11:59 26/02/2026Կառավարությունը «2025 թվականի կատարման ընթացքի և արդյունքների մասին» զեկույցն այս շաբաթ կուղարկվի ԱԺԽնդրում եմ՝ ներկայացրեք իմ գրասենյակ, կփորձենք դա զետեղել հարակից ելույթներում
11:37 26/02/2026Լեհաստանի հայ համայնքը մերժել է հայրենիքի գողին. Լեհաստանում ՀՀ նախկին դեսպան«Լեհաստանի հայ համայնքը մերժել է հայրենիքի գողին և դավաճանին»,-նման հայտարարություն է տարածել հասարակական-քաղաքական գործիչ, Լեհաստանում ՀՀ նախկին դեսպան Էդգար Ղազարյանը։ Նա մանրամասնում է.
11:18 26/02/2026Մեր ժողովուրդը պետք է իմանա, թե որ պաշտոնյաների պատճառով է ընդհատված եղել Հյուսիս-հարավ ճանապարհի երևանյան հատվածը. Նաիրի ՍարգսյանՀյուսիս-հարավ ճանապարհի երևանյան հատվածում՝ Մալաթիա-Սբեստիա վարչական շրջանի տարածքում կիսատ մնացած շինարարության գործի քննությունն ընդհանուր իրավասության դատարանում ավարտվել է։ Այն տևել է մոտ 3 տարի...
11:01 26/02/2026Մենք որևէ պլան, ծրագիր չունենք, մտահոգություններ էլ չունենք կապված ռուսական ռազմաբազայի ներկայության հետ. Նիկոլ ՓաշինյանՄենք վճռական ենք և կցանկանայինք զարգացնել մեր հարաբերությունները Ռուսաստանի հետ
10:49 26/02/2026Ի՞նչ է նշանակում «համերաշխ», երբ ամերիկացիները հստակ գիտեն, թե պաշտոնական Բաքուն ինչպես է բնորոշում Խոջալուի իրադարձությունները. Քաղաքական վերլուծաբանՔաղաքական վերլուծաբան Հակոբ Բադալյանն ուշադրություն է հրավիրում Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպանությունն իր ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջում Խոջալուի իրադարձությունների վերաբերյալ արված հրապարակմանը՝ հիշեցնելով,...
10:36 26/02/2026Նույնիսկ այսօր մենք պատրաստ ենք ուղի տրամադրել Թուրքիայից-Ադրբեջան և հակառակ ուղղությամբ գնացող բեռնատարների համար. Նիկոլ ՓաշինյանԻնչ խոսք, ժողովրդավարության պաշտպանությունը և զարգացումն մեր երկրում շատ կարևոր է
10:14 26/02/2026Մայիսին Իլհամ Ալիևի այց Հայաստանում նախատեսված չէ. ԲայրամովԱդրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը մեկնաբանել է նախագահ Իլհամ Ալիևի հնարավոր մասնակցությունը Հայաստանում կայանալիք Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովին։ «Իմ ունեցած...
09:48 26/02/2026Փաշինյանը երկու իրավիճակային ու դեմագոգիկ քայլ է արել. Մ. Ղահրամանյան«Փաշինյանը Խուդաթյանի գրառման միջոցով փորձում է իրավիճակ փրկել, նա երկու իրավիճակային ու դեմագոգիկ քայլ է արել»,-նշում է «Մեր Ձևով» շարժման մամուլի խոսնակ Մարիաննա Ղահրամանյանը։ Նրա խոսքով՝...
09:15 26/02/2026Խոջալուի իրադարձությունները մինչև հիմա որպես խարան դաջված է ադրբեջանցիների ճակատներին. Աբրահամյան«34 տարի առաջ այս օրը Արցախի ինքնապաշտպանական ուժերի կողմից իրականացվեց Իվանյանի (Խոջալուի) կրակակետերի լռեցման օպերացիան։ Շարքից հանվեցին այնտեղից Ստեփանակերտն ու հարակից բնակավայրերն անընդհատ կրակի...
23:33 25/02/2026ԱՄՆ նախագահի մասնակցությունը շատ կարևոր դեր է խաղացել տարածաշրջանում խաղաղության համար. Լեհաստանում ասել է ՓաշինյանըԽաղաղության գործընթացն անորոշ կլիներ
23:09 25/02/2026Պետք է լինի խնդրի լուծում՝ կա՛մ դիվանագիտական ճանապարհով, կա՛մ լայնածավալ տարածաշրջանային պատերազմի միջոցով զգալի ռիսկեր է ի հայտ բերում. Վարդան ՈսկանյանԹեև ոչ ոք չի կարող վստահաբար պնդել, թե ինչպես կհանգուցալուծվի վտանգավոր այս ճգնաժամը
22:35 25/02/2026Մեծ Մերձավոր Արևելքն առաջիկայում, հավակնում է դառնալ գլոբալ աշխարհի ամենաթեժ կենտրոնը. Արտակ ԶաքարյանԻսրայելի վարչապետը՝ ակնարկելով տարածաշրջանում թուրքական ազդեցությանը, հայտարարել է
21:16 25/02/2026ՀՀ Գլխավոր դատախազության պատասխանից պարզվում է, որ Նիկոլ Փաշինյանը հերթական սուտն է տարածելՓետրվարի 10-ին Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, թե իբրև «կա ինֆորմացիա, որ այդ թվում՝ ՀԱԵ ձևաչափերով մուտք են գործում ստվերային գումարներ
19:59 25/02/2026Նիոկլ Փաշինյանը մեկնել է ԼեհաստանՄեկնարկել է Նիկոլ Փաշինյանի պաշտոնական այցը Լեհաստան: Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից։ «Փաշինյանի առաջին կանգառը եղել է Վարշավայի թագավորական ամրոց-թանգարանում: Նիկոլ Փաշինյանը...
19:52 25/02/2026«Վարդաշեն» ՔԿՀ-ում հանդիպեցի հրամանատար Աշոտ Մինասյանին, իսկ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում՝ Վահագն ՉախալյանինԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է․ ««Վարդաշեն» ՔԿՀ-ում հանդիպեցի «Սիսական» ջոկատի հրամանատար Աշոտ Մինասյանին, իսկ «Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ում՝ Վահագն Չախալյանին։ Ա.
19:26 25/02/2026Ընդդիմության ճնշման և վտանգ զգալու արդյունքում իրենք թոշակները բարձրացրեցին․ Նարեկ ԿարապետյանԹոշակների բարձրացումը՝ իշխանության կողմից վտանգի զգացողության արդյունք էր։ Այս համոզմանն է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ, «Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը։ Մամուլի...
19:04 25/02/2026Ջուր կա՛, մեր երկրում կառավարում չկա՛․ Նարեկ Կարապետյան«Այսօր «Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը հայտարարեց, որ մայիսից սկսած մինչև սեպտեմբերի 15-ը Երևանի մեծ մասը օրեկան 7 ժ ջուր չի ունենա։ Ժամը 12-ից մինչև առավոտ ժամը 7-ը մեր երկրում, մեր երկրի...
18:47 25/02/2026Եթե կարող էիք՝ ինչու՞ մինչեւ հիմա չէիք բարձրացնում թոշակը․ Գոհար ՄելոյանՓաստաբան Գոհար Մելոյանը գրում է․ «Ընտրությունները Հայաստանում ամենաարդյունավետ սոցիալական ծրագիրն են դարձել։ Հիշո՞ւմ եք, երբ Նիկոլ Փաշինյան-ը 12 շաբաթ առաջ անկեղծորեն զարմանում էր՝ «բա թոշակառուն...
18:36 25/02/2026Իսպանիան բացահայտել է ԵՄ-ում միգրանտների անօրինական տեղափոխման ցանցԻսպանիայի ոստիկանությունը Մադրիդում բացահայտել է հանցավոր ցանց, որը կազմակերպել էր միգրանտների անօրինական մուտքը Եվրոպա՝ օգտագործելով կեղծ փաստաթղթեր։ ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ ասվում է թագավորության...
18:10 25/02/2026Ուկրաինացիների առանց վիզայի Վրաստանում մնալը երկարաձգվել է 1 տարովԸստ կառավարության 2026 թվականի փետրվարի 24-ի որոշման` Ուկրաինայի քաղաքացիների Վրաստանում առանց վիզայի մնալու իրավունքը երկարաձգվել է ևս մեկ տարով։ Aliq.ge-ի փոխանցմամբ՝ ավելի կոնկրետ, փաստաթղթի...

16:34 23/04/2024Armenian expert reacts to Erdogan's statementTurkish President Recep Tayyip Erdogan has reiterated that Armenia needs to stop campaigning for international recognition of the 1915 Armenian Genocide as a precondition for normalization with...
16:05 23/04/2024Aliyev: Baku has agreed to Armenia-Azerbaijan talks in KazakhstanBaku has accepted Kazakhstan's proposal to host a meeting of the Azerbaijani and Armenian foreign ministers, Azerbaijani President Ilham Aliyev said on Tuesday.
15:33 23/04/2024Record number of parliamentarians to attend Armenian Genocide commemorations in AustraliaAs Sydney and Melbourne's Armenian community prepare to commemorate the 109th Anniversary of the Armenian Genocide, the Armenian National Committee of Australia has reported the scheduled attendance...
15:12 23/04/2024Armenian deputy mayor deplores unilateral concessions to BakuThe Armenian government’s decision to hand over four border villages to Azerbaijan poses threats to the Noyemberyan community in Tavush Province, Noyemberyan Deputy Mayor Mher Aghamyan claims.
13:56 23/04/2024Armenian community leaders warn of border delimitation risksThe delimitation of the border between Armenia and Azerbaijan at the section of Baghanis and Voskepar, border villages in the Noyemberyan community, poses grave security risks, local officials warn.
13:21 23/04/2024Iran backs peaceful settlement of Armenia-Azerbaijan border issuesThe continuation of Azerbaijan and Armenia’s efforts to resolve border issues peacefully is necessary for establishing lasting peace and stability in the South Caucasus, IRNA quoted Iran’s Foreign...
13:03 23/04/2024Delimitation of Baghanis-Voskepar border section expected on TuesdayThe Baghanis-Voskepar road in Armenia’s Tavush Province has been closed due to mine clearance being carried out in the adjacent area, the Armenian Interior Ministry reports.
12:35 23/04/2024Armenia, Azerbaijan start clarification of border coordinatesArmenia and Azerbaijan have started clarifying coordinates on the border between the two countries, the Armenian government reported on Tuesday.
11:32 23/04/2024Pashinyan: Armenia purchasing mostly defensive weaponsArmenia is buying mostly defensive weapons and its defense spending is some 15-20% of what Azerbaijan spends on arms purchase, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said.
17:05 22/04/2024People allowed to enter church in Armenian border villagePolice officers on Monday allowed people to enter the Holy Mother of God Church in Voskepar, a border village in Armenia's Tavush Province.
16:35 22/04/2024Political prisoners Narek Samsonyan and Vazgen Saghatelyan must be immediately released: statementOpposition activists Narek Samsonyan and Vazgen Saghatelyan, co-hosts of the Imnemnimi podcast, have been illegally detained for one month now.
15:36 22/04/2024MP Tigran Abrahamyan blasts unilateral concessions to BakuOpposition MP Tigran Abrahamyan has denounced the Armenian leadership for unilateral concessions to Azerbaijan, rejecting the claims that the planned handover of four border villages to Baku are part...
15:03 22/04/2024Armenia remains engaged with CSTO, chief saysArmenia continues to fulfill its obligations as part of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) and all issues on the agenda are settled as needed, CSTO Secretary General Imangali...
14:31 22/04/2024Putin-Pashinyan personal contact may take place soon, Kremlin saysRussian President Vladimir Putin and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan will be able to discuss topical issues during a possible personal contact in the near future, TASS quoted Kremlin...
14:16 22/04/2024Ex-Armenian FM claims diplomacy can avert new warFormer Armenian Foreign Minister Ara Ayvazyan has rejected the Armenian leadership’s policy of territorial concessions to Azerbaijan to avoid a new war, claiming diplomacy can be an alternative.
13:35 22/04/2024French Senate delegation joins EU mission for patrol in GorisFrench Ambassador to Armenia Olivier Decottignies and a delegation from the French Senate on Monday joined the EU Mission in Armenia (EUMA) for a patrol in Goris.
13:10 22/04/2024Tensions run high in Armenia's Voskepar amid deminingTensions are running high in Voskepar, a border village in Armenia’s Tavush Province, where local residents have been protesting against the planned land handover to Azerbaijan for the third day on...
12:37 22/04/2024NATO official welcomes Armenia-Azerbaijan border delimitation dealJavier Colomina, NATO Secretary General’s Special Representative for the Caucasus and Central Asia, has welcomed Friday's agreement on the delimitation of the Armenian-Azerbaijani border based on the...
16:36 20/04/2024Statement on border delimitation deal violates Armenian laws, activist claimsThe statement on a border delimitation agreement between Armenia and Azerbaijan issued by the Armenian Foreign Ministry on Friday runs counter to the Armenian Constitution and other laws, claims...
16:00 20/04/2024Azerbaijan 'restoring' Shushi's Realni SchoolAfter 2020, Shushi has become the focal point of Azerbaijan's efforts to erase, appropriate, and expropriate Armenian historical and cultural landmarks in the occupied territories of Artsakh, the...