20:54 28/02/2026Ինչպես է Փաշինյանը բզում Արտաշատի քաղաքապետի թևը՝ Արամ Հովհաննիսյանի անունը լսելիսԱրտաշատի փողոցներում քայլելիս Նիկոլ Փաշինյանն իրեն ուղեկցող քաղաքապետին հարցնում է՝ էս ի՞նչ շենք է։ Կառլեն Մկրտչյանը հայտնում է, որ շենքի սեփականտերը նախկին փոխոստիկանապետ Արամ Հովհաննիսյանն է։...
20:18 28/02/2026Սամվել Կարապետյանը դառնալու է վարչապետ, դրանում կասկած չկա. Հանդիպում Լոռիում«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամները աշխատանքային երկօրյա այցելությամբ Լոռու մարզում են։ Առաջին կանգառը մարզկենտրոն Վանաձոր քաղաքն է եղել։ Այցելության ընթացքում նրանք վանաձորցիներին իրազեկել են...
20:11 28/02/2026Վարուժան Գեղամյան. Մի բան հստակ է. մեր տարածաշրջանը մտավ բռնության, անկայունության և բախումների նոր փուլԹյուրքագետ Վարուժան Գեղամյանը, ամփոփելով Իրան-ԱՄՆ-Իսրայել պատերազմի առաջին օրը, գրում է. «Իրանի վրա հարձակման առաջին օրը մոտենում է ավարտին։ Դատելով առկա տեղեկություններից՝ կարող եմ ասել հետևյալը....
20:01 28/02/2026Բոլոր հայաշատ կենտրոնները հարձակումների թիրախում են. ՉերնամորյանԻսրայելի բոլոր հայաշատ կենտրոնները հարձակումների թիրախում են։ Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց իսրայելահայերի «Նաիրի» միության նախագահ Արտյոմ Չերնամորյանը։ «Շատ խառն է ժամանակ չկա խոսելու, անդադար...
19:32 28/02/2026Իրանի հակահարձակման հետևանքները. Քուվեյթի օդանավակայանն է վնասվել, Դուբայի հայտնի կղզում պայթյուններ են որոտացելԻրանը անցել է հակահարձակման։ «Ռոյթերզ»-ը գրում է, որ շաբաթ օրը Քուվեյթի միջազգային օդանավակայանում անօդաչու թռչող սարքի հարվածի հետևանքով մի քանի աշխատողներ թեթև վնասվածքներ են ստացել և սահմանափակ...
18:39 28/02/2026Իրանի հոգևոր առաջնորդը, ինչքան գիտեմ, ողջ է. ԱրաղչիԻրանի Իսլամական Հանրապետության Գերագույն հոգևոր առաջնորդ Այաթոլլա Ալի Խամենեին ողջ է, ինչքանով ես գիտեմ։ NBC-ին հայտնել է Իրանի ԱԳ նախարարը։ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի համատեղ հարվածներից հետո Թեհրանից ուղիղ...
17:36 28/02/2026«Ուժեղ Հայաստան»-ի թիմը վանաձորցիներին ներկայացնում է Սամվել Կարապետյանի տնտեսական 5 քայլերը«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամներն այսօր շրջում են Լոռու մարզկենտրոն Վանաձորում՝ քաղաքացիներին, անհատ ձեռնարկատերերին ու հասարակության այլ խմբերին ներկայացնելով Սամվել Կարապետյանի՝ դեպի ուժեղ...
17:17 28/02/2026Մեր հաջորդ վարչապետ Սամվել Կարապետյանը լիովին գիտակցում է այն պատմական պատասխանատվությունը, որը մենք կրում ենք մեր ազգի առջև. Խոսնակ«ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հայտարարության վերաբերյալ լրագրողների բազմաթիվ հարցերին ի պատասխան` ցանկանում ենք նշել, որ մեր հաջորդ վարչապետ Սամվել Կարապետյանը լիովին գիտակցում է այն...
17:12 28/02/2026Արտաշատցին Փաշինյանին չթողեց մտնել իր խանութԱրտաշատում Նիկոլ Փաշինյանը որոշեց մտնել բանջարեղենի մի փոքր խանութ։ Խանութի տերը դուրս հրավիրեց նրան։
17:07 28/02/2026Մոտ չորս ժամ անդադար Իրանը հրթիռներով և անօդաչուներով հարվածներ է հասցնում Իսրայելին. Ոսկանյան«Մոտ չորս ժամ անդադար Իրանը հրթիռներով և անօդաչուներով հարվածներ է հասցնում Իսրայելին և Պարսից ծոցի տարածաշրջանի ամերիկյան ռազմական ենթակառուցվածքներին»,-գրում է իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը։ Նրա...
16:17 28/02/2026Տարածաշրջանը այրվում է, իսկ Փաշինյանը «զառ է գլորում»«Տարածաշրջանն արագորեն սահում է լայնածավալ պատերազմի եզրագիծ։ Իրանի շուրջ ծավալվող ռազմական գործողությունները և էսկալացիայի բարձր հավանականությունը կանխատեսելի էին՝ հատկապես ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի...
15:29 28/02/2026Երևանից դեպի Դուբայ, Աբու Դաբի, Քուվեյթ թռիչքները հետաձգվել ենԻրանում ու դրա շուրջ իրադարձությունների համատեքստում դեպի Երևան ու Երևանից արաբական երկրներ ուղղությամբ մի քանի չվերթներ ժամանային փոփոխությունների են ենթարկվել։ Panorama.am-ը «Զվարթնոց»...
15:12 28/02/2026«Էպիկական կատաղություն», «առյուծի մռնչյուն». Տարածաշրջանը մտնում է բարձր ռիսկի փուլ«Իրանի դեմ ռազմական գործողություն է սկսվել։ ԱՄՆ Պենտագոնը այն կոչել է «Էպիկական կատաղություն», Իսրայելը՝ «Lion’s Roar» «Առյուծի մռնչյուն» նաև՝ «Հուդայի վահան»։ Սա նշանակում է՝ տարածաշրջանը մտնում է...
14:57 28/02/2026Իրանը դիմացել է հարվածի առաջին ալիքներին և կարողացել պատասխան հարվածներ հասցնել. Վարդան Ոսկանյան«Իրանական աղբյուրները հաղորդում են Իսրայելի ուղղությամբ հրթիռային հարձակման նոր ալիքի մասին»,-փոխանցում է իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը։ Նա նշում է, որ Պարսից ծոցի տարածաշրջանում, բացի Օմանից, մնացյալ...
14:41 28/02/2026ԱԳՆ. Իրանում և Իսրայելում գտնվող ՀՀ քաղաքացիներին հորդորում ենք պահպանել անվտանգության կանոններըՀայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը հետևում է Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակին։ «Իրանում և Իսրայելում գտնվող ՀՀ քաղաքացիներին հորդորում ենք պահպանել անվտանգության կանոնները...
14:33 28/02/2026Իրադարձությունները զարգանում են շատ արագ, կարելի է պնդել, որ գործ ունենք լայնամսշտաբ տարածաշրջանային պատերազմի հետ. Վ. Բալյան«Իրադարձությունները զարգանում են շատ արագ, բայց արդեն հիմա կարելի է վստահաբար պնդել, որ գործ ունենք ոչ թե լոկալ ռազմական էսկալացիայի հետ, այլ լայնամսշտաբ տարածաշրջանային պատերազմի»,-արձագանքելոբ...
14:15 28/02/2026Պետությունը՝ որպես բիզնեսի թշնամի՞. Ինչու են անհատ ձեռներեցները լքում ՀայաստանըՀայաստանի փոքր և միջին բիզնեսի ներկայացուցիչների շրջանում դժգոհության մեծ ալիք է բարձրացել՝ կապված հարկային քաղաքականության և առողջապահական ապահովագրավճարների ներդրման հետ։ Փոքր և միջին բիզնեսի...
14:06 28/02/2026Վարչապետի ընտանեկան դրաման զուտ անձնական կյանքի գաղտնիության տիրույթում չենք կարող դիտարկել. ՏԱ փորձագետ«Վարչապետի ընտանեկան դրաման զուտ անձնական կյանքի գաղտնիության տիրույթում չենք կարող դիտարկել։ «Բան մի հարցրեք՝ իրենց անձնական կյանքն է»։ Ո՛չ»,-նշում է տեղեկատվական անվտանգության փորձագետ Շուշան...
14:00 28/02/2026Դե Նիրոն Թրամփին անվանել է «հիմար», Թրամփը՝ Դե Նիրոյին՝ «հիվանդ և խելագար»ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը պատասխանել է հոլիվուդյան դերասան 82-ամյա Ռոբերտ Դե Նիրոյի քննադատությանը: Truth սոցիալական ցանցում նրա գրառումը մեջբերել է Metro-ն։ «Ռոբերտ Դե Նիրոն` ևս մեկ հիվանդ և խելագար...
13:55 28/02/2026Պայթյուններ են հնչել Դուբայում և Աբու ԴաբիումԴուբայում պայթյունի ձայն է լսվել։ Այս մասին Ռիա նովոստիին հայտնել է ականատեսը։ «Պայթյունի ձայնը բավականին երկարատև է եղել», - ասել է գործակալության աղբյուրը։ Հաղորդվում է, որ պայթյուններ են որոտացել...

13:32 25/12/2024Пашинян завтра к саммиту ЕАЭС, возможно, присоединится в режиме ВКС – ПесковНикол Пашинян не сможет сегодня присутствовать на неформальном саммите лидеров стран СНГ в Ленинградской области, но завтра к саммиту ЕАЭС, возможно, присоединится в режиме ВКС, заявил сегодня...
13:26 25/12/2024Тигран Абрамян: Представления власти о государственной безопасности начинаются и заканчиваются лишением свободы оппонентовХотя принцип территориальной целостности продолжает оставаться основополагающим подходом в международном праве и декларациях, но правила игры «на земле», похоже, существенно изменились, написал на...
11:44 25/12/2024Пашинян заявил, что из-за ковида не примет участие во встрече СНГ в ПетербургеНикол Пашинян на своей странице в соцсети Facebook сообщил, что из-за положительного теста на коронавирус не примет участие в неформальном саммите лидеров СНГ в Ленинградской области, вопрос об...
18:31 24/12/2024Эрдоган сказал Алиеву, что он внимательно следит «за ходом мирного процесса между Азербайджаном и Арменией»Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган провел телефонный разговор с лидером Азербайджана Ильхамом Алиевым, обсудив ситуацию на Южном Кавказе, передает ТАСС.
18:20 24/12/2024Армен Ашотян: «Человечество не создало такого отбеливателя, с помощью которого можно очистить это клеймо Никола»«Очевидно, что Никол Пашинян в краткосрочной перспективе в преддверии выборов стремится очиститься от самых больших грехов, один из которых – сдача Арцаха, а в долгосрочной перспективе – очистить...
16:41 24/12/2024Предложение Пашиняна отклонили, он призвал экс-президентов Армении заняться своими пенсиями и судебными деламиНикол Пашинян отреагировал на отказ экс-президентов Армении – Левона Тер-Петросяна, Роберта Кочаряна и Сержа Саргсяна – провести с ним дебаты в прямом эфире.
15:03 24/12/2024Отдельная встреча Путина с Пашиняном в Петербурге не планируетсяОтдельной встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном нет в графике президента РФ Владимира Путина, отправляющегося в Санкт-Петербург.
14:05 24/12/2024«Голос Армении»: Все претензии Алиева должны адресоваться ему самомуГазета «Голос Армении» пишет: «Обратите внимание на то, как последовательно, буквально из каждого утюга, на всех международных площадках, при каждом удобном случае, президент Азербайджана Ильхам...
13:36 24/12/2024Трагикомедия и агония: в правящей партии Грузии ответили на заявление Саломе ЗурабишвилиПрезидент Грузии Саломе Зурабишвили находится в агонии и делает неадекватные заявления из жанра трагикомедии, заявил депутат от правящей партии «Грузинская мечта – демократическая Грузия» Ираклий...
13:17 24/12/2024Путин примет участие в заседании Высшего Евразийского экономического совета под председательством ПашинянаПрезидент России Владимир Путин отправляется в Санкт-Петербург, где он в ближайшие несколько дней проведет встречи с лидерами стран СНГ.
13:10 24/12/2024Арман Татоян: Безопасность и территориальная целостность Армении не могут быть принесены в жертву – лишь бы элита ГД осталась у властиЭлита партии «Гражданский договор» превратила пропаганду «мира» в инструмент для удержания власти, сохранения своих кресел – за счет разрушения основ нашего государства и иммунитета народа, указал...
12:36 24/12/2024Тигран Абрамян: Пашинян своим дискурсом доказывает, что вопрос Арцаха не только не закрыт, но и ...Единственное, что существует и должно произойти после смены власти, - это дать юридическую оценку тому, что сделал и не сделал Пашинян и его элита, и начать процесс в этом направлении, написал Тигран...
17:38 23/12/2024Путин пригласил президента Ирана в РФ в начале 2025 годаПрезидент Ирана Масуд Пезешкиан приглашен в РФ. Соответствующее приглашение ему направил глава России Владимир Путин. Как передает «Вести.Ру», приглашение Пезешкиану передал вице-премьер РФ Виталий...
17:31 23/12/2024Артур Хачатрян: При Пашиняне в Арцахе –турки, и пусть никто не пытается оправдать это преступлениеНикол Пашинян сегодня снова коварно попытался ввести армянский народ в заблуждение, утверждая, будто бы «с 1994 года, то есть после прекращения огня, с момента его начала, переговорный процесс шел о...
16:17 23/12/2024Артур Ванецян 25 декабря будет гостем подкаста ImnemnimiБывший директор Службы национальной безопасности Армении, председатель партии «Айреник» («Отечество») Артур Ванецян 25 декабря будет гостем подкаста «Имнемними» (Imnemnimi).
15:47 23/12/2024Эдуард Шармазанов: «Это наглая ложь»«Арцах сдал Никол Пашинян, и точка», – написал представитель Исполнительного органа Республиканской партии (РПА), бывший вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов, коснувшись сегодняшней...
15:15 23/12/2024Мне преподнесли «плохой новогодний подарок»: Тигран Авинян – о покупке билета за 7,6 млн драмов«Недавно, после своего визита в США, я узнал, за какую цену были приобретены предусмотренные для меня авиабилеты.
14:48 23/12/2024Лукашенко зарегистрирован кандидатом в президенты БеларусиАлександр Лукашенко зарегистрирован кандидатом на очередных выборах президента Беларуси. Инициативная группа собрала в его поддержку 2 миллиона 518 тысяч 145 подписей избирателей, сообщает ЦИК. Как...
14:15 23/12/2024В Кремле опровергли сообщения о желании жены Асада развестись с ним и уехать из РоссииПресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, комментируя сообщение о якобы запросе супругой Башара Асада "спецразрешения для выезда из РФ", заявил, что это не соответствует действительности.