22:56 09/11/2023Փաշինյանը և Մակրոնը շեշտել են Գրանադայի քառակողմ հայտարարության սկզբունքների կարևորությունըԵլիսեյան պալատում տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի և Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հանդիպումը: Այդ մասին հայտնում են ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունից: «Ֆրանսիայի նախագահը նախ իր...
22:40 09/11/2023Լավրով. Արևմուտքը «սիրաշահում» է Հայաստանին և ցանկանում է նրա հետ ընկերանալ ընդդեմ ՌուսաստանիԱրևմտյան երկրները «սիրաշահում են» Հայաստանին և ցանկանում են հանրապետության հետ բարեկամանալ ընդդեմ Ռուսաստանի: «Ռոսիա-1» հեռուստաալիքի եթերում ասել է ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը, որի խոսքերը մեջբերել...
22:12 09/11/2023Հայաստանը հրաժարվում է հաղորդակցության ուղի տալուց, այդ պատճառով Արաքսի հարավային ափով է երկաթուղի կառուցվելու.Ալիև«Դուք նշեցիք մեր երկկողմ հարաբերությունների պատմության կարևոր իրադարձությունը, այն է՝ Աղբենդայի շրջանում Արաքս գետի վրայով կամուրջների կառուցման սկիզբը»,- Տաշքենդում տեղի ունեցած հանդիպմանը Իրանի...
21:29 09/11/2023Ալիևը Իրանի նախագահին պատմել է Արցախում իրականացրած էթնիկ զտումների մասինՆոյեմբերի 9-ին Տաշքենդում տեղի է ունեցել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Սեյյեդ Իբրահիմ Ռաիսիի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպումը։ Ռաիսին ասել է, որ երկրների հարաբերությունները գտնվում...
20:06 09/11/2023Լեռնային Ղարաբաղում տեղի ունեցած զարգացումների վերաբերյալ Վրաստանում տարածված ապատեղեկատվական հաղորդագրությունները«Ալիք մեդիա»-ն գրում է․ «Լեռնային Ղարաբաղի 9-ամսյա շրջափակումից հետո՝ սեպտեմբերի 19-ին, Ադրբեջանը 24-ժամյա ռմբակոծություն իրականացրեց Լեռնային Ղարաբաղի վրա և ռազմական ճանապարհով ամբողջական...
18:11 09/11/2023Մենք ուշադիր հետևում ենք պաշպանության և անվտանգության հետ առնչվող բոլոր հարցերին․ Թուրքիայի ԳՇ պետԹուրքիայի պաշտպանության նախարարությունը նոյեմբերի 9-ին շաբաթն ամփոփող մամուլի իրազեկման հանդիպում է կազմակերպել: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ՝ հանդիպումից հետո նախարարության հետո կապ ունեցող աղբյուրները...
13:24 09/11/2023Քաղցկեղով հիվանդ երեխաներին բուժման նպատակով Գազայից կտեղափոխվեն ԹուրքիաԳազայի քաղցկեղով հիվանդ երեխաները բուժման համար կտեղափոխվեն Թուրքիա։ Այս մասին հայտնել է Թուրքիայի առողջապահության նախարար Ֆահրեթին Քոջան, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։ «Մենք Իսրայելի առողջապահության նախարարի...
11:28 09/11/2023Իրանը հայտարարել է, որ արտաքին խաղացողների ներկայությունն ապակայունացնում է իրավիճակը Մերձավոր ԱրևելքումԱրտաքին խաղացողների ռազմական ներկայությունն ապակայունացնում է իրավիճակը Մերձավոր Արևելքում և խաթարում անվտանգությունը տարածաշրջանի ներսում։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, նման կարծիք է հայտնել Իրանի արտաքին...
09:56 09/11/2023Քոչվորների ու նրանց առաջնորդ ալիևի, նիկոլի ու նիկոլների տոնն է նոյեմբերի 9-ին. Մետաքսե Հակոբյան«Քոչվորների ու նրանց առաջնորդ ալիևի, նիկոլի ու նիկոլների տոնն է նոյեմբերի 9-ին...այսօր նրանց հոգիների փառավորման օրն է...»,-գրում է Արցախի Հանրապետության ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության պատգամավոր...
21:15 08/11/2023ՆԱՏՕ-ի ռազմական կոմիտեն ժամանել է ՎրաստանՆԱՏՕ-ի ռազմական կոմիտեի անդամները երկօրյա այցով ժամանել են Վրաստան՝ քննարկելու պաշտպանական բարեփոխումները։ Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ Վրաստանի պաշտպանության նախարարությանը հղումով։ Գերատեսչության...
18:08 08/11/20232023-ի առաջին 9 ամսում Թուրքիան 19.756 ռազմագործողություն է իրականացրելՆոյեմբերի 8-ին Թուրքիայի խորհրդարանին կից պլանավորման և բյուջեի հանձնաժողով է ներկայացվել Թուրքիայի ներքին գործերի նախարարության (ՆԳՆ) 2024-ի բյուջեն: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ՝ երկրի ՆԳՆ նախարար Ալի...
16:22 08/11/2023Եվրահանձնաժողովը խորհուրդ է տալիս Եվրոպական խորհրդին՝ Վրաստանին տրամադրել ԵՄ անդամության թեկնածու երկրի կարգավիճակԵվրահանձնաժողովը խորհուրդ է տալիս Եվրոպական խորհրդին՝ Վրաստանին տրամադրել Եվրամիության անդամության թեկնածու երկրի կարգավիճակ։ 1tv.ge-ի հաղորդմամբ, այս մասին համատեղ ճեպազրույցում հայտարարել են...
16:19 08/11/2023Թուրքիայում բոյկոտում են իսրայելական ապրանքները, առևտրաշրջանառությունը նվազել է ավելի քան 50%-ովՆոյեմբերի 7-ին Քուվեյթում տեղի է ունեցել Թուրքիայի արդյունահանողների խորհրդի (TİM) և Ստամբուլի տեքստիլ ու հագուստ արտահանողների (İTKİB) միության կողմից կազմակերպված Թուրքիա-Քուվեյթ երկկողմ գործարար...
21:04 07/11/2023Վերին Լարսի անցակետում մեքենաների թողունակությունը ժամանակավորապես կկրճատվիՌուսաստանի և Վրաստանի սահմանին գտնվող Վերխնի Լարսի անցակետում նոյեմբերի 13-ից մինչև ամսվա վերջ հնարավոր է տրանսպորտային միջոցների տեղաշարժի դժվարություն։ Այս մասին հայտնում է ՌԴ Դաշնային մաքսային...
19:43 07/11/2023«Սա լինելու է միասնական, մեծ նախաձեռնություն, մեծ մոբիլիզացիա». Սալոմե Զուրաբիշվիլին արշավ է սկսումՎրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին՝ Եվրամիության ընդլայնման վերաբերյալ Եվրահանձնաժողովի եզրակացությանն ընդառաջ, քաղաքացիներին կոչ է արել մասնակցել նախագահական նստավայրի մոտ կազմակերպվելիք...
18:55 07/11/2023Աշխարհահռչակ կինոռեժիսոր Սերգեյ Փարաջանովի անվան մրցույթ կանցկացվի«Վիրահայերի Միությունը» հրավիրում է բոլորին մասնակցելու աշխարհահռչակ կինոռեժիսոր Սերգեյ Փարաջանովի անվան մրցույթին, որը տեղի կունենա հունվարի 9-ին՝ նրա ծննդյան օրը։ Jnews-ի փոխանցմամբ՝ Սերգեյ...
18:07 07/11/2023Թուրքիայում իսրայելական ապրանքների դեմ բոյկոտին մասնակից դարձավ նաև խորհրդարանըՆոյեմբերի 7-ին հայտնի է դարձել, որ Թուրքիայի խորհրդարանի ղեկավարությունը որոշում է կայացրել խորհրդարանի ճաշարանի մենյուից հանել «Nescafe» և «Coca Cola» ընկերությունների կողմից արտադրված ըմպելիքները:...
16:32 07/11/2023Թուրքիայի առաջին տիեզերանավը լուսին կուղարկվի 2026-ինԹուրքիայի գիտատեխնիկական հետազոտությունների խորհուրդը (TÜBİKAT) թուրքական պետական լրատվական «Anadolu» գործակալության թղթակցին տեղեկություններ է փոխանցել Թուրքիայի առաջիկա 10 տարվա ծրագրերի և...
16:02 07/11/2023Բաքվի դատարանը հրապարակեց Վագիֆ Խաչատրյանի գործով որոշումըԲաքվի դատարանը հրապարակեց Հակարի կամրջի մոտից առևանգված Վագիֆ Խաչատրյանի գործով որոշումը։ Արցախցի տղամարդը դատապարտվեց 15 տարվա ազատազրկման։ 15 տարուց 5-ը Խաչատրյանը կանցկանցի բանտում, 5-ը՝ ուղղիչ...

10:24 03/11/2022В Иране выявили и уничтожили террористическую ячейкуПо данным агентства, группировка действовала в провинции Илам и была причастна к организации недавних беспорядков в стране.
09:52 03/11/2022Эрдоган: Дальность полета баллистических ракет турецкого производства увеличитсяЭрдоган также заявил, что в 2023 году поднимется в воздух первый турецкий боевой самолет.
18:05 02/11/2022Глава МИД Ирана поговорит с Боррелем о состоянии переговоров по ядерной сделкеГлава МИД Ирана Хосейн Амир Абдоллахиан в среду проведет телефонный разговор с Верховным представителем ЕС по иностранным делам и политике безопасности Жозепом Боррелем об обстановке вокруг...
11:32 02/11/2022Эрдоган продлил пребывание турецких военных в оккупированной у Арцаха АкнеПрезидент Турции Реджеп Тайип Эрдоган утвердил продление мандата турецких военных, осуществляющих наблюдательскую миссию в оккупированной Азербайджаном Акне, на один год.
10:31 02/11/2022Нед Прайс: США будут делать то, что считают наиболее полезным для достижения прочного мира между Арменией и АзербайджаномОфициальный представитель Госдепа США Нед Прайс в ходе брифинга 1 ноября коснулся прошедших 31 октября в Сочи трехсторонних переговоров президента России Владимира Путина, премьер-министра Республики...
20:19 01/11/2022Сенор Асратян: В этом и есть разница между прежними и нынешними властямиВ ходе операции были выведены из строя двое военнослужащих врага, у армянской стороны потерь не было…
20:00 01/11/2022Между Арменией и Ираном подписан Меморандум о взаимопонимании по сотрудничеству в сфере природного газаПо итогам переговоров лидеры Армении и Ирана выступили с заявлениями для представителей СМИ.
19:03 01/11/2022Мэр Тбилиси подарил квартиру садовнику, который спас детей из фонтана в парке ВакеЕму удалось извлечь из фонтана двоих несовершеннолетних, в процессе мужчину било током.
17:53 01/11/2022Президент Ирана: Любое вмешательство иностранцев в регионе будет создавать проблемы, а не решать вопросыОн сообщил, что объем товарооборота между Ираном и Арменией за последние месяцы вырос на 43%.
12:38 01/11/2022Посол России Сергей Копыркин: Вопрос статуса Нагорного Карабаха – это тот вопрос, который следовало бы оставить следующим поколениямПосол России в Армении Сергей Копыркин в беседе с журналистами на полях выездной сессии дискуссионной площадки «Примаковские чтения» прокомментировал итоги прошедших 31 октября в Сочи трехсторонних...
11:53 01/11/2022Никол Пашинян с рабочим визитом прибыл в ИранНикол Пашинян с рабочим визитом прибыл в Исламскую Республику Иран – Тегеран. Как сообщает корреспондент IRNA, Президент Исламской Республики Иран Сейед Эбрахим Раиси приветствовал Никола Пашиняна в...
14:53 31/10/2022Найденные в Тбилиси реликвии перезахоронены в ХодживанкеНакануне, 30 октября, по окончании воскресной Божественной литургии в церкви Сурб Геворг в Тбилиси состоялась памятная служба.
10:48 31/10/2022Открылась отреставрированная церковь Сурб Степанос в Корхе29 октября состоялось торжественное открытие отреставрированной церкви Сурб Степанос в селе Корх Ахалкалакского муниципалитета.
18:36 29/10/2022КСИР: Вооруженная вылазка в Ширазе преследовала цель разжечь религиозную смуту в странеИранский народ не позволит иностранным агентам и предателям расшатать устои исламской республики. С таким заявлением, как передал телеканал Al Mayadeen, выступил в субботу командующий Корпусом...
18:06 29/10/2022Обсуждены последние внешнеполитические развития вокруг АрцахаВо встрече приняли участие также руководитель аппарата президента Арцаха Карен Шахраманян, секретарь Совбеза Арцаха Виталий Баласанян, глава МИД Арцаха Давид Бабаян.
13:41 29/10/2022«Паст»: Бако Саакян и сегодня пользуется широкой поддержкой арцахцевКак известно, по инициативе всех политических сил парламента Арцаха, 30 октября, в 15:00, состоится внеочередное заседание Национального Собрания, а затем митинг, посвященный достойному и безопасному...
12:04 29/10/2022Араик Арутюнян: Надеемся, что в результате встречи в Сочи удастся закрепить касающиеся судьбы Арцаха элементыПрезидент Республики Арцах Араик Арутюнян сегодня распространил заявление, в котором, говорится: «В последнее время, без преувеличения, внимание армян всего мира приковано к армяно-азербайджанским...
10:46 29/10/2022СМИ: гибель иранки Саэди может спровоцировать новые протестыИранка 16 лет Сарина Саэди погибла в четверг в своем городе Сенендедж, в провинции Курдистан, где ранее погибла Махса Амини, ставшая предлогом массовых беспорядков в стране, передает РИА Новости со...
10:09 29/10/2022США не исключает никаких вариантов для борьбы с поставками оружия Ираном за рубежАдминистрация Соединенных Штатов будет использовать все инструменты, не исключает никаких вариантов для борьбы с поставками оружия Ираном за рубеж, сообщает ТАСС.