12:03 27/05/2023Քըլըչդարօղլուն կարող է հաղթել Թուրքիայի նախագահական ընտրություններում. Հարցումների արդյունքներԸնդդիմության թեկնածու Քեմալ Քըլըչդարօղլուն կարող է հաղթել նախագահական ընտրություններում գործող նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի նկատմամբ նվազագույն առավելությամբ: «ՌԻԱ նովոստի»-ն ներկայացրել է ORC-ի...
11:07 27/05/2023Արայիկ Հարությունյանը Անվտանգության խորհրդի նիստ է հրավիրելԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 26-ին հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի նիստ, որի օրակարգում Արցախի շուրջ ստեղծված ռազմաքաղաքական իրավիճակի հարցն էր: ԱՀ Նախագահի աշխատակազմի...
09:41 27/05/2023Մոսկվան հույս ունի բարելավել Անկարայի հետ համագործակցությունըՄոսկվան ակնկալում է Անկարայի հետ փոխշահավետ համագործակցության հետագա կատարելագործում: Այս մասին «Ռիա Նովոստի»-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է Ռուսաստանի ԱԳՆ Եվրոպայի չորրորդ դեպարտամենտի տնօրեն...
20:04 26/05/2023Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի Անկախության օրվա կապակցությամբՎրաստանի Անկախության օրվա կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանաթյունը, որում ասվում է․ «Սրտանց շնորհավորում ենք եղբայրական Վրաստանին Անկախության օրվա...
19:07 26/05/2023Հարությունյանի հրամանագրով` արգելվում են բոլոր տեսակի հավաքները, բացառությամբ Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի իրացման նպատակովԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ստորագրել է հրամանագրեր ռազմական դրության պայմաններում կիրառվող լրացուցիչ սահմանափակումների մասին: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի նախագահի...
18:10 26/05/2023ԱՄՆ-ն պատրաստ է Թուրքիային F-16 կործանիչների վաճառքը ենթադրող գործարքին․ Մայքլ ՄըքֆոլԱմերիկայի Միացյալ Նահանգներում Թուրքիային F-16 կործանիչների վաճառքի հետ կապված քննարկումները շարունակում են մնալ օրակարգային:Այս մասին տեղեկացնում է Էրմենիհաբերը։ ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի...
16:19 26/05/2023Վրաստանի նախագահը կոչ է արել իրավական սահմանափակումներ կիրառել ռուսների նկատմամբՎրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին ուրբաթ օրը՝ ելույթ ունենալով Թբիլիսիում Անկախության օրվա տոնակատարության ժամանակ, քննադատել է իշխանություններին՝ Ռուսաստանի հետ ուղիղ ավիաչվերթները...
15:42 26/05/2023Շրջափակման հետևանքով Արցախում շինարարության ծավալը նախորդ տարվա համեմատ նվազել 83,9 տոկոսովԸնթացիկ տարվա առաջին եռամսյակում Հանրապետությունում իրականացվել է 1,9 մլրդ. դրամի շինարարություն, ինչը նախորդ տարվա համեմատությամբ նվազել է 83.9 տոկոսով: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին...
15:12 26/05/2023Խաղաղության պայմանագիրը հնարավոր է ստորագրվի հունիսի 1-ին Քիշնևում«Քիշնևում հունիսի 1-ին մենք հույս ունենք վերջապես կնքել խաղաղության պայմանագիրը»,-«Ռոյթերզ» գործակալության փոանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Ֆրանսիայում Ադրբեջանի դեսպան Լեյլա Աբդուլաևան։ Նա ընդգծել...
14:51 26/05/2023Պեսկով. Տեսանելի ապագայում հնարավոր է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղ պայմանագրի ստորագրումՏեսանելի ապագայում հնարավոր է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղ պայմանագրի ստորագրում։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։ Նրա խոսքերը մեջբերում է «ՌԻԱ Նովոստի»...
14:08 26/05/2023Խավիեր Կոլոմինա. ՆԱՏՕ-ն աջակցում է Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանըՀարավային Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Խավիեր Կոլոմինան գոհ է Բաքվում ունեցած հանդիպումներից։ Այս մասին նա գրել է թվիթերի իր միկրոբլոգում։ Ադրբեջանի...
13:33 26/05/2023Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարն այցելել է ՎրաստանՀասանովը պատվավոր հյուրի կարգավիճակով կմասնակցի Վրաստանի Անկախության օրվա կապակցությամբ կայանալիք զորահանդեսին։
12:33 26/05/2023Ըստ հարցումների, Թուրքիայի նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլում կհաղթի ԷրդողանըԹուրքիայի գործող նախագահ Թայիփ Էրդողանը նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլում կհավաքի ձայների 53,7 %-ը: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին ասվում է թուրքական հետազոտական հիմնադրամի հարցման...
18:11 25/05/2023Թուրք պատգամավորն՝ Ալիևին. Մի միջամտեք Թուրքիայի ընտրություններինԹուրքիայի նախագահական ընտրություններին ընդառաջ՝ մայիսի 25-ին մի խումբ ադրբեջանցի պատգամավորներ ժամանել են Իգդիր, այցելել իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության (ԱԶԿ-AKP) նահանգի նախագահ Ալի...
16:40 25/05/2023«Եթե Էրդողանը վերընտրվի, Թուրքիային խորը տնտեսական ճգնաժամ է սպասվում»Թուրքիայում գործող ընդդիմադիր «Ժողովրդավարություն և առաջընթաց» կուսակցության (ԺԱԿ-DEVA) առաջնորդ Ալի Բաբաջանը մասնակցել է «Halk TV»-ի «Նոր մի առավոտ» հեռուստահաղորդմանը, որտեղ գնահատականներ է տվել...
16:09 25/05/2023Georgian Airways-ը սկսել է Մոսկվայից Փարիզ և Վիեննա չվերթների տոմսերի վաճառքըՎրացական Georgian Airways ավիաընկերությունը սկսել է տոմսերի վաճառքը Մոսկվայից Թբիլիսիով դեպի Փարիզ և Վիեննա: «ՌԻԱ նովոստի»-ին հատնում է, որ համապատասխան տեղեկատվությունը հասանելի է ավիափոխադրողի...
15:48 25/05/2023Պուտինը գովաբանել է Փաշինյանին ԵԱՏՄ-ում տնտեսական աճի ամենաբարձր տեմպերի համարՀայաստանը դարձել է Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում փոխգործակցության հիմնական բենեֆիսորը: Այս մասին այսօր՝ մայիսի 25-ին, հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Մոսկվայում կայացած...
13:47 25/05/2023Սամվել Բաբայանը մանրամասներ է հրապարակել Արայիկ Հարությունյանի հետ հանդիպումներից«Միասնական հայրենիք» կուսակցության նախագահ Սամվել Բաբայանը «Արցախպրես»-ին տված հարցազրույցում մանրամասնել է, թե ինչ են քննարկել Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ ունեցած երկու...
13:45 25/05/2023Փոթիում ձերբակալվել է Իրանի քաղաքացի, ով Հայաստանի ու Վրաստանի տարածքով փորձել է 80 կգ հերոին անցկացրելՓոթիի նավահանգստում 80 կիլոգրամ հերոին է հայտնաբերվել: Այս մասին հայտնում են Վրաստանի ներքին գործերի նախարարությունից։ Թմրանյութը թաքցված է եղել Իրանի քաղաքացու պատկանող բեռնատարի կցասայլում, ով...
12:31 25/05/2023Իրանն ու Հայաստանը քննարկում են «Արաս և Մեղրի» համատեղ ազատ գոտու ստեղծման հարցըԻԻՀ ազատ գոտիների գերագույն խորհրդի քարտուղարը հայտարարել է Իրանի և Հայաստանի միջև «Արաս և Մեղրի» համատեղ ազատ գոտի ստեղծելու համաձայնության մասին, հավելելով, որ այդ նպատակով հանդիպում է կայացել...

18:22 03/09/2021Грузия вернула Турции более 49 тонн зараженного картофеляНа таможенно-пропускном пункте «Сарпи» (турецко-грузинская граница) перехватили более 49,2 тонны зараженного картофеля.
17:48 03/09/2021Артур Казинян: В Азербайджане истерика из-за формулировки «Республика Нагорный Карабах» в официальном документе МО РФДепутат Национального Собрания от фракции «Армения» Артур Казинян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: Министерство обороны РФ в своем официальном документе признал Арцах Республикой...
17:35 03/09/2021Армен Григорян заявил, что Армения готова к делимитации и демаркации границАрмения готова к делимитации и демаркации границ. Об этом в беседе с журналистами заявил 3 сентября секретарь Совета безопасности республики Армен Григорян в Лусакерте, где проводится крупное учение...
15:29 03/09/2021Грузия отказалась принять в дар от правительства Латвии 50 тысяч доз вакцины AstraZenecaГрузия отказалась принять в дар от правительства Латвии 50 тысяч доз вакцины от коронавируса британско-шведской фирмы AstraZeneca.
11:14 03/09/2021Российские миротворцы обеспечили питьевой водой более 1500 жителей АрцахаВоеннослужащие российского миротворческого контингента обеспечили питьевой водой более 1 500 жителей г.
20:34 02/09/2021Захарова отметила 3 приоритета в отношениях между Ереваном и БакуОфициальный представитель МИД РФ Мария Захарова на брифинге в четверг коснулась армяно-азербайджанского урегулирования, отметив, что этот вопрос остается в фокусе внимания Москвы.
18:55 02/09/2021Посол США: Нас удивило заявление правительства Грузии, что страна не нуждается в 75 млн евроПосол США в Грузии Келли Дегнан заявила, что на фоне безработицы и высокой бедности в Грузии ее удивило заявление грузинского правительства о том, что страна не нуждается в выделяемой ЕС финансовой...
16:50 02/09/2021Арцахские депутаты не аплодируют после выступления депутата от ГДНакануне парламент Арцаха созвал специальное заседание, посвященное Дню независимости Арцаха. В заседании приняли участие также депутаты из Армении. lurer.com опубликовал видео, на котором видно, что...
15:01 02/09/2021Тигран Абрамян: В такие знаменательные дни особенно трудно говорить обо всем том, что думаешь об Арцахе и создавшейся вокруг Арцаха ситуацииДепутат Национального Собрания Армении от фракции «Честь имею», эксперт по вопросам безопасности Тигран Абрамян пишет: «В такие знаменательные дни особенно трудно говорить обо всем том, что думаешь...
13:01 02/09/2021Серж Саргсян: Война и капитуляционный документ открыли для Арцаха и Армении новый опасный этапТретий президент Армении Серж Саргсян направил послание по случаю 30-летия провозглашения Республики Арцах.
12:14 02/09/2021В Грузии зафиксирован новый антирекорд смертности от коронавируса – за сутки от COVID-19 скончался 81 человекЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 3 212. Скончался 81 человек. Об этом пишет Sputnik Грузия. По данным официального сайта StopCov, с начала...
10:26 02/09/2021Роберт Кочарян: Вместе мы должны сделать все возможное для защиты Республики АрцахПервый президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), второй президент Республики Армения Роберт Кочарян 2 сентября направил послание по случаю праздника Независимости Республики...
10:23 02/09/2021Представители фракции «Армения» встретились с оппозиционными депутатами АрцахаНаходящиеся в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) депутаты Национального Собрания Республики Армения от фракции альянса «Армения» 1 сентября в НС Арцаха встретились с депутатами...
10:12 02/09/2021Араик Арутюнян: На нас лежит историческая ответственность жить и созидать на своей собственной Родине2 сентября президент Араик Арутюнян направил послание по случаю Дня Республики Арцах. В послании, которое приводит пресс-служба президента Арцаха, говорится: “Дорогие соотечественники! 2 сентября –...
20:36 01/09/202101.09.2021. В Джракане обнаружены останки двоих погибших армянских военнослужащихВ результате поисковых работ, проведенных 1 сентября в Джракане Джабраил), обнаружены останки двух армянских военнослужащих.
19:41 01/09/2021Есть неоспоримые доказательства по части еще 80 армянских военнопленных – Сирануш Саакян«Есть неоспоримые доказательства по части еще 80 армянских военнопленных, их пленения Азербайджаном», – на брифинге 1 сентября заявила представитель в ЕСПЧ интересов удерживаемых в Азербайджане...
19:21 01/09/2021Замглавы МИД РФ и Азербайджана обсудили реализацию договорённостей Еревана, Москвы и Баку1 сентября состоялся телефонный разговор заместителя министра иностранных дел Российской Федерации Андрея Руденко с заместителем министра иностранных дел Азербайджана Х.Халафовым.
18:30 01/09/2021Артур Ванецян: В Арцахе решается будущее нашего народа как достойной нации – носителя государственности«В условиях многочисленных угроз, стоящих перед нашими двумя государственностями после катастрофической войны и многочисленных потерь, этот день имеет особый завет, и завет этот – наше единство с...
16:27 01/09/2021Это работа не на один день: Лавров о карабахском урегулировании«Армения – наш союзник. Вчера у нас был новый министр иностранных дел, мы провели хорошие переговоры. В двухстороннем плане у нас очень богатая повестка дня: и обмен визитами, и реализация крупных...
15:29 01/09/2021Азербайджан в оккупированном им арцахском селе Мец Тагер разрушил построенный в 1890г. мост Макун – CHWCaucasus Heritage Watch сообщила о разрушении моста Макун в южной части села Мец Тагер в Гадрутском районе Арцаха, оккупированном Азербайджаном.