14:20 07/06/2023Թուրք վերլուծաբան․ «Իշխանությունների շնորհիվ թուրքի վարկանիշը Թուրքիայում հավասարվել է զրոյի»Թուրք ազգը Թուրքիայում վերջին 100 տարվա ընթացքում այնքան նվաստացած չի եղել, որքան հիմա: Այդ մասին սոցցանցում գրել է ձախակողյան քաղաքական հայացքներով հայտնի թուրք մարզական վերլուծաբան Բիլգին...
13:46 07/06/2023Իրանը ծրագրում է գազային հանգույց ստեղծել Ռուսաստանի, Կատարի և Թուրքմենստանի մասնակցությամբԻրանը Ռուսաստանի, Կատարի և Թուրքմենստանի մասնակցությամբ ծրագրում է գազային հանգույց ստեղծել Ասալույե արդյունաբերական շրջանում, որը գտնվում է Պարսից ծոցի հյուսիսային ափին գտնվող Բուշեհր նահանգում։ Այս...
13:07 07/06/2023Ադրբեջանի ԱԳ նախարար. Բաքուն և Երևանը խաղաղության շեմին են«Ադրբեջանն ու Հայաստանը խաղաղության շեմին են»,- հայտարարել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը՝ ելույթ ունենալով Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության (ԵԱՀԿ) մշտական...
12:33 07/06/2023Թուրքական լիրան շարունակաբար արժեզրկվում էԹուրքիայում մայիսի 28-ին տեղի ունեցած նախագահական ընտրություններից հետո երկրի ազգային արժույթը՝ լիրան կրկին սկսել է շարունակաբար արժեզրկվել: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, այսօր՝ հունիսի 7-ին 1 ամերիկյան...
22:08 06/06/2023Էրդողանի վարչակազմը՝ «սահմանադրական բարեփոխումների» նախաձեռնողԹուրքիայի նոր կառավարությունը հերթական անգամ խորհրդարանին կներկայացնի սահմանադրական բարեփոխումներ իրականացնելու նախաձեռնությունը։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին երեքշաբթի օրը կառավարության առաջին...
21:39 06/06/2023Անկլավների հարց չի քննարկվել հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանազատման հանձնաժողովումՀայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանազատման հանձնաժողովը անկլավների հարց չի քննարկել։ Այդ մասին Sputnik Արմենիային հայտնել են հանձնաժողովի նախագահ, փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից։ Ավելի վաղ ՀՀ ԱԳ...
19:21 06/06/2023Պատերազմի իրադարձություններն ավելի են արագանալու․ Սաակաշվիլին ՝«Կախովկա ՀԷԿ»-ի վրա հարձակման մասինՎրաստանի երրորդ նախագահ, այժմ անազատության մեջ գտնվող Միխեիլ Սաակաշվիլին դատապարտել է Ուկրաինայի «Կախովկա ՀԷԿ»-ի վրա հարձակումը: Ինչպես տեղեկացնում է aliq.ge-ն, երրորդ նախագահն այս քայլը ծայրահեղ...
18:17 06/06/2023Թուրքիայում երիտասարդների ուղեղների արտահոսքն անխուսափելի էԹուրքական ընդդիմադիր կայքերից մեկը հրապարակել է հոդված վերընտրված նախագահ Ռեջեփ Էրդողանի ու նրա քաղաքական ուժի՝ երիտասարդների վերաբերյալ վարած քաղաքականության մասին։ Ըստ հոդվածի՝ իշխող...
16:24 06/06/2023Իրանը ներկայացրել է իր առաջին գերձայնային բալիստիկ հրթիռըԱյսօր առավոտյան (երեքշաբթի) Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Սեյեդ Էբրահիմ Ռայիսիի, Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի գլխավոր հրամանատար՝ գեներալ-մայոր Հոսեյն Սալամիի և...
13:58 06/06/2023Անհամբերությամբ սպասում ենք Վաշինգտոնում Երևանի և Բաքվի միջև բանակցությունների անցկացմանը. Վեդանտ Պատել«Մենք անհամբերությամբ սպասում ենք այս ամսվա վերջին Վաշինգտոնում բանակցությունների ևս մեկ փուլի անցկացմանը, քանի որ Երևանն ու Բաքուն շարունակում են հետամուտ լինել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում...
11:03 06/06/2023Վրաստանում հանգստացողները պետք է զգուշանան լեպտոսպիրոզով հիվանդությունիցՆերկա դրությամբ Վրաստանում հաստատվել է լեպտոսպիրոզի վտանգավոր վարակիչ հիվանդության երեք ակտիվ դեպք: Jnews-ի հաղորդմամբ, հայտնում է Թբիլիսիի առաջին համալսարանական կլինիկան։ Ամենից հաճախ այս...
22:15 05/06/2023Վրաստանից հայտնել են, թե երբ Սաակաշվիլին կվերադառնա բանտՎրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին կտեղափոխվի քրեակատարողական հիմնարկ, հենց որ համապատասխան առողջական պայմաններ ստեղծվեն: «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին վրացական Առաջին ալիքին...
21:49 05/06/2023Տոյվո Կլաարը ժամանում է ՀայաստանՀարավային Կովկասի և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը ժամանում է Հայաստան։ Այս մասին նա հայտնել է Twitter-ի իր միկրոբլոգում։ «Ես Մեկնում եմ Երևան՝ կապված ԵՄ բարձր...
15:32 05/06/2023Ջեք Սալիվան «Թուրքիայի վարած անկախ արտաքին քաղաքականությունը չի նշանակում առանցքի փոփոխություն»ԱՄՆ ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեք Սալիվանը CNN International-ի հետ զրույցում հայտնել է, որ Թուրքիայի վարած անկախ արտաքին քաղաքականությունը չի նշանակում առանցքի փոփոխություն։...
13:26 05/06/2023Վիրահայ թենիսիստուհին Վրաստանն առաջին անգամ կներկայացնի Եվրոպական խաղերինՍեղանի թենիսիստ Աննա Նիկոյանը Վրաստանից երրորդ Եվրոպական խաղերին մասնակցելու իրավունք է ստացել։ Նիկոյանը 23-ամյա սեղանի թենիսիստ է և վերջին մի քանի տարիներին հանդես է գալիս սերբական և հունգարական...
13:17 05/06/2023Թուրքիան դարձել է ռուսական հացահատիկի ամենամեծ գնորդը2022-ի հուլիսի 1-ից մինչև 2023-ի հունիսի 30-ն ընկած ժամանակահատվածում գյուղատնտեսական սեզոնի ժամանակ Ռուսաստանից արտահանվել է 59.3 մլն տոննա հացահատիկ, որից 48.2 մլն տոննան՝ ցորեն։ Այս մասին գրում է...
13:08 05/06/2023Ադրբեջանն այսօր առավոտյան կրկին խախտել է հրադադարըՀունիսի 5-ի ժամը 13։00-ի դրությամբ իրավիճակը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է։
00:19 04/06/2023Չավուշօղլուն և Աքարն այլևս նախարարներ չենՀուլիսի 4-ին Թուրքիայի խորհրդարանում տեղի է ունեցել վերընտրված նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի երդմնակալության արարողությունը։ «Էրմենիհաբեր»-ի հաղորդմամբ, նույն օրը հրապարակել է նոր կառավարության կազմը։...
21:23 03/06/2023ՏԱՍՍ.Էրդողանը երդմնակալության ժամանակ հարգարժան հյուրերի թվում չի հիշատակել ՓաշինյանինԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը շաբաթ օրը չդիմեց Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, երբ թվարկում էր երդմնակալության արարողությանը մասնակցող այլ պետությունների և կառավարությունների...
19:42 03/06/2023Ալիևը տիկնոջ հետ առաջին շարքում, Փաշինյանը՝ երկրորդԱնկարայում կայացել է Թուրքիայի նախագահ Էրդողանի երդմնակալության արարողությունը։ Կադրերում երևում է, թե ինչպես են Էրդողանն ու տիկինը ողջունում առաջին շարքում նստած Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին ու...

21:43 23/10/2020Defense Army eliminated a large formation of Azerbaijani special forces"A large formation of Azerbaijani special forces was eliminated as a result of a successfully executed Armenian operation in the southern sector of the front today, Spokeswoman at the Ministry of...
19:29 23/10/2020Azerbaijani forces fired Grad rockets into a residential settlement of Kashatagh regionAt around 14:20 on Friday, the Azerbaijani forces fired rockets from Grad installation, targeting first the territory of Karegah community, Kashatagh region, then the Karegah-Berdzor road section,...
17:34 23/10/2020Putin doing everything possible to facilitate a political solution to the Nagorno-Karabakh conflict, Peskov saysRussian President Vladimir Putin is doing everything possible to facilitate a political solution to the Nagorno-Karabakh conflict, Kremlin Spokesman Dmitry Peskov told Channel One’s Great Game show,...
17:02 23/10/2020Azerbaijan has lost 6,539 troops since launch of aggression against ArtsakhThe Armenian Unified Infocenter has provided updates on losses of the Azerbaijani military in the Nagorno-Karabakh (Artsakh) conflict zone.
15:58 23/10/2020Ombudsman reports widespread and highly encouraged hatred toward Armenians in Azerbaijan"Every opportunity is being used in Azerbaijan to deepen hatred towards ethnic Armenians," the Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan wrote on Facebook.
14:16 23/10/2020Artsakh Defense Army releases 27 more fallen soldiers' namesThe Artsakh (Nagorno-Karabakh) Defense Army has released the names of 27 more servicemen killed repulsing the Azerbaijani aggression.
14:11 23/10/2020Artsrun Hovhannisyan reports heavy battles in eastern frontlineHeavy battles are underway in the eastern direction of the Artsakh frontline, representative of the Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan says.
13:56 23/10/2020Artsakh ombudsman: Kids should keep smiling in wartime"It is important for children to keep smiling in a wartime," Artsakh Human Rights Ombudsman Artak Beglaryan wrote on Facebook, sharing a photo of smiling kids.
13:08 23/10/2020UEFA reprimands Azeri football club players, officials over military salutePlayers and officials from Azerbaijani club Qarabag have been reprimanded by UEFA for performing a military salute during their Europa League qualifying match away to Legia Warsaw on October 1,...
12:47 23/10/2020New footage shows destruction of Azerbaijani military equipmentThe Artsakh Defense Army has released a new video showing the destruction of the Azerbaijani military equipment by accurate artillery strikes of the army units.
12:33 23/10/2020Azerbaijan Colonel Shukur Hamidov killed amid attacks on Artsakh, says Armenian expertNational Hero of Azerbaijan, Colonel Shukur Hamidov has been killed in the hostilities unleashed by Azerbaijan against Artsakh, Razm.info website coordinator, information security expert Karen...
10:40 23/10/2020Azerbaijan uses Smerch to attack civilian areas in Artsakh’s MartuniThe night of October 22-23 was restless in the town of Martakert and the Martuni region of Artsakh, the State Service for Emergency Situations reported on Friday.
10:07 23/10/2020Local battles continue in all frontline directions – Artsakh Defense MinistryThe situation in the Artsakh-Azerbaijan conflict zone remained relatively stable but tense overnight.
21:05 22/10/2020An Azerbaijani war prisoner speaks about Turkish military specialists working in AzerbaijanAn Azerbaijani war prisoner in N hospital tells about specialists who arrived in Azerbaijan from Turkey to train their soldiers.
20:29 22/10/2020Artsakh downs another Turkish Bayraktar droneThe air defense forces of the Artsakh Defense Army on Thursday shot down another Turkish-made Bayraktar TB2 UAV, the military said, sharing a video showing the wreckage of the drone.
20:17 22/10/2020Presidential spox: Fierce fighting underway near Artsakh villages of Shekher, JivanActive combat operations continue along the entire Artsakh-Azerbaijan contact line, Artsakh president’s spokesman Vahram Poghosyan said on Thursday.
19:36 22/10/2020Artsakh’s Martakert in the aftermath of Azerbaijani shellingThe Artsakh InfoCenter has today released photos showing the aftermath of Azerbaijani shelling of the town of Martakert.
19:11 22/10/2020Artsakh Defense Army releases names of 40 more fallen soldiersThe Artsakh (Nagorno-Karabakh) Defense Army has released the names of 40 more servicemen killed repulsing the Azerbaijani aggression.
18:51 22/10/2020Austria's parliament condemned Turkey's interference in NK conflictThe Armenian community of Austria supports the Artsakh people right to self-determination through rallies, fundraising, social and political campaigns.
17:52 22/10/2020In pictures: Routine in StepanakertThe Armenian Unified Infocenter has shared photos from Artsakh capital city Stepanakert, showing the daily life of the residents The photos were taken on October 21.