19:39 24/04/2022Լիբանանի վարչապետը սուգ է հայտարարել Տրիպոլիի ափերի մոտ նավի խորտակման հետևանքով զոհվածների համարԼիբանանի Հանրապետության վարչապետ Նաջիբ Միքաթին երկուշաբթի, ապրիլի 25-ին համազգային սուգ է հայտարարել Տրիպոլիի ափերի մոտ (Բեյրութից 90 կմ հեռավորության վրա) սիրիացի փախստականներով նավի վթարի հետևանքով...
15:04 24/04/2022Վիրահայերի նախաձեռնությամբ Թբիլիսիում ընթանում է «Մի’ աջակցեք ցեղասպանությանը» երթըԹբիլիսիում մեկնարկել է «Մի’ աջակցեք ցեղասպանությանը» երթը: Aliq.ge-ն գրում է, որ ֆիլհարմոնիայի մոտ հավաքված վիրահայերը երթով շարժվում են դեպի Թբիլիսիում Թուրքիայի դեսպանատուն։ Երթի ընթացքում հնչում...
14:27 24/04/2022107 տարի առաջ Ստամբուլի Քուրթուլուշ թաղամասում սկսվեց հայ մտավորականության ձերբակալությունըՍտամբուլի հայաշատ Քուրթուլուշ թաղամասում, որը ցեղասպանության տարիներին կրում էր Թաթավլա անունը, հարգանքի տուրք է մատուցվել Հայոց ցեղասպանության ժամանակ սպանված հայ մտավորականների հիշատակին: Այս մասին...
14:10 24/04/2022Էրդողանի ապրիլքսանչորսյան ուղերձըԹուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն ապրիլի 24-ի կապակցությամբ ուղերձ է հղել, որը հրապարակվել է նախագահականի պաշտոնական կայքում, գրում է Էրմենիհաբերը։ Էրդողանը մասնավորապես նշել է.
13:00 24/04/2022Ստամբուլի սրճարաններից մեկում զինված հարձակման հետևանքով կա զոհՍտամբուլի սրճարաններից մեկում զինված հարձակում է տեղի ունեցել, որի հետևանքով մեկ մարդ զոհվել է, ևս մեկը վիրավորվել: Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ վկայակոչելով Haberturk լրատվական պորտալին:...
09:23 24/04/2022Թուրքական մամուլը սկանդալային երևույթ է որակել Փայլանի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման օրինագիծ ներկայացնելու հանգամանքըԹուրքիայի քրդամետ, ընդդիմադիր «Ժողովուրդների դեմոկրատական կուսակցության» (HDP-ԺԴԿ) հայ պատգամավոր Կարո Փայլանն այս տարի ևս ապրիլի 24-ի նախօրեին Հայոց ցեղասպանության ճանաչման օրինագիծ է ներկայացրել...
00:13 24/04/2022Ախալքալաքում կայացել է ջահերով երթԱխալքալաքում կայացել է ջահերով երթը Հայոց մեծ Եղեռնի զոհերի հիշատակի և արդարության հաստատման պահանջով։ Ախալքալաքի Երիտասարդական կենտրոնի ֆեյսբուքյան էջից տեղեկանում ենք, որ Ախալքալաքի Բերդ –ամրոցից...
15:34 23/04/2022Հարավային Օսիայի Գերագույն դատարանը չեղյալ է հայտարարել նախագահական ընտրությունների օրՀարավային Օսիայի Գերագույն դատարանը չեղյալ է հայտարարել ապրիլի 28-ին նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլ անցկացնելու մասին ԿԸՀ-ի որոշումը: Այդ մասին հայտնել է ԿԸՀ քարտուղար Քրիստինա Ավլոխովան։...
14:54 23/04/2022Իրանի Սիստան և Բելուջիստան նահանգում սպանվել է ԻՀՊ կորպուսի գեներալի որդինՍիստան և Բելուջիստան նահանգում Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի հրամանատարի տեղակալ գեներալ Փարվիզ Աբսալանի որդին՝ Մահմուդ Աբսալանը, սպանվել է անհայտ անձանց կողմից։ ՏԱՍՍ-ի...
10:29 23/04/2022Նոր Ջուղայում աշակերտներն իրենց արդար պահանջի ձայնն են միացրել համայն հայության ձայնինՆոր Ջուղայի հայոց ազգային դպրոցների աշակերտները հավաքվել են Ս. Ամենափրկիչ վանքի մոտ, որտեղ կանգնեցված է Հայեց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձան, իրենց արդար պահանջի ձայնը միացնելու...
13:44 22/04/2022Իլհամ Ալիև. Մինսկի խումբը ցրվեց առանց հոբելյանը նշելու«ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը չէր ստեղծվել հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման համար, այդ պատճառով էլ դրա աշխատանքից արդյունքներ չեղան»,-այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն...
10:00 22/04/2022Էրդողանը կայցելի ԻրանԹավրիզ քաղաքում Թուրքիայի գլխավոր հյուպատոսը հայտարարել է, որ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանն առաջիկայում կայցելի Իրան, գրում է ParsToday-ը։ Ըստ աղբյուրի՝ հինգշաբթի օրը, Թավրիզի առևտրի պալատի նախագահի հետ...
23:15 21/04/2022Մառնեուլի շրջանի Կիրովկա գյուղի բնակիչները ցանկանում են, որ գյուղի տրաֆարետը լինի ադրբեջաներենՄառնեուլիի մունիցիպալիտետի, հիմնականում ադրբեջանցիներով բնակեցված Կիրովկա գյուղի անվանափոխության կապակցությամբ քաղաքապետարանի աշխատակիցներն ապրիլի 20-ին հանդիպել են տեղի բնակիչների հետ։ Marneuli FM-ի...
21:15 21/04/2022Ռուսաստանի և ԱՊՀ երկրների միջև ապրանքաշրջանառությունը 2022 թվականի սկզբին աճել է 24 %-ովԱյս տարվա հունվար-փետրվարին ԱՊՀ երկրներում ապրանքաշրջանառությունն աճել է 24%-ով և հասել 14,4 մլրդ դոլարի: «Գազետա ռու»-ին հայտնել են Տնտեսական զարգացման նախարարության մամուլի ծառայությունից։...
18:47 21/04/2022Վրաստանում անշարժ գույքի գները զգալի աճել ենՎրաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայության տվյալներով՝ 2022 թվականի առաջին եռամսյակում անշարժ գույքի գների ինդեքսը (RPPI) նախորդ եռամսյակի համեմատ աճել է 4,2 տոկոսով, իսկ տարեկան աճը կազմել է 3,4...
16:04 21/04/2022«ԵՄ-ն երկակի ստանդարտներ է կիրառում, Պուտինի վրա բղավում է, Էրդողանի դեպքում՝ խուլ և համր դառնում»Ավստրիայի խորհրդարանի Կանաչների կուսակցությունից ընտրված պատգամավոր Բերիվան Ասլանը մեկնաբանել է Ուկրաինայում տիրող վիճակն ու դրա հետևանքները Եվրոպայի վրա։ Ըստ նրա՝ քանի դեռ պատերազմը շարունակվում է,...
15:17 21/04/2022Իրանը ներկայացրել է արհեստական ինտելեկտի ոլորտում իրանցի փորձագետների նախագիծը՝ գերհամակարգիչըԻրանում շահագործման է հանձնվել Սիմիորղ գերհամակարգիչը: ParsToday-ի փոխանցմամբ, գերհամակարգչային նախագծի գործադրողն ընդգծել է.
13:00 21/04/2022Պայթյուն ՍտամբուլումՍտամբուլի Երիտասարդական հիմնադրամի շենքի մոտ պայթյուն է որոտացել: Այդ մասին լուրը հաղորդում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն Լրատվական գործակալությունը հայտնում է, որ ըստ տեղի իշխանությունների՝ պայթյունի վայրում...
10:00 21/04/2022Ախալքալաքցի բռնցքամարտիկը հաղթել է ադրբեջանցի մրցակցին և դուրս եկել ԵԱ եզրափակիչԲուլղարիայի Սոֆիա քաղաքում տեղի ունեցող Եվրոպայի առաջնությանը Ախալքալաքի մարզահամալիրի սան Գոռ Այվազյանը րոպեներ առաջ հաղթելով ադրբեջանցի մարզիկին նվաճել է արծաթե մեդալ։ Նա կպայքարի Եվրոպայի չեմպիոն...
15:52 20/04/2022Թուրքիան Իրաքում սպանել է Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության 30 անդամիԹուրքիայի զինված ուժերը Հյուսիսային Իրաքում սկսած նոր անդրսահմանային գործողության ընթացքում սպանել են Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության (ՔԱԿ) 30 անդամի։ «Ճանկեր-ամրոց» հատուկ գործողության...

14:49 02/11/2015How Turkey parliamentary election outcome will affect relations with Armenia? Turkologist’s commentsTurkey will opt to improve relations with Armenia under pressure of the West and US, expert said
12:54 02/11/2015NKR Defense Ministry: Azerbaijan violates ceasefire 200 times over weekendThe Azerbaijani side violated the ceasefire about 200 times over the weekend on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of Defense...
12:20 02/11/2015Preliminary results of parliamentary elections summed up in AzerbaijanThe Central Election Commission (CEC) of Azerbaijan summed up the preliminary outcomes of the parliamentary elections 2015.
11:34 02/11/2015Turkey election: Ruling AKP regains majorityTurkey's ruling Justice and Development Party (AKP) has won a critical parliamentary election, regaining the majority it lost in June, the BBC reported.
19:17 01/11/2015Azerbaijan: International media call parliamentary elections “imitation” not meeting democracy standardsVoter turnout at the parliamentary elections in Azerbaijan was 50.1 percent (2230750 voters) as of 17:00 at the local time, said Rufat Gulmammadov, head of the Information Centre Elections, according...
16:30 01/11/2015Numerous violations exposed during parliamentary elections in AzerbaijanThere are already numerous violations during parliamentary elections in Azerbaijan, Minval.az reports.
22:00 31/10/2015Kurdish Party to fundamentally change Turkey’s relations with Armenia, expert saysThe appearance of Kurdish Party has dramatically changed the traditional structure of Turkey’s parliament, the director of Euphrates Center, expert on Turkey Gevorg Petrosyan told reporters during a...
19:29 31/10/2015Azerbaijan violates ceasefire 400 times over past week, NKR Defense Army is in control of situationOn October 25-31 the Azerbaijani side violated the ceasefire about 400 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according to the press service of Defense...
16:52 31/10/2015President Sargsyan attends reconsecration ceremony of Surb Gevorg Cathedral in TbilisiArmenian President Serzh Sargsyan and First Lady Rita Sargsyan attended today, on October 31, the reconsecration ceremony of Surb Gevorg Cathedral of Georgian Diocese of the Armenian Apostolic...
14:20 31/10/2015Rights groups say parliamentary elections in Azerbaijan will be far from democraticAzerbaijani citizens are set to go to the polls on 1 November to vote for their representatives, but this process will be far from democratic.
13:56 31/10/2015International media say right to free and fair election to be violated in Azerbaijan as alwaysAzerbaijan votes for a new parliament on Sunday in elections shunned by European observers for the first time since independence in 1991, Bloomberg...
12:17 31/10/2015Armenian president, Georgian prime minister discuss infrastructure projects in TbilisiDuring his working visit to Georgia, Armenian President Serzh Sargsyan met with Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili on October 30 in Tbilisi, the presidential press service said.
10:09 31/10/2015Famous human rights defender Leyla Yunus – detained in Azerbaijan – wins Battle of Crete Award for courageAzerbaijani human rights defender Leyla Yunus became the winner of the Battle of Crete Award-2015 by OXI DAY foundation for her courage to promote freedom and democracy, Turan information agency...
19:37 30/10/2015Serzh Sargsyan: Involvement of Armenia and Georgia in different integration bodies didn’t hinder economic cooperationArmenian President spoke at press conference after meeting counterpart Giorgi Margvelashvili in Tbilisi
17:33 30/10/2015Azerbaijani politician says Azerbaijan is historical homeland of ISWhile Russia and the US lead a combat against the terroristic organisation “Islamic State” (IS) operating in Syria and Iraq, proud statements are made in Baku about Azerbaijan being the historical...
17:26 30/10/2015Expert: Edogan turned Turkey into a country of chaos in three months‘Erdogan is trying to expand presidential powers at any price to control executive power’
13:53 30/10/2015Azerbaijan Security Ministry officials imitating exposure of “phone calls with Armenia” decorated for “courage”Fifteen people were arrested in Azerbaijan on the criminal case initiated in the course of the investigation of the activities of the Ministry of National Security (MNS) of Azerbaijan, APA news...
12:45 30/10/2015NKR Defense Ministry: Azerbaijan violated ceasefire about 50 timesYesterday, on October 29, and the night of October 30 the Azerbaijani side violated the ceasefire about 50 times on the line of contact between the armed forces of Karabakh and Azerbaijan, according...
11:27 30/10/2015What services do the generals provide to Aliyev?by Armen Minasyan, political scientist The situation has stabilized in recent days on Armenian-Azerbaijani border and the line of contact, but there are all preconditions to believe that flare-ups...