13:32 03/05/2022Իրանը նանոտեխնոլոգիայի ոլորտում առաջատար 5 երկրներից մեկն էԵրեքշաբթի օրը Իրանի ուսանողների լրատվական գործակալության (ISNA) հաղորդման համաձայն, նանոգիտության արտադրության ոլորտում առաջատար երկրների հնգյակում Իրանի ներառումը վկայում է երկրում տեխնոլոգիաների և...
12:25 03/05/2022Ալիևն Էրդողանին հրավիրել է ԱդրբեջանԱդրբեջանի և Թուրքիայի նախագահների միջև տեղի է ունեցել հեռախոսազրույց: Այդ մասին հայտնում են թուրքական լրատվամիջոցները՝ հղում անելով Ադրբեջանի նախագահի մամուլի ծառայությանը, գրում է Էրմենիհաբերը։ Ըստ...
08:30 03/05/2022Ուկրաինան մեղադրել է Վրաստանին, Հայաստանին և Ադրբեջանին՝ պատժամիջոցները շրջանցելու հարցում ՌԴ-ին օգնելու մեջAliq.ge-ն գրում է, որ Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարության (ԱԳՆ) փոխանցմամբ՝ մայիսի 2-ին նախարարությունում հանդիպում է տեղի ունեցել Վրաստանում Ուկրաինայի գործերի ժամանակավոր ներկայացուցիչ Անդրեյ...
18:14 02/05/2022Նույնիսկ պատերազմող Ուկրաինան է առևտրային հարաբերությունները պահպանում Ռուսաստանի հետ․ ԿոբախիձեՎրաստանի խորհրդարանի իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցության նախագահ Իրակլի Կոբախիձեն վերահաստատել է, որ Վրաստանը չի միանա Ռուսաստանի դեմ պատժամիջոցներին` ընդգծելով, թե նույնիսկ Ռուսաստանի հետ...
18:09 02/05/2022Մերալ Աքշեներն ինձ գայլերի սեղանը նետեց․ Կարո ՓայլանErmenihaber-ը գրում է․ «Այն բանից հետո, երբ պոլսահայ պատգամավոր Կարո Փայլանը Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչելու մասին օրինագիծ ներկայացրեց Թուրքիայի խորհրդարան (մեջլիս), նրա դեմ ատելության խոսքեր...
18:00 02/05/2022Վրացահայերն ակցիա է անցկացվել «Գորշ գայլեր» ֆաշիստական խմբավորման քարոզչության դեմԱպրիլի 30-ին Վրաստանի Հայ Համայնքի մի խումբ անդամներ «Եվրոպական Վրաստան» կուսակցության շտաբի դիմաց բողոքի ակցիա են իրականացրել կուսակցության Մառնեուլիի շտաբի ղեկավար և քաղաքապետի թեկնածու Ահմեդ...
12:22 02/05/2022Չավուշօղլուն խոսել է հայ-թուրքական սահմանի ճշտման հարցով հանձնաժողով ստեղծելու հնարավորության մասինԹուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն անդրադարձել է Հայաստան-Թուրքիա երկխոսության գործընթացի շրջանակներում կայանալիք հատուկ ներկայացուցիչների երրորդ հանդիպմանը, գրում է Էրմենիհաբերը։...
17:54 30/04/2022Ադրբեջանի՝ էթնիկ և կրոնական անհանդուրժողականության հերթական դրսևորումը«Խստորեն դատապարտում ենք ադրբեջանական վերահսկողության տակ անցած Հադրութ քաղաքի Սուրբ Հարություն եկեղեցու նկատմամբ վանդալիզմի և սրբապղծման գործողությունները»։
14:15 30/04/2022Թուրքիան հրաժարվել է մասնակցել Հունաստանում ՆԱՏՕ-ի զորավարժություններինԹուրքիան Հունաստանին ծանուցել է, որ հրաժարվում է մասնակցել այդ երկրի տարածքում ՆԱՏՕ-ի զորավարժություններին՝ Անկարայի դեմ «անընդունելի հայտարարությունների» պատճառով: ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ շաբաթ օրը...
10:40 30/04/2022Գերմանիայի դեսպանը կանչվել է Թուրքիայի ԱԳՆԹուրքիայի ԱԳՆ է կանչվել է Գերմանիայի դեսպան Յուրգեն Շուլցին՝ նրան Վիեննայի կոնվենցիայով ամրագրված ներքին գործերին չմիջամտելու սկզբունքի մասին հիշեցնելու համար։ Լուրը հայտնում է ՏԱՍՍ-ը: «Այն բանից...
16:47 29/04/2022Իրանը շքերթի ժամանակ 1450 կմ հեռահարության բալիստիկ հրթիռ է ցուցադրելԻրանում ուրբաթ օրը պաշտոնապես ցուցադրվել է 1450 կմ հեռահարության նորագույն հայրենական արտադրության «Խայբարի նվաճողները» բալիստիկ հրթիռը։ Ինչպես հաղորդում է ԻՌՆԱ-ն, այդ հրթիռով շարժական կայան...
15:16 29/04/2022Պեսկովն հայտնել է, որ ՀԱՊԿ գագաթնաժողովի անցկացման օրը որոշված էՌուսաստանի Դաշնության նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը պատասխանել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) անդամ երկրների հոբելյանական գագաթնաժողովի վերաբերյալ լրագրողների...
14:40 29/04/2022«Բորժոմին» դադարեցրել է արտադրությունը ֆինանսական խնդիրների պատճառով«Բորժոմի» ընկերությունը հայտարարել է, որ Ուկրաինայում ստեղծված իրավիճակի հետևանքով առաջացած ֆինանսական խնդիրների պատճառով ժամանակավորապես դադարեցնում է արտադրությունը Վրաստանի երկու գործարաններում։...
14:30 29/04/2022Բլինքեն. ԱՄՆ-ի կողմից Թուրքիային զինտեխնիկա մատակարարելու գործընթացը պիտի ավելի դյուրացվիԱՄՆ-ի Կոնգրեսի ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի բյուջեի թեմայով նիստում ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը խոսել է Վաշինգտոնի կողմից իր դաշնակիցներին ռազմատեխնիկա...
14:05 29/04/2022Կարո Փայլանի դեմ հաղորդում են ներկայացրել թուրքական դատախազությունԹուրքիայի խորհրդարանի հայ պատգամավոր Կարո Փայլանի ներկայացրած Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչելու մասին օրինագծի թեմայի շուրջ աղմուկը Թուրքիայում չի դադարում: Փայլանի այդ քայլը խիստ դատապարտող...
10:43 29/04/2022Վրաստանում Ճապոնիայի դեսպան. Ախալքալաքը շատ աշխույժ քաղաք է, մարդիկ փորձում են պահպանել իրենց ավանդույթներըՎրաստանում Ճապոնիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Իմամուրա Ակիրան այցելել է Ախալքալաք։ Jnews-ը գրում է, որ դեսպանն այցելել է քաղաքի հայկական և վրացական եկեղեցիներ, Ախալքալաքի երկրաբանական թանգարան,...
22:56 28/04/2022Ադրբեջանում խոշոր հրդեհ էԱդրբեջանի Սումգայիթ քաղաքի արդյունաբերական կենտրոններից մեկում՝«Ազերսուն»-ում խոշոր հրդեհ է բռնկվել։ Ինչպես հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները, տեղում աշխատում են հրշեջ մարտական հաշվարկներ, ինչպես նաև...
12:00 28/04/2022«Էրդողանը հայտնել է առաջիկայում Հայաստանի հետ խնդիրների լուծվելու մասին»Թուրքական «Türkiyegazetesi» լրատվամիջոցում «Հայաստանի վերաբերյալ Էրդողանի ուղերձը. մեր խնդիրները մոտ ժամանակում կլուծվեն» վերնագրով հրապարակում է արվել, գրում է Էրմենիհաբերը։ Դրանում նշվել է, որ...
10:04 28/04/2022ԱՄՆ կոնգրեսականները հավանություն են տվել Վրաստանի օգնությունն ավելացնելու օրինագծինԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատը չորեքշաբթի հավանություն է տվել օրինագծին, որը նախատեսում է ավելացնել Վրաստանին օգնությունը, այդ թվում՝ ռազմական, ինչպես նաև պատժամիջոցներ սահմանել այն անձանց...

18:44 12/11/2015Minsk Group Co-chairs address OSCE Permanent CouncilThe OSCE Minsk Group Cochairs addressed the Permanent Council of the OSCE, the US Cochair of the OSCE Minsk Group James Warlick wrote on Twitter “The @osceorg CoChairs of the Minsk Group addressed the
18:08 12/11/2015Human trafficking survivor raped 43,200 timesAs a young girl of 12, Karla Jacinto thought she had met the man of her dreams The man who swept her away was ten years older and showered her with gifts and took her on fancy rides and treated her like a princess fo
14:50 12/11/2015Azerbaijan catches Islamists inside country, Turkey detains several Azerbaijani families intending to join ISFourteen Azerbaijani citizens were detained in Turkey for their intention to join the IS
12:07 12/11/2015UNESCO Report: Reduced funding of science, ageing researchers, almost no high-tech output in AzerbaijanThe National Strategy for the Development of Science in the Republic of Azerbaijan in 2009–2015 itself recognizes that Azerbaijan’s science and technology S&T environment is illprepared to realize t
18:16 11/11/2015How Russian-Iranian cooperation impacts the South Caucasus? Experts’ opinionsRussia and Iran may cooperate in the spheres of economy and energy, but there are many difficulties with regard to implementation of major joint energy projects by the two countries, Sevak...
17:12 10/11/2015Gang inside Azerbaijan Security Ministry used ties with radical Wahhabis as secret weapon against political eliteA criminal gang inside the Security Ministry of Azerbaijan, led by the former Minister Eldar Mahmudov, strengthened control over the political and religious opposition in an attempt to bolster its...
14:00 10/11/2015ICRC conducts talks to organize meeting with Armenian woman who crossed into Azerbaijan‘As far as I know, she had no health problems,” F. Melikyan noted.
13:21 10/11/2015Defense Ministry of Karabakh: Azerbaijan violated ceasefire about 60 timesYesterday, on November 9, and the night of November 10 the Azerbaijani side violated the ceasefire about 60 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according...
19:19 09/11/2015Elderly woman sought by Armenian police possibly crossed into AzerbaijanAt 2:19 am on November 8 the Armenian police received a call that Lusine Noriki Abovyan, a 76-year-old female resident of Armenia’s Tavush border province did not return after leaving her house.
18:24 09/11/2015Government of Armenia to pay compensation to families of victims of bus crash near TulaAm investigation will find out who will bear responsibility for the crash
16:03 09/11/2015New “cultural scandal” to burst out in Iran-Azerbaijan relations“A serious and coordinated struggle must be conducted against Azerbaijan’s falsifications of history and cultural values,” well-known Iranian artist Majid Mehregan told the Iranian news agency ISNA.
13:44 09/11/2015NKR Defense Ministry: Azerbaijan violated ceasefire 130 times over weekendThe Azerbaijani side violated the ceasefire about 130 times over the weekend on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, the press service of Defense Ministry of the...
16:28 07/11/2015Tehran to host Iran-Armenia business forumAn Iran-Armenia business forum will be held in Tehran, according to Hayeli.com, the website of the Armenian community of Iran.
13:09 07/11/2015Italian journalist: Not a single anti-Azerbaijani propagandistic poster in Stepanakert centre, only bright coloursA six-hour drive takes from Yerevan to Nagorno Karabakh Republic. On the border checkpoint between Armenia and the de facto independent state, one can see the flags of both states. Their difference...
11:04 07/11/2015The PACE became “occupied territory” by AzerbaijanOn November 4 in Paris, the Political Committee of the Parliamentary Assembly of Council of Europe adopted the notorious draft report on Nagorno-Karabakh.
19:32 06/11/2015PACE should consult with OSCE Co-chairs before issuing reports on Karabakh: James Warlick“PACE and other intl orgs should consult with the @OSCE Co-chairs before issuing reports or resolutions on Nagorno-#Karabakh,” the U.S.
18:00 06/11/2015Russian Foreign Minister Sergei Lavrov to visit ArmeniaIn accordance with a preliminary agreement, Russian Foreign Minister Sergei Lavrov will pay a working visit to Armenia on November 9, the press service of Russian Foreign Ministry reported.
17:45 06/11/2015President of NKR signs decree on 2015 winter draft and demobilizationOn 6 November President Bako Sahakyan signed a decree on the 2015 winter draft and demobilization. According to the decree, on January 2016 male citizens of the Nagorno Karabagh Republic to be aged...
17:38 06/11/2015Authorities’ pressures force former MP candidate renounce Azerbaijani citizenship and seek asylumFormer MP candidate, human rights defender and former convict Vidadi Iskenderli renounced Azerbaijani citizenship, Azerbaijani service of RFE/RL reports.
17:32 06/11/2015Wikipedia editor says article about Jabrayilov has no chance to be restoredAs a result of active discussions and a large-scale research carried out by Wikipedia editors, an article about Ahmadiyya Jabrayilov (Ahmed Michel), a French Resistance hero from Azerbaijani village...