15:47 01/06/2023ՌԴ ԱԴԾ տնօրենը հայտարարել է ԱՊՀ-ն ապակայունացնելու Արևմուտքի ցանկության մասինԱրևմուտքը ցանկանում է ապակայունացնել իրավիճակը ԱՊՀ-ում՝ կտրուկ մեծացնելով հակամարտությունների ներուժը: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԴԾ տնօրեն Ալեքսանդր Բորտնիկովը՝ Բելառուսի...
15:27 01/06/2023Արցախի նախագահն ընդլայնված խորհրդակցություն է անցկացրել կառավարությունումԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 1-ին աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն է անցկացրել կառավարությունում: Արցախի նախագահի աշխատակազմից հայտնում են, որ քննարկվել են...
14:58 01/06/2023Ադրբեջանի ՊՆ-ն խեղաթյուրում է իրականությունը. Արցախի ՊՆԱրցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են. «Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հունիսի 1-ի ժամը 10։00-ի սահմաններում կրակ են բացել...
13:34 01/06/2023Վրաստանի վարչապետ. Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղ բանակցությունները բխում են տարածաշրջանի շահերիցՎրաստանն աջակցում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղ բանակցություններին, դրանք համապատասխանում են ողջ Անդրկովկասի շահերին։ Այսօր Մոլդովայում Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի ընթացքում...
13:20 01/06/2023Իրանի 220 բուժհաստատություն զբոսաշրջիկներին բժշկական ծառայություններ մատուցելու լիցենզիա ունիԻրանի առողջապահության, բուժման և բժշկական կրթության նախարար Բահրամ Էյնոլահին ասել է, որ «Իրանի բժշկական կենտրոնները առողջապահական զբոսաշրջիկներին տարբեր բժշկական ծառայություններ են մատուցում»: Բահրամ...
11:05 01/06/2023ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը կայցելի Թուրքիա՝ քննարկելու դաշինքին Շվեդիայի անդամակցության հարցըՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը հայտնել է, որ մոտ ապագայում կայցելի Թուրքիա՝ քննարկելու Շվեդիայի անդամակցության հարցը, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին։ «Մոտ ժամանակներս ես կայցելեմ Անկարա,...
20:14 31/05/2023Առաջիկայում Պուտինն ու Էրդողանը կհանդիպենՄոսկվան և Անկարան այժմ համաձայնեցնում են Ռուսաստանի և Թուրքիայի նախագահների առաջիկա հանդիպման ժամկետներն ու վայրը: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է Ռուսաստանի մամուլի խոսնակ Դմիտրի...
16:26 31/05/2023Չնայած անասելի դժվարություններին՝ հաջողվել է գարնանացանն իրականացնել նախատեսվող հիմնական ծավալներով. Արցախի գյուղնախարար«Գարնանացանն այս տարի իրականացվել է անասելի դժվար պայմաններում, այնուամենայնիվ, թեկուզ ագրոժամկետների որոշ խախտումներով, հաջողվել է իրականացնել նախատեսվող հիմնական ծավալները»,- այս մասին...
16:08 31/05/2023Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է դատավորների հետԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 31-ին այցելել է ԱՀ Գերագույն դատարան և հանդիպել դատավորների և դատական համակարգի ծառայողների հետ։ ԱՀ նախագահի աշխատակազմից հայտնում են, որ...
16:00 31/05/2023Թյուրքական պետությունների կազմակերպությունը սեփական արժույթի հիմնադրամ է ստեղծումԹյուրքական պետությունների կազմակերպութունը հիմնում է արժույթի միջազգային սեփական հիմնադրամը։ Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, այս քայլը թյուրքական պետությունների միջև տնտեսական ինտեգրումն ապահովելու...
10:19 31/05/2023Իրանը ծովագնացության ոլորտում աշխարհի 5 առաջատար երկրների ցանկում էԻԻՀ ՌԾՈՒ հարավային նավատորմի փոխհրամանատարը հայտարարել է որ ծովագնացության ոլորտում Իրանն աշխարհի հինգ առաջատար երկրների թվում է: ԻՌՆԱ-ի հաղորդմամբ՝ ծովակալ Ջալիլ Մողադդամն ասել է.
09:34 31/05/2023Հեղեղումների պատճառով լարված իրավիճակ է Լարսի շրջակայքումՀեղեղումների պատճառով Վերին Լարսի անցակետի շրջանում բավական լարված իրավիճակ է, ջուրը ողողում է դաշնային մայրուղի։ Այս մասին Թելեգրամում գրել է Հյուսիսային Օսեթիայի ղեկավար Սերգեյ Մենյայլոն։ Նա գրել...
08:35 31/05/2023ԱՄՆ Էներգետիկ ռեսուրսների դեպարտամենտի քարտուղարի օգնականը մեկնում է ԲաքուԱՄՆ Պետքարտուղարության հաղրդմամբ Էներգետիկ ռեսուրսների դեպարտամենտի (ENR) քարտուղարի օգնական Ջեֆրի Ռ.
18:54 30/05/2023Վրաստանի որոշ լցակայաններում վառելիքը թանկացել էՄիջազգային բորսայում Brent-ի մեկ բարել նավթի գինը 77 դոլար է, իսկ ռուսական Urals նավթի գինը գերազանցում է 57 դոլարը, որը մեկ շաբաթվա ընթացքում աճել է 1,5 տոկոսով։ Համաշխարհային շուկայում նավթի գնի...
18:19 30/05/2023Ռուս բլոգեր-լրագրողի մուտքը Թուրքիա արգելվել էՌուս բլոգեր Իրինա Ալեմանին թույլ չեն տվել մուտք գործել Թուրքիա ՝ հինգ տարով: Որպես պատճառ առաջ է քաշվել այն հանգամանքը, որ բլոգերը վտանգ է ներկայացնում Թուրքիայի ազգային անվտանգության համար:Այս մասին...
18:01 30/05/2023Արցախի ՊՆ-ն տեսանյութ է հրապարակել՝ ինչպես են ադրբեջանցիները կրակում ՊԲ դիրքերի ուղղությամբԱրցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հրապարակել է ադրբեջանական բանակի ականանետային կրակի տեսանյութը: Այսօր ավելի վաղ հաղորդվել էր.
17:35 30/05/2023ԵՄ-ն մայիսի 31-ին Քիշնևում նախապատրաստում է Փաշինյանի, Ալիևի, Մակրոնի, Շոլցի և Միշելի «մեծ հանդիպումը»Եվրամիությունը մայիսի 31-ին Քիշնևում Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակում «մեծ հանդիպում» է նախապատրաստում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի,...
14:20 30/05/2023Բայդենը պարզաբանել է, թե երբ F-16 կործանիչների վաճառքը Թուրքիային կլինի ԱՄՆ օրակարգումԹուրքիայի նախագահականի հանրային կապերի վարչության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը հեռախոսազանգի միջոցով շնորհավորել է Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին Թուրքիայի նախագահի պաշտոնում...
12:56 30/05/2023Ռադան հաստատել է Իրանի դեմ 50 տարի ժամկետով պատժամիջոցներ սահմանելու մասին որոշումըՈւկրաինայի Գերագույն հաստատել է Կիևի կողմից Իրանի դեմ 50 տարի ժամկետով պատժամիջոցներ սահմանելու մասին որոշումը։ Այս մասին հայտարարել է պատգամավոր Յարոսլավ Ժելեզնյակը, գրում է ՏԱՍՍ-ը։ Նա նշել է, որ...
08:40 30/05/2023Մոսկվայում ԱԹՍ-ները հարվածել են երկու բնակելի շենքի․ բնակիչները տարհանվել ենՄոսկվայում անօդաչու թռչող սարքերը հարվածել են երկու բնակելի շենքերի՝ մեկը Պրոֆսոյուզնայա փողոցում, մյուսը՝ Նոր Մոսկվայի Ատլասովա փողոցում։ «ՌԻԱ Նովոստի»-ին արտակարգ ծառայություններից հայտնել են, որ...

19:32 20/10/2020Another drone from the Karabakh conflict zone collapses in IranA drone from the Nagorno-Karabakh conflict zone collapsed in Khoda Afarin town, in northwestern Iran on Tuesday, local authorities said, according to IRNA news agency.
17:30 20/10/2020Azerbaijan using banned weapons against Artsakh civilian populationA cluster bomb used by Azerbaijan has been found with more than 260 shrapnel bombs not far from capital Stepanakert, the Artsakh Republic State Service for Emergency Services reports.
13:56 20/10/2020Iran decries Takfiri-style beheadings after brutal murder of Armenian POW by Azeri soldiersIranian Foreign Ministry spokesman Saeed Khatibzadeh in a message referred to worrying images released from the Nagorno-Karabakh conflict, saying Iran will not accept beheading people like Takfiris...
13:26 20/10/2020Azerbaijan has lost 6,309 soldiers since September 27: infographicsThe Armenian Unified Infocenter has shared updated data on losses of the Azerbaijani military in the Nagorno-Karabakh conflict zone.
12:49 20/10/2020Artsakh Defense Army releases new photos of frontline soldiersThe Artsakh Defense Army has released new photos of Armenian servicemen, including female soldiers, fighting on the frontline.
12:19 20/10/2020Ombudsman: Azerbaijan’s atrocities are consequences of human rights organizations’ continuous denials to visit ArtsakhArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan on Monday called attention to the fact that international human rights organizations keep refusing to visit Artsakh amid the Azerbaijani...
11:46 20/10/2020Artsakh forces down at least one Turkish Bayraktar droneThe Artsakh Defense Army on Monday released video footage showing the wreckage of Azerbaijani UAVs shot down by the Artsakh forces.
11:06 20/10/2020Azerbaijan uses aviation, artillery in northern front – Defense MinistryThe Azerbaijani military are using aviation and artillery in the northern section of the Artsakh frontline, spokeswoman of the Armenian Defense Ministry Shushan Stepanyan said on Tuesday.
10:59 20/10/2020Artsakh Defense Army keeps tactical situation under controlThe situation in the Artsakh-Azerbaijan conflict zone was relatively stable, but tense overnight, representative of the Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan said on Tuesday.
22:02 19/10/2020Footage shows destruction of Azerbaijani military positions, columnThe Artsakh Defense Army has released a new video showing the destruction of Azerbaijani military positions and a military column.
19:28 19/10/2020Armenian PM, Azerbaijani president express readiness to meet in MoscowArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev have expressed readiness to visit Moscow for talks on the Nagorno-Karabakh conflict, TASS reports.
18:09 19/10/2020One civilian killed, another injured in Azerbaijani missile attack on Artsakh’s MartuniOne civilian was killed, while another was injured in Azerbaijan’s missile attack on the Artsakh town of Martuni on Saturday, the Office of the Artsakh Human Rights Ombudsman said on Monday.
17:58 19/10/2020Artsakh Defense Army releases names of 19 more fallen soldiersThe Artsakh (Nagorno-Karabakh) Defense Army has released the names of 19 more servicemen killed repulsing the Azerbaijani aggression.
17:09 19/10/2020In pictures: Defenders of Armenian statehoodThe Artsakh Defense Army has released new photos of soldiers defending the Artsakh borders. The photo album is titled “Defenders of the Armenian Statehood".
15:48 19/10/2020Armenia denies Azerbaijani reports of targeting Baku-Novorossiysk pipelineThe Armenian Defense Ministry spokeswoman has dismissed Azerbaijani reports that Armenia has allegedly targeted Baku-Novorossiysk oil pipeline.
15:27 19/10/2020More than 33,000 Artsakh people deprived of learning opportunities amid Azeri-Turkish aggressionA total of 33,002 people in Artsakh (Nagorno-Karabakh) are deprived of their right to education as a result of the Azerbaijani-Turkish aggression against the country.
14:44 19/10/2020Artsakh president received members of the German BundestagArtsakh President Arayik Harutyunyan received today the parliamentary delegation of "Alternative for Germany" Party, paying visit to Artsakh.
13:33 19/10/2020New group of Syrian mercenaries sent to Nagorno-Karabakh conflict zone - Ria NovostiMore than 100 Syrian mercenaries have been sent to Nagorno Karabakh conflict zone last Friday, Ria Novosti news agency reported, citing an unnamed source.
09:48 19/10/2020Adversary forces resumed shelling in the northern and southern directions - Defense ArmyThe situation in the Artsakh-Azerbaijani conflict zone, in general, was relatively stable-tense overnight.
19:22 18/10/2020International recognition of Artsakh is the only way to put an end to Azerbaijani-Turkish attempts of resolving conflict by force - Artsakh MFAThe Foreign Ministry of the Artsakh Republic strongly condemns the gross violation by Azerbaijan of the agreement on humanitarian truce, which entered into force starting from 00:00 hours, on October...