12:03 27/05/2023Քըլըչդարօղլուն կարող է հաղթել Թուրքիայի նախագահական ընտրություններում. Հարցումների արդյունքներԸնդդիմության թեկնածու Քեմալ Քըլըչդարօղլուն կարող է հաղթել նախագահական ընտրություններում գործող նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի նկատմամբ նվազագույն առավելությամբ: «ՌԻԱ նովոստի»-ն ներկայացրել է ORC-ի...
11:07 27/05/2023Արայիկ Հարությունյանը Անվտանգության խորհրդի նիստ է հրավիրելԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 26-ին հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի նիստ, որի օրակարգում Արցախի շուրջ ստեղծված ռազմաքաղաքական իրավիճակի հարցն էր: ԱՀ Նախագահի աշխատակազմի...
09:41 27/05/2023Մոսկվան հույս ունի բարելավել Անկարայի հետ համագործակցությունըՄոսկվան ակնկալում է Անկարայի հետ փոխշահավետ համագործակցության հետագա կատարելագործում: Այս մասին «Ռիա Նովոստի»-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է Ռուսաստանի ԱԳՆ Եվրոպայի չորրորդ դեպարտամենտի տնօրեն...
20:04 26/05/2023Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի Անկախության օրվա կապակցությամբՎրաստանի Անկախության օրվա կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանաթյունը, որում ասվում է․ «Սրտանց շնորհավորում ենք եղբայրական Վրաստանին Անկախության օրվա...
19:07 26/05/2023Հարությունյանի հրամանագրով` արգելվում են բոլոր տեսակի հավաքները, բացառությամբ Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի իրացման նպատակովԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ստորագրել է հրամանագրեր ռազմական դրության պայմաններում կիրառվող լրացուցիչ սահմանափակումների մասին: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի նախագահի...
18:10 26/05/2023ԱՄՆ-ն պատրաստ է Թուրքիային F-16 կործանիչների վաճառքը ենթադրող գործարքին․ Մայքլ ՄըքֆոլԱմերիկայի Միացյալ Նահանգներում Թուրքիային F-16 կործանիչների վաճառքի հետ կապված քննարկումները շարունակում են մնալ օրակարգային:Այս մասին տեղեկացնում է Էրմենիհաբերը։ ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի...
16:19 26/05/2023Վրաստանի նախագահը կոչ է արել իրավական սահմանափակումներ կիրառել ռուսների նկատմամբՎրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին ուրբաթ օրը՝ ելույթ ունենալով Թբիլիսիում Անկախության օրվա տոնակատարության ժամանակ, քննադատել է իշխանություններին՝ Ռուսաստանի հետ ուղիղ ավիաչվերթները...
15:42 26/05/2023Շրջափակման հետևանքով Արցախում շինարարության ծավալը նախորդ տարվա համեմատ նվազել 83,9 տոկոսովԸնթացիկ տարվա առաջին եռամսյակում Հանրապետությունում իրականացվել է 1,9 մլրդ. դրամի շինարարություն, ինչը նախորդ տարվա համեմատությամբ նվազել է 83.9 տոկոսով: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին...
15:12 26/05/2023Խաղաղության պայմանագիրը հնարավոր է ստորագրվի հունիսի 1-ին Քիշնևում«Քիշնևում հունիսի 1-ին մենք հույս ունենք վերջապես կնքել խաղաղության պայմանագիրը»,-«Ռոյթերզ» գործակալության փոանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Ֆրանսիայում Ադրբեջանի դեսպան Լեյլա Աբդուլաևան։ Նա ընդգծել...
14:51 26/05/2023Պեսկով. Տեսանելի ապագայում հնարավոր է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղ պայմանագրի ստորագրումՏեսանելի ապագայում հնարավոր է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղ պայմանագրի ստորագրում։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։ Նրա խոսքերը մեջբերում է «ՌԻԱ Նովոստի»...
14:08 26/05/2023Խավիեր Կոլոմինա. ՆԱՏՕ-ն աջակցում է Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանըՀարավային Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Խավիեր Կոլոմինան գոհ է Բաքվում ունեցած հանդիպումներից։ Այս մասին նա գրել է թվիթերի իր միկրոբլոգում։ Ադրբեջանի...
13:33 26/05/2023Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարն այցելել է ՎրաստանՀասանովը պատվավոր հյուրի կարգավիճակով կմասնակցի Վրաստանի Անկախության օրվա կապակցությամբ կայանալիք զորահանդեսին։
12:33 26/05/2023Ըստ հարցումների, Թուրքիայի նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլում կհաղթի ԷրդողանըԹուրքիայի գործող նախագահ Թայիփ Էրդողանը նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլում կհավաքի ձայների 53,7 %-ը: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ մասին ասվում է թուրքական հետազոտական հիմնադրամի հարցման...
18:11 25/05/2023Թուրք պատգամավորն՝ Ալիևին. Մի միջամտեք Թուրքիայի ընտրություններինԹուրքիայի նախագահական ընտրություններին ընդառաջ՝ մայիսի 25-ին մի խումբ ադրբեջանցի պատգամավորներ ժամանել են Իգդիր, այցելել իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության (ԱԶԿ-AKP) նահանգի նախագահ Ալի...
16:40 25/05/2023«Եթե Էրդողանը վերընտրվի, Թուրքիային խորը տնտեսական ճգնաժամ է սպասվում»Թուրքիայում գործող ընդդիմադիր «Ժողովրդավարություն և առաջընթաց» կուսակցության (ԺԱԿ-DEVA) առաջնորդ Ալի Բաբաջանը մասնակցել է «Halk TV»-ի «Նոր մի առավոտ» հեռուստահաղորդմանը, որտեղ գնահատականներ է տվել...
16:09 25/05/2023Georgian Airways-ը սկսել է Մոսկվայից Փարիզ և Վիեննա չվերթների տոմսերի վաճառքըՎրացական Georgian Airways ավիաընկերությունը սկսել է տոմսերի վաճառքը Մոսկվայից Թբիլիսիով դեպի Փարիզ և Վիեննա: «ՌԻԱ նովոստի»-ին հատնում է, որ համապատասխան տեղեկատվությունը հասանելի է ավիափոխադրողի...
15:48 25/05/2023Պուտինը գովաբանել է Փաշինյանին ԵԱՏՄ-ում տնտեսական աճի ամենաբարձր տեմպերի համարՀայաստանը դարձել է Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում փոխգործակցության հիմնական բենեֆիսորը: Այս մասին այսօր՝ մայիսի 25-ին, հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Մոսկվայում կայացած...
13:47 25/05/2023Սամվել Բաբայանը մանրամասներ է հրապարակել Արայիկ Հարությունյանի հետ հանդիպումներից«Միասնական հայրենիք» կուսակցության նախագահ Սամվել Բաբայանը «Արցախպրես»-ին տված հարցազրույցում մանրամասնել է, թե ինչ են քննարկել Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ ունեցած երկու...
13:45 25/05/2023Փոթիում ձերբակալվել է Իրանի քաղաքացի, ով Հայաստանի ու Վրաստանի տարածքով փորձել է 80 կգ հերոին անցկացրելՓոթիի նավահանգստում 80 կիլոգրամ հերոին է հայտնաբերվել: Այս մասին հայտնում են Վրաստանի ներքին գործերի նախարարությունից։ Թմրանյութը թաքցված է եղել Իրանի քաղաքացու պատկանող բեռնատարի կցասայլում, ով...
12:31 25/05/2023Իրանն ու Հայաստանը քննարկում են «Արաս և Մեղրի» համատեղ ազատ գոտու ստեղծման հարցըԻԻՀ ազատ գոտիների գերագույն խորհրդի քարտուղարը հայտարարել է Իրանի և Հայաստանի միջև «Արաս և Մեղրի» համատեղ ազատ գոտի ստեղծելու համաձայնության մասին, հավելելով, որ այդ նպատակով հանդիպում է կայացել...

13:30 17/10/2020Armenia denies Azeri reports of downing Armenian Su-25 warplaneThe Armenian Defense Ministry spokeswoman has dismissed Azerbaijani claims on downing a Su-25 warplane of the Armenian military.
12:10 17/10/2020Artsakh Defense Army releases list of legitimate military targets in Azerbaijan’s GanjaThe Artsakh Defense Army on Saturday released a detailed list of legitimate military targets located in the Azerbaijani city of Ganja.
11:48 17/10/2020Three Artsakh civilians injured in Azerbaijani shelling at nightThe Azerbaijani military once again targeted Stepanakert, the capital city of Artsakh, overnight, the country’s State Service for Emergency Situations reported on Saturday.
11:21 17/10/2020Footage shows aftermath of Azerbaijani missile strikes at civilian areas in ArtsakhThe Armenian Unified Infocenter on Saturday released a video showing the aftermath of the Azerbaijani missile strikes at civilian areas in Artsakh (Nagorno-Karabakh).
10:31 17/10/2020Ombudsman: Artsakh’s Stepanakert suffers large destructions due to Azeri strikesAzerbaijan again attacked civilian central areas of Stepanakert, the capital city of Artsakh, with some heavy strikes in the early morning of Saturday, Artsakh Human Rights Ombudsman Artak Beglaryan...
10:02 17/10/2020Defense Army: Azerbaijan resumed missile and artillery strikes at Artsakh civilian areas at dawnThe situation in the Artsakh-Azerbaijan conflict zone remained relatively stable, but tense overnight, the Artsakh Defense Army said in a statement on Saturday.
20:27 16/10/2020Azerbaijan accumulates forces and carry out operations along the length of the Iranian border - MoDDespite several calls made by the Armenian side, the Armed Forces of Azerbaijan continue to accumulate forces and carry out operations along the length of the border of the Islamic Republic of Iran,...
19:58 16/10/2020Foreign reporters surprised at absence of street robbery in StepanakertForeign reporters covering the war in Nagorno Karabakh have documented that there has been observed no robbery in the streets of the Artsakh capital city Stepanakert amid heavy destructions.
19:24 16/10/2020Civilian casualties caused by Azerbaijani aggression reached 34, Ombudsman saysAs a result of the Azerbaijani aggression against Artsakh, another civilian was killed, the Human Rights Defender of Artsakh Artak Beglaryan informed.
15:26 16/10/2020Putin discusses Nagorno-Karabakh conflict with Security CouncilRussian President Vladimir Putin and permanent members of the Russian Security Council have discussed issues of the Russia-US dialogue on New START treaty as well as the Nagorno-Karabakh conflict,...
14:30 16/10/2020Armenia refutes Azeri reports of targeting Nakhichevan’s Ordubad regionThe Armenian Defense Ministry spokeswoman on Friday dismissed Azerbaijani reports alleging a missile had been fired in the direction of the Ordubad region of Nakhichevan from Armenia.
14:16 16/10/2020Russia’s top brass kicks off drills in Caspian SeaNaval drills involving six Russian warships, seven aircraft and over 400 troops kicked off in the Caspian Sea, TASS reported on Friday, citing Russia’s Defense Ministry.
13:11 16/10/2020New footage of destruction of Azerbaijani forces releasedThe Artsakh Defense Army has released a new video showing how the Armenian troops thwart an Azerbaijani attack and destroy the enemy forces.
12:08 16/10/2020Libyan army spokesman: Turkey transfers terrorists, mercenaries from Libya to AzerbaijanThe spokesman of the Libyan National Army (LNA), Major-General Ahmed Al-Mismari has stated that Turkey is transferring terrorists and mercenaries from Libya to Azerbaijan to fight against Armenians...
11:27 16/10/2020Azerbaijan has suffered 5,959 losses in manpower since September 27: infographicsThe Armenian Unified Infocenter has shared updated data on losses of the Azerbaijani forces in the Nagorno-Karabakh conflict zone.
11:03 16/10/2020Artsakh Defense Army in control of situation, repels fresh Azeri attackThe situation in the Artsakh-Azerbaijan conflict zone remained relatively stable but tense overnight, the Artsakh Defense Ministry said in a statement on Friday.
17:56 15/10/2020Azerbaijani forces resumed shelling StepanakertAzerbaijan has again violated the humanitarian ceasefire reached in Moscow on October 10. As the Artsakh State Service of Emergency Situations reports, moments ago the Azerbaijani forces launched...
15:50 15/10/2020Fierce battles underway in southern direction of the frontline - MoD representativePersistent and fierce battles continue in the southern direction of the Artsakh frontline, Defense Ministry representative Artsrun Hovhannisyan reported.
15:24 15/10/2020The Washington Post presents new evidence on Syrian mercenaries fighting against Nagorno-KarabakhThe Washington Post presented new evidence that Syrian mercenaries are fighting against Nagorno-Karabakh (Artsakh) on Azerbaijan’s side in an article published on Wednesday.
14:53 15/10/2020Artsakh Defense Army releases names of 49 more fallen soldiersThe Artsakh (Nagorno-Karabakh) Defense Army has released the names of 49 more servicemen killed while repelling the Azerbaijani aggression.