00:01 17/02/2026Սպասվող զարգացում էր՝ ներազգային կյանքում իշխանությունների խիստ էսկալացիոն ու պառակտիչ ռազմավարության համատեքստում․ ԲեգլարյանԱրցախի պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը գրում է․ «Վեհափառ Հայրապետի և մի խումբ եպիսկոպոսների դեմ քրեական վարույթի մեկնարկը և նրանց հանդեպ կիրառված արգելքը հակաեկեղեցական, հակազգային ու հակապետական...
23:08 16/02/2026Հայաստանը TRIPP-ում՝ օբյեկտ, ոչ թե սուբյեկտ․ ՍուրենյանցՔաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը գրում է․ «Հայաստանը TRIPP-ում՝ օբյեկտ, ոչ թե սուբյեկտ Նիկոլ Փաշինյանի վերջին հայտարարությունները տարածաշրջանային տրանսպորտային նախագծերի, մասնավորապես՝ TRIPP...
22:49 16/02/2026Մեր կապն էս լեռան հետ անբացատրելի ա, ուրիշ ու ուժեղ․ Լևոն ՔոչարյանՀՀ ԱԺ պատգամավոր Լևոն Քոչարյանը լուսանկարներ է հրապարակել՝ կից գրելով․ «Ուզում եմ չթողնել, որ ինձ համար ինչ որ պահ սովորական դառնա այն ամենն ինչ գուցե ամեն օր եմ տեսնում: Չկա երևի մի հայ, որ լավ...
22:17 16/02/2026Մերժում ենք Վահագն Խաչատուրյանի հետ Աթենքում հանդիպումները․ ՀՅԴ Հունաստանի Կենտրոնական կոմիտեՄերժում ենք Վահագն Խաչատուրյանի հետ Աթենքում հանդիպումները։ Այս մասին նշված է ՀՅԴ Հունաստանի Կենտրոնական կոմիտեի տարածած հայտարարության մեջ։ «Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը վաղը պետական այցով կմեկնի...
21:11 16/02/2026Հանրային բաց առաջարկ ընդդիմադիր դաշինքներին․ Վլադիմիր ՄարտիրոսյանՔաղաքագետ Վլադիմիր Մարտիրոսյանը հանրային բաց առաջարկ է ներկայացնում ընդդիմադիր դաշինքներին՝ գրելով․ «Ընդդիմադիր դաշինքների նախընտրական ցուցակների առաջին տասնյակներում ՀԱԵ հոգևորականների ներգրավումը...
20:19 16/02/2026Ալիևի «Նյուրնբերգը» խաղաղության մասին չէ, այն խաղաղության լեզվով ձևակերպված պարտադրանք է․ ՍուրենյանցՔաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը գրում է․ «Հրավիրում եմ ԶԼՄ ներկայացուցիչներին՝ ՄԱԿ-ի Հայաստանի ներկայացուցչության գրասենյակի մոտ՝ փետրվարի 18-ին, չորեքշաբթի, ժամը 14-ին Ինչքան էլ Հայաստանի...
19:27 16/02/2026Իսրայելը փորձում է խափանել Իրան-ԱՄՆ միջուկային համաձայնագիրը․ ԶԼՄԹեհրանը կարծում է, որ Իսրայելը փորձում է ազդել Իրան-ԱՄՆ բանակցությունների վրա և խոչընդոտել իրանական միջուկային հարցի շուրջ համաձայնագրի կնքմանը։ Այս մասին ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել է իրանական աղբյուրը։...
17:53 16/02/2026Հունիսի 7-ին կայանալիք ԱԺ ընտրություններին ընտրական իրավունք ունի 2 միլիոն 489 հազար 31 քաղաքացիՄիգրացիայի և քաղաքացիության ծառայությունը հրապարակել է ընտրական իրավունք ունեցող քաղաքացիների թիվը։ Փետրվարի 11-ի դրությամբ, հունիսի 7-ին կայանալիք ԱԺ ընտրություններին ընտրական իրավունք ունի 2 միլիոն...
16:10 16/02/2026«Զանգեզուրի միջանցքը»/TRIPP-ը բարենպաստ հնարավորություններ է ստեղծում. Հաջիև««Զանգեզուրի միջանցքը» բարենպաստ հնարավորություններ է ստեղծում Կասպից ծովի/Կենտրոնական Ասիայի ավելի լայն տարածաշրջանների և Բալկանների միջև կապերի ամրապնդման համար։ Այս մասին X սոցիալական ցանցում գրել...
15:11 16/02/2026«Եթե այդ ինֆորմացիան չհաստատվի, ուրեմն Ալեն Սիմոնյանի նկատմամբ քր. գործ հարուցեք մարդկանց խմբի (հոգևորականների) նկատմամբ ատելություն հրահրելու համար»ԱԺ նախագահ Ալեն Սիոնյանի՝«Дождь»-ին տված հարցազրույցում հայ հոգևորականների մասին արած հայտարարությունից հետո քաղաքացիները դիմում են դատախազությանը՝ խնդրելով այն ընդունել որպես հանցագործության մասին...
14:59 16/02/2026ՔՊ-ին պետք է հաղթել մինչև քվեարկությունը. Արմեն ԲադալյանԱրդեն ուրվագծվում են հունիսի 7-ին կայանալիք հորհրդարանական հերթական ընտրությունների մասնակից ուժերը, ֆորմատները։ Ի՞նչ սպասել առաջիկայում, արդյոք մասնակից ուժերը պատրաստ են մոլդովական սցենարով...
13:36 16/02/2026Փոփոխություններ տեսնում ենք, մարդիկ հակված են երկխոսության. Հայաստանի քաղհասարակության ներկայացուցիչներն ամփոփում են ադրբեջանցիների հետ հանդիպումը«Մենք այլևս կարող ենք խոսել ձևավորված ֆորմատի մասին, այլ ոչ թե մեկանգամյա, երկուանգամյա որևէ նախաձեռնության մասին։ Սա իր կանոնները, ավանդույթներն ունեցող ֆորմատ է, որը շարունակվելու է»,- ասուլիսում...
13:36 16/02/2026Աշոտյան. Այս նկարի ո՞ր թվերի մեջ էիք պատկերացնում ձեզ ութ տարի առաջ«Հիշու՞մ եք, չէ՞, իշխանափոխության օրերին շատ հայտնի դարձած այս պատկերը, որը հայհոյանքներով, անեծքներով ու վիրավորանքներով հանդերձ ակտիվ տարածվում էր մայիսի 1-ին Փաշինյանին ԱԺ-ում վարչապետ չընտրելուց...
13:21 16/02/2026Փոքրերը մի խնդիր ունեն, ոտատակ չընկնել ու այդպիսով փորձել պահպանել ազգային ինքնությունն ու ինքնիշխանությունը. Արտակ ԶաքարյանԱՄՆ-ն չի հրաժարվում առաջնորդությունից, այլ փոխում է առաջնորդական իր մոդելը՝ լիբերալ գլոբալիզմից դեպի քաղաքակրթական ռեալիզմ
12:34 16/02/2026Արդյո՞ք պետք է համացանցից հանվի Արա Գևորգյանի «Արցախ» երաժշտությունը. Հարց՝ ՔՊ-ական պատգամավորին«Այցերը փոխադարձ են, ուղղված են խաղաղության մթնոլորտի ամրապնդմանը, նման միջոցառումները շարունակական են լինելու»,- խորհրդարանական ճեպազրույցի ժամանակ ասաց ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության...
12:11 16/02/2026«Հայրենիք» կուսակցության հերթական տարածքային գրասենյակը հանդիսավորությամբ բացվեց Սպիտակում«Հայրենիք» կուսակցությունը շարունակում է ընդլայնել իր ներկայությունը մարզերում։ Կուսակցության հերթական տարածքային գրասենյակը հանդիսավորությամբ բացվեց Լոռու մարզի Սպիտակ համայնքում։ Բացման...
12:04 16/02/2026Ռազմարդյունաբերական ընկերությունները կկարողանան հետազոտությունների նպատակով օգտագործել ՊՆ գույքը2025 թվականին ռազմարդյունաբերության ոլորտում գիտահետազոտական և փորձարարական մշակումների (ԳՓԿԱ) ֆինանսավորումը կազմել է ավելի քան 2.1 միլիարդ դրամ, ինչը 50%-ով գերազանցում է 2024 թվականի ցուցանիշը։...
11:44 16/02/2026Սա նաև ուժային մարմինների կազմակերպած խումբ է. Աբրահամյանը՝ Ադրբեջանի քաղհասարակության ներկայացուցիչների Հայաստան այցի մասին«Վեհափառի դեմ քրեական վարույթն այն տրամաբանական քայլերի շարունակությունն է, որն առնվազն ավելի խտացված տեսել ենք 2025 թ հունիս-հուլիս ամիսներից հետ»,- խորհրդարանական ճեպազրույցի ժամանակ ասաց «Պատիվ...
11:25 16/02/2026ԱՄՆ փոխնախագահի հետ հանդիպումից հետո Ալիևի հայտարարությունները հայ գերիների մասին շատ ավելի հարցեր առաջացրեցին. Աբրահամյան«Բաքվում ապօրինի դատապարված հայ գերիների վերաբերյալ Ադրբեջանի նախագահի հայտարարությունները ԱՄՆ փոխնախագահի հետ հանդիպումից հետո շատ ավելի հարցեր առաջացրեցին»,- խորհրդարանական ճեպազրույցի ժամանակ...
10:54 16/02/2026Երկու օլիգարխիկ սուբյեկտին էլ շատ հստակ ֆիքսել եմ, իրենց բոլոր հարցերը լինելու են ամենավերջում. Ավինյանը սպառնում է սեփականատերերինՀետևապես մեր վերաբերմունքը օլիգարխիկ այդ շրջանակների ներկայացուցիչների նկատմամբ պետք է լինի համապատասխան

15:10 16/11/2024Ерванд Варосян: Никол начал предвыборную агиткампанию«Никол начал предвыборную агиткампанию. И существенно здесь не то, что он побрился, а то, что он вновь в роли оппозиции. Он отмахнется от того факта, что 7 лет находился у власти и только сам...
14:32 16/11/2024Президент Абхазии Бжания обещал уйти в отставку, когда протестующие покинут здание парламентаПрезидент Абхазии Аслан Бжания обещал уйти в отставку, когда протестующие покинут здание парламента в Сухуме.
14:24 16/11/2024МИД РФ: Заявления Еревана говорят о дистанцировании от всех форматов работы ОДКБЗаявления армянской стороны говорят о дистанцировании Еревана от всех форматов работы ОДКБ. Об этом заявил журналистам замглавы МИД РФ Александр Панкин, отвечая на вопрос о возможности участия...
13:08 16/11/2024«Половина сказанного – ошибочна»: политолог Сурен Саркисян ответил Рубену РубинянуПолитолог Сурен Саркисян, коснувшись вопросов, которые последовали за заявлением занимающего пост вице-спикера Национального Собрания Армении Рубена Рубиняна, написал: «Вчера ряд коллег обратились ко...
12:30 16/11/2024«Голос Армении»: Что происходит с нашим обществом?«Как правило, бывает два исхода - либо бунт, взрыв, революция, Спартаки выходят, поднимают народ, либо тихое угнетенное самоуничтожение и, в конечном итоге, самоликвидация», - говорит в интервью «ГА»...
11:27 16/11/2024The Guardian: критики Трампа готовятся к темным временам возмездияАмериканские чиновники и политики, выступавшие ранее с критикой в адрес Дональда Трампа, после его победы на президентских выборах приготовились к возможным репрессиям и даже арестам.
17:04 15/11/2024Правозащитник – участникам COP29 в Баку: Вы все пособники Азербайджана«Да хранят старые, новые, забытые боги большие и малые народы, ибо созданные человечеством международные структуры, к сожалению, провалили свою миссию», – сказала во время акции протеста у...
16:28 15/11/2024Гнел Саносян – о ЧП в ЗАО «Ереванская ТЭЦ»: Крупного инцидента, драки не было, я видел записиНациональное Собрание Республики Армения 15 ноября продолжило работу очередных заседаний. Обсуждался вопрос избрания председателя Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ). Правительство...
15:55 15/11/2024Правозащитники: Азербайджан, страна-организатор климатического саммита COP29, сажает защитников окружающей средыГлавная международная конференция об изменении климата каждый год проводится в новой стране, и Азербайджан стал уже третьим подряд государством-организатором COP, которое обвиняется в преследовании...
14:39 15/11/2024«Голос Армении»: Догоняя Париж и обгоняя Нью-ЙоркГазета «Голос Армении» пишет: «В армянском сегменте соцсетей распространяется таблица с сеткой тарифов на общественный транспорт с 1 января 2025 года, согласно которой суточный проездной билет будет...
14:11 15/11/2024Путин поговорил с АлиевымСостоялся телефонный разговор президента России Владимира Путина с коллегой из Азербайджана Ильхамом Алиевым.
13:43 15/11/2024Ким Чен Ын лично руководил испытаниями дронов-камикадзе и приказал начать их массовое производствоКим Чен Ын в четверг руководил испытаниями ударных дронов-камикадзе, северокорейский лидер подчеркнул необходимость их массового производства в КНДР, сообщает ЦТАК.
12:23 15/11/2024Джейхун Байрамов: Встреча с армянской стороной до декабря невозможнаПереговорный процесс между Азербайджаном и Арменией состоит из двух компонентов и один из них – личные встречи, заявил журналистам министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов в кулуарах...
11:52 15/11/2024Ираклий Кобахидзе: Грузия готова выполнить роль посредника в переговорах между Арменией и АзербайджаномГрузия готова выполнить роль посредника в переговорах между Азербайджаном и Арменией, если они этого захотят.
17:38 14/11/2024Степанян: До войны 2020 года в Арцахе проживало 150 тыс. армян, сегодня – всего 13, вот что нужно знать об Азербайджане«Решение о проведении 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции Организации Объединенных Наций об изменении климата(COP29) в Азербайджане после оккупации им Арцаха и совершения этнической...
16:16 14/11/2024«Пришел к ужасающему заключению»: Пашинян – о содержании Декларации о независимости АрменииПарламент Армении 14 ноября продолжил обсуждение проекта госбюджета на 2025 год. С заключительной речью по основному финансовому документу на предстоящий год выступил Никол Пашинян. Он обратился к...
15:16 14/11/2024МИД Армении: Позиция Еревана по вопросу замораживания участия в деятельности ОДКБ не измениласьУчастие посла Армении в России Гургена Арсеняна во встрече главы МИД РФ Сергея Лаврова с дипломатами стран ОДКБ не меняет позицию Еревана относительно организации.
14:39 14/11/2024Кристине Варданян: Дорогие граждане, поздравляю, у вас самый высокооплачиваемый деятель культуры – пианист-президентПарламент Армении 14 ноября продолжил обсуждение проекта госбюджета на 2025 год. В своем выступлении депутат Национального Собрания от оппозиционной фракции «Армения» Кристине Варданян указала:...
14:05 14/11/2024Лукашенко о женщине-президенте: В Беларуси не дай бог женщину изберутПрезидент Беларуси Александр Лукашенко ответил на вопрос журналистов о том, может ли женщина быть главой государства, передает БЕЛТА.