16:15 24/07/2023Թուրքիայից արտագաղթողների թիվն աճել է 62%-ով2022թ. նախորդ տարվա համեմատ 33․2 տոկոսով նվազել է Թուրքիա ներգաղթածների թիվը: Թուրքիայի վիճակագրական ծառայության (TÜİK) հրապարակած տվյալների համաձայն՝ 2022թ. Թուրքիա է ներգաղթել 494.052 քաղաքացի:...
15:47 24/07/2023ԿԽՄԿ-ին հաջողվել է ադրբեջանցիներին համոզել, որ անցակետում բուժզննումը չկազմակերպեն տեսախցիկների առջև. Արցախի պետնախարար«Ազատության» հետ զրույցում է ասել Գուրգեն Ներսիսյանը
14:45 24/07/2023Իրանի ԱԳՆ. Թեհրանն աջակցում է Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղ բանակցություններինԻրանն աջակցում է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության շուրջ բանակցությունների նոր փուլը։ IRNA գործակալոթյան հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է Իրանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Նասեր Քանաանին՝...
12:28 24/07/2023Գանձայում 56-րդ անգամ նշվել է «Տերյանական պոեզիա»-ի օրըհուլիսի 23-ին Նինոծմինդայի շրջանի Գանձա գյուղում հանդիսավորությամբ նշվել է «Տերյանական պոեզիայի» օրը։ Այս տոնը նշվում է արդեն 56-րդ անգամ: Հայ մեծ քնարերգու, բանաստեղծ Վահան Տերյանին նվիրված տոնը...
08:30 24/07/2023Երկու օր կղողանջեն Թեհրանի հայոց թեմի եկեղեցիների զանգերը՝ հաջակցություն շրջափակված արցախցիներիԵրկուշաբթի և երեքշաբթի օրերին ժամը 12:00-ից 10 րոպե տևողությամբ կղողանջեն Թեհրանի հայոց թեմի եկեղեցիների զանգերը՝ հաջակցություն շրջափակված արցախցիների։ «Թեհրանի հայոց թեմի առաջնորդարանի ողջունելի...
22:15 22/07/2023Իրանն ու Թուրքիան քննարկել են Ղուրանի պղծման դեմ պայքարում իսլամական աշխարհին ներգրավելու թեմանԻրանը և Թուրքիան քննարկել են եվրոպական երկրներում Ղուրանը պղծելու գործողությունների դեմ պայքարում Իսլամական համագործակցության կազմակերպությանը (ԻՀԿ) ներգրավելու հնարավորությունը ։ Այդ մասին շաբաթ օրը...
18:08 21/07/2023Վերջին 10 օրում Թուրքիայում 203 անտառային հրդեհ է բռնկվել, մեղավորներին սպառնում է ազատազրկումԹուրքիայի գյուղատնտեսություն և անտառտնտեսության նախարար Իբրահիմ Յումաքլըն Twitter-ում կատարած գրառման մեջ անդրադարձել է անտառածածկ տարածքներում հրդեհների բռնկման մեղավորների պատժելիությանը:...
15:17 21/07/2023Բաթումիում դժգոհում են հանգստացողների պակասիցԲաթումիում մասնավոր բնակարանների ու փոքր հյուրանոցների սեփականատերերը դժգոհում են հանգստացողների պակասից։ Նրանց խոսքով, նախորդ տարվա համեմատ օրավարձով բնակարանները շատ ավելի էժան են, թեև...
11:55 21/07/2023Իլհամ Ալիևը գտնվում է օկուպացված ՇուշիումԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը գտնվում է Արցախի Հանրապետության մշակութային մայրաքաղաքում՝ 44-օրյա պատերազմի ընթացքում Բաքվի կողմից օկուպացված Շուշի քաղաքում։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ,...
21:17 20/07/2023Ադրբեջանը զորավարժություններ է սկսում Կասպից ծովումՀանրապետությունում սկսվել են Կասպից ծովի ադրբեջանական հատվածում էներգետիկ ենթակառուցվածքների պաշտպանության կազմակերպման վարժանքները։ ՏԱՍՍ-ը ներկայացրել է հատված Ադրբեջանի ՊՆ-ի ատարածած...
18:43 20/07/2023Վրաստանն առաջ է ԵՄ տասնյակ երկրներից․ Իրակլի ՂարիբաշվիլիՎրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին լրագրողների հետ զրույցում նշել է, որ Վրաստանն առաջ է անցել ոչ միայն Ուկրաինայից և Մոլդովայից, այլև ԵՄ 14 և ՆԱՏՕ-ի անդամ 10-ից ավելի երկրներից։ «Բոլոր...
17:05 20/07/2023Բնական հրդեհներ և աննորմալ շոգեր. Թուրքիայում ռուս զբոսաշրջիկները դժգոհում են դժոխային պայմաններիցԱնտառային հրդեհների դեմ պայքարող Թուրքիան հինգշաբթի օրվանից շոգի նոր ալիք է ակնկալում, այն հատկապես կազդի երկրի արևմուտքի և հանրաճանաչ հանգստավայրերի վրա: Այդ մասին գրում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն՝ Յենի...
15:51 20/07/2023ՌԴ ԱԳՆ-ն հաստատել է Իրանի հետ հարաբերությունների վերաբերյալ նոր համաձայնագրի նախագծի նախապատրաստումըՄոսկվայի և Թեհրանի միջև հարաբերությունների մասին նոր պայմանագրի մշակումն ընթանում է, չնայած Իրանում Ռուսաստանի դեսպանի կանչի հետ կապված միջադեպին: «ՌԻԱ նովոստին» հայտնում է, որ այդ մասին ասել է ՌԴ...
10:41 20/07/2023Թուրքիան ցանկանում է Չինաստանից ստանալ Bayraktar TB2-ի արդիականացման տեխնոլոգիաԹուրքական ռազմարդյունաբերական համալիրն ակնկալում է Չինաստանից ստանալ անօդաչու թռչող սարքերի արդիականացման և համատեղ արտադրություն հիմնելու տեխնոլոգիա։ Ինչպես գրում է հոնկոնգյան South China Morning...
09:40 20/07/2023Ախալքալաքի կարտոֆիլի ցողունները չորանում ենԱխալքալաքի մունիցիպալիտետում, այս տարի, շատ ֆերմերներ արդեն նկատել են, որ դաշտերում կարտոֆիլի ցողունները չորանում են։ Մասնագետներն ասում են, որ ջերմաստիճանի կտրուկ տատանման պատճառով դաշտերում...
19:54 19/07/2023Վրաստանի պետական սահմանն ամենահաճախ հատողները ՌԴ քաղաքացիներն ենԱյս տարվա առաջին կիսամյակում Վրաստանի պետական սահմանն ամենահաճախը հատել են ՌԴ քաղաքացիները։ Սա են վկայում Վրաստանի ՆԳՆ վիճակագրական տվյալները։ Aliq.ge-ի փոխանցմամբ՝ գործակալության տվյալներով՝...
18:08 19/07/2023Ռուսաստանը Թուրքիային 2 հրդեհաշեջ ինքնաթիռ է տրամադրելՌուասաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ անտառային հրդեհների մարման նպատակով Ռուսաստանը Թուրքիային ինքնաթիռներ է տրամադրել: Այս մասին գրում է Ermenihaber-ը։...
16:21 19/07/2023Լեհաստանի ԱԳՆ-ն դժգոհություն է հայտնել Վրաստանում բժշկի խուզարկության կադրերի հրապարակման կապակցությամբՎրաստանի արդարադատության նախարարության կողմից լեհ բժշկի խուզարկության կադրերի հրապարակումը, որը փորձել է իր կոշիկների մեջ պահելով դուրս հանել նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիի անալիզների նմուշը,...
13:00 19/07/2023Թուրքիան մտադիր է Ստամբուլը նախապատրաստել հնարավոր ավերիչ երկրաշարժինԹուրքիայի իշխանությունները մտադիր են Ստամբուլը նախապատրաստել հնարավոր ավերիչ երկրաշարժին, ինչի մասին զգուշացնում են սեյսմոլոգները։ Այս մասին չորեքշաբթի մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Թուրքիայի...

19:30 03/11/2021Населению Грузии угрожает ковид-геноцидСегодня из-за коронавируса населению угрожает корона-геноцид, - об этом эксперт в области здравоохранения Деви Табидзе заявил на пресс-конференции, передает apsny.ge.
12:14 03/11/2021Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 6 024, скончались 49 человекЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 6 024, скончались 49 человек.
11:04 03/11/2021Вслед за мандаринами: запрещен ввоз в Россию лимонов одного из турецких производителейРоспотребнадзор запретил ввоз на территорию России лимонов производства турецкой компании «Gonder soguk hava depolama hizmetleri ve tarim urunlegi» после того, как в них было обнаружено превышение...
18:40 02/11/2021Против 96-летней женщины в Турции возбуждено уголовное дело по обвинению в оскорблении ЭрдоганаПротив 96-летней бабушки Алие Ябансу, проживающей в районе Сиверек турецкой провинции Урфа, возбуждено уголовное дело по обвинению в оскорблении президента Турции.
17:55 02/11/2021МИД Ирана: Байден должен убедить мир, что его подпись имеет весПрезидент США Джо Байден для возвращения к Совместному всеобъемлющему плану действий по иранской ядерной программе должен убедить мировое сообщество, что его подпись под соглашением чего-то стоит.
16:36 02/11/2021Дмитрий Шугаев: Армения сама определяет потребность в новых вооружениях РФГлава ФСВТС Дмитрий Шугаев в своем первом интервью рассказал РБК, не проявлял ли Ереван интерес к новым контрактам по ВТС с Россией.
16:02 02/11/2021Азербайджан передал армянской стороне останки 11 погибшихНа перекрестке общины Кармир шука (Красный базар) Мартунинского района Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) в присутствии российского миротворческого контингента азербайджанская...
15:54 02/11/2021Иранский эксперт: При необходимости Тегеран должен оказать Еревану военную помощьИрану следует поддержать позицию Армении по сохранению своих нынешних границ и, при необходимости, оказать военную и разведывательную поддержку.
13:45 01/11/2021Глава МИД Ирана принял завершающего дипмиссию в Тегеране посла АрменииМинистр иностранных дел Ирана Хосейн Амир Абдоллахиан принял посла Армении в ИРИ Арташеса Туманяна, который завершает свою миссию в этой стране.
12:47 01/11/2021Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 2 141Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 2 141, скончались 44 человека.
10:36 01/11/2021Байден и Эрдоган обсудили «дипломатические усилия» в ЗакавказьеАдминистрация президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана назвала позитивной состоявшуюся в воскресенье на полях саммита "двадцатки" в Риме встречу турецкого лидера с президентом США Джо...
10:22 01/11/2021Лавров и Чавушоглу обсудили перспективы запуска механизма «3+3» на Южном КавказеМинистр иностранных дел России Сергей Лавров и глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу обсудили на полях саммита Группы двадцати (G20) в Риме перспективы запуска регионального механизма в формате "3+3" на...
13:41 30/10/2021Кобахидзе: Вся тюрьма смеется над тем, что Михаил Саакашвили пьет 3 литра лимонада в деньПо заказу Михаила Саакашвили людей пытали, насиловали, отнимали бизнес, он должен каяться, а не голодать, заявил председатель партии «Грузинская мечта» Ираклий Кобахидзе.
13:04 30/10/2021Экс-премьер Грузии Георгий Гахария после голосования: «Выбор между плохим и плохим»Экс-премьер Грузии, лидер оппозиционной партии "Для Грузии" Георгий Гахария назвал цирком сложившуюся в стране ситуацию, а партии, прошедшие в большинстве муниципалитетов во второй тур местных...
12:01 30/10/2021Число погибших от коронавируса в Грузии превысило 10 тысячЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 4610. Скончались 42 человека. Об этом пишет Sputnik Грузия. По данным официального сайта StopCov, с начала...
16:22 29/10/2021Азербайджан открывает посольство в ВатиканеМилли меджлис (парламент) Азербайджана принял в пятницу закон об учреждении посольства страны в Ватикане.
15:40 29/10/2021Премьер Грузии Гарибашвили: Если Саакашвили хочет покончить с собой – это его законное правоВласти Грузии отказываются перевести голодающего экс-президента Михаила Саакашвили из тюрьмы в частную клинику, поскольку опасаются беспорядков у медучреждения.
15:33 29/10/2021Главный эпидемиолог Грузии Гамкрелидзе назвал условие для вакцинация иностранных граждан в АхалкалакиJnews представляет ответ руководителя Национального центра по контролю заболеваний (NCDC) Грузии Амирана Гамкрелидзе, которого в ходе визита в Гандза в рамках «Марафона вакцинации» попросили...
15:26 29/10/2021Посол Армении и министр градостроительства Ирана обсудили вопросы, связанные с альтернативной дорогой Горис-КапанНакануне, 28 октября, состоялась встреча посла Республики Армения в ИРИ Арташеса Туманяна с министром дорог и градостроительства Исламской Республики Иран Ростамом Гасеми.