14:20 07/06/2023Թուրք վերլուծաբան․ «Իշխանությունների շնորհիվ թուրքի վարկանիշը Թուրքիայում հավասարվել է զրոյի»Թուրք ազգը Թուրքիայում վերջին 100 տարվա ընթացքում այնքան նվաստացած չի եղել, որքան հիմա: Այդ մասին սոցցանցում գրել է ձախակողյան քաղաքական հայացքներով հայտնի թուրք մարզական վերլուծաբան Բիլգին...
13:46 07/06/2023Իրանը ծրագրում է գազային հանգույց ստեղծել Ռուսաստանի, Կատարի և Թուրքմենստանի մասնակցությամբԻրանը Ռուսաստանի, Կատարի և Թուրքմենստանի մասնակցությամբ ծրագրում է գազային հանգույց ստեղծել Ասալույե արդյունաբերական շրջանում, որը գտնվում է Պարսից ծոցի հյուսիսային ափին գտնվող Բուշեհր նահանգում։ Այս...
13:07 07/06/2023Ադրբեջանի ԱԳ նախարար. Բաքուն և Երևանը խաղաղության շեմին են«Ադրբեջանն ու Հայաստանը խաղաղության շեմին են»,- հայտարարել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը՝ ելույթ ունենալով Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության (ԵԱՀԿ) մշտական...
12:33 07/06/2023Թուրքական լիրան շարունակաբար արժեզրկվում էԹուրքիայում մայիսի 28-ին տեղի ունեցած նախագահական ընտրություններից հետո երկրի ազգային արժույթը՝ լիրան կրկին սկսել է շարունակաբար արժեզրկվել: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, այսօր՝ հունիսի 7-ին 1 ամերիկյան...
22:08 06/06/2023Էրդողանի վարչակազմը՝ «սահմանադրական բարեփոխումների» նախաձեռնողԹուրքիայի նոր կառավարությունը հերթական անգամ խորհրդարանին կներկայացնի սահմանադրական բարեփոխումներ իրականացնելու նախաձեռնությունը։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին երեքշաբթի օրը կառավարության առաջին...
21:39 06/06/2023Անկլավների հարց չի քննարկվել հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանազատման հանձնաժողովումՀայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանազատման հանձնաժողովը անկլավների հարց չի քննարկել։ Այդ մասին Sputnik Արմենիային հայտնել են հանձնաժողովի նախագահ, փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից։ Ավելի վաղ ՀՀ ԱԳ...
19:21 06/06/2023Պատերազմի իրադարձություններն ավելի են արագանալու․ Սաակաշվիլին ՝«Կախովկա ՀԷԿ»-ի վրա հարձակման մասինՎրաստանի երրորդ նախագահ, այժմ անազատության մեջ գտնվող Միխեիլ Սաակաշվիլին դատապարտել է Ուկրաինայի «Կախովկա ՀԷԿ»-ի վրա հարձակումը: Ինչպես տեղեկացնում է aliq.ge-ն, երրորդ նախագահն այս քայլը ծայրահեղ...
18:17 06/06/2023Թուրքիայում երիտասարդների ուղեղների արտահոսքն անխուսափելի էԹուրքական ընդդիմադիր կայքերից մեկը հրապարակել է հոդված վերընտրված նախագահ Ռեջեփ Էրդողանի ու նրա քաղաքական ուժի՝ երիտասարդների վերաբերյալ վարած քաղաքականության մասին։ Ըստ հոդվածի՝ իշխող...
16:24 06/06/2023Իրանը ներկայացրել է իր առաջին գերձայնային բալիստիկ հրթիռըԱյսօր առավոտյան (երեքշաբթի) Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Սեյեդ Էբրահիմ Ռայիսիի, Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի գլխավոր հրամանատար՝ գեներալ-մայոր Հոսեյն Սալամիի և...
13:58 06/06/2023Անհամբերությամբ սպասում ենք Վաշինգտոնում Երևանի և Բաքվի միջև բանակցությունների անցկացմանը. Վեդանտ Պատել«Մենք անհամբերությամբ սպասում ենք այս ամսվա վերջին Վաշինգտոնում բանակցությունների ևս մեկ փուլի անցկացմանը, քանի որ Երևանն ու Բաքուն շարունակում են հետամուտ լինել Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում...
11:03 06/06/2023Վրաստանում հանգստացողները պետք է զգուշանան լեպտոսպիրոզով հիվանդությունիցՆերկա դրությամբ Վրաստանում հաստատվել է լեպտոսպիրոզի վտանգավոր վարակիչ հիվանդության երեք ակտիվ դեպք: Jnews-ի հաղորդմամբ, հայտնում է Թբիլիսիի առաջին համալսարանական կլինիկան։ Ամենից հաճախ այս...
22:15 05/06/2023Վրաստանից հայտնել են, թե երբ Սաակաշվիլին կվերադառնա բանտՎրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին կտեղափոխվի քրեակատարողական հիմնարկ, հենց որ համապատասխան առողջական պայմաններ ստեղծվեն: «Գազետա ռու»-ն գրում է, որ այդ մասին վրացական Առաջին ալիքին...
21:49 05/06/2023Տոյվո Կլաարը ժամանում է ՀայաստանՀարավային Կովկասի և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը ժամանում է Հայաստան։ Այս մասին նա հայտնել է Twitter-ի իր միկրոբլոգում։ «Ես Մեկնում եմ Երևան՝ կապված ԵՄ բարձր...
15:32 05/06/2023Ջեք Սալիվան «Թուրքիայի վարած անկախ արտաքին քաղաքականությունը չի նշանակում առանցքի փոփոխություն»ԱՄՆ ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեք Սալիվանը CNN International-ի հետ զրույցում հայտնել է, որ Թուրքիայի վարած անկախ արտաքին քաղաքականությունը չի նշանակում առանցքի փոփոխություն։...
13:26 05/06/2023Վիրահայ թենիսիստուհին Վրաստանն առաջին անգամ կներկայացնի Եվրոպական խաղերինՍեղանի թենիսիստ Աննա Նիկոյանը Վրաստանից երրորդ Եվրոպական խաղերին մասնակցելու իրավունք է ստացել։ Նիկոյանը 23-ամյա սեղանի թենիսիստ է և վերջին մի քանի տարիներին հանդես է գալիս սերբական և հունգարական...
13:17 05/06/2023Թուրքիան դարձել է ռուսական հացահատիկի ամենամեծ գնորդը2022-ի հուլիսի 1-ից մինչև 2023-ի հունիսի 30-ն ընկած ժամանակահատվածում գյուղատնտեսական սեզոնի ժամանակ Ռուսաստանից արտահանվել է 59.3 մլն տոննա հացահատիկ, որից 48.2 մլն տոննան՝ ցորեն։ Այս մասին գրում է...
13:08 05/06/2023Ադրբեջանն այսօր առավոտյան կրկին խախտել է հրադադարըՀունիսի 5-ի ժամը 13։00-ի դրությամբ իրավիճակը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է։
00:19 04/06/2023Չավուշօղլուն և Աքարն այլևս նախարարներ չենՀուլիսի 4-ին Թուրքիայի խորհրդարանում տեղի է ունեցել վերընտրված նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի երդմնակալության արարողությունը։ «Էրմենիհաբեր»-ի հաղորդմամբ, նույն օրը հրապարակել է նոր կառավարության կազմը։...
21:23 03/06/2023ՏԱՍՍ.Էրդողանը երդմնակալության ժամանակ հարգարժան հյուրերի թվում չի հիշատակել ՓաշինյանինԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը շաբաթ օրը չդիմեց Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, երբ թվարկում էր երդմնակալության արարողությանը մասնակցող այլ պետությունների և կառավարությունների...
19:42 03/06/2023Ալիևը տիկնոջ հետ առաջին շարքում, Փաշինյանը՝ երկրորդԱնկարայում կայացել է Թուրքիայի նախագահ Էրդողանի երդմնակալության արարողությունը։ Կադրերում երևում է, թե ինչպես են Էրդողանն ու տիկինը ողջունում առաջին շարքում նստած Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին ու...

13:47 20/09/2021Алексей Оверчук: Вопрос о коридоре не обсуждаетсяВопрос о коридоре через территорию Армении, который свяжет Азербайджан и Нахиджеван, не обсуждается.
13:37 20/09/2021Вице-премьеры Армении и РФ обнародовали разные цифры роста товарооборота между странами«В 2019 году впервые товарооборот между Арменией и РФ превысил планку в $2 млрд. Несмотря на вынужденные ограничения по передвижению наших граждан и движению товаров, продиктованные глобальной...
12:58 20/09/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 662, скончались 34 человекаЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 662, скончались 34 человека, пишет sputnik-georgia.
17:36 18/09/2021Министр: Инцидент с перевозившим команду «Горный Арцах» автобусом – классический пример терроризмаМинистр образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах Лусине Караханян на своей странице в Facebook пишет: «Случившееся с автобусом, перевозившим детско-юношескую команду «Горный Арцах»,...
17:22 18/09/202118.09.2021. В Арцахе за сутки выявили 8 новых случая заражения коронавирусомВ Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 17 сентября проведено 62 тестирования, в результате чего выявлено 8 новых случаев заражения коронавирусом.
16:22 18/09/2021Представители Ирана и Азербайджана обсудили ситуацию с дорогой Горис — КапанСитуацию в регионе обсудили посол Ирана в Азербайджане Сейед Аббас Мусави с вице-премьером Азербайджана Шахином Мустафаевым, сообщает 18 сентября Sputnik Азербайджан.
12:39 18/09/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 1 997, скончались 52 человекаЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 1 997. Скончались 52 человека. Об этом пишет sputnik-georgia. По данным официального сайта StopCov, с...
12:00 18/09/2021Одна из древнейших в мире мозаик обнаружена в ТурцииВ Турции найдена одна из древнейших в мире мозаик, сообщает РИА Новости со ссылкой на Daily Sabah. Археологи обнаружили ее при раскопках на кургане Ушаклы в провинции Йозгат в районе Соргун, где с...
17:40 17/09/2021Главы МИД Армении и Франции обсудили процесс урегулирования карабахского конфликтаМинистр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 17 сентября провел телефонный разговор с министром иностранных дел Франции Жан-Ивом Ле Дрианом.
17:27 17/09/2021Иран стал полноправным членом Шанхайской организации сотрудничестваУчастники саммита Шанхайской организации сотрудничества (ШОС) в Душанбе в пятницу приняли Иран в эту организацию в качестве полноправного члена, сообщил иранский журналист Абас Аслани.
17:20 17/09/2021Вследствие выстрела ВС Азербайджана в Арцахе ранен военнослужащий Армии обороны17 сентября в 12:30 ВС Азербайджана на западном участке Республики Арцах (НКР) в очередной раз нарушили режим прекращения огня.
17:14 17/09/2021В городе Ниноцминда волки вышли на охотуНа днях в городе Ниноцминда волки загрызли бычка. Как пишет nor.ge, бычок принадлежал жителю города Ниноцминда Ваге Арестакесяну. Как рассказал Ваге, бычок находился недалеко от коровника. Хищники...
13:49 17/09/2021Председатель ПА ОБСЕ М.Седерфельт: Несмотря на достигнутое перемирие в Нагорном Карабахе, предстоит сделать еще очень многоеВ своем первом обращении к Постоянному совету ОБСЕ в качестве Председателя Парламентской ассамблеи ОБСЕ член Парламента Швеции Маргарета Седерфельт настоятельно призвала к расширению сотрудничества в...
11:07 17/09/2021Арарат Мирзоян обсудил с главой МИД Индии развития вокруг международного транспортного коридора «Север-Юг»16 сентября министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян провел встречу с министром иностранных дел Индии Субраманьямом Джайшанкаром.
19:45 16/09/2021Премьер Грузии Гарибашвили заявил, что Саакашвили является наркоманомЕсли бывший президент Грузии Михаил Саакашвили попытается вернуться в Грузию, то будет арестован в аэропорту.
19:28 16/09/2021Захарова: Москва ожидает от Еревана и Баку ответа на предложения по вопросам делимитацииМосква ожидает от Баку и Еревана ответа на предложения по вопросам делимитации, заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
18:59 16/09/2021Что сказал посол Ирана Алену Симоняну?Чрезвычайный и Полномочный посол Исламской Республики Иран (ИРИ) в Республике Армения Аббас Бадахшан Зохури сегодня встретился с Аленом Симоняном.
13:44 16/09/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 2 176, скончались 43 человекаЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 2 176, скончались 43 человека.
12:02 16/09/2021В результате использования кассетных бомб во время развязанной Азербайджаном войны против Арцаха погибли или были ранены 107 человек27 сентября 2020 года Азербайджан при непосредственном участии своих союзников – Турции и иностранных боевиков-террористов и джихадистов – развязал широкомасштабную войну против Арцаха.
18:48 15/09/2021Тойво Клаар: Важно ослабить напряженность на границе, чтобы улучшить атмосферу на переговорахСпециальный представитель ЕС по вопросам Южного Кавказа и кризиса в Грузии Тойво Клаар в своем микроблоге в Twitter подвел итоги двухдневного визита в Армению.