13:47 26/01/2023Ֆինլանդիան և Շվեդիան հանել են Թուրքիային զենք վաճառելու արգելանքըՖինլանդիան հանել է Թուրքիային զենք վաճառելու արգելանք (էմբարգո), որը գործում էր 2019 թվականից: Իսկ պատճառն այն էր, որ թուրքական բանակի ստորաբաժանումները ռազմական գործողություններ էին սկսել քուրդ...
20:31 25/01/2023Փաստաբանին թույլ չեն տվել տեսակցել ՍաակաշվիլիինՎրաստանի երրորդ նախագահ, այժմ անազատության մեջ գտնվող Միխեիլ Սաակաշվիլիի փաստաբան Շալվա Խաճապուրիձեին թույլ չեն տվել «Վիվամեդ» կլինիկայում տեսակցել երրորդ նախագահին։ «Ալիք մեդիա»-ի փոխանցմամբ՝...
19:23 25/01/2023Վրաստանում խաբեբաները փողի դիմաց օտարերկրյա ինքնության քարտեր են պատրաստելՎրաստանի ֆինանսների նախարարության քննչական ծառայության աշխատակիցները, օպերատիվ-որոնողական և քննչական միջոցառումների արդյունքում Սամեգրելոյի շրջանում կեղծ պաշտոնական փաստաթուղթ պատրաստելու և...
18:37 25/01/2023Բերբոկ․ Անհանգստացած եմ Օսման Քավալայի ազատ արձակման պահանջների նկատմամբ թուրքական իշխանությունների անտարբերությունիցԳերմանիայի արտգործնախարար և «Կանաչների» կուսակցության անդամ Աննալենա Բերբոկը հունվարի 24-ին Ֆրանսիայի Ստրասբուրգ քաղաքում Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում ելույթ է ունեցել։ Այս մասին...
18:01 25/01/2023ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը կարևորել է բելառուսական նախագահության առաջնահերթությունների իրականացումըՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովը չորեքշաբթի օրը կազմակերպության պետությունների մշտական ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ...
17:55 25/01/2023Ստեփանակերտի գազալցակայանները վերսկսել են իրեց աշխատանքը. Տեղեկատվական շտաբՍտեփանակերտ քաղաքի գազալցակայաններն այսօր, ժամը 17.00-ից վերսկսել են իրեց աշխատանքը, ինչը պայմանավորված է գազամատակարարման մասնակի վերականգնումով: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության...
16:47 25/01/2023Գիորգի Շարվաշիձեն նշանակվել է Հայաստանում Վրաստանի դեսպանՀայաստանում Վրաստանի դեսպան է նշանակվել Թբիլիսիի պետական համալսարանի նախկին ռեկտոր Գիորգի Շարվաշիձեն, որն այդ պաշտոնը լքել է անցյալ տարվա աշնանը։ Վարչապետ Ղարիբաշվիլին հանդիպել է նոր դեսպանին և...
16:18 25/01/2023Ադրբեջանը ՄԻՊ-ի միջոցով փորձում է Հայաստանը նաև էներգետիկ շրջափակման հասցնելԱդրբեջանի մարդու իրավունքների պաշտպան Սաբինա Ալիևան դիմել է միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպություններին` կոչ անելով դադարեցնել Հայաստանում Մեծամորի ատոմակայանի շահագործումը: «ՌԻԱ նովոստի»-ին գրում...
15:22 25/01/2023Bloomberg. «Սեղանին պիտի դրվի ՆԱՏՕ-ից Թուրքիայի հեռացման հարցը»Ամերիկյան «Bloomberg» գործակալությունն անդրադարձել է ՆԱՏՕ-Թուրքիա փոխհարաբերություններին՝ նշելով որ դաշինքի առաջնորդները պետք է ճնշում գործադրեն Էրդողանի վրա, որպեսզի վերջինս հավանություն տա...
20:30 24/01/2023Թբիլիսիում բնակարանների գները ոչ ադեկվատ կերպով բարձրացել ենԹբիլիսիում բնակարանների գները բարձրացել են պահանջարկի պատճառով, սակայն գինը պետք է համապատասխանի որակին։ Jnews-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել են Անշարժ գույքի ազգային ասոցիացիայից: Թբիլիսիում...
19:58 24/01/2023Անընդունելի է միջազգային հանրության կողմից ցուցաբերած անգործունյա վերաբերմունքը․ ԱՀ ՄԻՊԱՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանը Կրթության միջազգային օրվա առթիվ նամակ է ուղարկել ԵԽ մարդու իրավունքների հանձնակատարին, ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի գլխավոր տնօրենին և մարդու իրավունքների պաշտպանությամբ զբաղվող այլ...
19:47 24/01/2023Bloomberg. Գերմանիան կարող է թույլ տալ Լեհաստանին Leopard տանկեր ուղարկել ՈւկրաինաԳերմանիան կարող է Լեհաստանին թույլ տալ Leopard տանկեր ուղարկել Կիև արդեն չորեքշաբթի: Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում անելով Bloomberg-ի աղբյուրներին։ Սպասվում է, որ Գերմանիան Լեհաստանին թույլ...
19:22 24/01/2023Թուրքիայում ռուսներին մերժում են կեցության թույլտվության համարԱնցյալ տարվա դեկտեմբերի 26-ից սկսած Թուրքիա այցելած ՌԴ քաղաքացիներին չեն տրամադրում կեցության իրավունք: Այդ մասին հայտնում են թուրքական լրատվամիջոցները՝ հղում անելով ռուսական մամուլին: Ermenihaber-ի...
18:49 24/01/2023Կասյանովը չի բացառում Վրաստանից ուկրաինացիների տարհանումըՎրաստանում Ուկրաինայի դեսպանատունը չի բացառում Ուկրաինայի քաղաքացիների տարհանումը Վրաստանից, եթե նրանք վտանգի տակ հայտնվեն Մոսկվայի և Թբիլիսիի միջև ուղիղ ավիափոխադրումների վերականգնումից և ռուսների՝...
18:06 24/01/2023Հիմնադրամ. 100 տոննա պարենային մթերքն այս պահին գտնվում է Գորիսում, Ադրբեջանի պատճառով հնարավոր չէ հասցնել Արցախ«Հայաստան» հիմնադրամի կողմից Արցախին հրատապ մարդասիրական աջակցություն ցուցաբերելու ծրագրի շրջանակներում նվիրաբերած 100 տոննա պարենային մթերքն այս պահին գտնվում է Գորիս քաղաքում, և Ադրբեջանի կողմից...
17:46 24/01/2023Արցախում հովհարային անջատումները կիրականացվեն օրական 3 անգամ՝ յուրաքանչյուրը 2 ժամ տևողությամբ«Արցախէներգո» ՓԲԸ-ն հայտարարում է, որ պահպանելով ներկայումս գործող օրական 6 ժամյա անջատման ժամանակացուցը, հաշվի առնելով ջեռուցման համար հնարավորինս հարմարավետ ռեժիմ սահմանելու անհրաժեշտությունը, ս․թ․...
15:24 24/01/2023Ադրբեջանի կողմից Բերձորի միջանցքը փակելու հումանիտար հետևանքները ԵԽԽՎ-ում կքննարկեն հունվարի 26-ինԵվրախորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովը երեկ ընդունել է վերջնական օրակարգը։ Panorama.am-ին ԵԽԽՎ-ից հայտնում են, որ հինգշաբթի օրը՝ հունվարի 26-ին, կեսօրին (Ստրասբուրգի ժամանակով ժամը 17։00-ից մինչև...
14:47 24/01/2023Պեսկով. Ռուսաստանը շարունակում է Հայաստանի ու Ադրբեջանի հետ բարդ աշխատանքըՌուսաստանը շարունակում է Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ երկխոսության ընթացքում տքնաջան և բարդ աշխատանքը։ Ռուսական աղբյուրների փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի...
13:13 24/01/2023Բելառուսում մայիսի 18-ին տեղի կունենա ՀԱՊԿ ԽՎ-ի խորհրդի արտագնա նիստըՄայիսի 18-ին Բելառուսում տեղի կունենա Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) Խորհրդարանական վեհաժողովի (ԽՎ) խորհրդի արտագնա նիստը։ ՏԱՍՍ-ը հատնում է, որ այդ մասին երեքշաբթի...
12:20 24/01/2023Իրանը հայտարարել է ԵՄ-ի և Մեծ Բրիտանիայի դեմ պատասխան պատժամիջոցների մասինԻրանական կողմը շուտով պատասխան պատժամիջոցներ կսահմանի Եվրամիության և Մեծ Բրիտանիայի դեմ: «ՌԻԱ նովոստի»-ին գրում է, որ երեքշաբթի այդ մասին ասել է Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության...

10:43 21/06/2019Riot police drive protesters away from Georgian parliamentRiot police fired rubber bullets and tear gas and unleashed water cannons early Friday to drive thousands of protesters away from Georgia’s parliament building and off the capital’s main avenue.
10:23 20/06/2019Iranian military claims to have shot down US spy droneIran's Islamic Revolution Guards Corps (IRGC) claim to have shot down a US spy drone over Iranian airspace, BBC reported, citing Iranian media.
20:11 18/06/2019Erdogan says France has no right to speak about East MediterraneanTurkey's President Recep Tayyip Erdogan said France has no right to speak on affairs regarding Cyprus, Ahval News reported It reminds that French President Emmanuel Macron on Friday called on Turkey...
14:46 18/06/2019Artsakh soldier killed in road accidentA contract serviceman of the Artsakh Defense Army has died in the wake of a road accident on Tuesday.
13:05 18/06/2019Foreign Ministry welcomes Congressman Frank Pallone’s call for direct U.S.-Artsakh tiesSpokesperson of the Artsakh Foreign Ministry Ani Sargsyan has commented on the statement made by Congressman Frank Pallone on June 13 in the U.S.
13:49 17/06/2019Artsakh Defense Army launches command and staff exercisesArtsakh defense army commenced on Monday command and staff exercises with involvement of number of military units forces.
11:32 17/06/2019Vardan Balayan quits as Deputy commander of the Artsakh Defense ArmyArtsakh President Bako Sahakyan signed a decree on Monday according to which major-general Vardan Balayan was released from the position of deputy commander of the Artsakh Republic Defense Army and...
17:25 15/06/2019Artsakh President visited Askeran and Martakert regionsArtsakh Republic President Bako Sahakyan visited on Saturday the regions of Askeran and Martakert and inspected the realization of a range of programs, information department at the President’s...
10:39 14/06/2019Artsakh soldier killed in Azerbaijani shootingA private of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) Defense Army was fatally wounded by Azerbaijani gunfire in a northern military post on Thursday, at around 5:05pm local time.
20:00 13/06/2019Artsakh president receives Baroness Caroline CoxArtsakh Republic President Bako Sahakyan received Baroness Caroline Cox and accompanying her individuals, Information department at the President’s Office reported.
20:30 12/06/2019Turkey slams the Netherlands over the Armenian Genocide resolutionThe foreign ministry of Turkey has slammed the House of Representatives of the Netherlands over the resolution that strongly rejected Turkish President Erdogan’s April 24 remark and called upon the...
10:51 10/06/2019Magnitude 3.1 quake hits Azerbaijan; felt in ArtsakhThe Seismic Protection Service of Armenia’s Ministry of Emergency Situations detected a magnitude 3.1 earthquake in the territory of Azerbaijan on Sunday, at 10:23pm local time (GMT 6 :23pm).
16:32 08/06/2019Azerbaijan applies mortars, grenade launcher at the Line of ContactThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 250 times in the past week.
10:42 03/06/2019Artsakh soldier honored with posthumous awardArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Sunday signed a decree on posthumously awarding Defense Army serviceman Sipan Melkonyan with the "For Service in Battle" medal for bravery shown during the...
17:46 30/05/2019Artsakh refutes Azerbaijani reports on killing a servicemanThe Artsakh defense ministry reacted on Thursday to Azerbaijani defense ministry report, suggesting the Armenian Armed Forces had opened sniper fire at Akna direction, killing Azerbaijani serviceman...
13:14 24/05/2019Artsakh president meets with chief of Armenia’s Constitutional CourtArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Friday hosted Chairman of the Constitutional Court of Armenia Hrayr Tovmasyan and the delegation led by him.
15:20 13/05/2019Artsakh Foreign Ministry: Trilateral agreement remains only real achievement in conflict settlement processThe Artsakh Foreign Ministry issued a statement on the 25th anniversary of the trilateral ceasefire agreement reached between Armenia, Artsakh and Azerbaijan with the mediation of Russia.
14:48 13/05/2019Artsakh president meets with Armenia’s ombudsmanArtsakh Republic President Bako Sahakyan on Monday hosted Human Rights Defender (Ombudsman) of Armenia Arman Tatoyan and the delegation led by him.
17:00 09/05/2019Armenian lawmakers participate in the Victory Day celebrations in StepanakertThe delegation of Armenian parliamentarians headed by Speaker Ararat Mirzoyan is in Artsakh Capital Stepanakert to participate in the celebrations to mark the Victory Holiday, the 27th anniversary of...
16:13 09/05/2019Armenian PM, Artsakh president discuss bilateral cooperation in StepanakertArtsakh President Bako Sahakyan met on Thursday with Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan, who arrived in Artsakh within the frameworks of celebrations to mark the Victory Holiday, the 27th...