16:45 24/10/2022Ադրբեջանը նախատեսում է գազ և էլեկտրաէներգիա արտահանել Վրաստանի տարածքովԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Վրաստանի վարչապետ իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ հանդիպումից հետո հայտարարել է, որ Ադրբեջանը նախատեսում է էլեկտրաէներգիա արտահանել Վրաստանի տարածքով: Այս մասին հայտնում է...
12:47 24/10/2022Ադրբեջանի կողմից հայկական հուշարձանների ոչնչացման դեպքերը Արցախից ագրեսիայով խլած տարածքներումԱրցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպանը ֆեսբուքյան էջում տեսանյութ է հրապարակել՝ ներկայացնելով Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից հայկական մշակութային ժառանգության վանդալիզմի և ոչնչացման...
12:16 24/10/2022Ալիևը Վրաստանում էԱդրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն աշխատանքային այցով Վրաստանում է։ 1tv.ge-ի հաղորդմամբ, Ալիևին օդանավակայանում դիմավորել է Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Իլիա Դարչիաշվիլին։ Ալիևին հյուրընկալում է...
11:53 24/10/2022Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարը մեկնել է Թուրքիա տարածաշրջանային հարցեր քննարկելուԱդրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը երկուշաբթի աշխատանքային այցով մեկնել է Թուրքիա, որտեղ կքննարկի ռազմական համագործակցության հարցեր։ ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ այդ մասին հայտնել է ՊՆ մամուլի...
10:18 24/10/2022Հնարավոր է Փաշինյան-Ալիև-Պուտին հանդիպում Սոչիում. «Վեդոմոստի»Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հնարավոր է՝ հանդիպեն Ռուսաստանում և եռակողմ բանակցություններ վարեն Վլադիմիր Պուտինի մասնակցությամբ։ Հանդիպման նախապատրաստման մասին...
10:08 24/10/2022«Բռնագրավեք իմ ունեցվածքը և ձեզ համար ածուխ գնեք». Իրանի ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետը՝ եվրոպացիներինParsToday-ի փոխանցմամբ, օրերս ԵՄ-ն պատժամիջոցների ցանկում է ներառել Իրանի ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Մոհամմեդ Բաղերիի անունը՝ «Իրանից Ռուսաստան անօդաչու թռչող սարքեր առաքելու» պատճառով։ Իր...
09:47 24/10/2022Էրդողանը պատմել է՝ վերջին մեկ ամսվա ընթացքում քանի անգամ է զրուցել Պուտինի հետԹուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ վերջին մեկ ամսվա ընթացքում հինգ բանակցություններ է ունեցել իր ռուս գործընկեր Վլադիմիր Պուտինի հետ։ «20 տարի՝ և՛ իմ վարչապետության, և՛ իմ...
16:21 22/10/2022Հայաստանն ու եվրասիական տնտեսական ինտեգրացիայի ակտուալ առաջնահերթությունները. քննարկում«Հայաստանի առևտրատնտեսական հարաբերությունների վեկտորները միջնաժամկետ և երկարաժամկետ կտրվածքով մնալու են հիմնականում նույնը։ Ավելի քան համոզված եմ, որ և՛ այս, և՛ հաջորդ տարի Ռուսաստանի ուղղությամբ մեր...
13:52 22/10/2022Պայթուն Թբիլիսիի կենտրոնումԹբիլիսիի կենտրոնում՝ Քութաթելաձե և Լաղիձե փողոցների անկյունում պայթյուն է որոտացել, որի հետևանքով երեք մարդ վնասվածքներ է ստացել։ Այս մասին հայտնում է «Sputnik-Georgia»-ն։ Ավելի վաղ լրատվամիջոցները...
18:34 21/10/2022Վրաստանում Թուրքիայի չորս քաղաքացու մեղադրանք է առաջադրվելՎրաստանի դատախազությունը մեղադրանք է առաջադրել Թուրքիայի չորս քաղաքացու՝ սպանության փորձի, ապօրինի հրազեն ձեռք բերելու, պահելու, կրելու և առանձնապես ծանր հանցագործության մասին չհայտնելու համար։ Այս...
15:35 21/10/2022Զորավարժությունների խնդիրն է պատրաստ լինել պաշտպանելու ՀԱՊԿ անդամ երկրների տարածքային ամբողջականությունը.Անատոլի ՍիդորովՀավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) «Սահմանագիծ-2022» զորավարժությունների համար առաջադրված մարտական պատրաստության բոլոր առաջադրանքները կատարվել են: ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ ուրբաթ...
15:23 21/10/2022Չավուշօղլուն քննադատել է Արևմուտքի դիտորդական առաքելությունները հայ-ադրբեջանական սահմանին2023-ի համապետական ընտրություններին ընդառաջ «Քաղաքային հանդիպումների» շրջանակներում Մերսին մեկնած Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն ուշագրավ հայտարարություններ է արել Հայաստանի ու...
14:50 21/10/2022Թուրքիան օկուպացված Շուշիում գլխավոր հյուպատոսություն է բացելուԹուրքիան գլխավոր հյուպատոսություն է բացում Արցախի Շուշի քաղաքում, որը 2020 թվականի նոյեմբերին օկուպացվել է Ադրբեջանի կողմից: «ՌԻԱ նովոստի»-ն գրում է, որ այդ լուրն Ադրբեջանից վերադառնալուց հետո...
12:47 21/10/2022Ոչ միայն խաղաղապահ առաքելություն ենք պատկերացնում ՌԴ կողմից, այլ ավելի վստահելի երաշխիքներ ենք ակնկալում. Արայիկ Հարությունյան«Պետք է գնահատենք, ինչ է տալու մեզ Բաքվի հետ ուղիղ բանակցությունները»,-Արցախի Հանրային հեռուստատեսությանը տված հարցազրույցում ասել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը: Նա նշել է, որ...
11:05 21/10/2022Ստամբուլում տեղի կունենա ռուսական և թուրքական համալսարանների ռուսաց լեզվի մասնագետների միջազգային ֆորումՆոյեմբերի 5-ին Ստամբուլում կանցկացվի ռուսերենը որպես օտար լեզու դասավանդող ռուսական և թուրքական առաջատար բուհերի մասնագետների միջազգային ֆորում։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին ուրբաթ օրը հայտնել է...
10:47 21/10/2022Ադրբեջանի կողմից օկուպացված Կովսականում վթարի է ենթարկվել Թուրքիայի նախկին վարչապետըԹուրքիայի իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության փոխնախագահ, Թուրքիայի նախկին վարչապետ Բինալի Յըլդըրըմը, ով երեկ նախագահ Էրդողանի հետ գտնվել է 44-օրյա պատերազմի հետևանքով Ադրբեջանի կողմից...
18:14 20/10/2022Լարս տանող ճանապարհը ժամանակավոր կփակվիՄիջազգային նշանակության Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհի 132 կմ-135 կմ հատվածում գտնվող Դևդորակի թունելում՝ համակարգի զննության ընթացքում հայտնաբերված թերությունները շտկելու նպատակով 2022...
15:54 20/10/2022ԵՄ խորհուրդը պատժամիջոցներ է ընդունել Իրանի դեմ՝ Ռուսաստանին ռազմական աջակցության համարԵՄ խորհուրդը ռեկորդային արագությամբ պատժամիջոցներ է ընդունել Իրանի դեմ՝ իսլամական հանրապետության կողմից Ռուսաստանին «ռազմական աջակցություն ցուցաբերելու» համար։ ՏԱՍՍ-ը հայտնում է, որ այդ մասին...
15:32 20/10/2022Էրդողանը հավանություն է տվել Թուրքիայում գազային հանգույց կառուցելու Պուտինի գաղափարինՆախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հավանություն է տվել Թուրքիայում գազային հանգույց կառուցելու գաղափարին։ Այս մասին գրում է Եվրանյուզը։ Ավելի վաղ նման նախաձեռնությամբ էր հանդես եկել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր...
15:04 20/10/2022Ալիևն ու Էրդողանը օկուպացրած Կովսականում մասնակցել են օդանավակայանի բացմանըԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանը Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը մասնակցել են 2020 թ. 44-օրյա պատերազմի հետևանքով գրավված Կովսականում օդանավակայանի բացման արարողությանը։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները հիշեցնում...

16:31 11/11/2020З. Абашидзе: Грузия открыла воздушное пространство для переброски российских миротворцев в КарабахТбилиси по просьбе Баку и Еревана в виде исключения откроет воздушное пространство для российских самолетов, перевозящих миротворцев в Нагорный Карабах, заявил РИА Новости специальный представитель...
14:15 11/11/2020Песков: Разговоров, чтобы миротворцы из России охраняли культурные и религиозные объекты в Карабахе, не былоФункции российских миротворцев в Нагорном Карабахе, в том числе вопрос об охране ими культурных и религиозных объектов, еще предстоит уточнить, сообщил журналистам в среду пресс-секретарь президента...
12:54 11/11/2020В Грузии новый антирекорд жертв коронавирусной инфекции – за сутки в стране скончались 45 пациентовВ Грузии установлен новый антирекорд жертв коронавирусной инфекции – за сутки в стране скончались 45 пациентов, заявил руководитель оперативного штаба при межведомственном координационном совете...
10:20 11/11/2020Личный состав миротворческой бригады, техника и вооружение, прибывшие в Республику Армения, осуществили разгрузку и формирование колоннЛичный состав миротворческой бригады, техника и вооружение, прибывшие в Республику Армения, осуществили разгрузку и формирование колонн для совершения марша в район сосредоточения, сообщает...
09:51 11/11/2020Министры обороны России и Турции обсудили урегулирование конфликта в Нагорном КарабахеМинистр обороны РФ Сергей Шойгу обсудил по телефону с министром обороны Турции Хулуси Акаром ситуацию в Нагорно-Карабахской Республике и Сирии.
22:32 10/11/2020Фракции НС Арцаха требуют отставки Араика АрутюнянаТребуем от политических властей Республики Армения в столь судьбоносные для армянского народа дни, вместо удержания собственной власти и перекладывания ошибок на других, немедленно прекратить любое...
22:02 10/11/2020Премьер-министры Армении и Грузии провели телефонный разговорПремьер-министр Грузии Георгий Гахария провел телефонный разговор с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
21:14 10/11/2020Елисейский дворец: Любое долгосрочное соглашение должно учитывать интересы АрменииФранция изучает пункты Соглашения о прекращении огня в Нагорном Карабахе, и отмечает, что любое прочное соглашение должно учитывать интересы Армении.
19:41 10/11/2020Президент Грузии: На Кавказе начинается новая эраНа Кавказе начинается новый этап сотрудничества между Грузией, Арменией и Азербайджаном, так президент Грузии Саломе Зурабишвили прокомментировала известие о прекращении войны в Нагорном Карабахе,...
16:27 10/11/2020Евросоюз приветствует прекращение боевых действий в Нагорном Карабахе«Мы призывали к этому с начала боевых действий», – сказал он.
14:24 10/11/2020В ходе боев против ВС Азербайджана 9 ноября погиб 81 армянский военнослужащийВ ходе боев против ВС Азербайджана 9 ноября погиб 81 армянский военнослужащий, сообщает пресс-служба Армии обороны Республики Арцах (НКР) и публикует их имена: 1.
13:27 10/11/2020Число выявленных случаев заражения COVID-19 в Грузии за последние сутки увеличилось на 2 970В Грузии за последние сутки из-за осложнений, вызванных коронавирусной инфекцией, скончались 22 пациента, заявил на брифинге руководитель оперативного штаба при межведомственном координационном...
12:39 10/11/2020В Арцах вылетели еще два самолета с российскими миротворцамиОдиннадцатый и двенадцатый самолеты с российскими миротворцами вылетели из Ульяновска в Нагорный Карабах, сообщает Минобороны России.
12:21 10/11/2020Минобороны Армении: Активные боевые действия остановлены по всей линии фронта в АрцахеПресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян на своей странице в соцсети Facebook написала: «Активные боевые действия остановлены по всей линии фронта.
10:50 10/11/2020В Арцах из России вылетел восьмой самолёт с миротворцами«Восьмой самолёт Ил-76 военно-транспортной авиации с российскими миротворцами на борту вылетел с аэродрома Ульяновск-Восточный», — приводит РИА Новости сообщение Минобороны России.
21:54 09/11/2020Рекордный с апреля прирост заболевших COVID-19 зафиксирован в ТурцииЧисло выявленных случаев заражения коронавирусом в Турции за сутки составило 2576, умерли 85 больных, это наибольшие показатели с конца апреля, свидетельствуют данные минздрава страны.
21:45 09/11/2020Азербайджан заявил, что случайно сбил российский вертолет Ми-24 над АрмениейАзербайджан признал, что случайно сбил российский вертолет Ми-24. Об этом сообщает МИД страны. Как передает РИА Новости, в ведомстве объяснили, что ошибка произошла из-за того, что вертолет пролетал...
21:07 09/11/2020А.Ованнисян: Упорные бои за арцахский Шуши продолжаются, в плен взяты 2 азербайджанских военныхПредставитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян пишет в Telegram: «Подразделения Армии обороны Республики Арцах (НКР) продолжают упорные бои за Шуши (культурную столицу Арцаха.
18:24 09/11/2020Редактор Bild: Есть много корреспондентов, которые могут доказать, что Алиев лжетИ.о. главного редактора авторитетного немецкого издания Bild Пауль Ронцхеймер, освещающий военные действия в Республике Арцах (НКР), в своем микроблоге в Twitter коснулся озвученных президентом...
17:19 09/11/2020Атака ВС Азербайджана в направлении арцахской общины Красный базар отбита – Минобороны АрменииПресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян сообщает: «Предпринятая ВС Азербайджана в 14:20 атака в направлении общины Кармир шука (Красный базар) Мартунинского района Республики...