13:47 26/01/2023Ֆինլանդիան և Շվեդիան հանել են Թուրքիային զենք վաճառելու արգելանքըՖինլանդիան հանել է Թուրքիային զենք վաճառելու արգելանք (էմբարգո), որը գործում էր 2019 թվականից: Իսկ պատճառն այն էր, որ թուրքական բանակի ստորաբաժանումները ռազմական գործողություններ էին սկսել քուրդ...
20:31 25/01/2023Փաստաբանին թույլ չեն տվել տեսակցել ՍաակաշվիլիինՎրաստանի երրորդ նախագահ, այժմ անազատության մեջ գտնվող Միխեիլ Սաակաշվիլիի փաստաբան Շալվա Խաճապուրիձեին թույլ չեն տվել «Վիվամեդ» կլինիկայում տեսակցել երրորդ նախագահին։ «Ալիք մեդիա»-ի փոխանցմամբ՝...
19:23 25/01/2023Վրաստանում խաբեբաները փողի դիմաց օտարերկրյա ինքնության քարտեր են պատրաստելՎրաստանի ֆինանսների նախարարության քննչական ծառայության աշխատակիցները, օպերատիվ-որոնողական և քննչական միջոցառումների արդյունքում Սամեգրելոյի շրջանում կեղծ պաշտոնական փաստաթուղթ պատրաստելու և...
18:37 25/01/2023Բերբոկ․ Անհանգստացած եմ Օսման Քավալայի ազատ արձակման պահանջների նկատմամբ թուրքական իշխանությունների անտարբերությունիցԳերմանիայի արտգործնախարար և «Կանաչների» կուսակցության անդամ Աննալենա Բերբոկը հունվարի 24-ին Ֆրանսիայի Ստրասբուրգ քաղաքում Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում ելույթ է ունեցել։ Այս մասին...
18:01 25/01/2023ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը կարևորել է բելառուսական նախագահության առաջնահերթությունների իրականացումըՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Իմանգալի Տասմագամբետովը չորեքշաբթի օրը կազմակերպության պետությունների մշտական ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ...
17:55 25/01/2023Ստեփանակերտի գազալցակայանները վերսկսել են իրեց աշխատանքը. Տեղեկատվական շտաբՍտեփանակերտ քաղաքի գազալցակայաններն այսօր, ժամը 17.00-ից վերսկսել են իրեց աշխատանքը, ինչը պայմանավորված է գազամատակարարման մասնակի վերականգնումով: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության...
16:47 25/01/2023Գիորգի Շարվաշիձեն նշանակվել է Հայաստանում Վրաստանի դեսպանՀայաստանում Վրաստանի դեսպան է նշանակվել Թբիլիսիի պետական համալսարանի նախկին ռեկտոր Գիորգի Շարվաշիձեն, որն այդ պաշտոնը լքել է անցյալ տարվա աշնանը։ Վարչապետ Ղարիբաշվիլին հանդիպել է նոր դեսպանին և...
16:18 25/01/2023Ադրբեջանը ՄԻՊ-ի միջոցով փորձում է Հայաստանը նաև էներգետիկ շրջափակման հասցնելԱդրբեջանի մարդու իրավունքների պաշտպան Սաբինա Ալիևան դիմել է միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպություններին` կոչ անելով դադարեցնել Հայաստանում Մեծամորի ատոմակայանի շահագործումը: «ՌԻԱ նովոստի»-ին գրում...
15:22 25/01/2023Bloomberg. «Սեղանին պիտի դրվի ՆԱՏՕ-ից Թուրքիայի հեռացման հարցը»Ամերիկյան «Bloomberg» գործակալությունն անդրադարձել է ՆԱՏՕ-Թուրքիա փոխհարաբերություններին՝ նշելով որ դաշինքի առաջնորդները պետք է ճնշում գործադրեն Էրդողանի վրա, որպեսզի վերջինս հավանություն տա...
20:30 24/01/2023Թբիլիսիում բնակարանների գները ոչ ադեկվատ կերպով բարձրացել ենԹբիլիսիում բնակարանների գները բարձրացել են պահանջարկի պատճառով, սակայն գինը պետք է համապատասխանի որակին։ Jnews-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել են Անշարժ գույքի ազգային ասոցիացիայից: Թբիլիսիում...
19:58 24/01/2023Անընդունելի է միջազգային հանրության կողմից ցուցաբերած անգործունյա վերաբերմունքը․ ԱՀ ՄԻՊԱՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանը Կրթության միջազգային օրվա առթիվ նամակ է ուղարկել ԵԽ մարդու իրավունքների հանձնակատարին, ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի գլխավոր տնօրենին և մարդու իրավունքների պաշտպանությամբ զբաղվող այլ...
19:47 24/01/2023Bloomberg. Գերմանիան կարող է թույլ տալ Լեհաստանին Leopard տանկեր ուղարկել ՈւկրաինաԳերմանիան կարող է Լեհաստանին թույլ տալ Leopard տանկեր ուղարկել Կիև արդեն չորեքշաբթի: Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում անելով Bloomberg-ի աղբյուրներին։ Սպասվում է, որ Գերմանիան Լեհաստանին թույլ...
19:22 24/01/2023Թուրքիայում ռուսներին մերժում են կեցության թույլտվության համարԱնցյալ տարվա դեկտեմբերի 26-ից սկսած Թուրքիա այցելած ՌԴ քաղաքացիներին չեն տրամադրում կեցության իրավունք: Այդ մասին հայտնում են թուրքական լրատվամիջոցները՝ հղում անելով ռուսական մամուլին: Ermenihaber-ի...
18:49 24/01/2023Կասյանովը չի բացառում Վրաստանից ուկրաինացիների տարհանումըՎրաստանում Ուկրաինայի դեսպանատունը չի բացառում Ուկրաինայի քաղաքացիների տարհանումը Վրաստանից, եթե նրանք վտանգի տակ հայտնվեն Մոսկվայի և Թբիլիսիի միջև ուղիղ ավիափոխադրումների վերականգնումից և ռուսների՝...
18:06 24/01/2023Հիմնադրամ. 100 տոննա պարենային մթերքն այս պահին գտնվում է Գորիսում, Ադրբեջանի պատճառով հնարավոր չէ հասցնել Արցախ«Հայաստան» հիմնադրամի կողմից Արցախին հրատապ մարդասիրական աջակցություն ցուցաբերելու ծրագրի շրջանակներում նվիրաբերած 100 տոննա պարենային մթերքն այս պահին գտնվում է Գորիս քաղաքում, և Ադրբեջանի կողմից...
17:46 24/01/2023Արցախում հովհարային անջատումները կիրականացվեն օրական 3 անգամ՝ յուրաքանչյուրը 2 ժամ տևողությամբ«Արցախէներգո» ՓԲԸ-ն հայտարարում է, որ պահպանելով ներկայումս գործող օրական 6 ժամյա անջատման ժամանակացուցը, հաշվի առնելով ջեռուցման համար հնարավորինս հարմարավետ ռեժիմ սահմանելու անհրաժեշտությունը, ս․թ․...
15:24 24/01/2023Ադրբեջանի կողմից Բերձորի միջանցքը փակելու հումանիտար հետևանքները ԵԽԽՎ-ում կքննարկեն հունվարի 26-ինԵվրախորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովը երեկ ընդունել է վերջնական օրակարգը։ Panorama.am-ին ԵԽԽՎ-ից հայտնում են, որ հինգշաբթի օրը՝ հունվարի 26-ին, կեսօրին (Ստրասբուրգի ժամանակով ժամը 17։00-ից մինչև...
14:47 24/01/2023Պեսկով. Ռուսաստանը շարունակում է Հայաստանի ու Ադրբեջանի հետ բարդ աշխատանքըՌուսաստանը շարունակում է Հայաստանի և Ադրբեջանի հետ երկխոսության ընթացքում տքնաջան և բարդ աշխատանքը։ Ռուսական աղբյուրների փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի...
13:13 24/01/2023Բելառուսում մայիսի 18-ին տեղի կունենա ՀԱՊԿ ԽՎ-ի խորհրդի արտագնա նիստըՄայիսի 18-ին Բելառուսում տեղի կունենա Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) Խորհրդարանական վեհաժողովի (ԽՎ) խորհրդի արտագնա նիստը։ ՏԱՍՍ-ը հատնում է, որ այդ մասին երեքշաբթի...
12:20 24/01/2023Իրանը հայտարարել է ԵՄ-ի և Մեծ Բրիտանիայի դեմ պատասխան պատժամիջոցների մասինԻրանական կողմը շուտով պատասխան պատժամիջոցներ կսահմանի Եվրամիության և Մեծ Բրիտանիայի դեմ: «ՌԻԱ նովոստի»-ին գրում է, որ երեքշաբթի այդ մասին ասել է Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության...

12:54 23/03/2021Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 528Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 528. Скончались четыре человека. По данным официального сайта StopCov, с начала пандемии в стране по...
11:09 23/03/2021Госслужба по ЧС Арцаха: Поиски пропавших без вести военнослужащих продолжаются в Гадрутском районеПоиски погибших и пропавших без вести в ходе боевых действий осенью 2020 года военнослужащих сегодня продолжатся в Гадрутском районе, одним отрядом.
11:02 23/03/2021Требование: лишить певицу из Азербайджана возможности участия в «Евровидении» из-за риторики ненависти против армянНа сайте онлайн-петиций Change.org начался сбор подписей с требованием, чтобы Европейский вещательный союз («EBU») лишил участия в песенном конкурсе «Евровидение» азербайджанскую певицу Efendi...
18:33 22/03/2021Омбудсмен Армении представил в ООН политику этнических чисток и геноцида Азербайджана во время войныНа заседании 46-ой сессии Совета по правам человека ООН 19 марта было транслировано видеообращение в специальном формате Защитника прав человека (омбудсмена) Армении Армана Татояна о том, что в ходе...
15:45 22/03/2021Турецкая лира рухнула после увольнения главы ЦБВалюта Турции подешевела на 10,79% в первый торговый день после решения президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана сменить председателя Центробанка страны.
18:02 20/03/2021Анжела Элибегова: В стремлениях азербайджанцев ничего не изменилось и не изменитсяЭксперт по геополитике Южного Кавказа Анжела Элибегова на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «Никол намекает, что исторические проблемы следует отложить в сторону и что не должно быть...
14:23 20/03/2021Грузия: оппозиция анонсировала масштабную акцию протестаГрузинская оппозиция, продолжающая требовать досрочных выборов, озвучила ближайшие планы на весну. Подробности сообщает sputnik-georgia. Оппозиция планировала проведение масштабной акции в Тбилиси...
12:25 20/03/2021Алиев поздравил азербайджанцев по случаю Новруза из ШушиПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев обратился к азербайджанскому народу с поздравлением по случаю национального праздника страны – Новруза – из ущелья Унот внизу Дждрдуза (Катарота) в Шуши.
12:02 20/03/2021Число инфицированных коронавирусом в Грузии увеличилось за сутки на 422Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 422. Скончались восемь человек. Об этом пишет sputnik-georgia. По данным официального сайта StopCov, с...
10:45 20/03/2021Турция вышла из Стамбульской конвенцииДолгие разговоры действующих властей о выходе Турции из Стамбульской конвенции — международного направленного на защиту женщин соглашения, претворились в жизнь, пишет news-turk.
18:26 19/03/2021Азербайджан передал армянской стороне еще 15 тел военнослужащихСегодня, на перекрестке населенных пунктов Кармир Шука-Шехер Мартунинского района, азербайджанская сторона передала армянской стороне тела 15 (предварительные данные) погибших в ходе боевых действий...
17:53 19/03/2021Омбудсмен Армении: Во время войны в Арцахе Азербайджан проводил политику геноцида, которая продолжается и сегодняЗащитник прав человека (омбудсмен) Армении Арман Татоян опубликовал факты, свидетельствующие о политике геноцида, проводимой властями Азербайджана.
16:00 19/03/2021Human Rights Watch: Со стороны Азербайджана имело место недозволенное обращение с армянскими военнопленнымиСо стороны азербайджанских сил имело место недозволенное обращение с армянскими военнопленными, захваченными во время осенних боев в Нагорном Карабахе в 2020 г., заявила сегодня Human Rights Watch.
15:42 19/03/2021ЕС замораживает санкции в отношении ТурцииЕС замораживает санкции в отношении руководителей нефтяных компаний Турции, пишет EU Observer. Официальный представитель Евросоюза сообщил: «Прекращена работа над черными списками турецких граждан, и...
14:35 19/03/2021Медсестра, которая впала в кому после вакцинации AstraZeneca в Грузии, скончалась27-летняя медсестра, состояние которой ухудшилось вчера после вакцинации, скончалась. Информацию об этом Первому каналу Грузии подтвердили в Первой университетской клинике. По имеющейся на данный...
12:06 19/03/2021Город Йезд в Иране и город Гюмри в Армении объявлены городами-побратимамиИсторический город Йезд в Иране и культурная и историческая столица Армении и второй по величине город Гюмри объявлены городами-побратимами.
11:06 19/03/2021МИД РА: Безотлагательный характер принимает срочное вмешательство ЮНЕСКО, с целью спасения все еще не разрушенных памятниковМинистерство иностранных дел Республики Армения распространило заявление в связи с продолжающимися нарушениями Азербайджаном международных гуманитарных прав и прав человека на оккупированных...
10:58 19/03/2021Morning Star: Президент Азербайджана требует стереть армянские следы на оккупированных территорияхПрезидент Азербайджана Ильхам Алиев в среду пообещал стереть все следы армян на территориях, очутившихся в азербайджанской оккупации, вследствие произошедшего недавнего конфликта по поводу спорной...
10:12 19/03/2021В Ларсе скопилось 490 грузовиковСогласно информации, полученной из департамента ЧС МВД Грузии и из Центра управления в кризисных ситуациях Северной Осетии МЧС РФ, автомобильная дорога Степанцминда-Ларс закрыта для всех типов...
15:17 18/03/2021Джо Байден: США привержены поощрению примирения между Азербайджаном и АрмениейВашингтон привержен поощрению примирения между Азербайджаном и Арменией, заявил президент США Джо Байден.