19:39 24/04/2022Լիբանանի վարչապետը սուգ է հայտարարել Տրիպոլիի ափերի մոտ նավի խորտակման հետևանքով զոհվածների համարԼիբանանի Հանրապետության վարչապետ Նաջիբ Միքաթին երկուշաբթի, ապրիլի 25-ին համազգային սուգ է հայտարարել Տրիպոլիի ափերի մոտ (Բեյրութից 90 կմ հեռավորության վրա) սիրիացի փախստականներով նավի վթարի հետևանքով...
15:04 24/04/2022Վիրահայերի նախաձեռնությամբ Թբիլիսիում ընթանում է «Մի’ աջակցեք ցեղասպանությանը» երթըԹբիլիսիում մեկնարկել է «Մի’ աջակցեք ցեղասպանությանը» երթը: Aliq.ge-ն գրում է, որ ֆիլհարմոնիայի մոտ հավաքված վիրահայերը երթով շարժվում են դեպի Թբիլիսիում Թուրքիայի դեսպանատուն։ Երթի ընթացքում հնչում...
14:27 24/04/2022107 տարի առաջ Ստամբուլի Քուրթուլուշ թաղամասում սկսվեց հայ մտավորականության ձերբակալությունըՍտամբուլի հայաշատ Քուրթուլուշ թաղամասում, որը ցեղասպանության տարիներին կրում էր Թաթավլա անունը, հարգանքի տուրք է մատուցվել Հայոց ցեղասպանության ժամանակ սպանված հայ մտավորականների հիշատակին: Այս մասին...
14:10 24/04/2022Էրդողանի ապրիլքսանչորսյան ուղերձըԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն ապրիլի 24-ի կապակցությամբ ուղերձ է հղել, որը հրապարակվել է նախագահականի պաշտոնական կայքում, գրում է Էրմենիհաբերը։ Էրդողանը մասնավորապես նշել է.
13:00 24/04/2022Ստամբուլի սրճարաններից մեկում զինված հարձակման հետևանքով կա զոհՍտամբուլի սրճարաններից մեկում զինված հարձակում է տեղի ունեցել, որի հետևանքով մեկ մարդ զոհվել է, ևս մեկը վիրավորվել: Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ վկայակոչելով Haberturk լրատվական պորտալին:...
09:23 24/04/2022Թուրքական մամուլը սկանդալային երևույթ է որակել Փայլանի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման օրինագիծ ներկայացնելու հանգամանքըԹուրքիայի քրդամետ, ընդդիմադիր «Ժողովուրդների դեմոկրատական կուսակցության» (HDP-ԺԴԿ) հայ պատգամավոր Կարո Փայլանն այս տարի ևս ապրիլի 24-ի նախօրեին Հայոց ցեղասպանության ճանաչման օրինագիծ է ներկայացրել...
00:13 24/04/2022Ախալքալաքում կայացել է ջահերով երթԱխալքալաքում կայացել է ջահերով երթը Հայոց մեծ Եղեռնի զոհերի հիշատակի և արդարության հաստատման պահանջով։ Ախալքալաքի Երիտասարդական կենտրոնի ֆեյսբուքյան էջից տեղեկանում ենք, որ Ախալքալաքի Բերդ –ամրոցից...
15:34 23/04/2022Հարավային Օսիայի Գերագույն դատարանը չեղյալ է հայտարարել նախագահական ընտրությունների օրՀարավային Օսիայի Գերագույն դատարանը չեղյալ է հայտարարել ապրիլի 28-ին նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլ անցկացնելու մասին ԿԸՀ-ի որոշումը: Այդ մասին հայտնել է ԿԸՀ քարտուղար Քրիստինա Ավլոխովան։...
14:54 23/04/2022Իրանի Սիստան և Բելուջիստան նահանգում սպանվել է ԻՀՊ կորպուսի գեներալի որդինՍիստան և Բելուջիստան նահանգում Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի հրամանատարի տեղակալ գեներալ Փարվիզ Աբսալանի որդին՝ Մահմուդ Աբսալանը, սպանվել է անհայտ անձանց կողմից։ ՏԱՍՍ-ի...
10:29 23/04/2022Նոր Ջուղայում աշակերտներն իրենց արդար պահանջի ձայնն են միացրել համայն հայության ձայնինՆոր Ջուղայի հայոց ազգային դպրոցների աշակերտները հավաքվել են Ս. Ամենափրկիչ վանքի մոտ, որտեղ կանգնեցված է Հայեց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձան, իրենց արդար պահանջի ձայնը միացնելու...
13:44 22/04/2022Իլհամ Ալիև. Մինսկի խումբը ցրվեց առանց հոբելյանը նշելու«ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը չէր ստեղծվել հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման համար, այդ պատճառով էլ դրա աշխատանքից արդյունքներ չեղան»,-այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն...
10:00 22/04/2022Էրդողանը կայցելի ԻրանԹավրիզ քաղաքում Թուրքիայի գլխավոր հյուպատոսը հայտարարել է, որ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանն առաջիկայում կայցելի Իրան, գրում է ParsToday-ը։ Ըստ աղբյուրի՝ հինգշաբթի օրը, Թավրիզի առևտրի պալատի նախագահի հետ...
23:15 21/04/2022Մառնեուլի շրջանի Կիրովկա գյուղի բնակիչները ցանկանում են, որ գյուղի տրաֆարետը լինի ադրբեջաներենՄառնեուլիի մունիցիպալիտետի, հիմնականում ադրբեջանցիներով բնակեցված Կիրովկա գյուղի անվանափոխության կապակցությամբ քաղաքապետարանի աշխատակիցներն ապրիլի 20-ին հանդիպել են տեղի բնակիչների հետ։ Marneuli FM-ի...
21:15 21/04/2022Ռուսաստանի և ԱՊՀ երկրների միջև ապրանքաշրջանառությունը 2022 թվականի սկզբին աճել է 24 %-ովԱյս տարվա հունվար-փետրվարին ԱՊՀ երկրներում ապրանքաշրջանառությունն աճել է 24%-ով և հասել 14,4 մլրդ դոլարի: «Գազետա ռու»-ին հայտնել են Տնտեսական զարգացման նախարարության մամուլի ծառայությունից։...
18:47 21/04/2022Վրաստանում անշարժ գույքի գները զգալի աճել ենՎրաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայության տվյալներով՝ 2022 թվականի առաջին եռամսյակում անշարժ գույքի գների ինդեքսը (RPPI) նախորդ եռամսյակի համեմատ աճել է 4,2 տոկոսով, իսկ տարեկան աճը կազմել է 3,4...
16:04 21/04/2022«ԵՄ-ն երկակի ստանդարտներ է կիրառում, Պուտինի վրա բղավում է, Էրդողանի դեպքում՝ խուլ և համր դառնում»Ավստրիայի խորհրդարանի Կանաչների կուսակցությունից ընտրված պատգամավոր Բերիվան Ասլանը մեկնաբանել է Ուկրաինայում տիրող վիճակն ու դրա հետևանքները Եվրոպայի վրա։ Ըստ նրա՝ քանի դեռ պատերազմը շարունակվում է,...
15:17 21/04/2022Իրանը ներկայացրել է արհեստական ինտելեկտի ոլորտում իրանցի փորձագետների նախագիծը՝ գերհամակարգիչըԻրանում շահագործման է հանձնվել Սիմիորղ գերհամակարգիչը: ParsToday-ի փոխանցմամբ, գերհամակարգչային նախագծի գործադրողն ընդգծել է.
13:00 21/04/2022Պայթյուն ՍտամբուլումՍտամբուլի Երիտասարդական հիմնադրամի շենքի մոտ պայթյուն է որոտացել: Այդ մասին լուրը հաղորդում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն Լրատվական գործակալությունը հայտնում է, որ ըստ տեղի իշխանությունների՝ պայթյունի վայրում...
10:00 21/04/2022Ախալքալաքցի բռնցքամարտիկը հաղթել է ադրբեջանցի մրցակցին և դուրս եկել ԵԱ եզրափակիչԲուլղարիայի Սոֆիա քաղաքում տեղի ունեցող Եվրոպայի առաջնությանը Ախալքալաքի մարզահամալիրի սան Գոռ Այվազյանը րոպեներ առաջ հաղթելով ադրբեջանցի մարզիկին նվաճել է արծաթե մեդալ։ Նա կպայքարի Եվրոպայի չեմպիոն...
15:52 20/04/2022Թուրքիան Իրաքում սպանել է Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության 30 անդամիԹուրքիայի զինված ուժերը Հյուսիսային Իրաքում սկսած նոր անդրսահմանային գործողության ընթացքում սպանել են Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության (ՔԱԿ) 30 անդամի։ «Ճանկեր-ամրոց» հատուկ գործողության...

19:45 06/10/2020Официальный представитель МИД Ирана: Тегеран серьезно и внимательно следит за развитием событий в своих приграничных районахСаид Хатибзаде заявил, что Иран сделал серьезное предупреждение воюющим сторонам не нарушать их границы.
19:39 06/10/2020Председатель ПА ОБСЕ вновь призвал Армению и Азербайджан возобновить переговорыМы полностью поддерживаем призыв сопредседателей Минской группы ОБСЕ – Франции, России и США.
19:09 06/10/2020Эксклюзивные кадры из Степанакерта«Эксклюзив: гражданские инфраструктуры Степанакерта (Нагорно-Карабахская Республика, НКР) после ракетного обстрела со стороны ВС Азербайджана», – говорится на странице Информационного штаба Арцаха.
18:44 06/10/2020Великобритания и Канада поддержали заявление сопредседателей МГ ОБСЕ по Нагорному КарабахуШампань и Рааб подчеркнули, что «назрело всестороннее урегулирование конфликта в Нагорном Карабахе», и призвали стороны незамедлительно начать переговоры.
18:39 06/10/2020Пресс-секретарь президента: Исключено, чтобы АО Арцаха целилась в мирное население АзербайджанаРакетные удары с нашей стороны наносятся по военным объектам противника в крупных городах, что пока не подлежит публикации. После войны, если захотите, покажем целый сериал.
18:27 06/10/2020Последствия артобстрела города Степанакерт ВС АзербайджанаАрмянский единый информационный центр представил последствия артиллерийского обстрела со стороны ВС Азербайджана по гражданским инфраструктурам Степанакерта.
17:19 06/10/2020Ваграм Погосян: Предпринятая пару часов назад широкомасштабная атака Азербайджана – последние тщетные попытки достичь какого-то результатаПресс-секретарь президента Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) Ваграм Погосян пишет: «В результате мощных ударов Армии обороны противник понес ощутимые потери в живой силе и технике.
17:09 06/10/2020МО: Азербайджан начал ракетный обстрел Степанакерта«Противник начал ракетный обстрел Степанакерта», – сообщила на своей странице в соцсети Facebook пресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян.
16:47 06/10/2020Минобороны: Азербайджан начал широкомасштабное наступление на южном направленииАзербайджан пренебрегает также безопасностью территории Ирана.
15:35 06/10/2020Если Азербайджан вновь попробует прибегнуть к тем же действиям, то его будет ждать сюрприз – армянские военные с передовойАрмия обороны Арцаха (НКР) опубликовала очередной видеоматериал с передовой: «Ситуация – нормальная, границы контролируются», – заверяет сражающийся на арцахском фронте военнослужащий.
15:20 06/10/2020Пресс-секретарь президента Арцаха: У нас есть определенные позиционные успехиОбстановка в Арцахе продолжает оставаться стабильно напряженной.
14:27 06/10/2020Посольство Армении в Грузии: С транспортировкой как топлива, так и гумпомощи каких-либо проблем нетПосольство Армении в Грузии сообщает: «Муссируемая в Сети информация о том, будто Грузия препятствует поставкам топлива, а также отказывается пропускать гуманитарную помощь в Армению, не...
14:19 06/10/2020Потери ВС Азербайджана к 6 октябряАрмянский единый информационный центр представил потери ВС Азербайджана по состоянию на 9։00. Таким образом, противник потерял 17 самолетов, 16 вертолетов, 379 единиц бронетехники, 126 БПЛА и 4 РСЗО...
13:54 06/10/2020Спикер НС Арцаха: Сверхдержавы четко осознали, что это не война между народами Азербайджана и АрцахаАдресованный коренным народам Кавказа призыв Национального собрания Арцаха (НКР) получил широкий отклик.
13:20 06/10/2020Героические эпизоды танковых боев в Арцахе: капитан Гегам Мартиросян подбил 7 азербайджанских танковПресс-секретарь министерства обороны Армении Шушан Степанян на своей странице в социальной сети Facebook продолжает представлять героические эпизоды танковых боев: «2 октября на одном из направлений...
12:55 06/10/2020Спикер НС Арцаха: Быть может, Ильхам Алиев уже отстранен от власти«Эта война отличается от всех развязанных до этого войн», – заявил сегодня на брифинге председатель Национального собрания Арцаха (НКР) Артур Товмасян.
12:31 06/10/2020Коронавирус в Грузии: число новых случаев увеличилось за сутки на 549Число выявленных случаев заражения коронавирусом в Грузии за последние сутки увеличилось на 549. По данным официального сайта StopCov, общее количество зараженных в стране составляет 9 245. Вместе с...
12:27 06/10/2020Армения подтверждает необходимость немедленного прекращения огня – МИД РАМинистерство иностранных дел Армении выступило с заявлением относительно заявления глав МИД стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
11:58 06/10/2020МИД Арцаха: Призываем правительства соответствующих стран прекратить подпитку агрессии, совершаемой против АрцахаМинистерство иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) выступило с заявлением.
11:34 06/10/2020«Все во имя фронта и Родины»: Араик Арутюнян раскрыл феномен непобедимости нашего народаПрезидент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Араик Арутюнян на своей странице в социальной сети Facebook опубликовал фото министра образования, науки и культуры Арцаха Лусине...