17:47 24/06/2023Վրաստանն այս փուլում Ռուսաստանի հետ սահմանը փակելու կարիք չի տեսնումՏարբեր քաղաքական գործիչներ Վրաստանի իշխանություններին կոչ են անում փակել Ռուսաստանի հետ սահմանը՝ հաշվի առնելով միգրացիոն հնարավոր նոր ալիքները, ինչպես նաև այլ պատճառներով։ Jnews-ի հաղորդմամբ,...
15:00 24/06/2023Ախալքալաքի պատանի բռնցքամարտիկների հաղթանակըՀունիսի 19-ից 23-ը Բաթումում անցկացվել է բռնցքամարտի միջազգային մրցաշար, որին մասնակցել են նաև Ախալքալաքի մարզահամալիրի սաները։ Jnews.ge-ի փոխանցմամբ, 57 կգ քաշային կարգում Յուրի Գրիգորյանը և 63 կգ...
13:22 24/06/2023Ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող երեխան Արցախից խաղաղապահների ուղղաթիռով տեղափոխվել է ՀայաստանՎիրուսային էնցեֆալիտ հեմոռագիկ կոմպոնենտով ախտորոշմամբ մեկ տարեկան երեխան (Մոնթե Գ.), ով երկու օր ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվում էր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության «Արևիկ»...
12:37 24/06/2023Իրանում վերջին 6 ամսում աճել է նավթի արդյունահանման ծավալըՄիջազգային էներգետիկ գործակալությունը հայտարարել է, որ վերջին 6 ամսում Իրանի նավթի արդյունահանումն ավելացել է օրական 350 հազար բարելով։ ԻՌՆԱ լրատվական գործակալության հաղորդման համաձայն՝Միջազգային...
11:39 24/06/2023Ջավախքի լիճը էկոլոգիական աղետի եզրինԱխալքալաքի մունիցիպալիտետի Կարծախ գյուղում Խոզապինի լճի ճահճացումը խորանում է, լճի վիճակի վատթարացումը ակնհայտ է։ Ձուկը, ինչպես հաստատում են տեղացիները, քչացել է։ Լիճը ներառված է Ջավախքի պահպանվող...
10:00 24/06/2023Բերձորի Սուրբ Համբարձման եկեղեցին երևի թե արժանացավ Կարսի Առաքելոց եկեղեցու ճակատագրին. Ճարտարապետ Հրաչյա Գասպարյան«Հուսանք՝ կգա ժամանակներ, նորից մեր ձեռքին կհայտնվի այդ հրաշքը և արդեն ինչ ցավեր, ինչ տառապանք էլ տեսած լինի, կամոքենք»։
09:51 24/06/2023Արցախում խմելու ջրի հետ կապված իրավիճակն առայժմ վերահսկելի էՀովհարային անջատումների պատճառով խմելու ջրի խնդիր է հասունանում, բայց այն վերաբերում է ավելի շատ շրջաններին
18:21 23/06/2023Անկարայում Իսրայելի դեսպանատունը հրաժարվել է մեկնաբանել Էրդողան-Նեթանյահու հնարավոր հանդիպման մասին լուրերըԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը և Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն երկու երկրների հարաբերություններում առկա լարվածությունը նվազեցնելու համար կարող են հուլիսին հանդիպում ունենալ...
17:40 23/06/2023Ադրբեջանը բետոնե արգելապատնեշով փակել է Արցախ-Հայաստան միակ ճանապարհըԱրցախի տեղեկատվական շտաբը հայտնում է. «Ադրբեջանական կողմը երեկ՝ հունիսի 22-ին դիմել է հերթական սադրանքին ու հանցավոր գործողությանը՝ բետոնե արգելապատնեշով փակելով Արցախ-Հայաստան միակ ճանապարհը (Լաչինի...
17:23 23/06/2023Եվրամիության արտաքին գործերի նախարարները հունիսի 26-ին Իրանի դեմ պատժամիջոցների իններորդ փաթեթը կհաստատենԵՄ 27 երկրների արտաքին գործերի նախարարները հունիսի 26-ին Լյուքսեմբուրգում նախատեսված հանդիպման ժամանակ կհաստատեն Իրանի դեմ պատժամիջոցների իններորդ փաթեթը, որի իշխանություններին Բրյուսելը պատասխանատու...
15:50 23/06/2023Ադրբեջանը պայմանագրեր է կնքել նոր զինատեսակներ, այդ թվում՝ հեռահար հրթիռներ ձեռք բերելու համարԱդրբեջանը նոր պայմանագրեր է ստորագրել սպառազինությունների, այդ թվում՝ անօդաչու թռչող սարքերի և հեռահար հրթիռների ձեռքբերման համար։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին հայտարարել է Իլհամ Ալիևը։...
14:55 23/06/2023Թբիլիսին, Աստանան և Բաքուն պայմանավորվել են Անդրկասպյան միջանցքի ճանապարհային քարտեզի շուրջՎրաստանը, Ղազախստանը և Ադրբեջանը պայմանավորվել են Անդրկասպյան (Միջին) տրանսպորտային միջանցքի զարգացման հնգամյա ճանապարհային քարտեզի շուրջ։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ...
14:30 23/06/2023Իրանի դեսպանը հայտնել է Ռեշտ-Աստարա երկաթուղային հատվածում ՌԴ-Իրան համատեղ աշխատանքի առաջընթացի մասինՄոսկվան և Թեհրանն առաջ են տանում Ռեշտ-Աստարա երկաթուղային հատվածի աշխատանքները, երկու երկրներն էլ լրջություն են ցուցաբերել այս հարցում։ Այդ մասին ուրբաթ օրը Ալթայի երկրորդ միջազգային ֆորումի...
13:25 23/06/2023Թուրքիայում դատարանը նոր մանրամասներ է հայտնել ՌԴ դեսպան Կառլովի սպանությունիցԹուրքիայի Գերագույն վճռաբեկ դատարանը հայտարարել է, որ երկրում ահաբեկչական ճանաչված Ֆեթուլլահ Գյուլենի «FETÖ» կազմակերպության անդամները մտադիր էին պատերազմ հրահրել Թուրքիայի և Ռուսաստանի միջև՝ 2016...
13:02 23/06/2023Ադրբեջանում բլոգերների, լրագրողների որս է սկսելԱդրբեջանի հարցերով փորձագետ Ալեն Ղուլյանը, որ ուշի ուշով հետևում է այդ երկրում տեղի ունեցող իրադարձություններին, զարգացումներին, գրում է.
12:54 23/06/2023Վրաստանում երկրի նախագահի նստավայրի դիմաց այրել են Եվրամիության դրոշըԹբիլիսիում Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի նստավայրի դիմաց ցուցարարներն այրել են Եվրամիության դրոշ։ Այս մասին հայտնում է Sputnik Գրուզիան։ Վրաստանի բնակիչները բողոքում են Սալոմե Զուրաբիշվիլիի...
12:35 23/06/2023Ադրբեջանը հնարավոր է համարում Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագրի ստորագրումը մինչև տարեվերջԱդրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության պայմանագիրը հնարավոր է ստորագրվի մինչև 2023 թվականի ավարտը։ News.ru-ի հաղորդմամբ, Reuters-ին տված հարցազրույցում ասել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն...
12:24 23/06/2023Դեմ ենք Էգեյան ծովում Թուրքիայի հետ համատեղ էներգետիկ աղբյուրների օգտագործմանը․ Հունաստանի նախկին վարչապետՀունաստանի նախկին վարչապետ, «Նոր դեմոկրատիա» կուսակցության ղեկավար Կիրյակոս Միցոտակիսը հայտարարել է, որ իրենք կտրականապես դեմ են Էգեյան ծովում գազային պաշարներից նաև օգտվի Թուրքիան։ Էրմենիհաբերի...
11:10 23/06/2023Թուրքական լիրան դոլարի նկատմամբ հասել է պատմական նոր նվազագույնինԹուրքական լիրայի արժեքը դոլարի նկատմամբ թարմացրել է պատմական նվազագույնը և առաջին անգամ հաղթահարել է մեկ դոլարի դիմաց 25 լիրա հոգեբանական նշագիծը: «ՌԻԱ նովոստի»-ին գրում է, որ նման ցուցանիշներ են...
09:55 23/06/2023Արցախի առողջապահական համակարգում ճգնաժամը խորանում էԱրցախի առողջապահական համակարգում ճգնաժամը շարունակում է օրեցօր խորանալ: Լիակատար շրջափակմամբ պայմանավորված՝ արդեն 8-րդ օրն է, հանրապետություն դեղորայք չի մատակարարվում: Նույնիսկ Կարմիր խաչի...

21:06 02/11/2020Artsakh ombudsman: At least 46 civilians killed, 142 injured in Azerbaijani strikesOne civilian was killed and another was injured in Artsakh as a result of Azerbaijani strikes on Sunday, 1 November, the Human Rights Ombudsman’s Office said in a statement on Monday.
19:56 02/11/2020Video shows how Artsakh forces thwart Azerbaijan’s infiltration attemptBanak.info has released a video showing how the Artsakh Defense Army is thwarting an infiltration attempt of the Azerbaijani troops.
17:18 02/11/2020Artsakh Defense Army releases names of 11 more fallen soldiersThe Artsakh (Nagorno-Karabakh) Defense Army on Monday, November 2, released the names of 11 more servicemen killed repelling Azerbaijani attacks.
16:50 02/11/2020Georgia reports 1,852 new COVID-19 casesGeorgia reported 1,852 new COVID-19 cases on Monday, bringing its total to 42,579. A total of 650 of the 1,852 new cases were confirmed in the capital city of Tbilisi, Xinhua said, citing the...
15:18 02/11/2020Azerbaijan has lost 7,050 troops since military aggression against ArtsakhAzerbaijan has suffered 7,050 losses in manpower since the launch of military aggression against Artsakh on September 27, the Armenian Unified Infocenter reported on Monday.
15:02 02/11/2020The enemy attempted to advance in the direction of Shushi but failed, Defense Army Spokesperson saysDuring the day on Sunday and at night the military actions continued in different sections of the Artsakh frontline, Spokesperson at the Artsakh Defense Army Suren Sarumyan told reporters at a...
14:58 02/11/2020Idea to deploy Scandinavia peacekeepers in Karabakh must be agreed with all sides - MoscowMoscow does not have all of the information about the idea to deploy Scandinavian peacemakers in Nagorno-Karabakh, but believes that all parameters must be agreed with all parties to the conflict,...
13:51 02/11/2020Turkish lira slips to record low despite latest speed bumpTurkey’s central bank said on Monday it would shut one of the last windows for lenders to access cheaper funding in its latest step to support the lira currency, which nonetheless slid for an eighth...
13:46 02/11/2020The Artsakh Army releases footage of downing another Azeri droneThe Artsakh Defense Army has released footage of another enemy drone hit by the country's air defense units.
11:45 02/11/2020Two churches in Canada's Ontario go up in flames under 'suspicious' circumstancesTwo churches in the same area in Canada's Ontario province went up in flames overnight under "suspicious" circumstances, local media reported.
11:20 02/11/2020Two Armenians elected to Georgian parliamentThe preliminary results of Georgia's parliamentary elections released on Sunday by the country's Central Election Commission confirmed the election of two Armenians to the country’s parliament,...
10:55 02/11/2020One Azerbaijani tank hit, others retreated during the night - Defense ArmyBattles of varying intensity were waged along the Artsakh-Azerbaijani frontline overnight, Artsakh Defense Army reported.
20:24 01/11/2020Azerbaijan targets fire engine in Artsakh’s AskeranAzerbaijani-Turkish forces continue to target not only peaceful settlements and residents, but also, once again, the State Service of Emergency Situations of Artsakh, the service said.
19:36 01/11/2020Spokesman denies Azeri reports of hitting Artsakh president's motorcadeArtsakh presidential spokesman Vahram Poghosyan refutes Azerbaijani media reports alleging they have hit the motorcade of President Arayik Harutyunyan.
18:22 01/11/2020Artur Aleksanyan urges international community to recognize Artsakh’s independenceThree-time world champion in Greco-Roman wrestling, five-time European champion, European and Olympic Games champion, UNICEF Armenia Ambassador Artur Aleksanyan calls on the international community...
18:14 01/11/2020Another Syrian mercenary captured by Artsakh forces says they were promised $100 bonus for each beheaded ‘infidel’Another Syrian mercenary fighting against Artsakh (Nagorno-Karabakh) on Azerbaijan’s side has most recently been captured by the Artsakh Defense Army.
17:31 01/11/2020‘From now on, the Azeris can call this place Hell's Gorge’: Artsakh releases details of another failed enemy attackSpokesman of the Artsakh Ministry of Defense Suren Sarumyan has released details of the successful operations of the Artsakh defense forces in the directions of Martuni and Shushi.
16:57 01/11/2020Azerbaijan has lost 6,997 troops since launch of aggression against ArtsakhAzerbaijan has suffered 6,997 losses in manpower since the launch of military aggression against Artsakh on September 27, the Armenian Unified Infocenter reported on Sunday.
16:29 01/11/2020Artsakh downs another Azerbaijani droneThe air defense forces of the Artsakh Defense Army have just shot down another Azerbaijani UAV, the Artsakh military said on Facebook.