16:45 24/10/2022Ադրբեջանը նախատեսում է գազ և էլեկտրաէներգիա արտահանել Վրաստանի տարածքովԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Վրաստանի վարչապետ իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ հանդիպումից հետո հայտարարել է, որ Ադրբեջանը նախատեսում է էլեկտրաէներգիա արտահանել Վրաստանի տարածքով: Այս մասին հայտնում է...
12:47 24/10/2022Ադրբեջանի կողմից հայկական հուշարձանների ոչնչացման դեպքերը Արցախից ագրեսիայով խլած տարածքներումԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպանը ֆեսբուքյան էջում տեսանյութ է հրապարակել՝ ներկայացնելով Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից հայկական մշակութային ժառանգության վանդալիզմի և ոչնչացման...
12:16 24/10/2022Ալիևը Վրաստանում էԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն աշխատանքային այցով Վրաստանում է։ 1tv.ge-ի հաղորդմամբ, Ալիևին օդանավակայանում դիմավորել է Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Իլիա Դարչիաշվիլին։ Ալիևին հյուրընկալում է...
11:53 24/10/2022Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարը մեկնել է Թուրքիա տարածաշրջանային հարցեր քննարկելուԱդրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը երկուշաբթի աշխատանքային այցով մեկնել է Թուրքիա, որտեղ կքննարկի ռազմական համագործակցության հարցեր։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին հայտնել է ՊՆ մամուլի...
10:18 24/10/2022Հնարավոր է Փաշինյան-Ալիև-Պուտին հանդիպում Սոչիում. «Վեդոմոստի»Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հնարավոր է՝ հանդիպեն Ռուսաստանում և եռակողմ բանակցություններ վարեն Վլադիմիր Պուտինի մասնակցությամբ։ Հանդիպման նախապատրաստման մասին...
10:08 24/10/2022«Բռնագրավեք իմ ունեցվածքը և ձեզ համար ածուխ գնեք». Իրանի ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետը՝ եվրոպացիներինParsToday-ի փոխանցմամբ, օրերս ԵՄ-ն պատժամիջոցների ցանկում է ներառել Իրանի ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Մոհամմեդ Բաղերիի անունը՝ «Իրանից Ռուսաստան անօդաչու թռչող սարքեր առաքելու» պատճառով։ Իր...
09:47 24/10/2022Էրդողանը պատմել է՝ վերջին մեկ ամսվա ընթացքում քանի անգամ է զրուցել Պուտինի հետԹուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ վերջին մեկ ամսվա ընթացքում հինգ բանակցություններ է ունեցել իր ռուս գործընկեր Վլադիմիր Պուտինի հետ։ «20 տարի՝ և՛ իմ վարչապետության, և՛ իմ...
16:21 22/10/2022Հայաստանն ու եվրասիական տնտեսական ինտեգրացիայի ակտուալ առաջնահերթությունները. քննարկում«Հայաստանի առևտրատնտեսական հարաբերությունների վեկտորները միջնաժամկետ և երկարաժամկետ կտրվածքով մնալու են հիմնականում նույնը։ Ավելի քան համոզված եմ, որ և՛ այս, և՛ հաջորդ տարի Ռուսաստանի ուղղությամբ մեր...
13:52 22/10/2022Պայթուն Թբիլիսիի կենտրոնումԹբիլիսիի կենտրոնում՝ Քութաթելաձե և Լաղիձե փողոցների անկյունում պայթյուն է որոտացել, որի հետևանքով երեք մարդ վնասվածքներ է ստացել։ Այս մասին հայտնում է «Sputnik-Georgia»-ն։ Ավելի վաղ լրատվամիջոցները...
18:34 21/10/2022Վրաստանում Թուրքիայի չորս քաղաքացու մեղադրանք է առաջադրվելՎրաստանի դատախազությունը մեղադրանք է առաջադրել Թուրքիայի չորս քաղաքացու՝ սպանության փորձի, ապօրինի հրազեն ձեռք բերելու, պահելու, կրելու և առանձնապես ծանր հանցագործության մասին չհայտնելու համար։ Այս...
15:35 21/10/2022Զորավարժությունների խնդիրն է պատրաստ լինել պաշտպանելու ՀԱՊԿ անդամ երկրների տարածքային ամբողջականությունը.Անատոլի ՍիդորովՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) «Սահմանագիծ-2022» զորավարժությունների համար առաջադրված մարտական պատրաստության բոլոր առաջադրանքները կատարվել են: ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ ուրբաթ...
15:23 21/10/2022Չավուշօղլուն քննադատել է Արևմուտքի դիտորդական առաքելությունները հայ-ադրբեջանական սահմանին2023-ի համապետական ընտրություններին ընդառաջ «Քաղաքային հանդիպումների» շրջանակներում Մերսին մեկնած Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն ուշագրավ հայտարարություններ է արել Հայաստանի ու...
14:50 21/10/2022Թուրքիան օկուպացված Շուշիում գլխավոր հյուպատոսություն է բացելուԹուրքիան գլխավոր հյուպատոսություն է բացում Արցախի Շուշի քաղաքում, որը 2020 թվականի նոյեմբերին օկուպացվել է Ադրբեջանի կողմից: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ լուրն Ադրբեջանից վերադառնալուց հետո...
12:47 21/10/2022Ոչ միայն խաղաղապահ առաքելություն ենք պատկերացնում ՌԴ կողմից, այլ ավելի վստահելի երաշխիքներ ենք ակնկալում. Արայիկ Հարությունյան«Պետք է գնահատենք, ինչ է տալու մեզ Բաքվի հետ ուղիղ բանակցությունները»,-Արցախի Հանրային հեռուստատեսությանը տված հարցազրույցում ասել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը: Նա նշել է, որ...
11:05 21/10/2022Ստամբուլում տեղի կունենա ռուսական և թուրքական համալսարանների ռուսաց լեզվի մասնագետների միջազգային ֆորումՆոյեմբերի 5-ին Ստամբուլում կանցկացվի ռուսերենը որպես օտար լեզու դասավանդող ռուսական և թուրքական առաջատար բուհերի մասնագետների միջազգային ֆորում։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին ուրբաթ օրը հայտնել է...
10:47 21/10/2022Ադրբեջանի կողմից օկուպացված Կովսականում վթարի է ենթարկվել Թուրքիայի նախկին վարչապետըԹուրքիայի իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության փոխնախագահ, Թուրքիայի նախկին վարչապետ Բինալի Յըլդըրըմը, ով երեկ նախագահ Էրդողանի հետ գտնվել է 44-օրյա պատերազմի հետևանքով Ադրբեջանի կողմից...
18:14 20/10/2022Լարս տանող ճանապարհը ժամանակավոր կփակվիՄիջազգային նշանակության Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհի 132 կմ-135 կմ հատվածում գտնվող Դևդորակի թունելում՝ համակարգի զննության ընթացքում հայտնաբերված թերությունները շտկելու նպատակով 2022...
15:54 20/10/2022ԵՄ խորհուրդը պատժամիջոցներ է ընդունել Իրանի դեմ՝ Ռուսաստանին ռազմական աջակցության համարԵՄ խորհուրդը ռեկորդային արագությամբ պատժամիջոցներ է ընդունել Իրանի դեմ՝ իսլամական հանրապետության կողմից Ռուսաստանին «ռազմական աջակցություն ցուցաբերելու» համար։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին...
15:32 20/10/2022Էրդողանը հավանություն է տվել Թուրքիայում գազային հանգույց կառուցելու Պուտինի գաղափարինՆախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հավանություն է տվել Թուրքիայում գազային հանգույց կառուցելու գաղափարին։ Այս մասին գրում է Եվրանյուզը։ Ավելի վաղ նման նախաձեռնությամբ էր հանդես եկել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր...
15:04 20/10/2022Ալիևն ու Էրդողանը օկուպացրած Կովսականում մասնակցել են օդանավակայանի բացմանըԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը մասնակցել են 2020 թ. 44-օրյա պատերազմի հետևանքով գրավված Կովսականում օդանավակայանի բացման արարողությանը։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները հիշեցնում...

17:53 01/02/2017Armenia’s Defense Minister meets Secretary of Iran’s Supreme National Security Council Ali ShamkhaniDefense Minister of Armenia Vigen Sargsyan and Secretary of Iran’s Supreme National Security Council Ali Shamkhani have discussed bilateral and regional issues.
10:40 01/02/2017Azerbaijani forces fire more than 165 shots toward the Armenian positionsOvernight January 31- February 1, the Azerbaijani forces violated the ceasefire along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan over 15 times, firing more than 165 shots towards the...
17:05 31/01/2017FM Nalbandian: Armenia never declined a meeting to discuss Karabakh conflict settlementChanges of the OSCE Minsk Group Co-Chairs are unlikely to bring serious impact on the mediation efforts, since the Co-Chairs are representing the position of their states, Armenian Foreign Minister...
13:32 31/01/2017Vigen Sargsyan: Armenia seeks to expand defense cooperation with IranThe settlement of the regional disputes by means of the use of force is considered unacceptable by Iran.
12:11 31/01/2017Bad weather disrupts airport, port operations in Batumi, GeorgiaBad weather has caused some issues in eastern Georgia. In Adjara region of the country over 5 thousand people have been left without power, Panorama.am reports referring to the Georgian media...
10:25 31/01/2017Azerbaijani forces fire more than 290 shots towards Armenian positionsOvernight January 30-31, the Azerbaijani forces violated the ceasefire along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan over 25 times firing more than 290 shots towards the Armenian...
15:49 28/01/2017“We are not going to fight another elongated war in the doorway and kitchen of our own home”_ President Serzh SargsyanThe President of Armenia Serzh Sargsyan has issued a congratulatory address on the occasion of the 25th anniversary of the formation of the RA Armed Forces.
13:36 28/01/2017Artsakh President: Armenian army one of the significant factors of maintaining peace and stability in the regionArtsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address on January 28 to President Serzh Sargsyan of the Republic of Armenia.
10:35 28/01/2017NKR Defense Army reports 15 ceasefire violationsThe Azerbaijani forces have violated the ceasefire along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan for 15 times on the night of January 27-28, firing around 180 shots toward the...
14:51 25/01/2017NKR President says positive dynamics maintained in the country’s economyArtsakh President Bako Sahakyan chaired on Wednesday the first meeting of the Artsakh Republic Cabinet of Ministers in 2017.
10:26 25/01/2017NKR Defense Army: Situation relatively calm on the Line of ContactThe situation on the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan has been relatively calm on the night of January 24-25, except the Martuni direction, NKR Defense Army reports.
10:54 23/01/2017Armenian serviceman killed by Azerbaijani fireThe Azerbaijani forces have violated the ceasefire along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan for 55 times on the night of January 22-23, firing around 430 shots toward the...
10:23 21/01/2017Azerbaijani forces fire 60mm mortar at NK line of contactOvernight January 20-21, the Azerbaijani forces violated the ceasefire along the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan more than 70 times firing over 800 shots towards the Armenian...
16:00 20/01/2017Iran reduces car warranty cost for vehicles from Armenia by over $400Iran has reduced the car warranty cost for the vehicles that enter from Armenia into Iran by over 400 USD, Panorama.am reports referring to Iranian MEHR news agency.
15:00 20/01/2017Tashir Group set to implement number of programs in ArtsakhArtsakh Republic President Bako Sahakyan received on Friday representative of the Tashir Group of Companies in Armenia Narek Karapetyan.
14:25 19/01/2017Iranian official: The future generations of Azerbaijan will consider Iranians as their enemies“The leadership of Azerbaijan makes efforts to write a history for the past which is nothing more than a distortion and falsification of history,” Advisor to the Deputy for International Affairs of...
11:51 19/01/2017Referendum on NKR Draft Constitution to be held on 20 FebruaryOn 19 January President Bako Sahakyan signed a decree on putting the new Draft Constitution of the Artsakh Republic to a referendum, Central Information Department of the Office of the Artsakh...
11:29 19/01/2017Camp Armen in Istanbul to serve as youth centreThe architectural plan for the restoration of Camp Armen, a former Armenian summer camp located in Tuzla district of Istanbul is already ready, Panorama.am reports referring to Ermenihaber.
18:38 18/01/2017Georgian NGOs urge release of documents on terms of Russian gas transit to Armenia via GeorgiaOver 80 non-governmental organizations in Georgia urge the government to release the contract concluded between Georgia and Russian Gazprom over the terms of Russian gas transit into Armenia through...
19:14 17/01/2017Georgian President slams new terms of Russian gas transit to Armenia via GeorgiaGeorgian President Giorgi Margvelashvili said that new transit terms with Russia’s Gazprom ‘worsens the country’s energy sector’ and ‘harms Georgia’s political and economic interests.’ According to...