչ կփոխվի Կարապետյանի վարչապետությամբ. Գառնիկ ԴավթյանՈւժեղ տնտեսություն, ուժեղ պետություն, ուժեղ խաղաղություն և այս ամենը միայն Սամվել Կարապետյանի վարչապետությամբ»
21:31 11/03/2026Իրանը կբանակցի հրադադարի շուրջ՝ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի չհարձակման երաշխիքների դեպքումՍա վերածվել է արատավոր շրջանի, որը չի ապահովում ո՛չ Իրանի, ո՛չ էլ տարածաշրջանի անվտանգությունը
21:03 11/03/2026Մեր նպատակն է ունենալ ուժեղ բանակ և ուժեղ Հայաստան․ Արման Պետրոսյան«Մեր գլխավոր նպատակն է՝ ունենալ ուժեղ բանակ և ուժեղ Հայաստան։ Այդ բոլոր խնդիրները լուծվելու են միայն վարչապետ Սամվել Կարապետյանի օրոք»,- ասել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Արման Պետրոսյանը։...
20:57 11/03/2026Միանում եմ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությանը, որպեսզի միասին կառուցենք ուժեղ Հայաստան․ Արման Գալստյան«Ողջույն հարգելի հայրենակիցներ, ես Արման Գալստյանն եմ, Գեղարքունիքի մարզ, Մարտունու համայնքի Վաղաշեն գյուղից։ Սիրով ուզում եմ տեղեկացնել Ձեզ, որ ես միանում եմ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությանը, որպեսզի...
20:41 11/03/2026«Այլընտրանքային նախագծեր» խումբն ու Համահայկական հասարակական դաշինքը հուշագիր են ստորագրել«Այլընտրանքային նախագծեր» խումբն ու Համահայկական հասարակական դաշինքը հուշագիր են ստորագրել՝ ներքին և արտաքին մարտահրավերներին դիմակայելու և ազգային շահն առաջ տանելու նպատակով։ Նախաձեռնությունների...
20:36 11/03/2026Ադրբեջանն իր կատարած բոլոր խախտումների համար ընդգրկվել է հատուկ դիտարկվող երկրների ցանկում․ Շուշանյան«Մեր ձևով» շարժման անդամ Լիլիթ Շուշանյանն անդրադարձել է այն հարցին, թե ի՞նչ կապ ունի վաշինգտոնյան այցը Հայաստանի հետ և ինչո՞ւ է այդ մասին խոսում միայն այսօր։ «Այս տարի Վաշինգտոնում մասնակցեցինք...
19:16 11/03/2026Սա խաղաղություն չէ, թելադրանք է․ Գագիկ Ծառուկյան«Այսօր ցանկությունս այն է,որ երեխաներս, ժողովուրդս ընկճված չզգան, պարտված չզգան։ Այսօր խաղաղությունը ո՞րն է, ուզում եմ հասկանալ։ Ադրբեջանը բոլոր սարերի վրա նստած զենքով, զորքով, թելադրում է՝ էս...
18:10 11/03/2026Պակիստանն առավել թշնամաբար է տրամադրված Իրանի նկատմամբ․ ՊողոսյանՔաղաքագետ Արա Պողոսյանը գրում է․ «Պակիստանը հայտարարել է, որ անհրաժեշտության դեպքում ռազմական աջակցություն կցուցաբերի Սաուդյան Արաբիային, քանի որ Իրանը շարունակում է հարվածներ հասցնել Պարսից ծոցի...
17:02 11/03/2026ԵԽ-ում Փաշինյանը շնորհակալություն հայտնեց Ալիևին, բողոքեց Կաթողիկոսից ու Բագրատ ՍրբազանիցԱյսօր, ելույթ ունենալով Եվրոպական խորհրդարանում, Նիկոլ Փաշինյանն առիթը բաց չթողեց միջազգային հանրության առաջ բողոքելու Ամենայն հայոց կաթողիկոսից ու ՀԱԵ Տտավուշի թեմի նախկին առաջնորդ, «Սրբազան...
16:58 11/03/2026Իշխան Սաղաթելյանի հոր արդարացման վճիռը մտավ օրինական ուժի մեջ. փաստաբան«Այսօր վերջակետ դրվեց 2020 թվականից քննվող հերթական իմաստազուրկ քրեական գործին»,- հայտնում է փաստաբան Երվանդ Վարոսյանը։ Նա մանրամասնում է.
16:42 11/03/2026Ուժեղ տնտեսությունը բերում է ուժեղ անվտանգություն, երաշխավորված խաղաղություն. Նարեկ Կարապետյան«Ուժեղ անվտանգության հիմքը ուժեղ տնտեսությունն է։ Որպեսզի ունենանք ուժեղ անվտանգության և երաշխավորված խաղաղություն մեր երկրում, մենք պետք է կառուցենք ուժեղ տնտեսություն»,- նշում է է «Ուժեղ...
16:41 11/03/2026Ղարաբաղցիներն առհավետ պետք է տնավորվեն ՀՀ-ում. Փաշինյան«Մեր կարևոր խնդիրներից է նաև այն, որ մեր փախստական դարձած մեր քույրերի ու եղբայրների էմոցիաները չշահարկվեն՝ նրանց սին հույսեր տալով»,-ԵԽ-ում իր ելույթում հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը։ Նա նշեց, իր...
16:27 11/03/2026Պատրաստ ենք Կոռնիձոր-Գորիս-Երասխ երթուղիով ապահովել Ադրբեջանի ու Նախիջևանի միջև ավտոմոբիլային կապը. Փաշինյան«Հայաստանը պատրաստ է առկա ենթակառուցվածքներով Կոռնիձոր-Գորիս-Եղեգնաձոր-Երասխ երթուղիով ապահովել Ադրբեջանի արևմտյան շրջանների ու Նախիջևանի Ինքնավար Հանրապետության միջև ավտոմոբիլային կապը»,-ելույթ...
16:07 11/03/2026Վաշինգտոնում մեքենան մխրճվել է Սպիտակ տան դարպասների մեջՎարորդը ձերբակալվել է և հարցաքննվում է
15:27 11/03/2026Քաղաքական ուժերը մինչև քարոզարշավի մեկնարկն ազատ են քարոզչություն կատարել. ԿԸՀ նախագահ«Երբ որ սկսվում է պաշտոնական քարոզարշավի շրջանը, ոչ թե իրավունքի շրջան է, այլ սահմանափակումների, այսինքն քաղաքական ուժերը մինչև քարոզարշավի մեկնարկն ազատ են քարոզչություն կատարել»,- ասուլիսում...
15:16 11/03/2026Բացահայտվել է Հայ դատի Ամերիկայի հանձնախմբի դեմ ադրբեջանական արշավ՝ ազգությամբ հայերի, այդ թվում ՀՀ ԱԺ պատգամավորի ներգրավմամբԼոնդոնում տեղակայված “Apollo Strategic Communications” կազմակերպությունը 2026թ․ մարտի 2-ին, ամերիկյան լրատվամիջոցներին ուղարկված նամակով վերջիններիս խմբագիրներին առաջարկել է «ոչ հրապարակային...
15:08 11/03/2026Լրագրողներին «քիլլերներ» համարող ՔՊ-ականներն ուզում եմ օրենքով լռեցնել իրենց ոչ ձեռնտու լուսաբանումները. Թաթոյան«Լրագրողներին «քիլլերներ» համարող ՔՊ-ականներն ուզում եմ օրենքով լռեցնել իրենց ոչ ձեռնտու լուսաբանումները։ Պատկերացնո՞ւմ եք՝ ասում են դուք իրավունք չունեք լուսաբանելու անվտանգային թեմաներով պաշտոնական...
14:42 11/03/2026Ինչ անուն ուզում է կուսակցությունը կամ դաշինքը կրի, եթե գրանցվի, այդ անունով քվեաթերթիկ տպագրվելու է. ԿԸՀ նախագահ«Քաղաքական ուժերն իրենց անունները, իրենց ծրագրերն իրենք են որոշում։ Մենք գործ ունենք կուսակցությունների կամ կուսակցությունների դաշիքների հետ»,- ասուլիսում ասաց Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի...

11:58 10/02/2025В бакинском военном суде сегодня продолжится сфабрикованный судебный процесс в отношении Рубена ВарданянаВ бакинском военном суде сегодня продолжится фальшивый судебный процесс в отношении Рубена Варданяна.
11:47 10/02/2025Галузин: ЕС уже требует от Армении антироссийской политики, ничего не обещаяЕвросоюз уже требует от Армении политической лояльности и присоединения к антироссийским санкциям, при этом не обещая Еревану ничего конкретного взамен.
11:38 10/02/2025Пашинян отправился во Францию на встречу с МакрономНикол Пашинян отправился в понедельник во Францию, где запланирована его встреча с французским лидером Эммануэлем Макроном, сообщает пресс-служба армянского правительств.
18:49 09/02/2025Азербайджанцы осквернили алтарь храма ЦицернаванкаНезависимая академическая платформа «Мониторинг культурного наследия Арцаха» (MONUMENT WATCH) сообщает: «Из появившихся в Сети в феврале 2025 года снимков стало ясно, что азербайджанская сторона...
15:20 08/02/2025Мэр Вагаршапата заключила контракт на 13,6 млн драмов со свекромМэр Вагаршапата Диана Гаспарян заключила контракт на 13,6 млн драмов со своим свекром на поставку сжатого природного газа.
14:46 08/02/2025Тигран Абрамян: Я и сегодня уверен – если бы во время 44-дневной войны во главе страны были нормальные люди, мы бы не потеряли АрцахПашиняновская власть превратила Армению в страну, где победоносная, боеспособная и обладающая боевым духом армия в общественно-политическом дискурсе подверглась трансформации и обсуждается в...
14:29 08/02/2025Константин Затулин: Азербайджан выступает союзником России только в тех случаях, когда что-то хочет получить взаменАзербайджану важно показать своим друзьям на Западе и Турции, какой он неуступчивый в отношениях с Россией, заявил НСН первый зампред комитета Госдумы по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с...
12:36 08/02/2025«Голос Армении»: Никол и его команда не только главные пропагандисты главного азербайджанского нарратива, но и…Газета «Голос Армении» пишет: «Среди упреков, которые правящая команда периодически бросает в адрес оппозиции, есть один особенный.
12:26 08/02/2025Сурен Саркисян: Могу утверждать, что визит в Вашингтон не дал ответа на основные вопросы Пашиняна«Продолжаю утверждать, что у визита Пашиняна в Вашингтон была одна основная цель: понять, продолжит ли администрация Трампа оказывать ему ту политическую поддержку, которую он получал от...
11:44 08/02/2025«Джо, ты уволен»: Трамп лишил Байдена доступа к секретным материаламПрезидент США Дональд Трамп заявил о немедленном отзыве допуска к секретной информации у его предшественника Джо Байдена, передает РБК.
11:03 08/02/2025Сурен Папикян отправился в Индию8 февраля делегация, возглавляемая министром обороны РА Суреном Папикяном, с рабочим визитом отбыла в Республику Индия.
17:38 07/02/2025Очередная мишень Азербайджана – арцахское село МариамадзорНа оккупированных территориях Республики Арцах (НКР) азербайджанцы продолжают уничтожать армянские памятники культуры, целые населенные пункты и жилые кварталы.
17:06 07/02/2025Аналитик: Джеймс Дэвид Вэнс же, в свою очередь, плохо обошелся с армянской делегациейПолитический аналитик Акоп Бадалян, комментируя официально опубликованные сообщение и фото со встречи Никола Пашиняна с вице-президентом Соединенных Штатов Америки Джеймсом Дэвидом Вэнсом в...
15:11 07/02/2025МИД Армении попросили добиться исключения Сюника из списка потенциально опасных регионовКомитет по туризму Армении направил письмо в МИД республики с предложением инициировать работу по удалению с сайтов различных посольств «красных линий» (предупреждений о потенциальных угрозах) по...
14:51 07/02/2025«Голос Армении»: «Когда дом горит, надо гасить пожар!»Газета «Голос Армении» пишет: «Сегодня никто не может предсказать, какой будет политическая обстановка в Армении через год.
14:32 07/02/2025Песков: Москва поставит вопрос о работе Русского дома в Баку на разных уровняхМосква считает закрытие Русского дома в Баку недоразумением, которое удастся решить через диалог, заявил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
14:28 07/02/2025В Ереване пассажиры пытались оплатить проезд QR-кодами с чеков из кафеПресс-секретарь мэрии Еревана Айк Костанян поделился на своей странице в Facebook снимками и рассказал о необычной попытке пассажиров обойти систему оплаты в общественном транспорте.
14:10 07/02/2025Тигран Абрамян: Цель Баку – новая операция против Армении посредством судилища над 23 армянами«Во время «судебного разбирательства» в ведущем «мирные» переговоры с Арменией Азербайджане устами прокурора основные стрелки были направлены в сторону Армении, а проходящие по делу лица, по большому...
12:49 07/02/2025Трамп подписал указ о введении санкций против Международного уголовного судаДональд Трамп подписал указ о введении санкций против Международного уголовного суда, обвинив его в незаконном преследовании США и ближайших союзников, главным образом Израиля, передает ВВС.