13:44 28/02/2026Իրանը կոչ է արել բոլոր երկրներին խստորեն դատապարտել ԱՄՆ-ի և Իսրայելի ագրեսիանԻրանը կոչ է անում բոլոր երկրներին խստորեն դատապարտել Միացյալ Նահանգների և Իսրայելի ագրեսիան, ասվում է Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության հայտարարության մեջ։ «Մենք ակնկալում ենք,...
13:23 28/02/2026Փաշինյանը, նախարարները «ուրախ ավտոբուսով» քարոզարշավի են ելել, իսկ Իրանում պատերազմ է, տարածաշրջանը մեծ պայթյունի վտանգի մեջ է. Մանուկյան««Խաղաղության» և անվտանգության անպատասխանատվություն». այսպես է արձագանքել ԱԺ «Հայաստան» խմբացության պատգամավոր, ՀՅԴ ԳՄ անդամ Գեղամ Մանուկյանը Նիկոլ Փաշինյանի ու քաղաքական վերնախավի՝ ՔՊ ներկուսակցական...
13:15 28/02/2026Ազգային պատկանելության հիմքով հայերը ենթարկվեցին էթնnցիդի. Սումգայիթի ջարդերից անցել է 34 տարիԱրցախի Ազգային ժողովի խմբակցություններ հայտարարություն են տարածել Ադրբեջանի կողմից կազմակերպված ջարդերի զոհերի հիշատակի և բռնագաղթված հայ բնակչության իրավունքների պաշտպանության օրվա կապակցությամբ
13:01 28/02/2026Իրանը մոտ 30 հրթիռ է արձակվել Իսրայելի ուղղությամբՍկսվել է իրանական պատասխան հրթիռային հարվածն Իսրայելի ուղղությամբ։ Մոտ 30 հրթիռ է արձակվել Իսրայելի ուղղությամբ։ Թիրախավորված են Իսրայելի հյուսիսային և կենտրոնական շրջանները։ «Ի տարբերություն...
12:45 28/02/2026Շոուներդ թող, արի՛ մարդկանց ոտքի տակը մաքրի. Ալիկ Ալեքսանյանը դիմել է Լոռու մարզպետին«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Ալիկ Ալեքսանյանը դիմել է Լոռու մարզպետ Արեն Մկրտչյանին. «Մարզպե՛տ, շոուներդ թող, արի՛ մարդկանց ոտքի տակը մաքրի։ Եկել ենք Վանաձոր, ման ենք գալիս, տեսեք՝ ինչ վիճակ...
12:11 28/02/2026Իրանում ռազմական գործողություններ են, իսկ Հայաստանի քաղաքական վերնախավը սելֆիների ու անհոգ նկարների շարքեր են անում` քարոզարշավի մեջ են. Աբրահամյան«Հարևան երկրում խոշորամասշտաբ ռազմական գործողություններ են` դրանից բխող ծանր տարածաշրջանային հետևանքներով, իսկ ՀՀ անվտանգության խորհրդի և քաղաքական վերնախավի ներկայացուցիչները սելֆիների ու անհոգ...
12:03 28/02/2026Իրանի պատասխանը Իսրայելի հարվածներին վճռորոշ կլինի. ԻՀՊԿԻրանի պատասխանը երկրի վրա հարձակումներին կլինի ուժեղ և վճռական։ ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել է Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ, Իրանի զինված ուժերի մաս) հրամանատարությունը։ «Երկրի վրա...
11:43 28/02/2026ԱՄՆ-ն լայնածավալ ռազմական գործողություն է սկսել Իրանի դեմ. ԹրամփԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն այսօր հայտարարել է, որ Միացյալ Նահանգները սկսել է Իրանի դեմ խոշոր գործողություն։ «Որոշ ժամանակ առաջ Միացյալ Նահանգների զինված ուժերը սկսեցին խոշոր ռազմական...
11:35 28/02/2026Փաշինյանն ու նախարարներն ավտոբուսով գնում են ներկուսակցական քարոզարշավ իրականացնելուՆիկոլ Փաշինյանը հայտնում է, որ մեկնարկում է ներկուսակցական քարոզարշավը։ Նա տեսանյութ է հրապարակել ավտոբուսի միջից, որով ինքն ու ՔՊ կուսակցության անդամներ, նախարարներ մեկնում են Արմավիրի, Արարատի...
11:17 28/02/2026Իրանն ու Իսրայելը փակել են իրենց օդային տարածքներըԻսրայելի հարձակումների պատճառով Իրանի օդային տարածքը փակ է մինչև հետագա ծանուցում։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի օդային տրանսպորտի կազմակերպության խոսնակ Մաջիդ Ախավանը։ Հիշեցնենք՝ Իսրայելի...
11:10 28/02/2026Իրանի նկատմամբ իսրայելական ագրեuիան առաջին հայացքից շատ «տարօրինակ» է թվում ՝ հատկապես առայժմ իր ոչ հուժկու բնույթով. Վարդան Ոսկանյան«Առայժմ տեղեկությունները շատ սահմանափակ են, և իրավիճակը զարգանում է դինամիկ կերպով՝ րոպե առ րոպե»։
11:01 28/02/2026Ըստ ամենայնի, իսրայելա-(ամերիկյան) հարվածների թիրախում է եղել Իրանի Այաթոլլա Խամենեին և նախագահ ՓեզեշքիանըԸստ ամենայնի՝ իսրայելա-(ամերիկյան) հարվածների թիրախում է եղել Իրանի ղեկավարությունը (դրանց թվում՝ Այաթոլլա Խամենեին և նախագահ Փեզեշքիանը), սակայն վերջիններս Թեհրանում չեն։ Այս մասին հայտնում է...
10:37 28/02/2026Իսրայելը հարվածել է ԻրանինԹեհրանում պայթյուն է տեղի ունեցել, որի հետևանքով քաղաքի վրա ծխի խիտ ամպ է բարձրացել, հաղորդում է իրանական Tasnim լրատվական գործակալությունը։ Ավելի ուշ Իրանի պետական հեռարձակողը հաղորդեց Թեհրանի...
09:36 28/02/2026Ադրբեջանի gեղաuպան վարքագիծը մինչև հիմա չի փոխվել, ավելին՝ սպառնում է, որ եթե կարիքը լինի, նույն կերպ կվարվեն. Աբրահամյան«38 տարի առաջ՝ փետրվարի 27–29-ը, Սումգայիթ քաղաքում ադրբեջանցիները ջարդ կազմակերպեցին հայերի նկատմամբ, ինչի հետևանքով ոչ միայն մեծաթիվ զոհեր եղան, այլև հարյուրավոր մարդիկ խոշտանգվեցին, բռնաբարվեցին և...
23:09 27/02/2026Թրամփը զարմացած է, թե հսկայական ամերիկյան զինուժի սպառնալիքին դեմ հանդիման Իրանը ինչո՞ւ չի հանձնվում. Վարդան ՈսկանյանՀարվածը սակայն արդեն գրեթե երկրորդ ամիսն է տեղի չի ունենում,
22:42 27/02/2026Ուղղակի բռնազավթման փոխարեն, կառավարությունը օգտագործում է վարչական գործիքներ և ստուգման մեխանիզմներ. Աշոտյանի մեջբերումը «Human Rights Foundation»-իցԱնտեսելով իշխանությունների տարանջատումը, վարչակազմը ընդունեց Դատական օրենսգրքում վիճահարույց փոփոխություններ
22:33 27/02/2026Լինելով ինքնաբավ և կայացած անձնավորություն, Կարապետյանն ունակ է լուծել այդ խնդիրը. Լևոն Տեր-ՊետրոսյանԱնհրաժեշտ է, վերջիվերջո, հասկանալ, որ ընդդիմության միավորումը ոչ թե քաղաքական, այլ պարզապես ազգի փրկության խնդիր է
21:51 27/02/2026Այս ամենն անելու ենք վարչապետ Սամվել Կարապետյանի հետ ուժեղ Հայաստանում. Լենա ՄաթևոսյանԴրանով սահմանելու ենք առավելագույն արժեքը 1 ք/մ-ի համար և բացառելու ենք արհեստական թանկացումը
20:07 27/02/202638 տարի առաջ, այս օրը ցեղասպան քաղաքականության սկիզբն էր․ Մետաքսե ՀակոբյանԱրցախի Հանրապետության ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը գրում է․ «1988-ի փետրվարի 27-29-ը Սումգայիթում ադրբեջանական իշխանությունների կողմից պետական մակարդակով կազմակերպվեց...
17:36 27/02/2026Փորձը ցույց է տվել, որ գործ ունենք ոչ թե իրավական գործընթացների հետ, այլ կամայական որոշումների. Սամսոնյանի կին«Նախորդ դատական նիստից հետո խափանման միջոցի փոփոխության հետ կապված որևէ ակնկալիք չունեի»,-այսօրվա դատական նիստի ավարտից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Իմնեմնիմի» պոդքասթի համահեղինակ Նարեկ...

11:00 01/05/2024U.S. continues to work towards peace between Armenia, Azerbaijan – State DeptU.S. Secretary of State Antony Blinken is personally deeply engaged in the normalization of relations between Armenia and Azerbaijan, State Department deputy spokesman Vedant Patel said. “This is an...
16:16 30/04/2024Armenian government says cannot guarantee safety of Tavush border residents – statementThe Tavush for the Homeland civil movement issued a statement following Monday’s meeting between Prime Minister Nikol Pashinyan and residents from the border village of Kirants in Armenia’s Tavush...
15:36 30/04/2024German MP: No way back for Azerbaijan into PACEGerman SPD MP Frank Schwabe, who heads the German delegation to the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE), has denounced the Azerbaijani regime for the imprisonment of human rights...
15:25 30/04/2024CoE chief welcomes Armenia-Azerbaijan border agreementCouncil of Europe Secretary General Marija Pejčinović Burić has welcomed the deal on the delimitation of the Armenian-Azerbaijani border based on the 1991 Alma-Ata Declaration.
15:10 30/04/2024French ambassador returns to Azerbaijan after being recalled for consultationsFrench Ambassador to Azerbaijan Anne Bouillon has returned to Baku and has already resumed her diplomatic activities, the Azerbaijani media reports, citing diplomatic sources.
12:58 30/04/2024Armenian parliament majority rejects opposition resolution on border delimitationThe pro-government majority in the Armenian National Assembly on Tuesday voted down an opposition-drafted resolution on the delimitation and demarcation of the border between Armenia and Azerbaijan.
12:14 30/04/2024Opposition MP blasts 'step-by-step surrender' of Armenian lands to AzerbaijanArmenian MP Artur Khachatryan, who represents the opposition Hayastan faction, has rejected the “illegal” border delimitation and demarcation between Armenia and Azerbaijan, accusing Prime Minister...
16:45 29/04/2024Turkey backs outgoing Dutch PM Rutte’s candidacy for NATO chiefTurkey has told its NATO allies that Ankara will back the Netherlands’ outgoing Prime Minister Mark Rutte’s candidacy for the military alliance’s secretary general position, AP reported on Monday,...
16:35 29/04/2024Kazakhstan not to mediate Armenia-Azerbaijan talks in AlmatyThe upcoming negotiations between Armenia and Azerbaijan in Almaty, Kazakhstan, will be held solely between the parties and Astana's mediation is out of the question, Kazakh Foreign Ministry...
16:05 29/04/2024Expert: Armenia engaged in a 'diplomatic battle'Armenia is currently engaged in a diplomatic war, claims Ruben Melkonyan, Dean of the Faculty of Eastern Studies at Yerevan State University.
15:35 29/04/2024Diplomat: Artsakh issue remains unresolvedThe Artsakh issue remains unresolved and has not been forgotten despite all claims of the Armenian and Azerbaijani leaderships, former Armenian Foreign Minister Vartan Oskanian states.
14:54 29/04/2024Tatoyan: Azerbaijan seeks to undermine Armenia's securityFormer Armenian Human Rights Defender Arman Tatoyan states that Azerbaijan seeks to undermine Armenia’s security though the border delimitation and demarcation process.
14:14 29/04/2024War with Azerbaijan not over, says former Armenian FMAfter the 2020 war, Azerbaijan, Turkey, Armenia and later other actors interested in developments in the South Caucasus started talks about a sustainable and long-lasting peace.
13:34 29/04/2024Chechen leader Kadyrov's 16-year-old son named trustee at special forces universityChechen leader Ramzan Kadyrov said on Sunday that he named his teenage son, who was shown beating a prisoner in custody last year, a trustee of the Russian University of Special Forces named after...
13:15 29/04/2024Opposition MP slams Pashinyan's government for border processDespite the broad public discontent with and distrust of the border delimitation and demarcation process with Azerbaijan involving unilateral territorial concessions made by Armenian Prime Minister...
12:34 29/04/2024Armenian, Azeri FMs to meet in AlmatyArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and his Azerbaijani counterpart Jeyhun Bayramov will hold talks in Almaty in the near future, Armenian Foreign Ministry spokeswoman Ani Badalyan has...
11:36 29/04/2024Protesters block Armavir-Gyumri highway in ArmeniaA group of people blocked the Armavir-Gyumri highway in Armenia on Monday morning as part of the ongoing acts of civil disobedience against the unilateral territorial concessions to Azerbaijan.
11:15 29/04/2024Russia has nothing to fear from EU in South Caucasus, Armenian diplomat saysA seismic shift in Armenia’s foreign policy that has seen it forge closer relations with the European Union is not a threat to Moscow, the country’s ambassador in Brussels insisted amid increasingly...
11:00 29/04/2024Blinken urges Aliyev to release those unjustly detained in AzerbaijanU.S. Secretary of State Antony Blinken spoke by phone with Azerbaijani President Ilham Aliyev on Sunday. Blinken commended Aliyev for last week’s announcement that Armenia and Azerbaijan agreed to...
17:05 27/04/2024Yerevan.Today: Contract soldiers serving on border quit Armenian militaryA group of contract servicemen serving on the border with Azerbaijan in Armenia’s Tavush Province are quitting the Armenian army amid territorial concessions to Baku, Yerevan.Today reports, citing...