13:32 03/05/2022Իրանը նանոտեխնոլոգիայի ոլորտում առաջատար 5 երկրներից մեկն էԵրեքշաբթի օրը Իրանի ուսանողների լրատվական գործակալության (ISNA) հաղորդման համաձայն, նանոգիտության արտադրության ոլորտում առաջատար երկրների հնգյակում Իրանի ներառումը վկայում է երկրում տեխնոլոգիաների և...
12:25 03/05/2022Ալիևն Էրդողանին հրավիրել է ԱդրբեջանԱդրբեջանի և Թուրքիայի նախագահների միջև տեղի է ունեցել հեռախոսազրույց: Այդ մասին հայտնում են թուրքական լրատվամիջոցները՝ հղում անելով Ադրբեջանի նախագահի մամուլի ծառայությանը, գրում է Էրմենիհաբերը։ Ըստ...
08:30 03/05/2022Ուկրաինան մեղադրել է Վրաստանին, Հայաստանին և Ադրբեջանին՝ պատժամիջոցները շրջանցելու հարցում ՌԴ-ին օգնելու մեջAliq.ge-ն գրում է, որ Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարության (ԱԳՆ) փոխանցմամբ՝ մայիսի 2-ին նախարարությունում հանդիպում է տեղի ունեցել Վրաստանում Ուկրաինայի գործերի ժամանակավոր ներկայացուցիչ Անդրեյ...
18:14 02/05/2022Նույնիսկ պատերազմող Ուկրաինան է առևտրային հարաբերությունները պահպանում Ռուսաստանի հետ․ ԿոբախիձեՎրաստանի խորհրդարանի իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցության նախագահ Իրակլի Կոբախիձեն վերահաստատել է, որ Վրաստանը չի միանա Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցներին` ընդգծելով, թե նույնիսկ Ռուսաստանի հետ...
18:09 02/05/2022Մերալ Աքշեներն ինձ գայլերի սեղանը նետեց․ Կարո ՓայլանErmenihaber-ը գրում է․ «Այն բանից հետո, երբ պոլսահայ պատգամավոր Կարո Փայլանը Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչելու մասին օրինագիծ ներկայացրեց Թուրքիայի խորհրդարան (մեջլիս), նրա դեմ ատելության խոսքեր...
18:00 02/05/2022Վրացահայերն ակցիա է անցկացվել «Գորշ գայլեր» ֆաշիստական խմբավորման քարոզչության դեմԱպրիլի 30-ին Վրաստանի Հայ Համայնքի մի խումբ անդամներ «Եվրոպական Վրաստան» կուսակցության շտաբի դիմաց բողոքի ակցիա են իրականացրել կուսակցության Մառնեուլիի շտաբի ղեկավար և քաղաքապետի թեկնածու Ահմեդ...
12:22 02/05/2022Չավուշօղլուն խոսել է հայ-թուրքական սահմանի ճշտման հարցով հանձնաժողով ստեղծելու հնարավորության մասինԹուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն անդրադարձել է Հայաստան-Թուրքիա երկխոսության գործընթացի շրջանակներում կայանալիք հատուկ ներկայացուցիչների երրորդ հանդիպմանը, գրում է Էրմենիհաբերը։...
17:54 30/04/2022Ադրբեջանի՝ էթնիկ և կրոնական անհանդուրժողականության հերթական դրսևորումը«Խստորեն դատապարտում ենք ադրբեջանական վերահսկողության տակ անցած Հադրութ քաղաքի Սուրբ Հարություն եկեղեցու նկատմամբ վանդալիզմի և սրբապղծման գործողությունները»։
14:15 30/04/2022Թուրքիան հրաժարվել է մասնակցել Հունաստանում ՆԱՏՕ-ի զորավարժություններինԹուրքիան Հունաստանին ծանուցել է, որ հրաժարվում է մասնակցել այդ երկրի տարածքում ՆԱՏՕ-ի զորավարժություններին՝ Անկարայի դեմ «անընդունելի հայտարարությունների» պատճառով: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ շաբաթ օրը...
10:40 30/04/2022Գերմանիայի դեսպանը կանչվել է Թուրքիայի ԱԳՆԹուրքիայի ԱԳՆ է կանչվել է Գերմանիայի դեսպան Յուրգեն Շուլցին՝ նրան Վիեննայի կոնվենցիայով ամրագրված ներքին գործերին չմիջամտելու սկզբունքի մասին հիշեցնելու համար։ Լուրը հայտնում է ՏԱՍՍ-ը: «Այն բանից...
16:47 29/04/2022Իրանը շքերթի ժամանակ 1450 կմ հեռահարության բալիստիկ հրթիռ է ցուցադրելԻրանում ուրբաթ օրը պաշտոնապես ցուցադրվել է 1450 կմ հեռահարության նորագույն հայրենական արտադրության «Խայբարի նվաճողները» բալիստիկ հրթիռը։ Ինչպես հաղորդում է ԻՌՆԱ-ն, այդ հրթիռով շարժական կայան...
15:16 29/04/2022Պեսկովն հայտնել է, որ ՀԱՊԿ գագաթնաժողովի անցկացման օրը որոշված էՌուսաստանի Դաշնության նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը պատասխանել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) անդամ երկրների հոբելյանական գագաթնաժողովի վերաբերյալ լրագրողների...
14:40 29/04/2022«Բորժոմին» դադարեցրել է արտադրությունը ֆինանսական խնդիրների պատճառով«Բորժոմի» ընկերությունը հայտարարել է, որ Ուկրաինայում ստեղծված իրավիճակի հետևանքով առաջացած ֆինանսական խնդիրների պատճառով ժամանակավորապես դադարեցնում է արտադրությունը Վրաստանի երկու գործարաններում։...
14:30 29/04/2022Բլինքեն. ԱՄՆ-ի կողմից Թուրքիային զինտեխնիկա մատակարարելու գործընթացը պիտի ավելի դյուրացվիԱՄՆ-ի Կոնգրեսի ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի բյուջեի թեմայով նիստում ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը խոսել է Վաշինգտոնի կողմից իր դաշնակիցներին ռազմատեխնիկա...
14:05 29/04/2022Կարո Փայլանի դեմ հաղորդում են ներկայացրել թուրքական դատախազությունԹուրքիայի խորհրդարանի հայ պատգամավոր Կարո Փայլանի ներկայացրած Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչելու մասին օրինագծի թեմայի շուրջ աղմուկը Թուրքիայում չի դադարում: Փայլանի այդ քայլը խիստ դատապարտող...
10:43 29/04/2022Վրաստանում Ճապոնիայի դեսպան. Ախալքալաքը շատ աշխույժ քաղաք է, մարդիկ փորձում են պահպանել իրենց ավանդույթներըՎրաստանում Ճապոնիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Իմամուրա Ակիրան այցելել է Ախալքալաք։ Jnews-ը գրում է, որ դեսպանն այցելել է քաղաքի հայկական և վրացական եկեղեցիներ, Ախալքալաքի երկրաբանական թանգարան,...
22:56 28/04/2022Ադրբեջանում խոշոր հրդեհ էԱդրբեջանի Սումգայիթ քաղաքի արդյունաբերական կենտրոններից մեկում՝«Ազերսուն»-ում խոշոր հրդեհ է բռնկվել։ Ինչպես հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները, տեղում աշխատում են հրշեջ մարտական հաշվարկներ, ինչպես նաև...
12:00 28/04/2022«Էրդողանը հայտնել է առաջիկայում Հայաստանի հետ խնդիրների լուծվելու մասին»Թուրքական «Türkiyegazetesi» լրատվամիջոցում «Հայաստանի վերաբերյալ Էրդողանի ուղերձը. մեր խնդիրները մոտ ժամանակում կլուծվեն» վերնագրով հրապարակում է արվել, գրում է Էրմենիհաբերը։ Դրանում նշվել է, որ...
10:04 28/04/2022ԱՄՆ կոնգրեսականները հավանություն են տվել Վրաստանի օգնությունն ավելացնելու օրինագծինԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատը չորեքշաբթի հավանություն է տվել օրինագծին, որը նախատեսում է ավելացնել Վրաստանին օգնությունը, այդ թվում՝ ռազմական, ինչպես նաև պատժամիջոցներ սահմանել այն անձանց...

20:29 07/10/2020Минобороны Армении обнародовало видеозапись о «Театральных войсках Азербайджана»Пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян обнародовала видеозапись под названием «Азербайджанские театральные войска».
19:59 07/10/2020АО Арцаха освободила одну из потерянных позиций и спасла жизни 19 военнослужащихВ результате этой операции, враг понес большие потери в военной технике, и, оставив на поле боя свыше 100 убитых, быстро отступил.
19:43 07/10/2020Опубликованы фотографии последствий обстрела Степанакерта и Шуши в АрцахеНа странице Информационного штаба Арцаха опубликованы фотографии после последнего ракетного обстрела Шуши и Степанакерта.
19:21 07/10/2020В. Погосян: Эрдоган договорился о привлечении новых террористических группировок из АфганистанаПо данным разведки, президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган достиг договоренности с лидером Исламской партии Афганистана Гульбеддином Хекматияром о привлечении новых террористических группировок в...
19:12 07/10/2020Уничтожение опорных пунктов и огневых точек азербайджанской армииАрмянский единый информационный центр на своей странице обнародовал видеозапись, на которой видно уничтожение опорных пунктов и огневых точек азербайджанской армии.
16:47 07/10/2020Президент Арцаха: Наши военнослужащие ведут героическую борьбу за каждый сантиметр нашей землиПрезидент Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Араик Арутюнян пишет: «Дорогие соотечественники, Вдоль всей линии соприкосновения ведутся ожесточенные и тяжелые бои.
16:36 07/10/2020Минобороны Арцаха опубликовало имена военнослужащих, погибших при отражении агрессии АзербайджанаМинистерство обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) обнародовало имена еще 40 военнослужащих, которые погибли при отражении агрессии Азербайджана: 1.
16:15 07/10/2020Степанакерт в основном покинули нездоровые, пожилые и дети – вице-мэрВ настоящее время изучаются масштабы разрушений и степень понесенных столицей Арцаха (НКР) Степанакертом вследствие азербайджанских обстрелов и бомбардировок потерь, сообщил сегодня на брифинге...
15:56 07/10/2020Т.Абрамян: Пока в Азербайджане дают в эфир видео установки своего флага, армянская сторона уже возвращает данный участок границыУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян, который с начала развязанных Азербайджаном военных действий находится в Арцахе (НКР), пишет: «На данный момент...
15:47 07/10/2020Минобороны Армении: У Азербайджана в воинской части возле базы нефтепродуктов 200 жертвВместе с уничтоженным складом нефтепродуктов на воздух взлетели и силы мотострелкового батальона, артиллерийского дивизиона и отряда специального назначения ВС Азербайджана.
15:22 07/10/2020Съемочная группа проекта WarGonzo в Степанакерте попала под прицел азербайджанских БПЛАСъемочная группа проекта WarGonzo в столице Арцаха (НКР) Степанакерте во время съемки фактов использования азербайджанцами кассетных боеприпасов попала под прицел азербайджанских БПЛА.
15:02 07/10/2020Гахария: Грузия напрямую заинтересована, чтобы любой конфликт в нашем регионе был решен только путем переговоровПремьер Грузии Георгий Гахария заявил о больших рисках, связанных с обострением конфликта в Нагорном Карабахе, отметив, что Тбилиси заинтересован в мирном урегулировании ситуации, пишет...
14:36 07/10/2020Ваграм Погосян: Армянские добровольцы рвутся на фронт, чтобы насладиться радостью победыПресс-секретарь президента Арцаха (НКР) Ваграм Погосян на своей странице в Facebook пишет: «Чего мы и ждали.
14:26 07/10/2020Боррель: Требования Азербайджана по Карабаху практически невыполнимыТребование Азербайджана по предоставлению графика вывода армянских сил из Нагорного Карабаха едва ли выполнимы.
14:09 07/10/2020Граница Ирана может оказаться под угрозой, мы громим ВС Азербайджана, они бегут на эту территорию – Арцрун Ованнисян«Полностью разгромлены три бригады противника, большое количество военной техники», – сказал сегодня в беседе с журналистами в Национальном Собрании Армении представитель Минобороны РА Арцрун...
13:39 07/10/2020Азербайджанские соединения из-за паники потеряли контроль над ситуацией и стреляют друг в друга – Ваграм ПогосянПресс-секретарь президента Республики Арцах (НКР) Ваграм Погосян на своей странице в Facebook написал: «Волна воодушевления войск становится все более “неуправляемой”.
13:01 07/10/2020Армия обороны Арцаха: Была организована контратака и возвращена высота под названием ВарангатагНа странице Армии обороны Арцаха (НКР) в соцсети Facebook сообщается: «Как уже сообщалось ранее, вчера в течение дня подразделения Армии обороны продолжали наносить сокрушительные удары противнику,...
12:55 07/10/2020Тигран Абрамян: Это борьба за жизнь – в буквальном смысле этого словаУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян, который с начала развязанных Азербайджаном военных действий находится в Арцахе (НКР), пишет: «Есть такие героические...
12:44 07/10/2020Последствия ночного ракетного обстрела в столице Арцаха – СтепанакертеАрмянский единый информационный центр опубликовал видеоматериал, представив последствия ночного ракетного обстрела в столице Арцаха (НКР) – Степанакерте.
12:31 07/10/2020Глава общины Мегри Сюникской области Армении получил ранение в боях на юге АрцахаГлава общины Мегри Сюникской области Армении Мхитар Закарян получил ранение в боях на юге Арцаха (НКР), сообщила в соцсети Facebook пресс-секретарь мэрии Мариам Цатрян.