12:39 22/07/2022Իսրայելցի դեսպանի՝ Թավրիզն «ադրբեջանական» անվանելու գրառումը ստացել է կոշտ պատասխանԲաքվում Իսրայելի դեսպան Ջորջ Դիքի՝ իրանական Թավրիզ քաղաքի «ադրբեջանական լինելու» մասին ստահոդ գրառումը կոշտ արձագանքի է արժանացել Իրանի կողմից, գրում է Էրմենիհաբերը։ Իսրայելի դեպանը Twitter-ում արած...
12:24 22/07/2022Վրաստանի նախագահը խորհրդարանական մեծամասնությանը մեղադրել է Սահմանադրության 78-րդ հոդվածը խախտելու մեջՎրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին խորհրդարանական մեծամասնությանը մեղադրել է Սահմանադրության 78-րդ հոդվածը խախտելու մեջ։ Նախագահը խոսել է Եվրոպա կատարած իր այցերի մասին և նշել, որ պաշտոնականի...
11:04 22/07/2022Ստամբուլի «Քամփ Արմեն» հայկական որբանոցը կվերակառուցվիՍտամբուլի Թուզլա շրջանում գտնվող «Քամփ Արմեն» անունով հայտնի հայկական որբանոց-ամառային ճամբարի վերանորոգման աշխատանքները կմեկնարկեն ընթացիկ տարվա հոկտեմբերին: «Էրմենիհաբերը» հայտնում է, որ...
10:16 22/07/2022Ռուսերեն երգող վրացուհու համերգը չեղարկվել էSector 26 երաժշտական խումբը հայտնել է, որ հուլիսի 24-ին Բաթումիում կայանալիք համերգը` երգչուհի Մեգի Գոգիտիձեի մասնակցությամբ, չեղարկվել է։ aliq.ge-ի հաղորդմամբ, հատկանշական է, որ սոցցանցերում ակտիվ...
20:29 21/07/2022Ակադեմիկոս Աշոտ Մելքոնյանին թույլ չեն տալիս մուտք գործել ՎրաստանJnews-ի խմբագրությանն է դիմել ակադեմիկոս Աշոտ Մելքոնյանը: Ըստ նրա և իր ներկայացրած փաստաթղթերի՝ ինքը չի կարող հատել Վրաստանի սահմանը և գալ ծննդավայր՝ Ախալքալաք, քանի որ Վրաստանում persona non grata է...
20:03 21/07/2022Վրաստանում մեղադրանքներ են հնչեցրել երկրում առաքելությունն ավարտած ԵՄ դեսպանի հասցեինԵՄ դեսպան Կարլ Հարցելն ավարտել է իր քառամյա դիվանագիտական առաքելությունը Վրաստանում, այս մասին նա հայտարարել է հուլիսի 20-ին Վրաստանի քաղաքացիներին ուղղված իր տեսաուղերձում։ Նրա հեռանալուց հետո...
19:43 21/07/2022Թուրքիայի խորհրդարանի խոսնակը «Զանգեզուրի միջանցքի» մասինԹուրքիայի խորհրդարանի խոսնակ Մուստաֆա Շենթոփն անդրադարձել է «Զանգեզուրի միջանցքի» թեմային։ Նա հայտարարել է, որ միջանցքի բացումը նոր հնարավորություններ կստեղծի Ադրբեջանի, Թուրքիայի եւ Պակիստանի համար:...
19:27 21/07/2022Ուկրաինան Վրաստանից ավելի մեծ աջակցություն էր ակնկալում․ ԿասյանովՎրաստան-Ուկրաինա դիվանագիտական հարաբերությունների 30-ամյակին նվիրված միջոցառման ժամանակ Վրաստանում Ուկրաինայի գործերի ժամանակավոր ներկայացուցիչ Անդրեյ Կասյանովն անդրադարձել է երկու երկրների միջև...
18:33 21/07/2022Թբիլիսիում մեկնարկել են «Ավլաբարի» կայարանի, Երևանի և Միմինո հրապարակների վերանորոգման աշխատանքներըԹբիլիսիի քաղաքապետ Կախա Կալաձեն հայտարարել է, որ քաղաքապետարանն սկսել է մետրոպոլիտենի «Ավլաբարի» (Հավլաբար) կայարանի վերին գավիթի վերանորոգումը։ Լուրը հաղորդում է aliq.ge-ն Հուլիսի 20-ին Թբիլիսիի...
13:22 21/07/2022Չավուշօղլու. Թուրքիան Հայաստանից կոնկրետ քայլեր է ակնկալում հարաբերությունների կարգավորման ուղղությամբԹուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն հայտարարել է, որ Անկարան Հայաստանից կոնկրետ քայլեր է սպասում երկկողմ հարաբերությունների կարգավորման հարցում։ «Մենք դեռ կոնկրետ քայլեր չենք տեսել...
12:39 21/07/2022Թուրքիայի ԶՈւ-ի հրետակոծության հետևանքով Իրաքում զբոսաշրջիկներ են զոհվելՀուլիսի 20-ին Թուրքիայի զինված ուժերը հրետակոծել են թուրք-իրաքյան սահմանին գտնվող Իրաքի Զախո քաղաքը, որի հետևանքով զոհվել է 8 խաղաղ բնակիչ, ևս 23-ը վիրավորվել են: Էրմենիհաբերը գրում է, որ...
11:05 21/07/2022Վրաստանում ապօրինի ծառահատման տույժը 10 անգամ ավելացել է«Վրաստանը խստացրել է պատիժը կանաչապատ տարածքները վնասելու և ծառերի ինքնակամ հատման համար» , - Jnews-ի հաղորդմամբ, հայտնել է Թբիլիսիի քաղաքապետ Կախա Կալաձեն՝ մայրաքաղաքի կառավարության նիստում:...
10:05 21/07/2022Լավրովն ու Բայրամովը քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացըՆախօրեին հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Ռուսաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Սերգեյ Լավրովի և Ջեյհուն Բայրամովի միջև։ Այս մասին տեղեկանում ենք ՌԴ ԱԳՆ կայքից։ Նախարարները նշել են այս տարվա...
20:07 20/07/2022Խաչքարի բացում Թբիլիսիի Սուրբ Գևորգ եկեղեցու բակումՎիրահայոց թեմի Թբիլիսիի Սուրբ Գևորգ առաջնորդանիստ եկեղեցու բակը համալրվեց ևս մեկ խաչքարով, հայտնում է Վիրահայոց թեմի մամլո և լրատվության ծառայությունը: Խաչքարի բացումը տեղի կունենա հուլիսի 24-ին,...
19:36 20/07/2022Ծալկայի շրջանի ամենամեծ հայաբնակ գյուղըaliq.ge-ի լրագրող Անի Հարությունյանն ծավալուն ակնարկում ներկայացնում է Վրաստանի Ծալկայի շրջանի ամենամեծ հայաբնակ գյուղի պատմությունը: Հոդվածի հեղինակը գրում է.
18:35 20/07/2022Երեք ամսում Իրանը Հայաստան է արտահանել 74 մլն դոլարի ապրանք.Ռուհոլլահ ԼաթիֆիԻրանից Հայաստան արտահանումն այս տարի 3 ամսում՝ մարտի 21-ից հունիսի 21-ը, աճել է 21 տոկոսով (իրանական օրացույցային տարվա առաջին եռամսյակ): Ինչպես գրում «168 ժամը»՝ Tehran Times-ին այդ մասին հայտնել է...
18:15 20/07/2022Վրաստանում թանկանում է ամուսնության գրանցումըՎրաստանում օգոստոսի 1-ից արդարադատության տներում կամ համայնքային կենտրոններում ամուսնության ձևակերպման ծառայությունը (հանդիսավոր կարգով ամուսնության արարողության անցկացում) կարժենա 75 լարի (25...
15:45 20/07/2022Սիրիան դրական է գնահատել Ռուսաստանի, Իրանի և Թուրքիայի ղեկավարների գագաթնաժողովի արդյունքներըՍիրիայի արտաքին գործերի նախարար Ֆեյսալ Միկդադը ողջունել է երեքշաբթի օրը Թեհրանում Աստանայի ձևաչափով Ռուսաստանի, Իրանի և Թուրքիայի ղեկավարների գագաթնաժողովի արդյունքները։ Այդ մասին հայտնել է ՏԱՍՍ-ը:...
14:43 20/07/2022Էրդողանը փորձել է համոզել ՌԴ-ին ու Իրանին, որ Սիրիայի քրդական ուժերը վտանգավոր են տարածաշրջանի համարԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Թեհրանում Իրանի ու Ռուսաստանի նախագահների հետ անցկացված Աստանայի ձևաչափով 7-րդ գագաթնաժողովի ժամանակ անդրադարձել է Սիրիայի հարցին: «ՄԵնք վճռական ենք մեր...
11:15 20/07/2022Աստանայի ձևաչափով հանդիպման ավարտական բանաձևում նշվել է՝ Սիրիայի հակամարտությունը ռազմական լուծում չունիՍիրիական կարգավորման աջակցության Աստանայի գործընթացի երաշխավոր երկրների ղեկավարների հանդիպման եզրափակիչ հայտարարության մեջ, Իրանը, Ռուսաստանը և Թուրքիան ընդգծել են, որ սիրիական հակամարտությունը...

18:37 13/04/2016Freedom House: Huge wave of nationwide protests to spread across Azerbaijan amid mounting crisis in 2016According to the international human rights organization Freedom House’s annual Nations in Transit 2016 report, the civil society situation and the judicial system are worsening in authoritarian...
14:33 13/04/2016Larisa Alaverdyan: No state has ever violated the humanitarian norms like Azerbaijan“We speak about disrespect of dead bodies, but we don’t rule out that the soldier wasn’t dead until he was subjected to torture,” said first assistant to the Minister of Defense of Armenia, Alik...
13:28 13/04/2016Bako Sahakyan meets with Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians Garegin II and Catholicos of the Holy See of Cilicia Aram IPresident of Artsakh Republic, Bako Sahakyan had a meeting with the Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, His Holiness Garegin II and Catholicos of the Holy See of Cilicia, His Holiness...
20:31 12/04/2016President Sargsyan convenes a meeting of National Security CouncilPresident of the Republic of Armenia and National Security Council Serzh Sargsyan convened a meeting of National Security Council this evening, press department of the President’s office reports.
18:21 12/04/2016Maragha Genocide eyewitness: Azerbaijanis cruelly tortured my daughter, I do not tell all things I knowOn the Maragha Genocide victims commemorative days, Panorama.am presents a series of testimonies of Maragha people.
17:44 12/04/2016Michael Aramyan: Azerbaijani side tortured and then decapitated Armenian soldiersThe results of the forensic examination of the bodies of 18 Armenian soldiers delivered by the Azerbaijani side aren’t ready yet, but the external examination shows that they were brutally subjected...
17:02 12/04/2016Maragha Genocide eye witness: I never saw again any of people who were in captivity with me in AzerbaijanOn the Maragha Genocide victims commemorative days, Panorama.am presents a series of testimonies of Maragha people.
15:26 12/04/2016David Babayan: We don’t put ultimatums to the international communityPanorama.am spoke with David Babayan, the Spokesperson of the President of Nagorno Karabahk Republic, to discuss the unprecedented military aggression of Azerbaijan against Nagorno Karabakh on April...
14:19 12/04/2016NKR Foreign Ministry Spokesperson comments on military aggression against Nagorno Karabakh RepublicNKR Ministry of Foreign Affairs published spokesperson, Ani Sargsyan’s comment on the military aggression of Azerbaijan against Nagrono Karabakh Republic.
13:43 12/04/2016Ministry of Defense of Armenia: Azerbaijani side releases fireThe Azerbaijani side released fire, from rifles and heavy artillery, at Armenian positions located on the north-eastern section of the Armenian-Azerbaijani national border on the night of April...
11:05 12/04/2016Crime Index for Country 2016: Armenia is safer than neighboring AzerbaijanAccording to Crime Index for Country 2016 made by Numbeo, the world’s biggest database, it is safer to live in Armenia, than in Azerbaijan.
10:45 12/04/2016NKR Defense Army: Azerbaijani side used UAVs for reconnaissance purposesOn the Line of Contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijan the unilateral ceasefire was mainly maintained on the night of April 11-12, reports NKR Defense Army press service.
19:00 11/04/2016Maragha slaughter anniversary: History repeats itself after 24 years in Karabakh village of TalyshTwenty-four years have passed since "Maragha." On April 10, 1992, after a 3-hour artillery preparation, the subunits of the Azerbaijani regular army invaded the peaceful village in Karabakh.
15:33 11/04/2016Larisa Alaverdyan: Co-Chairs not fulfilling their duties“Joining efforts to reinforce the ceasefire is included in the mandate of the Co-Chairs, stated in the corresponding document.
15:02 11/04/2016Bako Sahakyan on objective information provided to international platforms about Azerbaijan’s aggressive policyNKR President, Bako Sahakyan met with Socialist International Vice-President, ARF Dashnaktsoutyun Bureau former member, Mario Nalbandian on April 11.
12:16 11/04/2016Maragha genocide eyewitness: Armenians are Christians, and they have to be murdered“The name of this village is associated with a massacre which never reached the world’s headlines, although at least 45 Armenians died cruel deaths.
20:03 09/04/2016Artsakh, Armenian MPs vow to study details of the Azerbaijani crimes committed in KarabakhThe Standing Committees of the NKR and RA Parliaments on State and Legal Affairs declare they are determined to study details of the Azerbaijani crimes against peaceful civilian population of...
18:51 09/04/2016Warlick: No changes in Minsk Group format anticipatedWe do not anticipate any changes to the Minsk Group at this point, American Co-Chairman of the OSCE Minsk Group James Warlick told reporters at a press conference held in Yerevan on April 9.
18:25 09/04/2016James Warlick on human rights violations: We have seen the photos, we are deeply troubled''We are deeply distressed by our reports of human rights violations. We have seen the photos, we have heard the reports,' ' American Co-Chairman of the OSCE Minsk Group James Warlick told reporters...