16:15 24/07/2023Թուրքիայից արտագաղթողների թիվն աճել է 62%-ով2022թ. նախորդ տարվա համեմատ 33․2 տոկոսով նվազել է Թուրքիա ներգաղթածների թիվը: Թուրքիայի վիճակագրական ծառայության (TÜİK) հրապարակած տվյալների համաձայն՝ 2022թ. Թուրքիա է ներգաղթել 494.052 քաղաքացի:...
15:47 24/07/2023ԿԽՄԿ-ին հաջողվել է ադրբեջանցիներին համոզել, որ անցակետում բուժզննումը չկազմակերպեն տեսախցիկների առջև. Արցախի պետնախարար«Ազատության» հետ զրույցում է ասել Գուրգեն Ներսիսյանը
14:45 24/07/2023Իրանի ԱԳՆ. Թեհրանն աջակցում է Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղ բանակցություններինԻրանն աջակցում է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության շուրջ բանակցությունների նոր փուլը։ IRNA գործակալոթյան հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է Իրանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Նասեր Քանաանին՝...
12:28 24/07/2023Գանձայում 56-րդ անգամ նշվել է «Տերյանական պոեզիա»-ի օրըհուլիսի 23-ին Նինոծմինդայի շրջանի Գանձա գյուղում հանդիսավորությամբ նշվել է «Տերյանական պոեզիայի» օրը։ Այս տոնը նշվում է արդեն 56-րդ անգամ: Հայ մեծ քնարերգու, բանաստեղծ Վահան Տերյանին նվիրված տոնը...
08:30 24/07/2023Երկու օր կղողանջեն Թեհրանի հայոց թեմի եկեղեցիների զանգերը՝ հաջակցություն շրջափակված արցախցիներիԵրկուշաբթի և երեքշաբթի օրերին ժամը 12:00-ից 10 րոպե տևողությամբ կղողանջեն Թեհրանի հայոց թեմի եկեղեցիների զանգերը՝ հաջակցություն շրջափակված արցախցիների։ «Թեհրանի հայոց թեմի առաջնորդարանի ողջունելի...
22:15 22/07/2023Իրանն ու Թուրքիան քննարկել են Ղուրանի պղծման դեմ պայքարում իսլամական աշխարհին ներգրավելու թեմանԻրանը և Թուրքիան քննարկել են եվրոպական երկրներում Ղուրանը պղծելու գործողությունների դեմ պայքարում Իսլամական համագործակցության կազմակերպությանը (ԻՀԿ) ներգրավելու հնարավորությունը ։ Այդ մասին շաբաթ օրը...
18:08 21/07/2023Վերջին 10 օրում Թուրքիայում 203 անտառային հրդեհ է բռնկվել, մեղավորներին սպառնում է ազատազրկումԹուրքիայի գյուղատնտեսություն և անտառտնտեսության նախարար Իբրահիմ Յումաքլըն Twitter-ում կատարած գրառման մեջ անդրադարձել է անտառածածկ տարածքներում հրդեհների բռնկման մեղավորների պատժելիությանը:...
15:17 21/07/2023Բաթումիում դժգոհում են հանգստացողների պակասիցԲաթումիում մասնավոր բնակարանների ու փոքր հյուրանոցների սեփականատերերը դժգոհում են հանգստացողների պակասից։ Նրանց խոսքով, նախորդ տարվա համեմատ օրավարձով բնակարանները շատ ավելի էժան են, թեև...
11:55 21/07/2023Իլհամ Ալիևը գտնվում է օկուպացված ՇուշիումԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը գտնվում է Արցախի Հանրապետության մշակութային մայրաքաղաքում՝ 44-օրյա պատերազմի ընթացքում Բաքվի կողմից օկուպացված Շուշի քաղաքում։ Ադրբեջանական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ,...
21:17 20/07/2023Ադրբեջանը զորավարժություններ է սկսում Կասպից ծովումՀանրապետությունում սկսվել են Կասպից ծովի ադրբեջանական հատվածում էներգետիկ ենթակառուցվածքների պաշտպանության կազմակերպման վարժանքները։ ՏԱՍՍ-ը ներկայացրել է հատված Ադրբեջանի ՊՆ-ի ատարածած...
18:43 20/07/2023Վրաստանն առաջ է ԵՄ տասնյակ երկրներից․ Իրակլի ՂարիբաշվիլիՎրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին լրագրողների հետ զրույցում նշել է, որ Վրաստանն առաջ է անցել ոչ միայն Ուկրաինայից և Մոլդովայից, այլև ԵՄ 14 և ՆԱՏՕ-ի անդամ 10-ից ավելի երկրներից։ «Բոլոր...
17:05 20/07/2023Բնական հրդեհներ և աննորմալ շոգեր. Թուրքիայում ռուս զբոսաշրջիկները դժգոհում են դժոխային պայմաններիցԱնտառային հրդեհների դեմ պայքարող Թուրքիան հինգշաբթի օրվանից շոգի նոր ալիք է ակնկալում, այն հատկապես կազդի երկրի արևմուտքի և հանրաճանաչ հանգստավայրերի վրա: Այդ մասին գրում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն՝ Յենի...
15:51 20/07/2023ՌԴ ԱԳՆ-ն հաստատել է Իրանի հետ հարաբերությունների վերաբերյալ նոր համաձայնագրի նախագծի նախապատրաստումըՄոսկվայի և Թեհրանի միջև հարաբերությունների մասին նոր պայմանագրի մշակումն ընթանում է, չնայած Իրանում Ռուսաստանի դեսպանի կանչի հետ կապված միջադեպին: «ՌԻԱ նովոստին» հայտնում է, որ այդ մասին ասել է ՌԴ...
10:41 20/07/2023Թուրքիան ցանկանում է Չինաստանից ստանալ Bayraktar TB2-ի արդիականացման տեխնոլոգիաԹուրքական ռազմարդյունաբերական համալիրն ակնկալում է Չինաստանից ստանալ անօդաչու թռչող սարքերի արդիականացման և համատեղ արտադրություն հիմնելու տեխնոլոգիա։ Ինչպես գրում է հոնկոնգյան South China Morning...
09:40 20/07/2023Ախալքալաքի կարտոֆիլի ցողունները չորանում ենԱխալքալաքի մունիցիպալիտետում, այս տարի, շատ ֆերմերներ արդեն նկատել են, որ դաշտերում կարտոֆիլի ցողունները չորանում են։ Մասնագետներն ասում են, որ ջերմաստիճանի կտրուկ տատանման պատճառով դաշտերում...
19:54 19/07/2023Վրաստանի պետական սահմանն ամենահաճախ հատողները ՌԴ քաղաքացիներն ենԱյս տարվա առաջին կիսամյակում Վրաստանի պետական սահմանն ամենահաճախը հատել են ՌԴ քաղաքացիները։ Սա են վկայում Վրաստանի ՆԳՆ վիճակագրական տվյալները։ Aliq.ge-ի փոխանցմամբ՝ գործակալության տվյալներով՝...
18:08 19/07/2023Ռուսաստանը Թուրքիային 2 հրդեհաշեջ ինքնաթիռ է տրամադրելՌուասաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ անտառային հրդեհների մարման նպատակով Ռուսաստանը Թուրքիային ինքնաթիռներ է տրամադրել: Այս մասին գրում է Ermenihaber-ը։...
16:21 19/07/2023Լեհաստանի ԱԳՆ-ն դժգոհություն է հայտնել Վրաստանում բժշկի խուզարկության կադրերի հրապարակման կապակցությամբՎրաստանի արդարադատության նախարարության կողմից լեհ բժշկի խուզարկության կադրերի հրապարակումը, որը փորձել է իր կոշիկների մեջ պահելով դուրս հանել նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիի անալիզների նմուշը,...
13:00 19/07/2023Թուրքիան մտադիր է Ստամբուլը նախապատրաստել հնարավոր ավերիչ երկրաշարժինԹուրքիայի իշխանությունները մտադիր են Ստամբուլը նախապատրաստել հնարավոր ավերիչ երկրաշարժին, ինչի մասին զգուշացնում են սեյսմոլոգները։ Այս մասին չորեքշաբթի մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Թուրքիայի...

12:31 17/11/2020Russia transfers engineers, sapper units to Nagorno-KarabakhRussian Il-76 aircrafts are transferring military personnel, special equipment and equipment of the engineer-sapper unit of the peacekeeping brigade of the Central Military District from the...
12:18 17/11/2020Spanish Congress passes motion to send humanitarian aid to Artsakh, suspend arms sales to AzerbaijanThe Spanish Congress on Monday adopted a motion submitted by MP Jon Iñarritu to send humanitarian assistance to Nagorno-Karabakh (Artsakh) and to suspend arms sales to Azerbaijan.
10:54 17/11/2020Republican Medical Center in Artsakh resumes workThe Republican Medical Center in Artsakh’s capital city of Stepanakert resumed its work upon the establishment of the ceasefire on 10 November.
10:20 17/11/2020Pompeo says Europe, U.S. need to work together to address Turkey's actionsThe U.S. administration and Europe need to work jointly on addressing actions led by Turkey in the Middle East over the past few months, Secretary of State Mike Pompeo told French daily newspaper Le...
19:12 16/11/2020Putin, Macron discuss developments around Nagorno-Karabakh in phone callRussian President Vladimir Putin held a phone call with President of France Emmanuel Macron on Monday, the Kremlin said.
17:28 16/11/2020No part of Iran safe for terrorists, chief justice saysIran’s Judiciary chief said that the destruction of terrorist positions in the west of the country showed there will be no safe place in Iran for terrorists, according to Mehr News Agency.
15:13 16/11/2020Georgia reports 3,157 new COVID-19 casesThe number of coronavirus cases in Georgia grew by 3,157 in the past 24 hours, bringing the total number of infected people to 82,835, TASS reported on Monday, citing the government’s website on...
15:00 16/11/2020Iranian foreign ministry refutes any change in the country's northwestern borderlinesIranian Foreign Ministry spokesman Saeed Khatibzadeh said on Monday that no changes have occurred in Iran's northwestern borderlines, state-run Irna news agency reported.
13:56 16/11/2020Christian monuments will face the fate of David Gareja Monastery in Azerbaijan, Georgian writer saysGeorgian writer, publicist Irakli Kakabidze reflected on the reports of vandalism of the Ghazanchetsots (Holy Savior) Cathedral in the town of Shushi.
11:28 16/11/2020Pompeo refused to go to Ankara to meet Turkish FM - reportTurkey's foreign minister Mevlut Çavuşoglu rejected an offer to meet U.S Secretary of State Mike Pompeo in Istanbul for what Çavuşoglu considered disrespectful behaviour from his American...
10:44 16/11/2020Erdogan calls for talks aimed at 'two separate states' in CyprusTurkish President Recep Tayyip Erdogan called on Sunday for talks to aim for "two separate states" in Cyprus, during a controversial visit to the north of the divided island which Turkey has occupied...
19:42 14/11/2020Ombudsman Arman Tatoyan, Baroness Caroline Cox have arrived in ArtsakhThe Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan and Artsakh Ombudsman Artak Beglaryan continue the joint fact-finding mission in Nagorno-Karabakh.
18:35 14/11/2020Commander of the Russian peacekeeping contingent says he has no ethnic kinship with conflicting sidesThe commander of the Russian peacekeeping contingent in Nagorno-Karabakh Rustam Muradov is Tabasaran by nationality and has no ethnic kinship with the conflicting nations.
18:04 14/11/2020Putin awards crew members of Russian helicopter shot down by Azeri forces over ArmeniaRussian President Vladimir Putin awarded the Orders of Courage to three crew members of a Mi-24 helicopter shot down over Armenia, according to the presidential decree posted on the Kremlin’s website...
15:09 14/11/2020Azerbaijanis vandalize Shushi's Ghazanchetsots CathedralAzerbaijanis have vandalized the Ghazanchetsots (Holy Savior) Cathedral in the town of Shushi. Photos showing the Azerbaijani vandalism have been circulating on social media. The Artsakh town was...
13:59 14/11/2020Iran denies report al Qaeda operative killed in IranIran on Saturday denied a New York Times report that al Qaeda’s second-in-command was killed in Iran in August by Israeli operatives at the behest of the United States.
13:53 14/11/202011 buses transport Artsakh people back to Stepanakert from Yerevan11 passenger buses provided by the Yerevan Municipality transported a group of Artsakh residents back to the capital city of Stepanakert from Yerevan on Saturday morning.
11:48 14/11/2020Artsakh army chief meets with Russian peacekeeping contingent commanderArtsakh (Nagorno-Karabakh) Defense Minister, Commander of the Defense Army Mikayel Arzumanyan on Friday held a meeting with the commander of the Russian peacekeeping contingent, Lieutenant-General...
21:11 13/11/2020The process of exchange of bodies started in Nagorno-Karabakh - Arayik HarutyunyanAccording to the initially agreed plan, the process of exchange of bodies killed in the action during the Nagorno-Karabakh war has started on Friday, Artsakh President Arayik Harutyunyan said in a...
18:07 13/11/2020Arayik Harutyunyan received the Commander of the Russian peacekeeping contingent in Nagoro-KarabakhThe President of Artsakh Republic Arayik Harutyunyan received today the Commander of the Russian peacekeeping contingent in the zone of the Nagorno-Karabakh conflict, Lieutenant General Rustam...