13:44 28/02/2026Իրանը կոչ է արել բոլոր երկրներին խստորեն դատապարտել ԱՄՆ-ի և Իսրայելի ագրեսիանԻրանը կոչ է անում բոլոր երկրներին խստորեն դատապարտել Միացյալ Նահանգների և Իսրայելի ագրեսիան, ասվում է Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության հայտարարության մեջ։ «Մենք ակնկալում ենք,...
13:23 28/02/2026Փաշինյանը, նախարարները «ուրախ ավտոբուսով» քարոզարշավի են ելել, իսկ Իրանում պատերազմ է, տարածաշրջանը մեծ պայթյունի վտանգի մեջ է. Մանուկյան««Խաղաղության» և անվտանգության անպատասխանատվություն». այսպես է արձագանքել ԱԺ «Հայաստան» խմբացության պատգամավոր, ՀՅԴ ԳՄ անդամ Գեղամ Մանուկյանը Նիկոլ Փաշինյանի ու քաղաքական վերնախավի՝ ՔՊ ներկուսակցական...
13:15 28/02/2026Ազգային պատկանելության հիմքով հայերը ենթարկվեցին էթնnցիդի. Սումգայիթի ջարդերից անցել է 34 տարիԱրցախի Ազգային ժողովի խմբակցություններ հայտարարություն են տարածել Ադրբեջանի կողմից կազմակերպված ջարդերի զոհերի հիշատակի և բռնագաղթված հայ բնակչության իրավունքների պաշտպանության օրվա կապակցությամբ
13:01 28/02/2026Իրանը մոտ 30 հրթիռ է արձակվել Իսրայելի ուղղությամբՍկսվել է իրանական պատասխան հրթիռային հարվածն Իսրայելի ուղղությամբ։ Մոտ 30 հրթիռ է արձակվել Իսրայելի ուղղությամբ։ Թիրախավորված են Իսրայելի հյուսիսային և կենտրոնական շրջանները։ «Ի տարբերություն...
12:45 28/02/2026Շոուներդ թող, արի՛ մարդկանց ոտքի տակը մաքրի. Ալիկ Ալեքսանյանը դիմել է Լոռու մարզպետին«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Ալիկ Ալեքսանյանը դիմել է Լոռու մարզպետ Արեն Մկրտչյանին. «Մարզպե՛տ, շոուներդ թող, արի՛ մարդկանց ոտքի տակը մաքրի։ Եկել ենք Վանաձոր, ման ենք գալիս, տեսեք՝ ինչ վիճակ...
12:11 28/02/2026Իրանում ռազմական գործողություններ են, իսկ Հայաստանի քաղաքական վերնախավը սելֆիների ու անհոգ նկարների շարքեր են անում` քարոզարշավի մեջ են. Աբրահամյան«Հարևան երկրում խոշորամասշտաբ ռազմական գործողություններ են` դրանից բխող ծանր տարածաշրջանային հետևանքներով, իսկ ՀՀ անվտանգության խորհրդի և քաղաքական վերնախավի ներկայացուցիչները սելֆիների ու անհոգ...
12:03 28/02/2026Իրանի պատասխանը Իսրայելի հարվածներին վճռորոշ կլինի. ԻՀՊԿԻրանի պատասխանը երկրի վրա հարձակումներին կլինի ուժեղ և վճռական։ ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել է Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի (ԻՀՊԿ, Իրանի զինված ուժերի մաս) հրամանատարությունը։ «Երկրի վրա...
11:43 28/02/2026ԱՄՆ-ն լայնածավալ ռազմական գործողություն է սկսել Իրանի դեմ. ԹրամփԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն այսօր հայտարարել է, որ Միացյալ Նահանգները սկսել է Իրանի դեմ խոշոր գործողություն։ «Որոշ ժամանակ առաջ Միացյալ Նահանգների զինված ուժերը սկսեցին խոշոր ռազմական...
11:35 28/02/2026Փաշինյանն ու նախարարներն ավտոբուսով գնում են ներկուսակցական քարոզարշավ իրականացնելուՆիկոլ Փաշինյանը հայտնում է, որ մեկնարկում է ներկուսակցական քարոզարշավը։ Նա տեսանյութ է հրապարակել ավտոբուսի միջից, որով ինքն ու ՔՊ կուսակցության անդամներ, նախարարներ մեկնում են Արմավիրի, Արարատի...
11:17 28/02/2026Իրանն ու Իսրայելը փակել են իրենց օդային տարածքներըԻսրայելի հարձակումների պատճառով Իրանի օդային տարածքը փակ է մինչև հետագա ծանուցում։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի օդային տրանսպորտի կազմակերպության խոսնակ Մաջիդ Ախավանը։ Հիշեցնենք՝ Իսրայելի...
11:10 28/02/2026Իրանի նկատմամբ իսրայելական ագրեuիան առաջին հայացքից շատ «տարօրինակ» է թվում ՝ հատկապես առայժմ իր ոչ հուժկու բնույթով. Վարդան Ոսկանյան«Առայժմ տեղեկությունները շատ սահմանափակ են, և իրավիճակը զարգանում է դինամիկ կերպով՝ րոպե առ րոպե»։
11:01 28/02/2026Ըստ ամենայնի, իսրայելա-(ամերիկյան) հարվածների թիրախում է եղել Իրանի Այաթոլլա Խամենեին և նախագահ ՓեզեշքիանըԸստ ամենայնի՝ իսրայելա-(ամերիկյան) հարվածների թիրախում է եղել Իրանի ղեկավարությունը (դրանց թվում՝ Այաթոլլա Խամենեին և նախագահ Փեզեշքիանը), սակայն վերջիններս Թեհրանում չեն։ Այս մասին հայտնում է...
10:37 28/02/2026Իսրայելը հարվածել է ԻրանինԹեհրանում պայթյուն է տեղի ունեցել, որի հետևանքով քաղաքի վրա ծխի խիտ ամպ է բարձրացել, հաղորդում է իրանական Tasnim լրատվական գործակալությունը։ Ավելի ուշ Իրանի պետական հեռարձակողը հաղորդեց Թեհրանի...
09:36 28/02/2026Ադրբեջանի gեղաuպան վարքագիծը մինչև հիմա չի փոխվել, ավելին՝ սպառնում է, որ եթե կարիքը լինի, նույն կերպ կվարվեն. Աբրահամյան«38 տարի առաջ՝ փետրվարի 27–29-ը, Սումգայիթ քաղաքում ադրբեջանցիները ջարդ կազմակերպեցին հայերի նկատմամբ, ինչի հետևանքով ոչ միայն մեծաթիվ զոհեր եղան, այլև հարյուրավոր մարդիկ խոշտանգվեցին, բռնաբարվեցին և...
23:09 27/02/2026Թրամփը զարմացած է, թե հսկայական ամերիկյան զինուժի սպառնալիքին դեմ հանդիման Իրանը ինչո՞ւ չի հանձնվում. Վարդան ՈսկանյանՀարվածը սակայն արդեն գրեթե երկրորդ ամիսն է տեղի չի ունենում,
22:42 27/02/2026Ուղղակի բռնազավթման փոխարեն, կառավարությունը օգտագործում է վարչական գործիքներ և ստուգման մեխանիզմներ. Աշոտյանի մեջբերումը «Human Rights Foundation»-իցԱնտեսելով իշխանությունների տարանջատումը, վարչակազմը ընդունեց Դատական օրենսգրքում վիճահարույց փոփոխություններ
22:33 27/02/2026Լինելով ինքնաբավ և կայացած անձնավորություն, Կարապետյանն ունակ է լուծել այդ խնդիրը. Լևոն Տեր-ՊետրոսյանԱնհրաժեշտ է, վերջիվերջո, հասկանալ, որ ընդդիմության միավորումը ոչ թե քաղաքական, այլ պարզապես ազգի փրկության խնդիր է
21:51 27/02/2026Այս ամենն անելու ենք վարչապետ Սամվել Կարապետյանի հետ ուժեղ Հայաստանում. Լենա ՄաթևոսյանԴրանով սահմանելու ենք առավելագույն արժեքը 1 ք/մ-ի համար և բացառելու ենք արհեստական թանկացումը
20:07 27/02/202638 տարի առաջ, այս օրը ցեղասպան քաղաքականության սկիզբն էր․ Մետաքսե ՀակոբյանԱրցախի Հանրապետության ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը գրում է․ «1988-ի փետրվարի 27-29-ը Սումգայիթում ադրբեջանական իշխանությունների կողմից պետական մակարդակով կազմակերպվեց...
17:36 27/02/2026Փորձը ցույց է տվել, որ գործ ունենք ոչ թե իրավական գործընթացների հետ, այլ կամայական որոշումների. Սամսոնյանի կին«Նախորդ դատական նիստից հետո խափանման միջոցի փոփոխության հետ կապված որևէ ակնկալիք չունեի»,-այսօրվա դատական նիստի ավարտից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Իմնեմնիմի» պոդքասթի համահեղինակ Նարեկ...

13:47 23/12/2024«Голос Армении»: «Армянам – воздушные поцелуйчики, Азербайджану – деньги и оружие»Газета «Голос Армении» пишет: «Как известно, на днях Генпрокуратура Азербайджана, сообщив о дополнении обвинения похищенному и незаконно содержащемуся в бакинской тюрьме госминистру Арцаха Рубену...
13:36 23/12/2024Дональд Трамп заявил, что при нем в США официально будут только два гендераИзбранный президент США Дональд Трамп заявил, что в день своего вступления в должность главы государства в январе 2025 года он положит конец "трансгендерному безумию", передает dw.
13:27 23/12/2024Тигран Абрамян: Пока власти Армении в стадии самооправданий и раздачи обещаний, Азербайджан занят масштабным перевооружениемУ интенсивных взаимных визитов представителей оборонных ведомств Азербайджана и Турции разные мотивы, но, прежде всего, они проходят в рамках реформирования азербайджанской армии, написал секретарь...
12:59 23/12/2024Метаксе Акопян: Правда одна – Арцах сдал Никол при поддержке своих рюкзаков и сателлитов в Арцахе«У Никола и его рюкзаков семь бед – один ответ: он заключается в том, чтобы свалить вину за сдачу ими Республики Арцах кочевникам на арцахцев», – написала депутат Национального собрания Республики...
12:15 23/12/2024Никол Пашинян: Я совершил большую ошибку«С 1994 года, то есть после прекращения огня, с момента его начала, переговорный процесс шел о возвращении Нагорного Карабаха в состав Азербайджана», – написал Никол Пашинян на своей странице в...
14:30 21/12/2024«Голос Армении»: Если попытаться понять логику Пашиняна, то свести к минимуму риск эскалации на границе с Азербайджаном должны столбыГазета «Голос Армении» пишет: «После полной делимитации границы не будет необходимости в присутствии третьих сил на каком-либо участке армяно-азербайджанской границы, заявил премьер-министр Армении...
13:38 21/12/2024Тигран Абрамян: У Азербайджана нет таких требований, по которым пашиняновская власть придерживается жесткой позицииЗаявления президента Азербайджана об армяно-азербайджанском переговорном процессе показывают, что видимые разногласия – крайне условны, написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания...
12:08 21/12/2024Фидан: Третьи стороны должны поощрять мирный процесс между Арменией и Азербайджаном справедливо и беспристрастноГлава МИД Турции Хакан Фидан в ходе встречи с главой дипломатии ФРГ Анналеной Бербок коснулся также ситуации в регионе Южного Кавказа.
11:50 21/12/2024Сын бывшего госминистра Арцаха Рубена Варданяна заявил о полной изоляции отца в тюрьме АзербайджанаБывший госминистр Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Рубен Варданян, который больше года незаконно удерживается в тюрьме в Азербайджане, изолирован от нанятых его семьей...
11:37 21/12/2024Пашинян – Макрону: Отношения между Арменией и Францией сейчас достигли новой важной вехиНикол Пашинян направил поздравительное послание президенту Французской Республики Эммануэлю Макрону по случаю дня рождения.
16:33 20/12/2024Патель: Действующая администрация США продолжит работу над мирным процессом между Арменией и Азербайджаном до последнего дняДействующая администрация продолжит работу над нормализацией армяно-азербайджанских отношений до последнего дня.
14:29 20/12/2024Данные о потраченных Анной Акопян в Италии средствах держатся в тайне, Panorama.am обращает внимание правозащитниковИнформация о размере средств, потраченных во время визита супруги премьер-министра Армении Никола Пашиняна – Анны Акопян – в Италию, держится в строгом секрете от СМИ.
13:30 20/12/2024«Голос Армении»: У Пашиняна и Алиева общие враги: кого из «подозреваемых» Баку потребует от Еревана?Газета «Голос Армении» пишет: «Прошло чуть больше месяца после окончания СОР29, и маски оказались сорваны окончательно.
12:32 20/12/2024Скончалась супруга депутата Овика АгазарянаНочью скончалась супруга недавно исключенного из рядов правящей партии «Гражданский договор» депутата Национального Собрания Армении Овика Агазаряна.
12:21 20/12/2024Эммануэля Макрона освистали жители пострадавшего от циклона острова МайоттаЖители пострадавшего от циклона острова Майотта освистали президента Франции Эммануэля Макрона, прибывшего с визитом в находящийся в Индийском океане регион.
12:05 20/12/2024Артур Ванецян: Эта власть многое украла у нашего народа, теперь же она хочет украсть наш деньБывший директор Службы национальной безопасности Армении, генерал-майор Артур Ванецян направил поздравительное послание по случаю отмечаемого 20 декабря Дня работника органов национальной...
11:46 20/12/2024Вице-премьер Мгер Григорян командирован в МосквуВ Москве состоится 23-е заседание межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Арменией и Россией.
17:24 19/12/2024Путин рассказал анекдот про слово из трех буквПрезидент России Владимир Путин в ходе прямой линии рассказал анекдот, отвечая на вопрос, что будет с жителями других континентов, когда они начнут уходить под воду, пишет «Газета.Ru».