15:47 01/06/2023ՌԴ ԱԴԾ տնօրենը հայտարարել է ԱՊՀ-ն ապակայունացնելու Արևմուտքի ցանկության մասինԱրևմուտքը ցանկանում է ապակայունացնել իրավիճակը ԱՊՀ-ում՝ կտրուկ մեծացնելով հակամարտությունների ներուժը: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԴԾ տնօրեն Ալեքսանդր Բորտնիկովը՝ Բելառուսի...
15:27 01/06/2023Արցախի նախագահն ընդլայնված խորհրդակցություն է անցկացրել կառավարությունումԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 1-ին աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն է անցկացրել կառավարությունում: Արցախի նախագահի աշխատակազմից հայտնում են, որ քննարկվել են...
14:58 01/06/2023Ադրբեջանի ՊՆ-ն խեղաթյուրում է իրականությունը. Արցախի ՊՆԱրցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են. «Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հունիսի 1-ի ժամը 10։00-ի սահմաններում կրակ են բացել...
13:34 01/06/2023Վրաստանի վարչապետ. Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղ բանակցությունները բխում են տարածաշրջանի շահերիցՎրաստանն աջակցում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղ բանակցություններին, դրանք համապատասխանում են ողջ Անդրկովկասի շահերին։ Այսօր Մոլդովայում Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի ընթացքում...
13:20 01/06/2023Իրանի 220 բուժհաստատություն զբոսաշրջիկներին բժշկական ծառայություններ մատուցելու լիցենզիա ունիԻրանի առողջապահության, բուժման և բժշկական կրթության նախարար Բահրամ Էյնոլահին ասել է, որ «Իրանի բժշկական կենտրոնները առողջապահական զբոսաշրջիկներին տարբեր բժշկական ծառայություններ են մատուցում»: Բահրամ...
11:05 01/06/2023ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը կայցելի Թուրքիա՝ քննարկելու դաշինքին Շվեդիայի անդամակցության հարցըՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը հայտնել է, որ մոտ ապագայում կայցելի Թուրքիա՝ քննարկելու Շվեդիայի անդամակցության հարցը, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին։ «Մոտ ժամանակներս ես կայցելեմ Անկարա,...
20:14 31/05/2023Առաջիկայում Պուտինն ու Էրդողանը կհանդիպենՄոսկվան և Անկարան այժմ համաձայնեցնում են Ռուսաստանի և Թուրքիայի նախագահների առաջիկա հանդիպման ժամկետներն ու վայրը: Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնել է Ռուսաստանի մամուլի խոսնակ Դմիտրի...
16:26 31/05/2023Չնայած անասելի դժվարություններին՝ հաջողվել է գարնանացանն իրականացնել նախատեսվող հիմնական ծավալներով. Արցախի գյուղնախարար«Գարնանացանն այս տարի իրականացվել է անասելի դժվար պայմաններում, այնուամենայնիվ, թեկուզ ագրոժամկետների որոշ խախտումներով, հաջողվել է իրականացնել նախատեսվող հիմնական ծավալները»,- այս մասին...
16:08 31/05/2023Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է դատավորների հետԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 31-ին այցելել է ԱՀ Գերագույն դատարան և հանդիպել դատավորների և դատական համակարգի ծառայողների հետ։ ԱՀ նախագահի աշխատակազմից հայտնում են, որ...
16:00 31/05/2023Թյուրքական պետությունների կազմակերպությունը սեփական արժույթի հիմնադրամ է ստեղծումԹյուրքական պետությունների կազմակերպութունը հիմնում է արժույթի միջազգային սեփական հիմնադրամը։ Էրմենիհաբերի փոխանցմամբ, այս քայլը թյուրքական պետությունների միջև տնտեսական ինտեգրումն ապահովելու...
10:19 31/05/2023Իրանը ծովագնացության ոլորտում աշխարհի 5 առաջատար երկրների ցանկում էԻԻՀ ՌԾՈՒ հարավային նավատորմի փոխհրամանատարը հայտարարել է որ ծովագնացության ոլորտում Իրանն աշխարհի հինգ առաջատար երկրների թվում է: ԻՌՆԱ-ի հաղորդմամբ՝ ծովակալ Ջալիլ Մողադդամն ասել է.
09:34 31/05/2023Հեղեղումների պատճառով լարված իրավիճակ է Լարսի շրջակայքումՀեղեղումների պատճառով Վերին Լարսի անցակետի շրջանում բավական լարված իրավիճակ է, ջուրը ողողում է դաշնային մայրուղի։ Այս մասին Թելեգրամում գրել է Հյուսիսային Օսեթիայի ղեկավար Սերգեյ Մենյայլոն։ Նա գրել...
08:35 31/05/2023ԱՄՆ Էներգետիկ ռեսուրսների դեպարտամենտի քարտուղարի օգնականը մեկնում է ԲաքուԱՄՆ Պետքարտուղարության հաղրդմամբ Էներգետիկ ռեսուրսների դեպարտամենտի (ENR) քարտուղարի օգնական Ջեֆրի Ռ.
18:54 30/05/2023Վրաստանի որոշ լցակայաններում վառելիքը թանկացել էՄիջազգային բորսայում Brent-ի մեկ բարել նավթի գինը 77 դոլար է, իսկ ռուսական Urals նավթի գինը գերազանցում է 57 դոլարը, որը մեկ շաբաթվա ընթացքում աճել է 1,5 տոկոսով։ Համաշխարհային շուկայում նավթի գնի...
18:19 30/05/2023Ռուս բլոգեր-լրագրողի մուտքը Թուրքիա արգելվել էՌուս բլոգեր Իրինա Ալեմանին թույլ չեն տվել մուտք գործել Թուրքիա ՝ հինգ տարով: Որպես պատճառ առաջ է քաշվել այն հանգամանքը, որ բլոգերը վտանգ է ներկայացնում Թուրքիայի ազգային անվտանգության համար:Այս մասին...
18:01 30/05/2023Արցախի ՊՆ-ն տեսանյութ է հրապարակել՝ ինչպես են ադրբեջանցիները կրակում ՊԲ դիրքերի ուղղությամբԱրցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հրապարակել է ադրբեջանական բանակի ականանետային կրակի տեսանյութը: Այսօր ավելի վաղ հաղորդվել էր.
17:35 30/05/2023ԵՄ-ն մայիսի 31-ին Քիշնևում նախապատրաստում է Փաշինյանի, Ալիևի, Մակրոնի, Շոլցի և Միշելի «մեծ հանդիպումը»Եվրամիությունը մայիսի 31-ին Քիշնևում Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակում «մեծ հանդիպում» է նախապատրաստում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի,...
14:20 30/05/2023Բայդենը պարզաբանել է, թե երբ F-16 կործանիչների վաճառքը Թուրքիային կլինի ԱՄՆ օրակարգումԹուրքիայի նախագահականի հանրային կապերի վարչության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը հեռախոսազանգի միջոցով շնորհավորել է Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին Թուրքիայի նախագահի պաշտոնում...
12:56 30/05/2023Ռադան հաստատել է Իրանի դեմ 50 տարի ժամկետով պատժամիջոցներ սահմանելու մասին որոշումըՈւկրաինայի Գերագույն հաստատել է Կիևի կողմից Իրանի դեմ 50 տարի ժամկետով պատժամիջոցներ սահմանելու մասին որոշումը։ Այս մասին հայտարարել է պատգամավոր Յարոսլավ Ժելեզնյակը, գրում է ՏԱՍՍ-ը։ Նա նշել է, որ...
08:40 30/05/2023Մոսկվայում ԱԹՍ-ները հարվածել են երկու բնակելի շենքի․ բնակիչները տարհանվել ենՄոսկվայում անօդաչու թռչող սարքերը հարվածել են երկու բնակելի շենքերի՝ մեկը Պրոֆսոյուզնայա փողոցում, մյուսը՝ Նոր Մոսկվայի Ատլասովա փողոցում։ «ՌԻԱ Նովոստի»-ին արտակարգ ծառայություններից հայտնել են, որ...

19:11 09/09/2021Из-за распространенности COVID-19 Армения вновь оказалась в «красной» зоне ЕСИз-за распространенности COVID-19 и резкого роста числа случаев заражения коронавирусом Армения в очередной раз оказалась в эпидемически опасной по стандартам ЕС «красной» зоне.
18:54 09/09/2021Омбудсмен Армении: Азербайджанцы давали строгие инструкции о том, что армянским военнопленным говорить МККК«Возвращенные на Родину из Азербайджана армянские пленные в частных беседах подтвердили: азербайджанцы заранее их инструктировали, что именно они должны говорить на встрече с представителями МККК,...
18:38 09/09/2021Все заложники освобождены из здания Банка ГрузииСпецоперация у филиала "Банка Грузии" в городе Кварели продолжается, несмотря на освобождение заложников, сказала представитель пресс-службы МВД Грузии Кети Ковзиавшили журналистам.
18:13 09/09/2021Озеро Ван под угрозой: вода отступила от берега более чем на 1 кмУровень воды в озере Ван (на территории современной Турции) упал до беспрецедентно низкого уровня. Согласно исследованиям Главного управления метеорологии Турции, в последние годы в Ване и его...
15:57 09/09/202109.09.2021. В районе Варанда обнаружены останки еще 1 военнослужащего армянской стороныПоиск останков погибших и пропавших без вести в ходе боевых действий военнослужащих продолжился сегодня одним спасательным отрядом в районе Варанда (Физули).
13:52 09/09/2021Президент Турции Эрдоган отправится с визитом в Соединенные ШтатыПрезидент Турции Тайип Эрдоган, как ожидается, отправится с визитом в США с 19 по 22 сентября. Об этом сообщили в четверг журналистам в канцелярии турецкого лидера, передает ТАСС. "Ожидается, что с...
11:27 09/09/2021Одна из тбилисских улиц названа именем Сергея ПараджановаГородской совет Тбилиси содействовал именованию некоторых улиц. Согласно сайту Сакребуло, зона улиц Ильи и Нино Накашидзе в районе Крцаниси названа именем Кахи Кавсадзе. В то же время переулок Котэ...
10:11 09/09/2021Грузинская епархия ААЦ пополнилась еще одной переосвященной церковьюВ торжественной атмосфере, церемонией открытия и силой Святой мирры переосвящена находящаяся в селе Покр Ханчали района Ниноцминда в Джавахке церковь Святого Иакова, датируемой 19 эрой.
16:04 08/09/2021Впервые за 30 лет самолет совершил рейс в Азербайджане через воздушное пространство Армении«Армения открыла небо азербайджанской авиации: впервые за 30 лет пассажирский самолет совершил внутренний рейс в Азербайджане через воздушное пространство Армении»,- об этом пишет «Вестник Кавказа»...
15:56 08/09/2021Азербайджан не предоставляет четкого числа пленных, цель – удерживать военнопленных вне правовой защищенности - Саакян«Азербайджан скрывает реальное число военнопленных армянской стороны. Ложь вскрывается со временем»,- сегодня заявила правозащитница Сирануш Саакян, представляя доклад по нарушениям прав пленных...
12:47 08/09/2021Специальный доклад омбудсмена Армении – об ответственности Азербайджана за пытки и бесчеловечное обращение с армянскими пленнымиЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян и правозащитник Сирануш Саакян на созванной 8 сентября пресс-конференции представляют составленный на английском языке внеочередной доклад ЗПЧ...
12:17 08/09/2021Российские миротворцы оказали более 6,5 тыс. вынужденным переселенцам гуманитарную и медицинскую помощь в Республике АрцахВоеннослужащие российского миротворческого контингента в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) продолжают оказывать гуманитарную и медицинскую помощь вынужденным переселенцам.
12:05 08/09/2021Мы настроены возобновить мирный процесс с Азербайджаном – Никол Пашинян«Нормализация или углубление отношений с приграничными странами будет одним из важных направлений внешней политики правительства, и это зафиксировано в одобренной Национальным Собранием программе...
11:21 08/09/2021Тигран Абрамян: Выяснили ли соответствующие службы, с какой целью азербайджанский военнослужащий пересек границу Арцаха?Депутат Национального Собрания Армении от фракции «Честь имею», эксперт по вопросам безопасности Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «Возвращение азербайджанского...
11:12 08/09/2021Коронавирус в Грузии: число инфицированных увеличилось за сутки на 2 571, скончались 60 человекЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 2 571,скончались 60 человек.
10:37 08/09/2021В школах Грузии первоклассники начнут обучение только с 4 октябряПервоклассники в школах Грузии начнут обучение не в дистанционном формате 15 сентября, а 4 октября в аудиториях.
19:51 07/09/2021Известно, когда заработает общественный транспорт в ГрузииРабота общественного транспорта в Тбилиси и других больших городах Грузии возобновится 13 сентября, пишет sputnik-georgia.
16:06 07/09/202107.09.2021. В Арцахе за сутки выявлено 3 случая заражения коронавирусомВ Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 6 сентября проведен 51 тест, в результате чего выявлено 3 новых случая заражения коронавирусом.
15:36 07/09/2021Тигран Абрамян: Проведение турецко-азербайджанских учений в Кашатагском районе – провокацияДепутат Национального Собрания Армении от фракции «Честь имею», эксперт по вопросам безопасности Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «Проведение турецко-азербайджанских...
14:07 07/09/2021Чавушоглу: Турция работает с Катаром и США по вопросу эксплуатации аэропорта КабулаТурция сотрудничает с Катаром и США по вопросу управления аэропортом в афганской столице, городе Кабул, как передает агентство ТАСС, об этом сообщил во вторник министр иностранных дел турецкой...