20:54 28/02/2026Ինչպես է Փաշինյանը բզում Արտաշատի քաղաքապետի թևը՝ Արամ Հովհաննիսյանի անունը լսելիսԱրտաշատի փողոցներում քայլելիս Նիկոլ Փաշինյանն իրեն ուղեկցող քաղաքապետին հարցնում է՝ էս ի՞նչ շենք է։ Կառլեն Մկրտչյանը հայտնում է, որ շենքի սեփականտերը նախկին փոխոստիկանապետ Արամ Հովհաննիսյանն է։...
20:18 28/02/2026Սամվել Կարապետյանը դառնալու է վարչապետ, դրանում կասկած չկա. Հանդիպում Լոռիում«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամները աշխատանքային երկօրյա այցելությամբ Լոռու մարզում են։ Առաջին կանգառը մարզկենտրոն Վանաձոր քաղաքն է եղել։ Այցելության ընթացքում նրանք վանաձորցիներին իրազեկել են...
20:11 28/02/2026Վարուժան Գեղամյան. Մի բան հստակ է. մեր տարածաշրջանը մտավ բռնության, անկայունության և բախումների նոր փուլԹյուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը, ամփոփելով Իրան-ԱՄՆ-Իսրայել պատերազմի առաջին օրը, գրում է. «Իրանի վրա հարձակման առաջին օրը մոտենում է ավարտին։ Դատելով առկա տեղեկություններից՝ կարող եմ ասել հետևյալը....
20:01 28/02/2026Բոլոր հայաշատ կենտրոնները հարձակումների թիրախում են. ՉերնամորյանԻսրայելի բոլոր հայաշատ կենտրոնները հարձակումների թիրախում են։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց իսրայելահայերի «Նաիրի» միության նախագահ Արտյոմ Չերնամորյանը։ «Շատ խառն է ժամանակ չկա խոսելու, անդադար...
19:32 28/02/2026Իրանի հակահարձակման հետևանքները. Քուվեյթի օդանավակայանն է վնասվել, Դուբայի հայտնի կղզում պայթյուններ են որոտացելԻրանը անցել է հակահարձակման։ «Ռոյթերզ»-ը գրում է, որ շաբաթ օրը Քուվեյթի միջազգային օդանավակայանում անօդաչու թռչող սարքի հարվածի հետևանքով մի քանի աշխատողներ թեթև վնասվածքներ են ստացել և սահմանափակ...
18:39 28/02/2026Իրանի հոգևոր առաջնորդը, ինչքան գիտեմ, ողջ է. ԱրաղչիԻրանի Իսլամական Հանրապետության Գերագույն հոգևոր առաջնորդ Այաթոլլա Ալի Խամենեին ողջ է, ինչքանով ես գիտեմ։ NBC-ին հայտնել է Իրանի ԱԳ նախարարը։ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի համատեղ հարվածներից հետո Թեհրանից ուղիղ...
17:36 28/02/2026«Ուժեղ Հայաստան»-ի թիմը վանաձորցիներին ներկայացնում է Սամվել Կարապետյանի տնտեսական 5 քայլերը«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամներն այսօր շրջում են Լոռու մարզկենտրոն Վանաձորում՝ քաղաքացիներին, անհատ ձեռնարկատերերին ու հասարակության այլ խմբերին ներկայացնելով Սամվել Կարապետյանի՝ դեպի ուժեղ...
17:17 28/02/2026Մեր հաջորդ վարչապետ Սամվել Կարապետյանը լիովին գիտակցում է այն պատմական պատասխանատվությունը, որը մենք կրում ենք մեր ազգի առջև. Խոսնակ«ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հայտարարության վերաբերյալ լրագրողների բազմաթիվ հարցերին ի պատասխան` ցանկանում ենք նշել, որ մեր հաջորդ վարչապետ Սամվել Կարապետյանը լիովին գիտակցում է այն...
17:12 28/02/2026Արտաշատցին Փաշինյանին չթողեց մտնել իր խանութԱրտաշատում Նիկոլ Փաշինյանը որոշեց մտնել բանջարեղենի մի փոքր խանութ։ Խանութի տերը դուրս հրավիրեց նրան։
17:07 28/02/2026Մոտ չորս ժամ անդադար Իրանը հրթիռներով և անօդաչուներով հարվածներ է հասցնում Իսրայելին. Ոսկանյան«Մոտ չորս ժամ անդադար Իրանը հրթիռներով և անօդաչուներով հարվածներ է հասցնում Իսրայելին և Պարսից ծոցի տարածաշրջանի ամերիկյան ռազմական ենթակառուցվածքներին»,-գրում է իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը։ Նրա...
16:17 28/02/2026Տարածաշրջանը այրվում է, իսկ Փաշինյանը «զառ է գլորում»«Տարածաշրջանն արագորեն սահում է լայնածավալ պատերազմի եզրագիծ։ Իրանի շուրջ ծավալվող ռազմական գործողությունները և էսկալացիայի բարձր հավանականությունը կանխատեսելի էին՝ հատկապես ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի...
15:29 28/02/2026Երևանից դեպի Դուբայ, Աբու Դաբի, Քուվեյթ թռիչքները հետաձգվել ենԻրանում ու դրա շուրջ իրադարձությունների համատեքստում դեպի Երևան ու Երևանից արաբական երկրներ ուղղությամբ մի քանի չվերթներ ժամանային փոփոխությունների են ենթարկվել։ Panorama.am-ը «Զվարթնոց»...
15:12 28/02/2026«Էպիկական կատաղություն», «առյուծի մռնչյուն». Տարածաշրջանը մտնում է բարձր ռիսկի փուլ«Իրանի դեմ ռազմական գործողություն է սկսվել։ ԱՄՆ Պենտագոնը այն կոչել է «Էպիկական կատաղություն», Իսրայելը՝ «Lion’s Roar» «Առյուծի մռնչյուն» նաև՝ «Հուդայի վահան»։ Սա նշանակում է՝ տարածաշրջանը մտնում է...
14:57 28/02/2026Իրանը դիմացել է հարվածի առաջին ալիքներին և կարողացել պատասխան հարվածներ հասցնել. Վարդան Ոսկանյան«Իրանական աղբյուրները հաղորդում են Իսրայելի ուղղությամբ հրթիռային հարձակման նոր ալիքի մասին»,-փոխանցում է իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը։ Նա նշում է, որ Պարսից ծոցի տարածաշրջանում, բացի Օմանից, մնացյալ...
14:41 28/02/2026ԱԳՆ. Իրանում և Իսրայելում գտնվող ՀՀ քաղաքացիներին հորդորում ենք պահպանել անվտանգության կանոններըՀայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը հետևում է Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակին։ «Իրանում և Իսրայելում գտնվող ՀՀ քաղաքացիներին հորդորում ենք պահպանել անվտանգության կանոնները...
14:33 28/02/2026Իրադարձությունները զարգանում են շատ արագ, կարելի է պնդել, որ գործ ունենք լայնամսշտաբ տարածաշրջանային պատերազմի հետ. Վ. Բալյան«Իրադարձությունները զարգանում են շատ արագ, բայց արդեն հիմա կարելի է վստահաբար պնդել, որ գործ ունենք ոչ թե լոկալ ռազմական էսկալացիայի հետ, այլ լայնամսշտաբ տարածաշրջանային պատերազմի»,-արձագանքելոբ...
14:15 28/02/2026Պետությունը՝ որպես բիզնեսի թշնամի՞. Ինչու են անհատ ձեռներեցները լքում ՀայաստանըՀայաստանի փոքր և միջին բիզնեսի ներկայացուցիչների շրջանում դժգոհության մեծ ալիք է բարձրացել՝ կապված հարկային քաղաքականության և առողջապահական ապահովագրավճարների ներդրման հետ։ Փոքր և միջին բիզնեսի...
14:06 28/02/2026Վարչապետի ընտանեկան դրաման զուտ անձնական կյանքի գաղտնիության տիրույթում չենք կարող դիտարկել. ՏԱ փորձագետ«Վարչապետի ընտանեկան դրաման զուտ անձնական կյանքի գաղտնիության տիրույթում չենք կարող դիտարկել։ «Բան մի հարցրեք՝ իրենց անձնական կյանքն է»։ Ո՛չ»,-նշում է տեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Շուշան...
14:00 28/02/2026Դե Նիրոն Թրամփին անվանել է «հիմար», Թրամփը՝ Դե Նիրոյին՝ «հիվանդ և խելագար»ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը պատասխանել է հոլիվուդյան դերասան 82-ամյա Ռոբերտ Դե Նիրոյի քննադատությանը: Truth սոցիալական ցանցում նրա գրառումը մեջբերել է Metro-ն։ «Ռոբերտ Դե Նիրոն` ևս մեկ հիվանդ և խելագար...
13:55 28/02/2026Պայթյուններ են հնչել Դուբայում և Աբու ԴաբիումԴուբայում պայթյունի ձայն է լսվել։ Այս մասին Ռիա նովոստիին հայտնել է ականատեսը։ «Պայթյունի ձայնը բավականին երկարատև է եղել», - ասել է գործակալության աղբյուրը։ Հաղորդվում է, որ պայթյուններ են որոտացել...

16:15 03/05/2024UK's opposition party claims big early win over PM Sunak's ConservativesBritain's opposition Labour Party won a parliamentary seat in northern England on Friday and control of several councils, inflicting heavy losses on the governing Conservatives to pile more pressure...
15:24 03/05/2024Armenian opposition leader decries border delimitation with AzerbaijanSeyran Ohanyan, a former defense minister leading the opposition Hayastan faction in the Armenian parliament, called out the ruling Civil Contract party for the border delimitation and demarcation...
14:35 03/05/2024Opposition MP calls attention to politically motivated detentions in ArmeniaOpposition MP Artsvik Minasyan has dismissed the Armenian government’s claims that there are no political prisoners in Armenia.
13:16 03/05/2024Turkey halts all trade with IsraelTurkey has suspended all trade with Israel over its offensive in Gaza, citing the "worsening humanitarian tragedy" in the strip, BBC News reports.
13:01 03/05/2024Tavush religious leader again denied entry to border villageArchbishop Bagrat Galstanyan, Primate of the Tavush Diocese of the Armenian Apostolic Church, as well as opposition MP Garnik Danielyan and political analyst Suren Petrosyan, founder of the For...
12:29 03/05/2024New leader of Yerevan's central district namedYerevan Mayor Tigran Avinyan has appointed Petros Petoyan as new head of the Kentron administrative district in the Armenian capital.
11:15 03/05/2024Cyprus welcomes positive steps taken by Armenia, AzerbaijanCyprus welcomes the positive steps taken by Armenia and Azerbaijan to use the Alma Ata Declaration as a basis for border delimitation, the country's Foreign Ministry said.
16:45 02/05/2024Armenian opposition factions seek closed meeting with ambassadorsThe opposition Hayastan and Pativ Unem factions in the Armenian National Assembly have invited the ambassadors accredited to Armenia and officials of international organizations carrying out...
16:14 02/05/2024Opposition leader slams land handover to AzerbaijanSeyran Ohanyan, a former Armenian defense minister leading the opposition Hayastan faction in the parliament, on Thursday accused Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan’s government of “trampling”...
15:35 02/05/2024U.S. lawmakers urge Appropriations Committee to allocate $200 million for Artsakh refugeesSixty-six U.S. Representatives have called on U.S. House Appropriations Committee leaders to allocate $200 million in U.S. assistance for Artsakh refugees, expand U.S. military aid to Armenia,...
15:04 02/05/2024Tavush spiritual leader blocks road near border villageArchbishop Bagrat Galstanyan, Primate of the Tavush Diocese of the Armenian Apostolic Church, on Thursday staged a sit-in in the middle of an interstate road near the border village of Kirants after...
14:31 02/05/2024Opposition MP slams Pashinyan for crackdown on protesters in border villageOpposition Hayastan faction MP Artsvik Minasyan on Thursday denounced Prime Minister Nikol Pashinyan for a violent police crackdown on protesting residents of Kirants, a border village in Armenia’s...
13:06 02/05/2024Archbishop, opposition MPs denied entry into Armenian border villageArchbishop Bagrat Galstanyan, Primate of the Tavush Diocese of the Armenian Apostolic Church, as well as opposition MPs on Thursday were barred from entering the border village of Kirants in...
11:00 02/05/2024U.S. condemns 'foreign agents' law in GeorgiaThe U.S. State Department on Wednesday issued a statement condemning the “foreign influence” legislation advanced in Georgia’s parliament. The full statement is provided below. "The United States...
16:59 01/05/2024EU condemns violence against protesters in GeorgiaWestern politicians and diplomats have called for a halt to escalating violence in Georgia, after security forces used water cannon, teargas, stun grenades and rubber bullets overnight to break up a...
16:36 01/05/2024Ex-Yerevan mayor insists on Pashinyan's ousterThe new party set up by former Yerevan Mayor Hayk Marutyan held its founding congress on Wednesday. Marutyan, who was ousted as mayor in a no confidence vote initiated by the ruling Civil Contract...
16:04 01/05/2024Political analyst explains why Baku favors direct talks with YerevanAzerbaijan continues to insist on direct bilateral negotiations with Armenia without mediators. Azerbaijan Foreign Minister Jeyhun Bayramov announced on Tuesday that direct peace talks with Armenia...
14:46 01/05/2024Armenian diplomats voice support for Tavush movementThe All-Armenian Council of Diplomats NGO has expressed support for ongoing protests against the unilateral territorial concessions to Azerbaijan coordinated by the Tavush for the Homeland movement.
13:34 01/05/2024Canada's opposition leader ejected from House of CommonsConservative leader Pierre Poilievre was ejected from Canada's House of Commons after fiery exchanges with Prime Minister Justin Trudeau, BBC News reports.